Ongewone omstandigheden voor onze Olympische zeilers 2)e Zinnende Zwammen ifisie op televisie FIAT-DEALER: K0REVAARGARAGE De Olympische Spelen en de onderwereld VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSh COURANT v 7 wedstrijden in God van Napels In totaal zullen in de Golf van Napels 7 wedstrijden worden gezeild op 7 ver schillende dagen, waarbij rekening is gehouden met een mogelijke invoeging van een aantal reserve-dagen. Dit zou nodig kunnen zijn ingeval bepaalde ra ces niet door kunnen gaan wegens abnor maal zwaar stormweer of omdat achter af besloten moest worden een wedstrijd ongeldig te verklaren. Olympische fakkel nadert Rome De Olympische fakkel zal indien alles volgens plan verloopt vanavond om zes uur Italiaans grondgebied be reiken. Op dat tijdstip moet met oplei dingsschip van de Italiaanse marine, Amerigo Vespucci, in Syracuse aanko men. Van de fontein, opgericht ter ere van de nimf Arethusa, zal de eerste estafette- loper vertrekken op weg naar Rome. In totaal zal een afstand van 1523 kilome ter moeten worden overbrugd, voordat de fakkel alweer volgens een minu tieus schema Rome 24 augustus in de avond zal bereiken. Op het plein van het Kapitool zal Urbano Cioccetti, de bur gemeester van Rome de fakkel uit han den nemen van de loper die ermee arri veert, en hem plaatsen op een drievoet, waar 't tot de volgende dag 5 uur 's mid dags zal branden. Dan zal de laatste lo per, de student Giancarlo Peris, hem naar het Olympisch Stadion brengen. Talrijke folkloristische en sportieve feesten zijn voorzien in de verschillende steden en dorpen, waar de fakkel zal „overnachten". In elke provincie, waar hij doorkomt, zullen twee doofstomme atleten de eer hebben tot de lopers te behoren, die deel uitmaken van de es tafette. De weersverwachting: voor de duur van de spelen, medegedeeld door weer- kundigen van de Italiaanse luchtmacht: over het algemeen zwoel weer met hoog vochtigheidsgehalte en regenbuien. Het fraaie weer van het ogenblik zal waarschijnlijk volgende week slechter worden. In de omgeving van Rome zul len waarschijnlijk hoge temperaturen voorkomen met een vochtigheidsgraad variërend van 80 tot 90 procent en af en toe enige regen. Voor de tweede week van september wordt echter een verbetering van het weer verwacht. Wie is momenteel de jongste? Bij de dames komt deze eer toe aan de 12-ja- rige Italiaanse schoolslagzwemster Mar- celli. De jongste heer (en tevens de kleinste van alle deelnemers) is de 13- jarige Roemeen Roger Mircea, die door zijn lengte en gewicht uitstekend ge schikt is als stuurman van een roeiploeg en dan ook als zodanig aan de spelen zal deelnemen. De eer van de langste deelnemer te zijn komt nog steeds toe en het zal wel vreemd moeten lopen wil hierin nog verandering komen aan de Russische basketballreus Hans Krouminch, die „slechts" 2.18 meter bo ven de grond verrijst. BRUNDAGE: „discipline" In een door Avery Brundage, president, en Otto Mayer, kanselier van het Inter nationaal Olympisch Comité, onderte kende boodschap aan de deelnemers en officials van de 85 landen, die te Rome vertegenwoordigd zijn Guatemala en Noord-Borneo hebben hun deelneming inmiddels ingetrokken worden zij ver zocht tijdens hun verblijf in Rome, maar vooral tijdens de openingsplechtigheid op 25 augustus, zich correct te gedragen Het zal de atleten en officials, die aan de opmars tijdens de opening deelnemen, verboden zijn, fototoestellen mee te ne men. Italiaanse communisten speldn „kinderjuffrouw" „De Italiaanse communistische partij heeft een legertje van 1000 man gemobi liseerd om te verhinderen, dat tijdens de spelen atleten uit Oosteuropese landen zullen uitwijken naar het westen en om propaganda te maken onder de olym pische