Wereldwielerkampioenschappen ie Leipzig begonnen - Verrassende zege voor Henk Nijdam dfetmaot.... Het CHIO in Rotterdam begon voor da? da? a*/ Nederland niet slecht Leidse zege met 3000 meter als hoogtepunt in duel Baldwin-de Haas DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 PIET v. d. LANS UITGESCHAKELD Natu-raLax D D A bob van Heijst, rroetske Arts en Mady Koster wonnen d* regelmaat van de klok De wereldkampioenschappen wielren nen zijn voor Nederland slecht begonnen. Al na vijf ritten van de achtervolging voor amateurs stond het vast, dat Piet van der Lans de laatste acht niet meer zou halen. De Sassenheimer had name lijk in de allereerste rit tegen de Italiaan Testa de voor zijn doen matige tijd van 5 min. 10 sec. gemaakt en toen de Westduitser Mangold in de vijfde serie 5 min. 5.6 sec. op de horloges bracht, was het met van der Lans gedaan. Hij had overigens door een bijzonder snelle start een voorsprong van enkele tiental len meters weten te veroveren en maakte zo'n goede indruk, dat de Italianen be zorgd toekeken. Maar Van der Lans, die nog veel last had van de gevolgen van de val die hij twee weken geleden in Rotterdam maakte, had teveel gegeven en zakte na 2 km. in elkaar. Hij verloor steeds meer terrêin en beëindigde de rit met een achterstand van zeker 80 meter. Henk Nijdam uit Eelderwolde was op de eerste dag van de wereldkampioen schappen wielrennen in Leipzig de held van de dag. In de elfde serie van de achtervolging voor amateurs maakte hij na een magistrale rit tegen de Zwitser Wecker de prachtige tijd van 5 min. en 08 sec. over de 4 km. Nijdam plaatste zich daarmee aan het hoofd van de acht renners, die vandaag en morgen gaan uitmaken wie zich wereldkampioen 1960 zal mogen noemen. Het was voor de Ita lianen, die in Testa en Valotto over de aanstaande finalisten dachten te beschik ken, een sensationele verstoring van hun illusies. Nijdam herstelde met zijn pres tatie het Nederlands prestige, dat in de eerste rit de beste een ernstige deuk had gekregen, toen Piet van der Lans van Testa in de matige-tijd van 5.10.0 werd uitgeschakeld. Jan Derksen in kwartfinales. De Nederlander Jan Derksen heeft zich gisteravond geplaatst voor de kwart—finales van de sprintwedstrijden voor profs door zijn rit de zeventien deelnemers waren verdeeld over zes se ries waarin hij als tegenstander had de Italiaan Ogna en de Westduitser Zielger, te winnen. Met Derksen kwali ficeerden zich direct voor de kwart finales wereldkampioen Maspes (It.), de Zwitsers Suter en Plattner, de Fran sen Gaignard en Rousseau. Dit zestal zal worden aangevuld met de beste twee uit de herkansingen. Leen van der Meulen plaatste zich voor de finale 50 km. Leen van der Meulen uit Badhoeve- dorp plaatste zich voor de finale van het amateur stayerkampioenschap door in de eerste rit over 50 km. als tweede ach ter de Oostduitser Lothar Meister te eindigen. De uitsag van de eerste serie, waar mee het programma van gisteren werd besloten, luidde: 1. Lothar Meister (O. Did.) gangma- NEDERLAND VERLIEST VAN ITALIë IN TRAININGSWEDSTRIJDEN De Nederlandse waterpoloploeg heeft haar training voor de Olympische Spe len te Rome gisteren voortgezet. Onze landgenoten speelden een oefenwedstrijd tegen het Italiaans olympisch zevental, welke door de Italianen met 106 