HIER WORDEN MENSEN VERHANDELD Universiteit van New York houdt zomercursussen o.m. in Leiden DINSDAG 12 JULI 1960 DE I.EIDSP Cf"'" v-r PAGINA 7 Gisteren opening in juridische centrum Gistermiddag heeft prof. dr Sey mour L. Flaxman, hoofd van de zo mercursussen der New Yorkse uni versiteit in Europa, in het juridisch studiecentrum „Gravesteen" te Lei den de zomercursus van bovenge noemde academie geopend. Het programma van deze zomer cursus, welke tot 19 augustus duurt, bevat een vijftal onderwerpen, na melijk: de theorie der vergelijken de literatuurgeschiedenis, het mo derne Europese drama, stromingen in de Europese gedachtenwereld sinds 1918, zeventiende eeuwse Euro pese kunst en de gemeenschappelijke Europese markt met haar politieke en economische aspecten. Oorspron kelijk stonden er nog drie andere onderwerpen op het programma van de leergang maar deze zijn geschrapt omdat er niet genoeg studenten voor bleken te zijn. Nadat prof. Flaxman in zijn ope ningswoord de gasten en studenten namens de New Yorkse universiteit had verwelkomd, wees hij er op dat deze zomercursus de eerste was die r. Mulo -examens Leiden e.o. ■k. scho en Voor de stichting het r.k. mulo examen zijn te Leiden geslaagd: Voor het diploma A en B: B. O ver dijk, Leiden; J. W. Vuurpijl, Leiden. Voor het diploma A: W. M. Y. M. van den Berg-Noordwijk; J. W. Dui venvoorden, Valkenburg; A. Pes- schier, Noordwijk; P. Buwalda, Bos koop; H. C. Heyker, Hazerswoude; J. W. Aanhanen, Katwijk; C. J. A. Beckers, Leiden; A. C. Beyk, Sas- senheim; T. B. van der Berg, Kat wijk; J. P. C. Bergman, Leiden; I. Bongaarts, Zoeterwoude; F. M. A. Buis, Leiden. Voor het diploma B: J. M. Vos kuil, Leiden. M.U.L.O.-EXAMENS TE LEIDEN Geslaagd voor diploma A (de met gemerkten tevens voor midden standsdiploma): De dames M. C. Rombout, P. E. v. Milaan, M. Zaalberg allen te Leiden; C. A. H. Keiler*, Hekendorp; W. M. A. v. Iterson*, Rijnsburg; A. J. Jon- gerius*, Oegstgeest, E. M. Coumou*, Oegstgeest, M. M. Spetter, Leiden; N. Bos, Bodegraven. De heren F. C. v. d. Oever, W. F. v. Wijk, R. G. J. v. Kommer, F. H. Tieleman, H. Doove allen te Leiden; W. H. v. d. Nat, Leiderdorp; K. M. v. Iwaarden, Leiden; G. de Vries. Bodegraven, A. Hoosbeek*, Rietveld; P. Huisman*, Bodegraven; C. G. Heijl*, Warmond, D. Kromhout*, Rijnsburg; W. A. de Jong*, J. W. Boot* beiden te Bodegraven. Afge wezen 5 candidaten. RIJNLANDS LYCEUM TE WASSENAAR Geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-A: de dames I. F. Bergen, te Leiden, C. Holdert, te 's-Gravenha- ge, H. 'van Dijk, H. J. Harting, J. L. E. de Jong, C. J. Lith, J. C. G. Roe- leveld en H. O. Spreeuw, allen te Wassenaar; de heren F. B. Gorter, te Leiden, E. C. Dekker, te 's-Graven- hage, H. D. A. Haks, J. J. M. Hüb- scher, B. H. Millenaar, G. 'J. L. Swart en M. Tipker, allen te Was senaar. Er zijn twee kandidaten afgewe zen. Alle examens zijn geëindigd. VOORSCHOTEN GESLAAGDE SCHOOLSPORTDAG Gisteren is voor alle derde en ho gere klassen van alle lagere scholen een schoolsportdag gehouden, die ge organiseerd was door de heren Jong kind, Wassink, Geerts en Fransz. Ondanks het ongunstig uitziende weer konden gisterochtend de bijna duizend kinnderen toch hun vaar- digheidseisen afleggen en kon het gehele programma afgewerkt wor den. De èisen bestonden uit 60 meter hardlopen, balwerpen, verspringen en een