Ter Aar vierde zilveren ambtsjubileum van burgemeester B. J. Hogenboom 4. »- t PH-ÜCB TRICOT BLOUSES Peek&Cloppenburg Joyrider reed bij Linschoien meigroie snelheid op auto in Lerares gedood Leids; lector zwaar gewond LUK VAN HANSIE MARBUSGEVONDEN DINSDAG 4 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Toespraken en geschenken geiuigden van grote waardering Raad en gemeentepersoneel laten jubilaris roeien Zaterdag 1 oktober was het feest in Ter Aar. Toen werd op een zeer geslaagde wijze het zilveren ambts jubileum van burgemeester B. J. Hogenboom gevierd. Een comité uit de burgerij had in samenwerking met het gemeentebestuur de feest viering voorbereid. Dat alles zo goed kan slagen was mede te danken aan de spontane medewerking van de gehele Ter Aarse burgerij. Reeds in de morgenuren wapper den van de meeste woningen de vlaggen. Vanuit de toren der kath. kerk beierden de klokken en met bronzen stem nodigden zij de ge meentenaren om binnen het kerk gebouw dit feest te beginnen met het bijwonen van de H. Mis die werd opgedragen tot intentie van de ju bilaris. Voor het kerkgebouw vormden le den van het meisjesglide, welpen van de St. Bavo-groep en pupillen en adspiranten van Altior een ere haag. Zij hadden clubvlaggen en an dere kleurige banieren waardoor de aanblik feestelijk was, De belang stelling in de kerk bestond uit ge. meentenaren en andere bezoekers. Van alle godsdienstige richtingen waren vertegenwoordigers. Onder hen bevonden zcih o.a. de predikan ten van de Ned. Hervormde en Ge reformeerde kerk. Het H. Misoffer werd opgedragen door pastoor A. M. G. v. d. Hoeven met assistentie van kapelaan H. Meijer als diaken en pater Bernardus ten Dam O.Carm. als subdiaken. Het altaar was ge sierd met zilver en met een schat van prachtige witte bloemen. Het zangkoor Soli Deo zong op verdien stelijke wijze onder leiding van de heer J. Zwirs de wissel :nde gezan gen van het feest van St. Bavo. voor de vaste gezangen was gekozen Missa Pontificalia voor gemengd koor van Lorenzo Perosi. Het orgel werd bespeeld door de organist de heer C. van Dam jr. Onder de H. Mis sprak de pastoor een felicitatiewoord tot de jubilaris. Het begin van deze feestdag is het brengen van een dankoffer aan God voor de zegen die Hij heeft geschonken in het 25-jarig bestuur van de jubilaris. God heeft u uitgekozen om het burgemeesters schap van Ter Aar te bekleden. Groot is de verantwoording en zwaar zijn de lasten. Maar in de loop der jaren van uw bestuur is Ter Aar ge worden een bloeiende gemeenschap. Uw taak ligt op stoffelijk terrein, maar indirect hebt u ook meege- werk aan de welstand der gemeente en zo aan een gezond godsdienstig leven. Na het H. Misoffer werd het Te Deum gezongen. Buitengewone raadszitting Om 11 uur werd ten gemeentehui ze een buitengewone raadszitting gehouden. Voor de ingang was hier een ere-haag gevormd door leden van de Ger. jeugdbeweging, de Ned. Herv. Meisjesvereniging „Irene" en de Ger. jeugdclubs. De zitting werd geopend door de loco-burgemeester wethouder H. A. Volgering Toen burgemeester met echtgenote, knideren en familie hun plaatsen hauden ingenomen sprak wethouder Volgering een welkomst woord. Spr. beschreef de moeilijke tijd waarin de burgemeester zijn ambt begon. Vooral de tuinbouw werd ernstig getroffen. Alles moest gericht worden op steun aan de be drijven en hulp ter verbetering. Toen kwam de oorl g en daarna kwamen voor Ter Aar betere tijden. In de na oorlogse jaren was vooral dv. woning, bouw het grote probleem. Er werden 119 gemeentewoningen gebouwd en 124 woningen in de vrije sector. In totaal 285 woningen. Er werden we gen verbeterd en scrolen gebouwd. Met energie is er medegewerkt aan de omschakeling der tuinbouwbedrij ven. Er wordt gejverkt aan ontslui tingswegen voor de veiling. Bij het jongste bezoek van de Commissaris der Koningin deed deze de verblij dende mededeling, dat in 1961 een post op de begroting voor dit doel zal worden geplaatst. Ook de ontsluiting van het tuinbouwgebied langs de keetsloot wacht op uitvoe ring. Veel is tot stand gekomen dank zij een goede samenwerking. Spr. noemde de 'burgemee ter een prettig voorzitter in de raad, met open