Scherp Weer colporteurs voor misplaatste liefdadigheid voor Leidse rechter Slmugat üé)LMWAD Chauffeur bij keel gegrepen DINSDAG 12 JULI 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Getuige kwam niet en kreeg boete Ondanks het feit, dat vele ver dachten gisteren verstek lieten gaan, omdat zij er blijkbaar weinig voor voelden om de „najaarsbuien" te trotseren, hebben zowel de kanton rechter, mr. R. de Bruyn als de plv. kantonrechter, mr. W. de Koning, nog een respectabel aantal vonnis sen uitgesproken. Naast een groot aantal -z.g. „pechzaakjes", die be recht werden met boeten van 3 tot 15 waren er ook enkele, die be trekking hadden op overtredingen van meer ernstige aard en die een niet bepaald mild Ponnis tot gevolg hadden. Tot deze categorie wejd ook gerekend de zaak tegen een 36-jarige Amsterdamse colporteur, die samen met een collega in Voorschoten huis aan huis had gevent met huishoude lijke artikelendie werden aange prezen als werkstukken van minder validen. Evenals in de vele vooraf gaande gevallen, bleek ook hier weer bij nader onderzoek, dat slechts een commercieel doel werd nage streefd en dat de hoge winsten, die op de artikelen werden gemaakt, in de zakken van de „verkoopleider" en diens colporteursverdwenen. Daar zyn collega verstek liet gaan, deed bovenvermelde verdachte mede namens hem het woord en voerde aan, dat zy niet huis aan huis vent ten, doch vaste afnemers bezochten. Volgens hem waren de artikelen wel degelijk uit de werkplaats van mindervaliden afkomstig en mocht dit eventueel niet zo zijn, dan kon den de colporteurs toch moeilijk op draaien voor de fouten van hun „werkgever". Daar verdachte des tijds tegen zijn afnemers had ge zegd: zeg maar, dat u een vaste af nemer is en reeds vooruit het een en ander heeft besteld", had zijn verweer ter zitting weinig of geen waarde meer. Ook het feit, dat hij bij zijn aanhouding nogal grof was opgetreden, pleitte niet in zijn voor deel. In een zeer scherp gesteld requisitoir hekelde de officier, mr. E. v. d. Schans, de minderwaardige praktijken, die hier worden toege past en waarmede de bona fide in stellingen ernstig worden benadeeld. AANHOUDEND ONVAST WEER De Bilt, 12 juli. Het KNMI deelt mede: Het weer staat in geheel West- Europa nog steeds onder invloed van verschillende storingen. Slechts in het Middellandse zee gebied komt warm en zonnig zomer weer voor, maar het koufront van de depressie, welke maandag langs onze kust stormachtige wind ver oorzaakte brengt nu ook in Noord- Italië onweer (Genua 34 mm). Over de Britse eilanden trekt 'n zwakke rug van hogeluchtdruk, ver gezeld van opklaringen naar het oosten. Deze zal ons land komende nacht passeren. Een nieuw depressiegebied op de Oceaan breidt zich tamelyk snel in oostelijke richting uit Dit zal morgen in ons land weer toenemende bewolking veroorzaken en enige regen, waarbij de wind weer gaat aanwakkeren uit zuidwest tot zuid. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. De „man achter de schermen" is moeilijk te grijpen dus kan slechts als afweerwapen met grote gestreng heid tegen de colporteurs worden opgetreden. Zijn eis was dan ook 75 boete subs. 15 dagen tegen bei de verdachten. De plv. kantonrech ter was het met een en ander volko men eens en vonniste derhalve con form. Oud roest. Een 60-jarige automonteur uit Noordwijk werd op 9 mei op de pro vinciale' weg te Katwijk aangehou den, omdat de politie het vehikel waarmede hij reed wel eens aan een nader onderzoek wilde onderwerpen. Hierbij bleek, dat de „auto" nauwe lijks kon remmen en de stuurspeling niet minder dan 70 graden bedroes. De uitlaatgassen konden vrijelijk naar alle kanten uitstromen, waarbij een regen van