m mam '^ojmmTAo Scherp Hei is weer 3 oktober C. H. Nolet VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Menselijke verhoudingen in het werkmilieu door dr De Jong besproken In de zakelijlce sector bestaat dik- Spr. besloot zijn, dikwijls met hu mor gekruid, betoog met er op te wij zen, dat ieder mens geschapen is om de ander te vervolmaken, een be langrijke opdracht juist voor hen die in overheid zijn geplaatst. De discussie, na de koffie, betrof in hoofdzaak de practische beleving van het aangesneden onderwerp, waaruit bleek dat de goede verhou ding in het werkmillieu moet samen- 1I1III1I1IIII11II1III1II1IIIII1IIB levensverzekering IUHI Avond van de NPKM-Leiden De openingsrede waarmede de wij'ls de neiging het egocentrische te 8aan met een zekere ordening waar- voorzitter van de Leidse afdeling van ijten spreken de ander dus in taal- do(1r' zonder d? zakelijke realiteit uit de Ned. R.K. Middenstandsbond, de kundige zin „gebruikt" ten eigen het oog te verliezen, door begrijpende heer 3. C. J. Lambermont, gister- nutte; de christelijke liefde: het ge- menselukheid een rendabele bedrufs- avond de eerste bijeenkomst van het troffen worden door de ander, het ce™te'd kan worden verkregen. aDe heer T.amhprmnnt hppft Hp jr Olympische Spelen1960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072. HWIFVFH B li Biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin (Advertentie) lllllllHIIIIIIIIIIIU De heer Lambermont heeft de spre ker dank gezegd in het bijzonder nieuwe vergaderseizoen heeft inge- uittreden uit zichzelf tot de ander, leid, bevatte o.m. een opsomming van ket denken aan de ander, moet echter r- dc werkzaamheden der afdeling in de de basis der verhouding zijn, zoals vJ>or zijn behartenswaardige woorden voorbije zomermaanden; behalve dat het respect voor de naaste is terug te »terz,Jde men zich bezig hield met het aftasten vinden in het Evangelie, aldus Dr- de der mogelijkheden voor het winter- jong. program werden bestuur en commis- Fundamenteel is het in het werk- sie betrokken in adviesen o.a. de ves- millieu niet anders dan in he millieu tiging in de nieuwe wijken, verkeers- ^er grote samenleving; de mens moet maatregelen, bebouwing Stations- Qok daar worden benaderd in zijn plem en de diverse vacantieregelin- perso0nlijkheid en is niet met geld gen. Besprekingen zun gaande met de a( te kopen Het zijn dikwyis de personeelsbonden rondom de halve- fciejne dingen die de sfeer bepalen, dagsluiting en men traeht tot een be- kleine dingen die door a]le partijen sluit te komen t.a.v. de Llchtweek worden beïnvloed Het is een chris- 1960 Desgevraagd werd ook op ve- teIyk gegeven dat eenieder moet wer- lerlel terrem individueel geadviseerd. ken op njPi eigen wijze Rechtvaardig Vervolgens wordt er gestreefd naar |onn ligt jn de menselijke verhoudin- een nauwer contact met de afdelin- doch he, werken zelf ook Spr. gen uit de omliggende gemeenten. ,00nt dan de noodzakelijkheid aan van improvisatie, waarvoor geen Spr. deelde enige wijzigingen in rietlijnen zijn te geven; voorop staat het bestuur van de Diocesane Bond he, zioh indenken van de gl. mede en besprak diverse belangrijke tuatie van de ander. het beginsel der plannen, die aldaar op stapel staan. dhtisteUike volmaaktheid. LEIDEN KATWIJK Breestraat Voorstraat Sprekende over de Troonrede merkte spr. op, dat hoewel ditmaal het middenstandsprobleem daarin niet direct aan de orde is geweest, de fiscale maatregelen die werden aan gekondigd duidelijk wijzen op de ac tie -van de middenstand in voorgaan de jaren. Als grootste wens blijft verder nog de Algemene Kinderbij slag-wet. Dr. M. J. de Jong, secretaris van het Bisdom Rotterdam, hield hierna een vlot en boeiend