Scherp De jeugd in Bussum en Vught amuseert zich opperbest De nieuwe siraten in Zuid-West en ten noorden van de Kooi Doping in de Amerikaanse zwemsport? GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 9 AUGUSTUS 1960 ÜE LEIDSE PAGINA 2 Nieuws van de Leidse zomerkampen Meer berichten van de zomerkam pen. Het weer is nog steeds prima en de vakantiegangers zijn gezond en opgewekt. Van Crescendo in Bus- lum het volgende: Nadat om plm. 2 uur zondagmid dag rector Vester en zijn gevolg wa ren vertrokken zochten we onze zwemspullen op en gingen op zoek naar een zwembad. Het behoeft geen betoog dat na een half uur de hele Crescendo-jeugd in het zilte nat lag te spartelen, uitgezonderd leider Ton die wegens een weddenschap, op zich genomen had met kleren en al in het water te springen. Het drama eindigde in het nadeel van de bie ders. Dus maakt U zelf maar de ge volgtrekking: Ton een nat pak. Na in het kamp de magen gevuld te hebben onze „moeder" had da nig haar best gedaan en het eten was heerlijk zette de damesgarde van Victorieen Groen-Wit voor Crescendo een speurtocht uit waar bij enige opdrachten werden gege ven waarbij niet meer dan 4 fou ten mochten gemaakt worden. De eerste opdrachten werden alle zorg vuldig en goed uitgevoerd. De laat ste opdracht echter luidde: „Was al de dames haar voeten". Dat deze voeten na al het geloop door bos, duin en heide niet meer brandschoon waren ligt voor de hand. Het werd een waterballet. Bij de eerste voeten ging alles redelijk goed, maar hoe verder het werk vorderde, hoe nat ter de arme opdrachtgeefsters wer den. Enfin, iedereen zocht fris z'n slaapgelegenheid op, waarna in het jongenshol nog lang de stemmen klonken. De groeten van ons alle maal hier aan ouders en kennissen. U merkt wel, we hebben het best naar ons zin. Ik eindig want ik moet naar de film. De complimenten van uw repor ter no. 2. Onze correspondent van Victorie en Groen Wit zegt het zo: Zondagavond 7 augustus: Nadat we gisteravond (dus zondag) weer heerlijk gegeten hadden, gingen de meisjes van Groen Wit en Victorie een spoor uitleggen, dat dwars door B'oemen voor hofjesbewoners Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum (receptie en herdenking is gehouden op 28 mei), organiseert de Leidse Bond van Volkstuindersvere- nigingen op zaterdag 13 augustus een bloemendag voor de bewoners van de hofjes te Leiden. Na overleg met de regenten en be heerders van de hofjes (die het zeer op prijs stellen), en met medewer king van de bestuurders en leden van de aangesloten verenigingen, worden in 30 hofjes, ongeveer 500 boeketten bloemen aangeboden. De bloemen komen van de volks tuinen en worden spontaan gegeven om de hofjesbewoners eens echt in de bloemetjes te zetten. De verenigingen zijn in vijf groe pen verdeeld, die a.s. zaterdag van 15,0017.00 uur de hofjes een bezoek brengen. het kreupelhout en de hei liep en de jongens en meisjes van Crescendo moesten opzoeken. Alles verliep vol gens wens, tot we een orgineel einde moesten hebben. Het een na het an dere plan werd verworpen totdat het plan werd ontworpen dat de jongens de voeten van de meisjes moesten wassen wat onder veel hilariteit gebeurde en indigde in een modder bad waarna onze voeten nog vuiler waren dan voordat ze gewassen werden. Toen werden onze strozak ken weer opgezocht. Maandag: Vanmorgen zijn we eerst naar de stad gegaan. Daar hebben we ijsjes gegeten en we hebben na tuurlijk ook souverniers gekocht in Bussum. 