Dótf Lh UUULGAT RIJNSTREEK Scherp SNELFSX Truus Vreeswijk en G. v. d. Hoorn kampioenen van R.K.S.V. „Wilskracht" DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN OEN RIJN Onder veel belangstelling, o.a. van oud-deken Nieuwei.huizen en de eerw. heren Huiberts en v. d. Kolk werden in de St. Pancratiuszaal de onderlinge wedstrijden gehouden van de R.K. Sportver. „Wilskracht". Een deskundige jury, bestaande uit de dames J. Verheul en G. Die- penbroek uit Woeraen en de heren J. Schenk en N. Sonnemans uit Utrecht, beoordeelde de prestaties der leden. De technische leiding was zoals al tijd bij de bekwame leider van Wils kracht, de heer P. Zuidam, die werd geassisteerd door mevr. Kapelv. Leeuwen en mej. Holstein. De uitslagen der diverse afdelin gen zijn: Meisjes A: le pr. R. Slootjes 24 p.; 2e prijs L. van Woerde 23,2 p.; 3e pr. T van Beek 23.1 p. Meisjes B: le pr. L. Kempen 22.5 p.- 2e pr. M. v. d. Hulst 22.2 p.; 3e pr B. York 22 p. Meisjes C: le pr. J. Le Grand 22.5 p.; 2e pr. L. Hobels 21.7 p.; 3e pr M. Groenendijk 21.6 p. Jongens A: le pr. A. Lagendijk 23 p.; 2e pr. P. Hoogervorst 22.8 p.; 3e pr. A. Groenendijk 22.4 p. Jongens B: le pr G. Ponsioen 23.6 p.; 2e pr. K. Rademakers 22.4 p., 3e pr. J. Rademaker 22.2 p. Adsp. dames A: le pr. Gr. v. d. Bos 24.7 p.; 2e pr. T. Verhoef 24.6 p.; 3e pr. A. Hoek 24.1 p. Adsp. dames B: le pr. J. Lagen dijk 24.2 p.; 2e pr R. Plompen 22.8 p.; 3e pr. T. Verhoef 22 5 p. Heren: le pr. G. v. d. Hoorn 32.5 p. 2e pr. C. Rademaker 32.2 p.; 3e pr. S. Mens 31.6 p. Dames B: le pr. S. Holstein 30.4 p. 2e pr. A. Rijsdam 29.3 p.; 3e pd. J. Le Grand. Dames A: le pr. Tr. Vreeswijk 34.7 p.; 2e B. Wielinga 32.8 p.; 3e pr M. Ponsioen 31.7 p. Kampioen heren 1960 werd G. v. d. Hoorn, die dus hiermede een ein de maakte aan de lange reeks kam pioenschappen van C. Rademaker, die echter nog kranig partij gaf en met 0.3 p. verschil de tweede plaats innam. Ook het turnen van S. Mens en Tr. de Heij belooft veel voor de toekomst. Bij de dames heroverde Truus Vreeswijk haar verleden jaar verlo ren kampioenschap, de strijd tussen haar en de oud-kampioene mej B. Wielinga was uitermate spannend. Er werd orp tienden van punten ge- ALPHEN AAN OEN RIJN Feestmiddag jeugd Alphense Boys Gistermiddag heeft de jeugd van de v.v. Alphense Boys in de St. Jo zefzaal een leuke feestmiddag ge had, zulks naar aanleiding van het dertigjarig bestaan, dat de seniorle den reeds eerder vierden. Ruim 200 jongens hebben genoten van een kostelijk programma, ge bracht door Jan van Brussel, onder de titel „Drie in de Pan". De voorzitter va nde vereniging, de heer C J. Winninghoff, hield een korte toespraak. De kinderen wer den ook getracteerd. ALKEMADE Levensschool Don Bosco Vrij dagavond a.s. is er gelegenheid om kennis te maken met het werk van onze levensschool. Deze gelegenheid is bedoeld voor de jongens, die er voor in aanmerking komen, maai te vens worden hun ouders ook gaarne verwacht op deze avond U zult me de door middel van een film, op en vochten tot een falen aan de ringen mej. Wielinga uitschakelde voor de eerste plaats. Na afloop reikte voorzitter G. Pon sioen de bekers en medailles uit en sprak woorden van dank, in bijzon der tot mej A. Verheul (Woerden), die een prachtige demonstratie keurturnen te genieten