iMlmiLGM Scherp ÏZéjLMtlSTAD UIT DE OMGEVING Woonwagenbewoner stak politieman neer DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 PAGINA 2 Horecabedrijf: een belangrijk bedrijf Daarom is goede vakopleiding gewenst Dat een goede vakopleiding in de huidige tijd onmisbaar is voor het slagen in de maatschappij, is een waarheid, welke wel door niemand meer zal worden ontkend. Een goede vakopleiding heeft echter ook twee zyden, nl. het belang, dat degene, die de opleiding volgt, erbij heeft aan de andere kant voordeel van een bepaalde bedrijfstak, waarin iemand zich wenst te bekwamen. Ieder bedrijf is gebaat bij een goede opleiding, maar zeker het Ho recabedrijf, waarbij de afnemer het publiek wel zeer direct be trokken is. Het mag dus geen wonder heten, dat er uiteindelijk tot stand is geko men een Stichting Vakonderwijs voor Horecabedrijven, welke zich be ijvert de opleiding van de jeugd zo goed mogelijk te doen zijn, waarom er de laatste jaren verschillende vakscholen in het land zijn verrezen, waar de jeugd de toekomstige werknemers in het bedrijf zich kan bekwamen tot goede vaklui. Moeilijker evenwel is het de men sen, die reeds jaren in het bedrijf werkzaam zijn, doch niet of niet voldoende geschoold zijn, te bewegen zich verder te bekwamen in het vak, omdat de meesten zich .moeilijk er toe kunnen geven weer „op de schoolbanken" te gaan zitten. Toch is dat een geheel verkeerd standpunt want er worden tegenwoordig overal diploma's gevraagd en tenslotte is niemand ooit te oud om nog te le ren. We zouden hierover nog verder kunnen uitweiden, maar beter lijkt het ons tot de zaak te komen, waar het hier om gaat: de beroepskaart voor de werknemer in het Horeca bedrijf en het volgen van een appli catiecursus. De beroepskaart moet worden be schouwd als het bewijs, dat zijn be zitter heeft aangetoond te voldoen aan de minimumeisen van vakbe kwaamheid voor het betreffende be roep. Die minimumeisen zijn vastge steld door het bestuur van de Stich ting Vakonderwijs Horecabedrijven. Zij zijn zorgvuldig overwogen en aan de praktijk getoetst. Velen zullen de gelegenheid om zich een beroepskaart te verwerven met beide handen hebben aangegre pen, anderen daarentegen zeggen misschien wijsgerig: „Ik loop al zo veel jaren mee in het vak, wat heb ik aan een beroepskaart?" Dat moge waar zijn in een tijd, dat er tekort is aan personeel, doch wanneer de tij den nog eens veranderen, kan ook dat veranderen. En in dit geval zal een kelner, een serveerster, eert kok blij zijn zich tijdig van een beroeps kaart te hebben voorzien. Maar daarnaast is er nog iets van het hoogste belang. De Stichting Vakonderwijs gaat in samenwerking met de afdelingen Leiden van de Ned. Bond van Horeca Personeel en van „St. Antonius", de Ned. Kath. Bond van hotel-, café- restaurant- personeel, in Leiden een applicatie cursus organiseren voor café-kelner en café-serveerster, voor café-res taurant-kelner en idem serveerster en kamermeisje-serveerster. Reeds zijn hierover door de afdelingsbe sturen diverse voorbereidende be sprekingen gehouden en besloten werd op maandagavond 26 septem ber in de foyer van het Antonius Clubhuis aan de Mare een vergade ring te houden waartoe alle werk nemers in het Horecabedrijf ge organiseerd of niet georganiseerd worden uitgenodigd. Daar zal het nut van het vakonderwijs nader worden belicht, daar zullen de no- No. 509. Horizontaal: 1 voor, 4 bbb. figuur, 6 grote deur, 9 voorzet sel, 11 bijwoord, 12 sint (afk.), 13 familielid 15 voegwoord (Fr.), 16 belemmering, 17 boom, 18 voornaam woord, 19 academische titel, 20 gem. in N. Brab., 22 godsdienst (afk.), 24 godin van de haard, 26 voertuig, 27 stuk stof. Verticaal: 1 term bij het schaak spel, 2 voorzetsel, 3 voorlopig, 4 deel van de bijbel (afk.), 5 boomloot, 7 voorvoegsel. 