Scherp Leids meisje door snelirein gegrepen en over hek geslingerd GEEN LETSEL! Leidse brandweer sloop'e gevel Nieuws van de Leidse Kampen Drie prachtige dagen in Belgisch genade-oord Riolenwee in Leiden sistra? zïïzzzz- HILLEG0M HEEFT 15.000 INWONERS DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Raadsel bij bewaakte overweg aan Hoge Morsweg De 17-jarige werkster Willy v. Zeist is gisteravond om half zeven door de trein uit Den Haag gegre pen. Zij werd weggeslingerd en vijf minuten later aangetroffen, hangend over een hek van de spoorbaan, door de dodelijk verschrikte spoorweg wachter F. P. Bolle, die alleen gezien had dat het meisje zich op de spoor baan bevond op het moment dat de trein voorbij daverde over de Vink- brug. Het ongeluk gebeurde op de be waakte overweg aan de Hoge Mors weg tussen Leiden en Oegstgeest op de spoorbaaL Den HaagLeiden. De spoorwegwachter aan de Vink- brug, die tevens verantwoordelijk is voor het sluiten van de bomen aan de Hoge Morsweg, had enige minuten daarvoor genoemde overweg afgeslo ten toen hij, de baan overziende, tus sen beide bomen in genoemd meisje ontdekte, dat gekromd over haar fiets probeerde zo snel mogelijk de overzijde van de baan te bereiken. De machinist van de trein, die met grote snelheid uit Den Haag naderde, gaf luid signalen. Het gebeuren werd daarna door de trein aan het oog van de spoorwegwachter onttrokken. In elk geval moet de trein de fiets en het meisje gegrepen hebben. Zij werd weggeslingerd en daarna door ge noemde overwegwachter over een hek aangetroffen bij de resten van haar totaal vernielie fiets. Het meisje had geen enkel letsel, alleen kreeg zij een shock die haar verhinderde een verklaring af te leggen. Ook vanmor- Weense k'<nderen 6 sepi. ierug Daar de Nederlandse Spoorwegen op 1 september geen extra trein naar Wenen ter beschikking kunnen stel len, is het vertrek van de Oostenrijk se kinderen uitgesteld tot 6 september aanstaande. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik z. van L. Mon- tanje en P. van der Mee. Andreas Paulus z. v. J. C. Sluimer en H. Nie- wold. Adriana Helena Maria d. v. H. Bink en J. O verdijk. Mario Enrico z. v. W. Hamerling en A.-van Pola- nen. Wilma Paula Petronella d. v. J. Lingbeek en P. F. de Haas. Mary Gertrudis d. van J. M. van den Berg en J. W. G. Alkemade. Door de hevige regenval van de laatste dagen is de gevel van het huis Oude Singel 228a in zulk een bouwvallige toestand geraakt, dat de brandweer genoodzaakt was de top van de gevel te slopen. gen was zij nog zo overstuur, dat zij geen woord over het gebeuren kon uitbrengen. Het is wel zeker dat zij de bomen aan de Oegstgeest-zyde van de spoorweg heeft opgelicht. De overwegwachter verklaarde aan de politie dat dit wel meer gedaan wordt door ongeduldige weggebrui kers. Men passeert de overweg en tilt daarna ook de afsluitbomen aan de andere zijde op. De trein is naar de politie mee deelde gestopt by het Dr Lely- viaduct, nabij de Dr. Lelylaan. Even later is de machiist waarschijnlijk met het oog op de veiligheid tot het station doorgereden om vervolgens terug tekeren naar de plaats waar de aanrijding gebeurde. Het treinver keer kreeg zeven minuten vertraging. Boekhandel GEIJER voor BOTERMARKT 26 I L I LEIDEN - TELEF. 