GEBR. P/IES HULPKRACHTEN 10 Gemeenteraad stelt uitbreidingsplan 1960 vast brillen MEISJES LEERLINGE Fa- I.J. TAVERNE SLAGER Dubbeltjesrepen voor 75 cent PUDDING GRATIS HARINGFILETS MOKKAWAFELS Altijd een kassabon voor 10°/o korting. NEFAB0LINE Lakfabrieken N.V. I voor de fabriek i WOENSDAG 13 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT SASSENHEIM overeenkomsten met de daamee verbonden schaderegelingen. Lening van. LENING VAN 2 TON Gisteravond kwam onder voorzit terschap van loco-burgemeester wet houder A. Vogelaar, de gemeente raad van Sassenheim in voltallige zitting bijeen. Als voornaamste punt prijkte op de agenda de vaststel ling van het uitbreidingsplan, her ziening 1960 en de behandeling van de betreffende bezwaarschriften. Het plan werd met een kleine wijziging aanvaard, doch niet voor daaraan een lange discussie was voorafgegaan. De raad toonde zich overigens zeer volgzaam, zelfs een extra subsidie aan de Sassenheimse VW, die bij enkele leden niet bepaald in een goed blaadje scheen te staan, kwam er ten slotte met algemene stemmen door. De voorzitter opende de verga dering met dank te brengen aan allen, die, op welke wijze en in welke functie ook, er aan hadden meegewerkt de begrafenis van wij len burgemeester jhr mr R. Sand- berg van Boelens zo stijlvol te doen verlopen, waarbij, in het bijzonder de dank uitging naar secretaris G. A. Stolwijk. Achtereenvolgens gingen daarna onder de hamer door een voorstel tot premietoekenning ten behoeve van de verbetering van zes wonin gen aan de Bij dorpstraat, voorstel len tot onderhandse aanbesteding van de bouw yan 25 woningwetwo ningen en de uitbreiding van de Don Boscoschool met twee leslokalen. De raad had evenmin bezwaar tegen de beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaf van meubilair en mate rialen ten behoeven van de christe lijke kleuterschQoL De raad wenst een motel. De discussies over 't uitbreidings plan van de gemeente, herziening 1960 en het aantal desbetreffende bezwaren van belanghebbenden, werden geopend door de heer J. W. Kortekaas, voorz. van de KVP-frac- tie. Bij de behandeling van dit agen dapunt waren ter voorlichting aan wezig de heren Schram, dir. van Openbare Werken en de heer Zant- voort, namens „Stad en Landschap van Zuid-Holland". De katholieke fractie is het in gro te lijn eens met de zienswijze van B. en W., aldus de heer Kortekaas, met uitzondering echter van het punt be treffende een perceel gelegen bij het viadukt in de Warmonderweg waar op een aannemingsmaatschappij een ipotel wil bouwen. Spr. is van oor deel dat aan deze grond, waarvoor thans een agrarische bestemming geldt, geen bestemming moet wor den gegeven om de mogelijgheid van ae bouw van het motel open te laten. De heer K. W. van Breda, sprekende namens de Prot. Chr. fractie, wil de grond eveneens voorlopig bestem mingsloos laten. De heer Zantvoort van „Stad en Landschap" meent echter dat het formeel juister is de agrarische be stemming te handhaven, wanneer de bouw van een motel mogelijk blijkt kan de bestemming door de raad in die zin altijd worden gewijzigd. De heer Schram, dir. v. Openbare Wer ken, is daarentegen van mening dat de bestemming nu moet worden vastgesteld; „laat Den Haag het dan maar afkeuren," voegde hij er aan toe. De heer Kortekaas was slechts ge deeltelijk door de