deelnemers", aldus het Romeinse avondblad Telesera. Het avondblad maakte verder melding van het feit, dat deze 1000 propagandis ten één van de Oosteuropese talen vloeiend moeten kunnen spreken en zo mogelijk ook Engels en Frans. Tevens moeten ze een goede kennis van de sport hebben en experts zijn in de politieke propaganda. Telesera verklaarde tenslotte, dat in een vertrouwelijke circulaire, gericht aan alle communistische diplomatieke gezantschappen en aan de communis tische Italiaanse partij, gewezen wordt op de waarschijnlijkheid, dat atleten uit Oost-Europa zouden trachten uit te wij ken. De F.I.F.A. (Internationale Voetbal federatie) zal geen onderzoek instellen naar de amateurstatus van de Italiaanse spelers, die zijn opgenomen in het Ita liaanse Olympische voetbalelftal, welke status door Denemarken in twijfel, was getrokken en waartegen het had gepro testeerd. Met betrekking tot het wedstrijdter rein, de Golg van Napels, mag men ver wachten dat er, naar onze begrippen althans, weinig wind zal zijn. Windsnel, heden van 0-6 m/sec. ofwel windkracht Beaufort 0-3 betekenen naar Nederlandse opvattingen licht weer. Natuurlijk kunnen onze zeilers onder deze omstandigheden ook goed uit de hoek komen, doch een uitgesproken trai ning voor uitsluitend licht weer hebben zij niet gehad ,een dergelijke voorbe reiding is trouwens in ons land niet mogelijk. Onze mensen hebben nogal eens te maken met windsnelheden welke met dubbele of drievoudige bedragen van de eerder genoemde sterkten en zij zullen er in de Golf van Napels wel naar snakken gelegenheid te krijgen te laten zien, dat zij eelt op de handen hebben. Maar of ze die gelegenheid zullen krij gen? Een andere en zeer belangrijke onge wone factor is de temperatuur. Een brandende zon, waarin het kwik tot 30 graden celslus of hoger stijgt, kan vooral bij de noorderlingen op de zenuwen werken. Vergeleken bij deelnemers voor wie dergelijke temperaturen niets on gewoons zijn. zijn zij beslist in het na deel Al met al zijn wij echter van me ning, dat onze zeilvertegenwoordigers ook deze moeilijkheid het hoofd zullen kunnen bieden en we zien hun resulta ten dan ook met vertrouwen tegemoet. Potgieter naar Rome als toeschouwer De wereldkampioen op de 440 yards horden, de Zuidafrikaan Potgieter, die door een erntig ongeluk in Duitsland voor deelneming aan de Olympische Spelen werd uitgeschakeld, zal als toe schouwer de spelen bijwonen, indien de artsen, die hem in het ziekenhuis te Heidelberg behandelen, daarmee ak koord gaan. De chef d'équipe van de Zuidafrikaanse atletiekploeg, die reeds in Rome verblijft, zal zich naar Heidel- berg begeven om hierover overleg te plegen met de doktoren. Zo deze geen bezwaren hebben, zal Potgieter de reis raar Rome per vliegtuig maken. VOETBAL WIELRENNEN PIET VAN EST TWEEDE IN LESSEN De Nederlandse wielrenner Piet van Est is als tweede geëindigd in een weg wedstrijd over 175 km. te Lessen (Bel gië) met een achterstand van twee leng ten op de winnaar, de Belg Roger Baens, die een tijd van 4 uur 22 min. voor zich liet afdrukken. Borghmans bezette de derde plaats en vierde was Jos Schils. WATERPOLO ZUID-SLAVIë VERSLOEG WEST-DUITSLAND OPNIEUW Het Zuidslavische waterpoloteam heeft donderdag ook de tweede wedstrijd te gen West-Duitsland gewonnen. De Zuid- Slaviërs die bij de rust reeds een 2-1 voorsprong hadden, zegevierden met 5-1. ZWEMMEN Mary Kok zwom het kanaal over De 20-jarige Hilversumse zwemster Mary Kok is er donderdag in geslaagd het Kanaal over te zwemmen van Cap Griz Nez (Frankrijk) naar Engeland in de snelle tijd van 12 uur 25 min. In de vroege ochtend van donderdag om kwart voor vijf ging zij te water. Dadelijk na haar aankomst in Engeland keerde zij terug naar Calais. Ook Steffan Hasselberg, een 29-jarige Zweedse zwemmer, is er donderdag in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. 