8 rijksgrens (afk.) 10 titel van Turkse landvoogden, 12 rund, 14 meisjesnaam, 15 nauw, 19 ligplaats voor schepen, 20 water in Friesl., 21 oude inhoudsmaat (afk.), 23 kan men uit drinken, 24 dag der week (afk.), 25 te'woord. Oplossing no. 508 Horizontaal: 1 bende, p ben, 6 olm, 8 ha, 9 gom, 11 Aa, 13 Est, 15 elk, 16 Emmen 17 een, 19 toe, 21 le, 22 Ans, 24 er, 25 Don, 27 ter, 29 staar. Verticaal: 1 Be, 2 eng, 3 dom. 4 el, 5 bas 7 mal, 8 Hedel, 10 Ommen, 12 akker. 14 ten, 15 ent, 18 eed, 20 oer, 22 ant, 23 sta, 26 os. 28 er. Oplossing morgenavond. dige inlichtingen worden verstrekt over de beroepskaart en de applica tiecursus. Daar wordt ieder ver wacht, die een taak in het Horeca bedrijf heeft te vervullen, ieder, die het wél meent met zijn eigen be roep, maar ook ieder, die het wél meent met zijn gezin. Voor allen in het bedrijf ligt hier een taak en een plicht, weshalve op grote opkomst gerekend wordt. Om ieder in de gelegenheid te stellen deze bijeenkomst bij te wo nen, zal zij tweeledig zijn: de eerste vangt aan te half negen, de laatste te twaalf uur.. Niemand zal dus kun nen zeggen, dat hij niet in de gele genheid is geweest aanwezig te zijn". 40 Jaar amanuensis In het woord „amanuensis" zit het Latijnse bijvoeglijk naamwoord „a manu" verscholen, hetgeen „bij-de- hand" betekent. Welnu, de heer B. C. de Mik, die werd gehuldigd van wege het feit, dat hij veertig jaar als amanuensis in dienst is geweest -an het organisch-chemisch labora' van de Leidse universiteit, deze naam met ere. Tal van s hebben getuigd van zijn to ng en nauwgezetheid in al die .ren. Nooit heeft men vergeefs een beroep op hem gedaan. Hij was altijd bij de hand, en, zoals een der sprekers het uitdrukte, een vast en betrouwbaar punt op het laboratorium. De collegezaal van het laborato rium was vrijwel geheel gevuld met hoogleraren van de filosofische fa culteit, leden van de wetenschappe lijke staf van het personeel en an dere belangstellenden. De huldi gingsbijeenkomst werd geleid door de heer R. W. de Korte, zesdejaars chemie. De jubilaris, met echtgenote en familie op het podium gezeten, werd allereerst toegesproken door prof. dr. E. C. Kooyman, directeur van het laboratorium, die de verdiensten van de heer De Mik schetste, zoals de wetenschappelijke staf die ziet. Hier na vertolkte het hoofd van de afde ling personeelszaken der universiteit de heer W. Neuteboom de gevoelens van curatoren, waarna hij de jubila ris een televisietoestel aanbood, mede een geschenk van de weten schappelijke staf. Een collega van de heer De Mik, de heer H. Treur, sprak namens het laboratoriumpersoneel en schonk een prachtig vis-uitzet. Namens de Bond van Overheidspersoneel werd het woord gevoerd door de heer H. Louwrier, die een boekenbon aan bood, en namens het chemisch dis puut door de heer H. den Hertog, die zijn woorden met bloemen onder streepte. Ten slotte sprak het oudste lid van de wetenschappelijke staf in ja ren, prof. dr. E. Havinga, die in har telijke bewoordingen de verdiensten van de jubilaris schilderde. Automaat duurder De thans van kracht zijnde veror dening op de heffing en invordering van Precariorechten dateert van 14 november 1938 en werd het laatst gewijzigd bij verordening van 19 januari 1959. De in deze verordening vermelde tarieven zijn, behoudens in enkele incidentele gevallen, na de herziening in 1948 niet meer aan het sindsdien gectegen prijspeil aange past. Een verhoging van de tarieven ach ten B. en W. daarom dringend ge wenst, mede omdat le Minister van Binnenlandse Zaken als