's Middags zijn we naar Hil versum geweest waar de studio's be keken hebben onder meer de eerste studio van de Vara een hoorspelstu dio. TONI VAN NOORT Van het U.D.O.-kamp het volgen de: Onder ideale weersomstandighe den vertrokken we om ongev. 3 uur, onder uitgeleide van diverse ouders en bestuursleden uit Oegstgeest. Om ongeveer 5 uur arriveerden we in Vught, waar we werden verwelkomd door de kampstaf. Daarna werd door jongens en leiders de tent in orde gemaakt, om de nacht in grote rust door te brengen!! We hebben onze tent met 14 jongens van LWSV moe ten delen. Deze vereniging komt uit Langedijk. We liggen wel wat krap, maar met wat Inschikken ging het best. Maandagochtend waren we weer vroeg uit de veren, waar na de H. Mis en het ontbijt het sport programma begon. De stemming 's opperbest en het is hier prachtig weer. BURGERLIJKE STAND. Irmgard Jeanne Maria d. v. J. W. Wassenaar en W. T. J. v. d. Vooren. Suzanna Margo d. v. G. Groenendijk en C. J. W. Elstgeest. Wilhelmus Pe trus Johannes z. v. C. J. v. Duijn en G. C. T. Rodenburg.. Neeltje d. v. D. Varkevisser en N. van der Bent. Ja cob z. v. P. Spies en A. van der Bent. Cornelia Johanna Maria d. van J. Groen en M. C. van Veen. Jozef Joan nes Gerardus z. v. G. L. J. van Scha- gen en J. P. Lagerberg. Maria d v. W. K. Swagers en W. P. Ouwerkerk. Teunis Cornelis z. v. A. van der Maarl. en M. P. Blok. William z. van H. W. Kok en C. W. van Leeuwen. Jeroen Hubert Marie z. v. A. J. Fa- bius en M. M. B. D. v. Berckel. Ma ria Louise d. v. D. J. H. Prins en E. C. Pison. Cornelia Carolina d. van J. H. W. Mak en A. J. Bakker. Han- neke d. v. A. D. van Veen en D. J. van Gelderen. Rozert Anne z. v. P. Kikkert en E. Souverein. Frederik Ni- colaas z. van F. A. de Boer en A. M. van Winden. Christina d. v. G. Rem- melzwaal en L. Koekebakker. Jean- nette Andrea d. v. A. W. J. Kulk en J. van Duijn. Annemarie Gusti d. v. W. T. van Est en T. Sargentini. Yvon ne Jeannette d. v. M. Willemse en W. Fakkel. Jacobus Johannes z. v. J. J. van Koperen en A. van Staveren. Marijke d. v. H. Gaasbeek en A. "T. Heruer. Dine Christine d. v. G. D. Verhoog en C. Arbouw. Anthonia Jo hanna Maria d. v. D. J. Weertman en G. M. Los. Anthonia Anthonetta Ma ria d. v. G. P. Kuiper en C. A. T. van dam. Catharina Sophia d. v. T. W. v. d. Wereld en H. M. J. van Aarle. Antonie Johannes z. v. C. de Weger en P. Vlasman. David Roy z. v. W. F. Scheepe en J. R. E. Monfils. Johannes z. van S. Hoogstraten en M. van Tol. Ronald Leonardus Johannes z. van J. L. Koelev/ijn en T. M. M. Caspers. Overleden: C. J. de Lijster 76 j. echtgen. van A. van der Kaden. K. van den Broek 69 j. man. J. W. Vink 62 j. man. H. Devilee 81 j. wed. v. P. F. Devilee. A. de Roode 72 j. echtgen. v. D. de Roode. W. A. van Hensber- gen 52 j. echtgen. van J. C. Teske. L. M. Mulder 62 jaar man. J. H. M. Al sem 24 j. man. Gehuwd: F. J. A. M. van Vliet en V. M. H. Staats. J. Hanno en L. J. Brandt. m Er zit muziek in Leiden Het creëren van een