behendigheidseis. Afhanke lijk van de behaalde resultaten kon den de kinderen een A, B, C, D of E-diploma behalen. Om twee uur 's middags werd het juist droog genoeg om te starten voor een 7Vs km. wandelmars, waar aan alle kinderen deelnamen. Gelukkig bleef het ook gedurende die wandeltocht door het dorp zo goed als droog. Toen de jury be staande uit de heren De Haan (Con sulent voor de Lich. Oefening uit Leiden), Jongkind en Wassink, de prijswinnaars van de mars bekend zouden maken, was het weer begin nen te regenen. De heer De Haan, die het woord voerde namens de jury en namens burgemeester en wethouders, die verhinderd bleken, prees de sporti viteit, die het mogelijk gemaakt had de schoolsportdag op zo'n goede wij ze te laten verlopen. Spr. reikte daarna aan de volgen de scholen fraaie prijzen uit voor de wandelwedstrijd: 1. St. Marisschool; 2. Openbare Vlietschool; 3. Bethanië- schooL officieel van wege dit instituut in Europa wordt gehouden. De New Yorkse universiteit, die in 1831 werd opgericht, telt thans 40.000 studenten van wie vele uit andere landen afkomstig zijn. De universiteit die veertien „colleges" en afdelingen omvat, is een parti culiere instelling die noch van de stad noch van de staat New York financiële ondersteuning ontvangt. Prof. Flaxman zeide dat zijn uni versiteit gelukkig en trots is in ver binding te zijn getreden met Ne derlands oudste zusterinstelling. Dit contact is mogelijk geworden door de „Netherlands University Found ation for International co-operat- ion" (Nuffic). Aan het einde van zijn rede sprak prof. Flaxman de hoop uit dat de cursisten profijt zouden mogen hebben van dit experiment en dat het de internationale univer sitaire samenwerking mocht bevor deren. Ook in Den Haag wordt vanavond de cursus geopend. Bij de openning wordt o.m. het woord gevoerd door prof. mr J. E. Jonkers, rector-magnificus van de rijksuniversiteit te Leiden. STOMPWIJK Sport op blote voeten Met de stille hoop, dat de bij de aanvang vallende regen zou ophou den begon men toch maar met de districtssportdag van de LTJ-LTM op het veld Van Stompwijkse Boys. De stille hoop is echter een hopen gebleven, want gedurende de gehele middag bleef het regenen en na kor te tijd»zag men de meest vreemde combinaties van kleding dragen door de deelnemers, die ondanks hun voor zorgen doornat waren. Het speelveld werd spiegelglad en om de grasmat niet teveel te bescha digen speelde men op het laatst maar op blote voeten, want de leden wa ren enthousiast genoeg om de strijd tot het laatste vol te houden en ris keerden blijkbaar liever een griepje dan te staken. Begonnen werd met de laatste strijd van de voetbalcompetitie tus sen Bleiswijk en Stompwijk. Bleis- wijk werd hier winnaar. De 80-meter hardlopen voor dames werd 'n over winning voor de Stompwijkse A. Overdevest. Jan Olsthoorn (Stomp wijk) kwam in de finale 100 meter voor heren juist iets eerder over de finish dan Wim Bos (Bleiswijk). Op het spekgladde veld werd het volleybal wel 'n zware opgave. Bleis wijk had het minste last van de kou en won de strijd gevolgd door Zoe- termeer. Bij het touwtrekken bleek, dat de Stompwijkse LTJ-ers de sterk ste biceps hadden. In de finale won nen zij van Zoetermeer en Bleiswijk. Het „langzaam-fietsen" zal wel een grote wilsbeheersing gevraagd heb ben, want in de plensende regen gaat men veel liever gauw naar