20519 wCIl 0 0ID06K6I1 (Ad verten tiel niet zo erg als de vorige avonden. Dinsdagmorgen, en het regent nog steeds „cats and dogs". Tegen pl.m. 10 uur, nadat we gegeten hadden, klaarde het wat op. Onze stille hoop, dat het echter droog zou blijven, vervloog echter snel. We waren nog maar net het kamp uiit of het begon weer te gieten. Hard lopen naar huis leverde natte sokken op. In het kamp dronken we kofie met gebak. REGEN Uit Bussum vernemen we: Maandagavond na het eten maak ten wij ons klaar om naar de film te gaan. Deze begon om 7 uur en was erg leuk. Na de film regende het pijpestelen. Onderweg viel een jongen van z'n fiets. Hij kwam met 'n paar schaafwonden en de schrik vrij. Voor de rest sliepen de dames nogal vlug en het muggendrama was 's Middags hebben we volleybal ge speeld, daarna runnen op het gras veld. Na een grote stoeipartij zijn we gaan eten. Het eten was puik (uitstekend). Vanavond gaan we spoor zoeken. Ditmaal leggen de jon gens het spoor uit en zoeken de meis jes het spoor op. Morgen hoort U het resultaat. Tot ziens. Thea en José. Regen is gisteren spelbreker ge weest in de Leidse kampen. Onze „correspondenten" schrijven: DKS-kamp „UDO" Vught, 9 aug. Beauraing-pelgrims terug in Le den Men schrijft ons: volgd door processie, lof en zieken- Maandagavond pl.m. 10 uur arri- zegen. Toen de avond over Beauraing veerde weer de touringcar met pel- viel, hielden we 'n lichtprocessie, grims uit Leiden in 't genade-oord waarin vele zieken in wagentjes mee Beanraing. De tocht was zaterdag- konden rijden en waarna Pater Keu- Dinsdag was voor onze jongens weer morgen om pl.m. 7 uur begonnen, Iers de Avondwake hield in de tuin. een dag vol activiteit. De gehele mor- met als geestelijk leider pater H. J. Hij liet nog eens alles, wat er 27 jaar gen werd door de jongens volleybal L. Keulaerds o.f.m. Via Den Haag- geleden had plaatsgevonden, de re- gespeeld, waarbij ons 1ste elftal tot Rotterdam reed men op Rijsbergen vue passeren. nu toe ongeslagen bleef. De uitslagen aan, waar de eerste koffie-pauze ge- Met 'n vroege H. Mis begon de waren: UDOAlliance 15-2 en 15-4. houden werd In de „Krabbebossen". maandag. Al spoedig zaten we weer UDOVerburgh 15-3 en 15-12. Verder ging de tocht via Antwerpen- in de bus, om nog eenmaal langs de Brussel naar „Jezus Eik" voor de tuin te rijden. Dnar stapte de rector Het tweede zestal van UDO ver middagpauze. Vandaar op naar Na- van 't Heiligdom nog even de bus i00r van HMVW 1: 11-15, 5-15. men voor een bezoek aan de.Citadel, in, en in goed Nederlands sprak hij Even na Dinant kwam Beauraing in 'n kort afscheidswoordje. Hij hoopte zicht. Met 'n plechtig Magnificat re- op géén vaarwel, maar op 'n spoe- Na hetgoede w<eer1van'va" 8 den we 't plaatsje in. Na 'n uurtje dig wéérzien in Deauraing. Met 't ™er<* S4j25i' SLÏÏfS®, rust, begon 't programa met 'n pro- Magnificat uit volle borst gezongen gen gevoetbald. Hierby