zijn mening heeft uitgesproken, dat het accres van de uitgaven in het algemeen moet worden opgevangen door ver hoging van de gemeentelijke inkom sten. In verband met de vele wijzigin gen, die moesten worden aange bracht, hebben zij gemeend, ter wil le van de overzichtelijkheid, een ge heel nieuwe verordening te moeten samenstellen. Belangrijk gewijzigd is het tarief voor het hebben van een automaat. De te betalen precariorechten zijn thans afhankelijk gesteld van het aantal dm3 inhoud van de automaat, echter met een minimum van 5, per jaar. Bovendien is het tarief voor reclamevoorwerpen thans gedif ferentieerd naar de grootte en aard der voorwerpen. Burgerlijke Stand Geboren. Coba, dr van H. v. Rijn en C. Klaverwijden; Johannes Hen- drikus Gerardus, zn van G. A. v. d. Bruggen en A. v. Bakel; Maria Mag- dalena Petronella, dr v. A. de Mooij en H. J. v. d. Linden; Peter Arie, zn van A. v. d. Velden en M. Jong man; Helena Adriana Maria, dr van S. Straver en M. C. T. v. d. Aar; Fre- derik, zn van J. C. Balhuizen en B. A. Koster; Roelof Abram, zn van A. Cramer en A. R. M. v. Vianen; Jo hannes Mattheus, zn van J. G. Va neman T. M. T. v. d. Zwet; The resia Maria, dr van A. L. J. van der Voorden en T. M. Loos; Catharina, dr van W. L. Kunst en I. A. Fokker; Casper Willem, zn van M. v. d. Kruk en J. J. T. C. v. d. Lugt; Wessel, zn van A. v. Beelen en G. W. J. van Rijn; Catharina Johanna, dr van F. K. v. d. Broek en J. W. Segaar; Bas- tiaan, zn van D. v. Duijn en M. v. d. Tang; Francina Cornelia, dr van M. Brouwer en F. van Luijt; Petrus Cornelis, zn van F. H. C. Beerendonk en M. J. Roosemalen; Willem Arie Johannes, zn van D. v. d. Holst en H. E. v. Veen; Johannes Leonardus, zn van J. E. Edixhoven en E. J. M. Elzakker. Getrouwd. J. van Nimwegen en C. M. Kenbeek* 'H. ten Hove en T. C. de Boer; A. o. Snelderwaard en J. M. v. d. Ende; J. Beekman en A. H. v. d. Klaauw. Overleden. G. Bergshoef, m. 76 j.; H. Jasperse, e. v. J. Ciere 72 j. 't m In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van middenstands woningen in half open bebouwing overeenkomstig het uitbreidingsplan „Leiden-Rodenburgerpolder", heb ben de heren B. J. Huurman en J. vRavestein, alhier, verzocht aan hen/ of aan nader door hen te noemen lastgevers, te verkopen een perceel bouwterrein, groot ongeveer 1435 m2, gelegen aan de Uhlenbeckkade, tussen de Huizingastraat en de Co- lenbranderstraat. Met ingang van de dag van zijn installatie is tot tweede kantonrech ter in Leiden benoemd mr. W. de Koning, thans plv. kantonrechter in het kanton Leiden. Nieuw licht op donker hoekje van Leiden De openbare verlichting op de Turfmarktsbrug, de Turfmarkt, de Prinssesekade en de Bostelbrug is onvoldoende gebleken. In verband hiermede hebben B. en W. een plan tot verbetering van deze verlichting doen ontwerpen. Het plan omvat het vervangen van twee wandarmen op de Turfmarkt door twee stalen lichtmasten van 9 m lichtpunthoogte, het vervangen van de terrazzopalen aan beide zijden van de Turfmarktsbrug door stalen lichtmasten van 9 m lichtpunthoogte, het vervangen van de wandarm, be- bestigd aan de trammast op de hoek van de Haarlemmerstraat en Prin- sessekade, door twee wandarmen, het vervangen van een wandarm op de Prinsessekade door een stalen lichtmast van eveneens 9 m licht punthoogte, te plaatsen op het trot toir aan de andere zijde, alsmede het vervangen van de vier op de Bostelbrug gemonteerde lichtmasten door vier stalen lichtmasten met een lichtpunthoogte van ca 8 m, even eens op de brug te monteren. De kosten van een en ander worden ge raamd op ƒ7.129, In Leiden-noord bestaat op het ogenblik een dringende behoefte aan schoolruimte. Onk