Amerikaans vliegtuig door Russen neergeschoten Vluchtelingen uit de Kongo op Schiphol geland Cuba klaagt bij de Veiligheidsraad Democraten bijeen Chroesjtsjef over vliegfuigincident Even aandacht voor de accessoires Dokter Claudia (111) DINSDAG 12 )ULI 1960 Het op 1 juli vermiste vliegtuig op de hoogte als Amerikaanse toe stellen met een verkennings- of een spionage-opdracht om het maar ronduit te zeggen van vliegvelden in ons land opstijgen? Deze vraag is plotseling van groot belang geworden. De vrije wereld heeft weer een „U-2" incident op zijn naam staan en deze keer is Enge land er bij betrokken. „Zij zullen het Westen niet ver delen", is de kop boven een hoofd- stand in Cuba en Kongo, nog aan zienlijk vergroot. In tegenstelling tot het incident artikel in het onafhankelijke rechtse met de U-2 hebben de Amerikaanse blad „Daily Express". regeringsleiders ditmaal blijkbaar „De Russen lanceren een spervuur besloten niet te haastig te zijn met van propaganda over het neerschie- Op 1 juli is een Amerikaans vlieg- reageren. De departementen van ten van een Amerikaans vliegtuig; tuig boven de Russische territoriale buitenlandse zaken en defensie, als- zij doen dit met slecht verholen leed- wateren neergeschoten, aldus mede het Witte Huis, geven geen vermaak en hun doel is duidelijk: meldde radio-Moskou maandag, commentaar. President Eisenhower verdeeldheid zaaien tussen Engeland daarbij een Russische protestnota is met vakantie te Newport op Rhode en Amerika. Zij zullen niet slagen. aan Engeland, de Verenigde Staten Island. De Russen beweren niet, dat het en Noorwegen aanhalend. De Russische waarschuwing aan toestel boven Russisch grondgebied Het toestel, een bommeniverper, Engeland naar aanleiding van het vloog. Zij hebben niet bewezen, dat werd ter hoogte van Archangel om- neerschieten van het Amerikaanse het boven Russische territoriale wa- laag gehaald. Twee leden van de be- „RB-47" verkenningsvliegtuig was teren vloog. manning werden uit zee gered. dinsdag het onderwerp van veel „De Russen voeren aldus het Men zal zich herinneren, dat op commentaar in de Engelse kranten, blad zelf veel expedities tot dicht 1 juli een zes-motorig turbinestraal- De conservatieve „Daily Mail" en bij het grondgebied van andere lan- vliegtuig, een RB-47 verkennings- de sócialistische „Daily Herald" den uit, niet alleen met vliegtuigen, toestel van de Amerikaanse lucht- dringen er by premier Macmillan op maar ook met onderzeeboten en macht, tijdens een vlucht boven de aan vandaag nog inlichtingen te ver- treilers. Poolzee is verdwenen. Het was van strekken over Amerikaanse verken- Het minst van allen hebben zij het Engeland uit opgestegen voor wat ningsvluchten vanuit Engeland. „Eén recht van dit ongelukkige incident officieel een electro-magnetische ding willen we allen weten", aldus een internationale crisis te maken", verkenningsvlucht werd genoemd, de Daily Mail, „is de Britse regering aldus de „Daily Express". Dit toestel had een bemanning van zes officieren aan boord. Het zoeken naar dit vermiste vliegtuig werd op 7 juli jl. te'mid dernacht officieel gestaakt. Aan de nasporingen werd ook deelgenomen door een schip van de Russische ma rine. In de protestnota's, die maandag middag aan de Amerikaanse, Engelse en Noorse ambassadeurs in Moskou werden overhandigd, wordt nog ge- a voortdurende pogingen van Amerika zegd, dat het neergeschoten vlieg- /\mQriK3 om Cuba economische te gronde te tuig ondanks signalen van het ,Rus- richten." sische jachtvliegtuig om te dalen, ilrlinrl Dr- Roa baseert zijn verzoek aan zijn vlucht had voortgezet. In over- UCJUJ/U'UiyU