bioscopen] Scherp De Leidse Hoogleraarsbenoemingeri aan de Leidse Universiteit C. J. van Leeuwen Vacantievreugd DUINSTREEK R K. Vacantie-bezigheden ZATERDAG 30 IULI 1960 UP I KIDSP COURANT AUTO DOOK IN TREKVAART AANK0NDICING Een monteur van een Leids autobedrijf is vanmorgen om ongeveer half twaalf met een personenauto geslipt op de Haarlemmertrekvaart en het water ingereden. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest het portier te openen en wist daardoor zwemmend de oever te bereiken. Hij heeft slechts een nat pak van deze onverwachte duik overgehouden. De brandweer heeft later de wagen op de kant getrokken, (foto Leidse Crnt.) Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de spoorwegovergang Heren- straat-Zoeterwoudseweg met ingang van 2 augustus a.s. voor de duur van de bestratingswerkzaamheden aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aange geven. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankondigingen (Advertentie» CASINO. Er zijn oerwoudfilms en oerwoudfilms, maar de geschiede nis van „Liane, het meisje uit het oerwoud" is wel heel iets bijzonders. Hoe krijgen ze het bij elkaar? Liane is een blank, bloot meisje, dat in haar kleuterjaren in de jungle ver zeild is geraakt en een uitzonderings positie inneemt onder de negerstam, waarin zij is opgenomen. Door diezelfde jungle dwaalt jaren later een expeditie, die op wilde die ren jaagt voor Hagenbeek. Het blan ke, knappe - en de hele film door domme - meisje wordt ontdekt en meegevoerd naar Europa. Het schijnt overigens, dat zij de kleindochter is van een schatrijke Hamburger en als zij als zodanig erkend wordt, zal zij zijn schatten en vermogen erven. Het is duidelijk, dat niet iedereen met TH J. M. NOORDMAN f In de ouderdom van 80 jaren is overleden de heer Th. J. M. Noord man, mede-firmant van de firma D. D. Noordman. De heer Noordman werd wegens zijn ijveren voor de missie, in 't bij zonder de Indonesische missie, onder scheiden met het erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice". In de kringen van de houthandel was hy een bekende en geziene fi guur. Het behoud en de restauratie van de molen „d'Heesterboom" lag hem na aan 't hart. Overleden na een noodloiiig ongeval Door een noodlottig ongeval, hem In de afgelopen nacht overkor-en, is vanmorgen vroeg in het Academisch Ziekenhuis overleden de "heer C. J. van Leeuwen, wonende aan de Lan- gebrug 79 te Leiden. Om ongeveer half één vannacht reed de heer Van Leeuwen op zijn fiets over de Breestraat. Bij het kruispunt Koornbrugsteeg reed hij tegen de achterzijde van een vracht auto op en viel achterover op het wegdek. In zorgwekkende toestand werd hij in het Academisch Zieken huis opgenomen, waar hij vanmor gen vroeg overleed. De heer Van Leeuwen was een bekende persoonlijltheid in het Leids organisatieleven. Vlak na de oorlog was hij bestuurslid geworden van de KAB, waar hij thans de functie van 2e secretaris bekleedc'e, naast zijn werkzaamheden als 2e voorzitter van de R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph van welke bond hij enige tijd voorzitter was, en zijn voorzitterschap van het wijkbestuur der KAB in de St. Petrus- en St. Lodewijk-parochies. Hij was daar een zeer gezien iemand, die bekend stond als een harde werker, voor wie geen opdracht teveel was. Ook bij het