WïlM$LMaGAT Scherp Waarschuwing Brand in Treslong R.K. Technische school start met 190 leerlingen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Eerste Plechtige H. Mis van pater Willibrord Wieman te Bodegraven MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 DE LEIUSfi COURANT PAGINA 2 APOTHEKERSDIENSTEN RECHTSKUNDIG ADVIESBUREAU VAN DE K.A.B. De leden van de K.A.B. worden er op attent gemaakt, dat naar gewoon te het rechtskundig adviesbureau in de maand augustus géén zitting zal houden Voor spoedgevallen kunnen de leden zich schiftelijk of telefo nisch wenden tot het Centraal Bu reau, Antonie Duyckstraat 91, Den Haag, teefoon 070542800. Geslaagd Voor het examen En gels M.O.-A slaagde te Amsterdam, onze plaatsgenote mevr. A. M. Schil derv. Bodegraven. Zondagmorgen stond een tweede groep van Docos gereed voor vertrek Leidenaar zwaar gewond Bij aanrijding te Beekbergen Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed op de Arnhemse weg onder Beekbergen (gemeente Apeldoorn) de 25 jarige J. Stikvoort, wonen de Boshof 8 te Leiden op zijn scoo ter. Hij was op weg naar zijn ouders, die de vakantie doorbrachten in een kamp te Beekbergen. De heer Stik- voor is lasser bij de HCW. Toen de heer Stikvoort van de weg naar een bosweg wilde af zwenken, reden achter hem een auto, bestuurd door S. uit Ooster beek en daarachter een auto, be stuurd door J. P. uit Heerlen. De Leidse scooterrijder reed met matige snelheid, gaf vroegtijdig het teken, dat hij links-af wilde slaan en sorteerde voor. De auto, bestuurd door S. week daarop naar rechts uit. Terwijl beide voertuigen naast el kaar reden, passeerde met grote snelheid de tweede auto, bestuurd door J. P. Hij trof de links-afslaande scoo ter, welke tegen de auto van S. werd geworpen, welke auto tegen een paaltje botste en in de berm ge raakte. De heer Stikvoort liep een grote hoofdwonde op en een ernstige schedelbasis-breuk. Hij werd naar 't St. Lidwina-ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht Vanmorgen was zijn toestand iets gunstiger, doch het le vensgevaar is nog niet geweken. De politie vestigt de aandacht op de misleidende handelspraktijken van de navolgende firma's: Het import en speciaal verzendhuis van zeep „Die Edle", Dordrecht, postbus 144; „De Wereldreclame", eveneens te Dordrecht, postbus 144 en „Optima- Forma" reclame-aktie te Assen, post bus 50, die door middel van circulai res het publiek aanbiedingen doen, waarvan weinig of niets terecht komt. In de regel bieden deze verzend huizen gratis een artikel aan, waar voor men echter dubbel en dwars betaalt. Voor de toezending wordt vaak een bedrag in postzegels ge vraagd, of men krijgt bericht, dat men eerst zelf een aantal van deze artikelen aan de man moet brengen. naar he NKS-j eugdkamp in Vught. Met 2 elftallen en 3 leiders werd om 12 uur ingestapt in de auto van de fa. Onderwater uit Zoeterwoude. Vele ouders waren bij het vertrek aanwe zig om hun zoons een vaarwel toe te wuiven. De reis verliep voorspoedig en ca. half drie werd het kampter rein in de buurt van de IJzeren Man betreden, waar inmiddels andere verenigingen uit alle delen van het land binnenkwamen. Allen hopen op een week met goed weer. In de dekenale kerk van St. Lo- dewijk zal vrijdagavond te 8 uur 'n gezongen Avondmis worden opge dragen ter medeviering van het In ternationaal Eucharistisch Congres te München. COLLECTE NAZORG BX.O. BRACHT 1700 