componisten- wük heeft de straatnamencommissie te Leiden het zoeken naar nieuwe namen voor Leidse straten bespaard. Componisten zijn er immers genoeg en de nieuwe straten in zuid-west, voor het merendeel nog niet be bouwd en hier en daar nog in aan- Ie|»> geven een doorsnede van vier eeuwen muziek in de namen van be roemde toondichters. Er zit muziek genoeg in. Dit zijn de straten in het plan ten zuiden van de 5 Meilaan (componis ten- en dirigentenkwartier): Bachstraat, Verdistraat-naar het Zui den; Beethovenlaan, Verdistraat-Tos- caninilaan; Brahmslaan, Verdistraat- naar het Zuiden; Brucknerstraat, Verddstraat-Mozartstr.; César Franck- straat, Mozartstnaat-naar het Zuiden voorbij Schubertlaan; Chopinstraat, Mozartstraat-Moessorgskistraat, Co- rellistraat, Beethovenlaan-Baehstr. Debussystraat, 5 Meilaan-Verdistraat; Moessorgskistraat, César Franckstr.- Chopinstraat; Mozartstraat, César Franckstraat-Eduard v. Beinumstr.; Ravelstraat, rondlopend ten Z. van de Mozartstraat; Schubertlaan, Cé sar Franckstraat-Brahmslaan; Schu- bertplein, ten N. van de Schubert laan; Toscaninilaan, Beethovenlaan- Gorellistraat; Verdistraat, Brahms- laan-Churchill-laan; Vivaldistraat, Eeethovenlaan-Bachsfraat. De Eduard van Bednumstraat loopt thans van de 5 Meilaan naar de Ver distraat. Ten noorden van de Kooi heeft men het getal eilanden nog wat uit gebreid: Antillenstraat, Curagaostraat-Su- matrastraat; Arubastraat, Suriname- straat-Timorstraat; Bonairestraat, Su- rinamestraat-Timorstraat; Curagao- straat, W. de Zwijgerlaan-Suriname- straat; Sabastraat, W. de Zwijger- laan-Antillenstraat; St. Eustatius- straat, W. de Zwijgerlaan-Antillen straat; St. Maartenstraat, W. de Zwijgerlaan-Antillenstraat; Surina- mestraat, Kooilaan-Sumatrastraat. VAKANTIE-BEZIGHEID NOG EEN KANS Voor het jongenskamp in Noord- wijkerhout, dat op 16 augustus be gint hebben enkele jongens zich te rug getrokken. Er zijn nu enige plaat sen vacant. Leerlingen van de zesde klas, die zich zo snel mogelijk opge ven bij de heer P. v. Adrichem, Roo- denburgerstraat 53, telefoon 30501, kunnen nog mee. Wie het eerst komt het eerst maalt. KONINGIN Als u het nog niet gezien heeft wordt het tijd en kent u het schouw spel dan gaat u nóg wel eens. Van avond immers bloeit de Victoria Re- gia met rode bloem in de Leidse Hor tus. Deze Flora-koningin heeft de nieuwsgierig makende eigenschap maar één keer en dan nog wel in de nacht te bloe;en. De bladeren van de ze plant, die als enorem drijfschalen op het water liggen hebben soms een doorsnede van enige meters. En dan te denken dat dit alles in enige maanden tijd groeit uit een betrek kelijk klein zaadje. De plantenkas van de Hortus heeft bovendien nog vele andere bezienswaardigheden, zoals rijst, vleesetende planten en bloeiende orchideeën. En dat alles voor een prijs, waar je net een ijsje voor kan kopen. Het architectenbureau ir. J. Jonk man en P. van Dorp te Leiden is voornemens namens b. en w. van Leiden de 24ste augustus aan te be steden het bouwen van 130 galerij - woningen aan de Beethovenlaan in Leiden Zuid West. Geslaagd voor het examen teke nen MO akte A: de heer J. Punselie te Leiden. KATWIJK Na bad overleden. Een 50-jarige Duitse badgast, afkomstig uit