De Vluchteling van Cayenne« Enthousiast LFC dwong UVS verdiende 2-1 overwinning af WAT EEN ENTHOUSIAST PUBLIEK DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA B LFC heeft gisteravond voor de bekercompetitie een verdiende zege be haald op haar plaatsgenoot UVS. Technisch waren zij iets minder dan UVS, maar in enthousiasme en doorzettingsvermogen hebben ze de blauwwitten een lesje gegeven. De tweede helft, die met een 11 stand inging, leek voor hen onder de voortdurende aanvallen van de thuisclub een débacle te worden, maar moedig hebben zij doorgezet en de verdediging - met als uitblinker spil Leo de Jopg hield stand. Een kwartier heeft het er voor de geel-zwarten benauwd uitgezien, maar toen namen zij de hoofdrol over van UVS en op hun beurt kwamen de blauw-witten in het nauw. En UVS heeft het niet vol kunnen houden. Tot overmaat van ramp haakte Henny de Haas toen nog Slingerland in het strafschopgebied en de penalty werd door G. Nachtegeller benut: 12. Die achterstand was teveel voor UVS en vanaf dat moment, tien minuten voor het einde, konden zü niet meer het spel opbrengen, dat nodig is voor een tegenpunt. hoog over. Van beide kanten werden hierna enige prachtige kansen om te doelpunten gemist. Een LFC-speler liet zich, toen hij vrij stond voor het UVS- doel, de bal afnemen en Coen Rijshou- wer zag zijn schot in handen van de keeper belanden. Nog een grotere mis ser was een ogenblik later voor reke ning van Van der Heyden: een kopbal voor een open doel kreeg hij verkeerd op zijn hoofd en de bal ging ongevaar lijk naast. Maar de grootste blunder zagen wij toch wel van Nijman, die kort voor rust de keeper was gepasseerd, te lang wachtte met schieten en toen op rechtsback Bruggeling strandde. Kort voor de rust werd linksback Kluyvers vervangen door Van Leeuwen. ERE DIVISIE 1960-1961 Uitstekende verdediging. De meeste bewondering hebben wij wel gehad voor de verdediging van LFC. De toch zeker niet ongevaarlijke aanvallen, die meestal door Nijman moesten worden afgerond, werden bijna altijd onschadelijk gemaakt. En wan neer dat niet lukte, dan zorgden de UVS-aanvallers er zelf wel voor, dat er geen doelpunt kwam, doordat zij veelal over of naast schoten. In de verdediging liep het, met uitzondering van een in vorm zijnde spil Hak, niet zo gesmeerd. Er werden nog wel eens fouten ge maakt, vooral op de linkerzijde, waar Kluyvers duidelijk niet op zijn plaats stond. De aanvallen van LFC waren bij zonder verrassend, maar werden meest al niet goed afgewerkt en daardoor is UVS nog aan een grotere nederlaag ont snapt. De overwinning moest voor de Geelzwarten dan ook van de bovenver melde strafschop komen, maar dat neemt niet weg, dat de zege naar de sterkste ploeg is gegaan. De eerste tien minuten van de wed strijd werden door de aanvallen van UVS beheerst. Het middenveld was vol ledig in handen van de thuisclub. Toch was het de snelle Van der Heyderi, die toen de bezoekers wat vat op het spel hadden gekregen het eerste doelpunt maakte. Na een bliksemsnelle combinatie over de rechtervleugel, gaf hij van verre afstand een keihard schot op het doel, dat voor Van Duyl vrijwel onhoudbaar was. Tien minuten later mocht Nijman, na een sterk offensief van UVS, het genoe gen smaken zijn nieuwe club met een keihard schot de gelijkmaker te bezor gen. De andere aanwinst Duwel probeerde ook een gaatje te vinden in de hechte LFC-verdediging, maar zijn schot ging PS Aanvallen afgeslagen. De tweede helft begon