GULDEN OP De huis-aan-huis-collecte ten bate van de Nazorg B.L.O. heeft opge bracht een bedrag van 1073.49 en de straatcollecte 637.52. De be- drijfsactie is nog in volle gang. BIOSCOPEN De films in de week van 29 juli 5 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Liane, het meisje uit het oerwoud", volwassenen, ('s Middags: „Dik Trom", alle leeftijden. Donderdag: „La Strada", 18 jaar). Lido: Afgekeurd. Luxor: „Het koninkrijk der hu mor". alle leeftijden. Stndio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Mijn man is bij de F.B.I.", alle leeftijden. Rex: „Voor schurken geen ge nade". 14 jaar. (Dond.: „Jailhouse Rock", 14 jaar). ten. Dan zal er tevens gezorgd zijn voor een wasgelegenheid voor de ar restanten. De raad maakte gebruik van de aanbieding van een tweetal leningen die door de Bank voor Nederlandse Gemeenten werden aangeboden, resp. groot 300.000,en f 374.000, voor de financiering van enkele ob jecten. Omdat tegen de onteigenings plannen in „Meer en Dorp II" geen bezwaren zijn ingediend, stellen b. en w. voor dit plan zonder meer definitief vast te stellen. Daarmede ging de raad zonder op- of aanmer kingen accoord. f* I l I r °p het raadsbesluit tot voorlopige Gene/e archief vernield goedkeuring van het onteigenings- plan voor „Meer en Dorp I" waren enkele bezwaarschriften ingediend. Deze werden echter, na advies van verschillende instanties, van de hand gewezen. HILLEGOM Geopend apotheek Rejjst, Steen- straat 35, tel. 20136. HILLEGOM Hedennacht om drie uur werd door voorbijgangers brand ontdekt in het bekende café-restaurant „Treslong", annex bloembollenbeurs gebouw. Op dat ogenblik vertoonde zich reeds een grote steekvlam boven het dak. Onmiddellijk werd de politie ge alarmeerd, die groot-alarm doorgaf en binnen enkele minuten was de brandweer met groot materiaal op de plaats van de brand aanwezig. Brandweerlieden slaagden er in op het dak van het betonnen gebouw te klimmen en zr de brandhaard te ontdekken. Deze bevond zich in het midden van het complex, waar op de eerste verdieping het directie kantoor is. De brandweer bestreed het vuur vanaf de grond en van het dak en kon zodoende de brand een kwartier na aankomst reedj meester worden. De gehele kantoorruimte brandde echter uit, waarbij de in ventaris, het gehele archief en een kostbare filmapparatuur verloren gingen. De oorzaak is nog onbekend; het kan kortsluiting zijn maar ook het beruchte peukje sigaret. De brand weer stond onder leiding van hoofd commandant G. J. Flux. Ook de com mandant van de Rijkspolitie, adju dant W. A. Hoekstra, was aanwezig. GEMEENTERAAD AANVAARDT ONTEIGEN INGSPLANNEN. Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van de burge meester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. De raad kon zich verenigen met een voorstel van b. en w. om ten dienste van de groepscommandant der rijkspolitie, die boven het politie bureau woont, een douchecel zoda nig in orde te brengen dat deze voor gebruik door zijn gezin geschikt zal zijn. Ook al zal dat de gemeente een bedrag van ruim duizend gulden kos- No. 514. Horizontaal: 1. voor zetsel, 3. tweetal, 7. stad in Enge land, 9 vuur (Mal.), 11. wiel, 12. plaats in Zeeland, 14. eenmaal, 16. godsdienst (aflc.), 18. zwemvogel, 20. zuiver, 22. pastoor (afk.), 23. bijb. figuur, 25. honigbij, 27 zeepwater, 29. uitroep ter aansporing, 30. me taalhoudende delfstof, 32. afstamme ling, 33. muzieknoot. Verticaal: 2. uitroep, 3. meervoud (afk. Lat.), 4. vis (meerv.), 5. wiel, 6. munt in China, 8. gem. in N.