Verhoging dividend-belasting tot 25 procent Wat 'n vondst Dokter Claudia Gemeenteraad van Leidschendam besprak Stompwijkse problemen AUTO TEGEN BOMEN GEREDEN Paardenmarkt te Voorschoten Politieagenten als kraamheren AUTO VLOOG TEGEN BOOM Twee doden in verkeer te Dordrecht De „Veronica" is helemaal niet lek VRIJDAG 29 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT In een aan de Tweede Kamer aan- Uitgangspunt van de onderhavige geboden wetsontwerp dividendbelas- voorstellen is, dat in de binnenland- ting 1960 stellen de minister en de se verhoudingen de dividendbelasting staatssecretaris van financiën voor een voorheffing is, die met inkom- de dividendbelasting tot 25 percent sten- of vennootschapsbelastingen te verhogen. Opbrengsten uit herka- verrekend wordt, pltalisaties zouden onder een tarief Gezien de positie van Nederland van 20 percent moeten vallen. De als debiteurstaat achten minister en bewindslieden zijn van mening, dat staatssecretaris het nodig in aanpas- de commissarissenbelasting dient te sing met internationaal gebruik om vervallen. op naar het buitenland vloeiende di videnden een bronheffing te hand haven. Gestreefd wordt naar ver dragsregelingen om deze bronhef fing op een gelijk niveau van 15 per cent te brengen. Indien buitenlandse winsten ons land in concernverband bereiken en weer verlaten zou vrijstelling moeten worden verleend. In de nota over algemene belas tingherzieningen wordt gesteld dat de commissarissenbelasting een dis criminatie is van een bepaalde groep belastingplichtingen. Dit past niet in ons belastingstelsel. De bewindslie den wensen daarom de commissaris beloning zoals vroeger te splitsen in een redelijke arbeidsbeloning en tan tièmes. Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot for maat) hebt u volop krachtige, geurige thee voor heel de familie. Gemakkelijk, vlug en proper! Ook echt handig om mee te nemen op vacantie: in de caravan, de boot, de tent PAGINA 8 VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct VOORSCHOTEN In elk geval zal een bedrag van 2000,voor de vennootschapsbelas ting aftrekbaar zijn. Aftrek voor de helft boven ƒ2000,aan beloning en tantième per commissaris wordt re delijk geacht met een maximum van 10.000,—. De bewindslieden stellen dat deze wijziging in het fiscale regiem het voordeel heeft, dat naamloze ven nootschappen in de toekomst minder genegen zullen zijn excessieve belo ningen aan commissarissen te beta len. Naar hun oordeel kan een betere publikatie van de commissarissenbe- ting op de ontwerp van wet. loningen ertoe bijdragen dat deze op In afwachting van een en ander zal een redelijk peil wordt gesteldl. De- de werkingsduur van het besluit op ze zaak hebben zij voorgelegd aan de de commissarissenbelasting 1941 wor- commissie Verdam, aldus de toelich- den verlengd. BEZWAREN TEGEN STREEKPLAN „W ESTLAND" ALS IN 1940 Een dame uit Den Helder had zich met haar kinderen aan het strand te Huisduinen geïnstalleerd in een grote kuil om in alle rust te genieten van de zee en de deze zomer zo schaarse zon. Op een gegeven ogenblik kwamen enkele badgasten naar haar toe, die blijkens taal en reden van over de oostelijke grens waren gekomen en de dame sommeerden ogenblikkelijk de kuil te verla ten. Zij hadden deze - naar hun zeggen - enkele dagen tevoren met hun eigen handen gegraven. Vanzelfsprekend wenste mevrouw het bevel niet op te volgen maar de Duitsers zetten zonder pardon de kinderen uit de kuil en posteerden zichzelf, vlak voor de dame, op ligstoelen in het zand. De inmiddels gewaarschuwde politie gaf blijk van salomonswijs- heid en verzocht de gasten hun bewijs