direkt met een groot offensief van de Blauwwitten en LFC kreeg de handen vol om het tempo bij te kunnen benen. Zij hebben echter geen moment krimp gegeven en vooral de lange spil De Jong was bijzonder in vorm. Rustig beheerste hij de situatie voor zijn doel en alle aanvallen werden even beheerst afgewezen. Voornamelijk aan deze speler heeft LFC wel haar overwinning te danken. Deze tegenstand haalde blijkbaar de energie er bij UVS uit, want langzamerhand gaven zij het middenveld uit handen en kwamen zij in de verdrukking. Een doelpunt konden zij echter voorlopig niet scoren en voor de verdiende overwinning bleek op het laatst een strafschop voor nodig te zijn, die zij geheel terecht van de scheids rechter kregen. Rechtsback Nachtegeller gaf Van Duyl geen enkele kans (1—2). In de laatste tien minuten heeft UVS nog van alles geprobeerd om er tenmin ste nog een gelijkspel uit te halen, maar zelfs dat zat er voor hei? niet' in. KNVB-BEKER-UITSLAGEN Zwolse BoysLeeuwarden 23; Go AheadPEC 45; GVAVGermanicus 100; Sportclub EnschedeEnschedese Boys 20; Vitesse—DOS 14; De Graafschap—DVC '26 4—2; NEC— AGOVV 11; ElinkwijkWageningen 41; ZeiStAjax 28; Volewijckers Rapiditas 5—2; HVC—DWS/A 2—1; Hilversum—'t Gooi 3—3; VSV—KFC 3—3; ZFC—Stormvogels 1—1; RCH Haarlem 0—3; DHC—EDO 6—2; SHS— Sparta 1—1; UVS—LFC 1—2; EBOH NAC 0—5; De Baronie—DFC 1—3; BW Wilhelmina 41; GemertPSV 13; Helmondia '55Helmond 20; Roda SportWH '16 21; LimburgiaRa pid JC 3—1. Ui gew ken Hongaren onder de vlag van hel IOC? Bestuursleden van de Hongaarse Na tionale Sportfederatie een organisa tie van na de opstand van 1956 uitgewe ken Hongaarse sportlieden hopen, dat hun leden aan de Olympische Spelen te Rome zullen mogen deelnemen. De se cretaris van de federatie, dr. George Telegdy, heeft een telegram naar het Internationaal Olympisch Comité ver zonden met daarin vervat het verzoek om vier statenloze atleten tot de spelen te Rome toe te laten. Het betreft hier de middenafstandloper Laszlo Tabori, de zwemmer Peter Fogorosi, de scher mers Eugene Namori en Tomas Orley. Volgens dr. Telegdy zouden verschei dene Nationale Olympische Comité's zijn verzoek ondersteunen, wanneer het op het congres van het IOC op 22 augustus te Rome aan de orde komt. Hij hoopte, dat de atleten toestemming zul len krijgen om te Rome onder de vlag van het IOC uit te komen. Ongeveer 34 voormalige Hongaren, die thans een nieuw vaderland hebben zullen aan de spelen te Rome deelnemen. BED VAN 2.40 meter voor Russische reus Grote opwinding heerste gisteren bij het organisatiecomité voor de Olym pische Spelen in Rome, toen in een te legram uit Moskou een buitengewoon groot bed voor de basketballer Kru- ninch werd besteld. Specialisten waren snel ter plaatse en het bed, met een lengte van 2.40 meter is reeds gereed* zodat de 2.18 meter lange Kruminch nu ook tijdens de spelen van zijn welver diende rust kan genieten. ZWEMMEN Wereldrecord op 800 meter vrije slag dames Beneden de io min. Berichten uit Upsala maken melding van een sensationeel wereldrecord, dat de Zweedse zwemster Jane Cederquist zou hebben gevestigd op de 800 meter vrije slag met een tijd van 9 min, 55.6 sec., waarmee zij als eerste zwemster in de geschiedenis op deze afstand onder de tien minuten is gekomen. Met niet minder dan 15.8 sec. zou zij hiermee het wereldrecord hebben verbeterd, dat sinds 19 februari 1959 met 10.11.4 op naam staat van de Australische Ilsa Konrads. Het zou ook betekenen, dat onze