propagandawerk voor de KAB zal men in hem een gewaardeerd medewerker missen. Sinds 1945 was de heer Van Leeu wen eveneens bestuurslid van de vereniging „Koninginnedag" welke functie hij met zijn bekende ijveren nauwgezetheid waarnam. Politie zoekt getuige van insluiping Een 37-jarige koopman uit Am sterdam is gistermiddag om ongeveer 1 uur door de politie alhier aange houden. De man, die bekend staat als een insluiper, trachtte met een 'lo per een perceel aan de Haven bin nen te gaan. In dit verband verzoekt de com missaris van politie te Leiden een vrouw van ongeveer 50 jaar, die ge tuige was van het gebeurde, zich zo spoedig mogelijk persoonlijk of tele fonisch met de afdeling recherche in verbinding te stellen. LEIDSE SCHOOL IN LAKENHAL In de tentoonstellingszalen van het Stedelijk Museum de Lakenhal, waarin de Van Goyen tentoonstel ling werd gehouden, is thans opge steld een keuze van schilderijen uit de Leidse School, die eigendom zijn van het Museum. Er zijn werken opgesteld van Cor net, Bakker Korff, Van der Windt, Van der Nat, Van DTiesten, Kamer- lingh Onnes en Verster. Deze opstelling blijft tot half sep tember toegankelijk voor het pu bliek. Gisteren werd door de dienst van gemeentewerken namens B. en W. onderhands aanbesteed het verbou wen van het politiebureau. Van de zes uitgenodigde aannemersbedrij ven werden de volgende prijsopga. ven verkregen. Bouw- en Exploita tie Maatschappij N.V. B. J. Huur man Zn, Leiden, 78.443; G. S. Nagtegaal, Leiderdorp, f 78.000; fa. Jac. van Riet, Herenstraat Leiden, ƒ75.720; J. J. Bekooy, Leiden, 75.550; Aannemersbedrijf v.h. firma Leo Zit man, Leiden, 75.428 en J. van Riet, Maresingel, Leiden, 73.272. De gun ning werd nog niet verleend. De ra ming werd niet bekend gemaakt. Burgerlijke Stand Geboren: Krijntje dochter van A. Ouwehand en L. J. van der Plas; Maart je Cornelia Elisabeth dochter van J. W. van Leeuwen en W. Dekker Anna Helena Maria dochter van C. J. Gerritsen en E. W. Bakker; Lode- wyk Adrianus Johannes Maria zoon van A. A. M. Walter en M. C. T. Spij kers; Willem zoon van W. Werner en PROF. DR. L SAMKALDEN Bij Koninklijk Besluit van 20 juli 1960, no. 25 is m.i.v. 1 september 1960 benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit om on derwijs te geven in het recht der in ternationale organisaties: Prof. dr. I. Samkalden, thans buitengewoon hoogleraar aan de faculteit der rechtsgeleerdheid dezer Universiteit. PROF. DR. G J. HOENDERDAAL Met ingang van de dag waarop het ambt aanvaard zal worden is bij Ko ninklijk Besluit van 20 juli 1960 be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Leidse Universiteit om on derwijs te geven in de geschiedenis van het Arminianisme: Prof. dr. G. J. Hoenderdaal, bijzonder hoogleraar in de geschiedenis en leerstellingen van het Remonstrantisme, dogmatiek en praktische theologie, vanwege het Seminarium der Remonstrante Broe derschap. Prof. Hoenderdaal heeft in Leiden theologie gestudeerd. Hij pro moveerde op een proefschrift geti teld: „Religieuse existentie en aes- thetische aanschouving" op 14 april 1948 bii Prof. dr. C. J. van Holk. Op 10 oktober 1958 aanvaardde hij het ambt van bijzonder hoogleraar met zijn inaugurele rede getiteld: „Dialogia entis". DR. J. GOSLINGS Bij Koninklijk Besluit van 20 juli 1960, no. 24, is benoemd tot