LEVENSPOSITIE Grote belangstelling bij begrafenis van Sassenheim's burgemeester Eindexamen MMS ie Leiden CHAUFFEUR Agent-incasseerder A.S. BRUIDJE Vrouwelijke administratieve kracht Jongens en Meisjes MAANDAG 11 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT Mr. J. Klaasesz ,,Een leven vol oude ridderidealen" Na de rouwdienst, welke zater dagmorgen in de Gereformeerde kerk te Sassenheim werd gehouden en waarvan wij reeds een verslag gaven in ons vorige nummer, volgde in de namiddag de begrafenis van wijlen burgemeester Sandberg van Boelens te Westerveld. Zo mogelijk was bier de belang stelling nog groter dan in Sassen heim; een grote schare belangstel lenden wachtte de stoet bij de aula van de begraafplaats op. Tot in de uiterste hoeken was de grote ruimte gevuld en zeer velen moesten met een staanplaats genoegen nemen. Vier leden van de rijkspolitie fun geerden als slippendragers. De eerste die in de aula het woord voerde was mr J. Klaasesz, Commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. LISSE Brand in bloem- bollenschuur Preparatie hyacinthen vernietigd Vannacht om ongeveer 2 uur is brand uitgebroken in de bloemboi- lenschuur van de n.v. Guldemond en Zoon aan de Herenweg. Hoewel de brandweer het vuur vrij spoedig onder de knie had de manschap pen konden na een goed uur al weer inrukken moet de schade vrij aanzienlijk worden genoemd doordat een kwantum voor z.g.n. preparatie bestemde hyacinthen, materiaal dat niet meer is te vervangen, werd ver nietigd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Geslaagd. Aan de Kath. Econo mische Hogeschool te Tilburg slaag de voor het prop. examen economi sche wetenschappen de heer J. Klink, alhier. KATWUK Melksanering. Zoals op zovele plaatsen reeds het geval is, hangt ook hier de sanering van de melk- bezorging in de lucht. Bij de plaat selijke melkhandel bestaan er reeds lang plannen om te komen tot een meer economische en rationele melk- bezorging. In een vergadering van de Katwijkse Melkslijtersvereniging is de sanering al meerdere malen ter sprake geweest, maar thans, zo ver nemen we, zijn de plannen tot sa nering van de melkbezorging zover gevorderd, dat verwacht mag wor den dat binnen betrekkelijk korte tijd hiermede begqnnen zal kunnen worden. De klanten zullen voordien nog wel van een en ander door mid del van een folder worden ingelicht. Wij staan thans bij de baar van een man, aldus mr Klaasesz, die in het harnas is gestorven na een leven, dat zich heeft gekenmerkt door oude ridderidealen. Geheel zijn leven heeft hij gestreden onder het devies „Ik dien" en zo zagen wij hem in de Johaniterorde. Met grote eerlijkheid en doortastendheid kwam hij op voor het welzijn van zijn gemeente en nog bij mijn laatste bezoek aan Sassenheim bleek mij hoe zeer hij van zijn gemeente Sassenheim hield. De loco-burgemeester, wethouder A. Vogelaar, noemde de overledene een nobel mens, die met zijn ge meentenaren meeleefde zowel in vreugdevolle als in droeve omstan digheden. Spr. wenste de achterge blevenen Gods zegen toe en sterkte om het smartelijke verlies te dra gen. Namens de Kring van burgemees ters in Zuid Holland sprak de heer H. Duiker, burgemeester van Kat wijk, terwijl namens het college van Commissarissen van het Electrici- teitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen- heim het woord werd gevoerd door de heer J. P. de Koning uit Lisse. Vervolgens spraken nog een lid van de familie Van Iterson alsmede een persoonlijke vriend van de overle dene woorden van troost en deelne ming. Terwijl de organist koraahnuziek van Bach ten gehore bracht zette de lijkstoet zich daarop in beweging naar het graf, dat op een der mooiste plekjes van Westerveld op de top van een heuvel gedolven was. Bij het graf aangekomen bad ds W. H. Wahraart, Ned. Herv. predi kant van Sassenheim, die 