gaf. De da mes van Wilskracht huldigden haar terecht met bloemen. De nieuwe kampioenen van 1960, G. v. d. Hoorn en Tr. Vreeswijk, ont vingen de wisselbekers, terwijl Tr. Vreeswijk bovendien beslag legde op de beker beschikbaar gesteld voor het beste totaal resultaat. Mevr. Zuidam huldigde de kampioene van de dames met bloemen. POTLOOD EN GEEST No. 511. Horizontaal: 1 metalen haak, 4 vertaler, 7 doorweekt, 8 meisjesnaam, 9 pluim van een vogel, 11 andere naam voor Turken, 14 woedend, 15 verdorven, 19 venster 20 Ierland. 21 bijwoord, 22 iedere, 23 salaris (Vlaams). Verticaal: 1 zeeroof. 2 jaar (Lat.), 3 gem. in Z.H., 5 niet gesloten, 6 bo terton, 9 scheepstrap, 10 telwoord, 12 uitgestorven vogelsoort, 13 meisjes naam 15 ridderteken. 16 opgegeven werk, 17 beest, 18 verstand. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510. Horizontaal: 1 Lahn, 4 op, 6 Leto, 7 amen 9 on, 1 oris, 12 en, 13 Maarssen, 16 An. 17 er, 19 spaarpot, 22 t.t. 23 aat. 24 pa 25 peer, 27 idem, 29 pl, 30 keen. Verticaal: 1 Lena, 2 at. 3 Hoornaar, 4 om. 5 peen, 3 lomp, 7 assertie, 8 nn, 11 NS. 14 aap, 15 Erp, 18 stam. 19 step. 20 Aa, 21 open, 22 T.p., 26 el, 28 de. door de levensschool opgenomen, kunnen zien wat deze vorm van jeugdwerk inhoudt. De avond begint om 8 uur. Kerkdiensten Men wordt eraan herinnerd, dat de H.H Missen met ingang van a.s. zondag alle een half uur later zijn. BODEGRAVEN HET SLOT VAN HET FEEST De laatste dag van de Bodegraafse feesten was voor de jeugd. Des mid dags om 3 uur zat de zaal van hotel v. Rossum eivol met jeugdige M- brigadiertjes, die door de gezamen lijke melkhandel waren uitgenodigd Het werd een daverende middag door het optreden van de bekende goochelaar Peter Oran en de clowns Fantasio en Zambell. Bovendien was aanwezig de Ere-brigadier van het hoofdkwartier der M-brigade, de heer Han Rensenbrink, bioloog van Artis en bekend van de T-V Deze wist de kinderen gezellig bezig te houden. Om 8 uur zou in de hallen van de Bodelo-show het optreden plaats vin den van het Cocktail-ensemble Ad van Gein. Hier zouden tevens de fi nalisten op het podium verschijnen die twee weken terug tijdens een voorselectie waren uitverkoren om hun kunnen te tonen. De organisatoren hebben echter blijk gegeven een al te groot ver trouwen in de jeugd te hebben. Er was geen afzetting gemaakt en toen het aanvangsuur sloeg was er door het gedrang en herrie ingrijpen van de politie noodzakelijk. Maar hoe tactisch de mannen van Hermandad ook te werk gingen en de voorzit ter van de Marktcommissie een be roep deed op de jeugd om achteruit te gaan. niets hielp. Toen het einde lijk toch rustig werd kon het Cock tail-trio met zijn programma begin nen. Inmiddels was het drie kwar tier later geworden. Vrij vlot werd begonnen met het optreden van de amateur-'artisten. De eerste was het duo dames Mink uit Waddinxveen met hun keurig ge zongen Sing little Birdie sing. De heer T. Wiinen uit Gouda met zijn American Song viel niet zo in de smaak, in tegenstelling met de heer J. Wever uit Barwoutswaarder die met zijn Mamma wel de harten van de ouderen stal. Mej. A. de Joode uit Waddinx veen kwam met Cowboy Jimmy en een jodelrefrein. Ze bracht het vlot maar de uitspraak liet wel te wen sen over. Ronny Timmermans uit Zwammerdam, begeleid