PHILIPS grammofoons met micron-precisie Drie getuigen kwamen verdachte voor de kantonrechter te hulp NikHa en zijn baardaapje Muziekliefhebbers met veel noten op hun zang kiezen I WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 „Het wettig bewijs ondergraven" Het is ook aan het Leids kantonge recht geen ongewoon verschijnsel, dat een verdachte de overtreding, die hij volgens de tenlaste-legging zon hebben begaan, nogal heftig ontkent en als gevolg van het feit, dat hij zJ. onrechtvaardig wordt beschuldigd- in een ongewone staat van opwinding geraakt, zodat de kantonrechter hem tot wat meer kalmte moet manen, daar de procedure," ongeacht ver- dachte's ontkenning, toch doorgang moet vinden. In de zaak tegen een 42-jarige tech nicus uit Oegstgeest deed zich echter het wél ongewone verschijnsel voor, dat de plv. kantonrechter, mr. W. de Koning, op een gegeven moment het verdere onderzoek in deze zaak tij delijk moest opschorten, omdat ver dachte zich dermate opwond, dat zijn zenuwen hem de baas werden en hij uit de rechtzaal moest worden geleid, teneinde in de wachtkamer wat tot kalmte te komen. Hoewel de zaak reeds vier weken geleden diende, werd toen de verdere behandeling tot gisteren uitgesteld, omdat verdachte pertinent ontkende, dat hij op 17 mei j.l. om oa. 22 uur op de Laan van Oud Poelgeset een motorrijwiel had bestuurd. Volgens de tenlastelegging zou hij hierdoor een overtreding hebben be gaan, omdat hij geen rijbewijs bezat en zijn oef en vergunning zich niet tot genoemde laan uitstrekte. Gisteren verklaarde de verbalisant ter zitting, dat hij verdachte destijds pertinent had herkend, doch niet in de gelegen heid was hem ter plaatse aan te hou den, omdat hij niet alleen slechts per rijwiel was, doch enig snelverkeer hem bovendien de oversteek in de richting van verdachte belette. Zo er al reeds sprake kon zijn van enige beroering, toen verdachte zich heftig keerde tot de vert>alisant en deze verweet, dat hij hem vals beschuldig de, het kwam tot bovenvermelde climax, toen een broer van verdach te hierna onder ede verklaarde, dat verdachte op genoemd tijdstip thuis was geweest en dus niet „ter plaatse", bij welke verklaring hij persisteerde, ook nadat de plv. kan tonrechter hem op de ernst van de eed had gewezen. Het feit, dat de verbalisant eveneens zijn verklaring handhaafde, werd verdachte te mach tig met alle gevolgen van dien. Nadat verdacht wat gekalmeerd was werd het onderzoek voortgezet en kwamen zowel de zuster als de moeder van verdachte achtereenvol gens verklaren, dat verdachte inder daad op genoemde datum en tijdstip „binnenshuis" was. Op grond van 't feit, dat men deze onder ede afgeleg de verklaringen k décharge het wet tig bewijs ondergraven was, aldus mr. E. v -d. Schans in zijn requisi toir, moest hij vrijspraak requireren, waartegen de plv. kantonrechter om dezelfde reden geen bezwaar had. Nogmaals vrijspraak. Hoewel het in deze zaak heel wat minder heftig toeging, was een 30- jarige vertegenwoordiger uit Oegst geest het destijds evenmin met de tenlastelegging eens zodat zijn zaak gisteren eveneens opnieuw diende, teneinde een getuige k décharge te kunnen horen. Toen verdachte n.l. ter verrichting van een kleine repa ratie vóór zijn woning het portier van zijn auto een weinig open had staan, zou een naderende les-auto on voldoende ruimte tot passeren hebben gehad met het gevolg, dat de leerlin ge achter het stuur naar links uit week en een ter plaatse geparkeerde auto aanreed en beschadigde. Ver dachte voerde aan, dat de wegbreedte voldoende ruimte liet om ongehin derd