59 PEKELVLEES Drie titels voor de Leidse verenigingen Dolle koe „Harvard" van vliegkamp Valkenburg in zee gestort NIEUWS UIT DE WORSTKEUKEN!! T" aank. KOK jongedame a. typiste b. vri. adm. personeel net meisje MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZOETERWOUDE S.J.Z. vierde derde lustrum Gisteren vierde de R.K. Sportver eniging SJZ haar 15-jarig bestaan. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kerk van St. Jansonthoof ding in de Zuidbuurt, welke werd opgedragen door de geestelijk advi seur, kapelaan C. J. de Leede. Daar na een gemeenschappelijk ontbijt in het parochiehuis aan de Schenkel- weg. Een bijzonder welkomstwoord werd gericht tot de geest, adviseur, de heer Biegstraten als vertegen woordiger van de NKS, tot de op richters van de vereniging en het bestuur van de tafeltennisver. PIT. Toen de heer Biegstraten 't woord verkreeg wees hij erop, dat er in Leiden en omgeving mensen zijn, die zich zo vaak vergissen in de na men SJC en SJZ. De eerste is een sportvereniging in Noordwijk en de tweede is gezeteld te Zoeterwoude. Nu doet zich het heuglijke feit voor, dat men èn in Noordwijk èn in Zoe terwoude deze dagen feest viert. SJC bestaat namelijk 40 jaar en SJZ 15. De heer A. v. d. Hoeven, voorzit ter van het feestcomté, deelde mede, dat dit comité de dagelijkse leiding van het bestuur heeft overgenomen, alleen voor deze dag, om op deze wijze uiting te geven van hun dank baarheid aan het bestuur. Spr. ver zocht het gehele bestuur plaats te nemen op het podium. Twee adspi- ranten boden een nieuwe vlag voor ée kleedgelegenheid aan, alsmede twee vlaggen voor de grensrechters en een nieuwe bal. Hierna werd door allen het clublied gezongen. De geestelijke adviseur, kapelaan De Leede, bracht dank aan de men sen, die 15 jaar geleden deze ver eniging hebben opgericht. Hierna sprak de heer Friebel. Hij haalde enige punten aan uit de ge schiedenis van de vereniging. Namens de tafeltennisvereniging PIT wenste de voorzitter, de heer J. Vink, SJZ geluk met dit jubileum en wenste een prettige dag in spor tieve geest toe. Schrijf een luisterspel Het Belgisch Nationaal Instituut voor Radio-omroep en de Nederland- sche Radio Unie hebben een wed strijd uitgeschreven in het schrijven van luisterspelen. De te ontvangen manuscripten zul len worden beoordeeld door een jury onder voorzitterscl ap van prof. dr G. Stuiveling en verder bestaande uit de heren Jan Boon, Marcel Coole, Bert van Kerkhoven, C. Rijnsdorp, Max B. Teipe en Willem Tollenaar. (De voorwaarden voor deelneming z(jn verkrijgbaar bij de Nederland- sche Radio Unie te Hilversum). Batterijwagen reed in draaiende propeller Een van de trekker losgeschoten batterijwagen reed gisteravond op het platform van Schiphol tegen een nog draaiende propeller van het Bristol Britania vliegtuig van de Israëlische luchtvaartmaatschappij „El Al", dat juist uit Londen was gearriveerd. Het gevolg was een volkomen vernielde propeller, waarvan de bladen grote scheuren vertoonden en geheel om gebogen waren. Ook de batterijwa gen, van de N.V. Aero Grond Dienst, liep schade op. Toen het ongeluk gebeurde stond het vliegtuig reeds stil. Twee van de vier propellers draaiden nog, toen de koppeling tussen de auto, die de bat terijwagen voorttrok, en de batterij wagen zelf, losschoot. Met een klap kwam het apparaat tegen de rechter- binnen motor van het vliegtuig tot stilstand. Even later verlieten de negen