van eigendom te tonen, waartoe zij natuurlijk niet in staat waren. Nu was het de beurt aan de politie om te bevelen en de vreemdelingen bliezen de aftocht na eerst nog kinderachtig genoeg te zijn geweest om de kuil gedeel telijk dicht te gooien. van de veiling ten zeerste bedreigd. Dit laatste werd onderschreven door de heer Copray (kvp). Juist de be langen van tuinderij en veiling, die een economisch eenheid vormen, hebben ertoe geleid, aldus de voor zitter, dat b. en w. het noodzakelijk achtten er bij Ged. Staten op aan te dringen, dat het reeds genoemde, voor kassenbouw bestemde gebied wordt uitgebreid tot aan de Wezen- sloot en ook dat de Zoetermeerse Meerpolder, waarin voor tuinbouw uitstekend geschikte gronden zijn ge legen, kassenbouw wordt toegestaan. Het argument, waarop vroeger in de ze polder kassenbouw ontoelaatbaar werd geacht, namelijk 't landschaps schoon, heeft thans geen waarde In de Leidschendamse gemeenteraadsvergadering vormden problemen ™eeT' omda*: d** landsciïapsschoon in van de buurtschap Stompwijk wel de hoofdschotel bij de besprekingen, toenemende mate wordt geschonden (Advertentie) Aan de orde kwamen onder meer het stichten van een VGLO-school, de ,or de installaties van de oliewin- verbouw van een gymnastieklokaal en het streekplan Westland, waarbij mn2- Stompwijk zeer nauw te betrokken. De ^eer Dorsman (pvda) was van «,P„e~raad bcs,00t medewerking te verlenen aan de stichtmg van een mening, dat de factoren recreatie en VGLO-school, alsook aan de verbouwing van het gymnastieklokaal. Het landschapsschoon van provinciaal be- streekplan ontketende een uitgebreide discussie, waarvan het resultaat was jang zjjn en men belangen van de dat b. en w. in „krachtige bewoordingen" hun bezwaren daartegen zullen plaatselijke tuinbouw niet moet hand- kenbaar maken. haven ten koste van hogere belangen. Bestuurder op slag gedood Het schoolbestuur van de Sint Lau- gend rapport van de technische Eigenlijk moest Leidschendam, als rensparochie te Stompwijk wenst een dienst, de verbouwing nu wél ver- deel van de agglomeratie Den Haag VGLO-school te stichten. Als gevolg antwoord is. Dit is het gevolg van de geheel buiten dit streekplan gehou- van het opheffen van de VGLO-klas- geniale oplossing .aldus burgemees- den worden, betoogde de heer Wilke sen te Zoeterwoude hebben vele ter Banning, die het schoolbestuur (kvp), want in de toekomst zal deze meisjes zich nu te Stompwijk gemeld, te Stompwijk hiervoor heeft gevon- aangelegenheid geregeld worden door Het aantal leerlingen wettigt de den. Als deze plannen niet doorgaan, de centrale overheid. De raad was stichting van een zelfstandige VGLO- beoogde de heer Kranenburg (p.c.g.) het volkomen eens met de bezwaren Gistermiddag omstreeks kwart voor scbool> die gedeeltelijk kan worden zal Stompwijk zijn gymnastieklokaal van b. en w. tegen dit ontwerp- vier is op de Veurseweg te Voor- ondergebracbt in de r-k- meisjes- nooit krijgen. Nadat ook de heer streekplan en drong er op aan, om schoten een personenauto komende sch°o1 te Stompwijk. Er zullen echter Koerts (vvd) ervan overtuigd was, deze bezwaren in krachtige bewoor- ult Hf» ri^htino t twee lokalen bijgebouwd moeten dat deze wijze van werken buiten- dingen kenbaar te maken, twee bomen^er^en^erT daarna op alSmede r«wiclberg' «ewoon efficiënt ia en ook veel goed- de trambaan terecht gekomen. De be- plaats- stuurder, de 43-jarige L. van Tol uit De mening van de heer Dorsman koper (ongeveer 'n halve ton), be sloot de raad zonder hoofdelijke Schiedam, wend uit de wagen ge- (pvda) als zou er een tendens be- ^!