's morgens ook bij de kerkelijke rouwdienst was voorgegaan, het Onze Vader. Nadat de kist in de groeve was neergelaten dankte de oudste zoon van de verscheiden burgemeester voor de eer, aan zijn vader bewezen voor de talrijke bewijzen van troost en deelneming met de achtergeble- nen. Een lange rij van belangstel lenden bracht tenslotte nog een laat ste groet bij het graf. N00RDWIJKERH0UT FEESTELIJK SLOT VAN AVONDVIERDAAGSE Even heeft het er op geleken, dat het slot van de overigens zo geslaag de Avondvierdaagse door de regen maar triest i.p.v. feestelijk zou wor den. De bui dreef echter over en zo beleefden we zaterdagavond toch weer de glorieuze intocht van de grote en kleine wandelaars, die 4- avonden achtereen hun 15 of 10 kilo meters door Gods vrije natuur ge tippeld hadden. Bijna allemaal ont vingen zij bij aankomst op de Schip- persvaartweg bloemen van vader of moeder, broer of zus, vriend of vriendin. De beide plaatselijke mu ziekverenigingen t.w. St. Jeanne D'Arc en De Harpe Davids verleen den weer hun onontbeerlijke mede werking om de intocht der dappere volhouders echt feestelijk te maken. De belangstelling langs de laatste kilometers van de 4e route was groot en zelfs de meest door blaren of an dere ongemakken gekwelde wande laar vergat zijn pijn en bereikte op gewekt het eindpunt in de toneel zaal van de St. Bavostichting om de welverdiende beloning in ontvangst te nemen. 430 Wandelaars zijn woensdag avond gestart en slecht enkele ont braken zaterdagavond op het appél. De weersomstandigheden waren dan ook, afgezien van een enkel regen buitje, dan ook wel ideaal om een wandelprestatie te leveren. Het aktieve bestuur van de r.k. WSV „DIO" en zijn talrijke helpers en helpsters kunnen weer terugzien op een dankzij de goede organisatie zeer geslaagd wandelsportevenement. Geslaagd voor het eindexamen afd. M.M.S. van de H.B.S. voor Meisjes te Leiden: Eveline Barrau, Noordwijk aan Zee; Gonny Boekhoven, Noord- wijk; Janny van Borssum Waalkes, Leiden; Marthje van der Grient, Oegstgeest; Letty Groenewoud, Rijnsburg; Elly van Hal, Leiden; Marja Hanson, Leiderdorp; Sonja Hemsing, Leidschendam; Rinske Jongsma, Leiden; Margreet Keiser, Wassenaar; Zwanet Lunenberg, Lei den; Annette Merkens, Nieuwkoop; Willie Meyer, Wassenaar; Irene Schmidt, Magda van der Star, Nienke Steinz, allen te Leiden; Jobien Tie- leman, Katwijk aan Zee; Gonnie Wingerden, Katwijk aan Zee; Leny ther, D. Buxtehude, J. S Bach, G. F. Toenkkes, Wassenaar; Anneke Vis- van der Zaal, Lisse. Handel, M. Reger, M. F. Micheelsen ser, Leiden. Afgewezen 5. en Addie de Jong. KONINGIN ZAG „ANATOL" H.M. de Koningin heeft zaterdag avond in de Koninklijke Schouw burg in Den Haag incognito de derde uitvoering bijgewoond van Schnitz- ler's „Anatol" door het Wieneburgt- theater. N.S. PLOEGBAAS GEDOOD De N.S. ploegbaas bij het brugon- derhoud J. v. d. Groep is vanmorgen op de Vechtbrug te Weesp door een passerende trein gegrepen en ge dood. De machinist van de trein be merkte het ongeval niet en is door gereden. ,De machinist van een uit tegenge stelde richting komende trein zag 't slachtoffer langs de spoorlijn liggen. PORTUGESE TROEPENVERSTERKING NAAR PORTUGEES O.-AFRIKA Volgens politiekringen in Louren- co Marques, de hoofdstad van de Portugese kolonie Mozambique in Z. O.