vonken het brand ge vaar completeerde. Verdachte be streed het deskundig politie-rapport met klem en vond, dat zijn „wagen tje" nog best in orde was. Hij no digde de plv. kantonrechter uit voor een „ritje" om een en ander te kun nen bewijzen, doch deze wees dit be slist af, omdat hij „nog niet levens moe was". Ook een fraaie foto van zijn „wagentje" die hij als bewijs stuk van soliditeit had meegebracht, kon de magistraten niet milder stemmen en de eis van drie geld boeten van 25 subs. 15 dagen, als mede verbeurdverklaring van het in beslaggenomen vehikel volgde wel dra, nadat de politie-deskundige nog had verklaard, dat het „voertuig" de 100 aan sloopwaarde nauwelijks zou halen. T.a.v. de verbeurdverkla ring luidde het vonnis conform, doch als „tegemoetkoming" in het verlies werd de totale boete op 15 3 dagen bepaald. Meisje onder bus. Nadat het verkeerslicht hoek BreestraatKort Rapenburg op groen was gesprongen, draaide een 25-jarige chauffeur uit Reeuwijk met zijn bus rechtsaf het Kort Ra penburg op, doch remde meteen weer af, omdat enig lawaai onder de bus hem deed vermoeden, dat er iets niét in orde was. Dit schielijk afremmen redde met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid het leven van een zeer jeugdige wielrijdster, die met rijwiel en al was gevallen en onder de bus was terecht gekomen. Luttele tellen later zou het ach terwiel over haar zijn heengegaan en hoewel zij enige verwondingen op liep, die verpleging in het zieken huis noodzakelijk maakten is zij de gevolgen thans bijna weer te boven. De chauffeur stond terecht omdat hij met zijn bus het wielrijdstertje om ver zou hebben gereden met alle ge volgen van dien. Geen der getuigen kon echter met zekerheid verklaren, dat de bus inderdaad tegen het meis je was opgereden. Een van hen déchargeerde verdachte door te ver klaren, dat het meisje waarschijnlijk in de tramrails was geflipt. De vaag heden gaven de officier aanleiding om een eis tot vrijspraak te stellen. Verdachtes raadsman wees hierna nog op het feit, dat zijn cliënt zeer met het lot van het slachtoffertje was begaan en haar regelmatig in het ziekenhuis had opgezocht. Zij was practisch weer volkomen her steld. Zijn cliënt trof inderdaad geen schuld, doch mocht de plv. kanton rechter desondanks niet met de eis meegaan, dan verzocht de raadsman een vonnis, dat een geldboete boven de 10 inhield, teneinde hoger be roep mogelijk te maken. Zover kwam het echter niet, want ook het vonnis luidde: vrijspraak. Geen rijbewijs. Een 52-jarige huisvrouw uit Oegst- geest draaide met een door haar be stuurde auto een zijstraat in, nam daarbij de bocht wat al te krap en reed pardoes tegen een geparkeerde vrachtauto op, die nog al wat schade opliep. Bij nader onderzoek bleek, dat zij geen rijbevoegdheid had en zo maar was paan „toeren". Ver dachte verklaarde, dat zij een passa gier naast zich had zitten en dat zij op hem vertrouwde als er „iets mis zou gaan" onderweg, omdat hij wel een rijbewijs had, naar zij destijds althans meende. De bewuste passagier verklaardde destijds tegen de politie, dat hij niets van dat in hem gestelde ver trouwen afwist en dat hij bovendien evenmin een rijbewijs rijk was. Het geheel gaf weinig reden tot uiterste clementie en de eis was ƒ40 boete subs 8 da een t.a.v. het ontbreken van een rijbewijs en f 75 boete subs. 20 daeen voor de aanrijding. De kan tonrechter vonnistp uiteindehjk met twee boeten van 50 subs. 40 dagén in totaal. Getuige kwam niet. Een 33-jarige aannemer uit Noord- wijkerhout was op 2 mei als getuige gedagvaard, doch was zonder opgaaf van reden weggebleven. „Ik was het totaal vergeten" aldus deze getuige, die nu als verdachte voor de balie stond. Hij had bovendien wel be langrijkere dingen aan zijn hoofd dan zo'n simpele verplichting om als getuige op té treden. „Door uw toe doen leea de verdachte veel onge mak, daar zijn zaak moest worden uitgesteld", aldus de kantonrechter. De eis was 20 boete subs. 4 dagen. Als bewijs, dat de ernst van de zaak niet al te licht zou moeten worden opgevat, luidde het vonnis 25 boete subs. 5 dagen. