ÏLMttGAT üéymmTAD Scherp Familie Gijsman tweemaal onderscheiden Bevorderingen Stedelijk Gym te Leiden MAANDAG 11 )ULI I960 PAGINA 2 Voor de heer P. Gijsman was het vandaag een grote en feestelijke dag, waarop de flans van het zilver en goud op hem afstraalde. Ter gele genheid van zijn gouden jubileum bij de N.V. Textielfabrieken Van Wijk Heringa werd hij niet alleen onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, doch werd hem te vens de gouden ere-medaille van de Maatschappij voor Nijverheid en handel ter hand gesteld. Tijdens een intieme plechtigheid ten kantore van de vennootschap aan de Vliet, was het allereerst de loco-burgemeester, wethouder S. Menken, die de vele goede eigen schappen van de jubilaris thans getouwsteller in de fabriek Cronc- steyn in het licht stelde. In deze halve eeuw, hebt gij de enorme ontwikkeling van het be drijfsleven en de vele veranderingen in de stad op de voet kunnen vol gen, aldus spreker, die verder aan dacht schonk aan de bijzondere trouw en ijver van de heer Gijsman. Het deed spreker een groot genoegen van de Koninklijke onderscheiding mededeling te kunnen doen. Een der directeuren, de heer J. W. Heringa, had eveneens bijzondere waardering voor de arbeidsprestaties van de jubilaris, wiens broer ook kortgeleden eenzelfde feit mocht her denken. De familie Gijsman, aldus spreker, staat in ons bedrijf hoog aangeschreven. In uw verantwoor delijke functie, aldus de directeur, stond gij steeds trouw op uw post. Namens de directie bood de heer He ringa een enveloppe met inhoud aan, waaraan het vererend getuigschrift en de gouden penning van de Ned. Maatschappij *-oor Nijverheid en Handel werden toegevoegd. In gelijke geest voerden hierna het woord de heer A. Spek namens de bedrijfsleiding van Cronesteyn, de heer j. Pison namens de weverij en de voorzitter van de Personeels vereniging „De Spil", de heer A. K. van Leeuwen. Een geschenk van de weverij en een bedrag onder cou vert van „De Spil" onderstreepten deze woorden van dank en waarde ring. Na een dankwoord van de ju bilaris bleef men onö^r het ophalen van prettige herinneringen nog enige tijd bijeen. Bevorderd van de 1ste haar de 2de klasse: Wilma Bakema, Binnert Boeke, Adèle Bonjer, Tilly Bos, Fen- neke Fockema Andreapj Jan-Hein Koningsveld, Hennie Krouwel, Eduard Kukenheim, Jan Lange, Ar nold Niessen, Auke Oosterhoff, Ed dy van der Vliet, Martine Vosmaer, Els de Vreese, René Wassenaar, Dick van Weizen, Paula Witkam, Koos Zondervan, Bob Blankwaardt, Rein Bakhuizen van den Brink, Eise Bor- gers, Kolja Diakonoff, Walther Gro tenhuis, Han Hoogesteger, Marjan Hulsbos, Jolien Kaptein, Anneke Klerks, Simon Kooyman, Doortje Kuenen, Gert Leurdijk, Johan de Meyere, Christien de Nooijer, Henk Offeringa, Arjanne van Raalte, Ge rard Schippers, Liesbeth Sitsen, Ma ria Smit, Anneke Verwey, Betty van Weizen, Herman Doeleman, Rineke de Graaf, Pieter Boutkan, Paul Gans, Ewald Hekking, Joke Hoelen, Rob de Horn, Frits Koetser, Mieke de Koning, Freddy Kooyman, Hanna Kraan, Betty Moeliker, Hannie Mul ler, Madeleine van Rossem, Ria Smit, Piet Stokvis, Jan Swen, Ray Troost, Kitty Vrijenhoek, Irma Zee man. 1 herexamen, 19 afgewezen. No. 538. Horizontaal: 1. zijtak Elbe, 5. akelig, 6. zijtak Donau, 8. afval van stro, 10. vlaktemaat, 13. straat (Fr.), 15. spelleider, 16. twee tal, 17. bolrond vruchtje (spreekt.), 18. eind, 20. ongaarne, 22. onbep. voornaamw., 24. hoekbalkon. Verticaal: 1. uitroep, 2. vaartuig, 3. grond die bij een hoeve behoort, 4. muzieknoot, 5. gem. in N H., 7. kluchtig, 9. stad in Drente, 11. hond, 12. ik (Lat.), 13. buitenhaven, 14. tijdmaat, 18. achting, 19. rivier in Engeland, 21. lidwoord, 23. nummer (afk.). Oplossing morgenavond. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Koos Bavelaar, Tini Booij, Madeleine Bosch, Harmke de Bruyn, Thijs Cohen, Dik Degens, Carla van Doorn, Willem-Hendrik Dorsman, Susien van Dijk, Eke Huussen, Guus la Rivière, Dick Springer, Tom van der Steen, Marijke Teeuw, Marianne Veldhuijzen, Hein van Vliet, Elze- lien Vrij, Joop Bakker, Annelies van den Berg, Joost van Buuren, Rudolf van Calca, Leo Dee, Thijs van Gin- kel, Ric Hettinga, Hans de Jong, Edith Kappers, Liesje Kwaadgras, Gijs Laurentius, Hak van Nes, Jean- netje Oosterhuis, Els Ouwehand, Joop Roeloffs, Tilly Ruitenberg, Jo han van der Sande, Geraldine van der Schaaf, Kees Schimmel, Petra Stellwagen, Niek de Water, Bram de Wolf. 1 herexamen, 8 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: Wim Bavelaar, Lineke Deur- loo, Caroline van Gulik, Wout Kloek, Theo Meijering, Jan de Nie, Pim Punt, André van Rhee, Doortje van Roijen, Woodrow Rullmann, Heieen van der Sande, Jaap Vervoort, Karei Waasdorp, Hans van Weizen, Artje Sonnevelt, Louis Bogaards, Freddy Bueno Bibaz, Els Engelenburg, Paul Koole, Gerard Nap, Frank Potjer, Yms van der Veen Meerstadt, Bert Venema, Steven van Vliet, Therus Vosmaer, Nico de Vries, Tineke Wil- lemsen, Marion van Randwijk. 6 her examens, 6 afgewezen. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: Rob Boonstoppel, Lumine Bouman, Geert van Gulik, Dick Hof stee, Hans de Jong, Rudolf-Jan Kloek, Loes Korthals, Gerard van Krieken, Jan Kuperus, Noortje Lam- brechts, Hannie Smi't, Robby Veld- huyzen, Piet de Vos (voorw.) Eduard Bomhoff, Margriet Drewes, Sandra de Haan, Dik van der Hoek, Eddy Lourens, Hans Metz, Bram van Mourik, Baja van Oven, Caroline Schneyder, Otto Strack, Ans Vrie- link, Maarten van Traa, Phiene de Vreese, Cees Waal, 4 afgewezen. Bevorderd van de 5de naar de 6de klasse: Marbeth Beukema toe Water, Hanneke Blindenbach, Jooke van Doorn, Harm Drewes, Theo Geels, Tineke Hartman, Corrie van der Horst, Hilda Krook, Lenie Mussert, Henka Niessen, Nena Oosthoek, Pe ter Schoonheim, Wendy van der Ster, Nelleke Turion, Wil van der Veur, Nico Opdam, Guido Bakema, Wander van den Berg, Rob Booij, Els van der Bijl, Bas-Jan Demenint, Jan-Willem Gast, Hans Hers, Ilon- ka Kruts, Piet Kruyt, Rudv Kuyt, Robby van der Linden, Jan Ooster hoff, Pim Visser, Albert Vossepoel, Floor van der Wind, Jeannette van der Windt, 2 herexamens, 7 afgewe zen. BIOSCOPEN De films in de week van 815 juli zyn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „En dat we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Lido: „De koe en de gevangene" alle leeftijden. Luxor: „La Paloma", alle leeftij den. Studio: „Een les in liefde", strikt volwassenen. Trianon: „Das blaue Meer und du", alle leeftijden. Rex: „Fanfare", alle leeftijden. OVERGANGSEXAMENS AMBACHTSSCHOOL HAAGWEG Oriënterend jaar. Bevorderde naar de 2e klasse: A. C. V. d. Berg, W. H. Botermans, B. Bronkhorst, K. Duin dam, Th. J. Duivenvoorden, L. van Duyn, C. G. Duynisveld, N. Dijk- drent, C. M. v. d. Graaff, M. v. d. Haven, A. W. den