oog voor anderer mening. De verhouding met het 'personeel was uitstekend. Aanbieding geschenk Mevr. Hogenboom kreeg bij het betreden van het raadhuis bloemen aangeboden door Gerdientje Volge ring, een dochtertje van de wethou der. In zijn toespraak heeA de wet houder ook mevr. Hogenboom gefe liciteerd. Daarna ging hij over tot de aanbieding van het geschenk van de raad en het gemeentepersoneel en de politie. Het was een prachtige roeiboot, waarmede de burgemeester zijn hobby beoefening van de vis sport beter zal kunnen uitvoeren. Namens de katholieke fractie sprak vervolgens de heer F. Sassen. Wethouder N. den Hollander sprak namens de Prot. Christelijke fracties. Verder werden gelukwensen uitge sproken door de heer N. Robertz na mens het secretariepersoneel, de heer G. Vos namens het technische perso. neel en opper G. Berfelo namens de rijkspolitie. Hierna sprak de burgemeester een uitgebreid dankwoord. Heel zijn toe spraak getuigde er van, dat hij diep onder de indruk was van hetgeen men gedaan heeft ter gelegenheid van zijn jubileum. Van het begin van zijn burgemeesterschap was al leen wethouder Volgering nog in de raad overgebleven. Naast de dank aan alle raadsleden kreeg deze wet houder nog extra dank van de jubi laris. Hij was blij om wat bereikt werd maar hij hoopt nog veel te kunnen doen. Hierna bleef men enige tijd gezel lig bijeen. Zanghulde door de schoolkinderen Na de buitengewone raadszitting was het volgende punt een zanghul de aan de burgemeester door de leer lingen der lagere scholen en de kleuterscholen. Arti was present om de zang der schooljeugd te begelei. den. Bloemen en vlaggen hadden van de veilinghal een ware feestzaal gemaakt. De burgemeester werd bij de in gang ontvangen door de voorzitter van het jubileum-comité de heer C. A. Volgering en het hoofd van de r.k. school de heer A. W. v. d. Hoorn. Het was een imposante aanblik die duizend vlaggen een golvende en wuivende beweging te zien maken ter begroeting van de jubilaris. Door de heer A. W. v. d. Hoorn werd de hulde met een kort woord ingeleid. Onder leiding van de heer J. Zwirs zongen de kinderen het Wilhelmus en vervolgens een drietal feestliede ren. Vanaf het versierde podium nam de burgemeester deze hulde door de kinderen in ontvangst. De zang slaag de prachtig en jirfst deze ongedwon gen hulde door de jeugdigsten was zeker een der best geslaagde pro grammapunten. Door kinderen der kleuterscholen werd een bloemen mand aangeboden en een boekwerk over Vincent van Gogh. Namens de leerlingen der lagere scholen boden drie leerlingen n prachtige werp. hengel aan. Nadat een speciaal voor dit feest gemaakt feestlied was be zongen waarbij nog eenmaal het rood, wit en blauw boven de hoof den der kinderen deinde nam deze klank- en kleurrijke hulde een ein de. De burgemeester dankte de kin deren voor de hulde en verliet de feesthal. Voor de kinderen was het feest nog niet helemaal afgelopen want ieder kreeg nog een pakketje met een tractatie mee. Officiële reeptie. In de middag vulde het Parochie huis zich met een groot aantal ge nodigden voor de officiële receptie, waaronder een aantal burgemeesters van burgemeester Hogenboom, ver tegenwoordigers van instellingen en bedrijven die met de gemeente De jubilaris met zijn echtgenote en familie slaat vanaf het bordes het défilé der kinderen gade. in nauw contact staan, de plaatse lijke geestelijkheid, leden van Ged. Staten, de provincie, Lugdunum en de leden van het huldigingscomité. Arti haalde de burgemeester met muziek van huis. Nadat de burgemeester en zijn familie was gezeten in de prachtig versierde zaal, sprak de voorzitter van het huldigingscomité de heer C. A. Volgering een woord van wel kom. In een toespraak wees de heer Vol gering er op, dat burgemeester zijn betekent belast te zijn met de zorg voor heel de gemeenschap en tegelijk vader te zijn in een groot gezin. Gaar ne willen dan ook de ingezetenen hun burgervader geluk wensen met dit heugelijke feit. Bij een viertal punten stond de voorzitter nader stil, punten die het bestuursbeleid van de burgemeester hebben gekenmerkt. Ten eerste de bevordering van het sociaal welzijn der bevolking. „Be wijs