huis. Zoetermeer" had er de minste zin in om hard vooruit te komen en werd eerste gevolgd door Berkel en Stomp wijk. Bij het verspringen voor dames be haalden Zoetermeer en Berkel de meeste punten en bij de heren weer Berkel. Voor de 1500 meter hadden 15 deelnemers zich opgegeven. Na enkele valpartijen bereikte A. de Winter (St.) als éerste de finish. Na afloop ging men bibberend re kenen welke afdeling de beste pres tatie geleverd had. Bleiswijk had de meeste punten verzameld en mocht 's avonds bij de prijsuitreiking, in het "Blesse Paard", de door de pas toor van Bleiswijk beschikbaar ge stelde wisselbeker in ontvangst ne men. De afdeling Stompwijk had een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de beste LTM-afdeling. Deze beker ging naar de Zoetermeerse L.T.M.- sters. het westen staat machteloos (Van onze verslaggever) ÖZJIDDA (P P) - We weten allen, dat de havenbuurten van de grote havensteden waar ook ter wereld een speciale sfeer hebben. We denken hierbij aan de buurten van Rotterdam, Amsterdam, Antwerpen, Hamburg, om maar dicht bij huis te blijven. Maar de havenbuurt van een oosterse havenstad, zoals hier Dzjidda is toch nog wel iets anders. De sfeer hier is een typisch mengsel van die van de ons bekende havenstad, met iets mysterieus, dreigends oosters, voor ons westerlingen eigenlijk onverklaarbaar. Donkere nauwe straatjes en slopjes, waarin ondefinieerbare geurtjes en stan ken hangen, vormen een labyrinth, waarin de niet ingewijde on herroepelijk verdwaald. Obscure havenkroegjes en andere etablis- sementjes vormen de entourage. Het is in dergelijke gelegenheden, dat we lieden opmerkten, waarvoor de internationale politie belangstel ling heeft, doch die men zo buiten gewoon moeilijk grijpen kan, omdat ze hier hun misdaden ongestraft kun nen uitvoeren. Ze zijn slavenhalers en slavenhandelaren. Het klinkt misschien raar in onze verlichte twintigste eeuw, maar het is helaas de waarheid. In weerwil van instellingen als de Verenigde Naties en algemeen aanvaarde ver klaringen van „de rechten van de mens" wordt hier in het nabije oos ten rustig in mensen gehandeld. Onze leidsman in deze Arabische havenplaats is een hooggeplaatst ambtenaar van een der wereldorga nisaties, die een onderzoek instelt naar de omvang van deze mensont erende handel. Hij weet er ons wel het een en ander van te vertellen. ER IS NIETS VERANDERD Voor de negers in Oost-Afrika is er in de loop der tijden weinig veran derd. Evenals honderd jaar geleden bestaat de mogelijkheid, dat in het holst van de nacht groepen zwaar bewapende mannen hun dorpen over vallen en de meisjes en jongens in de leeftijd van drie tot acht jaar roven. Aan tegenstand behoeven de negers niet te denken, want de on verlaten deinzen er niet voor t?- rug het gehele dorp plat te branden en de bewoners te doden. De schrik zit er daarom diep in en dikwijls verdwijnen de slavenjagers, zonder dat er een schot gelost is, met hun geroofde „waren" in het oer woud. Met touwen en kettingen aan elkaar geklonken, maken de arme kinderen lange dagmarsen door de oerwouden van oost-Afrika. Op verborgen plaat sen aan de kust, zijn verborgen op leidingskampen, alwaar de jongens en meisjes worden gedrild. De jongens blijven er tot hun zestiende jaar en zijn dan „omgeschoold" tot gewillige arbeiders, de meisjes blijven er tot hun twaalfde jaar en worden