kt Systeembouw moet in Leiden tegemoet komen aan nijpend gebrek aan scholen Scherp Nieuws uit de Leidse Burgerlijke Stand Kampen inBussum en V ught Besparing van arbeid biedt groter bouwvolume lM$LmüGATf 'iïaymmTAD WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE i'Ml IR A Vi PAGINA 2 stemming blijft opperbest Geboren: Mirjam Brammieke Joy ce d.v. F. v. d. Mark en M. C. Ser- 14e; Marjolein d.v. H. Guldemond en J. G. de Knegt; Paulus Antonius Ber nard us Maria z.v. J. T. A. Holleman r\ j LI "li lemaal van onze voorbereidingen en G. W. J. v. Aken; Mathilda Alde- L/6 Stemminq Dllltt voor de speurtocht afgestapt. In dit gonda d.v. H. J. Warmerdam en A. tentje maakten we alvast de op- M. Versleven; Arianne dv. J. v. drachten die de dames van Groen- Delft en J. Tuinenburg; Pieter Ja- Wit en Victorie zullen moeten uit- cob z.v. H. D. Hendrikse en S. P. voeren, zoals b.v.: Hout. De stemming in de beide Leidse l. Wat lekkers voor ons meebren- Overleden: T. Witteman 38 j., m.; kampen te Bussum en in Vug'it blijft gen. J. P. W. Harmse 68 j., m.; J. Bave- opperbest zoals blijkt uit de enthou- 2. 30 35 Automerken opnoemen, laar 49 j., echtg.- v. D. Smit; E. Oos- siaste verslagen die we ontvingen. 3. oe volgende morgen de heren tendorp 54 j., m.; C. D. Fortanier 86 In Bussum begonnen de kampeer- thee met beschuit op bed brengen, j-, v.; A. G. Balestra 80 j., echtg. v. ders maandagmorgen op de heide ais vergoeding voor het voeten was- M. H. Antonisse; J. Schoenmaker 87 achter het „home" met een aantal sen. T r wnicwii. spelen, zoals vlag-veroveren, volley- Er zal dus die avond danig „ge- bal, wegkruipertje. De middag werd speurtocht" moeten worden, gebruikt om in Bussum te vertoeven. Even nog iets over de slaapgele- Als avondeten kregen we „hete genheid hier. We maffen allemaal iliVcpm" nncpcrhpnt Dat hPt flllpn ««.J C«Au j. Bij beschikking van de minister van OKW is benoemd aan de rijks universiteit te Leiden gerekend van 1 juni 1960 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de sociologie bij. Het was heel goed, n.1. een lach- nëtjrial)pg«vöuwen'en'dè'koHers'èn ?f; iJte'kl™" film en menigeen ging met pijn in het gelid aan het voeteneind. Aan tenschappelijk ambtenaar late kl. z'n buik naar bed. Op de terugweg het eind is een soort hok, waarin op goot het en het regende ontzet- een touw alle japonnen e.d. zijn op- tend hard. Tegen 10 uur dinsdag gehangen. werd het droog en we spraken af óe jongens slapen in een stenen om alvast de r-«ute een beetje te schuur bij de melkboer. Zij hebben gaan verkennen die we 's avonds hun naamkaartje boven de slaapzaal moesten uitzetten voor de dames 0p <je rnuur geprikt. Zeker bang dat van Groen-Wit en Victorie als re- een ander huil slaapstee in zal ne- vanche voor zondagavond. We zijn men# nog geen 15 minuten weg of het be- NKS-KAMP „UDO". bliksem" opgeschept. Dat het allen goe(j. stelt u zich voor: de meisjes heerlijk gesmaakt had, bleek wel slapen in 'n grote houten zaal. Als uit het applaus voor onze kookster, je binnenkomt zie je netjes dat los barstte nadat alles schoon op- naast elkaar allemaal strozakken op gegaan was. Hierna gingen we naar de grond. De hele ruimte is net ge- fÜm- ziet, we houden hier alles vuld. De dekens en allerlei kleuren echtg. v. J. Spek; R. P. Holswil- der 8 dagen, zoon. I 5'.dse Universiteit Leidse agenda BIOSCOPEN. gon weer te gieten. Gelukkig was er een tentje in de buurt, waar we wat konden