Scherp Nieuwe fabriek aan Roosevelisfraaf door ir. W. van Lakerveld geopend Jfh TTlMmJ RITA REYS en PIM JACOBS TAPTOEDELFT IN MINIATUUR OP DE LEIDSE KAASMARKT Diplomazwemmen „Overdekte Raiffeisenbank bereikte 1,5milj. spaargeld MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Royal McBee grootste buitenlandse industrie in Nederland .Het belang van buitenlandse vestigingen" Ir. W. L. Lakerveld, directeur voor de industriële ontwikkeling van het ministerie van Economische Zaken, drukte op een in het groot nage bouwde toets van een schrijfmachi ne en op dat moment gloeide een lamp aan, die een afbeelding van de nieuwe fabriek van de Royal McBee verlichtte. Enige honderden genodig den waren vanmorgen omstreeks elf uur in de ruime en moderne cantine van de fabriek aan de Rooseveltstraat waar duizend employé's tewerk zijn gesteld van deze officiële daad ge tuige. Onder de genodigden waren de burgemeester en vier wethouders van Leiden, de burgemeesters van Leiderdorp, Voorscholen en Cuyck, Leidse notabelen, zoals voorzitter en secretaris van de Leidse Vereniging van Industriëlen resp. de heer A. v. Driel en mr. Ph. de Ruyter de Wildt, de voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel, ir. J. van Hoek en mr. Branderhorst, comman dant en onder-commandant van de Leidse Brandweer, de heren Hage- doorn en Kosten, en vele anderen. „Gerekend naar het aantal werk nemers, aldus mr. Allan A. Ryan, president-commissaris van Royal McBee Corporation te Port Chester USA „is deze fabriek in Leiden een van de drie grootste van onze twaalf bedrijven. Sedert de oprichting in 1953 heeft Royal McBee-Nederland een krachtige en gestadige groei te zien gegeven. Er zijn vele oorzaken voor deze ontplooiing geweest, maar geen enkele is van groter invloed geweest dan de vitaliteit van dit gastvrije land. Mr. Ryan noemde als voornaamste factor bij het nemen van een beslissing voor de vestiging van een fabriek in Leiden en Cuyk, „de geest van vaardigheid, de loyali teit en de toewijding van de Neder landers". Hij doelde hierbij niet al leen op hen. die rechtstreeks ver bonden zijn aan de maatschappij, maar ook op allen, die op enigerlei wijze hebben bijgedragen aan de vestiging en de groei. Medewerking Dankbaar toonde de directeur te Leiden, mr. Berrendorf, zich voor de medewerking die het Leids gemeen tebestuur bij vestiging destijds aan de Oosterkerkstraat) en groei in Lei den heeft verleend. De burgemeester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kin schot sprak in zijn toespraak van 't belang goede industrieën in een ge meente te bezitten. Niet alleen om economische redenen maar ook om dat een mens het groootste deel van zijn leven op zijn werkterrein door brengt. De burgemeester herinnerde eiaan, dat na de ingebruikneming van het viaduct Lammenschansweg, de Royal Mcbee nog beter te berei ken zal zijn. Ir. W. L. van Lakerveld, directeur voor de Industriële ontwikkeling zei onder meer dat de extra-omzet van de industrie in Nederland als gevolg van buitenlandse vestigingen circa 1 miljard gulden is te stel len. De buitenlandse industrieën stellen rechtstreeks 13.000 mensen tewerk. Een ruwe schatting leert dat bij de Nederlandse industrie, als gevolg van de buitenlandse activi teiten vermoedelijk ongeveer 10.000 mensen werken. Het gezamenlijk to taal zal omstreeks 20.000 zijn. Geprofiteerd Royal McBee heeft in zeven jaar tijd een enorme uitbreiding ondergaan. De plannen van de directie gingen in de richting van een bedrijf van 280 tot 300 mensen. In de fabrieken te Lei den en Cuyk werken thans 1700 employé's. Door dit grote getal