na het gereedko men van de vijf-klassige houten school aan de Sumatrastraat, zal er een tekort blijven van 2 a 4 lokalen. In het Morskwartier is door de op heffing van de Ir. Lelyschool het houten gebouw aan de Storm Buy- singstraat vrijgekomen. Voorshands bestaat er aan deze vier lokalen in dat stadsdeel geen behoefte. B. en W. achten het daarom gewenst het schoolgebouw te verplaatsen naar Leiden-noord. Er is daarvoor een terrein beschikbaar aan de Willem de Zwijgerlaan hoek Sumatrastraat. Met deze verplaatsing zal in totaal ƒ21.200,zijn gemoeid, welk bedrag in 15 jaren kan worden afgeschre ven. aan het bestuur van de Stichting Woonwagenwerk Leiden medewer king verleend voor het uitbreiden van de school voor woonwagenkamp- kinderen met een klas voor zeer jeugdige kinderen. Het bestuur heeft thans het defini tieve plan voor de uitbreiding met kostenraming, alsmede een begro ting voor de eerste inrichting inge diend. Met de bouw en stoffering zal een bedrag van 50.700,— zijn ge moeid. De eerste inrichtng zal naar raming een bedrag van 4.930, vergen. Agenda van Leidens raad De gemeenteraad van Leiden ver gadert op dinsdag 20 september a.s. te 14 uur. Te behandelen onderwer pen zijn o.m.: Verdeling van de Raad in drie afdelingen; Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan Dr. J. D. A. Boks uit zijn betrek king van rector aan het Rembrandt- lyceum; Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. W. Veenhof uit zijn betrekking van leraar aan het Rembrandt-lyceum; Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de bouw en eerste inrichting van een klasselo kaal voor zeer jeugdige kinderen bij de school voor woonwagenkampkin deren, uitgaande van de Stichting Woonwagenwerk Leiden; Voorstel inzake het verplaatsen van het hou ten schoolgebouw van de voormali ge Ir. Lelyschool aan de Storm Buy- singstraat naar een terrein aan de Willem de Zwijgerlaan hoek Suma trastraat; Voorstel om nodig te oor delen, dat aan de gemeentelijke be- drijfstechnische school wordt ver bonden een cursus voor aanvullend individueel lager technisch onderwijs in metaalbewerken, houtbewerken, schilderen en metselen aan leerlin gen van leerlingstelsels; Voorstel in zake het aankopen van de percelen Krauwelsteeg 11, 11a, 11b en 13; Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de verbetering van de openbare verlichting op de Turfmarkt, de Turfmarktsbrug, de Prinsessekade en de Bostelbrug; Voorstel tot het instemmen met de toetreding van de gemeenten Lisse en Oudewater tot het verband van de gemeenschappelijke regeling Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland; Voorstel inzake aanwijzing van het Regionaal Woonwagenkamp als tak van dienst bedoeld 'in artikel 252 der gemeentewet, alsmede tot 't vaststellen van een verordening, hou dende wijziging van de Bedrijven- verordening. Huidverzorging Yardley Co Ltd. Londen heeft gisteravond in samenwerking met drogisterij J. Vrijenhoek, Haarlem merstraat 119 te Leiden, een demon stratie-avond gehouden over moder ne huidverzorging. In de grote zaal van restaurant Van der Heijden waar nagenoeg geen plaats onbezet bleef vertelde en demonstreerde mevrouw G. Norden op gezellige en uiteraard ook kundige wijze hoe een gedistingeerde en beschaafde make up aangebracht moet worden. Na de pauze kwam het thema „reinigen en voeden van de huid" aan de orde. Het was een goed georganiseerde en voor vele dames een leerzame avond. m p itofi dz> Op 15 november 1959 heeft de raad voor vele dames een leerzame avond. KNIPPER-BOLDOOD LIET WORDT TIJD dat ook Leiden uit gaat zien naar een betrouw baarder oversteekplaats dan de knip- perbol. die we onlangé zeer snedig