»De Vluchteling van Cayenne« Landgoed „Huys te thans eigendom van Eindbestemming kasteel nog onzeker Warmont" gemeente Rotterdamse vrouw steekt haar echtgenoot dood over positie achterblijvers in nieuwe loonpolitiek Soldaat verdronken tijdens zwemles Soldaat verwondt zichzelf dodelijk visie op televisie S)e Zingende Zwammen MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA - Zaterdagmorgen is in het Warmondse raadhuis de voorlopige koopacte ge tekend van het landgoed „Huys te Warmont", omvattende circa 23 ha kasteel en buitenplaats, 18 ha boerderij, erf en weilanden, gedeeltelijk gelegen in de Hofpolder en de Zwanenburgerpolder, alsmede 12 ha water onder de gemeenten Warmond en Sassenheim. Het bezit, in totaal groot circa 53 ha, is dus voorlopig in z'n geheel van de gemeente Warmond. Met tertijd zal de Stichting Zuid-Hollands Landschap, gevestigd te Rotterdam, indien Ged. Staten daarvoor t.z.t. toestemming zullen verlenen, eigenaresse worden van de buitenplaats (zonder het kasteel), terwijl de heer A. Krantz, de thans voormalige eigenaar, de in de buitenplaats gelegen bijgebouwen met erf voor eigen bewoning zal terugkopen. De bestemming van het eigen lijke „kasteel" is nog onzeker, als zodanig wordt o.m. genoemd een confe rentieoord, b.v. voor de Leidse Universiteit. De gedachten gaan uit naar een stichting, die het gebouw zal overnemen en exploiteren. Bos wordt recreatieoord AGENT STELDE BALORIGE KNAAP BUITEN GEVECHT Door klap met pistool Een Amsterdamse politie-agent heeft zaterdagavond met zijn dienst pistool een balorige leerling-stra tenmaker een tik op zijn hoofd gege- rtWör Lo-rnaL Ser wegbleef dan de vrouwen nor ven. Daarmee eindigde een worstel- ila lUZIc OVci Calc DcZOcK maal vonden, gingen zij de straat op buitenverblijf op met een hoofdge- partij tussen de vijftienjarige jon- 0m het tweetal te zoeken. Zij von- bouw en twee haaks daarop staande gen en enkele politie-agenten. De jn de nacht van zaterdag op zon- den hen in een buurtcafé, tot „grote zijvleugels, aldus een open voorplein jongen was aangehouden in ver- WOnln«r tn de ergernis van W.'s vrouw. „Je weet vormende. Aan de voorzijde werd te- band met de diefstad van een brom- dat je hart er niet tegen kan," had vens de oude ringgracht gedempt. In fiets. Op het bureau Jonas Daniël Gijsingstraat te Rotterdam een hui- ze gezegd, „moet je dan toch sterke een der torens hangt nog een klokje Meijerplein verklaarde de straten- sejjjk drama afgespeeld tussen twee drank gebruiken?" schrift: MCCC1392 .etj/ocor. afwis't. Je politie besloot toen echtelieden, dat de man, de 61-jarige de®J"d£p^r^*ne" ruzfê barbalen het wapen der heerlijk- de Jongen voor een nader onderzoek P. w„ met de dood heeft moeten he- d ÏÏEr heid Warmond. naar het bureau Warmoesstraat over jloi ae gesiacnten, die m de loop ie urengeu. iucu «y uuuu a.wmu t h Bemp]dp nnndlnttiep ppvoIp der eeuwen het huis in bezit hebben stapte hij niet m de gereedstaande vrouw een mes, waarmee zij haar mel net gemelde noodlottige gevolg. echtgenoot begon te dreigen. Gedu- Toen de man hevig bloedend was neergevallen, rende de vrouw in rende een daarop gevolgd .ndge- wanhoop naar buiten en schreeuw- meen is het mes even boven de hart- de uit wat er gebeurd was. Buren streek in 's mans horst gedrongen He^ehtf^1^ afnvam Het kasteel zal voorlopig betrokken blijven door de huidige bewoners, de families Krantz en Rikkers, tot dat deze zich mettertijd in de dan verbouwde bijgebouwen zullen gaan vestigen. De gemeente Warmond heeft dan het voornemen het kasteel nadien van de hand te doen aan 'n lichaam met rechtspersoonlijkheid, dat het echter slechts zal mogen ge bruiken voor doeleinden die passen „in de huidige bestemming van het pand, samenhangend