landgenote Corrie Schimmel haar Europese record op deze afstand, dat sinds 27 juli jl. op 10.18.8 staat en werd gevestigd te Ermelo', kwijt zou zijn. Tot een tweede bijzondere prestatie tijdens de wedstrijden te Upsala kwam de Zweedse Bibbi Segerstroem, die op de 200 meter vrije slag een tijd van 2 min. 21.3 sec. voor zich liet afdrukken en daarmee het Europese record van de Frangaise Heda Frosst, dat dateert van 12 juli jl. en gevestigd werd te Algiers, evenaarde. Het wereldrecord op dit nummer staat met 2.11.6 sinds 27 fe bruari 1960 op naam van de Australische Dawn Fraser. Mary Kok ges'art voor Kanaa'overiocht Het twintigjarige Hilversumse zwemstertje Mary Kok is in de nacht van woensdag op donderdag om 4.45 uur (3.45 uur) bij Cap Gris Nez gé- start voor een poging als eerste Ne derlandse het Kanaal over te zwem- Op 21 augustus begint weer de voetbalcompetitJe te draaien. Wij geven u hierbij een overzicht van de 3 afdelingen van het betaalde voet bal met daarbij aangetekend de ver schillende verschuivingen die ten opzichte van het vorige jaar hebben plaats gevonden. men. Op de lijst van Kanaalbedwin gers, die 132 namen telt, komen wel twee Nederlandse heren voor: Jan Hemsbergen en Herman Willemse, maar nog geen Nederlandse zwem ster. Het regende hevig toen Mary het water instapte, maar verder waren de weersomstandigheden gunstig. Er stond vrijwel geen wind. Mary, die de oversteek in 12 uur hoopte te maken, werd vergezeld door de „Rolande Sonia" een vissers boot uit Calais. Het Hilversumse meisje had zich ingesmeerd met twee kilo lanoline om beschermd te zijn tegen de koude. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden rennen luiden: Minouche-prijs, afstand 1800 m.: 1. Phrolic (H. J. v. d. Kraats) geen tijd vermeld; 2. Parnassian; 3. Country Girl. Toto: w. 1.50, pl. 1.30, 2.20, gek. 7.30, cov. 5.50. Rosjanara-prijs, 1900 m.: 1. Loyal (A. W. van Dijk) 2.11.8; 2. Manitoba; 3. Montezuma. Toto: w. 2.60, pl. 1.50, 2.80, gek. 10.60, cov. 4.50. Douce France-prijs. 2050 m.: 1. Wurf- taube (M. Lips) 2.21; 2. Leone; 3. Sans Valeur. Toto; w. 4.40, pk 2.30, 2.-, gek. 9.80, cov. 4.40. De uitslagen van de draverijen lui den: Nerva-prijs, 2540 rh.: 1. Ylite Rose (A. Th. Knijnenburg) 3.50.3. 1.30.-; 2. Yec; 3. William Erebus S. Toto: w. 2,-, pl. 1.10. 1.10, gek. 2.20, cov. 3.10. Nita K-prijs, 2100 m.: 1. Youthful No- raSpencer (J. van Dooyyeweerd) 3.30.2 1.27.2; 2. Xiphon Hollandia; 3. Xltty Erebus. Toto: w. 1.40, pl. 1.20, 1.60, gek. 3.60, cov. 3.70. Nonnie M-prijs, 2040 m.: 1. Van H. (F. J. Eerenberg) 2.50. 1.26.8; 2. Was hington: 3. Wodan. Toto: w. 2.30, pl. 1.80. 1.80. gek. 5.10. cov. 2.90. 1.22.4; 2. Volann O; 3. X Pluto. Toto: 2.30, pl. 1.90. 2.40, gek. 17 50. cov. 6.90. Nevada L-prijs, 2100 m.: 1. Quadru- pes (N. Doeven- 2.58.9, 1.25.2; 2. Vita Kinley; 3. Thea Drabbe. Toto: w. 16.20; pl. 3.40. 1.50, gek. 10.30. cov. 3.50. Notekraker S-prijs, 2500 m.: 1. Trudi Trothan (F. J. Eerenberg) 3.31.4, 1.23.2; 2. Sammy Mars; 3. Gao B. Toto: w. 4.30, pl. 1.50, 1.40, gek. 2.30, cov. 3.90. Totalisator-omzet 84.527,50. Nederlandse kampioenschappen Aan sensatie heeft het woensdag in de strijd om de nationale tennistitels op de Mets-banen te Scheveningen niet ont broken. In het dames-enkelspel werden niet minder dan vijf geplaatste speelsters uitgeschakeld: de als eerste geplaatste mevr. Thung, de als tweede geplaatste Fredy Marinkelle, de als vijfde ge plaatste mej Rollin Couquerque, die, zoals men zich zal herinneren, het vo rige Jaar tot de finale bracht en de als achtste geplaatste Eindhovense speelster, mevr. v. d. Wildenberg. Bij de heren was het Rob Kuypers als achtste ge plaatst, die in vier sets de meerdere in Hans van de Weg moest erkennen. In het heren-dubbelspel speelden van Swol en Rinkel zich door een overwinning op Hans van de Weg en Evert Schneider in de halve finales. Heren-enkelspel. 