gebruiken en tevens droog Casino: Met prachtig weer werd gisteren konden zitten. Toch zijn we niet he- ïn Vught met het sportprogramma begonnen. De beide elftallen begon- Lido: Sanclus Augustinus Luxor: nen met het eerste onderdeel van de vierkamp, dat bestond uit doelschie ten. De resultaten waren niet slecht. C. Schrama scoorde voor het eerste elftal een totaal van 14 punten en Studio zijn broer L. Schrama 10 punten. De films in de week van 5—12 augustus zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: „De ondergang van de Ti tanic" 14 jaar Cs Middags: „Vier rakkers en een oude jeep" Alle leeftijden. „IJsparade", alle leeftij den. „Naar het middelpunt van de aarde", 14 jaar. „*n Slippertje naar de maan", alle leeftijden. De R-K.S.V. „Sanctus Augustinus j)aarna wer(j er door beide zestallen Trianon: „Pa krijgt de klappen", te Leiden ontvangt dit jaar haar toe komstige leden op novitiaatskampen, een verenigingsweekeind, de acade mische eerstejaarsdagen, enkele werk kampen en een aantal speciade bij eenkomsten in het Eigen Huis". Van 1 tot en met 3 september wordt op ,,'t Huis ter Leede", Ter Leede- alle leeftijden. „Perri", alle leeftijden. laan, Sassenheim, het gehouden. Van 3 tot en met 4 september een verenigingsweekend op Kasteel „Oud Poelgeest" te Oegstgeest, voor de toekomstige vrouwelijke en mannelij ke leden der R.K.S.V. volleybal gespeeld. Het 1ste zestal won de sets tegen RVW met 1510 Rex: en 154. Het 2e zestal verloor de sets tegen RVW 2 met 1511 en 158. 's Middags werd er gevoetbald. Het lste speelde tegen RWV 00. Het 2e won met 10 van RVW 2. Na het voetballen zijn de jongens Aanrijding. De heer L. W. V., gaan zwemmen. Waarna zij zich het wonende te Weesp, reed dinsdag avondeten heerlijk lieten smaken, avond omstreeks 18.00 uur als be- KATWIJK AAN ZEE Voor de gasten. De Bond van Chr. Muziekverenigingen in Neder land zal zaterdag 13 augustus a.s. een drumbandconcours houden, waaraan 23 drumbands zullen deel nemen. Het concours wordt gehou den op de Boulevard. De organisatie hiervan is bij de Chr. Muziekveren. UNI alhier. Van genoemde bond is burgemeester H. Duiker voorzitter. Het concours begint om kwart voor twee n.m. en zal te ongeveer half zes zijn beëindigd. Om 6 uur is er een officiële ontvangst door B. en W. ten gemeentehuize. Des avonds geeft VVV een groot vuurwerk op de Boulevard. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer G. Klin kenberg, die sinds enkele jaren in KRV een ijverig bestuurslid is ge weest, heeft zich genoodzaakt gezien deze functie neer te leggen. Binnen kort zal in de vakature worden Scheepsberichten Aaldsyk 9 v. Pattani n. Narradhi- vas, 10 aldaar; Abbedyk 10 te Bre men; Abida 9 v. Curasao n. Kingston, Acila (t) 10 v. Fremantle n Cura sao; Aloor 10 te Sydney verw.; Al- gorab 9 v. Laspalmas n. Rio de Ja neiro; Alkaid 9 v. Murmansk n. Yx- pila; Alphacca 9 v. Karachi n. Bom bay; Amstelkroon 10 Rede Karachi; Amstelmolen 9 v. Casablanca n. Port- said; Area (t) 9 v. Lorenco Marques n. Aden; Batjan 10 te Texas City; Bawean 10 te Basrah; Beninkust 9 v. Satander n. Amsterdam, Borneo 9 v. Penang n. Port Swettenham, 10 aldaar; Celebes 9 te Lorenco Mar ques; Ceres 10 te Antofagasta verw.; Chiron 10 te New York verw.; Delft 9 v. Laguaira n. Pto Cabello; Gaas- terland 10 te Rio de Janeiro; Grave- land Pass 9 Kaapverdische eil. n. Amsterdam; Hera 10 v. Santiago n. Kingston; Hestia 9 v. Sanjuan n. Portauprince; Hoogkerk 