Op de Nederlanders rust de taak revanche te nemen ESSO PETROLEUM Op weg naar Nigeria ZAT.Er.DAG 1 OKTOBER 1900 DC LEIDSB COVBAJfT Miljoenste passagier van hei jaar tiTK,FT.,;- da haardolle met het hoogste rendement oliehaard méér warmte minder roet zuinig Gisteren heeft de KLM de miljoenste passagier van het jaar vervoerd. Het was de Duitse ir. Wilhelm Hopfen- sitz, die van Stuttgart via Amsterdam naar Londen reisde. Foto: de heer Hopfensitz wordt op de luchthaven Schiphol begroet door de chef van de KLM-stationsdienst, de heer A. Noordzij. P. M. PERQUIN HOGE MORSWEG 78, OEGSTGEEST - TEL. 21584 b.g.g. 21351 RECHTER NAM AFSCHEID Mr W. Hustinx heeft gisteren af scheid genomen als president der Maastrichtse rechtbank, waaraan hij gedurende 32 jaar verbonden was en wel zestien jaar als rechter en vice-president en zestien jaar' als president. Het afscheid geschiedde tijdens een buitengewone voltallige zitting van de rechtbank, met alle vertegen woordigers van het openbaar minis terie, alle leden der griffie en een zeer groot aantal leden van de balie. Bovendien waren er vele andere be langstellende autoriteiten. verkouden DAMPO NTS-JOURNAAL VIJF JAAR (Advertentie) Vermoedelijke oplichter in Engeland gea res'eerd De politie in Liverpool heeft gis terochtend een 24-jarige man, ver moedelijk een Oostenrijker, gearres teerd, die er van verdacht wordt op 19 september j.l. een Amsterdamse bankinstelling voor 500 dollar te heb ben opgelicht. Zijn uitlevering zal vermoedelijk worden gevraagd. De Amsterdamse politie meent dat deze man zich op 19 september j.l. vervoegde bij de bankinstelling. Hij deed het verhaal dat hij in Parijs acht travellerchèques van ieder hon derd dollar zou hebben verloren. Het waren de laatste chèques -uit een de- viezenboekje ter waarde van 2000 dollar, die hij op 25 augustus bij het kantoor van dezelfde bankinstelling in Madrid had ontvangen. De vreem. deling slaagde er in zijn verhaal zo geloofwaardig te vertellen, dat hij een voorschot van 500 dollar ont ving. Toen hy reeds met stille trom vertrokken was, bleek dat de man op dezelfde wijze oplichtingen in an dere landen heeft gepleegd. In Ma drid waren nimmer chèques aan hem verstrekt. Hij was in het bezit van twee paspoorten op verschillen de namen. Gisterochtend zijn Eef Kamerbeek en de Britse atlete Mary Bignal. van Schiphol naar Londen vertrokken. Gister avond reisden zij samen met de Brits- Amerikaans-Australische atletiekploeg door naar Nigeria, waar op 7 en 8 okto ber .a.s. internationale atletiekwedstrij den worden gehouden. Om vijf uur gisternacht waren ze reeds uit Eindhoven vertrokken. Mary moest in Londen nog een injectie ontvangen alvorens naar Nigeria te mogen en daar bij hadden ze er' op gerekend door zo vroeg mogelij kte vertrekken de pers fotografen te ontlopen. Niettemin wer den ze op Schiphol door een legertjfe fotografen overvallen, tot ontstemming van Mary Bignal, die maar hefel even „poseerde", onmiddellijk daarna het vliegtuig in schoot. Tevoren had ze verteld, dat ze haar verblijf in Nederland „wonderful" ge vonden had. Eindhoven was haar reuze meegevallen. Of ze er wel voor goed wilde wonen? Mary had daar nog niet over nagedacht, zei ze. „Wel heb ik er heerlijke dagen gehad en veel getraind, samen met Eef". Zowel onze tienkamper als Mary Big nal weten nog niet op welke nummers ze in Nigeria zullen uitkomen. „Het is een tweedaagse wedstrijd", zo zei Eef Kamerbeek, „zodat het voor mij wel hordenlopen zal worden en discuswer pen". Na hun reis naar Nigeria gaat Mary weer aan het werk in Engeland. Zij werkt op een kantoor van een grote bierbrouwerij. Eef Kamerbeek zal ge durende vier weken de wapenrok aan trekken. Hij moet op herhalingsoefenin gen. En daarna? „Dat weten we echt nog niet", was beider commentaar. Op de foto: het sportieve paar voor het vliegtuig, dat hen naar Londen moest brengen. Zaterdag bestaat het NTS-journaal precies vijf jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum hebben wij eens een kijkje achter de (beeld)schermen genomen: Op de eerste foto hoofdredacteur Carel Enkelaar. Op de twee de foto: een kijkje in de commentaarcel, waar twee redacteur-commentatoren bij de monitor, waarop het filmnieuws verschijnt, dat zij van gesproken commen taar voorzien. Links Jan Gerritsen, rechts Bouke Poel stra. België-Holland een groot vraagteken Het grootste voetbalgebeuren, dat wij in Nederland èn in België kennen, zal morgen in Deurne zijn 91e opvoering be leven. Aan een prognose voor deze wed strijd wagen wij ons niet. wie durft dat wel? De laatste derby tussen de Lage Landen ligt ons nog vers in het geheu gen. Vrijwel iedereen was overtuigd van een Hollandse zege, maar hoe bedrogen kwamen wjj uit: het werd een bescha mende nederlaag, nadat we de wedstrijd tegen de Rode Duivels op 4 oktober van het jaar daarvoor met 9-1 wonnen en de Bulgaren met 4-2 versloegen. De neder laag in Keulen had toen voor ons een les moeten z(jn. Wel zijn we ervan overtuigd, dat bij de elf Nederlanders, die morgen in de „Hel van Deurne' 'aantreden de wil voor een revanche zal leven. Maar deze wil alleen is niet voldoende, wanneer 't vermogen daartoe ontbreekt. En tijdens de generale repetitie tegen Saarland, die Oranje met een weinig imponerende 3-1 zege afsloot, bleek maar al te dui delijk wat wij in de voorhoede missen: mensen als Abe Lenstra, als Kees Rij vers of als een Faas Wilkes. Nu is het wel eenvoudig het falen van een elftal te wijten aan het gemis van bepaalde spelers, maar zonder zo'n stimulerende kracht in de voorhoede lukt het nu een maal niet. En met dat grote probleem, het gebrek aan een „wedstrijdmaker" zitten we. Wanneer het de onzen morgen meezit, en de Belgen hebben hun dag niet dat zijn echter twee factoren, die wel heel toevallig samen zouden moeten gaan dan kan het weer een grote overwinning worden. Is de Belgische verdediging echter paraat en houden zij de Oranje-voorhoede goed in de gaten, dan is er voor de Nederlanders hoogst waarschijnlijk weinig eer te behalen. Tegen Saarland is overduidelijk geble ken, dat er weinig intelligentie schuilt in de Nederlandse aanvpi noor de di- .A- JÊê ST. NICOLAAS- EN KERST- PAKETTEN St. Nicolaas -en Kerstpaketten, als mede Kerst- en Nieuwjaarscorrespon dentie bestemd voor militairen der zeemacht, die in Nederlands Nieuw Guinea of aan boord van oorlogs schepen in de wateren rond dit ge biedsdeel dienst doen, kunnen per zeepost worden verstuurd. De St. Nicolaaspaketten dienen uiterlijk 5 oktober a.s., de Kerst paketten alsmede Kerst- en Nieuw jaarscorrespondentie uiterlijk 15 ok tober ter post te zijn bezorgd. Adressering voor aan de wal ge plaatsten: rang, kwaliteit, naam en marinenummer; naam van de kazer ne c.q. inrichting; plaatsnaam; Ne derlands Nieuw Guinea. Adressering voor aan boord ge plaatsten: rang, kwaliteit, naam en marinenummer; aan boord van hr. ms(volgt naam van het schip); Nederland Nieuw Guinea. Op de paketten dient duidelijk vermeld te worden „SL Nicolaaspak- ket" c.q- „Kerstpakket". verse spelers wordt over het algemeen wel aardig spel vertoond, maar tot een hechte aanval, die met flitsend spel een verdediging uit elkaar kan spelen en in paniek kan brengen, is men vrijwel geen enkele maal gekomen. DE ACHTERHOEDE De meeste angst hebben wij echter voor de Nederlandse achterhoede. Te gen de Saarlanders, die voor de Neder landers toch „slechts" als sparringpart ners dienden, had de Oranjeverdediging zelft enkele malen de handen vol. Er werd veel te nerveus gewerkt, alsof men geen vertrouwen had in eigen kunnen. Tegen Saarland is dat niet noodlottig ge worden, doch tegen België kan dat wèl funest zijn. De Nederlandse verdediging heeft zich tegen Saarland in de 2e helft van de wedstrijd wel hersteld," maar toch zijn we er niet geheel gerust op. Van de Belgen kunnen wij niet zoveel zeggen, alleen dat hun nationale ploeg de