heer Zantvoort gerustgesteld en herhaalde zijn sug gestie. Ook de heer P. M. A. Ooster- veer (KVP) achtte de stichting van het motel bepaaldelijk van belang voor de gehele bloembollenstreek en sloot zich bij de mening der heren Kortekaas en Van Breda aan. Dat deed ook de heer Westerbeek (AR), die bovendien met de projectie van het motelplan evtl. andere gemeen ten voor wil blijven. Na nog enig heen en weer gepraat werd besloten de betreffende grond voor motelbouw te bestemmen. Op de andere prae-adviezen werden geen aanmerkingen gemaakt en werd het voorstel: vaststelling uit breidingsplan, herziening 1960, met de besproken correctie met algeme. ne stemmen aanvaard. Tevens werd besloten een herziening van het uit breidingsplan voor enkele delen van de gemeente .voor te bereiden. De raad ging voorts accoord met de ontbinding van 'n tweetal pacht Aan de agenda werd staande de vergadering nog een punt toege voegd. De n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten te Den Haag wil aan Sassenheim ƒ200.000 lenen on der de gangbare voorwaarden. Dit bedrag is bestemd ter consolidatie van een deel der vlottende schuld, meer in het bijzonder van de stich- tingskosten van 79 geplande wonin gen. De raad had er geen bezwaar tegen. Bij één onderdeel van de comp- tabiliteitsbesluiten kwamen de ton gen ook in beweging. Enkele leden hadden nl. bezwaar tegen de toe kenning van een extra subsidie aan de VW „Sassenheim Vooruit" die voornemens is „jaarlijks een VW- middag en -avond te organiseren, zulks voor wat de avond betreft in samenwerking met de plaatselijke muziek- en zangverenigingen". Van enige effectvolle activiteit der VW hadden deze leden weinig kunneni bespeuren tot nu toe, terwijl een van hen het „vreemdelingenverkeer" in Sassenheim vrij problematisch acht te. Anderen waren het daar niet mee eens. Volgens deze is de subsi die goed besteed en bovendien „gaat 't geld niet de (Sassenheimse) deur uit". De voorzitter meende te mogen constateren, dat er toch een andere geest in de VW is gekomen en bo vendien is Sassenheim zo langzamer hand een voorplaats van Noordwijk geworden. Met de door VW voor gestelde plannen kan zij goodwill kweken bij de eigen burgerij. Spr. brak een lans voor dit voorstel. En de raad was volgzaam genoeg, om, alvorens in besloten zitting te gaan, de 300,te voteren, voor lopig voor één jaar. Vechtpartij in woonwagenkamp. Omstreeks 7 uur gisteravond ont stond een vechtpartij tussen een tweetal mannelijke bewoners van 't woonwagenkamp aan de Warmon- derdam. Oorzaak was onenigheid over een handeltje. Er vielen harde klappen, maar de politie, die snel ter plaatse was trad bemiddelend op. Concert. Hedenavond om 8 uur geeft de plaatselijke harmonie „Crescendo" een concert op het mu- ziekpodium. 9 Augustus: weer schatgraven in Noordwijk-Zee 9 Augustus bevindt zich op 't strand van Noordwijk weer eer krioelende gravende massa, die door goudkoorts tot de grootste activiteit gedwongen wordt. Er zit een schat in het zand: een schatgraverskist inhoudende 100 echte Nederlandse guldens. De Maria-conferentie van de St. Vincentiusvereniging te Lei den organiseert nl. op die dag, te beginnen om half drie, weer de traditionele schatgraverij, die ook nu weer door attracties wordt opgeluisterd. Nog negen en negentig andere prijzen wor den in 't zand