met het land schappelijk karakter van het bos". Volgens burgemeester jhr. mr. L. von Fisenne, hebben bepaalde kringen grote belangstelling voor het object. Een hotel zal het zeker niet worden; dat wordt trouwens niet exploitabel geacht. De Stichting Zuid-Hollands Land schap, die gevestigd is te Rotterdam en waarvan mr. J. J. W. v. d. Hoe ven de voorzitter is, zal het bos met bescherming van het landschappelijk karakter, voor recreatiezoekenden open stellen. Aan de ingang bij de portiers, woning zal een parkeergelegen heid voor auto's worden gemaakt en zullen enkele wandelpaden, die nu nog ietwat moerassig van karakter zijn, worden verbeterd. Misschien zullen ook enkele wijzigingen in de beplanting worden aangebracht; deze zullen echter van geringe aard zijn, want naar mr v. d. Hoeven ons ver- teldei het bos bevindt zich zowel landschappelijk als bouwkundig in zeer goede staat. Beschoeiingen langs de grachten, e.d., die voor het me rendeel van hout zijn, zullen echter wel de nodige voorzieningen behoe ven. Als recreatiegebied ligt het ca. 23 h.a. grote bos zeer gunstig aan de rand van de Warmonder Leede en de Kagerplassen.-Het ligt 5 km. van Lei den, 6 tot 7 km. van de badplaatsen, 34 km. van Amsterdam, 24 km. van Den Haag. Gezien het feit dat er in verre omtrek slechts weinig gebie den zijn, die openstaan voor wande laars, meent men dat er voor bezoek aan het Warmonder bos veel animo zal bestaan, niet alleen van de na burige Leidenaars en de Warmon- ders zelf, maar ook van hen, die in verder afliggend gebied wonen. Het bos zal voor wandelaars wor den opengesteld tegen een geringe vergoeding (misschien reeds in het najaar). Inwoners van de gemeente Warmond kunnen gratis wandelkaar- ten krijgen. Ook de leden van de Stichting Zuid-Hollands Landschap (contributie f5.per jaar) zullen er vrije wandeling hebben. De boerderij en de weilanden blij ven voorhands verpacht aan dezelfde pachter. Ook de woonschepen in de ringgracht om het bos en in de War monder Leede kunnen blijven lig gen; de Stichting het Zuid-Hollapds Landschap heeft althans momenteel niet het voornemen om de woonsche pen te doen verwijderen. Ze zijn nl. een belangrijke bron van inkomsten tegenover de uitgaven, die verbon den zijn aan het onderhoud .en de instandhouding van de buitenplaats. Zo is dan zaterdag voor het oude Huys te Warmont een nieuwe fase in zijn geschiedenis aangebroken en is tevens het landgoed voor een verre toekomst veilig gesteld. Zestig jaar geleden, om precies te zijn in 1901, kocht de Leidse industrieel Krantz het landgoed van de familie Van Limburg Stirum, óók met het doel de bezitting „veilig te stellen". Met de daad van de gemeente Warmond wordt dus de lijn van zestig jaar ge leden verder doorgetrokken. De streek, die toch al niet bijster wèl- bedeeld is met historisch natuur schoon na de afzandingen en de ont bossingen ten behoeve van de bloem bollenteelt, kan niet anders dan zich over het besluit van de gemeente Warmond verheugen. Het landgoed zal niet het lot ondergaan van zovele, die zijn of worden verkaveld tot bouwgrond en al moet dan binnen afzienbare tijd het „kasteel" de be woning missen waarvoor het toch is gebouwd, het blijft. En wat meer zegt: het blijft in de oude, eeuwen lang vertrouwde omgeving. EEN BEETJE GESCHIEDENIS Het Huys te Warmont was oud tijds de residentie van de heren van Warmond. De stichtingstijd is onbe kend, misschien reeds de elfde of twaalfde eeuw. Graaf Albrecht van Beieren liet het in 1393, na de moord op Aleid van Poelgeest, verwoesten. Het was spoedig herbouwd doch in 1420 volgde een tweede verwoesting door belegeraars van Leiden en in 1573 de derde, wellicht door brand tijdens het beleg van de stad door de Spanjaarden. In 