LWMGAT f j&yunw DUINSTREEK Scherp Huis in brand en geblust Chinese bloemen knipsels PHILIPS DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE CJOURANI PAGINA 2 Dótf ![vh AUTORIJSCHOOL JULiEN ZOON LIJSTERSTRAAT 14 LEIDEN TELEF. 31721 wegens GESLOTEN vakantie van 6 t/m. 15 augustus van en ook na de vakantie wordt op zondagen NIET gelest. (Advertentie) VICTORIA REGIA LIET ZICH NOG NIET ZIEN Gisteren meenden wij te mogen melden dat 's avonds de Victoria Regia in de Hortus in bloei zou zijn gekomen. Nog in het wit weliswaar, doch vanavond in een ander toilet, in het rose. Ja dat dacht u, maar Victoria had andere plannen. Gistermiddag ~trok zij haar knop weer onder het wa ter-oppervlak van haar bassin en kwam 's avonds niet in bloei. Nu denkt men In de Hortus dat ze het vanavond wèl zal doen en we zullen het daar dan maar op houden. VERBOUWING VAN WINKEL IN HAARLEMMERSTRAAT Architect J. A. van Eek te Schie dam, heeft namens Van Woensel's Schoenen handel de verbouwing van het winkelpand Haarlemmerstraat 53 B., behoudens goedkeuring van bevoegde (hogere) instanties opge dragen aan Bouman's Aannemersbe drijf te Rhoon. DENK AAN DE LEIDSE BLEEKNEUSJES OP CORSODAG Zaterdag 6 augustus a.s. houdt de Leidse Buitenschool de jaarlijkse straatcollecte ten bate van het zwak ke kind. Zij, die nog over een paar vrije uren beschikken kunnen hel pen door vrijdagavond vanaf 8 uur even een collectebus te halen in de Kleine Burcht, aan de Nieuwe Rijn tegenover het stadhuis. Het kan ook zaterdag de hele dag. „Laat ons niet in de steek, u helpt er de Leidse bleekneusjes mee", schrijft de Oudervereniging Leidsche Buitenschool. Verdacht van het stelen van brom fietsen is door de politie aangehou den een 18-jarige inwoner van Lei den. ALPHEN AAN OEN RIJN Niemand ihuis: Ten huize van mevrouw H. A.« S.- S. aan de Gouweweg 42 te Alphen aan den Rijn is woensdagmorgen een korte brand geweest. De bewoon ster van het pand had ca. 10 uur in de morgen het huis verlaten om boodschappen te doen. Toen zij in de namiddag terugkeerde, consta teerde zij dat het een en ander in huis was verbrand. O.a. had het pla fond reeds vlam gevat. Het is niet bekend wie het vuur heeft geblust, evenmin hoe de brand is ontstaan. De recherche stelt een diepgaand on derzoek in naar de oorzaak van de brand. De schade beloopt enkele honder den guldens. Tot dusver is ook niet bekend geworden of mevr. S.-S. te gen brandschade verzekerd is. Bromfietser brak sleutelbeen Een bromfietser, die geen voorrang verleende, is gisteravond op het kruispunt Oude Singel-Marebrug- Korte Mare in botsing gekomen met een personenauto. Hij brak zijn rech- tersleutelbeen en moest door de E.H.D. naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd. De automobilist reed over de Kor te Mare richting Lange Mare, toen de 29-jarige bromfietser uit Wassenaar over de Oude Singel naderde en geen voorrang verleende. Een botsing volgde, met bovenvermeld gevolg. Prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink, hoogleraar in de theologie aan de R. U. te Leiden, herdenkt maandag 8 augustus de dag. waarop hij vóór 40 jaar het predikambt in de Nederlands Hervormde Kerk aan vaardde. Tentoonstelling in Volkenkunde" In het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden kan men tot 31 ok tober a.s. een kleine, maar interes sante tentoonstelling waarvoor geen afzonderlijke entréeprijs wordt geheven bezichtigen van Chinese prenten en papierknipwerk. Het on derwerp bloemen en planten is bij de decorateurs in de Chinese kunstnijverheid altijd zeer populair geweest. Naast een aesthetische waarde heb ben plant- en