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Hol land bij besluit van 13 juni 1960, B. no 29943 (le afd.) G.S. no. 274/1, gedeeltelijk hebben goedgekeurd het partieel uitbreidingsplan „Leiden- zuiwest", herziening 1959, en de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften, vastgesteld bij raadsbesluit van 14 september 1959, no. 283, met intrekking van het uitbreidingsplan der gemeente, vastgesteld bij raads besluit van 6 november 1933, van de partiële uitbreidingsplannen „Leiden- zuidwest", vastgesteld bij raadsbe sluiten van 26 januari 1948 en 6 juni 1955, en van partiële uitbreidings plannen „Leiden, Voorschoterweg- Trekvliet" en „Leiden-zuidwest V", vastgesteld bij raadsbesluiten van 23 januari 1956 en 20 januari 1958, zulks voor wat betreft de grond, welke in het goedgekeurde gedeelte van het plan valt. Het goedgekeurde plan ligt met uitvoerige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling openbare werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 11 juli 1960. De burgemeester voornoemd, S. MENKEN, wethouder-loco-burgemeester. Burgerlijke Stand Geboren: Ellen Hendrina dr van L. C. G. v. Bochove en O. A. A. Sie- loff; Aleid Jacob zn van W. H. Mo raal en A. Spaargaren; Susan Mar garet Holten dr van H. A. H. Dall en V. M.rSwinnerton; Robert zn van H. Resoort en L. Oussoren; Petra Adriana dr van G. M. R. de Haan en C. E. de Bruine; Anthonius Hendrik zn van A. H. Siebert en C. Heijkoop; Cornelis Leendert zn van C. Scho- neveld en C. K. Parlevliet; Jacoba Nicoline dr van B. A. Nijland en M. P. C. Boendermaker; Martinus Pe trus Johannes zn van P. J. M. Vree burg en I. M. van Berge Henegou wen; Beligje dr van G. Verheul en G. A. Hoeflak; Jan IJpe zn van IJ. Krol en C. de Vries; Leendert Cor nelis zn van J. Klunder en H. W. Pol; Antonia Sibylla Jacqueline dr van H. de Roode en J. A. M. Le- feber; Maria Catharina Theodora dr van C. J. Knijnenburg en E. Zwaan; Cornelis Gijsbertus zn vah G. van Delft en A. Driebergen; Nicolaas zn van J. Haazebroek en J. H. v. d. Velde; Peter Johan zn van H. J. de Jongh en F. E. Veldhorst; Robert zn van A. Brugmans en H. M. Bron- meijer; Jacob zn van P. van der Plas en M. Hoek; Jan zn van P. van' der Plas en M. Hoek; Wilhelmina Margaretha dr van R. Theewis en H. Wessels; Hendrik zn van H. Zitman en M. Mieloo; Johan zn van L. J. van Haalem en C. Strijd; Dirkje dr van J. J. v. Meulenaarsgraf en M. M. Lijnzaat; Christiaan zn van M. Sie- rat en A. van Beelen; Eric zn van F. Vink en P. T. Nagtegaal; Dave Johan zn van L. L. A. van Lith en M. A. Martyn.- Gehuwd: J. A. Renes en A. J. Vermeer; J. J. Nathalia en C. En gelsman; W. F. J. C. van Piere en G. M. A. den Hollander; J. A. M. Verkleij en M. A. den Hollander; G. M. M. Marcelis en E. M. L. Hooge- veen; R. David en B. L. Nerden; A. G. van Tol en C. Bartsch. Overleden: E. M. Voermans 73 jr echtgen. van J. J. v. Tongeren; M. A. Overvliet 68 jr echtgen. van G. M. Kok; J. F. Tisseur 93 jr man; H. F. P. Hendrikx 9 maanden zoon; W. J. M. Kunen 2 maanden zoon; B. C. M. Laken 69 jr echtgen. van C. P. T. Omtzigt. ~THkt A P -tof, DEELNEMING De heer L. van der Zon veertig jaar bij Rotogravure te Leiden No. 539. Horizontaal: 1. kleding stuk, 3. smalle weg, 5. traag van be grip, 7. een (fr. vr.), 9. walvisachtig dier der N. zeeën, 11. in het jaar on- zes Heren (afk. Lat.), 12. Gedepu teerde Staten (afk 13. de maango din, 16. baan voor balspel, 17. boom, 19. stok, 20. boum. Verticaal: 1. wiel, 2. zijtak Wolga, 3. siervogel. 