waren de iut- cessie naar de tuin en aanbieden van verlieten we de plaats en vervolg- Verburgh 1 1 0 en de meegebrachte bloemen. den onze reis, om via Cascade de Coo UDO 1—Alliance 0—L Doelpunt van (onze middag-pauze in de stromen- Witteman. UDO 2—HMVW 1 1—3. Hier las Pater Keulaerds de inten- de regen) naar Luik en Tongeren de UDO -RVW - 0 1 door strafschop, ties voor. Om precies half zeven grens Baerle-Nassau te passeren en Na het eten was er een wandeltocht kwam André Degeimbre (één van daar ons afscheidsdiner te houden, rondom de IJzeren Man. de Ziensters) 't rozenhoedje voor- Al spoedig kwam Leiden weer in bidden, 't Geeft altijd iets van ont- zicht en daarmee 't einde van deze Alle jongens zijn nog gezond en roering, als men bedenkt, dat ruim mooie en zeer geslaagde bedetocht, wel! 25 Jaar geleden, zij 't was die mede uitverkoren was om de verschijnin gen mee te maken en de boodschap van Maria te horen kreeg: „Bidt, bidt veel, bidt altijd." Wat zij, zo verklaart zij, niet beter tot uitdruk king kan brengen, dan door iedere avond weer, al die jaren door, 't ro zenhoedje te komen vóórbidden. Zelfs tijdens de oorlog, temidden van 't Ardennenoffensief, was zij, volgens waarnemers, aanwezig. Zelf zegt zij, graag te komen bidden, in haar geest ziet zij alles weer als toen. Na 'n kort lof, waren we die avond verder vrij. Brandweer als redder nood in Zondag den gebracht met het overpompen van het water naar ander riool of breder stuk in dezelfde riool. Ook dakgoten leverden moeilijkhe den op. Veel afvoerpijpen waren verstopt door vogelnestjes of vogel- De Leidse brandweer heelt ln het veren. De brandweer-hulpploegen afgelopen weekend weer tonnen wa- onder leiding van onder-comman- ter verplaatst en op deze wijze veel dant de heer Kosten bracht ook hier ongenoegen en schade voorkomen. redding. Een van de meest bezienswaardi- Opval.end is, dat er weinig klach- Zondag 7 aug. De dag voor de pel- ge ingrepen was wel die aan het ten van de Langebrug znn gekomen, grims. Om half acht H. Mis in de Academisch Ziekenhuis, waar een I e ko kenauiger van de gemeente tuin der verschijningen Om half nog vers-gestorte bouwput vol water heeft tijdig het teveel aan water Ren KmiswegoefSg in '«Maria w£ gelopen, terwijl water onder de "-rgepompt nea, het g domein ('n berg-achtig terrein waar- put het zand wegspoeldde en er dus in we biddend en zingend statie ernstig gevaar voor instorten be- onder water gelopen. voor^Ltie omhoog kfömmen Aan 't stond. Met bijna alle beschikbare Wel moest men in actie komeni m einde van'de weg zagen we'n pracht pompkracht heeft men zes kubieke de°r"gv^f pUnt*fen (BHrïenvésU panorama van 't plaatsje. Om onge- meter water per minuut zuigend, de Kooi) en hetPlantsoen (Binnen eM veer 11 uur reden vele Nederlandse put droog kunnen houden, terwijl gracht), waar de riolen ooit zeer ge touringcars Beauraing binnen. Zij het betonstorten voltooid kon wor- voel.g voor teveel aan regenval bl«j- brachten 'n 700-tal Brabanders, waar- den. Ke mee wij gelijktijdig op de prachtige esplanade bij de kapel 'n plechiige £>eze