verborgen, prach tige prijzen, die het ook nu weer de moeite waard maken aan dit massaal gebeuren nabij het Pa lace hotel deel te nemen. KOUDEKERK Secretaris van „Goed Wonen" koninklijk onderscheiden In het gemeentehuis kwam het be stuur van de woningbouwvereniging „Goed Wonen", met dames in een buitengewone vergadering bijeen. Dit in verband met het feit, dat aan de secretaris, de heer Hendrik v. Leeu wen, door H.M. de koningin de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, was toe gekend. De heer Van Leeuwen, die binnen enkele dagen de 75-jarige leeftijd hoopt te bereiken, is in het maatschappelijke leven van Koude kerk aan den Rijn een bekende per soonlijkheid. Hij was jarenlang als steenfabrikant in deze gemeente ge vestigd. Gedurende ruim 34 jaren was hij bestuurslid van de Chr. Na tionale school aan de Rijndijk en thans is hij nog erelid van deze schoolvereniging. Burgemeester Waverijn memoreer de, dat de onderscheidene binnen enkele dagen de leeftijd van 75 jaar hoopt te bereiken en voegde hieraan toe, dat het bestuur van de woning bouwvereniging behoefte had ge voeld een tikje van de sluier op te lichten. Nadat de burgemeester hem de on derscheiding op de borst had gespeld wenste hij hem geluk met deze on derscheiding en hij sprak de hoop uit, dat de heer Van Leeuwen deze nog lang mag dragen. Namens het bestuur van de woningbouwvereni ging bood hij een blijvend aanden ken aan, terwijl aan mevrouw Van Leeuwen namens de woningbouw vereniging en namens het gemeente bestuur bloemen werden aangeboden. Hierna spraken achtereenvolgens wethouder W. van Vegten en de heer C. Oppelaar. Tot slot sprak de heer Van Leeu wen een dankwoord. Ondertrouwd: Dirk van Vliet, 20 j., en Jantje Zweeris, 21 jaar. Gehuwd: Willem Lekx 23 jr., en Alida van Zwieten, 22 jr; Jan Brom mers 27 jaar en Geertruida Vonk, 24 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN OVERSTEKEND MEISJE DOOR AUTO GEGREPEN Dinsdagmorgen even voor zeven uur vond op de Steekterweg, ter hoogte van het Goudse Rijpad, een verkeersongeval plaats waarbij het 16-jarige meisje A. J. M. Overes, le vensgevaarlijk werd getroffen. Het meisje is in zorgwekkende toestand opgenomen in het Academisch Zie kenhuis te Leiden, nadat dr. A. J. Zwartendijk haar medische hulp had verleend. De heer H. van Dijk, wonende te Utrecht, reed met een bestelauto over genoemde weg in de richting Utrecht en passeerde nabij het Goudse Rij pad een tegenligger. Achter deze te genligger stak het meisje zonder vol doende op het verkeer te letten, plot seling per rijwiel de rijbaan over. Het meisje werd door de wagen ge grepen en ongeveer 20 meter weg geslingerd. Zij liep arm- en been breuken op, inwendige kneuzingen en naar alle waarschijnlijkheid een hersenbloeding. Het rijwiel is totaal vernield; de auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Ongeval met bromfiets. Om streeks half zes dinsdagavond reden twee bromfietsers, de heren A. H. S. en C. v. H., beiden Alphenaren, ach ter elkaar, over de Jan Nieuwen- huijzenstraat. Vermoedelijk maakten zij wat capriolen met het gevolg, dat de achterste, C. v. H., de voorste brommer raakte en kwam te vallen waarbij hij o.a. een ernstige hersen schudding opliep. Dr. M. E. v.d. Steen verleende me dische hulp waarna het slachtoffer per ziekenauto is overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. De bromfiets van Van H. is flink beschadigd. LEIDERDORP Geboren: Bernadette Wilhelmina Elisabeth dr van H. B. M. Kraaij- vanger en W. F. M. Padberg; Johan nes Jan zn van W. d Graaf en J. van Bemmel. Ondertrouwd: J. de Jong 24 jr en G. Zwanepol 27 jr. LEIDSCHENDAM Duivensport Aan de vlucht uit 't Franse plaatsje Tergnier (afstand 280 km.) hebben 81 Leidschendamse duiven deelgenomen. Zij werden ge lost om 6 uur en om 8.35.01 u. kwam de eerste duif binnen, de laatste om 8.42.58 uur. De rangorde was: J. Nieuwenbroek 1; J. Scheffers 2, 7, 8; G. Alblas 4; H. Stembord 5; J. Ver laan 9; B. Hoogweg 10; W. Spigt 11; L. Mooyman 13. Aan de vlucht vanuit Ruffec (af stand 740 km.) hebben 22 duiven deelgenomen. De eerstaankomende duif legde de afstand af in 8.20.40 u. en de laatste kwam binnen na 9.23.10 uur vliegen. De uitslag was: W. Spigt 1; P. Faure 2; J. Nieuwen broek 3; J. v. d. Meer 4; M. van Lo- chem 5; H. Stembord 6. Geboren: Anthonie L. zn van O. H. Zelle en A. F. van der Werf; Cor nelia M. J. dr van C. L. van Bohe- men en C. H. Vaneman; Astrid E. M. dr van L .J. C. Goeman en P. G M. Boers; Gezina A. dr van K. Smit en L. Huizing; Comelis M. M. zn van C. L. Jansen en J. H. van Rijn; Ma ria J. C. dr van B. A. Bleijs en W. M. J. de Waal. Ondertrouwd: J. R. Hendriks te Berkel en Rodenrijs en C. M. C. Hofstede; F. A. J. Raaymakers te Uden en C. J. van Veen. Getrouwd: J. L. A. Blom te Den Haag en J. G. M. Rijsdijk. Overleden: M. F. Meeuwisse 85 jr wed. van L. M. Groenewegen. Marktberichten WOERDEN, 13 juli, Kaas Aan- voer 113 partijen. Ie kwaliteit 1.96- 2.05, 2e kwaliteit 1.87-1.95, extra kwaliteit 2.20. Handel matig. TER AAR, 12 juli, Groenten Augurken: fijn 0.40, fijnbasterd 0.38, basterd 0.35, grof A 0.32, grof 0.43, CD 0.19, E 0.27, CD afw. 0.11 alle» per kg. voor BOTERMARKT 1 bij Stadhuisplein TELEF 25036 TE HUUR voor bejaard echtpaar te Zoeterwoude a.d. straat weg. Parterre gedeelte be staande uit kamer ensuite, keuken, schuurtje; etage: grote achterslaapkamer, gebruik V» zolder, v. en a. tuin. Br. onder no. 1213 bur. v. d. blad. Gevraagd: bekend met handbrei machine, e.v. halve dagen of als thuis werk. Tevens enige meisjes als n.v. P. en J. VAN POOT CO. 46 Lammermarkt 46 Leiden. Donkersteeg 17 Leiden Telef. 20192 voor winkel en worstmakerij Gevraagd een net WINKELMEISJE Levensmiddelenbedrijf A. H. KROM X Stofzuigers ,.a. f115.— bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.— voor uw oude Fa Dusoswa Turfmarkt 13. Leiden met zuiver wollen bekleding, in de nieuwste modellen. Tijdig bestellen, ƒ2.75 per week. Eigen werk. Jacob v. d. Doesstraat 106, Den Haag, tel. 070—322675. X Grammofoonplaten te koop gevr. Zend brief kaart: Postbus 3045, Voor burg. i Profiteer zoveel U wilt. Ze komen met de vakontift altijd van pos. Elk derde pakje ZONDER-KOKEN Gevarieerde smaken» chocolade, vanille, caramel, frambozen, onanas en mokka. 