WtgSma.Mj Scherp RIJNSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN Dubbeimannenkwartet viert lustrum Muzikale prélude op het 3 oktoberfeest te Leiden ZATERDAG 1 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 xifl&SvwuD ïn een brief aan de ouders van kin- deren die voor het eerst de kleu terschool of de lagere school bezoe ken schrijven burgemeester en wet houders van de gemeente Leiden, dat de stedelijke overheid alles doet om de verkeersonveiligheid te be strijden. Zij beschikt echter slechts over beperkte mogelijkheden. Dit geeft een van de ouders aanlei ding om voor de rubriek „Sleutel gat" de volgende overweging toe te sturen. Over verkeersveiligheid gespro ken. We moeten de kinderen leren voorzichtig te zijn. En wat doet de gemeente op de Breestraat vlak Het weer op 3 oktober Morgen wordt het waarschijn lijk mooi weer, maar hoe het op 3 oktober zal zijn kon „De Bilt" hedenmiddag rond één nur nog niet vertellen Men zit n.l. met het feit, dat er in de buurt van Portugal een depressie ligt te dreigen, waarvan niet bekend is hoeveel tijd zij nodig heeft om Leiden cn het feestgewoel te be reiken. Mocht deze depressie er in slagen ons land voor drie ok tober te bereiken dan kan Lei den rekenen op een mals re gentje. Overigens is er gelukkig nog het hogedru'tgebied dat boven Scandinavië ligt en dat het weer in ons land op gunstige wijze kan beïnvloeden. In De Bilt is men er echter ook nog niet ze ker van 'n hoeverre de depres sies van de Oceaan roet in het eten kunnen gooien. Zou men de kansen statistisch willen berekenen, aldus onze zegsman, dan is er vijftig nro- cent kans ap regen en vijftig procent Vans op mooi weer. Af wachten dus maar; wc rekenen od bet gelukkig gesternte van dit Leidse feest, dat sinds de oorlog pas één maal een verre gende optocht heeft gekend. voor het pand No. 66 is een bushalte ontworpen voor de NZHVM-bussen. Uitgesproken precies voor de deur van een school! Zo gauw de jeugd de school uitkomt, kunnen ze nu direkt onder de bus komen. Is er geen an dere plaats te vinden? Waarom geen 50 m. terug vóór P. en C. Het is nog niet te laat! Laat de stedelijke over heid aan deze gevaarlijke toestand een einde maken. Vandaag is te Leiden geopend een filiaal van „De Dassentent" aan de Haarlemmerstraat 235. Vrijdagavond werd van 8—10 uur nam. een ope ningsreceptie gehouden. Ter herdenking van de geboorte van Jacob Arminius, op 10 oktober 1560 te Oudewater zal a.s. maandag 10 oktober een openbare herden kingsbijeenkomst van de senaat in het Groot-Auditorium worden gehouden. Arminius was van 1603 tot 1619 hoog leraar te Leiden. Tijdens de zitting, die om vier uur door de rector-magnificus prof. mr. J. G. Ripperda Wiersma, zal gespro ken worden door prof. dr. J. N Bak huizen van den Brink over „Armi nius te Leiden" en door prof. dr. G. J. Hoenderdaal over de theologische betekenis van Arminius. Van 4 Lm. 8 oktober staat op de Beestenmarkt te Leiden de reclame wagen van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten die in een tentoon, stelling „de veilige weg naar eigen huis" laat zien. De toegang is vrij en de uren zijn van 2.30-9 uur nam. OP DE DAG DAT GIJ GENIET VERGEET DAN OOK DE ZIEKEN NIET Wederom zal op 3 oktober onder dit motto een collecte worden ge houden door het Prinses Irene Fc voor de ontspanning in ziekenhui zen, sanatoria en psychiatrise inrich tingen, een ontspanning die niet al leen zeer welkom doch ook drin gend noodzakelijk is. Wederom doe ik een beroep op u om die dag eens extra gul te zijn voor uw zieke medemensen. Vooral kunt u echter helpen door die dag een enkel uurtje te helpen bij het collecteren. Geeft u daarom op bij mij of aan het stadhuis, Vismarktzijde te Lei den. Ook op 3 oktober kunt u zich aan het stadhuis melden. J. C. van Schaik, wethouder. Voorzitter van de afd. Leiden van het Prinses Irene Fonds. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heren S. H. A. van Opstall te Leiden, J. Knotten belt te Amsterdam, F. A. H. Vige- veno te Muiden, P. A. Blunenthal te Amsterdam, G. Smit ce Den Haag en D. M. Dragt te Leiden, voor het ker kelijk voorber. examen de heren P. Magré te Haarlem en A. N Doorn- heim te Doetinchem; idetn voor het doet. examen K assieke taal- en let terkunde de heer H. A. M. Goddijn te Leiden; voor het cand. examen niet-westerse sociologie de heer A. F Marks te Leiden; /oor het cand. examen Geneeskunde II de heren E. W. Bakker te Voorbure, I. K. P. Barendregt te Den Haag, A. Beets te Voorschoten, E. C. Belonje te Heem stede, P. J. Bettink te Den Haag, P. E. C. van Breda Vriesman te Ter- neuzen A. F. Deutman t.e Meppel, B. Donkers te Den Haag, G. 1?. Drejer te Oegstgeest, J van Duijn te Hoek van Holland, B. van Dijk te Den Reumatiek T0GAL HELPT Griep T0GAL HELPT Migraine T0GAL HELPT Menstruatiepijn T0GAL HELPT Verkouden T0GAL HELPT Hoofdpijn T0GAL HELPT Spit T0GAL HELPT Op 11 oktober zal het bekende mannendubbelkwartet „Inter Nos" zijn 35-jarig bestaan herdenken. Talloos zijn in de loop van deze 35 jaar de gegeven concerten geweest zij het de „eigen" concerten, dan wel die, waarbij medewerking verleend werd aan zangavonden van vereni gingen in hoofdzaak christelijke of om uitvoeringen op te luiste ren van ziekenhuizen of vakorgani saties. Waarbij men niet vergeten mag, dat dit alles in hoofdzaak gra tis voor het goede doel geschiedde. „Inter Nos" heeft zich vooral on der de stimulerende en muzikale leiding van Louis van Wijngaarden een uitstekende naam verworven, waarvan o.a. de vele successen op concoursen ruimschoots getuigenis afleggen. Dat dit gerenommeerde dubbei mannenkwartet zich op 11 oktober met een interessant programma, waaraan niemand minder dan de vermaard organist Piet van Egmond die hiermee in onze stad geïtro- EEN AFSCHEID Een der directeuren van Riedel Limonadefabrieken n.v. te Leiden, de heer J. H. Senff nam heden afscheid als actief lid van de directie van ge noemd bedrijf. De heer J. H. Senff welke vele ja ren een grote bekendheid genoot in de kringen van 't Bureau voor Bier- handel en Mineraalwater industrie (BBM) is met ingang van heden be noemd tot commissaris van de Rie del Limonadefabrieken n.v. Tijdens een geanimeerde afscheids receptie namen de overige directie leden en het voltallige personel af scheid van d e directeur. DIENSTUITVOERING PTT OP 3 OKTOBER A.S. Op 3 oktober a.s. zal het P. en T. kantoor te Leiden voor de postdienst om 10 uur worden gesloten. De middagbestelling zal op die dag vervallen, terwijl de laatste buslich ting om 18 uur plaats vindt. Burgerlijke Stand Geboren: Henriëtte Astrid dr van A. P. Voorn en J. E. v. d. Boogaard; Arnoldus Cornelis Stefanus zn van W. L. Kramer en C. van Soest; Hen- ricus zn van G. van Heijningen en A. Vianen; Anita Thérèse dr van B. Beekhuis en I. J. Barnhoorn; Dim- phena Goverdina Wilhelmina dr van H. T. Flink en A. Brussee; Rens Jan zn van J. Piket en J. T. Lijnes; Fran- ciscus Willibrordus Bernardus zn van A. J. de Romijn en R. M. C. Meijer; Agada dr van A. de Vreugd en D. v. Du ij ven voorde; Hans zn van J. van Oosten en M. J. Stouten. Ondertrouwd: N. van Duijn en G. van der Bent; P. A. Boon en B. van der Kujj; B. van Gellecum en M. Sloos; A. Brouwer en E. Honsbeek; R. E. de Rooij en L. A. Schuiling; H. J. Cuvelier cn M. Kes; H. Morren en P. Lardé; C. C. de Vriend en S. P. M. Baelde; M. Beekma en E. de Jong; A. van Wijk en M. J. F. Dui- vesteijn; A. van den Heuvel en C. T- M. Duivenvoorden; u. W. A. Lu cas en H. L. Witteveen; J. Heikoop