is Royal McBee uit het oogpunt van tewerkstelling de grootste buiten landse Industrie van de reeds 344, die sinds de oorlog hier te lande hun werkzaamheden ver richten. Op de algemene vraag of de ont plooiing van buitenlandse industriële activiteiten de eigen Nederlandse niet zou afremmen, antwoordde ir. Van Lakerveld ontkennend. De Ne derlandse industrie heeft juist in ve le opzichten geprofiteerd van deze vestigingen. Er is heden ten dage nogal wat spanning op de arbeids markt, aldus spr. maar de getallen arbeiders in buitenlandse industrie- en zijn te gering om van invloed te zijn. Op een totale hoeveelheid van pindakaas n waardevolle brood belegging (Advertentie) 1.07 miljoen tewerkgestelden in Ne derlands industrie (zonder het bouw bedrijf) is het cijfer van ruim 13.000 gering. Namens het personeel bood de heer Corporaal de directie een „wereldklok" aan, die in de hal aan de muur een belangrijke plaats zal krijgen. In afwachting van het ge reedkomen van dit uurwerk zelf bood de heer Corporaal onder geluk wensen een afbeelding van het ge schenk aan. Het gezelschap bezocht vervolgens de fabriek, niet nadat de dames met hoge hakken gewaar schuwd waren voor de noodzakelijk openingen in de fabrieksvloer. Tot slot gebruikte men in de cantine de lunch. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Stephanus Cle mens zn van C. A. van Kampen en P. J. J. van Schie; Saskia dr van C. Ligtvoet en G. M. Overdijk; Kittie dr van A. Constandse en S. H. Nieuwveen; Jolanda dr van W. v. d. Zeeuw en J. P. Blansjee; Frederik Antoine zn van H. H. v. Gelderen en G. A. v. Lookeren Campagne. Gehuwd: D. van der Kwaak en E. G. de Vries. Overleden: A. C. Maas 80 jr, wed van P. J. van der Henst; G. Sloos 37 jr, echtgen. van P. J. Bouwman. Goopond 13—17 «n 19—23 uur (zondag gestolen) Enlrée f 1.25 (alles inbegrepen). Bezoeksters komt vooral 's middags, komt tijdig! GRATIS Uw Rolleiflex-foto in het NOVITEITENCENTRUM tegen inlevering van deze advertentie aan de cadeautafel ELKE MIDDAG EN AVOND MODESHOWS EN IN HET CABARET „DOE MEE" GEZELLIGE QUIZZES WAARDEVOLLE PRIJZEN Elke 10e, 20e, enz. 'n geschenk. Let op de eindnul van Uw volgnummer Morgenavond Huldiging van het Jazz-Bruidspaar (Advertentie) No. 517. Horizontaal: 1. mak ker, 4. inwendig deel van een vis, 6. grond die bij een hoeve behoort, 7. hoogste punt, 9. water in Fries land, 10. verlegen, 11. oude lengte maat, 12. houten vat, 13. spoedig, 14. wang, 16. deel van een schip, 17. gem. in Gelderl18. zekere noordzee vis, de knorhaan, 19. deel van de mast, 20. vogel, 22. zwak, 23. muziek noot, 24. part, 25. komt van de bijen. Verticaal: 1. gem. in Z.H., 2. vlak temaat, 3. bijwoord, 4. fraaie zang vogel, 5. voorzetsel, 7. metaalsoort, 8. klap, 10. gem. in N. Brab., 11. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 12. gesloten, 13. kan men iets in bewaren, 15. familielid, 16. landman, 18. streek op de grens van N. Brab. en Limburg, 20. bijwoord. 21. tweemaal (Lat.), 22. voorzetsel, 23. familielid. Oplossing morgenavond. Na heftige discussie: Vrede in wandelkring Leiden getekend Zaterdagmiddag heeft de Wandel kring Leiden e. o. onder voorzitter schap van de heer C. B. M. v. d. Ende in „De Kleine Burcht" 'n zeer druk bezochte algemene ledenverga dering gehouden. Het was in Leidse wandelkringen sinds enige tijd geen geheim meer, dat er in het Kring- bestuur een schier onoverkoombaar meningsverschil bestond over een aantal interne beleidskwesties, waar door een toestand was ontstaan, die de wandelsport in de Leidse kring allerminst ten goede kwam. Het ge heel bereikte een hoogtepunt, toen enige