werd gewonnen. Er werd driemaal tien minu ten gespeeld. In de avonduren had er wederom een ontmoeting plaats tussen de Nederlandse en de Italiaanse ploeg, waarbij nu viermaal tien minuten werd gespeeld. Ook nu bleven de Italianen in de meerderheid, ditmaal met 75. d Oricla Franse iroef Gistermorgen begon op het terrein van de Sociëteit, gevestigd in de Rot terdamse manege aan de Kralingseweg, het jaarlijkse officiële internationale concours hippique, dat dit jaar voor de 13e maal wordt gehouden, en dat duurt t.m. zondag a.s. Aan het Chio nemen on der meer de olympische equipes van Japan, n Hongarije, Turkije en Frankrijk deel. Op deze stralende eerste concours-dag waren er ruim 1000 toeschouwers. De eerste ruiter die een overwinning in de wacht sleepte, was de 14-jarige Bob van Heijst uit Den Haag, die als enige fout loze met Diana op keurige wijze het jeugdspringconcours om de prijs van de Sportuitwisseling Leiden-Oxford Onze landgenoot Henk Nijdam heeft ker Aurich 44 min. 45 sec. (gemiddelde d<dif SMd" 67.039 km. per uur); 2. Leen van der 'ev"d d?°r 'U*'" l«d "n Meulen <Ned gangm. Walrave op 100 h"'hM,f ,v,n de *oht 'V*11?'»" ,d« pg-li /rrd <51cronrrm achtervolging amateurs te plaatsen. Hier meter, 3. Paral (Tsj. SI.) gangm. Thie- st hy g.ehoIpen door Arie van Vllet michen op 115 meter: 4. de Lillo (It.) gangm. Lippman op 370 meter; 5. Giscos (Frankr.f gangm. Lorenzetti op 540 mt. Ad de Graaf in achtste finale. Ook Ad de Graaf bij de amateurs hield de eer van de Nederlandse sprin ters hoog door zijn serie te winnen en daarmee over te gaan naar de volgende ronde, de achtste finales. Paul en Ger ritsen, de twee andere Nederandse ver tegenwoordigers bij de amateursprinters, brachten het er minder goed af. Paul zag zich de pas afgesneden door de Franse routinier Gruchet en Gerrit sen liet zich vangen door de Brit Hand- ley en de Deen Ket, die hem insloten en daarmee kansloos maakten. Beide kun nen nog veel in de herkansing goed ma ken. WIELRENNEN SCHAKEN RIK VAN STEENBERGEN WINT DE ACHT VAN GHAAM n_i> j* .\\>,-7/v. De Belg Rik van Steenbergen heeft voor een recordaantal toeschouwers meer dan vijftig duizend uit een veld van zeventig renners, van wie er slechts 28 in een compacte groep de finish haalden, de Acht van Chaam gewon nen. Het was Van Steenbergens vierde overwinning in deze „klassieker". Hij versloeg in de eindsprint onder' meer Ab van Egmond, Piet Damen en Jo de Haan, die in deze volgorde na Van Steenber gen over de eindstreep gingen. De uitslag luidt: 1. Rik van Steenber gen (Belg.) 160 km. in 3 uur 46 min. 12 sec.; 2. Ab van Egmond (Den Haag); 3. Piet Damen (Lieshout); 4. Jo de Haan (Klaaswaal); 5. Rik van Luyten (Belg.); 6. Wim Swaneveld (Dordrecht); 7. Jean Storms (België); 8. Piet Rentmeester (Ierseke); 9. Piet Steenvoorden (Heem stede); 10. Jo de Roo (Schore), allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen. Jan Janssen uit Nootdorp won de wedstrijd voor amateurs met een tijd van 2 uur 50 min. 24 sec. over de 120 km. Op de plaats, waar de Col de Pordoi overgaat in de Col de Sella, op de weg door de Dolemieten, waar de campionis- simo enige van zijn grootste triomfen behaalde, is gisteren een gedenkteken opgericht voor Fausto Coppi. Het zoontje van de kampioen, de kleine Angelo Fausto was, evenals een