»De Vluchteling van Cayenne« Zeiljacht mei 6 opvarenden door Urker botter overvaren Dokter Claudia (136) AFTREK HOGER Noodweer in Twenie en op de Veluwe Rij-insfrudeur gal geen voorrang Miirsfer Visser in La Courtine Telefoon maniak zaaide paniek Met adelaar en wolfshonden aan boord van de Maasdam te Rotterdam Dodelijk ongeval bij kernreactor in aanbouw Delft WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1%0 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Schipper stond niet aan het roer <5«eU> HEEFT VAN^ WWA De pleziervaart, die het gezin van de Rotterdamse arts, bestaande uit man, vrouw, zoon, dochter en een vriendin, maakte als gasten van de kapitein-eigenaar de heer Van Put ten aan boord van het zeiljacht „Woelwater" uit Rotterdam, heeft gistermiddag omstreeks vier uur een even onverwacht als onplezierig ein de gekregen. Terwijl het zeiljacht bij windstilte traag voortdobberde op het stille LJsselmeer en de zes opvarenden op het dek lagen te zonnen, naderde de Urker botter UK 216 waar op dat moment niemand aan het roer stond, zoals de opvarenden van het jacht konden waarnemen. Het vissersvaar tuig voer recht op de „Woelwater* af. De heer Van Putten en zijn gasten begonnen luidkeels te schreeuwen, toen zij het gevaar van een botsing tussen de stuurloze botter en hun eigen onhandelbaar zeilschip bemerk - tenten. Het was echter reeds te laat. De kop van de botter raakte met kracht de steven van het jacht. De vriendin van de dochter van de arts slaagde erin de kop van de botter te grijpen en zij kon onmiddellijk aan boord worden gehesen, nadat schipper Koffeman de motor had ge stopt. De arts, zijn vrouw en kinde ren sprongen van het zinkende jacht te water en werden door de vissers opgepikt. Kapitein Van Putten wist nog snel enkele koffers met kleding te be machtigen, alvorens hij zich van het zinkende schip in het water wierp. Ook hij werd door de vissersboot op genomen. De UK 216 heeft de dren kelingen in Enkhuizen aan land ge- De rijkspolitie te water heeft van het gebeuren proces-verbaal opge- maak. Gebleken is volgens de politie, dat schipper Koffeman op het mo ment van de aanvaring niet aan het stuur stond, doch bezig was netten te boeten. Men hoopt 't jacht woens dagochtend te kunnen lichten met behulp van een BMK van een Enk- huizer werf en met medewerking van duikers van een Amsterdamse jacht werf. Studerend kind: Bliksem in toren: brand Tengevolge van blikseminslag is gistermorgen omstreeks negen uur brand uitgebroken in de spits van de 72 meter hoge toren van de Neder lands Hervormde Kerk in fzum bij Franeker. Op het moment van de blikseminslag waren vijf bouwvak arbeiders boven in de toren bezig met herstelwerkzaamheden. De to ren is namelijk in restauratie. De brand was niet van ernstige om vang; het houtwerk in de torenspits smeulde. Het vuur bleek echter zeer moeilijk te doven, in verband met de grote hoogte van de toren. De brandweer uit Leeuwarden verleen de assistentie. De brandweerlieden hadden èen bijzonder ondankbare taak, aange zien het water, dat zij vanaf een steiger twintig meter onder de top van de toren omhoog spoten, terug viel, waardoor zij drijfnat werden. Tegen twaalf uur was men het vuur meester. De torenspits waarin de brand heeft gewoed, moest toch nog wor den gerestaureerd. Wel is men van plan de bliksemafleider, die in ver band met de herstelwerkzaamheden gedeeltelijk was verwijderd, te her plaatsen, aangezien het reeds de der de keer was, Jat tijdens de restau ratiewerkzaamheden de bliksem in de torenspits sloeg. Bij een spoorwegongeluk in de Braziliaanse staat Ceara zijn dinsdag 20 mensen om het leven gekomen. 200 Personen werden gewond. 