2 blikken tarnen van 138 cant voor 120 cent Neem haringfilets In mosterdsaus, tomatensaus of pikante saus. Een pak van 58 cent voor 48 cent Heerlijk bros. In speciale verpakking, dus veel langer vers het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van I. 4,- De Gruyter-artikelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geldig van 13 t/m 19 juli 1960 VOORSCHOTEN vraagt: i Ongeschoold geen bezwaar. Zaterdags vrij. Persoonlijke aanmelding: ROUWKOOPLAAN 8—10 X 10 Auturijlessen vooi 47.50 Nieuwe Opei Re kord. Erkend en gedipi instructeur Autoryschoo „Irene", Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge, telef 286: tel Leiden 26753 X Aangeb. dwergpoedel- tje, 11 weken, gitzwart, 125.voor goed tehuis. Tel. 070—725793. X Papegaai gevraagd, ook alleen papegaaienkooi, v. d. Wateringenlaan 154. Voorburg, tel. 070—725793 X Goed tehuis gevr. voor zeer mooi poesje. Te bevr. Koninginnelaan 14, Oegst- X Gevraagd: een nette werkster. Th. M. van Schaik, Lage Rijndijk 10, Leiden. X Jawa-scooter La Bohe- me aangeboden, m. scherm en helm, km.stand 9600. Margrietstraat 4 Noord wijk aan Zee, tel. 3427. X K. Mobilette; als nieuw geëm. zitbad; pracht eiken orgel; 1-pers. spiralen; op- klapledikanten; Bieder meier mahonie canapé; mah. ronde en ovale tafel; pracht gotisch bankstel; tafels. In- en verkoop van antiek, meubels enz. W. F Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D., tel. 23261. Reclame is de motor van uw bedriji repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo- X Direct achter het stuur bij autorijschool Frans Goddjjn! Snelle dus voor delige opleiding! Madoe- rastraat 29 of Garenmarkt 5, Leiden, tel. 01710-34430. Lest met Opel 1960. X Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, f laswerk enz. Het Emaille- uis. Haarl.straat 160-165B X Autoverhuurbedrijf .Souplesse'. Nieuwe Volks wagens, Opel Rekord, Ford Consul. Met en zon der schuifdak. Alle tvagens met radio. All risk verze kerd. Betere service. Bil- X Kussenkast. armfau- teuils, kabinet, ronde ta fels. bureau, ladekasties. chiffoniëre, mahonie bij zettafeltjes, schemerlam- Ben, Perzische kleden, ke rn, oud-holl koperen kronen, koper, tin. Inkoop antiek. Ter Wee. Hooi gracht 86, tel. 25461. X Kaagweek 1960. As. zaterdag vertrekken onze rondvaartboten om 2.30 u. vanaf de Gemeentehaven te Warmond naar het Ad- miraalzeilen met bezoek H.M. de Koningin. Prijzen 2.p.p. H. A. v. Hulst, Norremeerstraat 28, War mond. X 2e h. motorrijwielen?? Wij hebben momenteel n Puch 250 c.c. SGS in goe de staat en een Sparta Vict. 250 c.c. in goeae st. Valk a.d. H. Schouw, Voor schoten, tel. 0171025191 X Hoera! Geslaagd! Geef nu een passend geschenk Geef een horloge, een blijvende herinnering, maarkoop bij een vertrouwd adres, dan voorkomt U teleurstelling Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. X Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz vernieuwen onder ga rantie. ook no-lron Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf Nieuwe Rijn 94 tel 25391 X ledereen Is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers v.a f19.50- twee pers. v.a. f26 50 Smits bedden- en tapijtenmaga zijn. Mare 98. Vrouwen steeg 9, tel 23913. X Te huur zonder chauf feur nieuwe Renault Dau- phine. Voor vacantie on weekenden Loopt 1 od 17 Sigarenmagazijn Uljee, Schoolstraat 47, Voorscho ten, tel. 2755. X Postzegels, vliegbrie- ven, vluchten, kaarten, enz. te koop gevraagd v d. Wateringenlaan 154. Voorburg, tel. 070—725793 weelde wordt gevraagd: zelfstandige huishoudelij ke hulp. Zo mogelijk in tern. Oranjelaan 2, Oegst- X Leert D.A.t. rilden Eenvoudiger, goedkoper Inl. by Gebi v. Uiden, D.A.F -dealer, Verdamsti 6, teL 23041. X Gulf-smeerstation. Se- neuse