door de ge broeders Favery, had kennelijk hinr der van een valse snaar in zijn he geleiding. Vandaar dat zijn Blue Berry Hill niet zo slaagde. Beter verging het de Bodegraver K. de Clonie MacLennan, die, goed van stem, met zijn Brush those tears from your eyes wel succes oogstte. Na dit solistische optreden was het de beurt aan twee ensembles, nl. The Rocking Stars uit Leiden en 't gezelschap Biné uit Gouda met het goed-acterende zangeresje Alette Biné. Zij brachten resp. O Sole Mio en Tintarella. Tijdens de beraadslaging van de jury hield het Cocktail-Trio de aan wezigen op amusante wijze bezig. Tenslotte maakte de heer Karssen de uitslag van de jury bekend. De candidaten waren gesplitst in groe pen met en zonder eigen begeleiding en ensembles. De eerste prijswin naars waren: de dames Mink uit Waddinxveen, de heer K. de Clonie- Mac Lennan, mej. A. de Joode en het gezelschap Biné. De overigen be haalden een tweede prijs. Weth. Karssen bracht dank aan allen, die aan dit muziekprogramma hadden medegewerkt, ook aan de jury bestaande uit mej. H. Kouwen- hoven en de heren J. Stolwijk, H. van Os, Jac. Smits en M. Stokman. De jeugd trok naar buiten, waar de muziek en het licht van het Lu napark hun belangstelling gaande maakten. En zo kwam een einde aan het vijfdaagse Bodegraafse feest, dat eigenlijk mede was opgezet om de openstelling van de nieuwe brug te vieren, die helaas nog een maand op zich laat wachten. Maar dan is er opnieuw feest. De plannen zijn al in voorbereiding. Duivensport. De Snelvlucht nam deel aan een wedvlucht vanaf Mons. Afstand 188 km. In concours waren 99 duiven. Aankomst eerste duif 10.41.21 uur. Snelheid 1176 m. per minuut. De prijzen vielen als volgt: K. v. d. Veer 1, 7, 12; J. Sterk 2, 8, 14, 15, 16, 17, 19; T. Lou wen 3, 16, 18; J. van Rijn 4, 5, 9, 10, 11, 20; J. van Duuren 13. Schaakclub. In het Bonte Var ken hield de Bodegraafse Schaak club haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer J. Veerman moest in zijn openingswoord mededelen dat het ledental iets achteruitgelopen is, en juist onder de jongeren. De spor tieve resultaten waren over het al gemeen wel bevredigend. Het eerste team sloeg een uitstekend figuur in de Leidse Bond. Met LSG werd de eerste plaats bezet. Het tweede tien tal eindigde evenals het derde team op de vierde plaats. Dit laatste team liep nogal wat strafpunten op door dat meerdere malen niet volledig ge speeld kon worden. Waarschijnlijk zal het nieuwe seizoen met dit derde team in de Goudse afdeling worden uitgekomen. De onderlinge competitie had tot resultaat dat de heer Hagoort defi nitief de wisselbeker, door de ge meente beschikbaar gesteld, in eigen dom kreeg. In groep II was de heer C. v. Muiswinkel de winnaar; in de derde groep de heer C. v. d. Baan en in groep IV de heer van Tilburg. Zij ontvingen fraaie medailles. De heer J. Bos won de beker van alle groepen. De penningmeester kon een stijgend batig saldo laten horen Het slot van deze avond was een geani meerde gongwedstrijd. Geboren. Carla, dr van A. den Hartog-Overbeek; Gerritje A. dr v. A. Kranenburg-Peters; Caroline L., dr van W. Graveland-de Lange; Ro nald, zn van J. van Dijk-Janson. Ondertrouwd. F. Roor, 54 j. en Th. de Vlieg 54 j.; L. Burger en P. Lok. Getrouwd. D. Versloot en