groot aantal inwoners van Trente en Bolzano, aanwezig bij de inwijding van het gedenkteken. Lex Jongsma uit Rotterdam heeft in de vierde ronde van het open kampioen schap van Nederland te Venray gewon nen van de Utrechtenaar Verholt en hiermede de leiding in het tournooi overgenomen. Verholt bezet nu de twee de plaats. De „zuidelijke" deelnemers Coninghs en Meddeler kwamen tegen elkaar uit. De laatste maakte van de gelegenheid gebruik de score te openen; de Belg, die op het laatste ogenblik tot deelnemen werd uitgenodigd, is duide lijk te zwak. Frans Kuypers speelde een interessante paf-tij tegen Ir. van Donk. Na de opening scheen hij een sterk overwicht te krijgen, doch toen hij een afwikkeling toeliet belandde hij in een eindspel met weliswaar materieel voor deel, doch met te problematische re misekansen om er uren aan te beste den. Speyer won van Dr. Mulder. De laatste had zich van mindere stelling uit losgewerkt en overwicht gekre gen, toen hij in tijdnood een bok schoot 'en op verlies kwam te staan. De partijen ds. Goris tegen Diemer en Jansen tegen Quakkelaar zijn afgebroken. Vooral de eerste hangpartij heeft een remise-ka- rakter. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Jongsma 3'/2 pnt; 2. Verholt 3 pnt; 3, 4, 5 ir. van Donk. Kuypers en Speyer, elk 21/» pnt; 6. ds. Goris l'/i pnt en 1 afgebr. partij; 7/8 Jansen en Diemer beiden 1 pnt en 2 afgebr. partijen; 9. Meddeler 1 pnt en 1 afgebr'. partij; 10. dr. Mulder 1 pnt; 11. Quakkelaar pnt en 2 afgebr. partijen; 12. Coninghs 0 pnt. Mevr. Heemskerk heeft gewonnen van mevr. Van der Veen en haar score op 4 punten uit 4 partijen gebracht. Mevr. Timmer versloeg mej. Bruinenberg en hield door deze uitslag gelijke tred met de kampioene. Daar de kwaliteit van de partijen van mevr. Timmer van goed gehalte is toevalligheden zijn er nau welijks voorgekomen zal mevr. Heemskerk het dit jaar wel extra moei lijk krijgen met het continueren van de titel, die sedert 1936 in haar bezit is. De ontmoeting tussen mej. Broerse en mevr. Vreeken werd afgebroken. De DE WEG VAN HET OLYMPISCH VUUR uitslag is van groot belang voor de der de plaats. Mevr. Van Aalst won regel matig van mevr. Beelaerts van Blok land. De stand na de 4e ronde luidt: 1/2 mevr. Timmer en mevr. Heemskerk, beiden 4 punten; 3/4 mevr. Vreeken en mej. Broerse, beiden 2 pnt en 1 afgebr. partij; 5/6 mevr. Van der Veen en mevr. Van Aalst, beiden l'/s pnt; 7/8 mej. Bruinenberg en mevr. Beelaerts van Blokland, beiden 0 pnt. ATLETIEK SPORTFONDS LEO VAN DER KAR De sportman en oud-atletiekcoach Leo van der Kar heeft enige tijd geleden een fonds gesticht een bedrag van ƒ5.000 met de bedoeling deze som jaarlijks te doen bestemmen voor verdere opleiding en ontwikkeling van één of meer jeug dig sportbeoefenaars. De opzet is om in aanmerking komende jongelui datgene te bieden wat van d eigen sportbond uit in het algemeen niet mogelijk zal zijn om financiële of andere redenen. De gedachte is namelijk een uitzending te bekostigen naar een befaamd trai ningskamp in het buitenland b.v. een Sport Hochschule of de mogelijkheid te scheppen voor deeneming en/of be zoek aan bepaalde grote evenementen in andere landen. De kandidaten (leeftijd tot 21 jaar) die voor een „aanmoedigingsprijs" uit dit fonds in aanmerking zouden willen komen, moeten