1579 is het voor de derde maal opgetrokken met ge. bruikmaking van de oude muurres- ten. In 1774 werd de heerlijkheid ge kocht door een baron van Ley den, wiens wapen nog in de voorgevel prijkt tezamen met het wapen van de familie Des Tombes. Baron 'van Leyden liet het huis gedeeltelijk slo pen, waarbij nog een rest van het oude ipuurwerk van de noordelijke toren bleef staan, en bouwde er een gehad, behoorden, behalve de reeds politie-auto, maar nam de benen, genoemde, het hoog-adellijke Hol- doch bij de brug op het plein had landse geslacht Van den Woude (van men hem evenwel weer achterhaald. Jacob van den Woude, 1 1395, ligt in Volgens de politie zou hij zich daar- de kerkruïne van Warmond 'n graf- bij hebben verzet. Hij zou hebben zerk), Van Duivenvoirde en Van geschopt en een dreigende houding Wassenaer. Bekend is dat na de re- hebben aangenomen. Een van de hetgeen zijn dood tengevolge naa. kelyk nog leefde, werd ten spoedig- formatie (nog in 1654) op het Huys agenten, die zijn dienstpistool nog in ste naar het ziekenhuis Coolsingel te Warmont huisvesting werd ver- de hand had, heeft de knaap daar- Het echtpaar was zaterdagavond vervoerd, maar bij aankomst bleek leend aan katholieke priesters, even- mee een klap op zijn hoofd gegeven, in Rotterdam-Zuid bij kennissen op dat hij al overleden was. als op het Huis Dever onder Lisse waarna deze kalmeerde. Hij legde bezoek geweest. Toen W. die met Tijdens het eerste verhoor heeft het geval is geweest. Tot 1764 kon- daarna ook een bekentenis af en is een daar in huis zijnde kostganger de inmiddels gearresteerde vrouw den trouwens de katholieken van aan de kinderpolitie overgeleverd. een wandeling was gaan maken, lan- be]tencj| dat zjj wej meer met een Warmond de mis bijwonen in de ka pel van het Huys. Hieraan kwam in dat jaar een einde doordat de eige naresse, Vrouwe van Wassenaer, er niet meer resideerde en er dus ook geen priester meer verbleef. Sinds dien moesten de ongeveer 375 War mondse katholieken in Sassenheim ter kerke. Aangenomen mag worden dat er in Warmond nimmer een zgn. schuil kerk voor katholieken heeft bestaan. De kapel van het Huys kan niet als overlegorgaan van de drie van eerder genoemde werknemers zodanig worden beschouwd, daar zij vakcentralen, de K.A.B., het N.V.V. hiervan gebruik kan worden ge- bestond uit hoofde van oud-feodaal en het c.N.V. heeft zich beraden over maakt, familierecht. In 1787 werden by de de p0Sitie van de achterblijvers in toenmalige ambachtsheer van War- de £ieuwe loonpolitiek. n?,nl;ai«PvenL. g^aan ?m, weer t°t Ondanks de omstandigheid, dat niir r| WViC DICTDDI CfUflT een eigen kerkgebouw te komen; de sedert het begin van deze loonpoli- ONGcLUKKIG PISTOOLSCHOT ionwq™?,t?iaar o?sisen?eitm i?(brr tiek midden 1959 voor het overgrote de Warmongers al lang. In_1795 na- deel van de bedrijfstak der onderne- Drie vakcentralen beraden zich mes gedreigd had, hetgeen totnutöe altijd de man gekalmeerd had. Thans was echter het tegenovergestelde het geval geweest. - noDdeeiBkenhhÖSS "ifKÏ mtogen een verbetering van tonen en „op eigen houtje het kerkge- sajarissen is gerealiseerd, menen de fe «uwe! uitgestorven vailH,entralen Iat het moment is aan- f™' .ST Vh"t gebroken om voor de werknemers, die me; koE het heringerichte getouw *°°f "geiten weerlijn* eerste gelijkheid te opfneAt vorming inkomensverhoging door gebruikma king van hetgeen in de algemene vorming. Dit historische zijsprongetje moge - x - v. ~'J •.