4. ten dele, 6. beneden, 8. spijker, 10. soort van hert, 11. bloem, 14 bergplaats, 15. interval van negen tonen, 18. bedektbloeien- de plant. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: I. Ha vel, 5. naar 6. Raab, 8. kaf, 10. are, 13. rue, 15 regisseur, 16. duo, 17. ert, 18. end, 20. node, 22. enig, 24 erker Verticaal: 1. ha, 2. ark, 3. erf, 4. la, 5. Naardim, 7. boertig, 9. Assen. II. reu, 12. ego 13. ree, 14. uur, 18. eer, 19. Dee, 21. de, 23. Nr. Op maandag 11 juli was het 40 ja ren geleden, dat de heer L. van der Zon, kleurendiepdrukker, bij de Ne- derlandsche Rotogravure Maatschap pij N.V. in dienst kwam. Dit jubileum werd in de cantine van het bedrijf door de directie de staf en vele collega's en vrienden herdacht. Te ongeveer half twaalf werd de heer Van der Zon, die vergezeld was van echtgenote en dochter, door de directeuren, de heren J. C. Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh, hartelijk be groet. Directeur J. C. Stafleu, die als eer ste de rij van sprekers opende, zei het een groot genoegen te vinden deze ju bilaris toe te spreken. Hij ging in ge dachten terug naar het jaar 1920 toen de NRM zich begon uit te brei den. De heer Van der Zon trad, toen een tweede vellendrukmachine in gebruik werd genomen, in dienst. En omdat de jubilaris toen geen „groen tje meer was, wist hij zich zeer goed aan te passen en klom op tot een zeer goed diepdrukker, die zich later als een bekwaam kleurendrukker ont popte. Spreker, die de jubilaris als een zeer rustige werker aanmerkte, roemde hem om zijn vlijt en plichts betrachting en sprak de hoop uit dat de heer Van der Zon nog vele jaren WAT LEIDEN VERLOOR Mapje inh. foto's, herenpolshorloge, aktetas, sportkousen, sportbroekje, overjas, vieikleuren-potlood, bril, damesportemonnaie, schroevendraaier sleutels, rekenliniaal, cocosloper, radio, autostep, kinderschoentje, handtas, scooterwiel, metalen kratten, boodschappentas, lorgnet, handschoe nen, koffer, muntbiljet, bankbiljet, portefeuille, armbandje, tas, inh. vis- gereedschap, trainingsblouse, sokken, vulpen, badhanddoek, zwembroekje, kettinkje, heren-regenjas, dameshoed, schoolétui, rolschaatsen, windsels, jongensblouses, zonnebril, vulpotlood, collier, meisjesvest, blazer, in-entings- bewijs, balletschoentjes, ring, petty- coat, kano, dasspeld, rijwielpompje, leefnet, geldsibedrag, tabakzak, zak inh. planten, vleeswarenpakket, da mes-armband, vlag, damespolshorlo ge, damesparaplu, contactsleutels, tinsoldeer, ruitenwisser, hanger. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. zijn beste krachten aan de NRM zou mogen geven. Met een hartelijke felicitatie en met de aanbieding van een envelop pe met inhoud besloot de heer Staf leu zijn toespraak. Mevrouw Van der Zon werden bloemen aangeboden. Directeur Mr. S. C. H. Coebergh sprak vervolgens namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel en bood het vererend getuigschrift en de draagmedaille van deze maat schappij aan. De heer Streefland bood, na zijn toespraak, die in dichtvorm was ge goten, namens het personeel een geyser aan. De heer C. Jasper hield namens de collega's van de vellendrukkerij een toespraak, die niet van humor was ontbloot en die getuigde van de kameraadschap, die de heer Van der Zon aan de dag legt. Een tweetal schemerlampjes en een fraaie plant bezegelde de dank van de collega's voor deze kamerad- schap. De heer Van der Zon dankte op de hem eigen wijze, in het bijzonder de directie en voorts alle sprekers voor de waarderende woorden tot hem gericht en voor de fraaie geschenken die hij mocht ontvangen. Nadat alle aanwezigen de jubilaris de hand hadden gedrukt, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Leidse Universiteit Tot lector aan de faculteit der"Tet- teren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit te Leiden is benoemd om onderwijs te geven in de geschiede nis van de Franse letterkunde der middeleeuwen: dr. J. R. Smeets, thans wetenschappelijk hoofdambte naar aan deze universiteit. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Zuider Apotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN De films in de week van 815 juli zyn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „En dat we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Lido: „De koe en de gevangene" alle leeftijden. Luxor: „La Paloma", alle leeftij den. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Das blaue Meer und du", alle leeftijden. Rex: „Fanfare", alle leeftijden. E'EN WOORD van innige deelne- *"i ming willen we vanmorgen rich ten tot de muio-leeriingen die in de komende weken het slachtoffer zijn van een..vreedzame, maar niet mic- diepgaande inquisitie in het St. Ahtonius Clubhuis. Zij worden aan de tand gevoeld, zoals dat heet, maar iedereen, die wel eens bij een tandarts is ge weest, weet dat dat een pijnlijke ge schiedenis kan zijn. Vanmorgen heb ben we het spul even kunnen aan kijken, terwijl voor ons lysten werd klaargemaakt. Eén ding valt direct op: het ver schil in gemoedsbeweging aan weerszijden van de tafel. De {wee exanminatoren aan elke tafel verte genwoordigen alle rust van de ge hele wereld. Zij zitten op hun ge mak nippen rustig aan een sigaartje en wisselen intussen blikken van verstandhoudingen, terwijl het jong mens aan de andere kant van de ta fel de indruk wekt, alsof hij de to tale wetenschap van de hele wereld moet torsen maar niet weet waar hij het neer moet zettpn. „Vertel me eens...." hoor je zo af en toe. En dan die jongen of dat meisje maar aan het vertellen. Eén van de twee aan de gunstige kant van de tafel maakt aantekeningen met een klein zilveren potloodje. Ons zal altijd bijblijven de blik van een slachtoffer die zat te vertellen, wat hij niet wist en intussen dat potloodje maar in de gaten hield. Hij dacht duidelijk: moet ik nu wat zeg gen om dat potloodje in beweging te krijgen, of kan ik beter mijn mond houden. Als je niks zegt kan je ook geen fouten maken op een examen, maar dat schijnt ook weer niet goed ge vonden te worden. De illustere Italiaan boven op de Mont-Blanc waarover we U vori ge Week berichten (U weet wel, die man die zei dat de wereld zal ver gaan op de 14e juli) is van zijn be wering teruggekomen. Hij is van de berg afgedaald en zijn volgelingen zyn huns weegs gegaan. De man heeft toch nog bytijds eieren voor zyn geld gekozen. Hij voelde op een of andere manier dat het fout moest lopen de veertiende juli. Beter ten halve gedwaald dan ten hele ge7 keerd. Maar intussen heeft hij toch maar de gehele mensheid de stuipen op het vege lijf gejaagd. Zelf heb ben we in vijf weken ons haar niet laten knippen, omdat we dachten dat het toch niet nodig zou zyn. Dat moeten we nu ook direct laten doen. Om kwart voor vier gistermid dag heeft de 55-jarige banketbakker D. Zaalberg in de werkplaats van de L.B.F. te Leiden zijn rechteronder- been gebroken. Het slachtoffer gleed uit over een gemorste hoeveelheid gelatine op de bakkerij vloer. De E.H.D. bracht hem naar het Acade misch Ziekenhuis. Om kwart over twee gistermid dag is een vrachtauto met een voor wiel door het wegdek van de Mar- nixstraat te Leiden gezakt. Door een lek in de waterleiding is onder het wegdek