-Afrika, worden binnenkort 1200 man aan Portugese troepen uit het buitenland in deze kolonie verwacht. Ook de politie wordt versterkt, als voorzorgsmaatregel tegen mogelijke ongeregeldheden. In Lourenco Mar. ques, waar de versterking van de po litiemacht reeds een feit zou zijn, wordt dag en nacht gepatrouilleerd. Vulkaanuitbarsting Op Lopevi, een eilandje van de Nieuwe Hebriden, is gistermiddag een vulkaan, die reeds lang als uit gedoofd werd beschouwd, plotseling actief geworden. Drie kraters stoten lava en wol ken as uit en het noordwestelijk deel van het eiland is geheel verbrand Engelse en Franse piloten hebben geconstateerd, dat gloeiende as tot 2.000 meter wordt opgeworpen. Aanvankelijk vreesde men, dat al le 268 bewoners van het eilandje zouden zijn omgekomen, maar het is gebleken, dat zij zich in de loop van de nacht allen in veiligheid hebben kunnen stellen. Werk groeit snel uit In de enkele jaren, dat de Mater Amabilis-school in Leiden werkt, is deze uitgegroeid tot een school met de respectabele omvang van 87 leer lingen. Als men daarbij in aanmer king neemt, dat de derde klas, welke dit jaar het diploma ontving slechts 11 leerlingen telde en de tweede klas 14 leerlingen, dan heeft de school met haar drie eerste klassen (totaal 62 leerlingen) wel 'n grote opgang gemaakt. Om het werk van deze cursus, waar de meisjes een echte levens school doorlopen om later goed voor bereid op elk gebied het huwelijk in te gaan, meer bekendheid te ge ven, had het bestuur besloten om zaterdagavond in het Antonius club huis aan de diploma-uitrejking van de derde klassers erti f^Btelijk tint je te geven. In zijn openingswoord bracht de heer J. Schrandt, als voorzitter, hul de voor het vele werk dat de direc trice, mej. v. Mechelen en het lera rencorps hadden verricht, in 't bij zonder aan de leidster, mej. R. Driessen, die door werkzaamheden elders, haar enthousiaste medewer king had moeten opzeggen. Het verheugde spr. in het bijzon der zoveel belangstelling te mogen ondervinden van de geestelijkheid; deken W. P. M. Haring, pastoor A. P. M. Emmen van Zoeterwoude en pater Sweerts OSC, de moderator waren aanwezig en van het dioce saan bestuur o.a. de voorzitter, de heer A. de Bie. Vooral aan deken Haring was de ze school veel dank verschuldigd, daar deze het clubgebouw aan de Sleenschuur ter beschikking stelde Ook na de restauratie zal hiervan gebruik mogen worden gemaakt. Voor de nieuwe leidster, mej. M. J. E. Kerckhoffs, met wie de leerlin gen tijdens de zomercursussen had den kennisgemaakt sprak de heer Schrans de wens uit dat zij nog vele jaren aan dit mooie werk ver bonden zal mogen blijven. Na de diploma-uitreiking door de voorzitter, waarbij ook de eerste- en tweedeklassers een getuigschrift van de afgelegde studie ontvingen, feli citeerde deken Haring de geslaagden met hun succes en bracht dank aan bestuur, leerkrachten en leidsters en noemde hen allen het fundament van de school, waarop men verder de school naar hartelust kan uitbou. wen. Daarna werden de aanwezigen de verdere avond op een bijzonder aardige wijze verrast door het optre den van het Bonaventura-Cabaret, samengesteld uit oud-leerlingen van het Lyceum o.l.v. Th. Joosten. De grote verdienste van de confe rencier, Hans van Zijl, was dat hij volkomen vrij was van de baardige mopjes van een gewoon cabaret en zeer ad rem op uitingen van het pu bliek, reageerde. Ineke Willems, Agnes Peterse wa ren verdienstelijke zangeressen met Arthur Linnartz en Bert Peeters als hun tegenpolen. Door hun voordracht en mimiek, ondersteund door een goede grime Ante Abrahams en Mettie Aribo, beiden Leiden; Shirley Bonte, Sas senheim; Loes Bremmer, Leider dorp; Sjieuwke Broersma en Loekie Burer, beiden Leiden; Anja Fabery de Jonge, Oegstgeest; Ineke Hubeek, Leiden; Emmie Koster, Boskoop; Lilly Meerpoel, Leiden; José Muyl- wijk, Leiden; Adéle Nolle, Oegst geest; Ria Roest, Leiderdorp; Lenie Roskam; Marianne Smelt; Joke Sturm; Maryan Verver, allen te Lei den; Anneke Vogelaar, Wassenaar; Elly de Vos, Voorschoten; Diddy v. LEIDERDORP Kerkconcert Op vrijdagavond 15 juli te acht uur wordt in de Ned. Herv. kerk te Leiderdorp een kerk concert gegeven. Dit concert maakt deel uit van de reeks orgelfondscon certen ten bate van de restauratie van het orgel in de Ned. Herv. kerk te Leiderdorp. Medewerking verlenen op deze avond Dick Kuiters, tenor, en Addie de Jong, orgel. Uitgevoerd worden composities van J. G. Wal- Marktberichten ROTTERDAM, 11 juli, Vee Aan voer: vette koeien 1227, varkens 687. Vette koeien 290—320. 