knipper-boldood hoorden noemen. U kent de misverstanden, die rond de ze Britse import kunnen ontstaan. De automobilist weet niet op de voet ganger over zal steken, voetganger vertrouwt het ook niet helemaal, tot beiden tegelijk op het idee komen om de voorstelling voort te zetten met als gevolg: aanrijding. Hoe moet het na 9 oktober a.s. worden, als op de Rijnsburgerweg mét de tram ook de vluchtheuvels worden opgeruimd? De oversteken de voetgangers hebben dan geen toe vluchtsoord meer. De enige afdoen de oplossing is dan een eigen ver keerslicht voor de voetgangers. Rood geel en groen hebben in elk geval een duidelijk bevelende betekenis, die geen van de deelnemers kan misverstaan. Oversteken bij knip- perbollen wordt In de toelichting op het verkeersreglement vergeleken met een „samenspel tussen automo bilist en voetganger". De praktijk heeft bewezen dat dit samenspel meer op overspel gelijkt. In aanvulling op het „Mara thon" bericht van gisteren: de out.o- mobilist, een 42-jarige inwoner van Oegstgeest, wiens auto door de tram aan de achterzijde ernstig bescha digd werd, is misleid door het knip perlicht op de hoek van het Korte Rapenburg en de Prinsessekade. Hij dacht dat dit gele knipperlicht geel licht van verkeerslichten was. In de veronderstelling dat het licht op rood oversprong remde de bestuur der vrij plotseling met het gevolg dat de tram de achterzijde van de auto vernielde. arm door een vensterruit ging. De E.H.D. moest haar naar het zieken huis overbrengen, daar zij aan haar rechterondei arm een diepe snij wond had opgelopen. Door de rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage werd een onderhand se aanbesteding gehouden voor het aanleggen van de elektrische instal laties in het door de architecten ir. H. A. van Oerle, J. J. Schrama en A. C. Bos te Leiden ontworpen zo ologisch 'aboratorium, dat aan de Kaiserstraat zal worden gebouwd. Hoogste was de firma Langezaal en Inniger uit Leiden met 101.646. Daarop volgden: Jos Goossens Amsterdam 99.270; Borgmeyer en Kok, 's-Gravenhage 98.765; H. Scholten,, Utrecht 98.650; N.V. I.E.M. Co. Leiden 96.600; Firma Elton, Leiden 93.900 en N.V. Rot terdamse electriciteits Mij. voorheen H. Croon en Co, Rotterdam ƒ88.620. De gunning is nog niet verleend. Aan de gemeente is voor een be drag van 29.000,- in totaal te koop aangeboden het winkelhuis met wo ning en erf en afzonderlijke boven woning, staande en gelegen aan de Hogewoerd nr. 43-43a. Eveneens is de gemeente voor een bedrag van 5.500,- in totaal te koop aangeboden het huis met erf staande en gelegen aan de Oude Sin gel no. 214. Het bezit van het per ceel is voor de gemeente van belang. Het College acht de prijs van 5.500 in totaal aannemelijk, waarbij zij op merken, dat voor aankopen in het belang van de volkshuisvesting, waaronder deze aankoop valt, geen registratierechten worden geheven. Dat ook muggenjacht evenals jacht op tijgers niet zonder risico is, is gistermiddag bewezen toen een Voor een bedrag van 18.500,- is vijftienjarige scholiere in haar huis voorts de gemeente te koop aange- aan de Goeljéstraat tijdens een felle boden het huis met erf, staande en achtervolging van een mug met haar gelegen aan de Morssingel 12-13. BODEGRAVEN Ria van Vel zen gehuldigd De feestelijkheden van maandag te Bodegraven bepaalden zich tot de constante openstelling van de Bode- lo-show, kaaskeuring, Lunapark en Modeshow, terwijl de huldiging van de inmiddels uit Rome gearriveerde turnster Ria van Velzen een extra tintje gaf aan het avondfeest. In de vroege middag had de kaas keuring plaats onder leiding van ir. D. Rozeboom uit Utrecht, rijkscon sulent van boerenkaas. De