medewerking heeft de bou- Hoogmic bijwoonden, 's Middags: Ma- wers voor een ramp, dié tienduizen- riaspel door Brabantse bruidjes, ge- deh gulden schade had opgeleverd, bespaard. Op 19 andere adressen POTLOOD EN GEEST moest de brandweer voorts optre den. In veel gevallen konden de rio- Een dode; twee gewonden No. 522. Horizontaal: 1. opschik, 4. donkere zolder in molens, 6. godin van de vrede: 7. landbouwwerktuig, 9. voorzetsel, 10. stad in Rusland, 15 gevuld, 16. vis, 17. beroemd letter kundige en rechtsgeleerde, was prof. te Leiden (1588—1655), 20. telwoord, 21. muzieknoot, 22. gekleurde plaat, 24. meisjesnaam, 25. baan voor bal spel. Verticaal: 1. part, 2. muzieknoot, 3. twijg, 4. uitroep, 5. verdriet, 8. gebeurtenis, 9. berm van een weg, 11. zandheuvel. 12. zijtak Saaie, 13 kookt men op. 14. bekend gebouw in Amsterdam, 17. zijtak Moezel, 18. palmboom. 19. reinigingsmiddel 22 familielid, 23. geheel de uwe (afk. Lat.). Oplossing No. 521. Horizontaal: 1. de, 3. ^te, 6. ik, 7. genegen, 11. Delos, 13. of. 15 ha 16 Lier. 17. loon, 18. en, 20. L.O 21. patat, 25. Mogador, 27. ei, 28. ale, 29. k.o. Verticaal: 2. eg, 3. Ane, 4. telg, 5. ego, 6. in, 8. ed, 9. es. 10. Polen, 12. kanon, 14. Fin, 15. hol, 19. stal, 21. Po, 22. aga, 23. adé, 24. To, 25. mi, 26. R.K. ALPHE'J AAN DEN RIJN MOTOR BOTSTE TEGEN AUTO Omstreeks 17.00 uur woensdagmid- l*en de grote loevloed van het water dag reed de heer G. J. v. d. M. wo- de regenmeter op de brandweer nende te Alphen a.d. Rijn met zijn registreert 21 millimeter niet aan, motorrijwiel, waarop als duopassa- met gevolg, dat hel water via het gier meereisde de heer D. K., even- trottoir de huizen binnen stroomde, eens een Alphenaar, over de Ouds- In alle gevallen kor oplossing wor- hoornseweg in de richting van de Hooftstraat .Ter hoogte van het aan- - nemingsbedryf Gesman en Zoete- meijer wilde de heer v. d. M. twee 1 wielrijders en een bromfietser pas- II GOT SlclciP seren. Toen hij een tegenligger, een personenauto, bestuurd door de heer A\rnrmanrl D- D- uit Den Haa6 zaS naderen, OVtriIIOIIU remde hij af, doch slipte en botste vervolgens tegen de personenauto. Zowel v. d. M. als K. kwamen te val len. K. klaagde over hevige pijnen in T v de borst. Hij bleek enkele ribben te De 41-jarige bakkersvrouw J. K. hebben gekneusd. V. d. M. kneusde Kuyk—Komdeur uit Zuidbroek is zjjn enfcel. gisteravond om het leven gekomen, Df M v d steen verleende de toen de bestelwagen waarin zy en eerste medische hulp. K. is per zie- VLAM IN DE PAN haar gezin van vakantie terugkwamen henauto naar de ouderlijke woning te 22.30 uur op de Hoofdvaartweg bij overgebracht, evenals v. d. M. De Vannacht om twee uur is brand Assen tegen een boom reed. Het bak- pers0nenauto werd zwaar bescha- ontstaan in de keuken van café- kersgezin was vanwege h slechte digd, de motor licht, restaurant De Morspoort aan de Nieu- ™eer I®fh, wee naar weTd 'onUektToofte'dgena^^de -aïïe"* alTto van Se weg. Mevrouw h«r Simon P lat tee ld iedir^t' de K., die een ongeluk zag aankomen brandweer belde. Het vuur werd met trok nog."E reed een personenauto merk Opel, de nevelspuit geblust. Keukengerei 8en was n|f' me®T ®nJj bestuurd door de heer D. uit Rotter- werd vernield en hout- en verfwerk tee?" een D* rtf? dam over de Rijndijk, gaande in de beschadigd. De eigenaar is verzekerd. 