pas sagiers het toestel. Zij vertrokken vanmiddag. In Wenen, waar de Bristol Britan nia ook nog een tussenlanding zou maken, zaten 60 passagiers te wach- De voorzitter van SJZ nam daar na voor een ogenblik de leiding weer over en deelde mede, dat er nog 14 leden zijn, die alle 15 jaren de ver eniging hebben gesteund. Dit zijn de heren A. Th. Berg, Jac. v. d. Geest, A. G. Kleijweg, Joop van Rossum, Daan van Kempen, Th. Opdam, Ton Berg, G. van Benten, J. v. d. Hoe ven, J. Vlasveld, G. Vreeswijk, Joop Roeleven, Jan Roeleven en A. v. d. Voort. Voor zover deze heren aanwezig waren, werd hun een draagmedaille uitgereikt als dank voor alles wat zij in de afgelopen 15 jaar voor SJZ hebben gedaan. Tijdens de feestavond in het pa rochiehuis werd aan de bestuursle den J. Lelieveld, Th. Zandbergen, L. v. d. Geest en W. Belt en hun da mes hulde gebracht voor het vele werk, dat zy voor SJZ hebben ge daan. Het gezelschap Arie Westgeest heeft de aanwezigen enkele uren aangenaam bezig gehouden, waarna het bal volgde. Deze avond zal wor den herhaald op zondag 2 oktober a.s. voor de dames van de afd. gym nastiek en de donateurs. Entree- kaarten ad 1.50 zijn verkrijgbaar bij de heren Th. Zandbergen Schen- kelweg 37, Adr. v. d. Hoeven, Zwet- kade 3, L. v. d. Geest, Watertje 19, P. v. d. Krogt, Weipoortseweg 46 en J. Lelieveld, Zwetkade 31. Geschenk burgemeester. Een neutraal comité, samengesteld uit de burgerij, stelt zich ten doel, gelden in te zamelen, om de burgemeester, de heer H. J. J. A. Smeets, bij het beëindigen van zijn ambt 1 nov. a.s., een geschenk aan te bieden namens de gehele bevolking. In dit comité hebben zitting: C. P. J. Paardekoper, voorzi., K. v. d. Vliet secr.-pennm., mevr. Koeman- P. v." d. Krogt, H. v. d. Berg jr, J. van Gerven, mej. F. Parlevliet, G. Paardekooper Azn, C. I. de Vogel, N. C. van Velzen, H. W. v. d. Hoeven, Jac. Dorrepaal en G. v. d. Krogt. UITREIKING TELEVISIEPRIJS Tijdens een plechtige bijeenkomst in de burgerzaal van het Hilversum- se raadhuis zal donderdagavond 6 ok tober a.s. de televisieprijs van het Prins Bernhard Fonds groot twee duizend gulden, als aanmoediging van een goed gebruik van het meest moderne communicatiemiddel wor den uitgereikt. Na een welkomstwoord van bur gemeester J. J. D. Boot en een in leiding door prof. mr I. A. Diepen horst zal de heer W. Vogt, als voor zitter van de jury het juryrapport voorlezen en de prijs aan de be kroonde overhandigen. Het gemeen tebestuur van Hilversum biedt hier na een receptie aan. WANDELAAR GEGREPEN De 20-jarige J. Swanink te Soest is zondagavond te 19.30 uur op slag gedood, doordat hij door een pas serende auto werd geschept. De auto werd bestuurd door de 23-jarige W. de B., die op de 3osstraat in de rich_ ting Soest reed. In de buurt van de spoorwegovergang moest B. uitwij ken, voor drie voetgangers. Toen hij weer naar het rechter weggedeelte stuurde schepte hij de heer Swanink, die daar met zijn verloofde wandelde. MEISJE VERMIST Sinds 23 september woidt te En schede een meisje vermist. De hoofd commissaris van politie te Enschede verzoekt namens de moeder, voog des, de opsporing van de verblijf plaats van Berendina, Jennigje Nie- terink, oud 18 jaar, fabrieksarbeid ster, wonende te Enschede. Het meis je is in overspannen toestand van haar werk weggelopen en is sinds dien spoorloos. Het signalement luidt: lang onge veer 1.70 m, flink postuur, rond ge zicht, donkerblond glad