bloemmotieven een symbolische betekenis Ook kunnen ze, door de vele gelijkluidende woor den in de Chinese taal, een rebus voor de een of andere gelukwens vormen. In het Nederlands is bijvoor beeld een klavertje-vier een sym bool voor geluk; zou men de wens „wei-kom" in een rebus willen uit drukken, dan zou men dit kunnen doen door een schaal bij een bron weer te geven. In China worden deze prenten en dit papierknipwerk voor een geschenk aan familie, vrienden en kennissen uitgekozen vanwege de symbolische betekenis van de voorstelling of om de rebus voor een gelukwens, die er door tot uitdrukking wordt gebracht. APOTHEKERSDIENSTEN AANBESTEDING UITBREIDING RIOOLWATERZUIVERINGS INSTALLATIE Hedenmorgen werd in de stadsge hoorzaal namens het college van B. en W. in het openbaar door 't raad gevend ingenieursbureau dr .ir. J. Kuipers aanbesteed het uitbreiden van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie en het rioolgemaal Noord zome de het aanleggen van een perslei ding. Het aantal inschrijvers bedroeg 12, waarvan 2 biljetten ongeldig werden verklaard. De bedragen in drie percelen en in massa zijn als volgt. Fa. J. Mens, Lisse, perceel L ƒ2.05.000, perc. II. ƒ30.000, perc. III ƒ285.000, massa ƒ2.365.000; fa. H. en B. Baljon, Voorburg I 1.970.000, II. ƒ30.000, III. ƒ300.000; m. ƒ2.300.000; firma H. Nederhorst, Gouda, I. 1.976.000, II. ƒ30.000, III. ƒ298 000, massa ƒ2.298.000; B. Hoogakker, Ap- pingendam I. 1.904.400; II. 30.000, III. ƒ290.000, massa ƒ2.226.000; In genieursbureau voor Bouwnijverheid Oegstgeest, I. ƒ1.840.590, II. ƒ26.500, III. ƒ347.000, massa ƒ2.214.090; Geerdink's Aann. Bedr. Rotterdam, I. ƒ890.000, II. ƒ26.000, III. ƒ280 000, massa f 2.196.000; fa. L. Beider en Zn Rotterdam, 1.822.000, II. 27.000, III ƒ280.000, massa ƒ2.129.000; Fa. v. d. Bron en Visser, Voorburg I. 1.779.000, II. ƒ28.000, III. ƒ298.000, massa 2.105.000; C. J. Strijk uit Oegstgeest I. 1.763.370, II. ƒ26.630, III. ƒ278.000, massa ƒ2.068.000; Be ton Industrie „Vobi" Vinkenveen I. ƒ1.727.400, II. ƒ24.800 III. ƒ274.800, massa 2.027.000. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Christine Adolphine d. v. F. J. M. van Ogtrop en G. G. Ooms. Franciscus Adrianus z. v. L. G. Zet- hof en W. F. M. G. van Haaster. Jo hannes z. v. J. van der Woerd en A Brouwer. Maria Splintina d. v. J. van Beelen en N. van der Bent. Overleden: J. J. Los 64 j. man. J. C. Noordraven 86 j. weduwe v. D. Spierenburg. T. Stokhof 83 j. man. K. Crama 72 j. man. P. J. Schouten 74 j. man. H. H. Rooi 14 j. zoon. BIOSCOPEN De films in de week van 29 juli 5 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Liane, het meisje uit het oerwoud", volwassenen, ('s Middags: „Dik Trom", alle ieeftijden Donderdag: „La Strada", 18 jaar). Lido: Afgekeurd. Luxor: „Het koninkrijk der hu mor" alle leeftijden. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Mijn man is bij de F.B.I.". alle leeftijden. Rex: „Voor schurken geen ge nade". 14 jaar. (Dond.: „Jailhouse Rock", 14 laar). KATWIJK AAN DEN RIJN Zesjarige jongen vermist Vermoedelijk verdronken No. 517. Horizontaal: 1 huis, 4 bundel, 6 bid (Lat.), 7 donkere zol der in molens, 9 scheikundig element (afk.), 10 zijtak Weischei, 11 afkor ting van dona, 12 bekend dier, 13 metaalsoort, 14 onbep. voornaamw., 16 slim (bargoens), 17 tovergodin 18 meisjesnaam, 19 voegwoord, 20 jon gensnaam, 22 vaste bodem, 23 lid woord, 24 zekere dans, 25 visje. Verticaal: 1 opperpriester, 2 vlak temaat., 3 voorzetsel, 4 mandje, 5 aardrijkskundige aanduiding (afk.), 7 beet, 8 dorp in N.Brab., 10 sluis- kolk, 11 meisjesnaam 12 myth, fi guur, 13 rode spaanse