- Brab., 10. beschermgeest bij de Per zen, 11. faam. roem, 13 Joods pries ter en schriftgeleerde, die in 458 v. Chr. de Joden uit Babyion terug voerde. 15. gern. in NH„ 17. welge vormd, 19. godin v. d twist, 21. dorp in Gelderl., 24. part, 26. dof, 28. gem. in N.-Brab., 29. geheel de uwe (afk. Lat.), 31. ri.iksgrond (afk.). Oplossing morgenavond. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 21 TJtf. 27 JULI 1960 G. van der Laan en fam., Lage Rijn dijk 92 naar Noordwijk, Voorstraat 133: P I. Dammers en fam., Morslaan 15 naar Ver. Staten v. Nrd. Amerika; M. H. van der Linde en fam., Papengracht 12a nr. Leiderdorp, Mauritssingel 102; A. W. Ligtendag en fam., Korevaarstraat 11 nr. St. Annaland, Suzannaweg 26; B. Rooij- akkers en fam., Spieghelstraat 13 naar Eemnes, Raadhuislaan 14; P. Verhoog en fam., Middelstegracht 75a naar Hengelo (O), Krabbenbosweg 151; A. N. Frank huizen en fam., Timorstraat 4 naar Aals meer, Clusiusstraat 7; G. W. M. Gieze- man en fam., Haarlemmerweg 32 naar Beverwijk, Koningstraat 22; C. F. de Rijk en fam., Moddermanstraat 14 naar Bussum, Huizerweg 29d; A de Meij en fam., Waardkerksteeg 2 naar Leiderdorp, Zijoordkade 34; F. H. Perel en fam., a.b. A. Schotkade t.o. 4 naar Voorschoten, Raadhuislaan 76; M. G. J. van der Hoe ven en fam., a.b. Spoorhaven naar Voor schoten, P. v .d. Waalslaan 22; P. C. T. Bik en fam., v. d. Werfstraat 62 naar Zweden; T. H. Reichgelt en fam., Kanaal straat 85 naar Zoeterwoude, Vlietweg 8; P. A Gardijn en fam., Utr. Jaagpad 34 naar Oegstgeest, Endeg. straatweg 21; F J. J. Meuwese en fam., Cobetstraat 1 naar Harderwijk, de Wittenhagen 33; E. Vink, Boerhaavelaan 24 naar Amster dam, R. Kochplantsoen 6; J. van der Mo- ien, Turfmarkt 5a naar Sittard, Beatrix- laan 22; J. J. J. Schilthuis, Kaiserstraat 36 naar Rotterdam, Oolgenspaathof 87; C. v. Werkhoven geb. v .d. Wilk, Lange Mare 58 naar Utrecht, H. Copijnlaan 9; A Bastiaan, Seringenstraat 31a naar Utrecht, Cremerstraat 91; M. I. V. For ger, Hoflaan 72 naar Castricum, Dui nenbosch 3; H. Lentink, Rijnsburgerweg 86 naar Muiden, Badlaan 75b; J. Groen geb. Mieloo, Joubertstraat 29 naar Al phen a. d. Rijn, Hoorn 392; M. A. C. v. d. Wijngaard geb. Essen, de M. van Streef kerkstraat 16 naar Alphen a.d. Rijn, Sparstraat 7; P. W. van den Hoek, Noord einde 2a naar Goes, J. D. v. Mellestraat 15; H. M. W. Lamers, Breestraat 126 nr. i/oonopzand, Anjerstraat 4; L. F. E. Pas toor, Burggravenlaan 64 naar Nijmegen, Hazenkampseweg 117; H. Loman geb. Wilders, Burggravenlaan 64 naar Venlo, Burg. v. Rijnsinge 42; L. de Romijn, Willemstraat 21 naar Canada; A. Bek huis, Evertsenstraat 52 naar Bodegraven, Julianastraat 38; J. C. L. Fasseur, Evert senstraat 24 naar Oegstgeest. Suriname- straat 37; E. Bekhuis geb. de Wolf, Rijns burgerweg 10 naar Bodegraven, Juliana straat 38; C. Kraak, Rijnsburgerweg 107 naar 's Gravenhage. v. Nijenrodestraat 7; S. Barto. Witte Singel 24 naar 's Gra venhage. Sweelinckplein 71; N. Hen driks geb. Hartog, R. en Schiekade 121b naar Den Helder, Singel 174; R. J. Claa- sen, C. Schuylaan 38 naar Voorschoten, Pr. Mauritslaan 24; L. H. Driessen, v. L. Stirumstraat 11 naar 's Gravenhage. Wantsnijdersgracht 95; E. F. H. Bourret, Langestraat 38 naar Alphen a.d. Rijn, Ruisdaestraat 63; D. van Leeuwen, Oude Vest 197 naar Leiderdorp, Mauritssingel 116; D. Hristov, Oude Vest 35 naar Gro ningen. A. Kerkstraat 1; R. Haverhoek, Hoefstraat 42a naar Schiedam. Voorn- sestraat 41b; H. T. Driessen geb. Steen bergen, v. 