Diis- seldorf, kwam tijdens het baden in zee tengevolge van hartkrampen in nood te verkeren. De man kon op het droge worden gebracht. Pogin gen om de levensgeesten bij de in middels bewusteloze drenkeling op te wekken, hadden geen resultaat. De man overleed op het strand. VOORSCHOTEN Postduivennieuws De Postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een 'wedvlucht met jonge duiven vanaf St. C'hrislain Hurnu, afstand plm. 193 km. In concours 302 duiven. Gelost 9.20 uur met z.w-.wind. Aan komst eerste prijsduif 12.06.14 uur, snelheid 1166.48 metei per minuut. Aankomst laatste duif 12.21 23 uur, snelheid 1059.72 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: C. Zwaan 1-4-6, J. P. v d. As sem 2-9, D. Brouwer 3, P. Aertssen 5, K. I. Waasdorp 7, P. d'Haens 8, F. Hendriks 10, H. v.d. Wal 11, E. J. v. d. Loo 13, M. Paardekooper 15, H. Schoo 16, P. N. v. Wissen 17, P. Belt 18, C. v. d. Meer 22, J. v. Ewjjk 24, D. Maat 26, G. v. d. Loo 29, J. J. Heijne 37, T. v. Santen 39, A. G. Klei weg 41, A. de Graaaf 44, J. Schrij ver 60. LEIDSCHENDAM Sturen in elkaar. Toen de ge zusters A. v. R. en D. v. R. uit Leid- schendam zich zondagavond, de een per bromfiets en de ander per rijwiel naast elkaar door de Venestraat voortbewogen, haakten nabij het Achterom de sturen in elkaar. Van A. v. R. werd de linkerpols zo ernstig verwond, dat zij ter behandeling naar het ziekenhuis Sint Antonius- hove te Voorburg moest worden overgebracht. Beide voertuigen wei*- den zwaar beschadigd. Laatste Berichten Nauwelijks zijn de selectiewedstrij den voor de samenstelling van de Amerikaanse Olympische zwemploeg, waarbij enkele fantastische presta ties werden geleverd, ten einde, of de geruchten over doping duiken op. Met name de vader van twee van de zwemsters, Sylvia en Patricia Ruuska, heeft de beschuldiging geuit, dat de trainers van drie verenigingen aan de westkust hun pupillen stimu lerende middelen zouden hebben ge geven tijdens de wedstrijden in Dea- born. De trainer van de Amerikaanse Olympische zwembond George Hain- nes en de leiders van de damesploeg reageerden onmiddellijk op deze be schuldiging: „Deze zwemsters hebben gewonnen omdat zij over de licha melijke kwaliteiten beschikten en omdat ze hard getraind hadden. Zij die de meisjes ervan beschuldigen, zich van stimulerende middelen te hebben bediend, zijn leugenaars." Betty Baldwin, die de ploeg leidt, zei: „De heer Ruuska heeft uit wrok gehandeld. Sylvia heeft zich ternau wernood geklassificeerd voor de es tafette en Patricia gaat helemaal niet naar Rome." Eén van de trainers op wie de be schuldiging betrekking had, Walt Schlueter, verklaarde: „Het is be lachelijk en absurd, Ruuska heeft de honing en de vitamine B en C, die wij het gehele jaar door gebruiken aangezien voor geheimzinnige stimu- lerings-middelen." OVERLEDEN NA SLIPPARTIJ. In het gasthuis te Delft is overle den aan de zware verwondingen, die hij opliep bij een verkeersongeval, de 57-jarige Oelftse tuinder W. J. van der Gaag.. Hij reed gisteravond met zijn auto ot> de Brasserskade van Nootdorp naar Delft en raakte op het viaduct over rijksweg nr. 13 aan het slippen, nadat hij een andere auto had ingehaald en gepasseerd. Hij kwam terecht