buiten- N. A. Arkema; Franciscus Martinus zoon van P. M. van Zonneveld en T. J. van der Hoek; Leendert zoon van L .van Rijn en A. Hoevenberg; Ro bert Jacobus zoon van J. Franse en S van der Linden; Arjan zoon van P. J W. Wijnsouw en A. W. de Jong; Josina Elisabeth dochter van M. Rét- kai en J. M. Kessels; Eric zoon van J. de la Rie en M. E. van Weerlee. Ondertrouwd: R. Besangon en M. J. van Buren; G. M. van Dongen en A. M. Kloeg; J. Kleefstra en M. Bek; R. J Islam en P. E. Rozier; J. J. Bo- drij en H. W. van den Bosch; S. P- de Groot en F. C. de Winter; J. De Geus en H. Romein; W. Turk en J. Petit; A. Stikvoort en J. C. van Helden; R. L. H. Vos en M. J- de Haas; W. Poe- liejoe en J. E. M. van de Weijden; H. van Meurs en A. H. M. van den El zen; M. C. Gijzenij en A. C. Gonlag; C. Schravesande en J. T. Jansen; H. Verver en H- J. Favier; A. Ouwer- kerk en C. den Os; A. van Es en P. J. Overdijk; N. A. L. Touwen en M. W. Sickler; J. van As en G. J. Groenen dijk. Overleden: M. van Hoeijen 66 jaar echtgenote van H. C. Fisser; D. J. Groene wegen 76 jaar man; J. van der Heijden 5 dagen zoon; A. Heemskerk 70 jaar man. gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de Leidse Uni versiteit om onderwijs te geven in de rheumatologie: Dr. J. Goslings, thans bijzonder hoogleraar aan deze universiteit. Prof. dr. J. Goslings werd op 9 maart 1903 te Malang geboren. Hij bezocht de HBS te 's-Gravenhage en studeerde daarna van 1920-1927 me dicijnen aan de Leidse Universiteit. Het arts-examen deed hij op 8 juli 1927. Daarna was hij van 1 septem ber 1927-1 oktober 1928 assistent op het Instituut voor Tropische Hygiëne te Amsterdam. Op 5 oktober 1928 promoveerde hij op een dissertatie getiteld: „Verdere bijdrage tot het Salmonella-vraag stuk". Van 1934-1938 was hij as sistent van Prof. dr. W. A. Kuenen te Leiden. In 1939 werd hij benoemd tot hoofdassistent bij de afdeling In wendige Geneeskunde onder Prof. dr. W. A. Kuenen en Prof. dr. J. Mulder en werd tevens hoofd van de afdeling rheumatologie. In 1949 werd hij tevens genees heer-directeur van de Stichting „Leidse Rheumatologische Kliniek". Van 1 juli 1946 tot 1 juil 1951 was hij daarbij adviseur van de Genees kundige Hoofdinspectie met de titel van inspecteur Volksgezondheid in 'Algemene Dienst voor de Rheuma- bestrijding. Gedurende deze periode vestigde hij verschillende nieuwe centra voor rheumatiekbestrijding in ons land. In 1951 werd hem op eigen ver zoek, eervol ontslag verleend uit de ze functie om zich geheel aan de rheumatologische kliniek in Leiden te wijden. Met ingang van 21 september 1953 werd hij tot bijzonder hoogleraar be noemd vanwege het Leids Universi- teits-Fond: om onderwijs te geven in de rheumatologie. Op 22 oktober 1954 sprak hij zijn inaugurele rede uit over: „Beschouwingen ten aan zien van plaats en taak van de rheu matologie". Bioscopen De films in de week van 29 juli 5 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Liane, het meisje uit het oerwoud", volwassenen, ('s Middags: „Dik Trom", alle leeftijden. Donderdag: „La Strada", i8 jaar). Lido: Afgekeurd. Luxor: „Het koninkrijk der hu mor". alle leeftijden. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Mijn man is bij de F.B.I.". alle leeftijden. Rex: „Voor schurken geen ge nade", 14 jaar. (Dond.: „Jailhouse Rock", 14 jaar). v.J deze wending in zijn sas is. Het wordt zelfs spannend en tegen het einde valt er een dode door misda- digershand. De film vertoont prachtige natuur opnamen, het verhaal is wat slapjes en het meisje is zo dom, omdat zij natuurlijk nooit lezen, rekenen of spreken heeft geleerd. Vanwege het wat - zeer onschadelijke - blote, toe gang voor volwassenen. Trianon. „Mijn man is bij de FRM" is een koddige Amerikaanse film, waarbij een niet geheel oor spronkelijk gegeven op een aardige manier is uitgewerkt. Het komt meer voor, dat een echtgenoot een min of meer onschuldige kus geeft aan eer. andere vrouw, op dat moment net ge snapt wordt door vrouw-lief en zich dan in vreemde bochten wringt om de echtelijke toorn te bezweren. In dit geval is het een jonge scheikun- de-professor, die door een vriend uit de nood geholpen wordt met het idee zich uit te geven voor een geheime agent van de FBI, de Amerikaanse Federale rechex-che, belast met het opsporen van spionnen. De kus is dan zogenaamd gegeven „bij de uitoefe ning van zijn beroep". Het vrouwtje gelooft dat en is nu erg trots op haar dappere echtgenoot, maar overigens heeft deze fantastische vondst min- der-aangename gevolgen voor de pseudo-spionnenjager en diens vriend. Het eind is wel een beetje al te dol, maar overigens kan men om deze malligheid veel plezier hebben. Voor alle leeftijden. Rex. „Voor schurken geen ge nade" is een film uit het beruchte Wilde Westen en dat men daar geen genade kent, zullen vooral de bezoe. kers van Rex het beste weten. Hier zit de spanning in de typische om standigheid dat de enige man, die 't leven van Audie Murphy kon redden nu juist de man was, die het op zijn dood gemund had. Toegang 14 jaar. Vanaf maandag is er 's middags 'n speciale familiefilm voor alle leeftij den. Lido. Programma door de KFC afgekeurd. Luxor heeft „Het koninkrijk van de humor" geprolongeerd. Voor alle leeftijden. Studio heeft ook voor deze week nog „Een les in liefde" op het pro gramma staan. Voor geestelijk vol wassenen. Elf jaar lang in huis Een 38-jarige Canadese vrouw heeft drie van haar zes kinderen 11 jaar larife thuis gehouden, zo heeft de politie van Tecumseh in de Cana- dese provincie Ontario meegedeeld. Aanvankelijk zou de vrouw bang zijn geweest, dat men haar met haar grote gezin geen huis had willen ver huren, later zou zij te verlegen zijn geweest om te bekennen dat zij zes en geen drie kinderen had. De drie kinderen, die allen te klein voor hun leeftijd zijn, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een arts, die hen heeft onderzocht, verklaarde dat zij „het grootste medische raadsel" zijn, waarvoor hij ooit geplaatst is. De kinderen bleken goed gezond te zijn en niet ondervoed. Ook leden zij niet aan bloedarmoede. Een van de drie een 14-jarige jongen was nog geen 1.20 meter lang. Het oudste van de twee meisjes, dat 18 is, leek net zo oud te zijn als haar 13-jarig zusje. Een kinderarts zei, dat de kinde ren een gezonde eetlust hebben en dat uit niets gebleken is, dat zij licha melijk slecht verzorgd zijn. Ook hij kon niet verklaren, waarom zij beneden de maat zijn. De autori teiten weten nog niet of en zo ja, welke stappen zij tegen de ouders moeten nemen. „Vacantievreugd" heeft een Oom. 