haar, kort geknipt, grijze ogen. Kleding: blauw/wit/rood geblokte rok, blauwe slipover, wit geblokte blouse, lage beige schoenen met ve ters. De 2-jarige Simon Kramer is gistermiddag te Wijde Wormer tij dens het spelen in de wegsloot ge raakt en verdronken. Sfeerloze Zuidhollandse atletickkampioenschappen WIELRENNEN in de keuken Zoals overigens en natuur lijk gebruikelijk moest slager S. van Sassenheim een koe slachten. Het was een rund dat een beetje aan de onwillige kant was, wat wispelturig en zo. Klaarblijkelijk scheen het te merken, dat men niet veel goeds met hem van zins was, want plotseling nam de koe de benen, met de slager die op z'n hoede was geweest, hangend aan de hals (van het koebeest). De koe vluchtte in de richting van het huis der buren en vond daar de keukendeur openstaan, die breed genoeg was om het dier door te laten. Natuurlijk liep zij daar alles wat maar be wegelijk was omver en het werd een ware chaos. Via de keuken drong het dier door tot in de gang en probeerde de winkel te bereiken, voor in de woning. Eer het echter zover was, kon men het beest op de korrel krij gen; het was net op tijd dood om geen „inkopen" in de win kel meer te kunnen doen. Een schrale oogst dit jaar, hoewel in aanmerking moet worden genomen, dat diverse Leidse kanshebbers, verstek lie ten gaan, een beetje onbegrijpelijk voor een Zuid Hollands kampioenschap. In Ieder geval hebben deze wegblijvers zich een hoop ergernis bespaard, want een volkomen niet voor haar taak be rekend Haags Jurykorps liet vele grote steken vallen, wat menig protest uit lokte. Het was sfeerloze en rommelige dag, waarop geen bijzondere prestaties werden geleverd. Joop van Leeuwen kampioen 3000 meter. De 3000 meter het nummer voor deze soepeldraaiende Holland-atleet ging aan vankelijk in een rustig tempo, waardoor de hele groep aaneengesloten bleef, doch toen de tussentijd van de eerste 1500 m. v. Leeuwen ter ore kwam (4.50 min.), zette hij 'n zo scherpe tussensprint in. zodat er al gauw enig licht in het veld kwam. In dit zelfde hoge tempo bleef Van Leeuwen het veld leiden en ging onbedreigd door de finish in de nog mooie tijd van 9.22.2 min. 400 meter dames voor Bataven. Van de 4 banen voor de 400 mtr. dames waren er drie door de Bataven dames bezet, onder wie onze Rome-atlete Ger- da Kraan. Niemand zal wel aan haar overwinning getwijfeld hebben. Gerda liet er dan ook geen twijfel over be staan. nam resoluut de kop en won in 57.3 sec. Interessanter op dit nummer was de 2e plaats. Zou deze voor Wil Kraan of de dit jaar sterk naar voren komende Ton Homan zijn en inderdaad het vermoeden werd bewaarheid. Ton Homan 2e in 60.6 sec. en 3e Wil Kraan. Alie v. d. Lans werd 600 m. kampioene. Ze liep een zeer regelmatige wedstrijd en wist weer beneden de 1.50 min. te komen: le in 1.49.1 min.. Met een regel matige training kan dit meisje het nog ver brengen. Volledigheidshalve hier nog de 2e en 3c plaatsen door Leidse atleten (es) be haald: Hoogspringen meisjes W. Witteman (Bataven) 3e 1.35 mtr.: Hoogspringen jongens P. v. d. Haak (Holland) 2e 1.65 metr.; 3000 m. jongens P. Brugman (Ba taven) 3e 9.38.6 min.; 1500 m. jongens J. v. Leeuwen (Holland) 2e 4.22.9 min.; 1500 m. jongens A. Homan (Bataven) 3e 4.29.4 min.; 5000 m. heren 2e G. Rewijk (Bataven) 15.56.6 min.; 200 m. heren 2e T. v. Rooyen (Bataven) 23.2 sec.; 400 m. heren 2e P. Selier (Holland) 51.4 sec.: 1500 m. heren 2e P. de Haas (Holland) 4.008 min. Deze laatste prestatie was een kam pioenschap waard geweest. Het is fan tastisch zoals deze atleet het hele sei zoen z'n vorm weet te behouden en keer op keer z'n persoonlijke records weer scherper stelt, zo ook nu op deze 1500 m. weer, met maar liefst 3.8 sec. Ons compliment! BORSTELAAR WON ..DWARS DOOR DORDT" De jaarlijkse wegwedstrijd „Dwars door Dordt" is zaterdag gewonnen door Hans Bostelaar (Dynamo-Middelburg). Hij legde de vijf kilometer af in 16 mi nuten en 32 seconden. Direct na de start van de 55 lopers nam de Zeeuw de lei ding en stond deze niet meer af. De uit slag luidt: 1. Bostelaar 16 min. 32 sec. (A-klasser), 2. Bakkers (Thor-Roosen- daal) 16.37.2 (B-klasser), 3. Mol (AAV- Amersfoort) 16.42.(B-klasser), 4. Kal- jouw (Dynamo-Middelburg) 16.46.8 (C- klasser), 5. Smits (AV '36-Alphen a.d Rijn 16.55(A-klasser), 6. Mulders (AV '36-Alphen a.d. Rijn) 7.02.— (B- klasser). VAN HET TAFELTENNISFRONT tuigje een „Harvard B80" is van de marinevliegkamp Valkenburg. Het was aan het oefenen in instrument- vliegen. Aan boord heeft zich waarschijn lijk een ontploffing voorgedaan. Bij het reddingswerk zijn momen teel betrokken een S-2-F-patrouille- vliegtuig, dat om 10.20 van het vlieg veld Valkenburg is opgestegen, een Sikorsky S-58, die eveneens van de zelfde basis is opgestegen en door het patrouillevaartuig naar de plaats van het ongeluk is gedirigeerd. Op het ogenblik zoeken nog steeds de „President Jan Leis" uit Hoek van Holland, de reddingboot „Twenthe" uit Scheveningen, en de sleepboot „Hector" uit IJmuiden. Ter plaatse van het ongeval is ook een „Alba tros", een watervliegtuig van de Duitse marine, aangekomen om hulp te verlenen. De marinevoorlichtingsdienst heeft de twee inzittenden vanmiddag als vermist aangeduid. Het zijn luitenant ter zee tweede klasse M. C. R. van Haga uit Den Helder, 25 jaar en ge huwd, en sergeant-vlieger H. H. Velt- maat uit Den Haag, 22 jaar, gehuwd en vader van een dochtertje. Wrakstukken en vliegerhelm gevonden Vanmorgen omstreeks half elf werd gemeld, dat een geel vliegtuig je ter hoogte van Terheijden tussen Kijkduin en Hoek van Holland in zee is gestort. Volgens ooggetuigen heeft het vliegtuigje hoog in de lucht moei lijkheden gekregen. Het gleed lang zaam met draaiende motor naar be neden. Vlak boven het water brak de rechtervleugel en vlogen stukken van het vliegtuigje af, waarna het met een klap rechtstandig op onge veer twee mijl van de kust In zee verdween. Van het strand af zijn geen overblijfselen te zien. De reddingboot Jan Leis is uil Hoek van Holland ter assistentie uit gevaren. De Jan Leis heeft geseind, dat wrakstukken van het vliegtuigje en een vliegerhelm zijn gevonden. Het vliegveld Valkenburg heeft de Jan Leis verzocht ter plaatse te gaan dreggen. Van de marinevoorlichtings dienst vernemen wij, dat het vlieg- DOCOS OVERKLAST BATSWINGERS 2: 8—1 De bekerwedstrijd, die Docos zater dagavond tegen het Haagse Batswin- gers 2 speelde, heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat Docos zich dit jaar in de Hoofdklasse-competitie als een serieuze kandidaat voor het kam pioenschap kan opwerpen. Batswingers 2 werd namelijk met 'n grote nederlaag: 8—1, naar de residen tie teruggestuurd, maar zij moesten het zonder Worries stellen, doch het was ook zijn plaatsvervanger, Luteyn, die de eer voor zijn club redde door al thans één partij in winst om te zetten. Wim van Steenbergen gaf