tegen de muur van het via duct waardoor de auto zeer ernstig werd beschadigd en de bestuurder do delijk werd gewond. SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN. Zeer slecht weer in de Arabische Zee heeft verscheidene schepen in moeilijkheden gebracht. De sleepboot „Schelde" van La Smit en Co's In ternationale Sleepdienst te Rotter dam, die onderweg is naar het met lekke ruimen ronddrijvende Libe riaanse vrachtschip „Sophoclyve" (6810 brt.), zal onderweg eerst hulp bieden aan h°t Noorse ss „Marfalda". Dit 2047 ton metende schip heeft in de Golf van Oman machineschade ge kregen. De bemanning- is nog aan boord, terwijl die van de .Sophocly- de" in veiligheid is op de Zweedse tanker „Avanti". Morgenochtend kan de „Schelde" de „Mafalda" bereiken. Ook heeft de sleepboot noodseinen ontvangen van de 12.000 ton grote Li beriaanse tanker „World Sky", die al een week in moeilijkheden schijnt te zijn geweest, en nu gezonken is in de Arabische Zee. Over het lot van de bemanning bestaat nog geen zeker heid. Marktberichten ROTTERDAM, 9 augustus. Vee Aanvoer in totaal 2997, weektotaal 4801, vette koeien en ossen 250, ge- bruiiksvee 940, vete kalveren 785, graskalveren 166, nuchtere kalveren 224, varkens (+23 lopers) 12, big gen 57, paarden 87, veulens 61, scha pen of lammeren 366, bokken of gei ten 26. Vette koeien 295-325, 260-280, 245- 255, vette kalveren 280-300, 250-270, 240-260; graskalveren 450, 360, 260; nuchtere kalveren 85, 65, 55; export- varkens lopers 80, 70, 60; biggen 50, 40, 36; slachtpaarden 245, 220, 190; veulens 460, 360, 250; schapen 110, 90, 80; lammeren 95, 70, 60; kalf koeien 1280, 1125, 925; melkkoeien 1280, 1125, 925; vare koeien 880, 780, 670; vaarzen 950, 700, 600; pinken 600, 500, 400. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als gisteren* vette kalveren: aanvoer iets minaer, handel goed, prijzen wat stijver, prima's boven notering; gras kalveren: aanvoer als vor. week, handel kalm, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren; aanv. even klei ner, handel vlot, prijzen hoog; ex portvarkens en lopers: aanvoer kor ter, handel kalm, goed prijshoudend; slachtpaarden: aanv. als vor. week, handel stug, ruim prijshoudend; veu lens: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets stijver; schapen en lam meren: aanvoer iets kleiner, handel goed, prijzen wat stijver; kalf- en melkkoeien: aanvoer matig, handel stil, prijzen iets stijver; vare koeien: aanvoer gewoon, handel stroef, prij zen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer gering, handel stil, goed prijshoudend. No. 520. Horizontaal: 2. Rivier in Duitsland en Oostenrijk, 6. vlakte maat, 8. zijtak Donau, 10. soort van kabeljauw, 12. glijvoertuig, 13. voor- naamw., 14. vogel, 16. oude lengte maat, 17. kleine rozijn zonder pit, 18. foei, 20. boomloot, 21. meervoud (afk. Lat.), 23. palmboom, 25. koker, 27. metaalsoort, 29. boom, 30. hoog gele gen, droge zandgrond. Verticaal: 1. boom der tropen, 2. boom, 3. heden, 4. vogel, 5. verlegen heid (figuurlijk), 7 buitenhaven, 9. ontkenning (spreekt.), 11. gesponnen draad, 12. gezondheid (Fr.), 15. kip penloop, 18. stad in Engeland aan de Avon bij Bristol, 19. jongensnaam, 21. dikbuikig kannetje. 