en J. G. Bink. Overleden: E. de Groot 73 jr, wed. van P. Langelaan; W. C. M van der Slot 4 weken, zoon; A. van der Wal 60 jr, man. •T^ER INLEIDING van de 3 October- viering werd door Ex Animo - onder leiding van Herman de Wolff - zoals elk jaar, het feestcon cert aan de vooravond van de Lei- dens - ontzet - viering gegeven tot vreugd en stemming van vele be langstellenden. De organist Adriaan Blankenstein preludeerde op 't voor treffelijk orgel, terwijl de eregasten: burgemeester Van Kinschot en me vrouw Van Kinschot en de voorzit ter en bestuursleden van de 3-Octo- ber vereniging met hun dames de voor hen gereserveerde plaatsen be zetten. Hierna sprak de zeereerw. heer dr. Riemens 'n kort inleidings woord en begon Ex Animo haar con cert met psalm 75 van de Europees vermaarde 17e eeuwse en Neder landse componist J. P. Sweelinck; contra-puntisch opgebouwd met har monische inslag. Ex Animo streeft loffelijk naar het zich indenken in de geestelijke hoogte van de gewijde gezangen. Wat de gemeenteleden tot devotie stemt - is dat tot vier keer toe het programma onderbroken werd door samenzang van de kerk bezoekers, die delen in de loof- en dankdienst, die door dr. Riemens werd geleid. Dan concerteerde Adri aan Blankenstein in de 3-delige Fan tasie van Teleman, die de evolutie van zijn tijd wist te schakeren. De interpretatie heeft de aandacht ge trokken, maar ook vastgehouden. I^IET MINDER is dit geldig voor voor de prachtige koraalbewer king van Bach - die hij zo beheerst, en fraai geregistreerd heeft belicht. Prettig en leerzaam was het de ge lijknamige koralen door het koor te horen voorzingen. Een goede keuze van programma! De organist joesloot met een eigentijds werk: Prélude en Fuga in D gr. t. van Jan Koetsier. Een werk dat belangstelling inhoudt voor thematische doorwerking op grondslag van het linéaire contra punt. Technisch en muzikaal perfect verzorgd. Ook verzorgde hij de be geleidingen van de soli, die David Hollestelle voordroeg. Als toepasse lijk voor deze avond noemen wij „Freedom now once more proses- sing" uit Handel's oratorium Jephta. Het behoeft niet gezegd te worden, dat hij dit meesterstuk door muzika le frasering overtuigend voordroeg. De solo uit Cantate 57 van Bach: Ja, Ja, ich komm die Feinde schlager, daar werd de innerlijke moed ex pressief weergegeven en uit de N.H. Bundel 305, het gezang: Ik hoor trompetten klinken, in rake schilde ring. Nog meer moois werd er ge hoord: het kinderkoor, meisje en jongens van 812 jaar (circa) door Ada van der Bent aan de piano be geleid zongen gewijde zangen veelal in zetting van Herman de Wolff en verder mooie Hollandse liedjes. Zij zongen dat het een lieve lust was - duceerd wordt zijn medewerking verleent, in de Pieterskerk zal la ten horen, is een feit, dat in brede kringen der zangliefhebbers gerecht vaardigde aandacht verdient. „Inter Nos" werd op 13 april 1925 opgericht door de heren E. J. H. Slui ter, J. ter Haak en C. van Holland. Als eerste dirigent fungeerde de heer D. van Wouw, onder wiens leiding al direct prijzen >p concoursen ver overd werden. Nadat de heer Wil lem Mizee korte tijd de eider was, werd deze opgevolgd door de heer D. Kok, die niet minder dan 19 jaar, t.w. van 19301949 de dirigeerstok hanteerde. Het mannen-dubbelkwartet is thans samengesteld uit de heren o. Kleer en L. Overduin ,1e tenorpn), S. Sin- gerling en D. Filippo ^2e tenoren), P. Loovens en T. Vermeer (baritons) en V. Stokhuyzen en W. J. van Kat wijk (bassen). De heer Singerling, die niet minder dan 24 jaar de func tie van secretaris-penningmeester vervulde, zal op 11 oktober tevens zijn zilveren jubileum als lid her denken. Ere-leden z!,n de heren T. Planje, J. Kleer en H. Hasselbach; hun ver- dieutc waren