255—275, 245 255; varkens 168, 165, 160. Vette koeien; aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven notering; varkens: aanvoer iets klei ner, handel vlot, prijzen hoger, pri ma vleesvarkens boven notering, zware varkens van 135138 per kg., afloop kalm. VERLOVINGSRINGEN Alle moderne modellen HORLOGES De beste merken GERO CASSETTES v. d. Water Haarlemmerstraat 207 gevraagd. Aanmelden: Wasserij RHIJN STROOM Hoge Rijndijk 166 Leiden Telef. 21783 PINDAKAAS, lekker op de boterham. Sloiavond van Mater Amabilisschool te Leiden met een feestelijk tintje van Pater J. Beekman ofm., gaven zij een echt frisse indruk. B. John Meyer verzorgde uitstekend de mu zikale begeleiding. Het cabaret heeft de aanwezigen een prettige avond bezorgd. Het slot van de avond was toever trouwd aan de heer Evert Castlein m.m.v. de O. K. Rythme Stars o.l.v. Frans Houps. TOMATENPUREE, paramount, 3 bttfcketi toot 0.39 Per pot, Inh. 450 gram 0.59 NCK-NtCK WORSTJES inhoud per blikje 'V 15© gram 0*83 DIPLOMA'S Toos van Diest, Anneke Hoogeveeen, Cecile van Rijn, Marianne Schnei ders (allen uit Leiden); Ria Duiven voorden, Alie Juffermans, Anny v. d. Ploeg, Quirina Straathof (allen uit Rijp wetering); Ans v. d. Geest (Oud Ade); Henny Goedhart (Al. phen a.d. Rijn); Riet Warmerdam (Voorhout). Sport in 't kort Hans Muller, die zaterdag tegen West-Duitsland zijn vijftigste wedstrijd speelde voor het Nederlandse zevental, is onderscheiden met de zilveren me daille van de KNZB. Hij is de zesde wa- terpolospeler die deze onderscheiding pntvangt na Cor Braasem, van Feggelen, Smol, Bijlsma en Koorevaar. Op 17- jarigo leeftijd debuteerde Muller in 1954 tegen Hongarije in het nationale wa- terpolozevental. Zaterdag is in Luxemburg de lan- denwedstrijd voor heren degen équipes gehouden tussen de heren van het Groot Hertogdom en Nederland. Luxemburg won op treffers. De eindstand was 8-8. Tijdens atletiekwedstrijden in Boe karest heeft de Roemeense Yolanda Ba- las het wereldrecord hoogspringen da mes verbeterd en gebracht op 1.86. Het oude record stond met 1.85 meter sinds 6 juni van dit jaar reeds op haar naam. De Nederlandse heren volleybal- ploeg heeft te Leipzig in de eerste wed strijd van de zes landenontmoeting met 3-1 verloren van Oost-Duitsland. De voetbal landenwedstrijd tussen de dames van West Duitsland en Neder land, die zondag in Geislingen voor 4000 toeschouwers werd gespeeld, is geëin digd in een gelijkspel: 3-3. Natale Steward, het zeventienjarige Rhodesiaanse zwemstertje, dat in wed strijden voor Engeland uitkomt, heeft zaterdag in Blackpool het wereldrecord op de 110 yards rugslag op haar naam gebracht met een tijd van 1 min. 11.1 sec. Wout Wagtmans is zaterdag derde geworden in een stayerwedstrijd over 100 km., die in West Berlijn werd ge houden. De Duitser Karl Heinz Marcell zegevierde in 1 uur 25 min. 36 sec. De Zwitserse oud-wereldkampioen Walter Bucher werd tweede en Wout Wagtmans derde op 966 meter. Joop Captein en Daan de Groot eindigden zondag in een koppelwedstrijd te Bielefeld op de derde plaats achter de Duitsers Rudi Altig en Wolfshol en de Denen. Nielsen en Lykke. Het Bulgaarse voetbalteam behaalde zondag in Sofia voor 50.000 toeschouwers een 2-0 zege op de ploeg van Oostduits- land. liet Argentijnse voetbalelftal won zaterdag in het River Plata stadion te Buenos Aires tnet 1-0 van Paraguay (rust 0-0). Het Ned. Olymp. hockey elftal he(*t zaterdagmiddag in Oisterwijk een oefen wedstrijd tegen Nationale Tilburg met 6-0 gewonnen. Het Spaanse nationale voetbalelf tal behaalde zondag in Lima een 3-1 zege op de ploeg van Lima. SSSiï Saks. stneerleverworst, lokker gekruld m 0.45 f lekker en croquant. £:::£:v Luchtdicht verpakt. 