kwaliteit, speciaal van de zware soorten, was uitstekend. Om 2 uur werd de Modeshow_ ge opend, verzorgd door de fa. Spijker e.a. Het waren vanzelfsprekend de dames die des middags en des mor gens de grootste interesse toonden voor de allernieuwste creaties. De muziek werd verzorgd door het Boskoopse ensemble De Maluku Ha- waians o.l.v. Jac. Nieuwesteeg, met zang van Joop Koster. Om 7 uur stonden de mensen rijen dik om de aankomst te zien van on ze Bodegraafse olympische turnster, Ria van Velzen, die in een open auto bij het gemeentehuis arriveerde om officieel door de Bodegraafse nota belen ten stadhuize te worden mt- vangen. Luide toegejuicht en keurig in de bloemetjes deed Ria haar ren tree. In de raadszaal werd zij wel kom geheten door burgemeester J. Croles, die onderstreepte dat niet op de eerste plaats flaar de prestaties wordt gekeken, maar dat het feit van de uitverkiezing reeds lofwaar dig is. Aan het eind van zijn woor den overhandigde spr. haar een rui ker. Hierna spraken nog de heer Ver sloot als voorzitter van de gymnas tiekvereniging Hercules en een afge vaardigde van de Technische com missie van het KNGV afdeling Gou da. Onder het genot van een glaasje wijn bleef het gezelschap, waaronder vele gemeenteraadsleden en familie leden van de turnster, nog enige tijd bijeen. Daarna werd Ria diverse stra ten van het dorp doorgereden, vooraf gegaan door de beide plaatselijke muziekkorpsen en gevolgd door de leden van Hercules. Na deze rond gang ging het naar de Bodelo-show, waar weth. Karssen de turnster met een kort woord huldigde. Het was een leuk intermezzo op de vooravond van de grote najaars- markt. LEIDERDORP Geboren: Neeltje Jacqueline dr v. I. Leemans en N. Koolmoes; Maartje Dirkje dr van G. van Luik en N C. van der Wekken; Lucia Margaretha Maria dr van H. F. M. Jerphanion en E. A. M. Steenbergen; Willem zn var. J. van der Zwart en N. Tatje. LEIMUIDEN BOTSING AUTO EN MOTOR Maandag omstreeks half vier had op het -kruispunt gemeentegrens Leimuiden en Rjjnsaterwoude een ernstige botsing plaats. Een volks wagen, bestuurd doar de heer Klaus uit Zeist, kwam van de H. Geestlaan gereden. Vanaf Leimuiden reed op de W. v. d. Veldenweg de motorrij der J. Hoogenboom uit Rijnsater- woude. Op het kruispunt kwamen de voertuigen met elkaar in botsing, met het gevolg dat H. van de motor geslingerd werd en met een lichte hersenschudding op de straat terecht kwam. De volkswagen reed tegen de leuning van de Vriezebrug op. De chauffeur werd hierbij ernstig ge wond o.a. een zware hersenschud ding. Een Finse dame die naast de bestuurder zat bleef ongedeerd. Dok ter Brinkhorst, die juist passeerde, behandelde de slachtoffers en liet beiden naar een ziekenhuis te Lei den vervoeren. De auto en motor waren beide flink beschadigd. HILLECOM Botsing tussen twee vrachtauto's. Een vrachtauto, bestuurd doorW. M. D. uit Noord wij kerhout (Zilk), reed uit de Wethouder Balverskade naar de Prins Hendrikstraat, toen daar een vrachtauto, bestuurd door Th. J. T. uit Lisse, naderde. Deze gebruikte het middendek van de weg en gaf aan eerstgenoemde auto geen voorrang. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Laatste Berichten - onder invloed - Tijdens een poging om een dron ken woonwagenbewoner, de 40-jari- ge F. de R., verblijf houdend op het regionale woonwagenkamp bij Oss te arresteren, is gisteravond kort voor middernacht de 39-jarige hoofd agent van de gemeentepolitie in Oss, Th. van Bokhoven, neergestoken. Hij is ernstig gewond in het St. Anna- ziekenhuis te Oss opgenomen. De R. die onder invloed zijn auto besturend uit Oss naar het woonwa genkamp terugkeerde en daarbij le vensgevaarlijk manoeuvreerde, werd