wijn, 15 tel woord, 16 wordt gezongen, 18 rede lijk schepsel, 20 vast, stevig, 21 blau we boerenkiel, 22 muzieknoot, 23 muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516. Hor.: 1 lis, 3 leger, 8 id, 9 Selene, 10 Pontus, 12 km, 13 Eos, 14 de, 15 edik. 17 palm, 19 en, 20 bar. 21 Ag, 22 Herman, 24 Gemert, 26 li, 27 alant, 28 wee. Vert.: 1 Lippe, 2 ido, 3 leus, 4 els, 5 ge, 6 enkel, 7 rem, 9 stok, 11 nein, 14 darm. 16 degel, 17 part, 18 manie, 20 Bert, 21 aga, 22 hen, 23 ale, 25 ma. Het zesjarig zoontje van de fami lie C. Verhoef uit het Commandeurs pad is, naar vast verondersteld wordt, in de Rijn verdronken. De moeder van het jochie zou de cantinewerk- zaamheden aan de groenteveiling voor haar vader, T. v. Duyvenbode, die op vacantie in Limburg vertoefde, waar nemen Het jongetje kwam zijn moe der daar bezoeken op zijn fietsje, maar is daarna niet meer gezien. Ge vreesd wordt dat de knaap in het wa ter is gevallen. De politie is doorlo pend aan het dreggen geweest doch zonder enig resultaat. KATWIJK Geslaagd. Te Rotterdam is ge slaagd voor Nijverheids-onderwijs akte N XI de heer E. W. van Baarsel. Voor de gasten. Hedenavond om 8 uur is er een badgastenbridgedrive in Hotel „De Roskam" te Katwijk aan den Rijn en vrijdagavond om kwart over zeven een volleybalwedstrijd tussen KVC en Kangoeroes (Leiden) op het St. Andreasplein. De foto tentoonstelling is iedere dag geopend, gebouw „Irene", Voorstraat. SASSENHEIM ZUSTER ANCILLA (MEJ. A. v. d. KRAAN) UIT AMERIKA OVER Maandag 8 augustus zal Soeur An- cilla, in de wereld Adriana v. d. Kraan, na bijna 30 jaar in het kloos ter te Fairhaven in Amerika te zijn geweest, haar moeder zuster en broers enige dagen weerzien. Sr. Ancilla is vorige week reeds in het moederhuis van de H.H. Harten van Jezus en Maria te Parijs aangeko men. Zij maakte de reis vanuit Bos ton per super straaljager. Woensdag 10 augustus van 3 tot 4.30 uur zal er in Huize St. Bernar- dus gelegenheid zijn Sr. Ancilla te begroeten. LISSE Woningbouw. Architect L. Tol alhier, heeft namens de heer Lange- veld, het bouwen van twee wonin gen aan de Laan van Rijckevorsel opgedragen aar. de firma Th. Reeu- wijk en Zn, te Sassenheim. NOORDWIJKERHOUT MIDDENSTAND VERGADERDE OVER HALVE-DAGSLUITING In de dinsdagavond gehouden ver gadering van de r.k. Middenstands vereniging was een voor de winke liers uitermate belangrijk onderwerp aan de orde en wel de sluiting van de winkels gedurende een halve dag per week. Dat was aan de opkomst van de leden merkbaar, want er wa ren er zelfs 17 met inbegrip van 3 bestuursleden en dat is voor een middenstandsvereniging tijdens de seizoendrukte heel wat. De halve-dagsluiting is natuurlijk niets nieuws, maar wel nieuw is, dat de middenstand zelf via de Kamer van Koophandel aan de gemeente raad moet adviseren, gedurende wel ke weken volgens zijn mening de verplichte sluiting gedurende een halve dag niet moet gelden. Tot 1 april 1959 stond dat grotendeels in de Winkelsluitingswet zelf. De wet bepaalde immers, dat, als de raad de sluiting van winkels gedurende een halve dag voor zou schryven, dat voorschrift niet zou gelden in de we ken, waarin een erkende christelijke of een nationale feestdag valt en in de weken onmiddellijk voorafgaande aan St. Nicolaas en Kerstmis. De raad van Noordwijkerhout had dit voorschrift nog aangevuld met de weken, waarin 1 november en de volksfeesten vallen en met de maan den juni, juli en augustus vanwege de toeristendrukte. Sedert 1 april 1959 moet de raad nu volledig zelf alle weken en/of tijdvakken, waarin de halve-dagslui ting niet zal gelden aanwijzen. En daar zit 'm nu de kneep, want de raad doet dat vanzelfsprekend niet zonder de Kamer van Koophandel gehoord te hebben en die wil na tuurlijk op zijn beurt weten, wat de middenstand zelf er van denkt. En als ooit het spreekwoord: „zoveel Men schrijft ons: De wandelralley van maandag avond is gewonnen door Docos in 1 uur en 16 sec. De leiders P. v. d. Berg en B. v. Dinten hadden hierin een ac tief aandeel. Dinsdag werd een suc cesvolle dag voor Docos. 