14 Uur en 30 minuten nadat hij bij Kaap i Griz Nez in zee was gegaan, stapte hij donderdagavond tuusen Dover en Fol- taties die haar tot een groot zwemster kestone aan land. stempelden. In 1956 ondervond zij de grootste teleurstelling van haar leven Zonder enige inzinking te hebben on- }oen, zii op, het t0PPunt. van haar zwem- dervonden bereikte Mary Kok de En- loopbaan als amateur met naar de spelen gelse krijtrotsen en het is voor haar on- van Melbourne afreizen,aangezien getwijfeld de bekroning geweest van een zwemcarrière die vele ups en downs heeft gekend. Als eerste Nederlandse vrouw over het Kanaal in een tijd die sneller was dan die van onze landgeno ten Jan van Hemsbergen in 1951 (14 uur 30 min.) en van Herman Willemse in 1959 (12 uur en 50 minuten). Op 13-jarige leeftijd met de zwem- OVERSTEEKPOGING VAN NEUKIRCHEN MISLUKT Hans Neukirchen, van wie woensdag was bericht, dat hij het Kanaal zou heb ben overgezwommen, blijkt evenals de sport begonnen wist zij verscheidene Ier Jack Maclelland de strijd te hebben wereldrecords te verbeteren, nameijk die gestaakt op enkele kilometers van de die men donderdag in het Avro-pro op de 4 x 100 meter wisselslag, 800 me- Engelse kust. De twee zwemmers waren gramma heeft kunnen volgen, was hetzelfde WsUp te water gegaan als een spel met verschillende drama „De huzaren" De tragi-comedie „De huzaren" aan het slot kwam kapelaan H. W A. Brans uit Nijmegen in een weliswaar korte, maar heldere epiloog getuigen voor het menselijk geweten, dat een zuil is „die men niet onder onze men sen mag wegtrappen". Kennelijk werd hier gezinspeeld op de reeds door ons gecritiseerde forum bespre king van de Vara op het zuilen systeem. Komende uitzendingen ter vrije slag, 440 yards vrije slag. UVS - Longa De opstelling van het eerste UVS-elftal, dat zondagmiddag half drie tegen Longa uitkomt, is als volgt: Doel: Van Duijl; achter: Kluivers en Van Leeuwen; midden: De Haas, Th. van Kampen, Duel; voor: Verhoeks, W. van Kampen, Rijshouwer, Nijman en Devi- lee. Om half een speelt he tweede elftal tegen Zaandijk 1. De opstelling is: doel: Beere; achter: Koenen en Keijzer; mid den: Klinkhamer, Hak en Den Hoed; voor: W. Bekkering, K. van Leeuwen, Rem, Filippo en Regeer. LUGDUNUM BEGINT OEFENPROGRAMMA Zondag a.s. start Lugdunum met haar oefenprogramma, en wel tegen Rijs wijk 1 en 2. Belde wedstrijden, Lugd. 1Rijswijk 1 en Lugd. 2Rijswijk 2, worden gespeeld aan de Haarlemmerweg, en vangen om 14.30 aan. De opstelling van Lugd. 1 is als volgt: Holtrop (ex Stanfries); van Leeuwen, van Meygaarden (ex UVS); Leget, Cra- ma, Bavelaar (hersteld); Honsbeek, van Daalen, Pet, Vermond, de Cler. Voetballend Scherpenzeel zegt het met plaggen De voetbalvereniging Scherpenzeel heeft op Wittenberg op de grens Scherpenzeel-Woudenberg de be schikking over één terrein, dat de naam voetbalveld nauwelijks mag dragen, 's Zomers vertoont het gelijkenis met een woestijn en 's winters bij overvloe dige regenval met een modderpoel. De gemeente Scherpenzeel beschikt over een mooi sportveld, doch hierop mag 's zondags niet gevoetbald worden. Het verenigingsbestuur heeft nu con tact opgenomen met het gemeentebe stuur om de beschikking te krijgen over de plaggen die ten offer gaan vallen aan de woningbouw bij de Prinses Margriet- laan. Een firma uit Noordwijkerhout begint maandag 22 augustus met het machinaal afsteken der plaggen, en de bedoeling is nu hiermede het gehele voetbalveld te beleggen. TENNIS De Nederlandse kampioenschappen Weinig schokkend was donderdag in de Nederlandse tenniskampioenschappen op de Mets-banen te Scheveningen het