Docos met een 21—13; 2321 zege op Meyer (B) de leiding: 10. Vervolgens mocht Ge rard Bakker het zoet der overwinning smaken. Hij toonde, dat ook dit jaar slechts de allersterksten .hem een zege in de weg kunnen leggen. Hij versloeg de bekende André Klein, niet zo goed op dreef overigens, met opvallend ge mak: 20. In de volgende partij trof Jacques van Veen in Luteyn een vol komen gelijkwaardige tegenstander, tenminste in de 2 eerste games, resp. 1921 en 2321. In de beslissende ga me was de oud-Vriendenschaar-speler totaal van slag, waardoor v. Veen zijn club naar 30 kon slaan. Overigens verdiende deze partU qua spel de schoonheidsprijs van de avond G. Bakker zorgde voor de 4e Docos- victorie door een verpletterende over winning op Meijer. Daarna konden de Hagenaars tegenscoren: Luteyn toonde zich na een spannend duel de meerdere van W. v. Steenbergen: stand 4—1. J. v. Veen voegde hier nog een punt aan toe door André Klein met gering ver schil de baas te blijven (2112; 2022 en 2119). Aangezien in deze beker- competitie geen dubbelspel wordt ge speeld, betekende deze 51 voorsprong reeds een zekere overwinning. De laat ste partijen dienden dan ook slechts om de uitslag te completeren. Ofschoon Batswingers de stand een wat draag lijker aanzien te geven, bleef Docos oppermachtig. Bakker, die naast een uitstekend sluitende verdediging be schikte over een „sterke aanval welke enkele „atoomsmashes" produceerde, gaf Luteyn geen kans. Van Veen klop te Meijer en André Klein kreeg van Steenbergen zij derde nul te incasse ren. Eindstand derhalve 81. Aanstaande zaterdag (1 oktober) vangt Docos de competitie aan met de thuiswedstrijd tegen Treffers (R'Veen), aanvang 7 uur, Zaal Potgieterlaan. Do cos is in deze competitie ingedeeld in Hoofdklasse B met de volgende teams: Treffers (R'veen). AVGA (Amster dam), Povac 2 (A'dam), Nedlloyd 2 (A'dam), Smash 2 (A'dam), Olympia (Emmercompascuum), DTTC (Deven ter), Batswingers 2 (Den Haag), UBTV 2 (Hilversum) en Sprenger U.C. (Apel doorn). De KTC heeft de Docosteams voor de competitie 1960—1961 als volgt sa mengesteld: Heren: Hoofdklasse: Docos 1: G. Bak ker-J. v. Veen - W. v. Steenbergen. le klasse: Docos 2: J. Vreeburg - S. v. Iterson - B. Driessen. Docos 3: J. Brouwer - C. Lut - J. v. Steenbergen; Docos 4: P. v.d. Raadt - Ph. Grimber gen - C. Kreffer. Se klasse: Docos 5: W. Verhoef - H. Rijsbergen - H. Huying. Docos 6: N. v. Cassel - J. v.d. Post - L. Spierenburg. 4e klasse: Docos 7: J. v. Marwijk - J. Oudheusden - Th. v. Oort; Docos 8: J. v. Deventer - J. Uitendijk - A. Gij- bels; Docos 9: J. Verhoogt - T. Nagy H. Golden berg; Docos 10: H. Doove - A. v. d. Raadt en P. v.d. Staak. Dames: le klasse. Docos 1: T. Ham L. Heuren - A. v. Cassel - R. Ver hoogt. 2e klasse: Docos 2: W. Bonnet - R. Lagerber - A. v. Zijp. 3e klasse: Docos 3: M. Bakker - R. Huying - J. v. Rijn. Juniores: Docos 1: L. en C. Kallen berg - P. Bik. Docos 2: W. Vreeburg - C. Paardenkooper en C. Grimbergen. Treffers Zowel het A als het B team van Treffers heeft deze week ge luk gehad. Scylla C en Batswingers D lieten verstek gaan. zodat beide teams (A en B) zich nu in de kwart-finale (winnaarsronde) van de bekercompetitie geplaatst zien. Het C-team was onfortuinlijk en feli citeerde de tegenstander Unitas-C bij een 5-0 achterstand. Het dames-team speelde voortreffelijk en won met 8-1 van Sportlef-D. Hier door plaatsten zij zich in de halve finale van de