-vu1.,pu6,ut »<ui i™ ickiiiiuh ons vergeven worden, omdat het een aanwqzingen omtrent de coördinatie soldaat C. Visser, oud 20 jaar, af- Menno van Coehoorn in Maastricht. In het Sportfondsenbad in Maas tricht is zaterdagmorgen de 19-jari- ge dienstplichtige soldaat H. W. G. Witjes in het ondiepe gedeelte van het bad verdronken. In het bad was een groep van ongeveer vijftig dienstplichtigen aan het zwemmen, onder leiding van een sportinstruc- teur. Toen na het zwemmen een ap pel werd gehouden, miste men ge noemde soldaat. Even later werd hy gevonden op de bodem van het on diepe bassin, bij de scheiding tussen het ondiepe en het diepe bassin. Sol- t u o v.- i daat Witjes was ongehuwd. Hij woon- In het Sophiaziekenhuis in Zwolle de in Bergh (Gld.) en was ingedeeld zondagochtend overleden de dpi. bij de c-compagnie van het regiment beeld geeft van een speciale verbon denheid van het Huys te Warmont is neergelegd. Daar volgens deze loonpolitiek by met de bevolking van het dorp War- afloop van de contracten nieuwe mond. loonvoorstellen kunnen worden in- gediend, bestaat volgens de vakcen tralen het gevaar, dat in de toekomst komstig uit Zwijndrecht. Hij werd zaterdagavond dodelijk gewond door een ongelukkig pistoolschot. De heer Visser, die behoorde tot de Infaterieschool Harderwijk, maak te deel uit van de wacht in het vour van zijn liedjes. Teddy veront- J™,e?LT'kamp Kranenburg aldaar, en wilde schuldige zich tegenover de Belgi. f» S™ zaterdagavond aan enige collega's worden. In verband hiermee, hebben OÖ„ sche mee-kijkers, dat ze in een en- j A kele week vier maal voor hen op gemeend met te moeten volstaan een pistool demonstreren. Het vuur wapen ging af en een kogel trof hem Benoemingen Bisdom Haarlem De bisschop van Haarlem heeft Vakantie op zondag. Alles wat de Nederlandse t.v. zon dag op het beeldscherm heeft ge bracht, stond in het teken van deels ingeblikte vakantie. De Avro was reeds toe aan de negende aflevering van de film „Zie de wereld" met Ed en Gerda van der Elsken. De muzi kale illustratie was van Pim Jacobs, leider van" het bekende trio en ver loofde van Rita Reys, met wie hij nog pas in Knokke voor het Song festival was opgetreden. Behalve een kort Televizier was aangekondigd 't programma „Nieuwe oogst" met nieuw en „jong" talent, opnieuw met Letty Kosterman als gastvrouwe. 't Was van alles wat, van hier en uit de West. Voor de eerste maal was op het programma geplaatst een pre sentatie van de Gene Kelly-show. Kelly is niet slechts een bekend dan ser en filmer, maar tegenwoordig ook t.v. leider. De sportactualiteiten van het weekeinde, grotendeels in gesteld op zomersport, sloot de zon dagavond af. „Zaterdagavondaccoorden". Teddy en Henk Scholten hebben 't zaterdagse amusement van de KRO op peil gehouden door een gevari eerd programma. Het trillend beeld nu en dan kon niet verhinderen, dat er te genieten viel van geestige schaduwbeelden door een „handig" trio, van een oorspronkelijke jazz- klarinetist uit Trinidad, van de voortreffelijke zanger uit Glasgow en van andere internationale artisten. Uit eigen land was er Johnny Jor- daan met het aantrekkelijke bra- wcca. Vici maai vuui Iiexi up „~irj-- wapen ging ai en een Augei wui nem r het scherm was geweest; misschien -wr" 3 V in het hoofd. Ernstig gewond werd benoemd: tot pastoor te Duiven- daarom zong ze nu eens niet van coördinatie ont- ^ij opgenomen, doch men heeft zijn zeereerwaarde heer F. J. „Snoezepoes". Samen met haar man ^orP®n> "aa,r ï1^1111! leven niet meer kunnen redden. Bollinger; tot pastoor te Ilpendam bezong ze het vakantiestrand en waarborg biedt, dat met behoud de zeereerwaarde heer J. J. Tuyp, voegde zich als vijfde bij de vier Gib- y3" bet beginsel der differentiatie ook die kapelaan was te Castricum; tot son girls in een charmant Engels SP toekomst de achterblijvers in Een wolkbreuk heeft zich zater- rector v. d. St. Anna-Stichting te nummertje. De Hitchcockfilm had''--1^™ faiï ,delen- dagavond boven Enschede ontlast. Halfweg