vele alles binnen de perken van welui- dendheid. KEREN wij tot het uitgangspunt terug: Ex Animo in een prach tige Sanctus van da Palestrina - pas send in de eredienst en stemvaardig uitgevoerd. Van de Franciscaanse Minderbroeder O Viadana - 'n door dringend muzikale hymne Exultate fusti. Na Bach in zijn diverse uitin gen en 16e eeuwse zangen beluisterd te hebben, het jaarlijks terugkeren de koorlied: Lof zij den helden van Kücken. Met Distler's „Lobe den Herrn" werd 't grote programma be sloten. Een dankwoord van ds. Rie mens en tot slot ons aller volkslied: het Wilhelmus in algemene samen zang. Een waardige inzet van de ko mende feestdagen. J. Kortman BIOSCOPEN. De films in de week van 30 sept. tot 7 okt. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Some like it hot", volwas senen. Lido: „Kolonel Hyde contra Scotland Yard", 14 jaar. Luxor: „De zaak M.P." alle leef tijden. Studio: „Middle of the night", vol wassenen. Trianon: „Der Czardaskönig", alle leeftijden. Rex: „Kop op, kiezen op elkaar", alle leeftijden. Haag, W. J. Engelbrecht (USA), D. W Hoogwater te Wateringen, L. E. M Kleipool te Mons'.er, H. M. Kluck te Rotterdam, H. C. Kok te Vlissin- gen, A. J. Lanting te Hillcgom, O. G Mulder te Den Haag, H. A. W. P. Piek te Rotterdam, D. Polsky (USA), J. J. Rasker te Oegstgeest, A. B. Rot tier te Bilthoven, W. J. A. Spruijt te Den Haag en W. M. Vierhout te Vlissingen; voor het ioctoraal exa men Geneeskunde II mej. H. E. van Joost te Den Haag en de heren K. F. Lamoen te Delft, J. Veldkamp te Den Haag en H. Th. Weiland te Oegstgeest; voor het Semi-arts-exa- men mej. V. A. van Leeuwen te Leidschendam en de heren I. J. W. Schonenberg te Katwijk, J. Thomp son te Rotterdam en A. H. Wintzen te Den Haag; voor het artsexamen de heren O. A Emanuel te Ben Haaf, J. v. d. Noordaa te Leiden en T. Swelheim te Den Haag. Hedenmorgen is aan hoofdzuster C. M. Nordegraaf, sinds 1 oktober 1926 werkzaam in het Academisch Ziekenhuis, de ere-medaille in goud, verbonden aar. de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Eigenlijk is zus- tei Nordegraaf vandaag aan haar pensioen toe, maar zij heeft besloten nog enige tijd in haar afdeling te blijven werken. Na een korte toespraak speldde de geneesheer-directeur, de heer M. W. Jongsma, de onderscheiding bij zus ter Nordegraaf op. Ook het hoofd van de afdeling, waarop de jubile rende zuster werkzaam is, prof. W. N. C. Verhaart, sprak woorden van gelukwens. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL Op maandag 3 oktober a.s. zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op maandag worden bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 6 okto ber e.k. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Leidse agenda ZONDAG 2 OKTOBER R.K. Instuif. Hutspotbal m.m.v. The Rhythme Club. Foyer Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. DINSDAG 4 OKTOBER SL Eloy. Adviesavond 7.308 uur. Geb. Chr. Soc. Belangen. TENTOONSTELLINGEN 'Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de ver zameling A. Toeverneir 8ot 1 okt.: werkd. 105 uur; 's zondags 15 uur; na 1 okt.: werkd. 104 uur; des zondags 1—4 uur. (Tot 17 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling kinder tekeningen Drie-Octoberfeest 1959. Tot 1 okt.. werkdagen: 10- -5 uur; des zondags 15 uur.; na 1 oktober 104 uur; 's zondags 1—4 uur;; op 3 okto ber 1012 uur (tot 5 oktober). Ned. Leger- en Wapenmuseum „Ge neraal Hoefer" Tentoonst ,,'s Ko- nings Rok". Werkdagen 105 uur; 's zondags 15 uur nam. (t/m 30 september). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Panorama der prehis torie" Werkdagen 105 uur; 's _on- dags 15 uur nam. (tot 15 dec.). Rijksmuseum Geologie er. Minera logie v. d. Werfpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24; zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling over Ruanda en Urundi (tot 16 oktober). POTLOOD EN GEEST Oplossing no. 521. Horizontaal: 1 hé, 3 tap, 6 of, 7 Boskoop, 11 maart, 13 re, 15 op, 16 Amer, 17 Lena, 18 as, 20 Ta, 21 kreen, 25 Peursum 27 do, 28 met, 29 ik. Verticaal: 2 eb, 3 tsa, 4 akal, 5 por, 6 op, 8 om, 9 Ot, 10 graan, 12 spaan, 14 Ems, 15 ont, 19 Vere, 21 K.E., 22 rum, 23 Est, 24 nu, 25 Po, Casino „Some like it hot" is geen onbekende voor het Leidse pu bliek. Het is een dwaas travesti-ver- haal waar je hard om kan lachen en dat je een uur na de voorstelling vergeten bent. Twee musici, die ach tervolgd worden door een gang", die zich met dranksmokkel bezig houdt, nemen ten einde raad als dames ver kleed dienst bij een damesorkest. Dit is de aanleiding tot vele, hoofdzake lijk op erotisch terrein berustende vergissingen. Het begin van de film is meerbelovend dan het vervolg biedt; de maker van de film paste bij de aanvang enige aardige visuele vondsten toe; voor het overige is het een klucht in het genre „lachen, gie ren, brullen", een beertige klucht der vergissingen". De KFC keurde het verhaal goed voor volwassenen. Lido In de film „Kolonel Hyde tegen Scotland Yard" wil regisseur Basil Dearden een voorbeeld geven van de perfecte misdaad, maar hij slaagt daar niet in, omdat een misda diger nu eenmaal altijd 'n fout maakt die hem noodlottig wordt. Het is ove rigens een film geworden van die typisch Engelse humor, die het altijd doet en waaraan de vrolijke noot niet ontbreekt. Men maakt hier kennis met een uit de militaire dienst wegens „over bodig" ontslagene, de kolonel Hyde, die verbitterd is over hetgeen men hem heeft aangedaan en die op 'n middel zint om aan geld te komen via een zorgvuldig voorbereide bank roof. Hij bedient zich daarbij van 'n aantal „mede-slachtoffers", mannen, die het allen tot 'n behoorlijke rang in het leger hebben gebracht, maar ontslagen zijn omdat zij iets op hun kerfstok hadden. De afwerking van het geheel loopt natuurlijk geheel volgens plan, anders zou de opzet van de film niet juist zijn, maar toe vallige omstandigheden, deels fouten van de leiding, zijn oorzaak dat na de fuif over de geslaagde overval de desillusie komt. Met Jack Hawkins in de hoofdrol krijgt men een toch wel enigszins aannemelijk gegeven voorgeschoteld, dat enige uurtjes aardige ontspan ning biedt. De film is gekeurd voor 14 jaar. Luxor Hier draait thans de vro lijke Nederlandse film „De zaak M.P.", de geschiedenis rondom het gestolen Brusselse Manneken, welke film wij eergisteren hebben bespro ken. Bert Haanstra's jongste product is te genieten door alle leeftijden. Studio Een „probleemfilmpje", zou men „The Middle of the night" kunnen noemen. Men behandelt het probleem van de man aan de ver keerde kant van zijn middelbare ja ren, die verliefd wordt op een jonge vrouw. De man is ryk en geniet aan zien ,het meisje is een wat neurotisch typje, dat ten gevolge van haar in fantiele instelling het leven niet helemaal aankan. Zij is al eens ge trouwd geweest met een pianist; het huwelijk is één geprolongeerde grau we ellendig geworden. Meer nog dan problemen in de persoonlijke toena dering van oud met jong, staat de opinie van derden in de weg. De mensen bemoeien er zich mee. Zy trachten, meestal met de beste be doelingen, die echter naar moderne psychologische begrippen, vanuit het onderbewustzyn worden bestuurd, beide partners in dit late liefdesge luk van onberaden stappen af te houden. Alles bij elkaar is het een niet ge heel waterdicht en wat al te opge schroefd praatverhaal geworden dat vooral gedragen wordt door goed spel van de twee hoofdpersonen. Kim Novak en Frederic March. Het is een