't Hoffstraat 28a naar 's Gra venhage Wantsnijdersgracht 95; B. C. F Assink geb. Ansems, Doezastraat 34 naar Enschede, Straatsburglaan 37; L. Kroon geb. Mol. Stieltjesstraat 20 naar Koudekerk a.d. Rijn, Pr. Irenestraat 4; J. Guldemond, Resedastraat 41 naar Venlo, Stalbergweg 30; C. P. Keljner, Rijnsburgerweg 10 naar Venlo, Bakker straat 30; E. C. M. van Erp, Haarlem merstraat 43a naar 's Gravenhage, Stadh. laan 42; T. J. Ras, Irenestraat 16a naar Hilversum, Noodweg 37; A. M Pot geb. Visser, R. en Schiekade 30 naar Noord- wijk, Oude Zeeweg 86; T. C. M. Hoek geb. v. d. Meer, Morsweg 55b naar Rijns burg. Oegstg. weg 45; J. E. Filippo geb. de Groon, Coornhertstraat 34 naar Voor schoten, Valkenb. weg 5; W. J. Harde man, Boerhaavelaan 35 naar Katwijk, Molenweg 31; J. Hendriksen geb. Onder water 6 naar Leiderdorp, M. P. Splin terlaan 126. J. Poot en fam., veehoudster, Hoge Rijndijk 93; N. W. Kingsbury en fam., onderwijzer, Turfmarkt 2; A. P. Ver- sluijs en fam., caféhouder, Korevaarstr. 11; M. J. Hardonk en fam., chemicus, Moddermanstraat 14; A. W. Zwetsloot en fam., snackbarhouder, Vijf Meiplein 154; L. de Jong en fam., schrijfmach. monteur, Oörechtstraat 16; C. J. Claro, Zoeterwoudsesingel 43; N. M. de Jager geb. Smallegange en fam., Boshuizer- kade 98; R. van Niel en fam., historicus, Witte Singel 31; F. C. de Vries en fam., wetensch. ambtenaar Boerhaavelaan 206; A. U. Grondsma en fam., keurmeester vee en vlees, T. Siegenbeekstraat 4; M. M. Hoogervorst, benzinepompbediende, a.b. Herengracht t.o. 83; G. Hofman, fa brieksarbeider, Herensteeg 4; J. I. H. van den Tol, apothekersassistente, H. de Vriesstraat 78; M. T. M. Schueler, apo thekersassistente, H. de Vriesstraat 78; M G. J. van den Dungen, banketbakker, Vrouwensteeg 16; H. J. van Emmerik, Plantage 20; LI. A. Laninga, verpleeg ster, Kagerstraat 12; D. G. Roosjen geb. Kok, Roodborststraat 38; N. Krikke, se cretaresse, Merelstraat 30; J. A. Renes, jeugdwerkleider, Vijf Meiplein 172; R. J. Kuipers, Oude Singel 66; G. Peijsant, Medusastraat 9a; H. C. M. Peters, Mors- kade 9; E. A. Engel geb. Kooymans, Moddermanstraat 44; A. M. A. van Cleef, Haarlemmerstraat 172; J. C. de MeiJere, Morssingel 4; A. Bavelaar, tech. employé BPM, Korte Hansenstraat 8a; A. van Mastrigt, Diefsteeg 6b; A. J. de Vries, arbeider NS, Hoge Morsweg 5; N. van der Ham, dienstbode, Zwarte Pad 24; J. T Huberts, militair, Noordeinde 2a: B. D. Schrijn, Rijndijkstraat 75; G. Hoo- gendoorn geb. Slootweg Boshof 55; A. Kram, Vijf Meilaan 39; A: J. R. de Koek. v. d. Brandelerkade 10; C. J. von Ron- nen, Rapenburg 122; D. J. den Broeder, auto-monteur, Korte Hansenstraat 12; H P. van Leeuwen, Korte Hansenstraat 12; E. Duisterhof, verpleegster, Rijns burgerweg 10; M. B. Siahaya, 11. ver pleegster, Anna v. Burenhof 35; F. G. van Heek, Klikspaanweg 18; J. H. C. van der Meer geb. de Rijk, hulp in de huis houding, Beijerincklaan 8. OEGSTGEEST Geslaagd Voor het staatsexamen Nederlands M.O.