te kunnen passeren. De leerlin ge verklaarde, dat zij inderdaad wel had gezien, dat het portier wat open stond, doch er tot het laatste moment op had gerekend, dat verdachte het wel geheel zou sluiten, dus lag de fout bij hem. „U had beter even kun nen afremmen, want een fout van de ander geeft U nog geen reden om ook een fout te begaan" onderwees de plv. kantonrechter de leerlinge. De getuige a décharge, tevens eige naar van de beschadigde auto, sprak eveneens over „meer dan voldoende ruimte" tot passeren en tot welke conclusie de officier en de plv. kan tonrechter uiteindelijk eveneens kwamen en vrijspraak volgde. Slip Een 35-jarige directeur uit Noord- wijk nam op 9 juni j.l. 's avonds laat met zijn auto een bocht in de Zwarte- weg nabij Katwijk en reed hierbij al slippende tegen een tegenligger op, die door een snelle manoeuvre aan een ernstige beschadiging kon ont komen. Verdachte moest toegeven, dat hij destijds even tevoren vijf gleizen bier had gedronken, doch dit had geen enkele invloed op zijn slip partij gehad, want dit kwam, omdat hij door een tegenligger was ver blind en dus schielijk had afgeremd op het nogal wat vochtige wegdek. Hoewel hem in deze zaak het „onder invloed zijn" niet ten Laste was ge legd, wel de overtreding voornoemd, vond de officier een en ander al erg genoeg en eiste derhalve 75 boete subs. 25 dagen. Verdachte vond dat nogal hoog, doch in stede van enige verlaging, luidde het vontnis 85 boete subs. 17 dagen. Honds. Ook gisteren stond er weer een z.g. „hondenzaakje" op de rol en al was de boef(ier), noch diens baas, een 40- jarige inwoners van Voorschoten ter zitting verschenen, de in haar kuit gebeten dame was wel present. Zij had geen materiële schade opgelopen, maar met haar aanklacht diende zij het algemeen belang, want de hond was „de schrik van de hele buurt". Uit het dossier bleek, dat de baas van de hond al meerdere malen door de politie was gewaarschuwd en zelfs reeds eerder een proces-verbaal had gekregen, kennelijk zonder resultaat. Ditmaal dus een wat meer stren gere correctie, dus 26 boete sube. 5 dagen overeenkomstig de eis. Tevreden. Dat een wielrijder, ook nadat hij van zyn rijwiel is gestapt, als voet ganger aan het verkeer kan deelne men met soms nadelige gevolgen, on- dei-vond een 36-jarige Leidse kapper, die per rijwiel de Herensingel over stak, midden op de weg afstapte en te voet verder ging, met het gevolg, dat een bromfietser niet meer wist wat hy aan de kapper had en par does tegen deze opreed. „Ik moest aan de overkant zyn en dacht er juist goed aan te doen om af te stappen met al dat verkeer. „Niet op Uw ma nier". De eis van f 20 subs- 4 dagen vond verd. wel wat hoog. „Wees te vreden, want ik dacht juist aan een hogere boete" raiadde de plv. kanton rechter aan. WISSELBEKER IN HAARLEM VOOR DE BEST HOUDBARE DAHLIA'S De dahliakwekers hebben giste ren in het Krelagehuis uitgemaakt welke de drie best houdbare dahlia's van het jaar zijn. Donderdagmiddag werden de bloemen in de keurings zaal in de vazen gezet en maandag morgen ging een jury uitmaken welke dahlia's zich het best hadden gehouden. Vooraf gingen drie per sonen de vazen langs en wezen aan welke niet voor mededinging in aan merking konden komen. Die zagen er nl. al te miserabel uit. Deze bloe men werden achter de coulissen ge werkt maar of dat de juiste metho de is, is wel zeer de vraag. Door ook deze vazen te laten staan hadden de bezoekers van de keuringszaal met een geweten welke dahlia's ze in ieder geval niet moeten kopen voor snijbloem. Pijnlijk voor de in zenders? Ongetwijfeld, maar