de raad op artikel 34 van het Hand- eenstemming met de vaste orders vest, waarin wordt gezegd, dat de van de Russische luchtverdediging Cuba heeft maandag om een bij- Veiligheidsraad geschillen of situ- werd het toestel op 1 juli, om 18.00 eenkomst van de Veiligheidsraad ge- aties kan onderzoeken om vast te uur, neergeschoten. Twee leden van vraagd, ter bespreking van de slech- de bemanning werden „enkele uren ter wordende betrekkingen tussen later" gered door een Russisch Cuba en de Verenigde Staten, marinevaartuig. Het waren de eerste In de brief, waarin de Cubaanse luitenant Freeman B. Olmstead, minister van buitenlandse zaken, tweede piloot en eerste luitenant Roa, om een bijeenkomst van de John R. Mackone, navigator. Veiligheidsraad vraagt, wordt Ame- De beide Amerikaanse vliegers rika beschuldigd van „herhaalde m^e"i {,y "ciba"geproUstéërdTegën"de zeiden, dat zich nog vier andere schending van het Cubaanse lucht- 0Verneming van de SheU-oIieraffina- mensen aan boord van het toestel ruim, waarbij levens verloren zijn dery door de regering Fidel Castro, bevonden. gegaan en aanzienlijke materiële Het lijk van de commandant van schade is aangericht." l-)r- Kasper Reinink, Nederlands het vliegtuig, kapitein Paul, is later zaakgelastigde in Cuba, overhandig- door een Russisch marinevaartuig De binnenvliegende toestellen kwa- de gistermiddag een protestnota op gevonden, drijvend in een rubber- men uit de Verenigde Staten en bet Cubaanse ministerie van buiten bootje. Nasporingen naar de licha- werden soms gevlogen door Ameri- landse zaken. (Ass. Press) men van de overige leden van de kaanse piloten. bemanning hadden geen resultaat. Amerika heeft volgens de klacht AMBASSADEUR NEEMT bescherming geboden aan „beruchte Cubaanse oorlogsmisdadiger#' en fa- - ciliteiten verleend aan contra-revo- De Cubaanse ambassadeur in Bonn, R1} lutionaire elementen voor hun sa- dr. Eric Aguero Montoro, heeft maan- menzweringen en oorlogsplannen. dag meegedeeld ontslag te hebben De brief verwijst ook naar „de genomen en politiek asiel in de Ver enigde Staten te zullen vragen. stellen of deze een gevaar voor de internationale vrede en veiligheid kunnen gaan vormen. NEDERLANDS PROTEST De Nederlandse regering heeft for- Een droeve stoet van 20 volwasse nen, 39 kinderen en 14 baby's is van ochtend met de eerste extra machine van de KLM, die Kongo-vlUchtelin- gen uit Brazzaville heeft gehaald, op Schiphol aangekomen. Het waren allemaal Nederlanders. Bijna twee uur eerder dan ver wacht zette gezagvoerder H. Bolte zijn machine reeds om 6 uur op Schiphol aan de grond. Tevoren had hij in de afgelopen nacht een tussen landing in Brussel gemaakt, waar de Belgische pasagiers (6 volwassenen en 9 kinderen) van boord waren ge gaan. De hel van Loeloeaburg. De eerste vluchtelingen, die maan dag per vliegtuig in Brazzaville uit wat wordt genoemd de „hel" van Loeloeaburg zijn aangekomen, ver telden de bijzonderheden over het geen zich in de hoofdstad van de dia mant-provincie Kassai heeft afge speeld. „Twaalf honderd Belgen heb ben er zondag de dag doorgebracht, belegerd en vechtend voor hun le ven in een regeringsgebouw van vijf verdiepingen. Het werd door de op standelingen met mortieren bescho ten. De soldaten trachtten de deuren in' te trappen. Belgen, velen gewa pend met jachtgeweren, hielden hen tegen", aldus een ooggetuigever- slag. „Tenslotte verschenen de Bel gische commando-troepen, nadat de belegerde Belgen per radio hadden kunnen melden, dat hun munitie was uitgeput. In de verkeerstoren van het vliegveld van Loeloeaburg stormden Kongolese soldaten de trappen op en grepen