1-Iet ongeluk gebeurde bij Fortaleza. Ook lis Vw znnrbrand opstijgt vannit de Haag tot hoog in de keel is blussen met Rennies kwestie van 'n ogenblik. En niemand in uw omgeving heeft er weet van. Want U neemt Rennies onopvallend in, laat ze smelten op de tong en zodra de weldadige sa menstelling met uw eigen speeksel de maag bereikt, is alle leed geleden en de vuurkolom gedoofd. Rennies neutraliseren overtollig maagzuur volkomen en on-mid-del-lijk. Koop vandaag een pakje, bij uw apotheker of drogist. (Advertentie) Jongen in Hoogeveen door bliksem getroffen Ootmarsum en 'de omgeving van dit plaatsje zyn gistermiddag van twaalf uur tot half drie zonder on derbreking geteisterd door onweer en ongekende zware regenval. Daar door is een vr i aanzienlijke water schade ontstaan Straten kwamen blank te staan en de rioleringen konden de enorme watermassa's niet verwerken. Vele kelders liepen on der water, waarvoor de hulp van de brandweer werd ingeroepen. Grote schade werd ook aangericht aan de te velde staande rogge-oogst en aan vele wegen. Met name in het ruil- verkavelingsgebied „De Beneden Dinkel" hadden de wegen veel te lijden. Hier werd ook aan vele kunst werken ernstige schade berokkend. Ook de Apeldoornse brandweer is in actie moeten komen om de strijd op te nemen tegen het water. Tij dens de hevige onweersbui, die zich boven de Veluwe ontlastte, en het karakter had van een wolkbreuk, stroomde namelijk het water bij enorme hoeveelheden binnen in de boerderijen en schuren van de fa milies Van der Kolk, Van Milligen en Van der Kamp aan de Heegder- weg in Uddel. Tijdens deze onweers bui vielen er hagelstenen ter groot te van een duivenei. JONGEN DOOR BLIKSEM GETROFFEN De 13-jarige Johan Willem Akse uit Hoogeveen is gistermorgen tij dens een onweersbui door de blik sem getroffen. De jongen was aan het bonen plukken op een akker te Tiendeveen (gem. Beilen), toen zich daar omstreeks tien uur een on weersbui ontlastte. Medische hulp kon niet mer baten. De boter-afzet in het buitenland ProduMschap studeert Het produktschap voor Zuivel heeft het vraagstuk van de prijsschomme- lingen en de afzet van boter op de binnenlandse markt enige tijd in studie, zo heeft de heer Marijnen, minister van Landbouw en Visserij, ondder meer geantwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Borst (CPN). Het Is mogelijk, aldus de minister, dat deze prijs- schommelingen de opbrengst van bo ter nadelig hebben beïnvloed. Het produktschap heeft onlangs besloten de studie te doen voortzetten met gebruikmaking van aan de prak tijk ontleend cijfermateriaal. Het ligt voor de hand, dat in dit stadium van onderzoek nog niets kan wor den gezegd van de juiste wijze van stabilisatie en evenmin van de hoog te van de te stabiliseren prijsniveau, aldus de bewindsman. Zolang de resultaten van genoemd onderzoek nog niet bekend zijn en het Produktschap voor Zuivel nog geen advies heeft uitgebracht om trent de te volgen afzetpolitiek voor boter op lange termijn, meent de mi nister van een uitspraak over dit vraagstuk te moeten afzien. In de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp betreffende de her ziening van de kinderaftrek, deelt dr W. H. van den Berge, de staatssecre taris van financiën mede, dat er onder de huidige omstandigheden aanleiding is om de thans geldende grens van 400.voor een „verdienend" stu derend kind te verhogen tot 500. per jaar. De staatssecretaris zal de belastingdienst dezer dagen van een en ander op de hoogte stellen. De staatssecretaris ziet geen aanlei ding tot intrekking van de regeling, dat de drievoudige kinderaftrek niet behoort te worden geweigerd op grond van de enkele omstandigheid, dat het kind geringe inkomsten uit arbeid geniet. In 1957 heeft het toenmalige kabi net een herziening van de kinderaf trek voor de inkomsten-, de loon- en vermogensbelasting voorgesteld. De aftrek- en bijslagregeling gaat uit van het principe, dat de aftrek en de bijslag slechts zijn toe te