-A slaagde onze plaatsgenote mevr. C. Ploos vanAm- stel-De Jong. Geboren: Randolf Vincentius zn van R. R. Cloesmeijer en H. Huis man; Johanna Maria Helena dr van P. P. Molenkamp en H. H. C. Bar- tels; Frederika Johanna dr van F. Hettich en W. M. de Jong. Ondertrouwd: A. P. van Duuren 28 jr en T. A. Ketzer 28 jr. Getrouwd: J. van Dorp 47 jr en M. II. G. Kijzer 32 jr. H. Galjaard 25 jr en H. H. v. Boven 25 jr; R. de Haan 25 jr en M. J. Jöbsis 25 jr; W. C. Ra- vensbergen 27 jr en J. Jetema 22 jr. J. W. Filippo 25 jr en P. van Tol 24 jr; A. de Best 27 jr en M. E. Wevers 27 jaar. Overleden: M. van der Holst w. v. P. Logemann. De drinkwatervoorziening. Naar aanleiding van een rapport, uitgebracht door het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening over de waterwinplaats van het gemeente- waterbedrijf, waarin werd vastge steld dat de bestaande waterwin plaats zo spoedig mogelijk moet worden uitgebreid, stelden b. en w. de raad voor het meest geschikte terrein daarvoor aan te kopen. Dit terrein, het meest geschikt voor het aanrengen van nieuwe bronputten is een strook grond aan de 3e Looster- weg gelegen, tegenover het pompsta tion, groot 4 ha en eigendom van mevr. B. M. v. d. KlugtMarinkelle. B. en w. wijzen er op dat zij reeds vanaf september 1959 pogingen in het werk heeft gesteld om door aan koop de beschikking te krijgen over de genoemde strook grond, maar tot heden zonder resultaat. Door de leden van de commissie voor de volksgezondheid zijn een tweetal moderne zwembaden bezocht. Aan de hand van een programma van eisen opgesteld voor een nieuwe zweminrichting door het adviesorgaan voor bad- en zweminrichtingen van de vereniging van Nederlandse Ge meenten en nu achten b. en w. het gewenst de meer directe voorberei ding van de bouw van een nieuw zwembad ter hand te nemen. Deze voorbereiding zal voorshands een bedrag vorderen van ƒ25.000.De raad stemde met deze voorstellen in. GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar De Jong-Bolle wo nende in de Leekstraat hoopt woens dag a.s. het gouden huwelijksfeest te vieren. Zij wonen de gehele halve eeuw in Hillegom. De bruidegom is geboren te Roelofarendsveen en de bruid te Haarlem. De heer De Jong was werkzaam in het bloembollenvak en heeft daarvan alle ups en downs meegemaakt in zijn lange leven. Of schoon reeds 79 jaar oud, verricht hij nog vele werkzaamheden. Ook de bruid mag zich in een goede gezond heid verheugen en doet nog haar eigen huishouden. Het gouden feest wordt woensdag morgen begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid om 10 uur in de St. Martinuskerk. En daarna zal het feest zijn, voor hen zelf en ook voor de 8 zonen waarmee hun huwelijk gezegend werd, hun vrouwen en de 11 kleinkinderen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot W. J. M. van Dam slaagde voor het examen banketbakker na zijn oplei ding aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool te Voorhout. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer H. v.d. Boer voor het kandidaatsexamen werk tuigbouwkunde. Geboren. Albert Pieter, zn van A. G. J. Stegeman en J. Polman; Hen- drika Elisabeth Cornelia, dr van G. J. Verdegaal en E. R. Bennik; Johan na Cornelia Maria, dr van J. Witte, man en M. C. T. van Haaster; Rob bert, zn van T. J. van Steijn en M. C. Leijssenaar; Rudolf Cornells, zn van W. G. Kulk en W. P. Hofman. Ondertrouw. L. M. J. Kolkman en A. D. v .d. Loo; C. H. v. d. Linden en A. Teeuw; A. J. Teeuwen en C. M. Balm. Getrouwd. J. G. v. d. Wereld en J. Meijer; L. F. N. Hulsbosch en B. v. d. Stelt; P. T. Hoogkamer en M. A. T. Walkers. Overleden. A. S. Kail, w. v. P. Schuijt, 88 j. Uitbreiding tot 600 leerlingen