'W'' M gSïgx MARION BONBONS, van heerlijke chocolade met IvivS f'' diverse vullingen. 150 gram voor 0*63 FRUIT ROCKS, 0.53 vroom dReesmann BONTNAAISTERS voor ATELIER voor THUISWERK kunnen onder prettige omstan digheden werken voor VANEGMOND BREESTRAAT 173 TELEF. 23337 Aanmelden elke dag. 3T Vespa scooter 1959 te koop, in uitstekende staat eri veel accessoires. Te zien bij: H. Visser. Dt de Bruy nestraat 14, Leider dorp. 5T 'n Tweeling, 2 meisjes, 8vt jaar, kijken uit naar een r.k. pleeggezin. Wie kan deze kinderen het ge wenste uitzicht bieden? Br. onder no. 1101 bur. v. d. blad. Te koop: D.K.W.-motor 125, bouwjaar 1958, in zeer goede staat. Tegen elk aannemeijk bod. Roeloff- straat 10, Oude Wetering. T Te koop aangeboden: een z.g.a.n. grijze uitneem- bare kinderwagen en ro- tanwieg. Moet weg we- Êens plaatsgebrek. Karei i oorman laan 48, Oegst geest. T Kunstschildersart. Lin nen, spiramen, tube Rem brandt verven (Talens), verfdozen, plakkaat- en waterverven, paletten, pa- letmesjes, penselen, ver nissen, ezels, medium, enz. Boetseerklei: wit, grijs, rood. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62, teL 23123. Er kend schilder. Levensverzekering- en Varia Maatschappij roept SOLLICITANTEN op voor de functie van voor een bestaand agentschap in Leiden en omgeving. Geboden wordt: goed salaris en gunstige pro- visievoorwaarden. Gevraagd wordt: serieus en energiek persoon, die met gedegen assistentie van en in samenwer king met Inspecteurs uitbreiding aan het agent schap kan geven, waardoor een goed inkomen zal worden verdiend. Reflectanten zal een sollicitatie formulier worden toegezongen. Brieven onder no. 51573 Adv.bur. Belinfante Co. Regen tësseplein 8, Den Haag. Waarom veel geld uitgeven voor aanschaf fing bruidstoilet, wanneer U dit 1ste klas kunt huren. Komt U eens kijken op onze showroom, wij hebben de ALLERNIEUWSTE TOILETTEN in lang en kort, geheel compleet met petty-coat kapje sluier tasje en handschoenen. vroegtijdig. Fa. SLOOS STILLE RIJN 11 TELEF. 20868 Op de Afdeling Cardiologie in het Academisch Ziekenhuis te Leiden kan geplaatst worden EEN MEDEWERKSTER OP HET SECRETARIAAT Gegadigden voor deze functie dienen in het bezit te zijn van tenminste einddiploma Mulo A en een typediploma. Kennis van de moderne vreemde talen strekt tot aanbeveling. Salariëring volgens rijksregeling waarbij rekening zal worden gehouden met vooropleiding en erva ring. Minimum 227.en maximum 364. per maand. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk en onder ver melding van leeftijd en vooropleiding te richten aan de administrateur van de afdeling Cardiologie Academisch Ziekenhuis, Rijnsburgerweg 10 te Leiden. Bij de afdeling Reumatologie van het Academisch Zie kenhuis te Leiden bestaat gelegenheid tot plaatsing van een voor medische administratie, Minimum leeftijd 18 jaar. Vereisten: diploma M.U.L.O., bij voorkeur echter mid delbare schoolopleiding en het diploma typen. Salaris, behoudens jeugdaftrek en afhankelijk van op leiding en ervaring, op 21-jarige leeftijd 236.54 oplo pend tot ƒ380.16 bruto per maand (excl. huurcom- pensatie). Schriftelijke sollicitatie te richten aan het Hoofd van de afd. Personeelszaken van 't Academisch Ziekenhuis. die dit jaar voor het ULO-examen zijn geslaagd, of die thans nog hier aan deelnemen, kunnen geplaatst worden bij de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. RAPENBURG 39 LEIDEN N.V. Koninklijke Ned. GROFSMEDERIJ, LEIDEN. Voor de afd. correspondentie vragen wij een JONGSTE BEDIENDE (vrl) Leeftijd circa 16 jaar. Bi) voorkeur enige Jaren mulo-opleiding. Sollicitaties aan de Personeelsafdeling Zuidsingel 66-68 telefoon 26341. Adverteren betekent: BIJ blijven

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3