verloop van de kwart-finales van het heren-enkelspel. Zonder ernstig bedreigd te worden Piet van Eijsden uitgezon derd, die tegen van de Weg vijf sets no dig had bereikten de van 1 tot en met 4 geplaatste spelers de halve fina les, waarin Van Eijsden het moet opne men tegen Goris en Maris Van Dalsum als tegenstander heeft. Halve finalisten bij de dames zijn Madelein Weurman, Joyce Marinkelle, Marjan Moritz en me vrouw Baars, de laatste als enige ge plaatste speelster, want door haar neder laag tegen mevropw Baars verdween ook Rietje Tervoort uit het schema. De uitslagen luiden: Herenenkelspel: kwartfinales: v. Eys- den versl. v. d. Weg 6-0, 2-6, 4-6, 6-1, 6-1; Goris versl. Biesheuvel 6-1, 6-1, 6-2; W Maris versl. Schneider 1-6, 6-3, 6-3, 6-4; Van Dalsum versl. Gurowitsch 7-5, 1-6, 6-3, 6-2 Damesenkelspel: kwartfinales: mej. Weurman versl. mej. Hannessen 7-5, 1-6, 6-4; Joyce Marinkelle versl. mej Com mandeur 6-0. 6-2; mej. Moritz versl. mej. Ferir 8-6, 6-2; mevr. Baars versl. mej. Tervoort 6-2, 6-1. Damesdubbelspel, halve finales: mej. F. en J. Marinkelle versl. mej. Spruyt en mej. Slufter 4-6, 7-5, 6-3; mej. Seven en mej. Weurman versl. mevr. Pufkud en mej. Siemers 6-3, 6-2. Herendubbelspel, halve finales: Van Eysden en Van Dalsum versl. Van Swol en Rinkel 6-2, 4-7, 6-1, 6-2; Goris-Herok versl. Maris-Frederikse 6-3, 5-7, 8-10, 6-2, 6-3. Het NCRV-pfogramma van heden schijnt in de praat-sfeer te liggen. Zaterdag komt de Vara aan bod en dan zal men onder meer Rudy Car- yards vrije slag. het wereldrecord" over Abdel Mounlen, de zwemmer" uït de tischemósürikheïeTlïrtïrtën"diB'bïi 2l!hrf£«„^1i!™™rU*Zer V3v '">t 1 mijl. 100 meter en 110 yards vlinder- Libanon, die er wel in slaagde het Ka- af tv ?ano «en onhlkMlden riin H. ïfjT a Z'C" horen' slag en de 200 meter vlinderslag, pres- naai over te zwemmen. R.Ü ?nkel? indagen van uitzonde- ring is er deze keer alleen in de avond t.v. uitzending. Uit de Singerconcert- zaal te Laren zendt de VPRO een muziekcauserie uit. Maandag geen uitzending voor westelijk wonende kijkers! Maar dat duurt nog vijf we ken. Kijk en rijd bij Uw Flat-dealer Test zelf de grotere voordelen van de kleinere FIATS geruisloze motor, die ook boven 60 km snelheid nog fel en pittig accelereert uitstekende wegligging. die grote veiligheid bij hoge snelheid garandeert tot in de finesses verzorgde en smaakvolle afwerking Sterk in prijs verlaagd! Thans f3760.- FIAT 600 f4599.- KOREVAARSTRAAT 43 - LEIDEN - TEL. 23730 OEFENPROGRAMMA LFC In het kader van haar oefenpro gramma speelt LFC met de drie KNVB-elf tallen vriendschappelijke wedstrijden. Het eerste en tweede elftal trek ken naar Den Haag waar wordt uit gekomen tegen RVC. Dit zijn neder laagwedstrijden georganiseerd door de Haagse vereniging. De opstelling der elftallen is als volgt: LFC 1 Krijger, De Kreek, G. Nachtegeller, W. Siera, L. de Jong, Slingerlandt, v. d. Heijden, P. de Jong, H. Sira, Francke, D. Sira. LFC 2 Missaar, Neuteboom jr., Spierenburg, Brouwer, Pijnakken v. d. Kleij, Rietkerken, Langezaal) Erades, Ruitenbeek, W. Nachtegel ler. Het derde elftal gaat naar Rijpwe- tering, speelt tegen het eerste elf tal van de Rippers en komt als volgt in het veld: Lichteveld, W. Slinger- landt, v. d. Berg, Waasdorp, Nieu- wenburg, Kooien, Webbers, Bink, Schroef, Herreur, v. d. Wetering. VNL. Zaterdag: Pupillen: Rouw koop AaVNL Aa, 3.30 u. Vertrek per tram 2.30 u. Korevaarstraat. Zondag. Junioren: i7NL a—UDO b, 12 uur; VNL-comb.UDO-comb., 2 uur Boshuizerkade 6. Maandag; trainen Boshuizerkade, 7 u. pup., asp.; 8 u. jun., sen. hebben er een goede realisatie van gegeven. Maar in dit toch ook wel vrolijk Frans soldatenspel acteerden bovendien twee onbekenden: Elly Ruimschotel en Piet Kamerman. Ze