geraamd Zoals wij indertijd reeds hebben vermeld zal de r.k. technische school voor Hillegom en omgeving voorlo pig gevestigd worden in een daartoe op te richten noodgebouw. Maar ook dit noodgebouw zal waarschijnlijk niet klaar komen voor 1 september 1960, de dag waarop het onder wijs zal aanvangen. Dit brengt mee dat de eerste weken zullen over brugd moeten worden en in een an dere gelegenheid met het onderwijs zal moeten worden begonnen. De ge meente verleende hierbij alle mede werking en stelde de oude Juliana- school ter beschikking. Dat de stichting van een r.k. tech nische school in een grote behoefte voorziet bewijst wel het aantal leer lingen waarmee op 1 september a.s. gestart wordt. Er lieten zich reeds 190 leerlingen inschrijven; 45 in de 2e klas metaal en een 2e klas timmeren en 145 leer lingen in 6 klassen van het eerste leerjaar. Deze leerlingen komen uit de volgende gemeenten: Hillegom (55), Lisse (61), Sassenheim (18), Heemstede (2), Bennebroek (10), Noordwijkerhout (11), de Zilk (7), Noordwijk (2), Haarlemmermeer (20) Warmond (3), Voorhout (1). Het be stuur is er in geslaagd de benodigde leerkrachten aan te trekken. De lei ding is opgedragen aan de heer H. A. J. de Vreede, die reeds 22 jaar bij het nijverheidsonderwijs werkzaam is. Begonnen als leraar te Hulst ('38- '48) was hij daarna werkzaam te Hoofddorp ('48-'51) en vanaf 1951 als directeur verbonden aan de r.k. tech nische school te Grotebroek, die hij vanaf het begin heeft opgebouwd, een taak die hij ook in Hillegom bijzonder ambieert. Naast hem zijn als leraren benoemd: de heren J. C. Grannetia te Heemstede, G. v. Schie te Haarlem, J. Witteman te Heer (Limburg), H. v.d. Kolf te Voorhout, J. G. Scholtens te Sassenheim, H. J. Graas te Overveen en de kapelaans uit de St. Josephparochie, N. A. M- v.d. Waart en J. Grijpink voor de godsdienstlessen. Als concierge is be noemd de heer J. van Straten uit Haarlem. Voorlopig is toestemming verkre gen voor de vakken bankwerken en timmeren. Definitieve huisvesting De huisvesting is met het oog op de vorming van 18 klassen in drie WARMOND Geboren: Cornelia Johanna Ma ria dochter van G. W. Vergeer en C. T. Warmerdam. Werner Jeroen Johan zoon van J. J. v. Sonderen en A. H. E. Ebben. Brigitta Wilhelmina Maria d. van C. W. J. v. Winsen en C. S. de Raat. Huberta Sophia de mentia d. van A. C. v. Moorsel en A. A. van Kempen. Jacoba Maria Hen- rica dochter van J. Mastenmaker en M. A. Borst. Elisabeth Johanna Ge- sina d. van C. M. Witsenburg en E. M. van der Wal. Gerarda Peircnella Maria dochter van A. C. de Vroo- men en M. H. Heemskerk. Johanna Catharina Maria dochter van C. G. M. Buters en M. C. Dekker.. Helena Jo hanna Huberta Maria dochter van Ch. de Winter en M. A. Slingerland. As- trid Maria Anna dochter van E. H. Beugelsdijk en J. B. Hekker, Johan zoon van P. Schoo en R. van Berge Henegouwen. Gehuwd: P. A. Vink jm o 27 j. en H. A. M. Haverkort 23 j. J. M. A. van Velzen 24 j. en W. J. Th. Bar- tels 24 j. B. Voort 21 j. en L. M. Kwast 21 j. M. J. Kolla 24 j. en A. Zevenhoven 24 j. Th. A. Spruijt 28 j. en M. A. v. d. Geest 23 j. W. J. Tee ling 27 j. en W. M. E. de Boer 26 j. Overleden: D. P. Heling 81 j. we duwe van J. P. Gouverneur. jaar, thans gepland in het fabrieks gebouw van de heer Evers dat nog in aanbouw is. Hierin komen 3 prak tijklokalen, 2 handvaardigheidsloka len, 1 tekenlokaal, 4 theorielokalen en 1 overblijflokaal. Verder