de zeereerwaarde heer J. deze keer niet de gebruikelijke span- desbetreffende voorstel, zo Verscheidene kelders liepen onder Breedveld en lot godsdienstleraar ning en van de in de aanvang door v61™"1611 wy, hebben de drie vak- water. De brandweer is een groot aan het R.K. Meisjeslyceum Sancta „Arena" als wagenspel opgevoerde centralen by het bestuur van de deel van de zondag bezig geweest Maria te Haarlem en tot assistent v. boertige klucht van de koe van Bre- stlC"ting van de Arbeid ingediend, met het leegpompen van deze kei- d. parochie van O. L. Vrouw Rozen- dero zijn we bepaald niet onder de °Pda* Per oktober a.s. ten behoeve ders. krans de weleerwaarde heer N. Reus. indruk gekomen. Bovendien was het een wat wazige telerecording. Komende uitzendingen. Men verzuime niet in de volgende uitzendingen van de NTS aandacht te schenken aan flitsen van het in ternationaal eucharistisch congres, dat zondag in München is begonnen. Dinsdag komt er een rechtstreekse reportage uit het Oostenrijkse Bre- genz van de komische opera „De bar. bier van Bagdad". Woensdag heeft de NCRV een ontmoeting in 't pad vinderskamp te Ommen. En voor wat het spel „Het huis" betreft, dat de Vara donderdag zal brengen, moet bij voorbaat worden opgemerkt, dat het stuk zeker niet geschikt is voor jeugdige kijkers. KORTE golf Een Schotse zeeman is zater dagavond op de Zeedijk te Amster dam neergeslagen en beroofd van zijn portefeuille. De daders, een 26- jarige schilder en zyn vrouw, zijn reeds gearresteerd. De dader van de in de nacht van 18 op 19 juli j.l. te Koedijk ge pleegde overval heeft gisteren be kend. Vorige week was hij reeds ge arresteerd, maar hij bleef echter hardnekkig ontkennen. De politie kon echter aan de hand van vinger afdrukken het bewijs leveren. DOOR OTTWELL BINNS 36) De vrouw vocht als een woedende tijgerin; krabbend en schoppend, en als zy de kans kreeg, zelfs van haar tanden gebruik makend, spartelde ze tegen, zodat hij al zijn krachten in moest spannen, om haar de baas te blijven. Tenslotte kreeg hy haar toch in een greep, die haar machteloos maakte. Overredend sprak hij: „Het zal je niets helpen, madame. Ik ben de sterkste, en je deed ver standiger je kalm te houden, evenals die kerel. Ik wil je geen pijn doen, maar als je zo door blijft gaan, zal er niets anders op zitten. Wees ver standig! Je hebt het spel verloren, en ik kan je onder mijn handen kraken als ik wil." Zijn woorden en de wetenschap, dat zij inderdaad machteloos was tegen zijn veel grotere kracht, deden de vrouw haar pogingen opgeven, en hijgend lag zy een ogenblik later in zijn armen. „Zo, nou ben je verstandig", meen de de Schot, maar paste wel op, zijn greep niet te laten verslappen, we tend dat zijn tegenpartij nog kracht genoeg bezat om hem een poets te bakken. Hij riep het meisje in de hut. „Kom eens naar buiten, juffertje. Ik heb je hulp een paar minuten no- Mimi gehoorzaamde hem ogenblik- kelyk en toen zij op het onverwachte gezicht van de vrouw in zijn armen ontsteld bleef staan, lachte hy hard op. „Een delicaat geval, nietwaar? Maar je hoeft heus niet bang te zijn, dat we verliefd op elkaar geworden zijn. Haal mijn zaklantaarn eens uit mijn zak en scharrel dan binnen dat stukje touw eens op dat overgebleven is van zo straks. We kunnen het hier heel goed gebruiken." Mimi deed haastig wat hy zei, ter» wijl de vrouw boos meende: „U wilt me toch niet binden?" „Als je dat denkt, heb je het glad mis. Ik was het vast van plan." „Maar ik ber een vrouwl" protes teerde zij. „U zult toch niet zo onwel willend zijn, een „Ik ben geen man om met vrouwen om te gaan, zoals het behoort," on derbrak Sandy haar ootmoedig, „en bovendien, jij bent geen vrouw, zo als je daareven bezig was, met