1'Harige dochter raakten ernstig nc-hting Alphen aan den Rijn. Ter gewond. Twee zoontjes kwamen er hoogte van de Vierheemskinderen- met enkele schrammen af. De bestel- brug kwam de bestuurder een van wagen werd geheel vermeld. De ver- de tegenovergesetlde richting ko- r-, j.. ,eor 17 tegenwoordiger J. R. uit Smilde, die mende personenauto, Volkswagen, Doordat een fietser,en 17-jarige Qp deze zelfde weg reedi schoot met tegen, die werd bestuurd door de scholier, geen voorrang gaf by het zJjn auto teg.-n het wrak van de be- heer Van der W. uit 's-Gravenhage afbuigen van de Nieuwe Beesten- steiWagen. Hij kwam met de schrik d€ bestuurder van de Volkswagen markt naar de Oude Singel ontstond vry wilde jlxist teVoren een voor hem gistermiddag om twee uur een aan-rijdende auto passeren en had zich ryding waarby de 52-jarige mej. G. DE SITUATIE IN LEOPOLDSTAD. naar de linkerzijde van de rijbaan Langhout, hulp in de huishouding te begeven. Daar deze manoeuvre in Oegstgeest, gewond raakte. Zy viel Kongolese politie heeft donder- verband met de nadering van de te en kreeg een hersenschudding en dagmorgen een inval gedaan in de genligger niet meer moeilijk was, een snijwond boven het rechteroog, kantoren van de „Courrier d'Afrique" remde de bestuurder, om weer naar in Leopoldstad en een exemplaar op- de rechterzijde van de rijbaan terug gevraagd van alle sinds 1 augustus te gaan. Door het natte wegdek, slip- j.l. verschenen nummers. De hoofdre- te de auto. De bestuurder van de M-brigadiers vulden gistermiddag dacteur van het blad, Gabriel Makoso, Opel trachtte door naar links te gaan het Casino-theater. Zij werden ont- werd aangehouden op de beschuldi- een aanrijding te voorkomen maar haald op gezellige films, onder meer ging van „aanslag tegen de veilig- nadat de Volkswagen een hectome- een kleurenfilm van de M-dag U te heid van de staat" en gevankelijk terpaal had omvergereden raakten Utrecht, speciaal voor de „briga- meegevoerd. de auto's met de rechterzijden el- diers", die op de dag zelf wegens De wijk, waar de bureaus van de kaar. Beide voertuigen werden vry Plaatsgebrek teleurgesteld moesten Abako-partij zijn gelegen, werd van- ernstig beschadigd. Persoonlijke on torden. morgen geheel afgezet. gelukken deden zich met voor. RIJNSATERWOUDE Koe door bliksem gedood. Tij dens het onweer, dat in de nacht van dinsdag op woensdag losbrak is er een koe in de wei bij de veehou der De Bruin doodgeslagen. In de morgen, toen hij ging melken, kon- stateerde veehouder De Bruin, dat een zijner koeien door de bliksem getroffen was. N00RDWIJK Philatelica organiseert internatio nale ruilavondei». Het verzamelen van postzegels is voor oud en jong een nuttig en leerzaam werk. De voorzitter van de *fd. Noordwijk van de Int. Ver. Philatelica, de heer W. Beukers gaf daaromtrent gisteravond in „De Zeeleeuw" een