in „huishoudelijke arbeid" onder wezen. AAN BOORD OF OVERBOORD Hebben de jongens en meisjes de vereiste leeftijd bereikt en is hun op leiding voltooid, dan komt het ge vaarlijkste avontuur, het transport. Zij worden in natuurlijke havens In de snelle slavenschepen geladen en weer met kettingen aan elkaar ver bonden. De overtocht over de Rode Zee vindt meestal 's nachts plaats, in verband met de scherpe contro le van Egyptische oorlogsschepen, die onverwijld in actie komen wan neer zij een verdacht schip signa leren. De gevolgen voor de arme slaven zijn dan ontzettend. Wanneer het slaven schip gesignaleerd wordt en de jacht wordt geopend, tracht het eerste te ontkomen, hetgeen nog al eens ge lukt, aangezien deze schepen spe ciaal voor dit doel zijn gebouwd en een grote snelheid kunnen bereiken. Verliezen zij de Jacht en naderen de controlerende oorlogsschepen, dan ontzien de slavenjage-s zich niet om de geketende slaven snel over boord te gooien. De zv re kettin gen zorgen er voor dat de jongens en meisjes ogenblikkelijk zinken en wanneer de controleurs langszij ko men, is er niets meer te vinden en gaan de slavenhandelaars vrij uit. Er valt niets te bewijzen. NAAR DE MARKT Is de overtocht gelukt, dan worden de slaven in één van de havens van het nabije oosterf aan land ge bracht en vervoerd naar de handels plaatsen. Dit zijn de steden Mekka, Medina, Sana, Dzjidda, HodeiPa en Taiz. Daar zijn officiële mark ten, alwaar de „koopwaar" wordt tentoongesteld, bekeken, betast en verhandeld. De meisjes die verhan deld worden, worden „musimas" genoemd, hetgeen vrij vertaald „die naressen van Venus" betekent. De prijzen van menselijke koopwaar zijn in de loop der tijden sterk ge daald. Vroeger koste een knap meisje 900 dollar, nu betaalt men er ongeveer 150 dollar voor. De prijzen van Jon gens liggen nog veel lager. Veel Arabieren geven de voorkeur aan Abessijnse vrouwen. Dit is de de slaven een .stempel' op het hooft! drukt. Arabis,che sheiks houden daar duizenden slaven en het leven van de ze ongelukkigen is betreurenswaar dig. Het houden van slaven H in deze landen de gewoonste zaak van de wereld, men kan het rekenen tot de zeden van het land en dat is Juist het ergste. Zo is bestrijding als dat wat wij als een kwaad zien, bijna onmogelijk. PRIJSCONTROLF Dat het kopen van een vrouw tot ra re gevolgen kan leiden, wordt bewe zen door het feit, dat Mohammedanen in Israël zich bij de Minister be klaagd hebben over het feit, dat ar me Mohammedanen lid worden van de communistische partij, omdat de prijzen van de vrouwen in nlet-coro- munistische Arabische gezinnen te hoog zijn. Men heeft verzocht om prijscontrole op de Mohammedaan se vrouwen. Het gevolg van deze liefdeloze hu welijken is, dat het aantal echtschei dingen duizelingwekkend is. Statis tieken wijzen uit, dat slechts 5 pet. der vrouwen eenmaal huwt. Van de 7000 huwelijken ln een jaar gesloten worden er 5000 binnen het jaar weer ontbonden. Het is volkoj..en normaal reden dat vroeger in het land van keizer Haillie Selassie de slavenhan del welig tierde. Het land van de negus van toen één van de belang rijkste leveranciers. Het westen was hier wel degelijk van op de hoogte en men heeft steeds getracht, de slavenhandel in Abessinië de kop in te drukken. In 1923 werd de af schaffing van deze ergelijke handel als voorwaarde gesteld voor de