firn voor volwassenen. Trianon: „De Czardas-König" is Emmerick Kalman, de befaamde Hongaarse componist van zovele on sterfelijke operette-melodieën. Van allerlei componisten is de levensge schiedenis verfilmd, waarom niet van Kalman? Nu is het leven van deze Hongaar niet zo ryk aan spectacu laire gebeurtenissen en daarom heeft men een zeer royaal aandeel inge ruimd aan de producten van de com ponist, zijn operettes, die dan ook in een bonte ry aan ons voorbij dansen. Kalmans jeugd is overigens niet zon der schokken voorby gegaan, want zijn vader, die vroeger een welge steld man was, ging failliet en als gevolg daarvan rijpte het muzikale talent van de jongeman in vry be krompen omstandigheden in Boeda pest. Met behulp van vrienden sloeg hy zich erdoor, daarby vooral ge steund door zyn moeder, die by ge legenheid van zijn eerste succes aan een hartverlamming overleed. Daar na ging het van een leien dakje, be halve dan dat hy niet wist aan wie hy tenslotte zijn hart moest verpan den. Zyn jeugdliefde was inmiddels getrouwd en de knappe zigeunerin Ilonka kreeg geen voet aan de grond. Tenslotte werd het Vera, een meisje van de garderobe. Wie een liefhebber is van de pret tige, meeslepende muziek van de grote operette-componist en graag het spel der zigeunerviolen hoort, komt by „Der Czardaskönig" royaal aan zyn trek. Alle leeftyden. Rex Zelfs in een ziekenhuis kan de humor welig tieren. Dat biykt wel uit de grappige film „Kop op kiezen op elkaar", waarin een jour nalist met een zere blindedarm al lerlei merkwaardige belevenissen vertelt over zijn ziekenhuistyd. Vooral de mannenzaal is een bron van vele dolle avonturen, speciaal wanneer de verpleegsters niet on knap zyn. Kortom, men kan zich in denken, dat er heel wat af gelachen wordt in deze filmgeschiedenis, wel ke door iedereen gezien kan worden. ALPHEN AAN DEN RIJN J. HENRY KLUBKAMPIOEN ATTC De finales van de klubkainpioen- schappen van de Alphense Tafelten nis Club zijn onder hoogspanning verspeeld. De zes spelers, die zich de vorige week voor deze finales plaat sten en elkaar in een halve competi tie bekampten, gaven elkaar geen duimbreed toe. Henry, Verwoerd en v .d. Boom werden wel algemeen als de favorieten beschouwd, maar het kostte hun soms veel moeite om de andere drie tegenstanders, de Graaf, Vis en C. Verkerk, de baas te blijven. Henry leed, evenals vorig jaar, geen enkele nederlaag, en na afloop overhandigde ATTC's erelid, de heer G. Demoet, de door hemzelf in 1958 geschonken wisselbeker. Hij dankte voorts de spelers voor hun sportieve wedstryden, terwijl ook de wedstrijd leiding, goed geassisteerd door Hans Schouten, een woord van dank werd toegebracht voor de goede organi satie. De eindstand luidt: 1. J. Henry 5 5 10— 1 2. J. Verwoerd 5 4 85 3. J. v. d. Boom 5 3 75 4. E. de Graaf 5 2 4—8 5. C. Verkerk 5 1 58 6. P. Vis 5 0 3—10 ATTC C, het enige team dat nog in de bekerwedstrijden meespeelt, sneu velde ondanks een goede wedstryd tegen het Haagse Te Werve. A. J. v. d. Boom won tweemaal, E. Baerveldt eenmaal. Uitslag: 3-6. BODEGRAVEN Esto Voor a.s. zondag staat weer een thuiswedstrijd op het programma n.l. Esto tegen Moercapelle. Daar de bezoekers onder aan de ranglyst ben gelen, ligt hier wel een nieuwe over winning in het verschiet. Aanvang van de wedstryd half drie. 26 Nieuwe woningen Het ter rein gelegen aan de Sportlaan hoek Vyverlaan zal waarschynlyk ver kocht worden aan de aannemerscom- binatie W. Groenen van Sohyndel, resp. Bodegraven en Den Haag. Zy hebben een plan van de Delftse ar chitect L. v .d. Gaag te Delft om hier 26 woningen met autoboxen te bou wen. Omdat het toekennen van Ryks- premie nogal tyd vergt, willen de bouwers al vast zeven woningen zon der subsidie bouwen. Het gemeente