gesprek over de menselijke verhoudingen in het al- Advertentie) Custos Smit nam afscheid van de Leidse universiteit Na 39 jaar prees de manier, waarop de schei dende custos de ordedienst bij ora ties en bovenal op 8 februari in de „I- Université c'st mol". tiJdenS M" s«>"d onderschrift bij een '%Tad hettijdem die „ruimte- gemeen en in het werkmillieu in het 'oto de h.eer A- Simt, custos van Ujke ordening niet aityd even ge. bijzonder. Het gehele maatschappe- de Leidse universiteit, in de studen- mak]celyk. Üjke en godsdienstige leven draait tenalmanak van het LSC. De ou(j.secretaris van curatoren, om de menselijke verhoudingen ,in Dat ze£t genoeg. Daarmee is de mr p j j^enburg, vergeleek het het benaderen van de ander met res- Pers°°" vandeze concierge, die gis- beroep van custos 39 jaar geleden peet en begrip voor zijn eigenheid, termidaag 111 de receptiezaal van het en tkans jn ^ie tussenliggende jaren Zulks volgens het christelijk beginsel Academiegebouw officieel afscheid -g de taak veel meer uitgebreid, maar van het werkelijk innerlijk aanvaar- nam. wegens het b®redc.®'? va" de de heer Smit heeft altijd met begrip den en eerbiedigen van de andere Pens,oengerechtigde leeftijd voldoen- gewer]ct en steeds klaar gestaan om persoonlijkheid als een schepping ^Ster^d'ra^'en dTspre" "-we taken op te vatten. kers hielden hun lofuitingen dan Mr. Idenburg had ook veel waar- ook zo kort mogelijk. dering voor de wijze, waarop de heer Maar het was nog altijd lang ge- Smit zich in de tweede wereldoorlog noeg voor mr. N. F. Hofstee, secre- verdienstelijk maakte voor de urn- dat de persoonlijkheid een grote ver- tarjs van het college van curatoren, versiteit. sdheiclenheid toont; de grondstruc- om universitaire doopceel van De heer Smit dankte met een kort tuur van de persoonlijkheid is een ^eer gmit te lichten Bijna 39 jaar woord. De korte plechtigheid werd bepaald gegeven, dat ontdekt moet heeft hy zich verdienstelijk gemaakt verder o.a. bijgewoond door de pre- worden. Voor elke maatschappelijke voor de Leidse universiteit en het sident-curator, dr. J. E. baron de Vos roeping geldt de regel, dat juist de studentenleven. Na op 1' november Steenwijk, leden van de senaat samenleving, het niet alleen zijn, de 1921 in dienst te 'zijn getreden als en presidium, talrijke hoogleraren en individuele karakters vormt en amanuensis, werd de heer Smit in leden van de personeelsstaf. schaaft. 1927 benoemd tot custos. Dat was van God. In de samenleving moet er van worden uitgegaan dat mensen biolo gisch wellicht hetzelfde zijn, doch GEM AANKONDIGING OPENING BRUGGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op maandag 3 oktober a.s. uitsluitend tussen 6 en 10 uur en tus sen 17 en 20 uur voor het scheep vaartverkeer geopend zullen worden. In de avond van 1 oktober zal na 19.00 uur in verband met de plaats vindende taptoe met enige vertraging rekening moeten worden gehouden. 3-OKTOBER-OPTOCHT. De Burgemeester van Leiden ver zoekt allen tijdens de 3-oktober-op- tocht het middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de optocht mede te lopen en alle belemmeringen uit de weg te ruimen en doet voorts een dringend beroep op ieder om ter voorkoming van ongelukken niet met serpentines, vuurwerk of confetti te werpen en in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de overi ge bureaus der gemeentelijke dien sten en bedrijven, behoudens het hier na vermelde, op maandag 3 okto ber a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal voor het doen van aangif ten van geboorten, en overlijden ge opend zijn van 910 uur. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal geopend zijn van 10 tot 12 uur. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOK ALITEITEN OP 3 OKTOBER De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver lofslokaliteiten in de nacht van 3 op 4 oktober a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot, dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. Programma Vrijdag Pieterskerk, 8 uur: uitvoering chr. zangvereniging Ex Animo, met medewerking van David Hollestelle, basböriton en Adr. Blankenstein, orgel. Zaterdag Half 8: de taptoe. Lunapark: 8 tot 12 uur. Maandag Achterbordes van het stadhuis, 7 uur: reveille door het Leids Politie-muziekgezelschap. Waaggebouw Aalmarkt, 7.30 tot 9.30 uur: uitreiking van ha ring en wittebrood aan ruim 9000 personen. Van der Werf park, 8 uur: ko- raalmuziek o.l.v. Herman Stenz met medewerking van chr. mu ziekvereniging „Concordia". Station, 8.30 uur: ontvangst van het harmonie-orkest van de N.V. Kon. Veenendaalse sajetfa- briek voorheen wed. D. S. van Schuppen en Zn. (dir. M. de Graaf te Amsterdam), gevolgd door muzikale wandeling naar Kaasmarkt. Doezastraat, 8.30 tot 10.30 uur: wedstrijden voor scooters en at leten, medewerking door leden van de scooterclub Heinkel, le den van de Leidse Atletiekkring en padvinders. Kooilaan (Medusastraat), 8.30 tot 9 uur: poppenspel „Jan Klaassen als ijscoman op het drie-oktoberfeest". Kaasmarkt, omstreeks 9 uur: spectaculaire exercitie van bo vengenoemd korps (55 orkest- en 35 drumbandleden). Vijf-Meiplein, 9.15 tot 9.45 u.: poppenspel „Jan Klaassen als ijscoman op het drie-oktober feest". Bij stadhuis aan Breestraat- zijde, 9.30 uur: militaire mars en défilé, met het vaandel van het reg. Van Heutsz. Hoge Rijndijk 24, 9.30 uur: dienst van de Geref. Gemeente in Nederland, voorg.: dr. C. Steenblok te Gouda. Chr. Geref. kerk, Steenschuur 10 uur: dienst, voorg. ds. C. van der Weele van Putten-Ermelo. Kerk Ger^f. Gemeente, Nieu we Rijn, 10 uur: dienst, voorg.: de heer G. Schipaanboord (Lei den). Einde Vondellaan, 10 tot 10.30 uur: poppenspel „Jan Klaassen als ijscoman op het drie-okto berfeest". Stedelijk museum De Laken hal, 10 tot 12 uur: tentoonstel ling van voorwerpen die betrek king hebben op het beleg en ontzet van Leiden. Pieterskerk, 10.30 uur: her denkingsdienst Hervormde Ge meente, voorg.: ds. D. J. Vossers. Om 1 uur: de grote reclame optocht, „Het domein van de vrouw", medewerking van 10 muziekkorpsen. Hoge Rijndijk 24, 2 uur: dienst van de Geref. Gemeente in Ne derland, voorg.: dr. C. Steen blok. Kerk Geref. Gemeente, Nieu we Rijn, 7 uur: dienst, voorg. de heer Schipaanboord. Gebouw Prediker, Janvossen- steeg, 7.30 uur: feestavond Leid se chr. Oranjevereniging, Freek Sachs, voordracht en Joop Stok- kermans, muziek. Schouwburg, 7.30 uur: feeste lijke voorstelling van het Haags Studenten-Cabaret, „Bij lach en ontü". Stadsgehoorzaal: 8 uur: feest- voorstelling Drie-Octoberver- eeniging, cabaret „Sterrenhe mel", medewerking van t.v.-, radio- en variétésterren. Om 11 uur: groot schitterend feestvuurwerk. FALCON REGENJASSEN FALCON TWEED, en WINTERJASSEN HOEDEN HANDSCHOENEN WOLLEN PULLOVERS SHAWLS BOTERMARKT 8—9 geen gemakkelijke taak, maar de „bewaker van het Academiegebouw" heeft haar tot een goed einde ge bracht. Toen de rector-magnificus, prof. dr. J. V. Rijpperda Wierdsma, 12 ja ren geleden zijn intrede deed als hoogleraar, was de heer Smit de enige, die hij zich nog uit zijn stu dententijd herinnerde. ..Dat gaf me gelukkig nog het gevoel van vastig heid." Prof. Rijpperda Wierdsma POTLOOD EN GEEST No. 521. Horizontaal: 1 uitroep, 3 ijskegel, 6 nevenschikkend voeg woord, 7 gem. in Z.H., 11 maand van het jaar, 13 muzieknoot, 15 voorzet sel, 16 water in N. Brab., 17 meisjes naam, 18 spil van een wiel, 20 schei kundig element (afk.), 21 kieskeu rig (gewestelijk), 25 gem. in Z.H., 27 muzieknoot 28 voorzetsel, 29 pers. voornaamw. Verticaal: 2 afnemend getij, 3 uit roep ter aansporing, 4 foefje (Ind.), 5 duw, 6 voorzetsel, 8 voorzetsel, 9 jongensnaam, 10 koren, 12 dunne, buigzame houtreep, 14 plaats in Duitsl., 15 voorvoegsel, 19 gem. in Zeeland, 21 katholieke encyclopedie (afk.). 