toe treding van Abessinië tot de Volks bond. De negus beloofde het, maar zijn maatregelen bleken 'en enenma le onvoldoende met als gevolg dat alles bij het oude bleef De Italianen hebben de slavenhandel in dit land met wortel en tak uitge roeid. Bij de bevrijding van zijn land viel 't de negus niet moeilijk om het westen ter wille te zijn ei. de sla vernij buiten de wet te stellen. Wat er nog in ontoegankelijke gebieden gebeurt, gaat verscholen achter een ondoordringbare sluier. GESTEMPELD In Saoedie-Arabië en in Yemen vindt de handel legaal plaats. Wanneer de slaven hier zijn aangekomen, is geen redding meer mogelijk, 't Eigenaar digste is, dat de markten voor een groot deel in handen zijn van Euro peanen, meestal lieden met een be smet verleden, fortuin jagers en avon turiers. De markten die bij de kust liggen zijn de grootste. Dikwijls wor den groepen slaven hier gekocht door engroshandelaren, die ze per kameelkarevaan, verder het binnen land invoeren en de jonge:.s en meis jes daar weer op de markt brengen en hen dan „en detail" verkopen. Daar is 't ook nog gewoonte, dat men In de obscure havenbuurten heeft men nooit van de rechten van de mens gehoord. Een men senleven telt niet. wanneer een vrouw ongeveer tien maal trouwt. Er zijn echter ook slavinnen die met Arabische mannen huwen, en het verschijnsel doet zich voor, dat ook weer uit statistieken gebleken is, dat deze huwelijken over het algemeen gelukkiger zijn, dan de traditiehuwe lijken volgens de Koran. Op de 1000 huwelijken met slavinnen komen slechts gemiddeld drie echtscheidin gen voor. De reden laat zich gemak kelijk raden, de vrije uze geeft waarschijnlijk de doorslag en boven dien is gebleken, dat een zogenaam de „musima" haar man beter boeit. DE BESTRIJDING Het comité „Bestrijding Slavenhan del" van de U.N.O. waarbij nota be ne ook Saoedie-Arabië en Yemen zijn aangesloten, tracht deze mens onterende handel met alle middelen te bestrijden, hetgeen door de sys tematische tegenwerking van deze Arabische landen 'n zeer zware taak is. Alle maatregelen worden gesa boteerd en men gaat er rustig ver der met de legale handel in slaven en slavinnen. De bestrijding van het kwaad zal van binnen uit moeten geschieden want van buiten uit is er geen kans op succes. Dat het nog een langduri ge en zware taak voor de boeg heeft, daar is het comité zich wel van bewust. Het heeft echter beslo ten alle middelen te L bruiken en van de gehele beschaafde wereld. WASSENAAR Nieuwe straatnamen B. en W. stellen de raad voor namen vast te stellen voor nieuwe straten, die in het uitbreidingsplan Spinbaan zullen moeten worden aangelegd. Een van deze straten wensen B. en W. te noe men naar pasoor Dirk Woutersz die van 1508 tot 1580 leefde en nauw met de dorpsgeschiedenis van Wassenaar verbonden is. Verdere nieuwe namen zijn: Florijnstraat, Vreéburglaan en Vreeburgplein (naar vroegere buiten plaatsen), Gijtoelantstaat (naar een vroegere baljuw en schout) en Spin baan, naar de naam welke vroeger deze omgeving droeg. EHBO-examen Donderdag 7 juli is door de examinator dokter J. S. Knip uit Rijswijk geassisteerd door dokter J. A. Römer, het examen af genomen aan een 12 tal candidaten voor het EHBO-diploma. Slechts 2 candidaten bleken niet de vereiste kennis van EHBO te bezitten en moesten worden afgewezen. De cursus was georganiseerd door de afd. Wassenaar