3e ronde: Van Eys- denVan Toor 6-3, 6-1, 6-3; v. d. Weg— Kuypers 7-5, 1-6, 6-2, 6-2; GorisHerok 6-3. 6-4, 6-2; BiesheuvelVekemans 6-1, 6-2. 6-4; W. MarlsJ. Tervoort 0-2, 6-2, 1-6, 6-1; Schneider—Menko jr. 10-8, 4-6, 6-2, 6-3; Van Dalsum—Frederikse 6-2, 6-1, 6-3 ;GurowitschDomincus 6-3, 8-4. 6-2. Dames-enkelspel, 3e ronde: mej. Han- nessen—mevr. Thung 7-5, 7-5; mej. Weurman—mevr. v. d. Wildenberg 6-4, 6-3; mej. Commandeurmej. Rinkel 6-4, 8-6; mej. J. Marinkellemej. Ruinen 5-7, 7-5, 10-8, mej. J. Ferir—mej. Ma rinkelle 6-2, 7-5; mej. Mortiz—mej. Rol lin Couquerque 6.-3, 6-2; mej. Tervoort —mevr. Pufkus 6-1, 11-9; mevr. Baars— mevr. Reus 6-3, 6-4. Horen-dubbelspel, kwart-finale: Van Eysden en Van Dalsum—Taminlau en Beukers 6-2, 6-4, 7-5; Van Swol en Rin kel—Schneider en H. v. d. Weg 6-3, 8-6, 10-8; W. Maris en FrederikseVan Mee geren en Scholtz 6-3, 6-4, 6-3; Goris en Herok—Haks en Knol 6-4, 6-4, 6-0. Dames-dubbelspel, kwart-finale: mej. F. en J. Marinkellemej. Hannessen en mej. Koster 6-4, 7-5; mej. Spruijt en mej. Sluijtermevr. Baars en mej. v. Rijn 7-5, 6-3: mej. Seven en mej. Weur manmej. Fikenscher en mej. Ferir 6-4, 6-3; mevr. Pufkus en mej. Slemers —mevr. Thung en mevr. Eerenvelt 6-8, 8-6. 6-4. Gemengd-dubbelspel, 2e ronde: mej. Tervoort en Beukersmej. v. Rijn en Bouwer 6-2, 1-6, 6-4; mej. Weurman en Biesheuvel—mej. Siemers en Scholtz 7-5, 6-4; mej. Spruijt en Steffelaarmej. Rollin Couquerque en Breuking 7-5, 6-2; mej. J. Marinkelle en W. Maris—mej. Koster en F. Koerts 10-8, 9-7; mej. Wil mink en Bittermej. Schepens en To&- water 6-4, 6-4; mej. Seven en Goris mevr. Baars en Frederikse 6-3, 6-8. 7-5; mej. Moritz en Kuypers—mej. v. Beest en Weidema 6-3, 6-4. ATLETIEK Zoals reeds eerder bericht, organiseert de Leidse atletiekvereniging De Bata ven zondag 28 augustus op de sintelbaan in de Leidse Hout regionale wedstrijden. Speciaal het polsstokhoogspringen be looft een aantrekkelijk programma-on derdeel te worden. Het bestuur van De Bataven heeft namelijk de beste Neder landse polsstokspringers geïnviteerd. De eerste 4 meter-springer van ons land, de Maastrichtenaar Serveé Wijsen van Kimbria heeft de uitnodiging inmiddels geaccepteerd. Nummer twee bij de Nederlandse kampioenschappen, de Leidenaar RInus van Es (AV „Holland") zal trachten Woensdag zijn op de metsbanen In Scheveningen de wedstrijden voor de Nederlandse tenniskampioenschap pen voortgezet. Foto: M. Vekemans (voorgrond) in zijn partij tegen H. Biesheuvel. Slechts één toeschouwer sloeg op de tribune hun verrichtin gen gade. revanche te nemen op de nationale re cordhouder, die vorige maand te Eind hoven met een sprong van 4.01 meter Nederlands kampioen werd. Chris Gelens (K. en K.), alsmede de Hongaarse Hagenaar Otto Bagla (Trek vogels) en Hofstede van AAC hebben eveneens allen toegezegd te zullen ko men. Voorts is er een koppelrace over 3000 m., een evenement, dat maar zeer zel den voorkomt op de Nederlandse sin- telbanen. VAN BERKEL'S LABORATORIUM TE LEIDSCHENDAM Maandag 5 september a.s. zal dr ir F. Q. den