kennen voor kinderen, die ten laste van hun ouders komen. De 23-jarige scooterrijder J. G. uit Doetinchem, instructeur van een rij school, kwam in zijn woonplaats in botsing met een auto. Hij brak bij deze botsing zijn rechtervoet. Het ongeluk gebeurde, omdat hij vergat het verkeer van rechts voorrang te verlenen. PATRIARCH VAN ANTIOCHIë NAAR NEDERLAND De patriarch van Antiochië, Maxi- mos IV, de belangrijkste katholieke kerkvorst van het oosten, maakt mo menteel met de aartsbisschop van Damascus een leis door West-Duits- land. De patriarch zal ook Nederland en België bezoeken. Op dinsdag 16 augustus wordt de patriarch ontvangen door kardinaal Alfrink in Utrecht Het Katholiek Genootschap voor Internationale Be trekkingen en het Apostolaat der Hereniging zullen als gastheren op treden. KINDERMOORD BERECHT De 22-jarige havenarbeider C. V. uit Rotterdam is vanochtend door de rechtbank aldaar veroordeeld wegens doodslag tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stel ling van de regering. Hij had op tweede kerstdag van het vorig jaar een 12-jarige jongen van het leven beroofd, nadat hij hem had meegelokt De rechtbank overwoog in het von nis, dat verdachte op het moment van zijn daad, zodanig geestelijk ge stoord was, dat hem het feit niet toe gerekend kan worden. Hij moet als een gevaar voor de maatschappij worden beschouwd en wordt daarom tot de beschikking van de regering gesteld. De minister van defensie, ir S. H. Visser heeft zich per vliegtuig naar het kamp La Courtine in midden- Frankrijk begeven waar de 41e ge vechtsgroep van de Nederlandse 4de divisie grootscheepse manoeuvres houdt. De minister, die woensdag naar Nederland terugkeert, is ver gezeld van de chef van de generale staf van het leger, luitenant-gene raal G. J. Lefevre de Montagny, de voorzitter van het comité van ver enigde chefs van staven, vice-admi- raad H. H. L. Pröpper, de comman dant van het eerste legercorps, lui tenant-generaal P. Gips en talrijke andere Nederlandse autoriteiten. Het toestel, een Douglas DC-4, landde dinsdagochtend op het vliegveld van Clermont-Aulnat. Voor zijn vertrek zal de minister woensdag aanwezig zijn bij manoeu vres rr\et verschillende wapens. Een onbekende heeft dezer dagen in Laren de laffe streek uitgehaald verschillende mensen in de stad op te bellen met de mededeling, dat een afwezig familielid bij een ver keersongeval zeer ernstig gewond was geraakt. De maniak bleek van de omstandigheden goed op de hoog te te zijn. „Uw man is op de Laarderweg bij een verkeersongeval ernstig gewond geraakt," zei hij in één gevaL De he vig ongeruste vrouw lrwam er echter spoedig achter dat haar echtgenoot op zijn schaakclub was. Een moeder werd ervan op de hoogte gesteld, dat haar zoon een ongeluk had gehad. Later op de avond kwam de knaap gezond en wel binnenstappen. In één geval heeft de laffe onbekende zich vergist. Hij stelde een weduwe op de hoogte van het feit, dat haar man was aangereden". TAPTOE DELFT UITVERKOCHT. Aliè kaarten voor de zevende taptoe Delft zijn verkocht. Uit het feit, dat het dit jaar ongeveer tweemaal zo lang heeft geduurd voordat men de bordjes „Taptoe Uitverkocht" by het Delftse V.V.V.-kantoor kon hangen, mag niet worden afgeleid dat de be langstelling voor het militaire mu ziekfestival een dalende lijn begint te vertonen. Naar de mening van de directie van de V.V.V. heeft het snel uitver kocht zijn in de voorgaande jaren tot gevolg gehad, dat men aanvankelijk geen buitensporige moeite deed een kaart te bemachtigen. Uit de kaartverkoop is inmiddels wel gebleken, dat de belangstelling bij de Delftenaren zelf minder groot wordt. Velen hebben dit gebeuren reeds een paar maal gezien en laten nu hun beurt kennelijk voorbijgaan. circa 1.000 Havenarbeiders, die van buiten per bus komen en gisteroch tend naar huis terug zijn gegaan. „De staking kan en mag niet langer dan 24 uur duren. Wij vrezen geen buitenlandse Italiaanse arbei ders, als zij maar niet gaan werken onder onze lonen", aldus de voor zitter. Namens de commissie ver klaarde een andere spreker met na druk dat deze staking niet door de EVC wordt geleid. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M. Een Amerikaan, de 35-jarige John Scheiner uit Woodland Hills (Call- fornlë) heeft gisteravond aan boord van de Maasdam enige consternatie gezaaid door met een grote arend en twee Ierse wolfshonden van 1.20 hoog aan boord te stappen. De heer Scheiner is dierentemmer en in het bezit van een privé-dierenfarm, wel ke dieren hij africht voor optreden in films. Verschillende van zijn lo- gé's zijn al voor de filmcamera ge weest Zijn twee wolfshonden hebben een rol gespeeld in de film, waarvan de opnamen in Salzburg werden ge maakt Het is een soort circusfilm met de titel „No time for tears". De adelaar met een vlucht van twee en een halve meter had de heer Schei ner in Salzburg gekocht. Het beest zat op zijn schouder, de twee hon den met de afmetingen van ijsberen hield hij aan de lijn. Daar de Ame rikaan geheel geen passage had be sproken, stond de HAL voor een probleem. Bij het zien van de lich ten in de loods van de Holland Ame- rika-lijn en by het geluid van de ha ven begon de adelaar met zijn enor me wieken te slaan. Hij verwondde de schouders van de heer Scheiner, wiens costuum werd vernield. Het bloed stroomde uit de wonden, dde door de scherpe klauwen gesragen waren. Gelukkig had een andere Amerikaan op het laatste moment verstek laten gaan. De dieren kon den echter niet in een hut worden ondergebracht. De arend kreeg een plaats in haar grote kooi en de Ierse wolfshonden tijdelijk onderdak in de gymnastiekzaal van het schip. Iedere dag gaat de heer Scheiner met zijn arend naar het dek om zijn vogel de vleugels uit te kunnen laten slaan. Bij de bouw van de kernreactor voor de Technische Hogeschool te Delft is gisteravond een ongeluk ge beurd, waarbij de 37-jarige lasser M. W. de Graaf uit Delft om het leven kwam. De heer De Graaf was omstreeks half zeven werkzaam op een zoge naamde rijdende werktafel op plus minus tien meter hoogte, toen de tafel plotseling begon te rijden. De lasser viel en kwam terecht op con structiewerk, waardoor hij een rug- gewervelfractuur opliep. Hij werd in het St.-Hippolytusziekenhuis te Delft opgenomen. Daar achtte men overbrenging naar de Ursula-kliniek te Wassenaar noodzakelijk. Op weg daarheen is de man echter overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. De Amsterdamse haven staking is geëindigd Voor 1 september loonsverhoging Gisternamiddag half 6 is de staking van Amsterdamse havenarbeiders .geëindigd. Een vergadering van ongeveer 1100 stakende havenarbeiders die 's middags in gebouw Marcanti werd gehouden, ging met dit voorstel van de commissie stilzwijgend, d.w.z. zonder stemming, akkoord. De voorzitter van de commissie zei de bonden tot 31 augustus de kans te geven om te onderhandelen over een loonsverhoging. Daarna zal men op 1 september ipnieuw bijeenkomen en zal de commissie het van de bon den overnemen wanneer er mets uit de bus is gekomen. Tevens zal dan worden beraadslaagd hoe een nieu we bond van havenarbeiders in het leven te roe_jen. Volgens de voorzitter van de sta kingscommissie, A. van de Mortel bedroeg het aantal stakers vijf a zes duizend. Daarbij zijn inbegrepen de VRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.16 Gram. 8.30 Voor de kinderen. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Pia norecital. 11.45 De kracht van het zwakke, lezing. 12.00 Orgel, piano en celesta. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. een gram. 13.25 Lichte muz, 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en pia no. 14.30 Voordr. 