9 v. Aden n. Suez; Houtman 10 te Singapore; Iberia 9 v. Huil n. Amsterdam; Ivoor kust 10 te Pte Noire verw.; Jagers fontein 9 te Kaapstad; Japara 9 v. Genua n. Port Said; Kalinga (t) 9 v. Malmo n. Pernis; Kenia Pass 10 Comores eil. n. Lorenco Marques; Kopionella 9 v. San Lorenco n. New York; Kreon 9 v. Guanta n Balti more; Kryptos 8 v. Curasao n Puer to Miranda, 10 aldaar; Laarderkerk 10 Tenanker Shatelarab; Leeuwar den 9 v. New Orleans n. Laceiba; Lissekerk 10 v. Rastanura n. Dam man; Maas 9 te Lattakia; Mariekerk 9 v. Laspalmas n. Amsterdam, 14 al daar verw.; Mataran 10 te Londen verw.; Mersey 1 Loyd 9 v. Newport- news n. Paulsboro; Merwede 9 v. Monrovia n. Modjokerto 9 v. Djed- dah n. Djibouti; Musil Loyd 9 v. Port Said na. Halifax; Naviciella Pass 9 Azoren n. Curagao; Neder Waal 9 te Port Said; Nieuwe Tonge 9 v. Mon treal n. Antwerpen. Oranje Pass 9 Vincent n. Napels; Oranje Nassau 9 v. Bridgetown n. Portofspain, 10 aldaar verw.; Pericles 9 te Buena ventura verw.; p.g. Thulin 9 v. Cal- lao n. Paramonga; Prins der Neder landen Pass 10 F) ores n. Plymuth; Prins Frederik Willem 10 te Glas gow; Roepat 10 te Bremen; Rondo 10 v. Vlissingen n. Antwerpen; Ryn- dam 9 te Quebec 10 te Montreal verw.; Salaoum 9 v. Duinkerken n. Rouen; Sarangan 10 v. Port Said n. Lissabon; Schiedyk 9 v. Newport- news n. Perth Amboy, 10 aldaar verw.; Schouten 9 te Takoradi; Slo- terdijk 10 te New York verw.; Solon 10 te New York verw.; Stad Amster dam 9 v Beira n. Durban; Stad Dor drecht 9 v. Oulu n. Rotterdam; Stad Maassluis 9 v. Dakar n. IJmuiden; Straat Bai 110 te Lorenco Marques verw.; Sumatra 10 te Los Angeles verw.; Themis 9 v. Houston n. New Orleans, 10 aldaar verw.; Tjimen- teng 7 v. Kaapstad n. Walvisbay, 9 aldaar; Tjenegara 10 te Vitoria verw.; Vasuim (t) 10 te Thamesha- ven; Viana (t) Pass 9 Finisterre n. Banias; Waikelo 10 te Kuwait; Wa teland 10 v. Montevideo n. Bueonos Aires, 10 aldaar verw.; Westland Pass 9 Canarische eil. n. Montevi deo. GLADIOLENTENTOONSTELLING OP FLORIADE GEOPEND Hedenmorgen is in de Ahoyhal op de „Floriade" te Rotterdam de ze vende binnententoonstelling ge opend, gewijd aan de Gladiolus. De opening geschiedde door mr. dr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam, in het bij zijn van een groot aantal genodig den. Wij komen op deze expositie, die vooral wordt „gemaakt" door de vooraanstaande gladiolenkwekers van Noordwij,k, nog nader terug. Marktberichten WOERDEN, 10 aug., Kaas. Aan voer 121 partijen. Eerste kwaliteit ƒ2.102.16; tweede kwaliteit ƒ1.95 2.09, extra kwaliteit tot 2.30. Handel redelijk. TER AAR, 9 aug. Augurken fijn 0.62; fijnbasterd 0.70; basterd 0.46—0.48; grof A 0.29—0.30; grof 0.230.25; CD 0.280.29; idem groot 0.16; E 0.110.13, alles per kg. RIJNSBURG, 10 aug. Bloemen Dahlia's: Bachus 280300; Kochelsee 180—220; Gerry Hoek 200—280; Glo rie van Heemstede 250280. Asters: wit 80120; Bouwman gemengd 120 —140; enkele 130140; rose 130 140; Liatris 250270; Ornithogalum 270300. Gladiolen: Spie and Span 230—240; Lustige Witwe 110—130; Mem Day 200210; Hochsommer 190200; Bonaris 180190; Sunny Boy 240270; Albert Verwey 280 290, Hopmas Glorie 160170; Fire King 330340, alles per 100; Een- bloemige Chrysanthen: Delighfull 12 13; Day Dream 1011; Migolie 12 14; Am. anjers: Harvest Moon 10 11; Sim Derby 910; Sim rose 10 11; Sim Red 89; Shocking Pink 911, alles per stuk. Tros Chrysan then: Chatworth 6063; Tilly 5963 per bos. ALPHEN AAN DEN