Hollander, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers en president-curator van de Technische Hogeschool te Delft, het nieuwe centraal laborato rium voor onderzoek en ontwikke ling van de Maatschappij Van Ber- kel's Patent n.v. te Leidschendam in bedrijf stellen. Scheepsberichten Abida (t) 17 v. Punta Cardon n. Dakar; Adonis 17 v. Georgetown n. Amsterdam; Algorab 17 te Rio de Janeiro; Allernaar 17 v. Calcutta n. Abadan; Alphard 17 v. Marseille n. Port Said; Asterope 18 te Norfolk; Bawean 17 te Abadan; Caltex Lei den 18 te Hadras; Camerounkust 18 te Takoradi; Cities Service Valley Forge 17 te Suez; Giessenkerk 18 te Genua; Grootekerk Pass 17 Ceylon n. Singapore; Hoogkerk 18 te Ge nua; Japara 18 te Aden; Kabylia (t) 17 v. Curasao n. Cabinas; Karimun 18 te Tandjong Mani; Keizerswaard 17 thv Punta Vardon n. Maracaibo; Koratia (t) 18 te Puerto Miranda; Lekkerkerk 17 Perim gepasseerd n. Bahrein; Lissekejk 18 v. Bahrein n. Kuwait; Maas 17 v. Piraeus n. Tu nis; Mentor Pass 17 Ouessant n. Tri poli; Merseylloyd 17 v. New York n. Artificial Isl; Misslsippilloyd 18 in Panamakanaal n. Cristobal; Nanusa 17 v. Djibouti n. Suez; Nieuw Am sterdam 17 v. Southampton n. New York; Oranje i8 v. Piraeus n. Pal- ma; Oranje Nassau 17 te Pto Limon; P.G. Tthulin 16 v. Guayacan n. Bal boa; Rriouw 18 te, Genua; Rogge veen 18 te Port Elizabeth; Senegal- kust 17 te Capecoast; Straat Ball 17 v. Port Elizabeth n. Kaapstad; Straat Malaka 18 te Port Swettenham; Straat Soenda 19 te Lorenco Mar- ues verw.; Straat Torres 18 te Kaap stad; Themis 18 te Laguaira; TJilu- wah 18 te Sydney; Viana (t) 17 v. Tripoli n. Thameshaven; Westland Pass 17 Recife n. Montevideo; Wono- giri 19 te Port Elizabeth verw.; Wo- norato 18 te Penang; Zafra (t) 17 v. Port Said n. Rotterdam. DOOR OTTWELL BINNS 47) „En ik niet minder!" Sandy lachte zorgeloos en dacht enige ogenblikken 'ep na, waarna hij meende: „Nu ja, het is nu toch allemaal zo ielopen, we kunnen er niets meer aan 'eranderen. Wat gedaan is, is gedaan, k handelde naar beste weten, en emand, die een ander zonder enige irond een mes in het lijf wil steken, un je bezwaarlijk een andersmans even veilig toevertrouwen. Ik geloof lat het voor Dudley veel beter is, uit iun handen te blijven en als je het oed vindt, zou ik hem maar niets ver ellen over die Amerikaan. Het is be er, dat hij daar niets van af weet. nders kon hij wel eens te ongedul- l'g worden." ..Zoals u wilt. Maar het leek me et veiligst dat u er van op de hoogte „Natuurlijk. Maar het hindert eigenlijk niets, dat ik het indertijd niet geweten heb. Dat stelletje ginds was toch niet te vertrouwen. En bo vendien, jij was er zelf ook nog meis je. Na wat ik gezien heb en na het geen je me vertelde, weet ik zeker, dat die kerel niet veel goeds met je van plan was. Ik geloof vast, dat zo als alles gelopen is, het ook het beste was." Mimi, die zich van een last bevrijd gevoelde, was het volkomen met hem eens en wandelde met een glimlach op haar gezichtje naast hem naar het kamp terug. Sandy begon een van zijn afschuwelijke liederen te zingen. Toen de bouillon klaar was bood zij hem een kop aan, om ze naar Dudley te brengen. „O, nee, meisje," lachte hij.... Ie bent de hoofdverpleegster De patiënt hoort nu geheel in jouw banden. Jij moet hem dus ook te eten geven. Ik moet nodig voor vers vlees gaan zor gen, want je kunt niet weten hoe lang het duurt eer we onze voorraden weer aan kunnen vullen." Hij nam zijn geweer op en ver dween achter de bomen. Het meisje