15.00 Altviool en piano. 15.30 Gevaren van een slappe opvoeding, lezing. 15.50 Gram. 16.20 Voordr. 16.45 Lichte muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Dansmuz. 18.45 Journ. 19.00 Licht p'rogr. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Bayreuther Festspiele 1960: Die Meis- tersinger von Nürnberg (III), opera. 22.25 Wereldkamp. wielrennen. 22.30 Nieuws, beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Jazzfestival. 23.00 Sportact. 23.10 Dagboek van een grootvader, hoorsp. 23.40 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengbed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. NC RV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Ge wijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land, praatje. 12.35 Land- en tuinbjneded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Koperork. NCRV: 14.00 Amus.muz. 14.30 Filharm. ork. en soliste. 15.45 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Holland Festival 1960. Juilliard kwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Klavecimbel-recital. 18.00 Jazzmuz. 18.15 Gram. 18.25 Kin derkoor, instrum.ens. en orgel. 18.50 Het Christelijk onderwijs in Surina me, lezing. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Rodiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Perio diekenparade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Orgelconc. 23.25 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. KRO: 20.20 Documentaire. 20.30 In terviews. 21.00 The Young in heart, T.V.-spel. VATIKAANSE RADIO. (25.67 m.; 31.10 m.; 41,21 m., 48.47 m., 196 m.). 17.00 uur. „Jonge concertisten" (VIII): De bariton Roeland Sessi zingt, aan de vleugel begeleid door Franca Cavarra, muziek van Botte- gari, Scarlattie Haendel, Wagner, Do nizetti en Bellini. DOOR OTTWELL BINNS „De bouillon wordt koud." HOOFDSTUK XIII. Drie dagen later was Dudley in staat om zelfstandig vanuit de hut in de zonneschijn te strompelen, nog zwak in zijn benen, maar flink op weg om geheel te herstellen Terwijl hij tegen het felle licht stond te knip peren. ontdekte hij Mimi een eindje verder op de oever die met een pri mitieve hengel aan het bissen was. Zij ging geheel in haar taak op. Sandy was nergens te zien Met zijn rug te gen een boom geleund bekeek Dudley het meisje enige tijd met nadenken de ogen. Sedert zijn weigering, haar verzoek in te willigen, was er een onzichtbare schaduw tussen hen geslopen. Steeds was zij hem zorgzaam blijven ver plegen, acht gevend op zijn kleinste merkbare stijfheid in haar manier van doen, die er niet was als zij met Sandy Muir praatte De eenvoudige, ongekunstelde verstandhouding van de eerste uren was geheel verdwenen Deze verandering verontrustte hem Geen ogenblik kwam de mogelijkheid van een verwantschap tussen haar en de man aan wie hij slechts met haat kon denken, in zijn geest op, en hij kon zich niet indenken waarom zij zo'n belangstelling kon hebben voor een man, die zij nog nooit gezien had, en die bovendien ver weg ln Parijs was. In het begin meende hij haar koel heid te moeten toeschrijven aan vrou welijke verstoordheid, en was hij ge neigd er om te glimlachen, overtuigd, dat de bui spoedig gezakt zou zijn Maar de schaduw was gebleven, en terwijl hij naar haar stond te kijken, hielden zijn gedachten zich er onop- hoiidoUjlr meo ho-Hc Hij vOPlde zich niet in staat, er enige verandering in te brengen, want nog steeds bruiste er een hevige haat in hem op bij de ge dachte aan Henri de Faramond, een hartstocht, die het hem onmogelijk maakte, naar haar toe te gaan en te zeggen: „Mimi, om je mijn grote dankbaarheid te tonen, beloof ik Je, dat ik je wens zal vervullen." Hij was er van overtuigd, dat hij dat nooit zou kunnen doen en hij meende dat, wetend wat hij doorstaan had, geen verstandig