22. hoofdstad van Peru, 24. nauw, 26. voorzetsel, 28. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1. Belg, 4. hoes, 8. ode, 10. Leo, 11. re, 12. kit, 14. nn, 15. Maren, 17. Rema- gen, 19. pekel, 21 en, 23. ren, 24. la, 25 nok, 27. Lea, 28. kerk, 29. veer. Verticaal: 1. Born, 2. Ede, 3. Ie, 5. o.l., 6. een, 7. Sont, 9. mirakel, 12. kamer, 13. tegen. 15. mep, 16. nel, 18. Henk, 20. baar, 22. Noë, 24. lee, 26. kr, 27. Ie. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 28 JULI T.M. 3 AUG. 1960 A. de HeU en fam., Hansenstraat 35a naar Haskerland, Jousterweg 38; A. P. van Toren en fam.. Hoge Rijndijk 109a naaar Gouda, Koekoekstraat 43: M. Zwartewaalsloot geb. Boogaar en fam., Marnixstraat 80 naar Vlaardingen, Schimmelpenninckstraat 30b; L. Bus- semaker en fam.. Rapenburg 50 naar Eindhoven, Pluvierlaan 1; C. van Oosten en fam., Zoeterw. Singel 81 naar Oegst geest, Akeleilaan 45; H. M. van Dort en fam., T. Siegenbeekstraat 26 naar Oegst geest, Akeleilaan 33; H. Brobbel en fam., v. Lennepstraat 9 naar Ridderkerk, Wil lemstraat 184; J. K. Donker en fam., Morskade 20a naar Lisse, Heereweg 12; P. van Kalsbeek en fam.. Herengracht 23 naar Oegstgeest, Akeleilaan 27; F. Schifferstein en fam., Hoflaan 87 naar Amsterdam, v. Tuyl v. Serooskerkenweg 29 II; M. W. Haal en fam., Lorentzkade 67 naar Groot-Brittannië; H. W. E. Cos- ter en fam., Boerhaavelaan 23 naar Dor drecht, Troelstra weg 187; F. M. van Res teren en fam., Ambonstraat 1 naar Rot terdam. Wilgenplaslaan 99; J. van Bee- en, Hoge Rijndijk 109a naar Gouda, Koe koekstraat 43; F. J. Schneider, Vondel laan 36 naar Spanje; M. J. Schoorel, Boisotkade 3 naar Voorburg, Ln. v. NO- einde 88a; G. ten Cate; Breestraat 125 naar Zuidhorn, Klinckemalaan 8; A. C. A. Sevenster geb. Bol, Steenschuur 2 nr. Warmond, Burg. Ketelaarstraat 31; M. ter Kuile, Nieuwsteeg 31 naar 's Graven- hage, H. de Grootstraat 69; A. C. v. Wen sen geb. Küpper, Noordeindeplein 6a nr Wassenaar, Ridderlaan 1; A. M. M. W. Karstens, Hogewoerd 7 naar 's Graven- hage. Leuvenstraat 82; J. Baart, Hoge woerd 175 naar Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 89a; N. A. A. van NIekerk, Hog Rijndijk 27 naar Oegstgeest, Akelei laan 3 P. J. Wesseling, P. J. Blokstraat 35 naar Australië; M. L. de Leve, Zoe terw. singel 18 naar Rotterdam, Molen laan 228; A de Vries, Tomatenstraat 37 naar Krommenie, Burg. Schaapstraat 45; P. van Strien, Leuvenstraat 43 naar Duitsland; J. van Weeren. M. Moons- straat 9a naar 's Gravenhage, A. Duyck- straat 1; M. A. S. Crone, J. v. Goijenkade 44 naar Den Helder, Middenweg 80; A. C. Bar von Hemmersweil geb. van Dorp, Rijn- en Schiekade 38 naar Voorschoten, W. de Zwijgerlaan 76; C. J. Niks, Klik spaan weg 13 naar Geleen, Fr. Erensln. 24; A. M. C. Geerling. Klikspaanweg 21 naar Rotterdam, Westzeedijk 264; J. van den Hil, Coorhertstraat 49 naar Texel, Dorpsstraat 45 (De Koog); R. Pieters, Rijnsburgerweg 10 naar Utrecht, Joseph Haydnlaan 2; C. Swaab, Rijnsburgerweg 10 naar 's Gravenhage. Haagweg 377; L. A. van Oostende, Rijnsburgerweg 86 naar Oegstgeest, de Kempenaerstraat 115; H. W. Sluijmer, Rijnsburgerweg 86 naar Voorschoten, Burg. de Kempenaer straat 15; R. D. H. Jansen, v. Odenbar- nev. str. 20 naar