uiteenzetting, waarin hij zijn teleurstelling uit sprak, dat in Noordwijk tal van slui merende talenten zijn op filatelistisch gebied, die zien nog niet bij een ver eniging hebben aangesloten en zich daardoor slechts ten dele kunnen ontplooien. Daarom heeft het bestuur van Phi latelica besloten in het kader van de evenementen in de badplaats tij dens het seizoen enkele ruilavonden te organiseren, speciaal voor de be zoekers van de badplaats en de Noordwijkse verzamelaars. De eerste avond werd reeds een groot succes en werd behalve door onze plaats genoten ook door verscheidene Duitsers en Amerikanen bezocht. De volgende internationale ruil- avond is vastgesteld op donderdag, 18 augustus a.s. te 8 uur nam. in ho tel-restaurant „De Zeeleeuw' Geslaagden r.k. Handelsavond school. Van de r.k. Handels avondschool te Noordwijk behaalden de volgende leerlingen het midden standsdiploma: mevr. Arnoldus Hoogervorst, S. Barnhoorn, Ton v. d. Berg, mevr. Den BoerVan Rees, Gré de Haas, Minie van der Meer, Jan Mooyekind. Jaap van Oosten, Frans Reeuwijk, P. de Ridder, Jan Rodenburg, J. de Ruyter, Jan Smit, mevr. VerweijAugustinus, Jaap van der Weijden en Jan Zorn. Geslaagden St. WlIlibrordus-UIo. Van de 25 Mulo-examenkandida ten slaagden er 23 voor het Mulo diploma A, waaronder twee ook voor het Mulo-diploma B. Van deze geslaagden behaalden er 15 tevens het middenstandsdiploma. Voor diploma A en B slaagden: Jan Geerlings en Gerard Steenvoor den. Voor diploma A slaagden: Ria van Alphen, Loes Goossens, Corrie Oost- dam, Ella Willemse, Heieen van Duijn, Jac. Duivenvoorden, Jos Deu- tekom, Corrie van Beek, Sabien van der Holst, Nellie van der Hoorn, Marja Steenvoorden, Ton Vliet Vlie land, Julce Westgeest. Thea Witte man, Willy •'•an den Berg, Rietje Diels, Aat de Haas. Ko de Haas, Ton Peschier, Jac. Peschier en Ben van Went Hedenmorgen om tien uur werd ten gemeentehuize van Hillegom aangifte gedaan van de geboorte van Brigitta Catharina Maria Hartman, waarmee de bevolking van deze ge meente is gekomen op 15 duizend. Brigitta, die gistermiddag om half vier het eerste levenslicht aan schouwde, is het tweede kind van de havenarbeider Dirk-Jan Hartman en van Catharina Maria Tolenaars. Na de aangifte werd de vader door burgemeester jhr. mr. dr. O F. A. H. van Nispen tot Pannerden in diens werkkamer ontvangen en ge feliciteerd. Ten name van de jong geborene werd hem een spaarbank boekje met een inleg van 50,- over handigd. VOORSCHOTEN Geslaagd. Te Rotterdam is ge slaagd voor het brevet textielhandel, groep II, mej. L. den Hollander. ZOETERWOUDE Kip met drie poten. Tot verras sing van geheel de familie Ammer- laan bevond zich bij een zending kui kens en exemplaar met drie poten. Het dier werd opgefokt en bevindt zich thans in volwassen staat, maar in goede gezondheid op het erf Dr. Kortmannstraat 1 te Zoeterwoude. Alléén: met één poot teveel. De kip heeft er geen moeite mee. HAZERSWOÜDE (H.R.) Hedenmiddag omstreeks 17 uur Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 10-8, Vee. Op de markt van heden werden aan gevoerd 7409 stuks vee