mens ook zoiets van hem kon verlangen. Maar toch had hij de vriendschap van het meis je nodig, haar koelheid, die bijna ge lijk stond met beleefd onderdrukte vijandigheid, kon hij niet verdragen. Plotseling maakte zij een beweging, stond enige ogenblikken oplettend naar haar dobber te staren, een beeld van bevallige gratie, en begon dan snel haar snoer in te halen. Even Tater spartelde er een vis boven het water, fel gekleurd in alle tinten van de regenboog. Hij zag hoe ze een on derdrukte beweging van afkeer maakte toen ze de vis van de haak zich om de hengel klemden, zo hevig aas aan de haak en wierp de lijn weer uit. Haar grote schoonheid oefende een onweerstaanbare aandrang op hem uit, hij werd er als door een sterke magneet naar toe getrokken. En de gedachte aan al hetgeen zij voor hem gedaan had aan de grote dankbaar heid, die hij haar verschuldigd was, deed zijn verlangen de afstand, die hen gescheiden hield te overbruggen, nog toenemen, opdat hij tenminste deelgenoot kon worden in de hartelij ke verstandhouding, die er tussen haar en Sandy Muir bestond. Hij greep de dikke stok waar Sandy de bast van af gedaan had en zwaar er op leunend, begon hij zich in de rich ting van de plek waar het meisje stond, voort te bewegen. Hij was helemaal niet van plan haar te verrassen, zodat hij ook geen poging deed geruisloos te lopen, maar Mimi gaf door geen enkel teken te kennen, dat zij hem aan hoorde ko men. Zij was blijkbaar geheel ver diept in haar bezigheden, zodat geen enkel geluid tot haar bewustzijn door drong. Niet een keer wendde hij het hoofd in zijn richting op de door San dy vernuftig geconstrueerde dobber. Toen hij echter dichter naderde, ontdekte hij, dat haar bewogenheid slechts geveinsd was, hij zag hoe het bloed herhaaldelijk in een dichte golf over haar gezicht trok, en haar borst hijgde heftig, een opwinding verradend, die slechts veroorzaakt kon worden doordat zij hem in haar nabijheid wist. Haar onverschillig heid was dus slechts voorgewend, haar koelheid, waardoor deze ook veroorzaak* werd, was niet meer dan een masker, waarachter zij haar be langstelling voor hem trachtte te verbergen. Deze plotselinge ontdekking deed zijn verlangen naar haar nog-toene men. Zijn hart sloeg met wilde sla gen, en een ogenblik werd de aan drang van het bloed naar zijn hoofd zo sterk, dat hij er duizelig van werd en hij even op zijn stok moest blijven rusten, niet in staat zich voort te be wegen. Deze lichte zwakte was ech ter even snel voorbij als ze opgeko men was, waarna hij weer verder in haar richting liep, met twee hoogro de plekken op zijn door koorts inge vallen wangen en zijn ogen brandend van hartstocht, waarvan hij zich maar half bewust was. Toen nij geen halve meter meer van haar af was, keerde het meisje zich pas om, om hem te begroeten en een seconde blikten haar donkere ogen recht in de zijne. Dan wendde zij zich om en vestigde haar aandacht weer op de rivier en op de dobberende kurk. Hij ving ech ter het onderdrukte geluid von ter nauwernood bedwongen hijgen op en zag hoe het bloed weer naar haar ge laat drong, terwijl haar handen, die meisje gaf hem een arm. trilden, dat het uiteinde van de hen gel erdoor op en neer zwiepte. Weer voelde Langdon zich duizelig worden, hij voelde zich als dronken worden door een kracht, veel sterker dan enige wijnsoort ooit kon bezit ten. Hij begreep, dat deze drift ver oorzaakt werd door de plotselinge ontdekking, dat Mimi, inplaats van geheel onverschillig te staan tegen over hem, zo sterk onder de indruk van zijn nabijheid bleek. „Mimi," fluisterde hij, zonder dat hy zich een reden kon indenken waarom hij zou fluisteren Hij was zich slechts bewust van de kracht waarmee haar jeugd en haar schoon heid hem aantrokken. Wordt vprvolcrd

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8