RIJN meisjeskamp 's Avonds waren de jongens vrij. stuurder van een bestelauto over het Noordeinde in de richting van de De stemming is zoals altijd prima. Machineweg, toen kort voor de auto daar passeerde, de elfjarige Petrus KATH. RECLASSERINGSVER. W. van een voor de autobestuurder Afd. Leiden. links gelegen erf per fiets kwam rij den, in gezelschap van een meisje, Het Secretariaat van de Katholie- en het Noordeinde opreed. Van 5 tot en met 7 september vindt Vt^onlrêtfe'"wekere' de Augustijnse deelname aan de eer- wijzigd. Tot dusver was secretaris de f?' da ïanpf stejaarsdagen plaats. heer Th. Brouwers. Per bovenge- P*n %g Van 6 tot en met 10 september noemde datum is hem als zodanig wft innpp+iphrt wat^' volgt het jongenskamp op Kasteel opgevolgd de heer C. J. J. Laken, EJf*wSSS Ip«kSJm" „Oud Poelgeest". Tijdens de groentijd Kamerlingh Onneslaan 10 te Leiden, **etJïi hPMPnin van de Leidse gezelligheidsvereniging Telefoon: 22938. Spreekuur: elke vrij- zullen de novieten, die hieraan niet dagavond van 19 tot 20 uur aan het neDDen °Pee open. deelnemen, gaan werken aan enkele adres Kamerlingh Onneslaan 10. nrniprtpn T Dr. v. d. Ent Braat verleende de >rKhrHvin* voor deelname aan voorwaarde voor 'het IbtaïShap dferdorpr houdt alleen spr«kuur het jongetje het Noordeinde kwam voorwaar^e^ voor het btoaat^hap a£spraak. opryden kon worden ontweken. De postrekening van de penning- AARLANDERVEEN tingen met vermelding: KRV). Het dagelijks bestuur bestaat thans Goed afgelopen. Gisteravond is uit: de 10-jarige Peter Wijfje, die op de J. Lijten, du Rieustraat 23, voorzit- fiets onverwachts het Noordeinde ter; overstak, door een personenauto ge- C. J. J. Laken, Kamerlingh Onnes- «Fe?en- De knaap kwam met fiets en laan 10, secretaris; ,In, fen sloot langs de weg terecht. Gelukkig konden omstanders hem B. v. Cleef, Wilhelminapark 16, sne] 0p het droge brengen. Na eerste Oegstgeest, penningmeester. hulp aan lichte verwondingen, die Alle correspondentie gelieve u te bestonden uit hoofd- en snij wonden, kon hij naar huis worden gebracht.. Acht scholen te weinig per jaar en steeds meer leerlingen van „Sanctus Augustinus", vindt schriftelijk plaats bij het bestuur, Ra- penburg 24 of mondeling terzelfder 's J»®»?rSLcfLnr plaatse van 29 augustus tot 3 sep- vv' tember 46 uur p. m, Deken W. P. M. Haring zal vrij dagavond in de zaal van Maison Van der Heyden, Breestraat 85, wederom een vertel-avond, toegelicht met ge kleurde dia's, houden over zijn reis naar het H. Land. Er zijn nog een beperkt aantal, sturen naar de secretaris, kosteloze, toegangskaarten verkrijg- baar 's avonds aan de zaal. él\ No. 521. Hor.: 1. lidwoord, 3. myth, figuur, 6. pers. voornaamw., 7. gun stig gezind, 11. een der middelste Cy- claden, 13. nevenschikkend voeg woord, 15. uitroep, 16. stadje in Bel gië, 17. salaris, 18. voegwoord, 20. soort onderwijs (afk.), 21. aardappel, 25. Fr. haven in W. Marokko, 27. voedsel, 28. biersoort, 29. term bij het boksen (afk.). Vert.: 2. landbouwwerktuig, 3. dorpje in de Over. gem. Gramsber- gen, 4. afstammeling, 5. ik (Lat.), 6. voorzetsel, 8. bekende afkorting, 9. boom, 10. land in Europa, 12. stuk geschut, 14. Europeaan, 15. spelonk, 19. plaats van dieren, 21. rivier in Italië, 22. Turks bevelhebber, 23. vaarwel, 24. meisjesnaam, 25 mu zieknoot, 26. godsdienst (afk.). Oplossing: no. 520. 