daarvan is uw zorg voor de wo ningbouw door de bouw van goede sociale woongelegenheden voor de ge zinnen, uw interesse voor de volks gezondheid en uw werken voor het gemeentepersoneel om hen goede so ciale omstandigheden te verschaffen. Ten tweede uw belangstelling voor de cultuur. U hebt begrepen dat cul tuurbevordering belangrijk is voor de mens, omdat cultuur beschaving in zich draagt, vorming, verfijning. Ten derde uw liefde voor de sport. De sport neemt in deze dagen een zo grote plaats in het leven der men sen, dat men daaraan niet kan voor bijgaan. De sportverenigingen in on ze gemeente weten in u een goed vriend voor de sport als vrijetijds besteding. Als vierde punt, dat uw bestuur kenmerkte", aldus spr., „noem ik uw liefde voor de natuur en haar schoon heid. Uw streven was de inwoners deelgenoot te maken in het zien van het natuurschoon. Om U dank te zeggen voor alles wat u voor de in woners hebt gedaan bieden wij u aan een televisie-toestel, waarvoor het geld door de inwoners is bijeenge bracht". Namens verenigingen en instellin gen bood de heer C. Verzaal een Perzisch tapijt aan. Alie Besemer en Hennie Heijns' bo den daarna aan mevr. Hogenboom een keurige mand aan met allerlei producten die Ter Aar voortbrengt. Ds. A. M. Lindenburg sprak na mens de Herv. gemeente zijn felici tatie uit, burgemeester Bruins Slot van Alphen aan den Rijn namens de kring van burgemeesters, burge meester, toen een vos door het schild namens Lugdunum, de heef F. de Graaf namens Stad en Land, de heer Van Baar namens de onderwijsver- eniging van de L.T.B., jr. G. W. v. d. Helm als Rijkstuinbouwconsulent en namens het Waarborginstituut voor Zuid-Holland, adjulant Dijkstra na mens de Rijkspolitie en de heer v. d. Zwaard namens de C.A.V. De Verkenners brachten op een bij zondere wijze hulde aan de burge meester, toen een vo door het schild heensprong en de jubilaris een kus sen in de kleuren van Ter Aar aan bood met het gemeentewapen er op, gemaakt door de plaatselijke leid sters. De heer C. van Dam Jr. zorgde voor afwisselende muziek op een electro- nisch orgel. De burgemeester dankte met een kort woord voor de vele cadeaux die de gelukwensen hadden vergezeld, waarna hij de zaal verliet voor een Veertien van de zestien kinderen van de heer en mevrouw Wesselius- Boonstra uit Drachten zijn met hun ouders van Schiphol per vliegtuig naar New York vertrokken. De familie zal aich in Sussex, op enige hon derden kilometers van New York vestigen. algemene receptie ten gemeente- GEZIN MET VEERTIEN KINDEREN huize' NAAR AMERIKA prima Import-kwaliteit heerlijk warm nieuwste multicolours Speciaal verlaagde J.M.prijs 4 jaar 95 TINNEROY BROEKJES Stoeisterke Hazewind-kwaliteit. Speciaal verlaagde J.M.prijs 3 ,aar 7.9S (Kleina stijging per maat) Een twintigjarige joyrider uit Utrecht heeft caterdagavond op de rijksweg Den Haag-Utrecht een ern stig verkeersongeluk veroorzaakt, waarbij een lerares werd gedood en haar broer, een Leids docent, «waar werd gewond. De Joyrider «elf liep ook ernstige kwetsuren op; hij «al geopereerd moeten worden en kon vooralsnog niet worden gehoord. De politie is gebleken, dat de jon geman met een in Utrecht gestolen wagen naar Den Haag was gekomen. Hij heeft deze wagen in het Haagse Laakkwartier achtergelaten en heeft daar een andere auto gestolen van een inwoner van deze wijk. Deze wagen liet hij achter in de buurt van het Valkenboschplein, waar hij ten slotte een derde wagen heeft gesto len, terwijl de eigenaar hiervan een haring stond te eten. In vliegende vaart reed hij met deze auto in de richting Utrecht Ter hoogte van Lin- schoten begon de wagen, die onge veer 120 kilometer per uur reed, te slingeren, waarna het voertuig de rij baan voor het verkeer uit de richting Utrecht op schoot Daar botste de auto tegen een kleine wagen, waar in een man en een vrouw zaten. De 53-jarige mej. E. Thoenes, lerares in Bilthoven, werd op slag gedood. Haar broer, de Leldse docent P. Thoenes, werd ernstig gewond. De joyrider, die al eerder met de politie in aan raking is geweest wegens het rijden in andermans auto, werd eveneens met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. VROUW