aan bepaalde eisen vol doen. Een commissie is belast met het be heer van bovenbedoled fonds en zij zal he top hoge prijs stellen, indien de bij de Nederlandse Sportfederatie aangesloten sportbonden zo spoedig mogelijk willen laten weten of zij met het initiatief van de heer van der Kar instemmen en of zij bereid zijn aan dit plan medewerking te verlenen door t.z.t. kandidaten, die aan de gestelde eisen voldoen, voor te dragen. De sluitingstermijn voor aan melding van kandidaten is gesteld op 1 december 1960. VARJU BRAK BEEN Vilmos Varju, de Hongaarse kogelsto ter, die vrijdag jl. het Europees record op zijn naam bracht, heeft in het Olym pisch trainingskamp in West Hongarije tijdens een partijtje voetbal een been gebroken. Artsen verklaarden, dat de volledige genezing van de fractuur ten minste vijf weken zal vergen, zodat het deelnemen aan de olympische spelen voor Varju vrijwel uitgesloten is. Vrij dag stootte hij de kogel 18.67 meter ver, doch maandag was hij zijn record weer kwijt toen de Brit Arthur Rowe een af stand van 18.82 m. overbrugde. SKIëN Op 25 augustus worden de Olympische stralen het vuur ontstoken, waarna het Spelen 1960 in Rome geopend. per estafette naar het Olympisch Stadion wordt gevoerd. Gebruik is dat de laat- Een belangrijk onderdeel van de ope- ste étappe wordt afgelegd door 'n atleet nings-ceremonie is het binnenbrengen van bijzondere verdiensten. Met de fak- van de Olympische fakkel. kei ontsteekt hij het Olympische Vuur. Voor de aanvang van de Spelen wordt dat tijdens de Spelen onafgebroken blijft De Zwitser Willy Forrer en de Itali aan Edoardo Agreiter hebben op de sneeuwhelling van de plan Rosa in het Matterhorn-massief het wereldrecord op ski's verbeterd. Over een gemeten af stand werd voor Willy Forrer een uur- snelheid van 159,645 km. gemeten. Agreiter bereikte een snelheid van 159,433 km. 13 Jaar geleden kwam het record met 159,292 km. per uur op naam van de Italiaanse crack Zeno Colo. Een hartstochtelijk van een, voor at letiek zeer zeldzaam, vurig enthousiast publiek begeleidde de lopers op het nummers 3000 m. naar de finish. Ze ver dienden het, toen de Haas (Leiden) na 1400 m. de kopgroep, welke beurtelings door hem en Porter (Oxford) geleid werd ontvluchtte en hij 10 m. voor lag. Toen schoot Baldwin (Oxford), het gevaar ziende, als een schicht voorbij Porter op de vluchter af, en met succes, want binnen 100 m. had hij hem niet al leen te pakken, maar lag het tweetal ge lijk definitief los van de overige lopers. De Haas, de eindsprint van de Engels man vrezende, joeg het tempo zeer hoog op, maar Baldwin liet zijn prooi niet meer gaan, en de Haas kon niet verhin deren, dat deze hem in een felle eind sprint 30 m. voor de finish passeerde en won in de uitstekende tijd van 8.45 min.; de Haas 2e in 8.46 min. Westerhout (Lei den) wist intussen 900 m. voor de streep ook Porter te lossen en bezette een keu rige 3e plaats. Wat de Oxfordploeg aan kwantiteit mistte werd ruimschoots goed gemaakt door de kwaliteit, want ook de overige nummers boden atletiek van zeer hoog gehalte. Harrington won b.v. de 400 m. en de 100 m.I! in resp. 49.9 sec. en 11 sec. Kirkby plaatste 150 m. voor de finish weer zo'n typisch Engelse tussensprint en won de 800 m, in 1.58.7 min. Het kleine vinnige Oxford meisje Timms