2. Donau, 6. are, 8. Inn, 10. leng, 12. slee, 13. me, 14. ara, 16. el, 17. krent, 18. ba, 20. ent., 21, pl., 23. aren, 25. etui, 27. tin, 29. olm, 30. geest. Vert.: 1. palm, 2. den, 3. nu, 4 uil, 5 knel, 7. ree, 9 .nee, 11 garen, 12. santé, 15. ren, 18. Bath, 19. Ari, 21 pul, 22. Lima, 24. eng, 26. tot, 28. de. AL OPEN? Wijftien augustus is er een feestje: de voornaamste toegangsweg tot het toekomstige zwembad (wan neer?) ook wel Churchill-laan gehe ten, wordt geopend, 's Avonds om acht uur. Het mag bekend zijn, dat dit ope nen geschiedt door onze Leidse vi ce-minister-president himself. De weg is eigenlijk al helemaal klaar, we hebban hem zelfs hard nodig. Jammer bijvoorbeeld, dat zaterdag bij het corso het verkeer van deze laan geen gebruik kon maken. De politie zou van haar goede diensten dankbaar gebruik hebben kunnen maken. Maar openen is nu eenmaal openen; de minister kon niet eerder, en het is niet helemaal gepast om een plechtige openingsdaad te doen ver richten voor iets dat eigenlijk al open is geweest. De vele weggebruikers die clan destien van dit stukje nieuwe asfalt gebruik hebben gemaakt zal minis ter Korthals, hopen wij, maar voor lief nemen. Pastoor J. P. A. J. v. d. Bergh, her der van de St. Adrianus-parochie te Naaldwijk, viert op 15 augustus aanstaande zi.-n gouden priesterfeest. Dit jubileum is des te gedenkwaar diger, omdat pastoor v. d. Bergh af komstig is uit Leiden en vijftig jaar geleden in zijn parochiekerk, de oude St. Petrus aan de Langefcrug, zijn eerste plechtige H. Mis las. We lezen in de Leidse Courant van 1910, dat de neomist werd geassisteerd door pastoor Hafkenscheid, als pres- byter-assistens en door kapelaan F. Filbry als diaken en theologant J. Filbry als subdiaken. Ceremoniarius was de theolgoant van Mill-Hill L. van den Bergh. De feestpredikatie gehouden door de professor van het Klein Seminarie te Voorhout, prof. G. J. M. Maat, bewoog zich rond de tekst: „maakt groot den Heer met mij en verheffen wij te gader Zij nen naam" (Ps. XXXIII). De paro chianen zulien hun pastoor een grootse hulde bereiden. Het (zeer oude) huis Haarlem merweg 4 zal binnenkort gesloopt worden om plaats te maken voor een nieuwe uitbreiding van de Elam, Eerste Leidse Automobiel Maatschap pij, aan de Haarlemmerweg 2. Haaks op de garagehal wordt hier een quick-service station gevestigd, dat dag en nacht geopend zal zijn. Bij het verplaatsen van een ijzervormkast op een lorrie in de werkplaats van de Rijnlandse Kunst- gieterij aan de Uiterstegracht is de 13-jarige scholier Heruer- wonend aan de Parkstraat te Leiden, ge wond geraakt. De kast kantelde en de jongen geraakte met de vingers bekneld. Met vier gebroken vingers en een wond aan de handpalm moest hij naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Aan het instituut „Van Mazen" in Den Haag slaagde voor het Staats examen H.B.S.-B de heer L. Kneg- tel, alhier. Rotterdam als voorbeeld van Muwi-scholen Harde cijfers bewijzen, dat in Lei den het onderwijs in een noodsitu atie is geraakt. Elk jaar zouden 12 scholen gereed moeten komen om aan de toenemende behoefte van onder wijsruimte tegemoet te komen. Per jaar worden er echter nauwelijks 4 scholen voltooid. Op de wenslijst van de gemeente staan 60 scholyen ge noemd, die stuk voor stuk urgent, dus zeer noodzakelijk, zijn verklaard. Grootste moeilijkheid is de Rijks goedkeuring. Het Rijk pleegt eerst goedkeuring te verlenen als het van mening is, dat de arbeidsmarkt het kan dragen en niet overspannen zal raken. Daarom is het zo