M. v. Velsen; J. Overbeek en A. v. d. Berg; G. van Lieshout en H. van Diemen. Overleden. K. van 't Hof, e. v. A. Pierneef, 72 j. kast-voorstelling. De muziekvereni ging maakte een muzikale rondgang. Des avonds om half acht was er een demonstratie reddingzwemmen van de Amsterdamse reddingsbrigade; het water van de Wetering voor café Sport" was hiervoor verlicht. Tij dens het eerste nummer heeft men laten zien, hoe men gedurende drie minuten nog adem kan halen in een omgeslagen kano, omdat er nog lucht aanwezig is. Verdere demon straties waren het redden van dren kelingen, afgewisseld met enkele komische stunts, met als slot een de monstratie van verschillende grepen om mensen te kunnen redden. Lijm zonder klemmen niet van Ccta-Bever ZOETERMEER Schaken Bij de gehouden schaak wedstrijd tussen Promotie en EBSV te Bergschenhoek heeft Promotie op eigen terrein een onverwachte, doch verdiende nederlaag geincasseerd. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: H. B. van RijtW. Struik 01; J, HagoortE. Berkhout 10; P. de JongJ. Bakker 10; H. Breu- gemJ. de Keijzer 01; T. Kalis vaartJ. van Leeuwen 10; Jac. KalisvaartJ. Bos 01; L. B. v. d. SlikP. Uittenbroek */sF. J. v. LeeuwenD. Monk 10; L. Breu- gemW. Goudappel 01; G. P. C. de VreeP. van Vliet 01; J. H. v. d. SlikC. Karreman 01. Uitslag EBSV 6V« en Promotie 4'/i. Voor de huishoudelijke competitie werden de volgende partijen ge speeld: Th. B. van GalenJ. Tuitel 10; A. P. NühnH. Berkhoudt 10; H. BreijerW. van Mullem 1—0. m BOSKOOP Damkampioenschap In de com petitie voor het kampioenschap van Boskoop werden de volgende par tijen gespeeld: D. van WijkAnt. Trimp 20; J. van EsW. Sekeris 2- 0; D van Wijk—C. Keizer 2—0; D DrosA. Trimp 20; H. Trimp J. v. Tol 1—1; W van Rijswijk—T. d< Bruin 20; C. A. MetselaarJ. v. Soest 20; H. v. KlaverenA. Koet sier 20; W. SekerisC. Keizer 11 Brand in oude schuur De Bos- koopse brandweer werd dinsdag avond te ongeveer 8 u. gealarmeerd vooi een brand in een oude schuur aap de Biezen tocht, en eigendom van de heer A. S., welke echter voor de in de nabijheid gelegen woningen ernstig gevaar opleverde. De brand weer had de vuurhaard echter spoe dig onder de knie, waardoor erger werd voorkomen. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, welke, naar men ver moedt, aan kwaadwilligheid is te wijten. HAZERSWOUDE Dammen De R.K. Damvereni ging „Samen Sterk" 1 speelde zijn eerste competitiewedstrijd in de LDDB seizoen 1960-'61. Dat onze plaatsgenoten dit jaar alles op alles zetten zo hoog mogelijk te eindigen, ondervond Zegveld 1, dat met *55 verpletterd werd. De uitslag was als volgt: Zegveld 1Samen Sterk 1: H. BurggraafN. Schoonderwoerd 11 D. van ElkC. Kerkvliet 02; J. Breedijk—Th. Wortman 1—1; Jac. Brak—C. Slingerland 1—1; W. v. d. KolmJ. Wortman 02; W. de Hoop G. Kerkvliet 02; J. N. Wijsman A. Stolwijk 1—1; P. A. Oskam Sr. —Jac. Vertegaal 1—1; P. J. Reine- veldJ. Lourier 02; J. Groenen dijk—P. Verdegaatl 0—2. 