't Is een grillig heer. Zó sta je bij hem in de gunst en overgiet hij je met zijn zonnestralen. Ja soms schenkt die Oom ik vergat te zeggen dat hij De Bilt heet al te veel van het goede en perst hij het lome zweet uit het voorhoofd van al mijn neven en nichten. Een andere keer is hij bar en boos en plenst de regen over straat en strand, over duin en dal, waarvan het zo goed zingen is. „Vacantievreugd" heeft alles ge daan om Oom De Bilt gunstig te stemmen. Ze zeurde: „Hè, toe nou, oom, drie weken mooi weer. Van 1-20 aug. gaan we weer op stap, iedere week van maandag tot vrijdag. En dan hebben we. zo hard mooi weer nodig, oom, toe nou". Achter zijn brede snorreborstel heeft de Biltse oom maar eens heel geheimzinnig geglimlacht. Wat ver bergt die glimlach? Mooi of lelijk weer? Och, het zal van alles wel wat zijn. Vast staat, dat het programma van het R.K. Comité voor vaoantie- bezigheden klaar is, dat het vanavond in de Leidse Courant staat en de kin deren a.s. maandag 1 aug. er op uit trekken. We hopen, dat ze zon heb ben, veel zon. Maar ook al valt dit een beetje tegen, dan nog zullen ze zich vermaken. Vreemd, dat er nog heel wat ouders WARMOND Voorlopige koopac'e Huys te Watmont gepasseerd Hedenmoi-gen is op het raadhuis van Warmond, ten overstaan van no taris J. C. v. Eek uit Leiden de voor lopige koopacte gepasseerd waarbij de gemeente Warmond het landgoed „Het Huys te Warmont" met gebou wen en bijbehorende landerijen overneemt van de familie Krantz. De ondertekening geschiedde in bijzijn van de voorzitter van de Stichting Zuid-Hollands-Landschap, mr. J. W. W. v. d. Hoeven. Zoals bekend zal deze Stichting te zijner tijd het bos in eigendom overnemen. Voor het gemeentebestuur teken den burgemeester jhr mr L. von Fi- senne en de beide wethouders Dek ker en Vergeer. OEGSTGEEST Zuster Lamberta neemt afscheid Na ruim 8x/2 jaar haar beste krach ten te hebben gegeven zal zuster Lamberta Oegstgeest gaan verlaten, nu wegens gebrek aan roepingen de zusters van de Hooigracht deze post van het Wit-Gele Kruis zullen moe ten overgeven aan lekenverpleeg- sters. Velen zullen haar aanwezig heid missen bij zuigelingenzorg en kleuterbureau en bij de inentingen. Voor haar patiënten stond zij dag en nacht klaar. Zij die persoonlijk van de zuster afscheid willen nemen zul len haar tot 15 augustus in het wijk- gebouw kunnen bezoeken. zijn die hun kinderen niet opgaven- Jammer, en lastig voor de leiding. Maar er kunnen nog kinderen opge geven worden, maandag om 9 uur bij de parochiekerken. Omdat de kinderen niet ver be hoeven te lopen en er dus meer tram en busvervoer is gepland en iedere week een grote trip naar Madurodam, Duinrell of Avifauna wordt gehou den, zijn de kosten gebracht op 6. voor drie weken van 5 dagen uit gaan. Dat betekent 0.40 per dag. Is dat teveel voor zoveel vacantie vreugd? Maandagmorgen vertrekken van de vier centra de vrolijke groepen. Veel plezier 1 Programma van de week van 1-5 augustus POTLOOD EN GEEST HERENSINGEL Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes II. LEONARDUS Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes HARTEBRUG Kleine jongens Grote jongens Kleine meisjes Grote meisjes GROEP MAANDAG 1 AUGUSTUS aan de kerk: zwemmen aan de kerk: film aan de kerk: zwemmen aan de kerk: vissen aan de kerk: zwemmen 2 uur aan de kerk: film aan de kerk: zwemmen 2 u. aan de kerk: naar de Hortus 61 t.m. 65 76 tm. 80 66 t.m. 70 71 