een di rectiekamer, 'administratielokaal, le- rarenkamer en conciergeloge. Naar alle waarschijnlijkheid zal het ge bouw in oktober 1960 gereed zijn. Wat het uiteindelijke plan voor een schoolgebouw betreft is een geschikt terrein daarvoor aangewezen in het uitbreidingsplan „Elsbroek". Een schetsplan hiervoor werd reeds ge maakt door'de Hillegomse architec ten W. Kuitems en F. Sijtsma, die ook het plan van de noodschool hebben ontworpen. Daar echter in de eerste aanmelding van leerlingen de daar voor gemaakte ramingen werden overschreden en op deze raming de gehele opzet was gebaseerd, is het te verwachten dat een nieuwe ra ming, die op 450 werd gesteld, alweer aan een te voorzichtige kant is en dat er rekening zal moeten worden gehouden met een uitbreiding tot 600 leerlingen. Het bestuur van de school bestaat uit de volgende heren: mr. F. J. Ger ritsen, voorzitter te Hillegom; ir. Th. J. W. van Lammeren te Drunen; J. C. Stokman te Hillegom; M. C. J. Delen te Lisse; H. A. Evers te Hille gom; A. A. de Groot te de Zilk; W. C. A. Kuitens te Hillegom; H. Rans- dorp, Lisse. Pastoor H. J. A. Theis- sen van de St. Josephparochie te Hil legom heeft in het bestuur zitting als bisschoppelijk commissaris. De school zal „St. Paulusschool" heten. VOORHOUT Vijf dagen werkweek voor ge meente-ambtenaren Bij besluit van b, en w. dezer gemeente zullen, bij wijze van proef, de gemeente ambtenaren op zaterdagen niet meer werken. Voorlopig tot eind septem ber a.s. De zaterdagwerktijd is ver deeld over de vijf andere dagen. Al leen voor de burgerlijke stand zal het gemeentehuis open zijn op zater dagmorgen van 8.30 tot 9.30 uur. Geboren: Wilhelmina A. M. dr van P. C. G. v. d. Lans en A. C. v. Leeu wen; Michaël W. zn van J. H. War merdam en J. G. v. d. Linden; Karei J. zn van M. S. van Polanen en G. E. van Tongeren; Catharina J. C. dr van M. C. Bel en C. C. v. d. Ploeg; Gerardus H. M. zn van H. J. van Geldrop en J. M. Wempe. Ondertrouwd: C. J. E. Keijzer 29 jr (Noordwijkerhout) en A. C. M. Warmerdam 25 jr; J. J. Henneken 25 jr (Wassenaar) en J. G. van den Burg 22 jr; J. A. v. d. Prjjt 56 jr •(Heemstede) en A. A. Ruiter 52 jr; G. C. L. van Wees 28 jr (Voorburg) en N. J. Th. v. d. Lans 26 jr. Getrouwd: A. Th. v. d. Ploeg 29 jr en W. M. Tetteroo 27 jr; J. N. van Leeuwen 26 jr (Warmond) en M. A. M. v. d. Nieuwendijk 24 jr; J. C. J. Lindeboom 23 jr (Lisse) en M. G. J. van Emmerik 22 jr; J. H. v. d. Voort 29 jr (Noordwijkerhout) en M. C. v. d Poeg 27 jr. Overleden: H. A. v. d. Voort 57 jr. RIJNSBURG Geboren: Jeannette Clasina dr van W Hogewoning en A. van Delft; Cornelis zn van L. van Delft en W. Laninga. Ondertrouwd: J. M. de Haan 21 jr en M. Schoneveld 20 jr; K. Ravens- bergen 24 jr en C. Verhorst 22 jr. Getrouwd: C. Vletter 25 jr en A. van Zuylen 22 jr. Gevonden voorwerpen. Gevon den; een jong poesje met witte poot jes, Hofstraat 28; diverse kindersok jes; zwart jasje; laarsje; grijs schoentje; gymschoentjes, e.d. speel tuin Kortevaart; rolletje kwartjes, Morskade 16a, Leiden; damesregen jas, Narcissenstraat 16. Bovenge noemde voorwerpen kunnen worden afgehaald op vermelde adressen. Op feestelijke wijze heeft Bode graven zijn neomist, pater Willibrord Wieman, ontvangen. Zaterdagavond werd pater Wieman met zijn familie leden en de genodigden op de Zuid zijde opgewacht. Voorafgegaan door twee herauten het tamboercorps Triomf, de harmoniever. Semper