een gat ontstaan van drie vierkante meter. De vrachtauto is door een kraanwagen uit het gat ge trokken. Van half zes gistermiddag tot vier uur 's nachts is de bewaak'e overweg met automatische halve bo men aan de Vink defect geweest. De treinen moesten voorzichtig rijden en het wegverkeer werd onder be waking over de spoorbaan gebracht. Dit gaf ook hier enige vertraging. OVERGANGSEXAMENS AMBACHTSSCHOOL HAAGWEG (Vervolg) Metaalbewerken. Bevorderd naar de 3e klasse: G. C. Annokkee, H. J. van Beelen, W. Bekkering, G. A. v. d. Berg. J. Bouma, M. P. de Bruyn, C. van Dijk. P. Glasbergen, J. G. P. Hiep, P. A. Hobo H. den Hollander, C. D. Knijff, C. D. Kraayenoord, R. A. Mulder, L. A. P. Onderwater, P. J. Passchier, A. Ravensbergen, A. Russchenberg, W. van Tol, M. van Tol, Jac. Verbeek, A. Schild, E. T. Wiersum, E. Bogerman, B. M. v. d. Burg, C. Dekker, J. Dunnewind, P. Goedhart, IGijsman, M. Heikoop, G J. Nievaart, J. Ouwehand, P. A. v. d. Raad, P. A. Reints, D. v. d. Rey- den, M. de Ridder, Jac. Rijnsburger, G Russchenberg, A. Schellingerhout, J M. Schipper. J Sloos, C. M. van Staveren, H. Stichter, C. Veefkind, R. Vogelaar, D. Kuil, C. P. Zuider- veld, P. Broers, J. P G. Holleman, J. Holles'elle, A. G. Kerkman, C. Kley- ne, B. van Leeuwen, C. P van Maa- nen, P. C. Mantel, C. G. Martyn.T. v d. Plas, W. Sloos, A. Verlint, H. Versteegen, J. D. Versteegen, A. Vlieland, Chr. Vonk, K. A. Vonk, G. J Vos, J. de Vos, G T. de Vries. W. F. Wessel, J. M. Wolvers, J. Ziertk- zee, P. M. S. Zoetemelk, C. O. R. Graanoogst, A. Booy, N. Deegenaars, Jac. Diederiks, A. Duffels, W. C. Focke, A. J. van Leeuwen, E. R. Marijt, C. v. d. Meer, W. J. C. Men sen G K. Mets, J. Oudshoorn, J G. Overbeeke. P Post, F. P Pijnnaken, A W. J. Rodenburg, H. Staphorst, M. Tol, B. A. Versteeg, J. J. van Vliet, P. Wakka. T Zitman. T. Szabo, P. Bergman, A. C. Hendriks. Auto- en Motorherstellen. Bevor derd naar de 4e klasse. J. P. Admi raal, J. V. Angevaare, H. Borgerding, R. C Borst, J. Chaudron, C. Dannijs, J v. Dorp, H. C. de Fey. W. 't Hart. G. v. d. Heuvel, C. Klerk, R. P. Koet, A. J. Krosse, J. W. Meemelink, H. J. D. Prins, P. v. d. Velden, W. Voskamp, F. F. Westerbeek, F. D. v. Wijck, R v. d. Zon. Electrotechniek. Bevorderd naar de 4e klasse: J. Bekooy, G F. ,C. Blonk, H. L. Cohen, L. C. van Duin, j. H. Hensing. J. H. v. d. Krogt, J. C. Krijger, J. G. Menijn, C Nagte gaal. K. J. Nieuwenhuis, H. Nieuwen- huizen, A. L. van Polanen, N. van Rijn, J. Schipper, W R Sittrop, J. J. Tpunissen, P. C. Viele. H. van Win-' kei, F. J W. Zoons, R, E. Spieren burg. H. de Bruin. Instrumentmaken. Bevorderd naar de 4e klasse: L. van As, J. v. d. Berg, P. van Berkel, L. C. M. Castelein, J. S. Dekker, J. W. v. d. Hoeven, B. Hoogendoorn, W. H. P. van Iperen, P. H. de Joode, H. M. Kleyn, M. Pauw, A. Polane, J. A. Pommer, L. J Rhijnsburger, L. J. van Rooyen H. J. Rijskamp, W. M. Staffeleu, J. A. A Straver, H. J. Timmers, Ph. Ver- straaten, H. van Voorst, A. Wassen- Laatste Berichten De secretaris van de Australische vakbond van zeelieden, D. H Dans, stemde er op een verplichte bijeen komst, die de president van het hof van arbitrage van de staat bijeenge roepen had, in toe, de boycot op de Nederlandse schepen op te n effen. KONGOLESE REGERING VRAAGT AMERIKAANSE TROEPEN De Kongolese ministerraad heeft besloten een verzoek te richten tot de Verenigde Staten om troepen naar Kongo te sturen. De Amerikaanse ambassadeur zou reeds in beginsel dit verzoek hebben aanvaard. De Amerikaanse troepen zouden een „coördinatie" tot stand moeten brengen tussen de militairen van de Kongolese weermacht en de Belgische troepeneenheden in het gebied van de Beneden-Kongo. Het verzoek geldt