won het verspringen dames met een prachtige sprong van 5.34 mtr. De eindstand werd tenslotte Leiden 111 pnt., Oxford 100 pnt. Rest ons nog een compliment aan het wedstrijdsecretariaat dat, ondanks de wisselvalligheden van de voor een ste- denontmoeting te kleine Oxfordploeg, toch een puntentelling wist te produce ren welke alleszins een objectief beeld van de kracht der beide ploegen gaf. Voornaamste uitslagen: 400 m. Heren: 1. Harrington O. 49.9; 2. P. Seller Holl. 51.3. A. Kingma Holl. 52.2; 4. B. Strange Oxf. 53.5; 5. R. don Tonkelaar H. 56.7. Kogelstoten heren: 1. J. v. Heek Holl. 12.05; 2. T. v. Opijnen Holl. 10.70; 3. S. Stokkel Holl. 10.25. Verspringen dames: 1. P. Timms Oxf. 5.34 m.; 2. E. Zoet MSV 5.26; 3. L. Har rington Oxf. 5.13; 4. N. Heynis Nw. Br. 4.43; 5. H. v. d. Voort Sport. 4.25. 800 m. heren: 1. Kirkby Oxf. 1.58.7; 2. B. Strange Oxf. 1.59.5; 3. Fasel Bat. 2.00.8; 4. G. Re wijk Bat. 2.01.5; 5 P. de Jong Bat. 2.03.8 100 m. dames: 1. T. Cruiming WIK 12.3; 2. P. Timm3 Oxf. 12.4; 3. T. Homan Bat. 13.2; 4. R. de Winter Bat 14.2; 5. J. Dor- landt Bat. 14.4; 6. H. v. d. Voort Sp. 14.5. 100 m. jongens A: 1. L. v. Vuuren 12.1; 2. E. Vermond Holl. 12.1; 3. M. v. d. Berg MSV 12.4; 4. T. v. Velzen Bat. 12.5; 5. W. Duynisveld Bat. 12.6; 6. C. v. Wageningen Holl. 12.7. 100 m. heren: 1. A. Harrington Oxf. 11.1; 2. C. v. Venetiën Holl. 11.2; 3. v. Rooyen Bat 11.5; 4 L. Wolf Holl. 11.7; 5. M. Spadon Bat. 12.5. 800 m. jongen A: 1. K. Linschoten Holl. 2.02.4; 2. G. Hoope Holl. 2.03.8; 3. R. Mackenzie Oxf. 2.06.7; 4. J. Brandt Holl. 2 06.8; 5. A Homan Bat. 2.08.8; 6. J. v. Leeuwen Holl. 2.07.2; 7. P. Brug man Bat. 2.08.8; 8. Aè. Grant Oxf. 2.09.7. 100 m. meisjes A: 1. W. Witteman Bat. 13.2 C. Parlevliet Sios 13.4; 3. S. Northam 13.6; 4. R. Dingle Oxf. 13.7; 5. C Dorandt Bat. 13.8; 6. E. Zoet MSV 13.9 3000 m. heren: 1. Baldwin Oxford 8.45.—; 2. P. de Haas HoU. 8.46.—; 3. E. Westerhout Holl. 9.16.8; 4. Ph. Porter Oxford 9.34.4; 5. G. Rewijk Bat. 9.41.4; 6. E. Furiath Bielefelder SV 9.46.8. Verspringen heren: 1. A. Harrington Oxford 6.25; 2. J. v. Heek Holl. 5.97; 3. P. v. Wageningen Holl. 5.85; 4. P. v. d. Haak Holl. 5 70: R R den Tnnkd^r Holl Een opname van de 800 meter jongens tijdens de atletiekontmoeting Oxford Leiden gisteravond in het Leidse Hout. juniores in 90.3 sec. won. Lance Huet uit Wassenaar werd tweede met 3 strafpnt. in 103.6 sec. Daarna volgde het amazone spring concours, waarvoor 20 deelneemsters in de ring kwamen. Het parkoers, dat een lengte had van 720 meter, telde 15 hin dernissen met een maximum hoogte van 1.30 meter en de toegestane rijtijd was 124 seconden. Het werd onverwacht een Nederlandse aangelegenheid met Proetske Arts en Mady Koster op de eerste twee plaatsen, gevolgd door „Die Schnelle" Anna Clement uit Duitsland. Slechts deze drie amazones zagen kans het toch echt niet zware, doch wel boch tige, parkoers foutloos te rijden. Op vallend was het grote aantal valpartijen, alle evenwel met goede afloop, en de talrijke fouten die op de beide dubbel- sprongen gemaakt werden. Eén ruiter drukte wel heel duidelijk zijn stempel op de eerste dag van het 13e Rotterdamse Chio. Die „Cavalier" was Pierre Jonquières d'Oriola, olympisch springkampioen in 1952 .enkele jaren op het tweede plan en momenteel Frankrijk's