verliezersronde. Het programma voor deze week is als volgt: Woensdag (uit): Salamanders-Treffers B Vrijdag (thuis): dames: Treffers A- Pit '54-B. Zaterdag (uit) RTC-A- Tref fers-A. Ook de junioren zijn deze week met hun bekercompetitie begonnen. Het le team won met 7-2 van Docos A. John v. Ruiten bleef hier ongeslagen. Het B- team won met 9-0 van ATTC-B, terwijl het C-team met 9-0 verloor. Programma voor deze week: Zaterdag thuis Treffers A-Baronie A: uit: Treffers B-Effect '54; Treffers C-Effect '54. Zondag 25 sept. j.l. werd in de zaal van Salamanders een jeugdontmoeting georganiseerd, hiervoor waren uitge nodigd Rotterdam (3 spelers), Amster dam (3 spelers) en Den Haag (4 spelers). Jacq. v. Ruiten heeft de eer van zijn club met veel sukses verdedigd. Van de 9 partijen won hij er 7. hierdoor moest een barrage de winnaar aanwijzen. Zijn tegenstander was Cligge. A'dam. Deze wedstrijd won hij met 19-21, 21-16 en 21-12. Loek Koch. hoewel uitgenodigd, kwam niet opdagen. Louis ten Dam kampioen van Zuid-Holland De rit om het kampioenschap van Zuid Holland, die oorspronkelijk voor 1 mei op de wielerkalender figureerde, heeft uiteindelijk toch zijn beslag ge kregen. Zaterdag startten in het lande lijke Stompwijk 34 amateurs om in ne gen ronden van zeventien kilometer uit te maken, wie de kampioenstrui voor een in verband met het vergevorder de seizoen korte periode, zou mogen dragen. De volgende kampioensrit wordt namelijk weer in het voorjaar gehouden. Winnaar werd de Rijswijker Louis ten Dam, die in de sprint zegevierde over de Rotterdammer van der Klooster en de man uit Zuidland de Hartog. Dit drietal ontsnapte in de zesde ronde uit het peloton, waarvan voordien de Rot terdammer Hoek een dominerende ro' had gespeeld. In de drie laatste ronden liep het drietal op kop steeds verder uit om tenslotte met een minuut voorsprong op de overige renners over de eindstreep te gaan. De uitslag was: 1 .en kampioen vun Zuid Holland: Louis ten Dam (Rijswijk; 3.46.05, 2. van der Klooster (Rotterdam) z.t., 3. de Hartog (Zuidland) z.t., 4. Reb belink (Delft) 3.47.05, 5. van der Leur (Rotterdam) z.t., 6. van Gent (Leiden) z.t., 7. de Ruiter (Alblasserdam) z.t., 3. Renes (Nieuwpoort) 3.48.29, 9. Overvliet (Leidschendam) z.t., 10. Beyer (Zwijn- drecht) z.t. LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT J. 1. zaterdag werd Gerben Karstens kampioen van Zuid-Holland bij de Nieu welingen op de weg, (afstand 70 km.) en A Wolswijk 9e. Bij de adspiranten werd Fred Leemans 7e en Peter de Jong 8e, afstand 34 km. De club-ontmoetig Swlft-Comb.— Sparta (Den Haag) te Leidschendam bracht een klinkende Swift-overwinning. De uitslagen waren: A-klasse 68 km. 1.44.37. 1. C. Schijff Sw. Comb. 10 p., 2. W. v. d. Berg Sw Comb. 9 p., 3. C. Vereschil Sparta 8 p.. 4 Fr. v. d. Broek, Sw. Comb. 7 p., 5. J Simons Sparta 6 p., 6. P. Kooyman Sw. Comb. 5 p., 7. J. Zonneveld Sparta 4 p. Sw. Comb. 31 punten, Sparta 18 punten. B-klasse 51 km. 1.17.55. 1. C. .v d. Huls Sw. Comb. 10 p., 2. B. Odijk 9 p.. 3. v. Engelen 8 p., 4. P. Prins 7 p., 5. B. Kemp 6 p., alien Sw. Comb., 6. de Coo Sparta 5p., 7. Schraverius, Sw. Comb.. 4 p., 8. Warmerdam 3 p., 9. A. Sikking 2 p., 10. Kerpelshoek 1 p.. alien Sw. C. Swift-Comb. 50 punten. Sparta 5 punten. C-klasse 34 km. 49 min. 32 sec. 1. Fr. Leemans Sw. Comb. 10 p., 2. H. Boele 9 p., 3. Peter de Jong 8 p.. alien Sw - Comb., 4. C. Kipping Sparta 7 p., 5. Bak vis Sw. Comb. 6 p., 6. Wesselman 5 p., 7. v. Beek 4 p., alien Sw. Comb., 8. Broer Sparta 3 p., 9. Kerkvliet Sw. Comb. 2 p., 10. Kuilenburg Sw. Comb. 1 p. Swift-Comb. 45 punten. Sparta 10 pnt. Veteranen 51 km. 1.25.21. 