de dienstdoende Belgen. Zij werden naar een gevangenis gesleurd. Eén van hen moest zijn handen met de palmen naar, boven gekeerd op een tafel leggen. Een soldaat sloeg hem op de vingers met de kolf van zijn geweer. De man ligt thans in een ziekenhuis in Brazzaville". Een andere Belg liep als gevolg van kolfslagen een gebroken schou der op. Onder de 20 volwassen passagiers van de machine bevonden zich slechts twee mannen, die met verlof naar Nederland kwamen. De overige 18 waren Nederlandse vrouwen met kinderen, die de Kongo ontvlucht waren. De meesten waren vrouwen van personeelsleden van de nieuwe Afrikaanse handelsvennootschap in Leopoldstad, een dochter-onderne ming van de Nederlandse im- en ex port firma N.V. Ljndeteves Jacoberg te Amsterdam. Naar ouders in Noordwijk. Daar was b.v. de 31-jarige mevr. A. M. Steeman-Lagerweij, die aan kwam met haar drie kinderen van resp. 11 maanden, 2 en 4 jaar. „Mijn man is contractueel aan de firma gebonden", zei ze, „en hij blijft er nog. Hij heeft me zaterdagmiddag naar de boot gebracht. Bij de rivier hebben we afscheid genomen. Hij zal me wel schrijven. Voorlopig trek ik nu bij mijn ouders in Noordwijk in huis". Mevr. Steeman zei, dat ze zelf weinig van de chaos had gemerkt, omdat ze buiten de stad woonde. Wel was ze overhaast vertrokken en had bijna geen bagage kunnen mee nemen. In Brazzaville was ze met haar kin deren in een school ondergebracht en was daar tot haar vertrek met het vliegtuig twee dagen lang uit stekend verzorgd. WAT IS HET BUITENLANDSE GELD WAARD Tweede luchtincident. ONTSLAG twee maanden na het neerschieten van het „U-2" spionagevliegtuig bo ven de Sowjet-Unie. Er werd maandagavond in Moskou geen reden opgegeven voor het uit stel in de bekendmaking van het neerschieten van de RB-47, doch men merkt in Moskou hierbij op, dat premier Chroestsjef zich op juli in Oostenrijk bevond. Hij keerde vrijdagmiddag in Moskou terug en :t De conventie van de Amerikaanse gevraagd vermoedelijk moest hü zijn toestem- democratische partij, die vijf dagen ming voor de bekendmaking geven. duren, is maandag in Los Angeles Hedenochtend is m het Kremlin begonnen. Het lijkt zeker, dat sena- een persconferentie gehouden waar- tor John Kennedy woensdag zal wor- legde Cen Verklarmg af" den gekozen tot democratisch kandt- In een verklaring voor de pers zei hy, dat de regering Fidel Castro de revolutie heeft verraden door in Cu ba een totalitair communistische dic tatuur te vestigen. In totaal hebben nu zes Cubaanse ambassadeurs ontslag gekregen of België 1 Belg. 'frank ca. 8 ct. Denemarken... 1 Deense kroon ca. 55 ct. W-Dultsland.... 1 Duitse mark ca. 90.5 ct. Engeland....... 1 Pond sterling ca. f. 10.60 Finland 1 Finse mark ca. 10 ct. Frankrijk 1 Nieuwe Fr. frank ca. 77ct. Griekenland.... 1 Drachme ca. 13 ct. Italiö 1 Lire ca. 0,6 ct. Joegoslavië.... 1 Dinar ca.1,5ct.s 1 Luxemb frank ca 8ct. Noorwegen.... 1 Noorse kroon ca. 53 ct Oostenrijk..... 1 Shilling ca. 15 ct. Portugal 1 Escudo ca 13 ct 5panje..„ 1 Peseta ca. 6 ct. Zweden 1 Zweedse kroon ca. 74 ct. Zwitserland.... 1 Zwitserse frank -/ ca 87ct; WASHINGTON ZWIJGT daat voor het presidenschap van de Ver. Staten. KONGO Kort overzicht Het kabinet van de Belgische mi- In zijn openingstoespraak zei de partijvoorzitter, Paul Butler, dat de kenningsvliegtuig hebben neerge- Jj?? °nf,e,rl'nge K nister-president geeft het volgende schoten, heeft in Washington de op- schillen op zij moeten zetten nu het mind inn nrrOnrvnakt dnnr de tne- voortbestaan zelve van de natie op 't overzicht van de toestand in Kongo spel staat. volgens de berichten van vandaag: Het bewind