aandacht voor uw kostbare auto Guli-servi ce. Verdamstraat 6. fp Gulf benzine. Een wei aad voor uw motor ook mengsmering. Gulf-servi- ce. Hoge Rijndijk 90 X Een verpleeghulp gevr. in Het Sonnehuys, Zoeter - woudsesingel 67 X B.z.a. net meisje, 16 jr. met 4 j. MULO en type diploma, voor kantoor of andere werkzaamheden. Br. onder no. 1216 bur. v. d. blad. X Merkhorloges! Reeds voor 34 75 brengen wij een 21-steens, schok vry waterproof, antimagnetic herenhorloge merk ancre. grote secondewijzer, 1 jaar schriftelijke garantie Be spaar geld en kijk eersl bij de Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8. X Keuze uit 500 schilde rijen. Dressoirmaat. Vanaf 19.75. op doek compleet met lijst. Etsen, platen, enz. Artistieke omlystin- ?;en voor uw platen en oto's. Voorheen Herreur, Haarlemmerstraat 162, tel. 26519. X Te koon: emaille bad. G. van Ruiten, Noordkade 12, Roelofarendsveen. X Solex de Luxe 1959; Solex de Luxe 1958. In pr. staat. Dahliastraat la, Lei den b.d. Lammenschansw. X Al brandt het maagzuur nog zo fel een Risp-tabletje blust het wel! warme kas, laarteelt, 600 i. eter koude kas. jaarteen 1500 meter open grond b Dit is te koop of te huur J. Elstgeest, Roelofarends veen, tel 291 K 1713 X Markiezen: rolscher men: al jaloezieën Groot ste sortering zo ïwering Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs by het verkoopkantoor van Melchers Markiezenfa- briek: C E Jedeloo. Oegst geest, Juffermansstraat 23 fel 01710—31165. X Aanhangwagens met rijksgekeurde torsievering monteren van trekinstal- latie's onder elke auto A S. Schalkers, Nwe Bees tenmarkt 32. Leiden, tel. 30358. X Rondvaart over Kager- plassen, vertrek dagelijks 14 uur. LeidenSchiühol vertrekt dagelijks 10.30 u (beh. 's zat. en 's zond.) Geregelde sfadsrondvaar- ten. Afvaart Beestenmarkt Rederij Gebrs. Harland tel. 23633. X Eenv. r.k. jongeman 23 jr (verloofd), in deze om geving vreemd zou graag vriendschap sluiten met eenv. r.k. jong gezin of vriend. Omgeving Oeest- geest. Br. onder no. 6496 bur. v. d. blad. X Verhuur kano's. 1- en 2-pers. kano's. Jachthaven De Trekvaart H. Geijs- man, Marediik 149a, Lei den, tel. 21144. X Helpt mee een kerk bouwen ter ere v^n St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom- giro: 227223 A. A. J. Buvs. bouw-pastoor. Leid- schendam. terskerkkoorsteeg 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. X H.H. Chrysanthenkwe- kers. Dennepaaltjes voor chrysanthen uit voorraad leverbaar Beleefd aanbe velend P. van Klink. Han del in rietmatten, manden en palen, Noordeinde 214, R A Veen, tel. 499. X Kaagweek 1960, A.s. maandag vertrekken onze rondvaartboten 's avonds 20.30 uur vanaf de Ge meentehaven te Warmond naar de Gondelvaart met na afloop vuurwerk. Prij zen 3.p.p. H. A. van Hulst, Norremeerstraat 28 Warmond, tel. 01711—300 X Vissoortver. WV Zoe terwoude, organiseert za terdag 16 juli viswedstrijd t.b.v. bejaarden, aanvang 3 uur. Ie prijs een fiets, vele andere Drijzen. In schrijving: Vrouwenweg 51. tel. 01751—271 1.— p.p. en tot een kwartier voor de aanvang, in café „Cronesteijn". X Weeens vertrek: Fhi- 1 i os radio pracht toestel 75.FAM sleestofzuiger 125 V., geheel compleet, als nieuw, even gebruikt, 55.J-oboton nlatenwis- selaar, 3 snelheden met saffier 35.Tollenstr. 7.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3