1. J. Lorie Sparta 10 p., 2. Bartram 9 p., 3. Zulie- anie 8 p., 4. Kuyk 7 p.. 5. Strik 6 p., 6. v. d. Laan de Vries 5 p., 7. Schermer 4 p., alien Sparta, 8. B. Kruit Sw. Comb., 3 p., 9. Meereveld Sw. Comb. 2 p. Swift-Comb. 5 punten, Sparta 49 pnt. Totaal Swift-Comb. 131 punten, Spart ta 82 punten. TURNEN De landen-tnrnwedstryd tussen de damesploegen van Nederland en Bel gië. die zaterdagavond In Kapelle werd gehouden, ls geëindigd in een ruime zege voor onze langenoten. De Neder landse dames Bep Ipenburg, Ria van Velsen, Nel Fritz, Ria Meyburg, Nel Rjjneke Wambach en Lineke Majollee verzamelden in totaal 187,55 punten, terwUl de Belgische dames daar tegen over slechts 178,35 punten stelden. In het persoonlek klassement bezetten de Nederlandse dames de eerste tot en met de zesde plaats, hetgeen wel overdui delijk hun superioriteit antoonde. NEDERLANDSE HERENPLOEG TEGEN BELGIë De Nederlandse heren-turnploeg, die zaterdag 1 oktober te Brussel in een landenwedstrijd uitkomt tegen België, is als volgt samengesteld: Willy Jae gers, Jaap van der Sande. Joost Blits, Gerard Sallé, Klaas Boot, Rob den Broeder en als reserve Nico Valken burg. Marktberichten ROTTERDAM 26 sept. Vee Aan voer 2147, 1205 vette koeien. 942 varkens, vette koeien 3.00-3.30, 2.65-3.00, 2 55- 2.65, varkens 170, 168, 165. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen lste kwaliteit onveranderd. 2de en 3de kwaliteit iets lager, prima's boven no tering: varkens aanvoer groter, handel zeer kalm, prijzen lager, prima vlees varkens boven notering, slachtzeugen v. 1.45-1.48 per kg. Tast toe't is van kennis making Dagelijks zoeken wy naar nog betere methoden voor het vervaardigen van de fijnste vleeswaren. Thans zijn wij erin geslaagd een fabricagemethode voor 200 gram te vinden, waardoor de eigen vleessappen volledig vastgehou den worden, zodat een bijzonder smakelijk produkt werd verkregen dat het met glans tegen duurdere kan opnemen. VOOR UW 3 OKTOBER-KLAPSTUK WORDT GEZORGD. Wij zijn maatregelen aan het nemen om iedereen op een voordelige manier van klapstuk te voorzien. Zie onze advertentie van woensdag. S Wegens overcompleet te koop: een vulkachel, z. gan., merk Etna; tevens 4 stoelen en 2 armstoelen, z.g.aji.. in prima staat. Geen handelaar. Vrou wenpolderstraat 13, Sas senheim. S Wie heeft met de feest-1 3? Snelbrommers. Benni dagen 'n verkeerde man- M 21, bolle tank 95.-; tel (coat) met blauwge- HMw v. en a.-vering 125.- ruite capuchon meegeno-1 Typhoon sport 155.- en men in café Hoogenboom185.-; Berini M 31 met te Roelof arendsveen? In- DKW-motor, 3 versn. 223.- lichtingen: R. Paauw, Voll, garantie, Paateurstr. 17, ie1. 34434. Noordeinde 3, R.A.Veen. Gevraagd per 1 okt ZIT EN SLAAPKAMER met gebruik van keuken (kamerflat geen bezwaar) Br. onder no. 6019 bur. v. d blad. Gevraagd: r.k. huishoudster P. C. Paardekooper, Mie- ning 4, Zoeterwoude, teL 01715—209. 32" Gevraagd: dagmeisje van ongeveer 8.30 tot 3.30 uur. te Wassenaar. Telef. 01731—9323. S Kolenkitten 1.98. Prachtig achtkantig mo del, extra grote maat, diepglanzend zwart ge moffeld. Kachelzeiltjes met fantasie- of dierenfi- guren 59 ct. Tornado ka- chelhaakies 30 ct. enz., IVA., Haarlemmerstr. 