^ïgfp^rdnAfïeVraagde mede" Voorts besloot de raad om mede- slingerd en was op sLag dood. Het staan om het VGLO op te heffen, werK1"ë ie venenen. werking te verlenen ten behoeve van D___ op slag dood. Het htoffer was gehuwd en vader werd met gedeeld door wethouder van twee kinderen. Ten Heuvelhof. Er wordt juist ge streefd naar streekscholen voor het Geslaagd. De heer W. Kraan VGLO en dit plan is tot stand geko- de aanschaf van leermiddelen voor Streekplan Westland de Sint Jansschool wegens uitbrei ding; voor de inrichting van de twee- Bij het ontwerp-streekplan „West- de openbare lagere school aan de slaagde te Leiden voor het examen men na een zeer nauwkeurig onder- land" is Stompwijk zeer nauw be- Amtochtstraat werd een krediet van moderne Bedrijfsadministratie (M. zoek door de rijksinspecteur, die trokken, omdat hier de compensatie- 26.679,06 beschikbaar gesteld. De B. A.). voor de school in Stompwijk eigen lijk het initiatief heeft genomen. gronden gevonden moeten worden wijziging van de rechtspositierege- voor de uit Veur om de woningbouw lingen van het gemeentepersoneel Jubileum op de paardenmarkt. Zonder hoofdelijke stemming be- verdreven tuinders. De thans hier- kwam tot stand nu een door de heer Er viel gisteren op de paardenmarkt sloot de raad om de gevraagde me- nog een jubileum te gedenken. Het dewerking te verlenen, was het echtpaar Melle de Vries. 35 Jaar in successie stonden zij met hun oliebollen- en wafelkraam op de voor aangewezen veertig hectaren Wilke (kvp) geëntameerde zeer in tussen de Kniplaan en 't dorp Stomp- teressante discussie over de waarde wijk zijn, volgens de heer Kranen- van het plaatselijk Georganiseerd Verbouwing gymnastieklokaal burg (p.c.g) niet voldoende. Hij laak- Overleg na het overleg in het Cen- Een ander besprekingspunt was'de te de houding van Ged. Staten, die traal Orgaan. Voorschotense paardenmarkt Dit is verbouw van het gymnastieklokaal oorspronkelijk een areaal van 100 ha Op vragen van de heer Kranen- wel een unicum Hun kraam prijkte te St°mpwijk. Het was b. en w. ge- in de Westeinderpolder hiervoor had- burg (p.c.g.) deelde wethouder Groe- gisteren dan ooic volop in de bloe- bleken dat door de verbouwing vol- den aangewezen, deze gronden ble- newegen mede, dat de voorbereiden- men en aan gelukwensen ontbrak gens de thans bestaande plannen een ken voor tuinbouw ongeschikt en nu de werkzaamheden in het uitbrei- het hen niet In de ochtend werd de alleszins verantwoord gymnastieklo- geven zij er slechts veertig ha andere dingsplan De Heuvel begin oktober heer de Vries na de opening door de kaal tot stand kon worden gebracht, gronden voor. Deze ruil is Ged. Sta- gereed zullen zijn, zodat dus dan met heer P C Kraaveveld eernmnlimen- De heer CoPray <kvP> begreep niet ten onwaardig. Op deze wijze wordt de woningbouw aldaar kan worden teerd en mocht bloemen in ontvangst hoe na een vroeger bijna vernieti- het voortbestaan van de tuinderij en begonnen, nemen. De heer de Vries sprak nog een dankwoord en hy hoopte, dat de paardenmark, die nu weer ten leven is gewekt, stand zou houden. LEIDERDORP Vuilnis-ophaaldienst Vanavond heeft tussen half 8 en kwart voor 8 de overdracht plaats van de nieuwe vuilnis-auto. De overdracht geschiedt 'b(j de brandweergarage. Het is bekend, dat de politie overal raad op weet, maar de dienaren van Hermandad te Heiloo zullen toch wel een mo ment vreemd hebben opgeke ken, toen zij bij de geboorte van een baby moesten assisteren. 