's Morgens werd een begin gemaakt met de vier kamp, welke bestaat uit vèrspringen, 60 m. hardlopen, 5 x 60 m. estafette en doeltrappen. Bij het vèrspringen van Docos 1 was Jan le Rivière de beste met 3.83 m., gevolgd door Ton Klein met 3.37 m. Bij Docis 8 waren dit Wil Benning (3.60 m.) en Aad v. d. Kaay (3.41 m.). Bij de stafette kwamen Docos 1 en 2 ook goed voor de dag. Zij noteerden een tijd van resp. 1.03.7 en 1.04.16 m. Ook 't hard lopen had reeds plaats. Bij Docos 1 was weer Jan la Rivière de beste met 9 sec. rond en 2e was hier Loek Ouwerkerk (9.1.). Bij Docis 2 waren dit Theo Bouma en Wil Benning, die beiden met een tijd van 9.6 sec. over de meet gingen. Na een heerlijk „stof"-regentje moest Docos 2 aantreden tegen VDZ 2 voor de boetbalcompetitie. Onze jon gens wonnen met 10, dank zij een treffer van Chris Bierman. Hierna speelde Docos 1 tegen HVC 2 en won in een spannende wedstrijd met 31. Loek Ouwerkerk, Eddie Pot en Nic. Visser zorgden voor de doelpun ten. Alles bij elkaar een geslaagde kampdag, mede ook door de uitste kende kampleiding met de heer Jac. Geenen aan het hoofd. Dinsdagavond hadden de jongens een vrije avond. Zij zijn in groepjes gaan wandelen in de prachtige omge ving van Vught. Zij hebben zich best vermaakt en de diverse patat-kraamp- pjes zagen hun omzet stijgen. Woens dag was het stralend weer. De hele ochtend werd er gevolleybald met wisselend succes. De gedetailleerde uitslagen luiden: Docos 1HVC 2 1511, Docos 1Docos 2 154, HVC 2Docos 2 154, Docos 1Emma 715, Doocs 1SVLV 2 154, Emma Docos 2 151, DWODocos 2 15—13 en SVLV 2—Docos 2 15—2. 's Middags kregen we ons eerste bezoek. Het was de vader van Huub Toebosch. Om 3.15 uur moest Docos 1 weer -de voetbalschoenen aantrek ken, on) SVLC 2 partij te geven. Deze wedstrijd werd gewonnen door Do cos met 20. Henk Montanus en Loek Ouwerkerk (uit een voorzet van Jan Kop) zorgden voor de doelpunten. Hierna volgde Docos 2 tegen HVC 2. Uitslag 21 voor de Heesde club. In de laatste minuut sleept zij de winst in de wacht. Voor Docos 2 scoorde Huub Toebosch. Hierna volgde dan de met spanning tegemoet geziene wed strijd Docos 1Docos 2. Het werd maar liefst 130 voor Docos 1. Deze 13 werden bij elkaar geschoten door Eddie Pot (3x), Nic. Visser (2 x), Henk Montanus (2 x), Ton de Bruin, Ton Klein, Loek Ouwerekrk, Theo Loos, Jan la Rivière (penalty) en Dick v. d. Made (eigen doel). Hier na volgde het diner, bestaande uit erwtensoep. Heerlijk!! Hedenavond een vrije avond en donderdagavond krijgen we een leuke film. Vanuit Vught de hartelijke groeten van de jongens aan hun ouders en familieleden. Hoe laat wij zaterdag terugkomen, weet ik nog niet, maar dat kunt u lezen in de courant van morgen. hoofden zoveel zinnen" bewaarheid wordt, dan i«s het wel in een mid denstandsvergadering Maar ondanks die vele hoofden met evenzovele zin nen ziet toch de Noordwijkerhoutse middenstand telkens weer kans om tot een eenstemmig of bijna een stemmig besluit te komen en dat is voor zeker nie* onbelangrijk deel te danken aan de aard van de Noord- wijkerhouters maar voor een deel toch aan de manier, waarop voorzit ter J. C. de Klerk de vergadering weet te