van de Kath. Nat. Bond voor EHBO en stond onder lei ding van de docent dokter J. A. Ro mer en de instructeur, de heer C. Th. v. d. Yssel. Namens de cursisten werd door mevr. Koenis, zowel de docent als de instructeur een geschenk aange boden. Geslaagd Aan de Kath. Econo mische Hogeschool te Tilburg is ge slaagd voor het prop. examen eco nomische wetenschappen, de heer W. Nolens, alhier. ZOETERWOUDE KATHOLIEK VROUWEN GILDE De leden van bovengenoemde ver eniging kunnen zich voor deelname aan het uitstapje op 21 juli a.s. nog opgeven tot en met 13 juli uiterlijk. Het verschuldigde bedrag 13.50 ge lieve U tegelijk te voldoen. Vertrek tijd 8 uur Parochiehuis en Weipoort hoek Nieuweweg. Neemt U lunch pakket mee? Opgave bij mevr. Berg, Dorpstraat 29 en aan het secretariaat, Weipoort 93. EN MAAR BETALEN oo --- De startplaats moet aan de Ronde co. f. 100.000 betalen De renners betalen soms totaal voor nO.OOO boetes aan de Ronde E Hoera! Geslaagd! Geef nu een passend geschenk Geef een horloge, een blijvende herinnering, maarkoop bij een vertrouwd adres, dan voorkomt U teleurstelling Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. E Beter slapen is voorde liger dan U denkt! Duolux interieurmatrassen. Zo mer- en winterkant. 15 jr garantie. 1-pers. v.a. 49.50. 2-pers. v.a 79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111, tel 23867. E Vermager zonder mosi- te met Gracial 50 dragees ƒ1.98 Bij apoth. en drogist E 2 lieve zindelijke kat jes, vechten om Felix, zoeken goed tehuis. Da Costastraat 9. E Ter overname gevr.: goed onderhouden twee ling wandelwagentje. Br. onaer no. 6484 bur. v.d. bl. E Te koop: in goede staat verkerende Vespa scooter 150 c.c. Te bevr.: na 6 u. v. d. Meer, Lindenplein 8, Noordwijk. E Te koop: woonark, z.g. a.n. 4x15 mtr, compl. meu bilering en stoffering o.a. ijskast, electr. keuken, boiler, enz. tuin 17x13 m„ schuur 3x4 m. Pr. 17.000.-. Na 18 u.: tel 01726—2899 <3? Te koop aangeboden: nieuwe fiets, compl. met 3-versnel'lmgsnaaf en velgremmen, prijs 150.—. Te oevr.: Koningstraat 3, Leiden. E Meisjesshorts streep- aessins (Sanfor), v.a 2.50. Leune, Janvossensteeg 67 tel. 22415—32256. E Weekeindoverhemden No Iron, moderne ruiten en strepen 8 75. 1150, 14 75 Leune, Janvossensteeg 57 tel 22415—32256 E Damesvesten en trui tjes met en zonder kraag je. reeds vanaf f 5 95 Mo derne kleuren Leune Janvossensteeg 67. telef 22415—32256 "E Terlenka pantalons v.a. 21.75 In jongensmaten v.a 13.75. Leune, Janvossen steeg 67. tel. 22415—32256 E Spijkerbroeken in kam bleu en strepen 11.75 Tuinoveralls in vlotte aio dellen Leune. Janvossen steeg 67, tel. 22415—32256. E Metalen tafel 19.95. Zwaar buismateriaal met plastic omkleed, groot boven blad 50x80 cm. bedekt met origineel Linofeld en zware plastic rand Bijpassend kruk- je ƒ5 98. IVA, Haarlemmer straat 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. E Metalen strijkplank ƒ14.95. Luxe uitvoering extra zwaar buismateriar'. crème gemoffeld. Afneem baar dek. Deze strijkplank is in 3 standen verstel baar Poten met zwarte plastic doppen I.V.A Haarlemmerstr. 