t.m. 75 21 t.m. 25 26 tm. 30 31 t.m. 35 36 tm. 40 H. PETRUS Oplossing. No. 513. Horizontaal: 1. K,ein° Jongcns leed, 4 eten, 7. Nisse, 9. legetros, 10. Gr0(e jon,ens ark, 11. mis, 15. trimester, 18. notie, 19. loge, 20. knap. Verticaal: 1. lila, 2. engerling, die, 4. Est, 5. termieten, 6. nest, 8. GroU meisjes Sri, 12. stal, 13. pet, 14. krop, 16. moê, 17. sik. Kleine meisjes 46 t.m. 50 56 t.m. 60 41 tm. 45 51 tm. 55 8.30 school Potgieterl.: zwemmen 2 u. sch. Potgieterl.: naar de Vink 9 u. sch. Potgieterl.: fietsen Brood en drinken mee 8.30 sch. Potgieterl.: zwemmen 2 u. sch. Potgieterl.: naar de Vink 9 u. aan de sch. Potgieterl.: fietsen Brood en drinken mee 9.30 u. aan de kerk: naar Katwijk Brood en drinken mee 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee 9.30 u. aan de kerk: naar Katwijk Brood en drinken mee 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee 9 u. aan de kerk: naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee. 9 uur aan de kerk: naar Katwijk Brood jn drinken mee 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee. DINSDAG 2 AUGUSTUS 9 uur aan de kerk: naar Katwijk Brood en drinken mee 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee 9 uur aan de kerk: naar Katwijk Brood en drinken mee 9 uur aan de kerk: fietsen Brood en drinken mee 9 u. sch. Potgieterl.: naar Katwijk Brood en drinken mee 9 u. sch. Potgieterl.: zwemmen 2 u. sch. Potgieterl.: naar Hortus 9 u. sch. Potgieterl.: naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 u. met fiets a. d. sch. Potgie terlaan: zwemmen 2 u. sch. Potgieterl.: naar Hortus 9 u. Romanuszaal: zwemmen 2.30 u. Romanuszaal: film 9.30 u. met fiets b. d. Romanus zaal: zwemmen 2 uur: naar de Hortus 9 u. Romanuszaal: zwemmen 2.30 u. Romanuszaal: film 9.30 u. Romanuszaal: met de fiets zwemmen 2 uur: naar de Hortus 9 uur bij de kerk: zwemmen 2 uur bij de kerk: zwemmen 9.30 u. met de fiets bij de kerk: zwemmen 2 uur: naar le Hortus 9 uur bij de kerk: zwemmen 2 uur bij de kerk: film 9.30 uur bij de kerk met fiets: zwemmen 2 uur: naar de Hortus WOENSDAG 3 AUGUSTUS Bijeenkomst voor alle groepen op de gewone plaats. Alle kinderen gaan 's morgens naar bet Luxor- theater, 's Middags spelen de kleinen op de speelweide bij de torenflat. De groten hebben korf- balwedstrijdcn, ook op deze speelweide. DONDERDAG 4 AUGUSTUS 9.30 uur: naar openluchtspel 2 uur: zwemmen 9.30 uur openluchtspel 2 uur: vissen 9.30 uur: openluchtspel 2 uur: zwemmen 9.30 uur: openluchtspel 2 uur: naar Volkenkunde 9 uur: zwemmen 2 uur: openluchtspel 9.30 uur: zwemmen 2 uur: openluchtspel 9 uur: zwemmen 2 uur: openluchtspel 9.30 uur: zwemmen (fiets) 2 uur: openluchtspel 9 uur: zwemmen 2 uur: openluchtspel 930 uur: zwemmen (fiets) 2 uur: openluchtspel 9.30 uur: zwemmen 2 uur: openluchtspel 9 30 uur: zwemmen (fiets) 2 uur: openluchtspel 9 uur: openluchtspel 2 uur: speeltuin 9 uur: openluchtspel 2 uur: vissen 9 uur: openluchtspel 2 uur: speeltuin 9 uur: zwemmen 2 uur: Volkenkunde VRIJDAG 5 AUGUSTUS Vrijdag is de grote verrassingen- dag van de week. Alle groepen gaan een dagtrip maken naar ja, dat is nu juist de verrassing. Allen brengen brood en drinken mee. Zij horen donderdag hoe laat ze moeten samenkomen. De groten gaan naarop de flets. Veel plezier!

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2