leiden. Er is uitvoerig over het onderwerp van gedachten gewisseld. De één wilde geen enkele uitzondering op de'halve-dagsluiting, de ander juist zoveel mogelijk uitzonderingen. Weer een ander vond 3 maanden in de zo mer te lang en 2 maanden voldoen de, terwijl zijn collega uit een andere branche de 3 maanden maar net aan lang genoeg vond. Het slot was echter, dat men met 13 tegen 4 stemmen vaststelde, dat de oude regeling goed was en het dus zo maar moet blijven. Dat komt er dus op neer, dat de raad in zijn verordening alleen maar de verwij zing naar de thans vervallen wette lijke uitzonderingen behoeft te ver vangen door eenzelfde opsomming als vroeger ir» de wet stond. Naar aanleiding van een bij het bestuur ingekomen brief van de heer Brugman, waarin deze wees op de wenselijkheid om de vakanties van alle winkeliers in 2 weken samen te laten vallen, on.i at dit prettiger is voor de consumenten, ontspon zich weer een uitvoerige gedachtenwisse- ling. Ook nu kwam men tot een, zij het voorlopige conclusie n.l. dat eerst de winkeliers in elke branche afzon derlijk zich beraden moeten en dat eind september hun vertegenwoordi gers bijeen moeten komen om te trachten het samen over de vakantie regeling eens te worden. En wij ma ken ons sterk, dat ondanks de ver deeldheid der meningen thans men dan uiteindelijk toch weer met rui me meerderheid tot een beslissing zal kunnen komen. Raadsvergadering. Dinsdag 9 augustus a.s. komt de gemeenteraad om 7 uur n.m. in openbare verga dering bijeen voor de afwerking van een 15 punten tellende agenda. Voor stellen van vèrst'ekkende betekenis of ingrijpende aard hebben wij ech ter niet op die lange agenda aange troffen. Om de voornaamste te noe men: B. en W stellen voor hen te machtigen tot verkoop van bouw gronden in het uitbreidingsplan Zilk II, dat zijn dus de gronden tussen Zilkerduinwjg (bocht), Hoogduinweg en P. J. Warmerdamstraat, voor welke gronden, als wij goed zijn in gelicht bij diverse bouwondernemers al reeds belangstelling bestaat. Ver der een voorstel tm over te gaan tot electrificatie van het restant van het Westeinde en een voorstel om ge bruik te maken van de aanbieding van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, die op de thans gebrui kelijke voorwaarden aan Noordwij kerhout een geldlening van 375.000 wil verstrekken. Vermeld dient ook nog, dat B. en W. reeds thans de rekeningen 1959 van gemeente en grondbedrijf aan bieden. In verbard met het vertrek van de heer Pijnenburg, die behalve secretaris ook ambtenaar van de burgerlijke stand wa^ en de daarna plaats gehad hebbende verschu'vin- gen ter secretarie, stellen B. en W. voor om de heren L. Schuyt en J. Benschop rntslag te verlenen als ambtenaren van de burgerlijke stand en tot ambtenaren van de burgerlij ke stand te benoemen de heren P. F. W. v. Buijtenen en C. H. v. d. Zande. De heren H. B Th. Overkamp en M. Bode blijven als ambtenaren van de burgerlijke stand in functie en de beide andere heren kunnen hen dan zonodig vervanger». Tenslotte zal dinsdagavond de heer Overkamp als waarnemend- secretaris worden beëdigd. Postduivenver. „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met jon- geduiven vanaf St. Chislain op zon dag 31 juli j.l. Afstand plm. 208 km. In concours 159 duiven. Gelost te 9.30 uur met n.w wind. Aankomst eerste duif om 12.23.06 uur. B. v. d. Linden 1, 10; .ooyestein—v. d. Burg 2; v. d. BergDijkstra 3, 7; Duiven voorden Pzn. J. v. Gijlswijk 5, 9; Pav. St. Jan 6; PeetersBroekhof 8; Dj. Doeven 13; G. A. Duivenvoorden 11; v. TolKleverlaan 15; gebrs. Passchier 18; gebrs. Duivenvoorden 19; C. Heshof 25 en