van Eisenhower noem de hij aoht jaar van „golfing and goo- Leopoldstad: de toestand is hier fing" („to goof" is volkstaal voor rustig. „een fout maken"). Tijdens dit be wind, zei hij, hebben de Sowjets ons Matadi: er is een aanvang gemaakt op velerlei gebied overvleugeld en t d evacuatie van Europeanen, zeker in de wedloop om prestige en invloed. Het is zelfs zover gekomen, aldus Butler, dat de Russen zich vro lijk maken over Eisenhower en Nixon. winding, veröorzaakt door de toe- Het neerschieten van het Ameri kaanse vliegtuig boven de territoria le wateren van de Sowjet-Unie be wijst dat de belofte, die Eisenhower op de topconferentie deed - de spio- nagevluchten zullen worden ge staakt - „geen cent waard is", aldus Chroesjstjef op de persconferentie, die hij vanochtend in het Kremlin heeft gegeven. Uit de verklaringen van de inzit tenden was gebleken, dat dit zes- motorige vliegtuig van een Ameri kaanse militaire basis in Engeland was opgestegen en opdracht had voor spionage-doeleinden langs de noorde lijke grenzen van de Sowjet-Unie te vliegen. Daarna zou het naar Enge land terugkeren, aldus de Sowj et- premier. „Uit deze nieuwe flagrante schen ding van ons luchtruim blijkt, dat de Amerikaanse regering niet heeft afgezien van haar politiek van het die in de havens werkten. De toe stand is hier nog steeds zeer ge spannen, evenals in het gebied van Thysstad en omgeving. Katanga: de algemene toestand is daar verbeterd. De orde wordt ge handhaafd door de Belgische para chutisten tezamen met die eenheden van de Kongolese weermacht, die zich onder het gezag van de Belgi sche commandant van de para-troe pen hebben gesteld. Er worden uit Katanga geen verdere incidenten De verdragen houden in, dat de vier meer gemeld. Loeloeaburg: De Belgische para chutisten beschermen hier de vluch telingen en hebben het vliegveld in Nog vier onalhankelijken Frankrijk er. de vier West-Afri kaanse landen van de „raad van be grip" Ivoorkust, Dahomey, Opper- Volta en Niger hebben maandag avond te Parijs verdragen onderte kend, waarbij deze vier staten vol ledige onafhankelijkheid krijgen. staten verantwoordelijk worden voor buitenlandse zaken, landsverdedi ging, financiën en andere staatsza ken, die thans zijn toevertrouwd aan de Franse vemeenschap. afgezien van haar politie» van net De staten zijn van plan in het handen Onder de leden van de bedry ven van agressieve daden tegen begin yan de volgende maand hun handen- °nder de leden van ae de Sowjet-Unie. onafhankelijkheid uit te roepen, na- „In dit geval is het binnendringen dat de ver<jragen zullen zijn gerati- van het Amerikaanse vliegtuig reeds ficeer<j in het begin verhinderd, en daarom De regeringsleiders van de Afri- heeft de Sowj et-regering zich bepaald kaanse ]|nden hcbben verklaard lid vernietiging van het vliegtuig, te zuyen blijven van de Franse ge- aldus Chroesjtsjef. Hij doelde hierbij meenschap. kennelyk op het dreigement, dat kort na het neerschieten van de U-2 werd uitgesproken, namelijk dat de bases vanwaar deze toestellen opste gen zouden worden vernietigd. „De overlevende bemanningsleden van het Amerikaanse toestel zullen in overeenstemming met de Sowjet- wet ter beschikking van de recht- Kongolese weermacht is hier en daar opnieuw beroering ontstaan. Stanleystad: de evacuatie van de burgers is in volle gang. De toestand verslechtert niet verder. Uiteraard doen we allen ons best, ons zo leuk en prettig mogelijk te kle den. Wij zoeken leuke modellen uit in de mode. magazijnen of we kiezen een aardig patroon. Ook wat de stoffen betreft, hebben we zo onze wen sen om tenslotte een mooi kledingstuk