zijnde r '66 runderen, 323 graskalveren, 1270 vette kalveren, 241 nuchtere kalve ren, 598 schapen, 12 geiten, 51 fok- zeugen, 590 slachtvarkens, 9* lopers, 1949 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit als volgt: Melk- en kalfkoeien 6851290; guiste koeien 640960; kalf vaarzen 8651280; klamvaarzen 720—925; guiste vaarzen 650850; pinken 450 675; graskalveren 300440; nuch tere kalveren voor fok of mesterij 90235, weideschapen 6090; drach tige zeugen 235330; lopers 5872; biggen 3550 per stuk. Slachtrunderen aanvoer 661 stuks. Extra kw. 3.303.45, le kw. 3.10 3.25, 2e kw. 2.80—3.—, 3e kw. 2.60- 2.80, vette stieren 2.953.20, worst- koeien 2.502.65 per kg. gesl. gew vette kalveren le kw. 2.853.20 2e kw. 2.50—2.75, 3e kw. 2.10—2 40, nuchtere slachtkalveren 1.651.85, slachtvarkens 1.421.55, slachtzeu- gen le kw. 1.201.30, 2e kw. 1.12 1.20 per kg. levend gew.; vette scha pen 90130, vette lammeren 60100, nuchtere slachtkalveren 55—90 p. st. Verdere mededelingen (aanvoer, Laatste Berichten Op het terrein van de BPM heeft de Rotterdamse politie vannacht 40 opvarenden van twee Engelse tan kers, de „Varicella" en de „William Wheel Wright" aangehouden. Uit sympathie voor een wilde staking in Engeland waren zij met al hun be zittingen van boord van hun sche pen gegaan die gisteravond móesten vertrekken. De yreemdelingenpoli- tie heeft zich over de zeelieden ont fermd. Vermoedelijk zullen ze naar Engeland terugkeren. Wilt U iets weten Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Kevelaer. Idem van Kevelaer naar Zeitaart (W.-Br.). Idem van Zeitaart naar Leiden. Antwoord: 1. Ltvden, Utrecht, Arn hem, Nijmegen, Kleef, Goch, Keve laer, afstand pl.m 175 km. 2. De plaats Zeitaart is ons onbekend en staat ook niet op de kaart aangege ven. Bedoelt vraagsteller soms Zun- dert of Fijnaait? Dan is de route: Kevelaer, Venray, Helmond, Best, Tilburg, Breda, Zundert of Fijnaart. Afstand naar beide plaatsen pl.m. 150 km. 3. (Zie vorige opmerking): Zundert, Breda, Moerdijk. Dordrecht, Rotterdam, Delft, Voorburg, Voor schoten, Leiden. Van Fijnaart: Ze venbergen, Moerdijk en verder als vanaf Zundert. Arstand in beide ge vallen pl.m. i.30 Km. handel, prijzen): melk- en kalfkoeien groter, stroever, gehandhaafd; guiste koeien ruimer, langzaam, stijf duur; jongvee groter, goed, prijshoudend; vette kalveren onveranderd, redelijk minder vast; nuchtere slachtkalveren onbeperkt, vlot, duur; schapen en lammeren ruimer, vlug, prijshou dend; fokzeugen normaal, williger, trokkén aan; lopers en biggen min der, levendig, vaster; slachtvee min der, vlug, stijfduur; slachtzeugen gro ter, goed, gehandhaafd. VEUR, 9 augustus. Eieren. Aan voer 3600 kippeneieren no. 0 1560 1660; 3700 I 1500—1625; 11.800 2 1.450—1615; 9800 3 1440—1540; 8200 4 1350—1415; 14.400 5 1050—1080; 8000 6 830950; 1300 eendeneieren 800—1100; 35 kippen 195—390; 18 ko nijnen 100—395. TER AAR, 10 augustus. Groente. Snijbonen 0,30-0,54, idem B 0,25-0,29; kassnijbonen 0,32-0,44; stokprinsesse- bonen 0,35-0,64, idem B 0,25-0,33; stamprinsessebonen 0,28-0,36; idem B 0,25-0,31; spekbonen 