Ton Koomen 26. Verloren en gevonden voorwerpen. Over de periode van 1 juni t/m 31 juli 1960. Gevonden: zilver ket tinkje, bruint portemonnee, bruin lederen handschoen (rechts), steek- etui met zonnebril, ketting enz., witte damessandaal, zonnebrillen, Alphen krijgt ondanks financiële strop vorig jaar - zijn tweede taptoe Dank zij de volharding van een aantal muziekliefhebbers zal Alphen aan den Rijn ook dit jaar weer in de gelegenheid worden gesteld een taptoe te beluisteren en een daarmede samengaande show van zwaarddanseressen te aanschouwen e.e.a. bovendien aantrekkelijk gemaakt door een feeërieke verlichting. Het muzikaal evenement is vastgesteld op zaterdag 20 augustus aanstaan de. Het vangt aan om 8.30 uur en zal ongeveer half elf beëindigd zijn. De plaats is evenals het vorig jaar, toen het voor het eerst in deze gemente plaatsvond, het plein voor het jeugd- en wijkcentrumgebouw „Nabij". Door een betere indeling is dit keer een ruimer gebied ten dienste gekomen van de deelnemende muziekkorpsen en de belangstellenden. Meer dan 10 korpsen De organiserende mensen zijn er in geslaagd zich van de medewer king te verzekeren van de ir.uziek- en tamboerkorpsen „Arti et Religio- ni" met tamboerkorps „Con Brio", „Crescendo" met haar tamboerkorps, „Door Samenwerking Sterk" met tamboerkorps uit Aarlanderveen, „De Vriendschap" met drumband uit Woerden, het „Jachthoorn en tam boercorps van Bronswerk" uit Amers foort, „Doedelzak- en drumband „De Scotjes" een zwaarddansshow geven met begeleiding van de doedelzak band. De organisatoren zijn aan enkele wensen welke men het vorig jaar opdeed, tegemoet gekomen. Zo heeft men o.m. maatregelen genomen voor een betere verlichting. De firma Reichart uit Roosendaalt die met het plaatselijk Elektrotechnisch installa tiebureau Ponsioen samenwerkt, zal de verlichting op dubbele sterkte van het vorig jaar brengen. Ook dit jaar zullen er eenvoudige zitplaatsen zijn en een ruim gebied radicale vernietiging van vliegen, motten en muggen. Medewerking burgerij gevraagd Het zal niemand verwonderen dat het experiment van het vorig jaar, hoewel als muzikaal evenement wel geslaagd, in financieel opzicht voor de organisatoren een fiasco is gewor den. De taptoe verschaft aan Alphen aan den Rijn een bijzondere plaats in de rij van de grotere plaatsen. Maar het staat of valt met de finan ciële medewerking van de burgerij. Het vorig jaar heeft men circa 1700 toegangsbewijzen verkocht. Dit zal constant het dubbele moeten zijn wil een jaarlijkse herhaling verzekerd kunnen worden. Men kan tenslotte van de organisatoren wel verwach ten, dat zij heel veel idealisme hier voor opbrengen, maar dat zij er jaarlijks een flink bedrag aan toe leggen, dat kan men moeilijk van hen verlangen. Gehoopt wordt, dat de Taptoe nu eens niet een evene ment wordt, dat in deze gemeente nèt niet kan! insectenverdelger (Advertentie) bankbiljetten, blauwe portemonnee, twee duimstokken, sleutelkettinkje, motorbril, portefeuilles met inhoud, padvindersriem, handdoeken, gereed schapset, regenjas, zwembroek, zeil doek met gereedschap, wit kinder schoentje (links), nylonsokken, col bertjasje, lederen voetbal, portemon nees, doos inh. blok chocolade, rij wieltas, bril met gouc en rood mon tuur, motorhandschoenen, handzaag, fototoestel met beiichtingsmeter, leef- net, kinderkruiwagentje, blauw jon gensjasje. Verloren: muntbiljetten, zwartgrij ze angorapoes, balletschoentje, zon nebril met donker montuur, vrij vervoerbewijzen, vulpen „Pelikaan", rijwieltas met bus benzine, witte schoen, blauw netje met inh., geel damesvest, vulpen „Lamy", regen jas, een