laatste tijd behoorlijk in kracht is toegenomen en de zege van april j.l. zal hun morgen een stevige steun in de rug zijn. Nogmaals, wij wagen ons niet aan voorspellingen. Wel hebben we een wens: dat het in Deurne weer eens een echte „hel" mag zijn ,in de goede betekenis dan natuurlijk. De laatste wedstrijd tus sen de twee Lage Landen was beslist een tamme vertoning en het zou toch jam mer zijn, wanneer deze ontmoeting de glans zou verliezen, die ze altijd heeft gehad. De stralende glans, die er aan deze wedstrijden zat. is al heel wat ver bleekt, maar misschien kan die morgen weer wat worden vernieuwd. Wij zouden het traditionele voetbal gevecht tussen deze twee buurlanden, dat zo'n prachtige geschiedenis heeft, niet graag willen missen of „gedegra deerd" willen zien tot een „gewone" in ternationale ontmoeting! En nu we het toch over geschiedenis hebben, bij een België-HolIand-wedstrijd horen nu eenmaal altijd wat cijfers. Zo als bij de aanhef gezegd, wordt dit het 91e treffen en nog steeds slaat de balans uit in ons voordeel: Nederland won 43 maal. tegen België 27 maal, terwijl 20 wedstrijden onbeslist bleven. TAFELTENNIS Na een 6-3 zege op DOS in Den Haag is Docos doorgedrongen tot de halve fi nale van de bekerwedstrijden. Tegen stander in deze demi-finale, die morgen wordt gespeeld in de zaal aan de Pot gieterlaan. is Wibo, welke club in het vorige seizoen op de eerste plaats ein digde in de Ereklasse en daarmede kam pioen van Nederland werd. In dit team speelt o.a. Jan Hoogen- doorn, die reeds vele malen de natio nale kleuren in interlandwedstrijden heeft verdedigd. Zal Docos voor een verrassing kunnen zorgen? Het lijkt bijna uitgesloten. In ieder geval zullen de tafeltennisliefheb- bers kunnen genieten van een fraaie wedstrijd. Aanvang 15 uur. Tegelijkertijd speelt het eerste dames team van Docos tegen de dames van Wibo. Hedenavond speelt Docos haar le com petitiewedstrijd in de Hoofdklasse en wel tegen Treffers. Aanvang 18.30 uur. De opstelling, zowel voor hedenavond als voor zondag is: G. Bakker, W. v. Steenbergen en J. v. Veen. ATLETIEK ELLEN ORT WON IN MANCHESTER Ellen Ort is bij haar tweede wedstrijd tijdens de tournee door Enge:and bij zonder goed voor de dag gekomen. Het Haarlemse meisje was tijdens de atle tiekontmoeting, die gisteravond te Man chester bij kunstlicht werd gehouden, niet alleen de snelste op de 110 yards, maar met een tijd van 10.7 seconde bleef de jonge atlete slechte 0.1 seconde bo ven het Nederlands record, dat sinds 1952 op naam staat van Fanny Blankers- Koen. De 100 yards werd gelopen in twee afdelingen. In de serie van Ellen Ort bezette Ria van Kuik met 10.9 sec. de derde plaats. De tweede wedstrijd werd gewonnen door Joke Bijleveld in 10.8 sec. Ellen Ort en Ria van Kuik eindigden verder als tweede en derde op de 220 yards, waarop benden tot 26.0 sec. kwamen. Eerste werd hier de Britse mej. His- cock in 25.6 sec. Tenslotte zegevierden de Nederlandse meisjes in een estafette- wedstrijd over 4 x 100 yards over een ploeg van de noordelijke graafschappen. PAARDESPORT Een aantal volbloeds uit de nalaten schap van Ali Khan, die waren onder gebracht in de stoeterij „Aronales", zijn gisteren te Maracay, een 100 km. van Caracas gelegen, openbaar verkocht. De twaalf beste paarden gingen voor een bedrag van 33.400 dollars (126 920 gul den! naar de Braziliaanse textielfabri- kai.. Roberto Seabara. eigenaar van de stoeterij „Guanabara" te Rio de Janeiro. De Argentijn Julio Dagsotino kocht voor 6323 dollars ruim 24.000 gulden! acht volbloeds. De andere paarden kwamen in handen van verschillende Venezola- lanen voor een totaalbedrag van 33 870 dollars (128.000 gulden). In paardensportkringen was men van oordeel, dat de prijzen aan de zeer lage kant lagen, gezien de categorie en de kwaliteiten van de paarden van prins Ali Khan, die tot de besten in hun soort behoren.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6