grootste troef voor de olympische spelen in Rome. Met zijn beide paarden, Gerboise B en Eclair au Chocolat, reed hij in het internatio nale springconcours om de prijs van de Rotterdamse jockeyclub op indrukwek kende wijze via twee foutloze parkoer sen hij was de enige naar de zege. En daar kon geen enkele Turk of Hon gaar, want die golden nadat alle ruiters hun eerste parkoers beëindigd hadden als de favorieten, iets aan doen. Slechts de Turkse kapitein Nail Goenenli, die tweede werd, slaagde erin zich onder de eerste tien te scharen. Gillende dingen komen vast te staan, de eerste plaats, dat de veelgeroemde Hongaren en Turken de Japanners kwamen nog niet in de ring over het algemeen slechts over één „toppaard" beschikken. Daarmee scoorden ze in het eerste gedeelte van dit tweepaarden- springen diverse foutloze parkoersen, maar in de tweede manche was er niet een zonder straf pun ten! Voorts het verrassend goed rijden van de Belgen, die met de zeer sterk voor uitgegane Frangoise Vanderhaegen als beste op de vierde plaats, met vier rui ters onder de eerste tien kwamen. En dan, voor Nederland verheugend, het feit dat Harry Wouters van den Ouden- weyer ondanks de handicap van een zieke Hubertus in Engeland met zijn re- servepaarden Frappant en Princes Mary vijfde werd. Met Princes Mary, een oer- Nederlands produkt, bleef hij zelfs zon der fouten. Het paard, pas zes jaar oud, werd gefokt door de heer Barlagen, die de merrie ook klaar maakte voor het springen en is een kruising van een lich te volbloed en een Groningse merrie. Ze zal binnen enkele jaren een onzer toppaarden kunnen worden. Het laatste internationale nummer van de eerste dag van het internationale concours hippique te Rotterdam was het springconcours om de prijs van de Rot terdamse jockeyclub. Het parcours had een lengte van 700 meter, telde zestien hindernissen, waarvan twee dubbel- sprongen en een dubbelsprong met een sloot, die in hoogte varieerden van 1.20 1.40 meter. Dé rijtijd was 120 seconden. Hiervoor kwamen 29 combinaties in de ring. Alle ruiters reden twee paarden. De uitslag werd verkregen door het op tellen van de fouten en de tijden in beide parcoursen. De Franse olympische hope no. 1 Pierre Jonquière d'Oriola, slaagde er als enige in, met beide paar den zonder strafpunten rond te komen. Hij werd dan ook onbedreigd winnaar. 5.68; 6. M. v. Es Holl. 5.66; 7. D. Later- veer Holl. 5.28; 8. B. Strange Oxford 5.23; 9. Mulker Holl. 5.10; 10. J. Pikart Holl. 4.90; 11. L. Chanssen Holl. 4.55. 4 x 100 m. dames: 1. Leiden 50.6; 2. Ba taven 55; 3. Oxford 55.1. Olympische estafette: 1. Leiden 3.40; 2. Oxford 3.40.6; 3. Bataven 3.52.—. Discuswerpen jongen A: 1. Kimmel Holl. 35.25 m.; 2. v. Vuuren Holl. 31.33; 3. M. v .d. Berg MSV 28.53; 4. v Velzen Bat 27.47; 5. May Oxford 27.46; 6. Mul ker Holl. 27.42; 7. Duyndam Holl. 22.17. Hoogspringen meisjes A: 1. M. Sy- minds Oxf. 1.42; 2. Witteman Bat. 1.37; 3. Dingle Oxford 1.37; 4. Zoet MSV 1.32; 5. Heynis Nw. Br. 1.32; 6. L. Haasnoot Sport. 1.32; 7-8. H. de Jong Sport en Kikkert Sport. 