0,30-0,37; witte pronkers 0,20-0,28; tomaten A 0,28- 0,35, idem B 0,31-0,36; idem C 0,20- 0,30; idem afw. 0,20; rode kool 0,05- 0,07; groene kool 0,09-0,10; spitskool 0,06; postelein 0,11-0,13; waspeen0,10 -0,15; komkommers krom 0,10; rabar ber 0,04-0,08; andijvie 0,13-0,18; kro ten 0,06-0,07; aardappelen 0,12-0,13 alles per kg. Sla A 0,11-0,16, idem B 0,03-0,07; bloemkool A 0,29-0,58, idem B 0,18-0,27, idem C 0,11-0,13; kom kommers 0,08-0,18 alles per stuk. Sel derij 0,06; bospeen 0.150,21 per bos. Stoof sla 0,40 per kist. Bloemen 0,01- 0,05 per bos. Peren: suikerperen 0,11 -0,13, idem 2 0,07. Appelen: Keswick 0,08-0.10. Early Victorie 0,10-0,12, id. 2 0,04 alles per kg. Augurken: fijn 0,60, fijnbasterd 0,61-0,63, basterd 0,43 -0,44, grof A 0,27, grof 0.22-0,23, CD 0,28, idem groot 0,10, E 0,10-0,11, id. geel. VINKEVEEN, 10 aug. Groente Andijvie 7-24, spinazie 6-17, poste lein 4-13, prei 17, uien 14-16, stam- bonen 30-50, snijbonen 29-69 pronk- bonen 31-47, prinsessebonen (stok) 42-50, waspeen 10-18, spitskool 14, tomaten 20-37, alles per kg; gele komkommers 8-10, groene komkom mers 8-16, sal 3-9, bleekselderij 12- 28, alles per stuk; bospeen 11-19, pe terselie 3-6, selderij 5-6, alles p. bos. ROELOFARENDSVEEN, 10 augus tus. Bloemenveiling Montbretia 16-22, Ornithogalum 15-38, Lathyrus 9-16, Asters 13-26, Dahlia's 10-35, Al- stroemeria 34-41, Scabiosa 18-20, Phy- sostegia 16-21, Gladiolen 10-22; Tros- chrysanthen: Chatsworth 4-49, Re veille 50-58 p. bos; idem geplozen: Delightsfull 12-14, Migoli 10-16 per stuk; Am. Anjers: Rode Sim 5-12, Rose Sim 5-12, Witte Sim 6-11, Bren ner 4-7, Harvest Moon 7-13, Fanfare 8-11, G. J. Sim 9-10 p. stuk; Baby rozen 7-19 p. stuk. Groentenveiling Kropsla I 8.00- 15.00, Idem U 3.00-9.00. Andijvie 10.00-12.00, Bloemkool 12.00-22.00. Meloenen 46.00-50.00, Tomaten 21.00 -40.00, Snijbonen I 2,9-00-49.00, Idem II 25.00-33.00, Dubb. Stambonen 39.00-50.00, Stokprinsenbonen 54.00- 58.00. Witte Pronkbonen 17.00-21.00. Aaugurken C 43.00, Idem DA 28.00, Idem D 22.00-23.00, Idem E 13.00, ld. CD 26.00 per 100 kg. BARNEVELD, 11 aug. Eierveiling. Weekaanvoer circa 850.000 waar van er thans 403.021 stuks werden geveild. Handel vlug. Notering: eie ren van 41 tot 45 gram 8-8.52, eie ren van 45 tot 50 gram 8.81-10.40, eieren van 50 tot 55 gram 10.72- 12.35, eieren van 55 tot 60 gram 12.68-i.3-56, eieren van 60 tot 65 gram f 13.72-14.78, eieren van 65 tot 70 gram 14.90-14.97, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 522.561 stuks. Handel vlug. Notering: eieren van 55 tot 60 gram 12.29- 13.51, eieren 60 tot 65 gram 13 51- 14.41, eende-eieren van 54 tot 66 gr. 6.49-9.14, eende-eieren van 66 tot 74 gram 9.30-10.59, alles per 100 stuiks. Eiermarkt Aanvoer 1.950.000. Handel grote eieren vlug, ^enne- eieren kalm, witte eieren in het al gemeen 15 cent per 100 eieren min der. Notering: kipeieren van 60-65 gram f 14.10-14.90, algemene prijs J 14.45 per 100 stuks; kiloprijs 2.33 'per 62 gram; henne-eieren van 41-54 gram 8.25-12.75, kiloprijs 2.01-

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2