Heyer. IJ. den Hollander, M. J. de Jong, J. S. Koel man, H. G. J. Kühn, P. Moenen, J. Nagtegaal, P. Pauw. C. Raaphorst, G. Vis, T. P. de Vries, Th. H. Vurens J Waal. P. Th. IJsselmuiden, R. P. v. choonderwoerd den Bezemer, H. Duiker, J. J. Douwes. C. F. van Dijk. R. W J. Goldenberg, P. de Graaf, W. M. v. d. Hoeven, Chr. Houps, F. de Jong, W. F. van Klaveren. P. J. P. v d Kraan, R. A. Kuiters, Th. v. d. Meer. W. G. Meyer, W. Nagel, R. A. H Retzema, C. v. d. Reyden, H. A. M. Schlieker, H. Schuchhard, E. Smitt, D. Tuithof, G. Vinkestein, J. W. D. Warners, J. P. G. Zandvliet, J. L. Vermeulen,, J. J. avelaar, A. v. d. Berg, J. G. BI, M. J. Colijn, Th. v. d Geest, H. J. Haasnoot, J. Holle beek, J. P. van Huis, E. H. T. M. van Luiing, H. P. Nieuwenhuis, J. H. Rijskamp, W. Stikkelorum. R. Stoof, P. Tegelaar, F. D. v. d. Valk, A. W. van Velzen, G. W. van Velzen, J. C. Verstraaten, P. F. Waaning, K. van Winkel W. v. d. Zwart, P. J. Philip- po. N. M, J. Disseldorp, D. Zorn, R. Bekema, J. F. Benning, A. Bon, E. Brakel, K. Burger, H. S. Brands, Ph. J. F. van Egmond, A. P. Eradus, H. W. Flippo, A. Giezen, B. K. Nes, D. N. Korpershoek, B. Ouwerkerk, K. Petersen, H. Raatsie, G. J. Rol, E. A. v. d. Schaft, J. G. F. Steenbergen, F. H. Velthuyzen, R. F. de Vos, R. J. S. van Weesel, W. Boender, G. M. Boo- gerd, O R. P. v. d. Bijl, W. v. Duyn, W. van Harskamp, D. C. Havenaar, W. M. A. Heemskerk, C. L. Holle- stelle, J. J. Kruithof. H. v. d. Kwaak, H. W'. v. d. Luit, P. J. Luynenburg, J. v. d Mey, J. J. Meyer, S. D. Mo- lena, J van Praag, P. L. Remmets, A. van Rijn. G. Schoneveld, Th. J. M. v. d. Slot, C P. Smit, J. Zoons, W. Blomsma, A. H. van Borssum Waal- kes, F. Brands. F. Breetveld, J. F. Coers. W. van Delft, G. van Duyn, C. van Eyk de Lange, A. W. J. Fl'eur, P Flippo, H. M. Hemerik, A. G. de Jong, H. C. Louw, J. P. van Mey- gaarden, D. J. K. Minnee, R. J. Nie- vaart, A. Th. Raaff, L. J. Ravesloot, L. van Rij, W. J. Smit, J. v. d. Zee, H. de Wilde, J. van der Wolf. Metaalbewerken. Bevorderde naar de 2e klasse: M. R. G. v. d. Berg, L. Hellenberg, J. M. de Koning, J. P. v. d. Male, L. Nieuwenburg, C. G. L. Oudshoorn, H. W. M. Pieters, L. H. van Polanen, M. Ramondt, H. F. Riethoven, A. H. Rooda, J. P. Schrier W A. Salman, C. Seriier, A. Strie ker, R. Buwalda, J. J. A. v. d. Geest, F Breedveld, J. B. de Bruyn, A. Doornik, H. Ehlhardt, W. van Erkel, R. J. H. Goedhart, D. C. de Graaf, G. de Kier, J. Neyman, R. V. van Ommen, A. J. v. d. Ouweelen, P Pellenkoft, H. J. du Prie, J van Ros sen, D P. Schat, J. J. Schoenmakers J. C. Schramm, J. C. van Tongeren. L. van Veen, M. v. d. Steenhoven, J B. van Bsveren, A. J. Daleman, W Goor, M. Ligtvoet, L. van Noort, J. Solleveld, F. W. H. v. d. Steen. J. J. Verhoog, J. de Vreede. W. Th J v d. Water. J. Weeda, C. P J Werkho ven, P. C. van Westrienen, P. C. de Wolf, J. van 't Zand, B. Zandbergen, P. J. M. van Zuylen, J. E. S. Zwaan, P. J. C. Caspers, H. van Heek, P. A. van Keimpema, W. P. L. Broers, P. Buis, J. Bij, Sj. Chen, A. Ciere, G. W. A. Haasbroek, J. M. Hermsen, F. H>- fenk, A. Hofman, W. A. Jongsma, J. P. Kikkert, I. Klinkhamer. J. La- brujère, G. P. Lalau, P. G. Molenaar, G Logeman. Timmeren. Bevorderd naar dè 2e klasse: A. J. Arbouw, H. Bekooy, G. Brückner, J. Budding, G. L. Groen, J. de Groot, J. Honsbeek, Joh Hons- beek, L. Honsbeek, J. H. Hooymans, J