bestuursleden kort geleden hun „portefeuilles ter beschikking stelden" en de bemiddeling van het hoofdbestuur moest worden ingeroe pen om uit de impasse te geraken en de zeker schijnende liquidatie van de Kring Leiden e. o. te helpen verhoeden. Na een voorafgaande bespreking met het voltallige bestuur, woonde dan ook de heer D. P. van Wage- naar, lid van het hoofdbestuur uit Den Haag de vergadering bij ten einde een uiteenzetting te geven van de resultaten, die hij in de vóórbe spreking met het kringbestuur had bereikt. Uitvoerige discussies volg den waarbij de toon vaak scherp en niet bepaald verzoenend was maar het advies van de heer v. Wagenaar: de strijdbijl nu eens te begraven en in het belang van de Leidse wandel sport tot creatiever daden over te gaan, vond toch weerklank. Toen dan ook het beleid van de voorzit ter in stemming kwam, bleek de overgrote meerderheid achter de voorzitter te staan met gevolg, dat de heer v. d. Ende bereid werd ge vonden de voorzittershamer te blij ven hanteren en zijn medebestuurs leden het ook onderling met elkaar eens konden worden. Na deze alge mene verzoening werd nog besloten, dat een commissie, bestaande uit mevr. Van Rijswijk en de heren C. Gothelp en W. Bredeveldt de be studering van een statuten- en regle mentswijziging ter hand zullen ne men. Tijdens de rondvraag werd het voorstel van de heer Gothelp (WSV De Vlam) om in de zeer nabije toe komst een intensieve actie onder de schoolgaande jeugd te gaan voeren zeer goed onthaald en door het be stuur overgenomen. Nadat de voor zitter de heer v. Wagenaar de dank van de gehele Kring had betuigd voor zijn welwillende medewerking, sloot hij met een opwekkend woord de vergadering. Verkeersongelukken in Leiden Op de Oude Vest leidde zater dagmiddag een botsing tussen twee wielrijdsters tot de val van een 35- jarige Leidse, wonend aan de Burg- gravenlaan, iie een hersenschud ding en wonden aan hoofd en han den opliep. Gistermiddag is de 18-jarige P. Verdoold op de Hogewoerd gevallen, doordat de voorvork van zijn fiets brak; hy kreeg een hersenschudding en wonden aan hoofd en knie. Om kwart voor twaalf gister morgen vond nabij de Hartebrugkerk een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een wielrijder. Een 25-jarige bromfietser, die woont aan de Da Costastraat, verleende geen voorrang. Hij viel en liep een rech- teronderbeenfractuur op. LË1IDSCÏÏÊNDAM SLACHTOFFERTJE OVERLEDEN Het 5-jarig dochtertje van de heer Bakker te Leidschendam, dat zoals wij reeds meldden, bij het overste ken van de Koningin Julianaweg, op weg naar de kleuterschool, door een auto werd aangereden, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen in de Ursela-kliniek overleden. AFSCHEID VAN DE WAALSE GEMEENTE TE LEIDEN Ds Charles Cabanis heeft gister middag afscheid genomen van de Waalse Gemeente in Leiden wegens vertrek naar zijn geboorteplaats Ar- les in Zuid-Frankrijk Vele leden van de Franse Aolonie in Nederland woonden dit if scheid bij. Dr R. Blom- maert, voorzitter van de Waalse bi bliotheek in Leiden, deelde mee dat ds Cabanis, die belangrijk historisch onderzoekingswerk verrichtte, was benoemd tot erelid van de Commis sion Wallonne de i'Histoire in Ne derland. Op «Ie afscheidsreceptie in de bibliotheek sprak o.m. burgemees ter jhr mr F. H. van Kinschot, die enkele etsen aanbood. VERVOLGCURSUS EHBO Men schrijft ons: „In ieder gezin, minstens één EHBO-er(ster)", is de wens van de Kath. Nat. Bond voor EHBO. Daarom geeft de Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden „Peerke Donders" ook dit jaar pen aanvangs- kursus EHBO. Deze kursus