515. Geboren: Ronaldus Jacobus Her- manus zn van N. P. de Jong en C. M. Otto; Meriam Petronella Wilhel- mina dr van H. Hoppenbrouwer en J. van Bijl. Ondertrouwd: Tomas Leonardus Anthonius van Veen 22 jr en Elisa beth Clasina Bos 24 jr; Johannes de Graaf 23 jr en Alida Elisabeth Dui ker 25 jaar. NOORDEN ORANJEFEESTEN De Oranjefeesten hebben weer een aanvang genomen; voer het bestuur is het feest een dag eerder begonnen dan de voorgaande jaren. Dit jaar is het 40 jaar geleden, dat het oran jecomité werd opgericht, daarom was er maandagavond een receptie "in de zaal van P. Maarsenveen van zeven tot acht uur voor de leden en na acht uur voor de genodigden. Over belangstelling heeft het be stuur niet te klagen gehad. Burge- meeser M. P. van der Weyden was de eerste, die namens de gemeente zijn gelukwensen kwam aanbieden. Hij bood het jubilerende bestuur te vens een kist sigaren aan. Hierna volgde een lange rij van sprekers, o.a. oud-bestuursleden. Vele zuster verenigingen kwamen hun geluk wensen aanbieden. Namens het on derwijzend personeel sprak de heer A. Voorn enkele waarderende woor den, de Oranjevereniging van het Weerdense Verlaat bracht een ge weldige taart mee en de kermis-ex- ploitanten boden een prachtige bloe menmand aan. De voorzitter van het Oranjecomité G. van de Helder bracht dank aan de lange rij van spreker- voor hun waarderende woorden en de vele geschenken, die het bestuur in ontvangst heeft mo gen nemen. Op de eerste, dag van het feest, met stralend zomerweer en een fees telijk met vlaggen versierde dorp, verzamelde de schooljeugd zich om 8.15 uur op de Prolkade. De burge meester opende het feest met een korte toespraak, voorafgegaan door het muziekcorps „Vios" uit Mij drecht. Er was deze keer meer werk van gemaakt dan de voorgaande ja ren. Er waren deze keer leuke en originele voorstellingen bij en men kon merken, dat de ouderen zich er meer voor gaan interesseren. Na de optocht verzamelden de kinderen zich op het schoolplein, waar elk kind een presentje kreeg aangebo den. Om half twee kwamen de kin deren bij elkaar voor een poppen EI-EI ALS ER ééN ZAAK is die Leidens burger dringend behoeft, dan is uit een deugdelijke overstapgelegen- heid, die hem in staat stelt binnen redelijke tijd te komen op de plaat sen, die hij wil bereiken. We hebben al eens in deze rubriek gezegd, dat het bebroeden van het ei, dat openbaar vervoer in Leiden heet, met rust en overleg geschiedt. Maar een overstap mogelijkheid mogen we toch al wel vragen, nog vóór de eer ste kuikentjes het licht hebben ge zien. Daarom is het jammer, dat over deze aangelegenheid ook nu weer miSVc.o,_:i ^.ujni ie -.ustaan. Het bericht van een algemene over- stapgelegenheid klonk zeer aanneme lijk. Er zouden al kaartjes gedrukt zijn en eindelijk zou er dus eens een gemeenschappelijke maatregel geno men zijn in het belang van de geza menlijke cliënten. Want wat ligt er meer voor de hand, dan dat de ver voersmaatschappijen die bestaan bij de gratie van degenen die het ver voer mogelijk maken, niets anders dan het belang van haar weldoeners in het oog houden. Het schetsontwerp voor de bouw van een nieuwe Hervormde kerk aan de Willem de Zwijgerlaan, hoek Koning straat is thans gereed. De architecten Den Gruyter en Hamerpagt te Arn hem is opdracht verleend tot het ma ken van bestek en tekeningen. Circa 250 plaatsen krijgt deze nieuwe, hy permoderne kerk, vóór in de kerk een podium waarop het liturgisch cen trum zal worden ingericht. Voorts is er ruimte geschapen voor een zaal met-podium voor 80 personen en een predikantenkamer, waarin ook de vergaderingen