moeilijk de ze goedkeuring zonder welke niets te bereiken is, te verkrijgen. Het Rijk is echter bereid voor de SYSTEEMBOUW, die arbeidsbespa rend werkt sneller, en vaker goed keuring tot de bouw te verlenen. Het is daarom, dat het college van Leiden, met name de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, in onderhandeling is geraakt met de systeembouwers bij uitnemendheid, Muys en De Winter te Rotterdam. Deze aannemers, die in de huizen- systeembouw een hoge perfectie heb ben bereikt en vooral in Rotterdam, Schiedam en verdere omgeving grote stadswijken geheel in systeembouw hebben opgetrokken, leggen zich sinds enige tijd ook toe op de scho lenbouw. In Rotterdam hebben zij 24 scholen volgens een bepaald sy steem gebouwd. De resultaten zijn bevredigend. De gemeenten en de schoolbesturen hebben zich erbij neergelegd dat in de scholenbouw op deze wijze een zekere uniformiteit is ontstaan. Zij hebben de huidige nood in het onderwijs het zwaarst laten wegen en minder waarde ge hecht aan het verwijt, dat het aan zien van de stad een zekere eento nigheid vertoont. Variatie Grootste moeilijkheid in de onder handeling met Leiden is wel het be zwaar tegen de uniformiteit. De schoolbesturen vinden het bezwaar lijk één type school te doen ontwer pen. Zij willen variatie. Maar de ar beidsbesparing ligt juist in het toe passen in het grootste getal repete rende elementen. Hoe méér herha ling, hoe meer besparing van werk. Het departement van volkshuisves ting en bouwnijverheid is bereid grotere bouwcontingenten voor scho len toe te staan, indien door de sy steembouw duidelijk een aanzien lijke vereenvoudiging in het werk optreedt. In de onderhandelingen en besprekingen wordt thans gezocht naar een mogelijkheid zo veel moge lijk variatie te krijgen in de type scholen, terwijl toch de verschillen de elementen op verschillende plaat sen gerepeteerd worden. Hierin zul len de schoolbesturen elkaar moeten vinden. Niet eerste maal Overigens zou het niet de eerste maal zijn, dat in Leiden een zekere uniformiteit in de scholenbouw werd toegepast. In Leiden zijn zes hal- scholen gebouwd, waarvan er vier precies gelijk zijn. Men kan ze vin den in Leiden noord, nabij de Zijl, aan de Oppenheimstraat, Telderska- de en Obrechtstraat. Ook de houten Finse scholen, die men in andere steden op verschillende punten van de stad vindt en in Leiden op de Lorentzkade zijn voorbeeld van sy steembouw. De Muwi-scholen zijn zoals ge schreven reeds in Rotterdam ge bouwd. Hier heeft men twaalf lagere scholen van hetzelfde type, zes kleu terscholen en gymnastiekscholen doen plaatsen. De eenheden, die voor de bouw gebruikt worden vervaar digd in de fabriek. Zij bestaan uit holle lichtbetonblokken, die met be ton worden volgestort. Ook de vloe ren worden op volgens een speciaal arbeidsbesparend procédé vervaar digd. Als het gehele betonnen complex voltooid is worden de muren afge dekt met een halve-steens bakstenen muurtje. Overleg In overleg met de verschillende architecten van Leidse scholen-in- ontwerp wordt thans nader onder zocht hoe men tot systeembouw kan komen, die variatie biedt maar toch voldoende arbeidsbesparing oplevert. Want alleen dan kan het fiat van het departement afkomen. Voorbeeld van eentonigheid in scho lenbouw. In Leiden zijn zes aula- scholen gebouwd, waarvan er vier precies gelijk zijn. Deze school staat in „de Kooi".

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2