zal aan vangen dinsdag 27 sept. a.s. (dus morgenavond) te 20 uur in het ge bouw van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat te Leiden. Zij die aan deze kursus deelnemen worden verzocht om op bovenge noemde datum en plaats aanwezig In navolging van „Taptoe-Delft" bracht het muziekgezelschap Kunst en Genoegen zaterdagavond een tap toe op de Kaasmarkt. Vóór acht uur had zich reeds een menigte van enkele honderden .sup porters en nieuwsgierigen rondom het afgezette gedeelte verzameld, terwijl op het sonore geluid van de marsen steeds meer mensen kwamen toestromen. Genoten heeft men volop. Reeds bij het opkomen voor de show-exercitie was men vol bewondering zowel voor de muziek als voor de prach tige show, welke hierbij gegeven werd. Zelfs de junioren, martiaal en zichzelve ten volle gevend voor eigen publiek, waren het aanzien alleszins waard. Ook de diverse marsen, wel ke ten gehore werden gebracht wa ren van een uitstekend gehalte voor al de Russische taptoe, de Florida- pijpenmars en de 3 Octobermars van de seniores, de 2e Stengelmars en de Pijp-mars van de juniores waren zeer goed. Wij konden ons tijdens deze taptoe heel best indenken dat K G in Delft in de hoogste afde ling een uitstekend figuur heeft ge slagen. Het geheel deed het tussen de oude gebouwen van de Kaasmarkt en de Oude Rijn zeer goed en de resonan ce gaf aan deze taptoe een speciaal cachet. J. IJzermans èn Jac. v.d. Tuin, dirigenten resp. van de seniores en de juniores zijn door hun pupillen niet teleurgesteld en de toehoorders zijn er weer eens goed van door drongen dat onze stad op dit gebied ook iets te bieden heeft. te zijn, alwaar de eerste les zal plaats hebben. Ook zij die zich nog niet hebben opgegeven en nog aan deze kursus willen deelnemen, kun nen zich alsnog voor de aanvang van de lessen opgeven. Ken uw plicht tegenover uw me demens. De uitslagen van het gisteren ge houden diploma-zwemmen in de Leidse Overdekte Zweminrichting te Leiden zijn als volgt: Diploma A: Hetty den Besten, Theadora Voorn, Johannes van Om- mering, Cornelis Colijn, Abraham Brauckman, Jaques Raymond, Ria Duivenvoorden, Paula van der Horst Hendrik Imthorn, Sjaak Miocs, Wim Biauckman, Paul Parramore, Mich. Parramore, Frederik van Vianen, Wcuter Pera, Egbertus Wouda, An- dries Bey, Hans Wolvers, Harry van der Vos, Nicolaas Roozendaal, Ro bert Loekenbach, Hendrik Hoekstra, Alfred Wouter Opdam, Johannes cheer, Harm Streefkerk, Janny van Egmond, Maria Schlüter, Cokki Eikenbroek, Cornelia de Ridder, Ed dy Reidsma, Anna van Hartingsveld Hennie Star, Ans Borreman, Willy v. Rijn, Hendrica Zwarts, Anna van Egmond, Antje de Mooy, Cornelis Bey, Miep Knouptels, Diederika Popken, Humphry Morré, Cornelis de Rooy, Gijsbert van der Perk, Thomas v. d. Burgh, Marijke PouW. Gerardine Clements. Diploma B: Joke de Wit; Gineke Pluimgraaf f; Francina Sira; Adriaan v. d. Plas; Dick Pluimgraaf f; Kees Uyttenboogaart; Alouysius Hooge- veen; Daniël Kromhout; Frerik de la Rie; Marius v. d. Mey; Aleida Hak- kenbrak; Louise Volker; Corry Heemskerk; Marianne Collé. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. WARMOND GEM AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat het Schuttersveld van 27 september tot en met 6 oktober 1960 gesloten is verklaard voor het verkeer in beide richtingen met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, alsmede voor voetgangers; II. dat de toegangswegen tot de bin nenstad van 3 oktober 1960 te 7.00 uur tot 4 oktober 1960 te 1.00 uur g'esloten zijn verklaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezonderd handwagens, rij wielen er