48, Nova. Noordeinde 43. Leiden. E Gevraagd net meisje in jong gezin met 2 kleine kinderen. Br. onder no 6479 bur. v. d. blad. E Etage te huur gevr. v. 2 dames, met kinderen, 1 en 4 jaar. liefst Leiden of E Te koop aangeboden: goede melkgeit met 2 lam men. Leidseweg 359, Voor schoten. E „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzil verde artikelen Het adrps voor alle reparaties en uurwerken: Steenstraat 16. tel 26854. E Wegens vertrek (emi gratie) als nieuw moderne bromfiets en dames- en herensportrijwiel. Tevens meubelen, ledikanten, bedden, boekenkast, vloer kleden. ijskast, wasmachi ne en etagebedden en kin- derwasmach. Hooigracht 55 (geen winkel). f* Leert D.A.b rijder» envoudiger, goedkoper Inl. by Gebr v Ulden D A F -dealer, Verdamstr 6. tel 23041 E Een verpleeghulp gevr. in Het Sonnehuys, Zoeter- woudsesingel 67 E Gulf-smeerstation Se rieuse aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi ce Verdamstraat 6 3? Gulf benzine. Een wei daad voor uw motor ook mengsmering Gulf-servi ce Hoge Riindiik 90 E Scooterverhuur en scooterrijles met 't nieuw ste materiaal. J L. Uljee. Juiianalaan 59, Voorhout tel 02532—7245 E Klnderrywielcn vanal 49.50; sportrljwielen vanal 89,-. Ook Rudge en Sim plex voorradig Fa Dusoswa Turfmarkt 1-3, tel. 244U9. E Een bed, een kwestie van vertrouwen. Koop en Pullmann-. Epeda- of Auping-matras, bij: De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51, Leiden. E Credieten t.m. f3000.- Cvoor iedereen) voor aan koop meubelen en wo ningtextiel direct van fa briek; enorme keuze «n besparing: uiterst soere e betalingsregeling en strik te geheimhouding Vraagi vrijblijvend inlichtingen: Postbus 538. Den Haag E Wat kost hetbed denreparatie? 1-pers. v.a. 18.50; 2-pers. v.a 24.90 met damast. Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111. tel. 23867. H.H. Kappers. Gevr.: leerling-herenkapper. Voor pittige jongen die leren wil, goede plaats. Br .onder no. 6489 bur. v. d. blad. E Dames- en herensport- fiets met kabelremmen. nog niet bereden. Nieuw prijs 245.—, thans 145.— Oranjegracht 113, telef. 26261. 3? Net r.k. meisje, 14 jaar zoek in de vakantie gedu rende de ochtenduren lichte huishoudelijke be zigheden of als kinderop- §as. Br. onder no. 6485 ur. v. d. blad. E Metalen huishoudtrap- pen met platvorm. Zeer solide constructie, een trap voor uw leven. Neemt zeer weinig plaats in. Vijf tre den 29.95, zes treden 34 95. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. E Italiaanse strandtas 1.98 met fraai bloem of streep- decor. Deze tas is geheel met stof gevoerd. Luxe uitvoering. Prijs 2.95. Nu met advertentie voor 1.38, I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. E Door de Bank in be slag genomen wasmachi nes, w.o. zeer bekende merken{ worden tegen la gere prijs aangeboden. Inl. Postbus 2, Zoeterwoude. E Gevraagd: werkster vrijdag 95 u. f 1.35 en tramgeld. Voor afspraak opbellen 01751—8071. E Ook in 2e h. rijwielen hebben wij'wel eens wat. zoekt U iets, .kom of bel even naar Valk a. d. H. Schouw. Voorschoten tel. 01710—25191. E Te koop: konijnen, ook ras (groot zilvers). Hya- cinthstraat 44, Wassenaar. E Brommers, auto. Mobi- lette, bolle tank 65.-; Rap snelbrommer 125.NSU 1957 140.Batavus. als nieuw, net ingelopen 375.- Fiat 500 cabriolet, benz. 1: 18, prima banden, süotpr. 325.Pasteurstr. 17, tel. 34434. E Woensdag-markt Het snoepje van de week. Schuimrubber damespet- tycoats, alle kleuren 2.98; leuke schuimrubber kin- derpettycoats, alle maten en kleuren 1.75. Onze pet- tycoats kunnen gewassen worden. Hoek Stadhuis plein. Japie.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7