48, S Pr. t.v. Philips klein- beeld. zeer scherp beeld, spelend te zien; Philips gick-up met versterker, in offer, speelt prima; Ger maan bromfiets met voor- en achtertelescoop, zeer mooi. Nieuwe Rijn 60. S Schrijfmachine gevr.. liefst kantoormachine. Br. met opgave van merk en prhs aan het bur. v. d. bl. onder no. 6014. Officiële publikaiie Liquidatie Oorlogs- en Wafersnoodschade Ingevolge de Liquidatiewet Oorlogs- en Watersnood- schade I worden tot uiterlijk 30 september 1960 beslis singen genomen omtrent verlening van bijdragen en faciliteiten boven de bijdragen voor roerende goede ren. Deze sluitingsdatum geldt niet, wanneer de be langhebbende vóór 1 januari 1961 bij aangetekende brief aan de Minister van Financiën (dan wel voor schade in de agrarische sector aan de Minister van Landbouw en Visserij) heeft verzocht zijn aanspraken op grond van een mogelijk pei abuis niet afgewikkel de aanvrage alsnog te erkennen en hierbij blijkt, dat er inderdaad een tijdig geldend gemaakte afspraak be staat. Rechthebbenden op een bijdrage, die reeds is vastgesteld maar nog niet uitbetaald, hoewel de daar aan verbonden bestedingsplicht is vervuld, moeten vóór 1 januari 1961 per aangetekende brief aan één van de beide ministers melden, dat aan hun aanspraak op uitbetaling nog niet is voldaan. De bestedingsplicht moet in ieder geval vóór 1 april 1961 zijn vervuld, anders vervalt het recht op uitbetaling. De hierboven weergegeven regeling geldt ook voor tegemoetkomin gen en schadeloosstellingen op grond van de Wet Overheidsaansprakelijkheid Bezettingshandelingen. Rijpwetering C. WARMERDAM Binnenweg 3 VERHUIST Koppoellaan 18 Accordeonist gevraagd btf amateurkwartet, leert, at 1825 jaar. Br. onder no. 7288 bur. v. d. blad. 3? Stofzuigers va. f115.- by aankoop van een nieu we geven wij ƒ25.— voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1—3. Leiden. 3? Diverse Volkswagens de Luxe, Standaard en be stel Calex autobedrijf n.v. Leiden, Kort Galgewater 14-16. tel. 33355. S Te koop: kinderwagen z g.a.n., donkerblauw, v. Delft. Te bevr. G. Lange- laan, Julianaln 27, Voor hout. Gevraagd een Aanmelden: Verpleeginrichting SOLGLYTT, Plantsoen 1 Mercedes. Opel, Simca. V W en DAF Bierman s Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef. 3? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers v.a. 19 50; twee pers. v.a 26 50 Smits bedden- en tapijtenmaga- zyn, Mare 98, Vrouwen- steeg tel 23913. 3? 10 Rijlessen a 60 min. voor 47 50, in nieuwe Peu geot 403. Erkende bonds- autoryschool „Joop Groe nendijk". p.a. J. J. Bemel- man, Morswea 135. Leiden tel. 01716—31283. Leert D.A.F. rijden. envoudiger, goedkoper. Inl. by Gebr. v. Ulaen. D.A.F -dealer. Verdamstr. 6 tel. 23041. S Wie komt ons helpen? 2 morgens m de week van 9—1 uur graag een flinke hulp. Geen wlnkelwerk Aanmelden na 7 u. War- necke, Stationsweg 22. Leiden, telef. 21516. R.K. HUISHOUDSCHOOL Achterweg 7 Lisse vraagt: voor typen en lichte ad ministratieve werkzaam heden. Mulo- en type-di- nloma gewenst. Leeftyd niet beneden 18 jaar. Gevr. voor enige maanden (geen typen). Gehuwden komen in aanmerking. Br. onder no. 6029 bur. v.d. bl. Gevraagd een voot winkel en huish. Sla- S Gulf benzine. Een wel daad voor uw motor, ook mengsmenng. luli-servi- ce, Hoge Rijndijk 90. s Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw Kostbare auto. Gulf-servi ce, Verdamstraat 6.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5