22 geestrijke drank 23 Euro peaan. 24 heden, 25 rivier in Italië, 26 muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 519. Horizontaal: 2 sloep, 6 ora, 8 Ada, 10 Norg, 12 stop, Luxor: 13 Se, 14 lat, 16 s.s., 17 ratel, 18 sa, 20 nee, 21 A.B., 23 lans, 25 loge, 27 Studio: are 29 del, 30 Grave. Goed begin van KAB-wijk Herensingel Dat de gezamenlijke besturen van de KAB, KAV en KAJ, Herensingel parochie, een wijs besluit hadden ge nomen om het winterprogramma in te zetten met een Avondmis, bewees gisteravond wel de zeer talrijke op komst in de St. Josephkerk. Pastoor A. v. Emmen OSA, die de H. Mis op droeg, noemde het in zijn korte toe spraak, zelfs de enige juiste manier om het seizoen aan te vangen. Met het oog op de komende oktober maand gaf spreker een opwekking het rozenkransgebed in het gezin in ere te houden. Bij de ontleding van het woord legde hij de nadruk op de rozen, symbool van vriendschap, genegen heid en liefde. Na de H. Mis begaf men zich naar de zaal aan de Maria Gijzensteeg, waar de KAB-voorzitter, de heer W. Lagerberg, zich aangenaam verrast toonde bij de talrijke opkomst waar in hij een goed voorteken zag voor het eerte lustrumjaar, waarvan de viering eind oktober zal plaats vin den. Kap. A. Wentholt vroeg in een korte toespraak de grootste mede werking van de leden voor de bran dende kwestie: vergaderbezoek. Hij drong bij de leden er op aan eens los te komen eigen initiatieven te ontplooien en te discussiëren. Ook hierin moesten de leden zich eens bewust worden van de apostolische taak die voor hen is weggelegd. Er wordt zoveel gepraat over medezeg gingschap van de leek, maar dan moet de leek ook zeer terecht de consequenties aanvaarden en de no dige medewerkzaamheden vervullen. Hierna bleven de leden nog een paar uren bij elkaar, kaartend en pra tend. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 sëpt. tot 7 okt. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Some like it hot", volwas senen. „Kolonel Hyde contra Scotland Yard". 14 jaar. „De zaak M.P." alle leef tijden. „Middle of the night", vol wassenen. M I f» DW\, «- Lido: Verticaal: 1 bons, 2 sar, 3 of, 4 pat, 5 Haps, 7 roe, 9 dos, 11 glans. 12 steel, 15 Ate, 18 slag, 19 aar, 21 ège, 22 belt, 24 neg. 26 ode, 28 ha. Trianon: „Der Czardaskönig", alle leeftijden. Rex: „Kop op, kiezen op elkaar", alle leeftijden. Het was weer zover met de tram vanmorgen, de bovenleiding op de Blauwpoortsbrug was afgebroken met het gevolg, dat er ernstige vertraging ontstond in het verkeer. De stagna tie begon om kwart voor acht en duurde tot tien voor half negen. Mep. G. Vermeulen uit Leiderdorp isgistermiddag om een uur met de fiets over een steen gevallen op de Lage Rijndijk. Zij liep een hersen schudding op en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. Twee plaatsgenoten, Joop (Prix d'Excellence 1960) Stokkermans en Freek (le prijs Cabaret van Onbe kenden 1957) Sachs, treden ter gele genheid van de 3-oktoberfeesten in Leiden op. Hun kleinkunstavond „Tussen huts pot en vuurwerk" wordt gepresen teerd door de LCOV en vindt plaats in zaal Prediker, Jan Vossensteeg 17; aanvang half acht. Beide Leidse kunstenaars genieten, voornamelijk door hun kleinkunstavonden en door hun werk voor de radio, in het land al grote bekendheid. Kaarten voor hun Leidse feest-op- treden zijn verkrijgbaar bij