's Middags stopte daar een auto voor de deur van de Rijks- politiepost, waaruit een echt paar stapte. Onderweg had zich de geboorte van een kind aan gekondigd en de ouders riepen de hulp in van de politieman nen. Ijlings werd een verlos kundige gewaarschuwd, maar toen die arriveerde, was er reeds een welgeschapen jongetje ge boren. De verloskundige, zuster Mink uit Heiloo, hoefde alleen nog moeder en kind te verzor gen. Twee doden, een zwaar gewonde Doordat door nog onbekende oor zaak gistermorgen omstreeks half vijf een personenauto op de rijksweg Breda—Tilburg onder Molenschot tegen een boom reed, kwamen de 25- jarige Tilburger A. C. Timmermans en zijn 21-jarige verloofde mej. P. J. Willemse uit Breda om het leven. De derde inzittende van de auto, de 17-jarige mej. J. Willemse is met een schedelbasisfractuur en twee ge broken benen naar het Bredase St. Ignatius-ziekenhuis overgebracht. Voor haar leven wordt gevreesd. Het drietal kwam van een bruiloft in Arnhem en was op weg naar Breda. AUTO SLIPTE. In de afgelopen nacht omstreeks 12 uur is op de Eckartseweg te Eind hoven een personenauto geslipt en in volle vaart tegen een. boom gereden In de auto zaten drie personen, van wie de zestienjarige P. J. Dekkers op slag gedood werd. Zijn twintig jarig zusje Tonia werd ernstig ge wond. Zij werd in het Binnenzieken- huis te Eindhoven opgenomen De bestuurder M. A. van K. kreeg lichte kwetsuren. Hij werd naar zijn wo ning overgebracht. We'houder van Tilburg achl zich beledigd De Tilburgse v/ethouder ir J. F. L. Krugers (PvdA) heeft te kennen ge geven van plan te zijn het wethou derschap en eventueel het raadslid maatschap neer te leggen. De reden hiertoe is de herhaalde kritiek op het beleid van deze wethouder, zo wel in als buiten de gemeenteraad. De heer Krugers heeft zijn ontslag nog niet schriftelijk ingediend. Ver wacht wordt dat in de raadsvergade ring op vrijdag 29 juli deze zaak zal worden besproken. Wethouder Kru gers zou overwegen een klacht in te dienen tegen de redactieleden van een plaatselijk blad, omdat hij zich door publikaties in dit blad beledigd zou achten. Aanrander gearresteerd Verdacht van aanranding is de 35- jarige H. H. uit Venlo door de po litie van Dongen gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd en is voor de officier van Justi tie te Roermond geleid. Op 4 juli j.l. bood verdachte twee meisjes een lift aan, doch in de bos sen in de omgeving van Beegden (L.) gebood hij hen uit te stappen. Een van de meisjes, een 17-jarige Duitse, duwde hij onder bedreiging met een dolk het struikgewas in. Omdat het andere meisje echter hard begon te gillen, werd de aanrander bang en vluchtte weg. KAPITTEL KRUISHEREN Op het provinciaal kapittel der Kruisheren dat momenteel in Uden wordt gehouden, is als vicarius van de provinciaal de zeereerw. heer G. Wester gekozen. Tot continuarii van de provincie werden de zeereerw. heren N. van Leeuwen, B. Fischer en A. Teunissen Bruggink gekozen. De bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen, houdt geen audiëntie op 3 en op 10 augustus. In Nederland-Nederlands Het k.v.p.-raadslid Lindeman heeft in de gemeenteraadsvergadering van Zandvoort geklaagd over de vele bordjes en aankondigingen in de Duitse taal, die het straatbeeld van de badplaast zo langzamerhand gaan overheersen. „Men neemt hier aan stoot aan", aldus de heer Lindeman, „men waant zich soms in een Duitse badplaats. Het ontbreekt er nog maar aan dat de plaatsnaamborden niet worden aangevuld met de aanwijzing dat men zich in „Sandfort am See" bevindt, zoals in een tot de raad ge licht schriftelijk verzoek werd aan- S/S/V\A/SA/SA/W\^S/N/VN/WN/VN/N. Da foto reeft aan ovariloht van de markt, welke een feestelijk tintje droar- Burgemeester Van Fenema had be grip voor de klacht en overweegt thans maatregelen te nemen tegen het