aan on ze garderobe te kunnen toevoegen. Is de tijd eenmaal geko men, dan trekken we die leuke kleren aan en ko men soms tot de ontdek king dat ze ons toch niet helemaal voldoen. Waar om niet? Wel. een vrouw is er niet, wanneer ze al leen maar een mooie- ja pon of een leuke jurk aantrekt. Om een-correc te verschijning te zijn, komt er nog wel iets meer kijken. Dan moet zo'n kledingstuk gecom pleteerd worden met ac cessoires en dat kunnen zijn bijpassende hand schoenen, een tasje, een hoedje, een leuke cein tuur, ja, zelfs een aparte paraplu e.d. kunnen het beeld volmaakt maken. Wat die accessoires be treft, mogen we wel het een en ander opmerken. Kies steeds uw accessoi res met zorg uit. Ze gaan geruime tijd mee en de meesten van ons zijn niet in staat om bij elke japon aparte toebehoren te kopen, dus moeten ze zo gekozen worden, dat ze bij diverse kledingstukken uit onze garde robe passen. Bij onze uitgaansjaponnetjes kiezen we geschikte accessoires en wel zo, dat ze cachet hebben, geschikt zijn in dit genre en passen bij alle, of vrijwel alle kledingstukken van deze categorie. In het sportieve genre doen we ook onze keuze. Eerlijk gezegd kan het heel moeilijk zijn om een goede keus te maken, want er is zoveel in de handel, dat we het echt niet gemakkelijk zullen hebben. Als accessoires bij onze sportieve kleding is zo'n pracht tas als onze illus tratie tqont wel leuk. Het is Italiaans fabrikaat, gevlochten' riet, afgewerkt met zwaar tuigleer en koperbeslag. Zoiets doet het altijd goed. Het staat sportief, is neutraal van kleur en bizonder handig. Schenkt u ook eens aandacht aan de accessoires (Nadruk verboden). WOUBRUGGE Militaire oefeningen. Gemili- tairiseerde BB-colonnes zullen op 18, 19 en 20 juli grootscheepse oefenin gen houden in de gemeente Haarlem mermeer, Bodegraven, Woubrugge en Hazerswoude. De staf van 12 officie ren wordt gelegerd in hotel Het Oude Raedthuys; de dienstplichtige soldaten worden ingekwartierd bij landbouwers. Deze soldaten, gelegerd in Gelderland, zullen onder leiding van een brigade-generaal dag- en nachtoefeningen houden met het meest moderne brandblusmateriaal. Zo zullen ook mobilofoons worden ingeschakeld, men gaat colonnerijden. Alle oefeningen zullen zoveel mo gelijk naar oorlogsomstandigheden aangepast. Geboren: Klazina, d. v. J. Bonte bal en H. de Jong; Johannes P. J., z. v. H. C. Hoogenboom en M. Los; Pe- tronella K. J., d. v. C. A. van der Laan en P. M. Hoek. Ondertrouwd: Martien van Brugge 24 jr., en Aagje C. Slingerland 23 jr; Hendrik van Dijk 30 j. en Joh. W. Slingerland 26 jaar; Franciscus H. C. Beerendonk 22 jr, en Margaretha J. Roosemalen 19 jr; Gijsbertus van der Horst 30 jr, en Anna Kloos 49 jaar. Getrouwd: Martinus A. Piepen- brink 26 jaar en Cornelia P. Roden burg 22 jaar. Marktberichten ROTTERDAM, 12 juli, Vee To taal aanvoer 3171; weektotaal 5085; vette koeien 275; gebruiksvee 752; vette kalveren 828; graskalveren 180; nuchtere kalveren 374; varkens 15; lopers 37; biggen 76; paarden 76; veulens 11; schapen 533; bokken, geiten 14. Vette koeien 290320, 255275, 245255; vette kalveren: 275295, 245265, 225245; graskalveren 440 360, 260; nuchtere kalveren 78, 68, 55; lopers 77, 70, 60; biggen 47, 40, 36; slachtpaarden 230, 200, 190; scha pen 10, 90, 70; overjarige lammeren 90, 65, 55; kalfkeien 1260, 1100, 900; melkkoeien 1260, 1100, 900; vare koeien 880, 780, 670; vaarzen 930, 700, 600; pinken 580, 500, 400 Vette koeien: aanvoer onveranderd, handel lui, prijzen als gisteren; vette kalveren: iets minder, levendig, stij ver in prijs; graskalveren: iets min der, stil, stabiel; nuchtere