door een politiepatrouille, uit twee personen bestaande, achtervolgd en op de heide waar ook het woonwa genkamp gelegen is, klemgereden. De R. verzette zich tegen arresta tie en trok daarbij een mes waarmee hij de hoofdagent Van Bokhoven in de borst stak. In de verwarring die hierop ontstond maakte De R- zich weer uit de voeten. Spoedig daarna is hij in het kamp door een versterk te politiemacht in hechtenis geno men. Zijn verzet was wederom zo hevig dat de politie enkele waar schuwingsschoten heeft moeten los sen. De woonwagenbewoner zal van daag of morgen voor de officier van justitie in Den Bosch worden geleid. Het 3.112 ton metende Westduitse vrachtschip „Las Palmas" uit Ham burg is vanochtend vroeg bij de kust van Algerië aangehouden en naar de Franse basis Mers el Kebir opge bracht. De Franse marine begon daar het schip te lossen en de lading te onderzoeken, is vernomen in Franse marinekringen. PTT-STAKING IN DENEMARKEN In Denemarken is onder het PTT- personeel een staking uitgebroken. Vanuit Kopenhagen heeft de staking zich tot andere Deense steden uitge breid. In Aarhus, de tweede stad van Denemarken, en in Aalborg is van ochtend geen enkele besteller op het werk verschenen. Men verwacht dat er ook in andere plaatsen zal wor den gestaakt. De staking ontstond maandag in de hoofdstad, toen de directie van de PTT dreigde de kwestie van ze ventig bestellers, die weigerden over werk te doen, aan de raad van dis cipline voor te leggen. Het Deense kabinet zou vanoch tend bijeenkomen om de toestand te bespreken. Het is de eerste ambte- narenstaking in Denemarken. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN Gisteren werd het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden voortgezet. De partij tussen Vinger- hoedt en De Ruyter werd in 69 beur ten remise. Uitslagen: Iqlesias 60 80 4 0.750 Varra 59 80 6 0.737 Tiedtke 60 73 6 0.821 Suarez 56 73 5 0.779 Monestier 60 77 7 0.779 Aranco 55 77 5 0.714 Friedenthal 60 76 5 0.789 Legarde 60 76 6 0.789 Bonomo 60 48 6 1.256 Schertz 53 48 9 1.104 Vingerhoedt 60 69 4 0.869 De Ruyter 60 69 6 0.869 KATWIJK AAN DEN RIJN Toneel. De r.k. toneelvereniging „De Derde Slag" is een tijdje slui merend geweest, maar is hans weer in volle actie. In een vergadering, waarin zelfs vijf nieuwe leden wer den aangenomen, zijn de plannen voor het a.s. winterseizoen uitgestip peld. We kunnen er dus op rekenen, dat „De Derde Slag" spoedig meer van zich zal laten horen. In deze vergadering is een nieuw bestuur gekozen, dat thans bestaat uit de hr. J. Fagel als voorzitter, verder mej. Tilly van Gorkum, en de heren H. Hermans, J. Noordover en Jos. Par- levliet. De heer A. Hensen, die weer als regisseur zal optreden, is in die functie tevens bestuurslid. Het be stuur hoopt, dat vóór de repetities zullen aanvangen nog wel enkele jongedames en heren zich als lid zul len melden. SASSENHEIM Het feest. Het bestuur van de Oranjevereniging deelt mede, dat de start voor de auto-puzzelrit zal plaats vinden op de Menneweg, na bij de werkplaats van de fa. Meeu- wissen en voor de puzzelrit voor bromfietsen is de start bij het feest terrein. Verder zal op donderdag v.a. 2.30 uur n.m. en verder elk half uur via de microfoon bekend gemaakt worden, alwaar en hoe het publiek in het bezit kan komen van paling, fruitmanden enz. enz. HOOGMADE Mooi resultaat De opbrengst van de zaterdag jl. gehouden bazar ten bate van het restauratiefonds van het oude Nederl. Hervormde kerk gebouw, bedroeg bruto 1896. WARMOND Bejaardensocieteit morgen open. - Morgenmiddag om twee uur gaat de bejaardensocieteit in Het Trefpunt weer beginnen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2