behoren tot de beste schermvertolkers van de wereld Hun onbekendheid in eigen land zal wel liggen in het feit, dat beiden na de oorlog naar Canada zijn geëmi greerd Ze wisten toen iets van to neelspelen af en dat was aanleiding dat ze na veel oefenen enkele keren ver van huis voor de t.v. zijn opge treden. Thans deden zij het in eigen land, Elly als 't dienstmeisje, Piet als een van de twee optredende huzaren. De andere was Jan Blaazer, die hier een rol naar zijn smaak moet heb ben gevonden. Uitstekend KRO-programma Het kon moeilijk anders, of de verkorte opvoering van Donizetti's komische opera „De liefdesdrank" moest door de KRO op telerecording worden uitgezonden. Aldus konden bepaalde kleine fouten worden ge corrigeerd. Het is namelijk een hele kunst de bewegingen van poppen synchroon te laten lopen met het tempo van de muziek op gramofoon- platen. Bert Brugman met zijn ma rionetten-theater - bekend van de Dappere Dodo en van een vorige operaproefneming - heeft de men ging uitstekend opgelost. En waar de Italiaanse tekst voor menigeen vreemd klonk, werden evenals by de film op het scherm Nederlands verklaringen afgedrukt. Doordat de poppen op stangen werden gehan teerd, zag men ze uiteraard niet ten voeten uit. Nochtans was er veel ac tie en mimiek, en de poppen kwamen op de juiste seconde in het beeld. Niet minder aantrekkelijk was het geen regisseur Ben Mettrop heeft klaargespeeld bij het optreden van het befaamde danspaar Susana y Jo sé in de schouwburg van Sittard Hij had zijn camera's zodanig opgesteld, dat geen publiek hinderlijk in het beeld behoefde te komen en het licht effect was er een van kunstzinnige aard. Overigens behoeft niet te wor den gezegd, dat de Spaanse dansers, de ballade-zanger en ook de gitarist een levendige voorstelling van de ballade Carmen en Don José hebben gegeven. In een rustig gehouden be toog heeft de Amsterdamse journa list Henk Neüman het aan de gang zijnde Moskou-proces toegelicht en De politie van Rome en van de andere Italiaanse steden is om tweeërlei reden in een toestand van directe paraat heid gebracht. Enerzijds heeft dat ten doel het leven in Rome van de atleten, begelei ders, journalisten en de toe risten tijdens de spelen zo aangenaam mogelijk te ma ken, maar anderzijds om het hoofd te bieden aan het of fensief dat de Italiaanse en internationale onderwereld ongetwijfeld „op alle fron ten" zal ontketenen. Die tweeledige taak is in derdaad enorm. Tijdens de Olympische Spelen zal de bevolking van Rome tijdelijk met verscheidene tienduizen den toenemen: n.L meer dan 5.000 atleten, om nog maar niet te spreken van het aan tal officials, begeleiders en familieleden, bijna 2.000 jour. nalisten en naar men hoopt meer dan 100.000 toeristen. Ongetwijfeld zal het boe venpak belangstelling hebben voor de talrijke officiële per soonlijkheden, die naar Rome zullen komen, zoals de leden van diverse koninklijke fa- hier „Tifosi" genoemd, zou den worden veroorzaakt. In een minimum van tijd zal het speciale reserve-corps van de politie kunnen ingrij pen om de orde te herstellen. Romeinse Hermandad in het harnas Zodra de spelen een aan vang nemen,' zullen volgens plan alle sportieve manifes taties, vergezeld gaan van een reeks politie-maatrege- len. Hierbij is voorzien in al le denkbare eventualiteiten, zelfs in incidenten, die door de te nerveuse toeschouwers, Het ligt voor de hand, dat misdadigers van allerlei slag. ladenlichters, zakkenrollers, fraudeurs en aanranders zul len proberen hun slag te slaan tijdens de spelen. Maar op het moment, dat in het stadion de spanning tot het uiterste is gestegen, zal niet alleen het boevenpak meer aandacht hebben voor zijn buurman, dan voor het spor tieve gebeuren. Talrijke in