paar herenschoenen, verre kijker, bankbiljetten, bril met grijs montuur, regenbroek, bakkersbroek, bakkersbuis, pop, logeerbed je met deken, rode step, portemonnees, 4 dozen met speelgoed, welpenkousen banden, gladde trouwring „Mien 19- 8-59", rose damesvest, rode kinder- step, dameshorloge (doublé), Zweeds kenteken C 21174, bril in oranje ko ker, aktetas, grote sleutel me', label, bruine hond, een zak inh. 2 rollen touw, zaketui met geld, loonzakje met naam „Henk", blauw jack, grij ze regenjas, lamestas, een paar lich te dameschoenen, plastic kindercape, zak melkpoeder, beige regenjas, kin- inh., gewicht kg, geel kinder schoentje, goud kettinghorloge, da mespolshorloge (nikkel), blauw mo hair vest. Sloopmateriaal weggeven Nieuwe kwestie in Bergen (L) De raad en de openbare mening van de Limburgse gemeente Bergen heeft weer nieuwe stof tot praten en denken. Aan burgemeester en de beide wethouders wordt nu verwe ten dat zij vier jaar geleden sloop materiaal, dat eigendom van de ge meente was, zonder toestemming van de raad hebben weggegeven. De ge meente zou hierdoor 2100,schade hebben geleden. Burgemeester A. van Mackelen- berg gaf de toenmaals gemaakte fout toe en verklaarde zich onmiddellijk bereid zijn deel in de schade, 700,-, te betalen. Een der wethouders wees er op dat hij niet verantwoordelijk was, hij was nl. destijds nog geen wethouder. De andere wethouder ZWDegna vier jaar aan het licht ge komen affaire vond een oorzaak in een lichtvaardige belofte van B. en W., gedaan aan de voormalige eige naar van een op gemeentegrond staande, doch te slopen boerderij, dat hij verschillende materialen mocht gebruiken bij de bouw van een nieuwe boerderij, waar ze dan ook zijn terechtgekomen. Gealarmeerd door de schandaal tjes, die zich de laatste tijd in de gemeente hebben voorgedaan, is de raad waakzaam geworden en kwam nu ook achter deze affaire, be raad L er niet over te spreken, voelt er niets voor het besluit achteraf te gaan goedkeuren zodat de drie bestuurde- ren, ingevolge de bepalingen van de Gemeentewet wel aansprakelijk zul len worden gesteld voor de 2100 gul den. MINISTERS SPRAKEN MET HET BOUWBEDRIJF. Gistermorgen is op het ministerie van economische zaken een bespre king gehouden tussen de ministers van economische zaken en van volks huisvesting en bouwnijverheid en de Raad van Bestuur bouwbedrijf. Tij dens deze bespreking is overleg ge pleegd over de toepassing van de prijzenbeschikking bouwbedrijf 1960, naar aanleiding van een ingekomen brief van de raad van bestuur. In de loop van het gesprek, dat door een sfeer van wederzijds ver trouwen werd gekenmerkt, is voorts onder ogen gezien of én zo ja op wel ke wijze in de toekomst tot intrek king van deze prij zenbeschikking kan worden geraakt onder handhaving van de doelstellingen van het prijs beleid der regering in het algemeen en van die waarvoor deze prijzenbe- schikking was uitgevaardigd in het bijzonder. In aansluiting op deze bespreking werd een overeenkomstig gesprek gehouden met het bestuur van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en bouw vakpatroonsbond. Op 27 augustus a.s. zullen nieuwe besprekingen tussen de betrokken ministers en de Raad van Bestuur Bouwbedrijf en de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvak patroons worden gehouden. Een woonwijk voor Ambonnezen zal binnenkort in Breda worden ge bouwd. De woonwijk, speciaal voor de Ambonnezen die in de Baronie- stad zijn tewerk gesteld, omvat 53 woningen, een kerkje voor 100 per sonen met een recreatieruimte- en een kleuterlokaal.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2