bestuur wil de raad voorstellen de grond te verkopen .onder voorwaar de dat het project gereed zal moeten zijn binnen 2 jaar na overdracht van de grond. Gouden jubileum De heer P. van Noort trad op 3 oktober 1910 in dienst by de fa. P- Turkenburg Kon. Zaadhandel. Dit feit zal maandag a.s. in de familiekring worden herdacht. De viering in het bedryf zal eerst plaats vinden op zaterdag 19 novem ber, omdat zakelyke omstandigheden de viering in het bedryf op de dag zelf verhinderen. H00GMADE LTB. Vöor de najaarsvergade ring welke onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer J. H. Zwetsloot Jz, in café v. d. Ploeg is gehouden, waarby aanwezig waren de geestelyke adviseur en de voor zitter van de LTJ, is van' de zyde der leden weinig belangstelling ge toond, waardoor de benoeming in de vakaturen van het bestuur tot een later datum werd uitgesteld. Na een kleine wyziging verkregen de no tulen de goedkeuring der vergade ring. In een bisschoppelijk schrijven werd gewezen dat in het vervolg op de feestdag van de H. Isidoris, als patroon van de landbouw een H. Mis moet worden opgedragen. Daar de kringvergadering van Lei den reeds was gehouden, zal getracht worden de voorstellen alsnog door te zenden naar de vakgroep. Beslo ten werd het ontbrekende bedrag van 269,bestemd voor het bouwfonds, te innen. In samenwer king met de LTJ wordt deze winter een tweetal cursussen gegeven in machine- en handmelken en 'n voor lichting over bodem- en gewasonder- zoek. DE KWAKEL KDO Zondag speelt KDO 1 een thuiswedstryd tegen SEMO, aan vang 12 uur (veld 1). De reserven spelen een thuiswedstrijd tegen DSG 5, aanvang 12 uur, vertrek per auto om 10.45 uur. Verder program ma KDO B 1Wilskracht B 3, aan vang 13 uur (veld 2); VDO B 6 KDO B 3 .aanvang 1.15 uur, vertrek per rijwiel om 12.45 uur. Geboren: N. M. Bunnik en C. J- C. Kroft, dochter; J. H. Lankamp en M. L. Muller dochter; J. A. van Diemen en J. E. Vermoet, dochter; M. J. Ver hoef en J. Sitvast, dochter. WOUBRUGGE Aanbesteding Gerbrand Swartlaan. Gisteren werd door b. en w. een openbare aanbesteding gehouden voor het aanleggen van een gedeelte van de Gerbrand Swartlaan. Voor deze aanbesteding kwamen 18 in schrijvingsbiljetten binnen. Van hoog naar laag luidt de uitslag: firma Ko- ridon, Nieuw Vennep f 65.900; G. Feddema, Baambrugge 57.000; fir ma Van Wingerden, Woubrugge 53.900; Gebrs. De Kwaadsteniet, Gouderak 48.750; J. Stam, Voor schoten 48.200; Joh. Visscher Zn', Leiden 48.200; C. Smit Zn, Vyfhuizen 48.000; H. J. Stryk, Rijpwetering 48.000; Jirma Wed. H. van Driel, Koudekerk a. d. Ryn 47.800; H. an den Berg, Maarssen 47.700; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Ryn 47.600; G. Hulsebosch, Bloe- mendaal 46.900; Koster en Visser, Waddinxveen f 45.900; Gebrs. Den Elzen, Noordwijkerhout f 45.800; Gebrs. Schouls, Leiden f 45.550; D. de Rooy, Badhoevedorp 45.500; H. Zonen, Bergambacht 45.200 en Bouw- en Aannemersbedryf S. Tromp, Alphen a. d. Rijn 43.150. De begroting van de dienst van gemeentewerken gaf een bedrag aan van 41.440. De gunning is nog aan. gehouden. Geslaagd Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het pro- paedeutische examen theologie de heer P. H. van Harten. VOORSCHOTEN Geboren: Marieke Beatrix d.v. W. den Os en J. C. Trouw; Olaf Wni- ston Spencer Lubeito z.v. J. J. Heij- nen en Th. A. F. G. Meurichy; Mar tin z.v. H. C. v. Ardenne en J. G. Dibbetz* Marianne Gerdina d.v. B. v. Vliet en M. Hoogendoorn; Johannes Hendrikus z.v. P. A. Douwes en M. Querreveld. Ondertrouwd: An toon Plaat te 's-Gravenhage en Maria A. van den Broek; Pieter A. Taal en Catharina v. Baardwijk; Johannes Broker te Rotterdam en Joanna H. L. C. van Rooy.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2