Oegstgeest, Akeleilaan 17, H. J. Jansen, Lijsterstraat 14 naar Eindhoven, Berg op Zoomstraat 12; R. O Fock, Oude Vest 53 naar Rotterdam, Peppelweg 65; W. F. K. de Wild, Heren gracht 53 naar Alkmaar, Emmastraat 39; A C. Felix, Herengracht 8a naar Hen gelo, Prof. Lorentzstraat 21; J. J. Natha- lia, Bernhardstraat 16 naar Z-N Scher mer, Korendijk 31b; J. C. Mulder, Duin hof 55 naar Den Helder, Buitenhaven 5; E. C. M. Alkemade, Rapenburg 57 naar Rotterdam, Gordelweg 160; A. Gelman, Faviljoenshof 29 naar Ver. Staten v. Noord-Amerika; M. Portanier, Rijns burgerweg 23 naar Arnhem, Heije- noordseweg 5; C. M. Achterberg, Rijns burgerweg 10 naar Veenendaal, Markt 13; M. J. van Beurden, Lange Mare 69 naar Utrecht, Vleutenseweg 87 L. C. M. Monsma, Tasmanstraat 90 naar Amster dam, Argonoutenstraat 74 bis; W. van Zuijlen, Haarlemmerweg 57c naar Rot terdam, Zweedsestraat 65a; G. J. T. Stiekema geb. van Straaten, J. Lieven- straat 9 naar Culemborg, Binnenpoort 4; K. H. Lie. Merelstraat 23 naar Straits Settlements; G. Lettinga, Mezenstraat 2 naar Bloemendaal, Zandvoortseweg 9b; H M. Talsma geb. Schipper, Trompstraat 56 naar Dordrecht, Troelstra weg 10; J. A van der Sluijs, Montgomerystraat 24 naar Leiderdorp, Julianastraat 20; S. V. A Cornelisse, Abr. Crljnssenstraat 20 naar Bloemendaal, Deken Zondagln. 30. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 28 JULI T.M. 3 AUG. I960 W. Sloos en fam.. automonteur, Druc- kerstraat 24a; T. J. J. Tekenburg en fam., stoffenwever, St. Eustatiusstraat 3; M. S. de Jong geb. Schaap en fam., Bruggra- venlaan 166; J. Krijger en fam., dieren arts, Hoge Rijndijk 28; T. Bruin en fam., techn. adm. ambtenaar, Valeriusstraat 9; H. A. J. van Putten en fam., ass. chef schrijf mach. fabr., Valeriusstraat 13; W. Passchier en fam., administrateur, Va leriusstraat 7; J. Spek en fam., Zoeter- woudse Singel 67; A. B. van der Walle en fam., Julianastraat 49; L. W. M. Ne- derpelt en fam., adj. techn. ambtenaar, Antillenstraat 74; H. M. Blom en fam., snackbar-houder, Steenstraat 33a; A. J. de Vries, arbeider NS, Hoge Morsweg 5; M. J. E. Kerckhoffs, maatsch. werkster, Paviljoenshof 29; C A. Werdekker, kan toorbediende, Rapenburg 116; M. Kwast, Vijf Meiplein 158; J. M. C. Rijkschroeff geb. Kooreman, LJsselkade 4; H. J. Lan ge, militair, Roodenburgerstraat 49; A. W. Marks, militair, Morslaan 52; H. Gal- jaard, Duyvendakstraat 10; J. Dullaart, Fr. v. Mierisstraat 6; H. H. L. Dros, kousenbreier, Sumatrastraat 52a; F. A. Hilgers geb. Bos, Hoge Rijndijk 49; J. E. Meessen, verkoopster, Roodenburger straat 8; F. van Opijnen, Zoeterwoudse- weg 58; P. C. Stikkelman, mangelster, Rijnsburgerweg 50; A. Vreugdenhil, naaister, Mezenstraat 2; B. J. Scholten, scheepswerkt. kundige, Lorentzkade 55; A. T. van Oosterom, Klikspaanwge 10; E, V. Meeuwisse, P. de la Courtstraat 70; B G. Jonker, Witte Singel 92; G. M. van Leeuwen, Fagelstraat 6; B. L. van de Vree, militair, Noordeinde 2a; W. J. de Bruin, hulsschilder, Groenhazengracht 25; J. A. van der Kooij, elektriciën, T. Siegenbeekstraat 31; E. Huisman, 11. scheepswerkt. kundige, Zaanstraat 7; A. C. M. van Leeuwen, Zoeterwoudseweg 5; W. J. Thate, Jan van Goijenkade 1; G. Collé, Looierstraat 40; H. Korswa- gen, Oude