aanbieden van pension en ka mers, die in het Duits zijn gesteld. Bovendien vond hij zulks „een on derschatting van het Duitse intellect, die heus wel zullen begrijpen wat Tengevolge 1 an een gisterochtend op het kruispunt Jacob Marisstraat- Brouwersdijk te Dordrecht gebeurd verkeersongeval is de 63-jarige heer J. Witteveen, uit Dordrecht, gister middag overleden. De heer Witte veen, die op een bromfiets reed, gaf geen voorrang aan een personen auto, met het gevolg dat hij er tegen aan reed. De 36-jarige heer G. Leenheer, te Dordrecht, die zondagochtend op het kruispunt Singel—Bleekersdijk te Dordrecht met zijn motorfiets tegen een trottoirband reed en daardoor kwam te vallen, is gisteren in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam aan zijn verwondingen bezweken. Val van 13 meier door glasraam Werkstudent op slag gedood Gistermiddag is in Vlaardingen de 17-jarige Rotterdamse werkstudent H. C. G. de Koning door het glazen dak van een loods der Eerste Neder landse Coöperatie- e kunstmestfabriek Vlaardingen "evallen en op een der tien meter lager gelegen betonnen vloer terecht gekomen. Hij was op slag dood. De student, die elders in de fabriek te werk was gesteld, heeft kennelijk op het dak een kijkje willen nemen. Hij is vermoedelijk dichtbij het draadglasraam uitgegleden. zegt de directie Dat het. radio-lichtschip „Veroni ca" lek zou ronddrijven, zoals in het westen des lands wordt rondverteld, wordt door de directie /an deze re- klame-onderneming ten stelligste ontkend. Het schip heeft te Emden twee zeewaardigheidsbewijzen ge kregen, mede ten behoeve van de scheepsverzekering, voor het red- dingsmaterieel zijn afzonderlijke cer tificaten afgegeven. Sommige technici, die niet zeevast bleken, hebben de dienst van de on derneming verlaten. Zij zijn inmid dels vervangen. Vier weken geleden is een lid van de bemannnig wegens insubordinatie op staande voet ont slagen. Verder zijn er volgens de di rectie geen moeilijkheden aan boord. Aetherklanken ZATERDAG 30 JULI 1960 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VA RA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 V.d. jeugd. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Gevar. progr. 11.35 Saxofoonspel. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.15 V.d. jeugd. 14.50 Mannenkoor. 15.05 Ruimte voor vrijetijdsbesteding, lezing. 15.20 Ra dio filharm ork. 16.05 Boekbespr. 16.25 Versierde vakantietips. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Mu- ziekkiosk. 19.00 Kunstact. 19.30 Bin nen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, le zing. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Promenade-ork. en sol. 21.15 Soc. comm. 21.40 Licht progr. 22.05 Sport- uitz. 22.30 Nws. 22.40 Zang met in terviews. 23.10 Gram. 23.55-24.00 NWS. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters 1015 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V.d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.50 V. d. jeugd. 14.00 Koor- zag. 14.20 Kunstkron. 14.50 Gram. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gelders ork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Cabaret. 21.05 Pol. lezing. 21.15 Een mens kan bang zijn voor huizen, hoorsp. (II). 22.05 Rep. Eucharistisch Congres München. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gesprekken: Jong - oud - eeuwig. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00-17.30 V.d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 De klucht van de koe, toneel stuk. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Speel film.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8