van de wijkkerkeraad kunnen worden gehouden. Nog dit jaar zal men vermoedelij'k met de bouw van deze kerk beginnen. brandt van Rijn. Men had dit oude Leidse gebouw nodig om een sfeer- rijke achtergrond te krijgen voor de foto-opnamen. Saskia, Hendrikje Stoffels, de ouders van Rembrandt, zij zijn allen hier terug te vinden, gekleed in wasechter zeventiende eeuwse' kledij. Het merkwaardigste van de gehele affaire is, dat studen ten uit Leiden aan dit foto-werk, dat veertien dagen gaat duren een aar dige bijverdienste hebben. Het is in elk geval de eerste maal in de ge schiedenis van de Lakenhal dat men met een onechte Rembrandt te maken heeft. U heeft ze natuurlijk al gezien: de groenen in de Leidse binnenstad, die door middel van grote petten „de schande van hun diepe onnozel heid" verbergen. Vermeldt mag wor den dat er dit jaar weer dertig méér candidaten voor het L.S.C. zijn en dat er thans 267 jongelieden ontgroend moeten worden, hetgeen de ontgroe ningscommissie voor een schier on tilbare taak stelt, waarin echter met veel pemotoriseerd vertoon wordt te gemoet gekomen. Bovendien heeft de commissie, naar wordt meegedeeld, een dankbare hulp aan de groenen zelve, die haar in alles het werk lichter willen maken. Onder de groenen bevinden zich thans 90 juridische studenten (v.j. 69), in de theologische faculteit 1 (v.j. 0). medische faculteit 61 (vj. 71), wis- en natuurkunde 80 (v.j. 69), litteraire faculteit 60 (v.j. 21) en in de verenigde faculteit 9 (v.j. 7). WIJN BESTELLEN ELSHOF BELLEN Telef. 21023 Haarlemmerstr. 139 SHERRY BANDERO ƒ3.95 per fles (Advertentie). De Lakenhal is een van de rustigste hoekjes van Leiden, maar niet deze weken, omdat in het belang van een damesweekblad een fotostrip wordt gemaakt over het leven van" Rem- Minder-validen naar 3 oktober- optocht. Van de zijde van de Algemene Ne derlandse Invalidenbond, afd. Leiden en Omstreken, de organisatie die de belangen behartigt van de minder- validen van alle gezindten, ontvin gen wij het volgende bericht: Ook dit jaar, evenals voorgaande jaren, zullen de zieken en minder- validen in de gelegenheid worden gesteld om, rustig zittend op een van de mooiste punten van de stad aan de Breestraat in de omgeving van de sociëteit „Minerva", de 3 ok- tober-optocht gade te slaan, zonder last te hebben in het gedrang te ko men of dat het uitzicht wordt be lemmerd door personen, die voor hen zouden kunnen gaan staan. Het publiek wordt verzocht, zich in verband hiermee, niet op te stel len aan de noordzijde van de Bree straat vanaf de school, Breestraat 80 tot het belastingkantoor no. 40. Diegenen, die niet of moeilijk kun nen lopen, kunnen worden afgehaald en weer thuisgebracht, indien zij dit bij het afhalen der plaatsbewijzen schriftelijk aanvragen. De plaatsbe wijzen kunnen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van Invalidi- teitsrente, Ongevallen rente, lidmaat schapskaart van de A.N.I.B. of van een zusterorganisatie. De prijs van de plaatsbewijzen bedraagt 25 cent. Het afhalen van de plaatsbewijzen kan geschieden op maandag, 26 sep tember a.s. des avonds van 89 uur, in het gebouw „Ons Centrum", Hooi gracht 84 te Leiden. Hier zij nog eens nadrukkelijk meegedeeld, dat op 3 oktober géén plaatsbewijzen kunnen worden ver strekt en dat