kalveren: even minder, willig, ruim prijshou dend; lopers: als vorige week, stroef, onveranderd; biggen: als vorige week; stroef, onveranderd; slacht paarden: matig, redelijk, prijshou dend; schapen, lammeren: aanmer kelijk korter, kalm, Ie kwal. lamme ren wat hoger in prijs en verder als vorige week; kalf- en melkkoeien: tamelijk, redelijk, prijshoudend; vare koeien: matig, traag, vooral niet ho ger in prijs; vaarzen eii pinken: als vorige week, flauw, ongewijzigd. LEIDEN, 12 juli, Varkens Aan gevoerd 183 vette varkens. Notering per kilogr. lev. gew.: zware varkens geen notering, lichte varkens 1.62 1.66; slagersvarkens 1.671.70; zeu gen 1.15—1.25. Handel vlot. BODEGRAVEN, 12 juli, Kaas Aangevoerd 107 partijen. Notering: le soort 1.96—2.04", 2e soort 1.83— 1.95. extra 2.24. Handel matig. TER AAR, 11 juli. Groente Kas- snijbonen 1.451.73; idem B 1.28 1 38; idem stek 0.25—0.93; snijbonen natuur 1.36—1.55; stokprinsessebo- nen 1.54; stamprinsessebonen 1.53 1.62; wagenaars 1.13; peulen 1.36; doppers 1.57; witte capcijners 0.80; blauwschokkers 0.740.75, alles per kg- tuinbonen 0.801 90 per 10 kg.; tomaten A 0.58—0.76; idem B 0 54— 0 73- idem C 0.37—0.63; idem CC 0 20 —0.34; nostelein 0.18—0.26; andijvie 0.070.15; spitskool 0.140.19; rode kool 0.07—0.21; waspeen 0.10016; id. B 0.07; rabarber 0.040.19; kro ten 0.06—0.15; zilveruien 0.31—0.34; aardappelen 0.15—0.20; idem kriel 0.050.10, alles per kg.; sla 3.00 8 90 oer 100 stuks; bloemkool A 0 45 —0 72; idem B 0.20—0.39; idem C 0.11—0.17; komkommers 0.080.19, alles per stuk; bospeen 0.160.23; bosuien 0.09—0 23; boskroten 0.04— 0.07; selderij 0.02, alles per bos; stoofsla 0.4Ö—0 50 per kist; zwarte bessen 2.06—2.40 per kg; bloemen 0.180.20 per bos. R.A.VEEN, 11 juli. Bloemen Liatrix 44--77; Lathyrus 19—45; Gladiolen 50—35; Wirrals Supreme 10—51; Violieren 50—60; Goudsbloe men 11—31; Phygostegia 1832; Phlox 20—27; Colvilleis 18—36; Dah lia's 50—60; Achillea 15—17 p. bos; Am. Anjers: Sim rood 37; Sim ro se 38; Sim wit 58; G. J. Sim 67 Fanfare 78V2; Bremer 25; Har vest oon 58; Rozen 516; Ornitho- galum 511; Lelies 1419 p. st. Groenten Aardbeien I 5574; idem afw. 2851 p. 2Vs ons doos; kropsla 11.0014.00; bospeen 10.00— 26.00; breekpeen 10.0016.00; poste- lijn 11.0014.00; komkommers 9.00 16.00; tomaten 57 0081.00; snij bonen I 140.00—165.00; id. II 12500 —145.00; idem stek 75.00—120.00; dubb. stambonen 140.00175 00; tuinbonen 8.0014.00; augurken C 37.00; idem DA 36 00; idem D 48.00— 50 00: idem E 28.00; idem CD 20.00 per 100 kg. KORTE golf De rechtbank van Frankfort heeft Heinz Pohlmann vrijgesproken bank worden gesteld. De heren pro- ^XtSblU De oUkief'vanTn.'- ™nanlerv7rw\Thten!rd?tedergeü])kê PIERREO'J NAM ZO'N GROTE PLAATS IN IN M'JN HAIPT\ DAT... NU I JE Mt HEBT VER. l LATffNIK WEET NIET HOP IK I VERDER. A\OET. daden ongestraft blijven." straf geëist- Dit proces heeft zeer „Wij hebben de Amerikaanse re- veel stof doen opwaaien in West- gering gewaarschuwd voor de zware Duitsland. verantwoordelijkheid, die zij op zich ctar,j.. laadt door de Sowjet-Unie te provo- ceren. Het Amerikaanse volk moet, börg, Jutland, heeft maandagochtend als alle volkeren, de waarheid we- een felle brand gewoed Alle 85 zie- ten. Het moet weten, dat de regering ken konden tijdig in veiligheid wor- van de Verenigde Staten een gevaar- den gebracht. De bovenste verdie- lyk spel met het lot van de mens- ping van het gebouw ia geheel ver heid, van de wereld speelt" nield. HALLO, ANTOINE GELUKKIG, BEN DE DAAR..ALLEEN ZOU IK KUN NEN KOMEN v GOED, OVER EEN KT WA IP. Tiee BEN ee...

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4