Avanti en groepen van de voetbal ver. ESTO, de gymnastiekver. ESTO en de welpen werd de neomist langs de met vlaggen versierde Tolstraat en Overtocht naar de St. Willibror- duskerk geleid. Bruidjes haalden de neomist de prachtig versierde kerk in. Na het welkomstlied heette pas toor J. de Groot hem hartelijk wel kom en bracht de gelukwensen van al de parochianen over. Op verzoek van de pastoor gaf de neomist zijn eerste zegen aan de parochianen. Hierna celebreerde hij het plechtig Lof. Zondagmorgen was de eerste Plech tige H. Mis. De celebrant werd geassisteerd door de zeereerw. heren pastoor J. de Groot, pastoor W. Janus en pater A. Boermans. De meerstemmige gezangen van de Regina-Martyrum-mis van Refice werden verzorgd door het gemengd koor. Pater A Boermans hield de feestpredikatie. Na het studieverloop en de idealen van de neomist n.l. het ontredderde Duitsland terug te brengen tot en te behouden voor Christus uiteengezet te hebben, kwam pater A Boermans tot de taak en functie van de priester, en de sa menwerking tussen priester en leek. Beiden, priester en leek, dienen te werken aan „Uw Rijk kome". Na de H. M:s zong het koor een priester-cantate. 's Middags v*erd er in het parochie huis rece jtie gehouden. Nadat het koor Jubilate Deo van Orlando di Lasso gezongen had, bracht pastoor J de Groot, onder gesloten couvert, de stoffelijke hulde van alle paro chianen over. Pater Willibrord Wie man bedankte allen, die hadden mee gewerkt zijn priesterfeest zo waar dig en luisterrijk te vieren. Als slui ting zong het koo' O, gloriosa virgi- num van H. Clemens. Hierna was er gelegenheid om de neomis* persoon lijk te feliciteren, waarvan door ve len werd gebruik gemaakt. Om drie uur werd er een plechtig danklof met de lofzang „Te Deum" gecelebreerd. OUO-ADE Bloemschikken LTM De uitge stelde bloemschikavond van de LTM zal nu morgenavond plaats vinden bij J. v. d. Poel. De deelneemsters worden verzocht bloemen, vaas of bakje en mesje mede te brengen. HAZERSWOUDE (H.R.) Auto slipte. Zaterdagmorgen, omstreeks 9 uur had op de Rijndijk te Hazerswoude, ter hoogte van Nieuw Werklust een aanrijding plaats tussen een autobus en een personenauto. De auto, bestuurd door G. K. uit Alphen aan den Rijn, die in de richting Leiden reed, wilde een voor hem rijdende vrachtauto passeren. Op hetzelfde moment reed de autobus, c'ie werd bestuurd door v. d. K. uit ^en Haag van de par- keerstrook de rijbaan op, gaande in de richting Aiphen aan den Rijn. De bestuurder van de personenauto pro beerde, door te remmen achter de vrachtauto te blijven maar de auto slipte en gleed met de linkervoor- zijde tegen de linkerkant van de autobus. De autobus werd licht be schadigd, terwijl de personenauto vrij ernstige schade opliep. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor ALPHEN AAN DEN RIJN Gestolen auto gevonden. Omwc nenden hebben er de politie kenm van gegeven, dat er sedert zaterda in de berm van de rijksstraatweg i de Hoorn, nabij de Spanbetonfabrie1 te Alphen aan den Rijn, een perso nenauto onbeheerd en met ongeslo ten portieren geparkeerd stond. In de auto lag op een der banken een rijbewijs van een niet Alphenaar. Bij onderzoek door de politic bleek, dat de auto was ontvreemd uit een garage te Zaltbommel en se dert zaterdag vermist werd. Er was daar intussen van de vermissing bij de politie kennis gegeven.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2