droeg voorzichtig de bouillon naar de hut. Langdon scheen te slapen, maar toen ze binnentrad, opende hij ter stond de ogen. De blik waarmee hij haar aankeek, deed haar blozen en verlegen sloeg ze haar ogen neer. „Ik breng u uw bouillon," sprak ze •zacht. „Daar zult u van opknappen." Langdon lachte zwak. „Dat heb ik wel nodigMaar je zult me moe ten helpen, Mimi, ik ben zo slap als een pasgeboren kind." „Zoals u wilt, mijnheer. Het is me een groot genoegen, u van dienst te zijn." „Dat bent u me reeds vele malen geweest," meende hij. „Sandy heeft me er alles van verteld. Ik dank u mijn leven en...." „Sandy heeft me veel te veel lof toegezwaaid. Hij zelf heeft „U heeft me geen moment alleen gelaten," ging hij door, zonder op haar onderbreking acht te slaan. „En dat, terwijl u weet wat ik ben, een arme, ontsnapte gevangene. „O neen, een man, die geleden heeft door een groot onrecht." „Dat is volkomen waar! Maar hoe kunt u weten wat „U vergeet, dat als iemand ijlkoorts heeft, hij in zijn koorts de diepste ge heimen van zijn hart verraadt," sprak het meisje snel. „Dat is waar," stemde hij toe. „En ik denk wel, dat ik flink aan het ijlen ben geweest. Heb ik namen ge noemd?" „Jawel," antwoordde zij, op naden kende toon. „U sprak over een ze kere Jules." i.Een vertrouwd vriend," legde hij uit, „iemand, die hetzelfde onrecht heeft moeten lijden als ik. Maar ik moet zeker nog een andere naam ge zegd hebben niet van een vriend de naam van de man, die ons naar de gevangenis zond, de man, die ik eens zijn loon zal geven." Het meisje sidderde zo hevig, dat de lepel tegen de tinnen kroes, die zij in haar hand droeg, roffelde. Dan sprak zij fluisterend en met trillende stem: „Ik bid God, dat u dat nooit zult doen." „Maar u kunt het niet begrijpen. De kereld schoot een vriend van me als een hond neer en beschuldigde mij en Jules van...." „Oh nee! Zo slecht kan hij niet ge weest zijn." Haar stem beefde en de toon waar op zij hem weersprak, deed hem ver baasd opkijken. Haar mooie gelaat was doodsbleek geworden en in haar ogen stond naamloze angst te lezen „Het is de volle waarheid," sprak hij met nauwelijks onderdrukte harts tocht. „U zult het ongelooflijk vin den, dat een mens zo doortrapt slecht kan zijn, maar ik heb alles meege maakt, en alles gezien „Dat weet ik, Sandy heeft me uw hele geschiedenis verteld.... Maar u zult de man, die u dit alles aandeed, toch niet doden? Dat zou slechts kwaad met kwaad vergelden zijn en nog méér leed in de wereld brengen. Zoeven zei u, dat u mij het leven dankt.... U moet dankbaar zijn, „Ik ben u dankbaar uit de grond van mijn hart", sprak hij heftig. „En als ik u vroeg, uw dankbaar heid door daden te bewijzen?" „Ik wil alles ter wereld voor u doen." „Het is slechts een kleine gunit, die ik vraag, een, die heel gemakke lijk in te willigen is. Spaar het leven van de man, die u zo deed lijden:.'' „Ik kan niet!" riep hij uit, met een voor zijn zwakte, harde stem. „Dut, zou ik mijn eigen moeder nog niet willen beloven." Weer huiverde het meisje en hij merkte het op. Terwijl hij uitgeput door de emotie terugviel in de hang mat, vroeg hij zich verbaasd af wat dit betekende. Als zij Henri de Fara- mond kende, zou zij toch ook moeten weten, dat degene, die de wereld van een dergelijk monster verloste er een goede daad mee stelde. „Waaromvraagt u dat begon hij, maar brak af toen hij de uitdrukking in haar ogen gewaar werd. Wordi vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5