specteurs van politie zullen op de tribunes van de stadi ons en van de zwembaden juist op dat moment hun vol ledige aandacht concentreren op „hun cliënten". De meest beruchte misda digers zullen de grens niet mogen passeren en de „twij felgevallen" zullen een voor. werp van voortdurende zorg van de Romeinse politie zijn. Door de bemiddeling van Interpol heeft de Italiaanse politie een speciale lijst kun nen aanleggen met de meest uitgebreide gegevens over de handel en wandel van de in ternationale onderwereld. De meeste zorg baart de politie het optreden van de betrekkelijke nieuwelingen op bet pad der misdaad. Men verwacht dan ook, dat zU de enigen zullen zijn, die een kans zullen krijgen, maar ook voor hen is de politie macht op haar hoede. Wilt U iets weten Vraag: Route per bromfiets van Rijnsaterwoude naar Valkenburg (L.); hoeveel km? Antwoord: Rijnsaterwoude, Al phen, Utrecht, Vianen, Den Bosch Eindhoven, We»rt, Maasbracht, Sus- teren, Sittard. Beek, Valkenburg; afstand plm. 235 km. Vraag: Route per fiets van Noord wijkerhout naar Königswinter en terug; hoeveel km? Antwoord: Noordwijkerhout, Lisse, Oude Wetering, Alphen, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Kalclen- kirchen, München-Gladbach, Keulen, Bonn, Königswinter; afstand pl.m. 320 km. Terug: Königswinter, Keulen, Dü- ren, Aken, Heerlen. Sittard, Roer mond, Weert, Eindhoven, Tilburg, Breda, Rotterdam, Delft, Voorburg, Voorschoten (De Vink), Noordwij kerhout; afstand pl.m. 340 km. Afschrijving. X. Y. Z. vraagt: hoeveel procent (eventueel hoeveel gulden) mag men voor het boekhoud- jaar 1959 maximaal afschrijven op een rolkast verrolbaar waren huis) van 9000 die vorig jaar maart gebouwd is. Dat staat niet vast. Zulk een rol kast is een bedrijfsmiddel, heeft een zekere restwaarde als het na bepaal de tijd opgeruimd wordt. De waarde- achteruitgang moet nu worden ver deeld over de jaren waarin het be drijfsmiddel zijn rente opbrengt (de jaren die het naar schatting mee zal kunnen gaan). Is de rolkast van 9000 bv. 10 jaar te gebruiken en is hij dan nog f 1500 waard, dan kunt u in 10 jaar f 9000—1500 7500 afschrijven, dus per jaar 750. Daarnaast bestaat de mogelijkheid van vervroegde afschrijving en in vesteringsaftrek. Hiervoor wende u zich tot de belastinginspectie of tot een belastingconsulent met uw spe ciale geval, daar het niet doenlijk is hier binnen het kader van een cou ranten vraag een algemene verhande ling te geven. Woonruimtevordering en betaling van huur. C. F. v. L. stelt een vraag over huurbetaling in verband met woonruimtevordering. De moeilijkheden waarvoor u nu blijkbaar bent komen te staan, hebt u, naar wij aannemen, aan u zelf te wijten. Weliswaar hebt u moeilijk heden (gehad) met de betaling van de huur, in zoverre dat u deze huur niet kwijt kon, maar niettemin bent u de huur toch verschuldigd. In dit verband moeten wij u wijzen op het bepaalde in artikelen 1417 en 1440 en volgende van het Burgerlijk Wetboek, terwijl de huurvergoeding (bij woonruimte-vordering spreekt men van vergoeding in plaats van huur) in de eerste plaats een zaak is van de ingevorderde, dus van u. Dit is bepaald in de Woonruimtewet, ar tikel 14, lid 1, sub a en lid 2. Het is dus zo, dat u er het beste aan had gedaan de verschuldigde huur (vergoeding) zelf te bewaren tot er iemand komt opdagen of aan een gerechtigde in bewaring te ge ven, want u kunt toch begrijpen, dat u door de vordering niet voor niets zou kunnen gaan wonen. Nu is dus de gemeente gekomen om de achter stallige huur (vergoeding) en zult u moeten betalen. Hoe u dit wilt opknappen, zult u moeten regelen met het gemeente bestuur, dat u heeft aangeschreven de huur te betalen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7