motorrijtuigen op twee wielen) en rij- en trekdie ren. Voor het doorgaande verkeer blij ven de volgende routes beschikbaar: a. van de Morsweg over de Rijn- zichtbrug, Haag weg, Witte Sin gel, Zoeterwoudse Singel en Hoge Rijndijk; b. van de Riji.sburgerweg via Oegstgeest, langs de Rijnzicht- weg, de Haagsestraatweg, de Haagweg en verder als onder a. aangegeven- c. van de Haarlemmerweg, via Oegstgeest en verder als onder b. aangegeven; d. van de Hoge Rijndijk langs de Zoeterwoudse Singel, de Witte Singel en d*1 Haagweg; e van de Haagweg als1 onder a. aangegeven. Het is verboden in bovengenoemd tijdvak met een voertuig, waarvoor de verkeersafsluiting geidt, in de binnenstad op de openbare weg een plaats in te nemen. Deze voertuigen mogen geplaatst worden in de zijstraten van de Ma- resingel, van de Herensingel, van de Witte Singel en van de Zoeterwoud se Singel. Zij, die binnen de afsluiting met een zodanig voertuig wensen te wor den toegelaten, moeten hiertoe bij de commissaris van politie een ver gunning aanvragen. III. dat de Stationsweg, de Steen straat en de Rijnsburgersingel van 3 oktober 1960 te 19.00 uur tot 4 oktober 1960 te 1.00 uur ge sloten zijn voor het verkeer in beide richtingen met voertuigen met uitzondering van handwa gens, rijwielen en motorrijtui gen op twee wielen. Leidse agenda DINSDAG, 27 SEPTEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, aanvang kursus 8 uur n.m.in het r.k. Lyceum, Mariënpoelstraat. Kath. Vrouwengilde. Bijeenkomst 8 uur nam. Turk. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. Kantongerecht. Installatie mr. De Koning tot tweede kantonrechter 3.30 uur nam. Lunchpauze-concert door Theo ten Hooven, 1 uur nam., Waalse Kerk, Breestraat. DONDERDAG 29 SEPTEMBER. NRKM. dr. N. de Jong over „Men selijke verhoudingen in het werkmi lieu. 8 uur nam. Turk. Het bereiken van een bedrag van V/t miljoen gulden aan spaargeld is voor de Coöperatieve Raiffeisenbank alhier, aanleiding geweest op een enigszins feestelijke wijzj te vieren. Daartoe waren de voorzitter en se cretaris van het bestuur, de voorzit ter van de raad van toezicht, enige leden, de kassier en de boekhoud ster bijeengekomen om aan de jonge spaarder L. J. Beugelsdijk J.Cz., die met zijn inlage de V/t miljoen over schreed, *en kleine verrassing te be zorgen. De voorzitter van het bestuur, de heer P. F. Vergeer, wees er op dat dit feit plaats vond nu het Bankge bouw juist 25 jaar bestaat en het pas geheel gerestaureerd en gemorder- niseerd is. Het spaarbedrag, aldus de heer Vergeer, is langzaam naar de IVï miljoen gegroeid. In 1935 werd ingelegd ƒ221.000,— door 460 spaar ders, in 1941 ƒ265.000,— door 430 spaarders, in 19446 ƒ610.000,door 930 spaarders, in 1951 601.000, door 860 spaarders, in 1956 1.046.000 door 870 spaarders en in 1960 een be drag van 1.500.000,door 1050 spaarders. Dat de gestadige groei van het spaarbed-Mg ons verheugt is te begrijpen als men weet dat het spaargeld de basis vormt vooi de be staansmogelijkheid van een spaar en voorschotbank on wel in het bij zonder voor een Coöp. Raiffeisen bank. Algemene dienst Waren vroeger deze banken alleen werkzaam op agrarisch terrein, thans staan zij ten dienste van eer. ieder en nemen zij een belangrijke plaats in in het economisch bestivan ons land. Dat de spaarzin toeneemt is ook te danken aan de nieuwe jeugd- spaarwet, waarbij de overheid door het toekennen van een premie van 10 tot een spaarmaximum van 200,— stimulerend optreed*. Bij ge boorten verstrekt de bank een spaar bankboekje met caarop geplaatst een De heer P. F. Vergeer voorzitter van de Raad van iestuur