aan de andere kant is het vak er mee ge baat, wanneer men weet waar men aan toe is. Het waren de zalmoranje semicac- tus Sonatine van Ludwig Co, Hil- legom, de gele pompon Humpty van Maarse, Aalsmeer en de bijzonder mooie gele semicactus Yellow Sur prise van Geerlings, Heemstede, die als de drie beste en sterkste in hun type werden uitverkoren. Voor het overige waren er tal van inzendingen, zodat het er veel bp geleek alsof we nog midden in de hondsdagen zaten. Een der meest briljante dahlia's van de show von den we de fraaie rode decoratieve Scarlet Beauty van de fa. Geerlings uit Heemstede, die een prima sten gel heeft, een warme rode kleur, 'n elegant gevormde bloem heef t en verder niet alleen zeer goed bloeit, maar ook best houdbaar is op het water. Deze aanwinst werd nl. twee de in zijn klasse achter Yellow Sur prise W. de Ruyter, Oegstgeest, boekte verschillende successen. Een mooie rose semi-cactus-zaailing, de fraaie middelgrote bessenrode dec. 28, de grootbloemige zachtrose semi cactus 15 en de hardrose met wit getekende s.c. 70 kregen allen een getuigschrift van verdienste. Maarse, Aalsmeer bracht eveneens een fraaie groep met de fantastisch mooie rode pompon Yell, de lichtzwavelgele se- mi-cactus 909 en de grote oranje semicactus 906 als uitblinkers. Van Veelen, Sassenheim, bracht een grote pompondahlia. In het cen- De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- trum prijkte de oude, maar nog Sesz en echtgenote hebben vandaag steeds voortreffelijke Kochelsee, een werkbezoek gebracht aan de ge naast de iets lichter getinte Magni- meente Ter Aar. Op de foto de ont- ficat, de lila Ponos en de oranje vangst door het gemeentebestuur. Fanny. Ook de middelgrote dec. Re quiem, zuiver purper, viel weer sterk (Foto: Van der Horst), op. Kops, Hillegom, had o.m. de mooie rose semicactus Climax en de aparte rode s.c. New York. gen er nog goed uit ook. Mooi ma- Een machtige groep noteerden we teriaal van de halfdubbele anemone van Bruidegom, Baarn, waarin tal st Brigid stelde de la. L. de winter van prominente aanwinsten. Ook Zn uit De ZUk ten tocm Ant. Nuyens, Limmen, bracht best materiaal: de pompon Sweet Har- Om uit te maken wat nu de best mony, de decoratieve witte White houdbare dahlia's van het seizoen Rock, de witte Flora's White en de zijn waren ruim zestig variëteiten rose Melody, om er maar een paar ingezonden. Bij de voorselectie vie- te noemen. len er al een kleine twintig uit, die als een minder frisse vaatdoek over Naast dahlia's ook nog gladiolen: de rand van de vaas hingen. Maar de fraaie rode dr. Salk van P. Vis- die soorten hebben de bezoekers, ser, St. Pancras en de bloemen za- zoals gezegd, niet te zien gekregen. Premier Chroesjtsjef heeft gisteren gedurende een half uur gesproken met Fidel Castro. De Sowjetpremier heeft Castro opgezocht in diens hotel ln Harlem, zonder dat de politie van deze trip op de hoogte was^MtekL AG 2209 Stereo-platenspeler met pick up lift, zware draaitafel op nylonkogel, saffier- en diamantnaald, fijnregeling, f 95.-; voor inbouw f 85.- Belangrijk: bf} elke Philips grammofoon gratis jaar-abonnement op het maandblad voor platennieuws „Disco Discusslot AG 2100 „Mignon", automatische platenspeler voor 45-toerenplaten. Plaat in de gleuf, Mignon doet de rest. Drukknop voor onderbreking, f 69.- OBZILUO MIDDELf UNT AG 1115 Stereo-speler en autom. wis selaar. Pick-up lift. Toetsen voor start/ onderbreking en stop. Saffier- en dia mantnaald. f 133.-; voor inbouw f 109.- TECHNISCH HOOGTEPUNT

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4