TE WASSENAAR AANGEREDEN EN GEDOOD De commissaris van politie te Was senaar deelt mede dat zondag 2 ok tober 1960 te omstreeks 20 uur op de rijksstraatweg aldaar, op de rij wieloversteekplaats ter hoogte van het Caltex-benzinestation, een vrouw die met een bromfiets aan de hand ter plaatse de hoofdrijbaan overstak, werd aangereden door een uit de richting Den Haag komende perso nenauto. De vrouw was hierbij op slag dood. Een ieder die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich ten spoedigste in verbinding te stellen met ae afdeling verkeerspolitie te Wassenaar, telefonisch te bereiken onder netnummer 1751, abonneenum., mer 3333, of met de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. Feestavond in de veilinghal. De grote versierde veilinghal was in de avond het trefpunt van de bur gemeester met meer dan duizend in gezetenen voor een feestavond. Er werd een afwisselend programma geboden door het cabaretgezelschap Anoviteiten. Als conferencier trad op Willy Rex en aan de piano zat Henk Ba- ving. De aanwezigen hebben volop geno ten van een keurig verzorgd pro gramma, waarin Jack Smith Comp. de stemming er in hield met accor- deonmuziek en The Broytons hun plastische acrobatiek ten beste gaven. Sonja Oosterman bracht leuke lied jes en Mister Corty had als clown het toneel helemaal nodig voor zijn leuke grappen. Toen de voorzitter zijn dank had uitgesproken aan de leden van het comité en het secretariepersoneel voor de hulp bij de organisatie van deze feestdag, kwam de burgemeester aan het woord om te zeggen, dat hij dit alles niet had verdiend. Wij zullen,, aldus de burgemeester, de komende dagen gebruiken om over deze dag eens na te denken en die te verwer ken. Het zal een onvergetelijke dag zijn en het blijvend aandenken aan deze dag in de vorm van de vele ca deaus zal ons herinneren aan de ban den die er bestaan tussen de burge meester en de inwoners. De burgemeester dankte het comité voor het vele werk, waarna Arti nog een mars ten beste gaf en de samen- koms1 werd besloten met het zingen van het volkslied. 11.000 achter open deur Twee politieagenten zagen zater dagnacht de deur van een café aan de Calandstraat te Rotterdam open staan. Zij belden de eigenaar uit hun bed, tot diens grote vreugde, want in de (eveneens open) kassa zat 4.000,- en in een portefeuille nog eens 7.000,-. Vermoedelijk had een kelner verzuimd de deur te sluiten. Veertien van de zestien kinderen van de heer en mevrouw Wesselius- Boonstra uit Drachten in Friesland stapten zaterdagmiddag samen met hun ouders in het KLM-vliegtuig naar New York. Vanavond zal de familie per auto doorreizen naar Sussex, op enige honderden kilome ters afstand van 's werelds grootste stad, waar ze zich voorgoed zal ves tigen. „Ik doe het vooral voor de toe komst van mijn kinderen", zo zei de heer Wesselius, die 51 jaar oud is en in Drachten werkzaam was als me taalbewerker. In Sussex echter krijgt hij een baantje als landarbei der bij zijn schoonzoon, die tijdens de twee jaren, die hij nu in Ameri ka is, reeds zeven boerderijen heeft gekregen. Het lijkje van Hansje Marbus uit Sittard werd zaterdagnamiddag in een grindgat van de Oude Maas te Stevensweert gevonden. Het 2V£-ja- rige ventje werd op donderdag 22 september vermist en alle nasporin gen, waarbij zelfs enkele honderden militairen van de garnizoenen van Roermond en Maastricht werden in geschakeld, bleven vergeefs, zodat wel met stelligheid kon worden aan genomen, dat het kind in de Geleen- beek te Sittard verdronken was, het geen nu gebleken is juist te zijn. BURGEMEESTER ALS CONCERT SOLIST De burgemeester van Utrecht jhr. mr. C. J. A. de Ranitz is gisteravond als solist opgetreden tijdens het ope ningsconcert van het Noordhollands Filharmonisch orkest in het Concert gebouw te Haarlem. Zaterdag heeft mr. H. J. M. Loeff afscheid genomen als burgemeester van 's-Hertogenbosch. Foto: de bisschop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers, deelde de scheidende burgemeester «Ijn benoeming mee tot Commandeur in de Orde van de H. Gregorius en hing hem de daarbij behorende ver sierselen om.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10