van de Coöp. Raiffeisenbank, reikte aan de heer L. Beugelsdijk, Jie met zijn inleg het spaarbedrag van ll/t miljoen gulden overschreed, het spaarboekje uit. bedrag van ƒ2,50 terwijl er tevens spaarbusjes ter besonikking wor den gesteld. Na de restauratie van het bankgebouw is het kantoor thans de gehele week geopend het- teen zeker heeft medegewerkt aan e toename /an de dagboekposten in de spaarbank. De heer Vergeer feli citeerde ae neer Beugelsdijk met dit voor hem onverwacht gebeuren en bood hem namens hft bestuur van de Bank een spaarbankboekje aan met daarop» gestort ƒ50,Tij sprak de wens uit dat de -ipaarzin, vooral ook onder de jor jeren, zal toene men, hetgeen niet' alleen de kracht van de Bank zal doen toenemen, die er toch is om in voorkomende ge vallen financiële bijstand te verle nen, doch die ook de jongeren later in staat zal stellen bij het aangaan van een huwehjk oi het stichten van een eigen zaak, het hiervoor beno digde aanvangskapTaaltje op tafel te brengen. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd bijeen om alles wat zich in het verleden met de Bank heeft voorgedaan, nog eens de revue te laten passeren. OEGSTGEEST „EAPIDITAS" GAF GESLAAGDE UITVOERING Groot was de belangstelling gis teravond voor de jaarlijkse uitvoe ring van de R.K. Damesgymnastiek vereniging „Rapiditas". De St. Wil- librordus zaal van het Patronaatsge bouw was tot de laatste plaats be zet met ouders, donateurs en belang stellenden. Ook pastoor J. Looyaard en kapelaan F. J. Pinxter gaven blijk van hun belangstelling. De heer S. Brakel heette de aan wezigen van harte welkom waarna de meisjes in de keurige uniform van Rapiditas de zaal binnenmar cheerden. Zij maakten een uitsteken de indruk en het publiek beloonde dit met gul applaus. Nadat de kleu ters hun best hadden gedaan werd door de groep meisjes van 7 tot 9 jaar een volksdansje uitgevoerd dat goed ingestudeerd bleek en daarom het aanzien overwaard was. Een oefening van de dames van 16 jaar en ouder het bokspringen voor meis jes van 9 tot 12 jaar, de „klassieke brugoefening", waar wij de meisjes van 12 tot 15 jaar aan hetwerk za gen: het vertoonde alles gratie en lenigheid en er blijkt uit dat er bij Rapiditas goed geoefend wordt en de meisjes goede vorderingen gemaakt hebben. Dit bleek vooral bij het on derdeel brug met ongelijke leggers, waaraan de meisjes staaltjes van le» nigheid ten beste gaven, die sommi- gende adem deed inhouden. Na de pauze waren voornamelijk de ouderen van de 160 leden tellen de vereniging aan de beurt. Zij de den met veel enthousiasme de on derdelen ringzwaaieen, lage brug, lange mat, bokspringen en tot slot van 12 tot 15 jaar aan het werk za- Hulde aan de heer S. v. Brakel, die de leiding van deze avond had. Het slagen hiervan is voor een zeer groot gedeelte aan hem te danken. Na de uitvoering bleef men nog eni ge tijd gezellig bijeen voor.het ma ken van een dansje. Rapiditas heeft getoond een goede uitvoering te kunnen geven en als het mogelijk is, in de toekomst, als de discipline onder de leden nog iets op te voeren, zal dit zeker nog tot grotere successen leiden. ZOETERWOUDE NIEUWE KAPELAAN Door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, is benoemd tot assistent te Zoeterwoude, dekenale kerk van St. Jan's Onthoofding, de weleerwaarde heer kapelaan G. Her mans. Kapelaan Hermans is in 1913 ge boren en in '41 priester gewijd. Ver scheidene jaren is hij in Frankrijk werkzaam geweest, tot in '59 zijn benoeming tot kapelaan van de pa rochie H. Johannes de Doper te Wa teringen volgde.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2