deze uitsluitend dienen voor zieken en invaliden en niet voor ouden van dagen. Inrichtingen, ziekenhuizen enz. dienen zich te wenden tot het secre tariaat van de Alg. Ned. Invaliden- bond, v.d. Duynstraat 19, Leiden, te lefoon 21855. VOORHOUT RKSV Foreholte. Voor de jaar vergadering van de RKSV Foreholte was enorm grote belangstelling. De voorzitter was hierover in het ope ningswoord dan ook zeer goed te spreken. Hij liet de revue passeren. Het was een vreugdevol jaar, waar in zowel het eerste als het tweede elftal kampioen werden. Voor het eerste volgde promotie naar de 3de klasse KNVB. Hij dankte allen, die op welke manier dan ook, zich verdienstelijk hadden gemaakt voor de vereniging, speciaal trainer Jac. Sloos. De zeer uitgebreide notulen oogst ten een warm applaus evenals het jaarverslag. Het financieel verslag werd akkoord bevonden. De finan ciën waren gezond. De financiële commissie was vol lof over het ac curate beheer. De leden der elftal commissie, t.w. de heren J. H. Ho- man, Fl. Verhaegen, M. C. Bel, H. Kromhout en Th. Ruigrok, werden allen met grote meerderheid herko zen. Zo verging het ook de bestuurs leden C. P. v. d. Berg en J. van den Hoeven, terwijl de. heren H. Godijn en Fl. Verhaegen in het bestuur werden gekozen, omdat dit met 2 leden werd uitgebreid Er werd een schetsplan getoond voor de bouw van een cantine en nieuwe kleedgelegenheid, wat de vereniging op plm. ƒ5000 komt te staan. De vergadering gaf hieraan haar fiat. De kleedgelegenheid komt dan voor rekening van de gemeen te, de cantine voor rekening van de vereniging. Is dit plan klaar dan kan over huurverhoging worden gesproken. De heren P. van Dijk, T. Marijnen en H. Zwetsloot zullen dit jaar de financiële commissie uitmaken. De rondvraag had een zeer pret tig verloop. Verzocht werd om voor de afdeling handbal - ook eens een jaarvergadering te houden. De heer J. v. d. Hoeven dankte namens al len speciaal de voorzitter voor zijn grote activiteit, waarna de g. a. nog een opwekkend woordje sprak. DE KWAKEL Damclub ,J£unst en Genoegen" Het eerste tiental van bovengenoem de damvereniging begon de compe- Laatste Berichten Moboetoe gearresteerd? Het officiële Russische persbureau Tass, heeft vanochtend uit Leopold- stad gemeld dat kolonel Momoetoe is gearresteerd en dat de regering van Loemoemba de macht in han den heeft gehouden. De officiële woordvoerder van mi nister-president Loemoemba heeft Moboetoe in hechtenis is genomen. Volgens anderen te Leopoldstad echter is deze mededeling niet juist en bevindt Moboetoe zich in het Leopoldkamp. In een door minister-president Loemooemba geschreven bekendma king wordt gezegd dat de „imperia listen" de stafchef van de strijd krachten, kolonel Moboetoe, hadden omgekocht en aangezet tot 'n staats greep. Het leger heeft deze staats greep kunnen verijdelen, aldus de bekendmaking. Naar in kringen die in nauw con tact met de V. N. in Elisabethstad staan, wordt vernomen, is er een einde gekomen aan de gevechten in het gebied van Manono, waar leden van de Baloebastam, die op de hand van Loemoemba zijn, de gendarme rie van de Katangese regering be stookten. In tegenstelling tot de be richten als zouden er zeventig do den zijn, wordt in genoemde kringen verklaard dat er niet meer dan vijf tien mensen om het leven zijn ge komen. V. N.