het zenden van 3.000 Amerikaanse militairen, die al leen in het gebied van de Beneden- Kongo zouden worden ingezet. Zij zouden moeten optreden in nauwe samenwerking met de Belgische en Kongolese strijdkrachten onder een gezamenlijk opperbevel. Zonder cent in een taxi Op het politiebureau aan het Mar- coniplein te Rotterdam zitten op het ogenblik twee Engelse zeelieden hun zonden te overwegen. Ze worden nl. verdacht van geweldpleging. Het zijn de 21-jarige kok R. D., geboortig uit Huil en de 30-jarige steward R. Mac L., geboren te Waxford. Het zyn op varenden van het Britse ms „Wand- by", dat gisteren te Schiedam is aan gekomen. Het tweetal stapte vannacht op de Nieuwe Binnenweg in een taxi. Ze vroegen de chauffeur naar de Mer- wehaven te rijden, maar verander den onderweg van mening en ver zochten naar de werf Wilton-Feijen- oord in Schiedam te worden ge bracht. Toen de chauffeur voorzichtig in formeerde of ze wel genoeg geld bij zich hadden, greep de achter hem zittende kok hem bij de keel. Maar de chauffeur wist zijn wagen tot stilstand te brengen en een steek- sleutel te grijpen, waarmee hij zijn aanvaller op de arm sloeg. Daardoor kon hij zich losrukken en uit de wa gen komen. De twee Engelsen zetten het ech ter op een lopen, maar een hunner hield even verderop een andere taxi aan. De aangevallen chauffeur gaf daarop zijn collega een seintje, hetgeen tot gevolg had dat hij met zijn passagier linea recta haar het politiebureau Marconiplein reed. In middels was de politie gealarmeerd. De steward kon daarop in de Mar conistraat wordenaangehouden. Hij reed op een damesfiets, die hij weg genomen had. Op het politiebureau bleek, dat geen van beide Engelsen een cent op zak had. NOORDWIJK De 72-jarige heer D. Marijnis, die vorige week maandag in de kelder van het postkantoor te Noordwijk viel, is gistermorgen in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen van het bekomen letsel overleden. SPORTDAG VAN MSV De afdeling gymnastiek van MSV geeft vrijdag 15 juli a.s. een gym- nastiekdemonstratie op het terras van „Seinpost" aan de Kon. Wilhel mina Boulevard, 's avonds te 8 uur. Op zaterdag 16 juli des middags te 2.30 uur begint de jaarlijkse grote schatgraverij op het strand vóór het Palace-hotel. Zondag 17 juli heeft op het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstr. de jaarlijkse sport dag van geheel MSV plaats, omvat tende: handbal, volleybal, gymnas tiek en atletiek. Het programma voor deze sportdag is: 9.00 uur H. Mis voor alle leden, in de aula van de r.k. ulo-school a.d. Van Panhuysstraat (niet in sport- kleding). 1.15 uur: Alle leden verzamelen in uniform bij het Juvenaat te Noord- wijk-Binnen voor de mars door het dorp naar het sportterrein. 2.00 uur: Aanvang sportdemonstra- ties op het gemeentelijk sportpark a.d. Van Panhuysstraat. 8.00 uur: Contactavond in cafè- restaurant „Flora", Kerkstraat, voor leden van 16 jaar en ouder. VOORHOUT OUD PAPIER ACTIE VOOR „ST. CECILIA" De R.K. Muziekvereniging „St. Cecilia" organiseert alle jaren een oud papier actie, waarvan de baten ten goede komen aan het instrumen tenfonds. Gebrek aan opslagruimte was ech ter een belemmering, voor een goed functionerende actie. Nu beschikt de vereniging over een eigen gebouw en op geregelde tijden zullen wederom oude kranten en tijdschriften worden opgehaald. Voor winkeliers geldt een aparte regeling. De leiding van deze actie is in handen van de heer W. Floor. Daar kan men opgeven als er wat opge haald kan worden. Ook bij de heer Joh. van Leeuwen is gelegenheid tot afgeven, terwijl voor de 's Graven- damseweg en omgeving hiervoor de heer Jac. Kortekaas zorgt.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2