Singel 210; B. G. M. Brandt, hotelkokv Roodborststraat 29; J. de Bruijn, televisie-handelaar, Lammen- schansweg 7; J. C. M. van Moorsel, le rares huishoudschool, Warmonderweg 37; G. E. Weinberg, kleuterleidster, Sta tionsweg 23; P. M. J. den Hollander geb. de Lange, Coornhertstraat 55; J. N. Meertens geb. Romih, Gerecht 12; G. H. Huigens, Lorentzkade 13; C. Vegt, auto monteur, Hoge Rijndijk 112; P. J. M. van Remundt, werktuigbouwkundige, Zfjl- singél 4; H. Kriele, Nieuwe Rijn 83; Jonkheer R. Feith, Breestraat 51a; C. J. van Bentum, Lammenschansweg 48; P. van Westrienen, chauffeur, Joubert- straat 21; J. van Driel, h. i.d. hulsh., Zijl singel 78; H A. Hoogendoorn. de Sitter- laan 20a; N. S. Cuelenaere geb. van Gel der, Hogewoerd 56a. „De glimlachende moorde naar", door Ursula Curtiss. Prisma-boeken. Uitg.: Het Spectrum. Nederlands van Henriëtte v. d. Kop. Jaren nadat uit een vriendenkring een jonge vrouw gruwelijk ver moord is, komt men eensklaps tot de ontstellende ontdekking dat de moordenaar iemand uit die vrien denkring geweest moet zijn en er nog steeds in is. „Ontsnapping uit de wilder nis" door John Arthur Vughn. Prisma-Juniores. Het Spectrum, Utrecht-Antwer pen. Nederlands G. de Vries- Roelofsen. Op en top een griezelboek en dan nog waar gebeurd ook. Buiten het griezelige bevat het echter ook prachtige natuurbeschrijvingen en veel hartelijkheid van de Indianen. „Homeros' Ilias", naverteld door dr. Onno Damsté. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Wij achten het een waardevolle gedachte van do*. Damsté, rector aan het Spinoza-lyceum te Amsterdam, het meesterwerk van Homerus, de Ilias, onder die aandacht van een bredere lezerskring te brengen. Om dit helden-epos naar behoren te ge nieten zou men de Griekse tekst moeten volgen. Dr. Damsté heeft het gevaar van een droge, letterlijke (en onnatuurlijke) vertaling inge zien en heeft in een begrijpelijke en moderne parafrase een zeer aan trekkelijke prestatie geleverd, die ook de niet klassiek gevormde lezer zal aanspreken. Wij artiesten, door Valère Depauw. Uitg. De Lanteern, Utrecht. Het Bohemien-leven van jonge ar tiesten is een onuitputtelijke bron van inspiratie voor romanschrijvers. Hier maken we kennis met een vier tal artiesten, die in een oud kloos ter wonen, dat ergens in een Belgi sche stad is omgebouwd tot huurka zerne. Hun berooide uren en de tij den dat het hun voor de wind gaat, worden grappig beschreven. Zij schijnen echter bijna voortdurend in de olie te zijn. Volwassen lezers kun nen ontspanning vinden in deze lec tuur. De bouw van een kathedraal, door Jean Gimpel. Uitg. Spectrum, Utrecht. Dit Pictura-pocketboekje handelt niet speciaal over een kathedraal, maar vertelt allerlei over de bouw van de grote middeleeuwse kathe dralen en tracht de achtergronden te achterhalen van de wijze van bou wen. Vele wetenswaardigheden wer pen zodoende een zeer verhelderend licht op de oude meesterwerken der kerkebouwkunst. Men beziet deze imposante gebouwen weer eens met andere ogen. EUROPEANEN IN AFRIKA (in procenten van de bevolking) EUROPEANEN, elk figuurtje és tin procent van de to tale bevolking van do genoemde landen

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2