-troepen, die met Zweedse en Ierse militairen zijn versterkt, zou den het vliegveld van Manono en de tinmijnen van de „Geomines" onder controle hebben. Naar van betrouwbare zijde in Elisabethstad wordt vernomen heb ben zeventig Belgen, die. in Manono door leden van de Baloebastam zijn omsingeld, via de radio een dringend verzoek om hulp gezonden. DE HONDERDDUIZEND De drie exemplaren van het lot 6527 die in Amsterdam en Amstel veen zijn verkocht, zijn in handen gekomen van mensen, die het geld best kunnen gebruiken. Dit was una niem de mening van de verkopers, t.w. mevrouw C. A. Lieftinck en de heer Th. Bouillon, die ieder een helft van serie A verkochten, de heer P. F Wessel (serie E) en mevrouw J. VeenemanTooi uit Amstelveen (serie F). „Dat het geld in goede handen komt blijkt wel uit de ver snippering van de loten" zeiden de collecteurs. Mevrouw Lieftinck' (voor de der de maal de f 100.0CO in 25 jaar) ver kocht haar halve lot in zes twintig- jes en de heer Wessels gaat vandaag twintig Amsterdammers het blijde nieuws vertellen. Hij mocht al een keer eerder de 100.000 met een premie van f 30.000 en eenmaal de honderdduizend zonder premie ver delen. Ook mevrouw Veeneman verkocht al twee maal eerder een lot, dat la ter 100.000 waard bleek te zijn. De serie, die zij nu aan de man bracht, is verdeeld in twintigjes. De heer Bouillon (een kwart lot, een tiende en drie twintigjes) zou bijna bijge lovig worden, want sinds 1946 heeft hij om de zeven jaar de honderddui zend mogen verdelen, twëe maal zelfs met de premie van 30.000. „En het leuke is, dat het geld steeds in handen is gekomen van mensen, die het best kunnen gebruiken" zei hij. Dat is ook nu weer het geval. DODELIJK ONGEVAL De 50-jarige Rozenburger W. V. is vanmorgen op de Botlekweg onder de gemeente Rozenburg door een auto aangereden en vrijwel op slag gedood. Ter hoogte van de fabriek „R et jen Carbon" wilde de wielrijder een grasberm oversteken, nadat hij een autobus had laten passeren. Toen hij weer op zijn fiets stapte, werd hij op .deze drukke verkeers weg gegrepen door een personen auto, bestuurd door S. de L. uit Vlaardingen. De wielrijder was ge huwd en vader van drie kinderen. titie met een thuiswedstrijd tegen het sterke „Aalsmeer 1" uit Aals meer. Jammer was, dat verschillen de spelers van de thuisclub verstek lieten gaan, zodat in allerijl een drie tal invallers gecharterd moest wor den om het tiental compleet te ma ken, en dat dit geen versterking was, spreekt voor zichzelf. Niettemin heeft K. en G. dapper gestreden om zijn huid zo duur mogelijk te verko pen, met een 713 eindstand moest men tenslotte in Aalsmeer zijn meer dere erkennen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: K. en G.Aalsmeer: H. Vermeij R. H. Keessen 11; A. LuthartJ. Noordhoek 02; P. VerhoefP. Spaargaren 20; L. KoelemanA. Spaargaren 11; Jac. van Doorn J. Mulder 11; H. WahlenJ. Buis 02; S. Spring in 't VeldJ. Filius 11; Th. MaasC. Heeren 02; H. KasJ. Spaargaren 11; L. Hoger- vorstB. Harting 02. Totaal 7-13. Het tweede tiental begint maandag a.s. met een competitiewedstrijd te gen ODV 2 uit Amsterdam. Deze wedstrijd wordt gespeeld in „Ons Huis" en vangt om half acht aan.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2