Boekhan- Burgerlijke Stand Geboren: Pené zoon van I. Neute boom en C. J. v. Tongeren; Audrey dochter van P. Weij en M. Bal; Si mon Franciscus zoon van S. F. Klein en A. J. M. Kriek; Vistor zoon van A. van Hal en J. Ravensbergen; Brendina Louise Dirkje dochter van J. G. v. d. Walle en E. Fakkel; Jo hannes Bartholomeus zoon van J. B. Korenhof en W. de Wit. Getrouwd: J. Baardolf en A. J. van Wetten; H. Wevers en W. H. M. Rahms; H. C. B. Starmans en P. Pee- ters; J. R. Büttner en A. E. M. de Best; P. J. G. van Bers en M. H. J. Noordermeer; J. P. Janssen en C. M. Compier; M- F. Michel en N. Ben- sink; J. Flanderhijn en L. A. E. Schmeisser; S. van Gorkum en M. J. Boom; P. Kooreman en M. IJzerman; J. Landesbergen en C. A. E. van den Berg; W. Koet en M. S. Aben; D. Beij en C- de Wit; N. G. Slootweg en J. E. Gijzenij; B. Endlich en J. H. de Koningh. Overleden: J. Sloos, 84 jaar wed. van J. van der Iann; A. H. C. Meij- knecht 67 jaar man. del Kouwenhoven, Doezastraat 37, telefoon 23683 en 's avonds aan de De dames van de Ver. Sancta Ve ronica zijn er ditmaal bijtijds bij, u te laten weten, dat de maandelijkse bijeenkomst gehouden wordt op woensdag 5 oktober van half 3 tot half 5 in het bovenzaaltje van de Vrolijke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15. Dus voortaan weer op woensdag in plaats van donderdag. Er wordt op een grote opkomst gerekend, want er is weer voldoende materiaal voor radig om te breien en naaien. De pastoor deelt mede, dat het lof in de Herensingelkerk morgenavond vervalt en dat het biechthoren duurt tot zeven uur. Een en ander in ver band met de taptoe. In verband met de taptoe is ook het volgende bericht: Om half zeven worden alle leden van gymnastiek vereniging „Sportief" voor deelname aan de taptoe verwacht in de Roma- nuszaal bij de Hartebrugkerk. In deze zaal is gelegenheid de jassen op te hangen. Leidse agenda TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de ver zameling A. Toeverneir. 8ot 1 okt.: werkd. 105 uur; 's zondags 15 uur; na 1 okt.: werkd. 104 uur; des zondags 14 uur. (Tot 17 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling kinder tekeningen Drie-Octoberfeest 1959. Tot 1 okt.: werkdagen: 10—5 uur; des zondags 15 uur.; na 1 oktober 104 uur; 's zondags 4 uur;; op 3 okto ber 1012 uur (tot 5 oktober). Ned. Leger- en Wapenmuseum „Ge neraal Hoefer" Tentoonst „'s Ko- nings Rok". Werkdagen 105 uur; 's zondags 15 uur nam. (t/m 30 september). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Panorama der prehis torie" Werkdagen 105 uur; 's -on- dags 15 uur nam. (tot 15 dec.). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24; zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling over Ruanda en Urundi (tot 16 oktober). LEIMIJIDEN Veilig Verkeer Het verbond voor Veilig Verkeer heeft in over leg met de plaatselijke afdeling be sloten ook Leimui oen aan te doen met haar z.g. „Verf-equipe". Dit be tekent, dat op zaterdag 8 oktober een vagen van Veilig Verkeer zal ver toeven, waar men zonder enige kos ten rijwielen en bromfietsen kan laten voorzien van een helder wit spatbord. In de donkere dagen van herfst en winter is het van groot be lang voor de veiligheid dat de spat borden helder wit zijn, en daarom vertrouwt het bestuur van \LV.V. dat van deze nuttige en voordelige actie geprofiteerd zal worden. NOORDEN LEDENVERGADERING KAB In de zaal van P. Maarseveen is er voor de KAB een ledenvergade ring gehouden Het voornaamste punt van de agenda was de bestuurs verkiezing; hpt bestuur zat met een tekort van twee man. De voorzitter en tweede voorziter waren door ver trek genoodzaakt geweest als be stuurslid te bedanken door vertrek naar een andere gemeente. De secretaris opende de