me te krabben en te bijten als een gemene kat!" „Maar als ik u mijn woord van eei geef, dat ik niets meer zal proberen te ondernemen?" „Dan zou ik het nog doen. Ik zou een onvergeeflijke dwaas zyn, je nog te vertrouwen, na alles wat ik ge zien en gehoord heb." Het meisje kwam met een eind touw aandragen, en bedaard richtte hij zich weer tot de vrouw; „Daar zijn de sieraden, die ik je om zal hangen. Wees nou kalm als een verstandig vrouwtje, dan zal ik niet meer pijn doen dan noodzakelijk is." Meteen duwde hij met een onver wachte beweging haar armen achter haar lichaam en draaide haar om, met één hand haar polsen bij elkaar houdend. Dan nam hy het touw van het meisje over en sloeg dit zorgvul dig rond de armen van de vrouw. „Ziezo," meende hij voldaan, „en nu wandel je terug naar je tent, daar zal ik je in je hangmat vastbinden, dan kun je de nacht verder doorbren gen in vrome overpeinzing. Voor waarts!" „Dat doe ik niet," zei de vrouw weerstrevend. „Hiervoor zul je boe ten met je leven, en die kleine kat daar zal „Neem je in acht! Zulke praatjes zullen je geen stuk helpen. Ik ben helemaal niet van plan je iets kwaads te doen, maar ik wil er voor zorgen 'dat jy anderen geen poets kunt bak ken. Als je verstandig bent De vrouw brak weer uit in een vloedgolf van hartstochtelijke woor den; ze schreeuwde van woede, maar midden onder haar schelden lichtte de reusachtige Schot haar op, slinger de haar over zyn rug alsof zy een zak zand was, en liep snel met haar naar de tent, terwijl ze heftig maar tevergeefs protesteerde. Een paar mi nuten later kwam hij weer te voor schijn, met twee geweren in zijn han den. „Ik heb het zekere maar voor het onzekere genomen," meende hy. „Dat wijf is zo lenig als een slang en zo woest als een tijgerin." Hij plaatste de geweren tegende muur van de hut, zocht het pistool van de vrouw op, en wendde zich dan tot Mimi de Faramond. „Wandel een klein eindje met me op, juffie. Het is veiliger, dat we praten buiten gehoorafstand van die kerel daarbinnen." Hij voerde haar naar de kano en liet het meisje op de rand plaats ne men. „Dat is een mooi stelletje," begon hij, „en de hemel weet wat we er mee aan moeten vangen. Maar je ver telde me dat er nog twee kameraden hier in de buurt zijn, dan lijkt het me verstandig, te zorgen, dat we bytijds er van door gaan." „Dat zijn Pedro en André. Zij zijn weggegaan om uw vriend te zoeken. Als zij hem niet vinden, zullen ze te rugkomen. En dan is er nog een vijf de. Een zekere Le Coq, die de ge vaarlijkste van allen is" „Verduiveld, dat is een mooi zootje bij elkaar! Hoe eerder we hier van daar komen, hoe beter." „Zo denk ik er over, mijnheer San dy. Die twee kunnen morgenvroeg al terug komen, en als ze ons hier vin den „Maak je maar niet bezorgd, meis je; voor het ochtend is, zijn we ver trokken. Over een uur komt de maan op, en zal het licht genoeg zijn orr te onderscheiden, hoe we moeten va ren. Ga weer in je tent en probeer een beetje te rusten, dan zal ik je roepen als we kunnen vertrekken. Het is wel niet erg goed voor Dudly, zo spoedig weer te moeten rondzwer ven, maar dit addernest is gevaarlijk voor het welzijn van ons alle drie." Het meisje ging gehoorzaam naar haar tent, en Sandy begon de kano vol te laden met hetgeen ze nodig hadden. Hij haastte zich zo snel hij kon, en had al gauw alles in orde. Na een gemakkelijk bed voor de zieke bereid te hebben, ging hij nog een ogenblik de tent binnen waar Adèle hulpeloos in haar hangmat lag. Hij ontdekte er een stormlantaarn, en na deze aangestoken te hebben, begon hy te zoeken naar hetgeen hem hier heen had doen gaan. De vrouw volg de hem met haat in haar ogen, en barstte eindelijk uiti

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5