1.27; 9. Cheney Oxford 1.27; 10. v. Soest Spor.t 1.22; 11. A. Stanmore Oxf. 1.17; 12. v. Wouw Bat. 1.17. Eindstand: 1. Leiden 111 punten; 2. Ox ford 100 punten. CRICKET Oxford-Crickeiploeg speelde gelijk legen Sparla Het Oxford elftal speelde tegen een sterke Sparta combinatie in het kader van de sportuitwisseling LeidenOx ford in Rotterdam. Ondanks het feit, dat er verschillende eerste elftal spelers van Sparta mee speelden, eindigde deze wedstrijd, na een spannend einde in een draw. Sparta won de toss en verkoos te bat ten. Al spoedig bleek, dat A. van der Linden, die de vorige week slechts 98 runs scoorde, in prima vorm stak, en hoewel hij na twee uur even een inzin king kreeg, slaagde hij er in een nage noeg kansloze century te scoren, 102 not out was het resultaat van een uitsteken de partij. Het totaal vanSparta werd 197 voor 7. Na de thee bleek weldra, dat ook de vertegenwoordigers van Oxford over een uitstekende batting-side bleken te beschikken. Met hitting-orders op de mat maakten zij deze wedstrijd en via 1 voor 25, 2 voor 85, 3 voor 119, 4 voor 150 werd de spanning groter. Meiers was zeer hard, maar kon toch niet verhinde ren, dat Oxford bijna ondanks de ho ge Sparta-score nog won, maar slechts enkele runs scheidden hen van het Spar- ta-totaal, toen de umpires de stumps trokken. Het werd derhalve een ver dienstelijke draw. Totaal Oxford 177 voor 7. Gezien het resultaat van deze wed strijd mag wel geconstateerd worden, dat een sterk Oxford-team in Leiden aanwezig is en met spanning wordt de wedstrijd tegen BMHC, die vandaag ge- snootrt Tvnrdt fr.uerr.npt Onfortuinlijke Oostenrijker Voor de Oostenrijkse ingenieur Ir. Hollander, de enige deelnemer uit dat land, eindigde het Rotter- damse Chio reeds voordat het j eigenlijk begonnen was. Voor de eerste maal in de ring met Pillango in het springconcours om de prijs van de Rotterdamse jockeyclub, weigerde de 11-jarige Hongaarse merrie plotseling voor een dub- belsprong. Hollander schoot over i het paard en smakte aan de andere kant van de hindernis tegen de j grond, waar hij even versuft bleef liggen. Pillango, zich onbewust van hetgeen ze had gedaan, draafde in- tussen doodgemoedereerd naar de I ingang van de ring terug. Ir. Hollander kwam moeizaam overeind. Met een van pijn vertrok ken gezicht en ondersteund door i twee helpers hinkte hij naar de tribune. Een direct ontboden arts constateerde een gebroken been. De rijlaars uittrekken ging natuurijk niet en nog geheel in rijkostuum werd de onfortuinlijke Oostenrij- I ker per brancard weggevoerd. In het havenziekenhuis werd het lin- i kerbeen .dat even onder de knie gebroken Is, gezet. Vandaar uit zal Hollander reeds over enige dagen naar zijn land terugkeren. WED STRIJD PROGRAMMA VOOR UVS Het voetbalprogramma voor UVS is voorlopig als volgt samengesteld: 21 augustus: UVSLonga; 28 augus tus: HilversumUVS; 4 september: Zwartemeer—UVS; 11 september: UVS Velox; 25 september: ZeistUVS; 9 oktober: UVS— PEC: 16 oktober: Roda Sport—UVS; 23 oktober: UVS—de Graafschap; 6 november: BaronieUVS 1 3november: UVS— Wilhelmina; 20 no vember: de ValkUVS; 27 november: UVSNEC; 4 december: Oldenzaal UVS; 11 december: UVSTubantia; 18 december: Zwolse Boys—UVS; 26 de cember: UVSRigtersbleek. 1 April 1961 (Paaszaterdag) Haarlem —UVS; 3 april 1961 (maandag 2e Paas dag) UVS—Haarlem. Het sectiebestuur Betaald Voetbal wijst er uitdrukkelijk op, dat dit een basisprogramma is en dat het zich het recht voorbehoudt hierin zo nodig wij-

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9