vergade ring en na de opening ging hij over tot het voorlezen van de notulen en ingekomen stukken. Hierna volgde de bestuursverkiezing ^an de oproep van het bestuur aan de leden om candidaten in te zenden was geen gehoor gegeven, zodat er geen can didaten waren. Er werden eerst twee bestuursleden gekozen om het be stuur aan te vullen. Gekozen wer den bij de tweede stemming de he ren P. Verburg en H. v d. Wereld, als voorzitter werd gekozen de heer Verburg. Voor het winterprogramma deed de heer Th. Helder een voorstel deze winte*- een film van Herwonnen Le venskracht te vertonen; de film draagt de naam „Jongens vermist" Het bestuur zal het in het winter- programme opnemen. Voor de a.s. studiedagen op 8-9 oktober zijn aan gewezen de heren P. Verburg en St. v. Dijk. DE ME1JE Ralveropfokwedstrijd Onder een grote belangstelling vond dins dag weer de keuring plaats van de opgefokte kalveren van de leden der drie landbouwjongeren organisaties. De jury bestond uit de heren S. de Jong, van 't Rijksveeteeltconsulent- schap en H. de Boer, bedrijfsleider van de proefboerderij te Zegveld De mening van de jury was over het al gemeen. dat de voeding van de die ren steeds doelmatiger wordt. De uitslag van de fokkeuring was: Zwartbont: la Afke 10 H. Op 't Land lb. Loes 7, J. de Bruin; lc Elske 19, H. Op 't Land; ld Kee 3. M de Roos; le. Adrie 9, A. Arkesteijn. Zwart- blaar: la. Lena 11, J. Bunnik; lb. Jo- pie, C Broekhuizen; lc. Lena 10, J. Bunnik; ld. Jans 3, J. de Bruin; le. Antje 13, L. Kwakernaak. Roodbont: Laatste Berichten Oelenbom Heelsumer gat geeft geheim prijs Vanmorgen omstreeks kwart voor twaalf zijn manschappen van de hulpverleningsdienst van het minis terie van binnenlandse zaken onder leiding van commandant A. Drent er in geslaagd het „geheimzinnige voorwerp", dat eergisteren in een weiland in Heelsum terecht kwam, aan ie oppervlakte te brengen. Het bleek een vliegtuig-oefenbom te zijn Deze bom heeft een lengte van zestig centimeter en een mid dellijn van circa tien centimeter. Het projectiel, dat ongeveer twaalf kilo weegt, is aan zogenaamde 25- ponds bom een massief stuk metaal zonder lading Er loopt alleen een buis dooi voor rookontwikkeling. Dit verklaart het rookspoor, dat werd waargenomen toen het voorwerp neerkwam Gistermorgen om kwart voor elf is men met het graafwerk begonnen dat tot 's middags vier uur duurde. Vanmorgen om elf i ur werd het werk hervat en drie kwartier later werd het projectiel bloot ge legd op een diepte van drie en een halve meter. 1a Neeltje 5. A. de Graaf; lb. Ciska 3, J. v. d. Maat. Exterieurkeuring Zwartbont: la. Afke 10, H. Op t' Land; lb. Elske 19, H. Op 't Land. Zwartblaar: la. Lena 11, J. Bunnik; lb Antje 13, L. Kwakernaak; lc. Jansje, C. Broekhuizen. Roodbont: 1. Neeltje 5, A. de Graaf. LANGERAAR K.A.V. opende winterprogramma Ir. het parochiehuis werd de ope ningsbijeenkomst gehouden van het winterprogramma der K.A V De voorzitster mej. Pijpers opende de avond met gebed en verwelkomde de aanwezigen, zeer bijzonder de spreker van de avond. Broeder Ba- silius Sewalt. Deze was uit Harre- veld gekomen om de avond te ver zorgen. De geest adv. kon helaas niet aanwezig zijn Het bestuur was zeer verheugd over de grote opkomst der leden. Er werd mededeling ge daan o.a. over de Christus Koning collecte, die gehouden zal worden op zondag 30 oktober a.s. Daarna ver kreeg Broeder Basilius het woord, die de opvoeding in het gezin be sprak. Hij bediende zich hierbij van een leerzame film. De voorzitster heeft de spreker hartelijk bedankt voor de wijze waarop dit onderwerp werd behan deld. Niemand zal spijt gehad heb ben de avond te hebben bijgewoond.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2