Klinkhamer, G. J. v. d. Maden, D. C. J v. d. Mey, D. Middelkoop, J. Noorlander, L. Th. T. Onderwater, W. P. Brands, B. Ouwerkerk, H. Pe ter, A. Regeer, N. R. Re;reer, H. K. de Roo, Th. P. Schakerbos, J. E. Scheepmaker, L. Schild, D. B. Schip horst, W. Wassenaar, J. van W°n&- veen, J. van Westbroek, S. Wielenga, E. W. Wieman, G. J. Zoetemelk, A. B. Mulder, H. Ravensbergen. Schilderen. Bevorderd naar de 2e kL-set M. A. J. M. v. d. Berg, C. J. Caspers, J. J. Gijsman, A. Hek, A. B. v. d. Hoorn, G. Koolhaas, B. S. v d. Kwaak, G. H. Lankester, H. L. Mar celis, P. F. H. v. d. Poel, W. A. Stok, H. Zwetsloot. Meubelen. Bevorderd naar de 2e klasse: J. J. G. Bus, H. H. Heller, G. J. P. v .d. Horst, J. G. de Jong, A Ju, L. K. van Katwijk, F. Kromhout, A. A. Raaphorst, P. H. van Royen, W Spek, L. van Strien, A. J v d. Valk, J. W. Hes, A. van den Bosch. Metselen. Bevorderdn aar de 2e klasse: K. Arbouw, J. Bakker, A. Crama, L. J. van Dam., P. Distelvelt, Th. den Hollander, J. van Kesteren, J. W. v. d. Kooi, A. Leuven, G. P. M. Strijk, J. P. Witteman, B. van Houten, W. J. M. Hoogervorst. (Wordt vervolgd) (Ongecorrigeerd) Geboren: Gerrit Nicolaas zn van C. Guijt en C. M. v. d. Meij; Anna Catharina Maria dr van L. Beckers en M. E. Wassenaer; Eugenio Gle- mens Maria zn van H. C. Gottenbos en A. H. C. M. Stikkelman; Willem Antonius zn van W. J. Vijlbrief en E. Zegeling; Theresia Jèanne Maria dr van A. J. Foks en E. W. M. v. Hamers veld; Geertje dr van C. Wa- gemaker en H. A. v. Duijn; Jan Jo han Jacob zn van J. Meel en H. van Veen; Jacoline dr van J. Vlieland en C. Mosterd; Ingrid dr van H. J. Ruijgh en W. Hazebroek; Johanna Cornelia dr van S. v. d. Leest en J. Dirckx; Jacobus Cornelis zn van C. M. Wijsman en J. C. v. d. Plas; Cor nelia Petronella Jacoba Maria dr van W. v. d. Salm en P. M. Heemskerk. Ondertrouwd: C. Crispijn en A. M. Blonk; J. G. Velthuijzen en A. E. Silvester; J. Leefmans en G. J. Her mans; W. Ruseier en L. de Kier; L. H. Helder en E. M. M. van der Heijde; J. Wiekhart en W. J. Abs- poel; H. de Boer en J. S. C. Bavelaar A. Matze en F. J. B. Donkers; A. B. Mann en H. Spruijtenburg; J. P. N. Krassenburg en E. E. T. Lampo; W. Veen en G. J. H. van der Weijden; A. van den Broek en W. M. Jansen; J. Dreef en J. S. Keereweer; J. T. Souhoka en M. B. Siahaya; H. W. Schuurman en Y. Blansjaar; H. van Houten en D. J. Holleman; H. W. van der Weijden en M. M. den Hol lander; A. Kooien en G. Filippo; H. Oude Elferink en M. J. E. Rijsber- gen; M. Raatsie en A. Thiel; P. W. Berkien en C. J. T. de Groot. Overleden: J. J. van Wijk 86 jaar man; T. M. van der Laan 1 jaar dr; H. P. Schuts 27 jaar man. TAP-STROP PEN CAFéHOUDER in Leiden *-4 raakte zondagmiddag in één keer vier en veertig ltr. jenever kwijt. Niet aan zijn klanten, maar aan de vloer van zijn, kelder waar hij uit een vat met 54 liter „jonge" een mandfles van 10 liter vulde. Het duurt even vóór zo'n mandfles vol is en daarom begaf hij zich nog „even" naar zijn zaak waar toevallig iemand met veel spraakwater hem een goed verhaal vertelde, zó goed dat hij zijn jenever vergat en een uur later eerst weer ging kijken om vast te stellen, dat de mandfles inderdaad vol was, maar 44 liter over de keldervloer was uit gegoten, waar het kostelijke nat zijn schoenen' omspoelde. Yolanda Graafland, een stadge note, heeft voor het Nederlands Zui- velibureau als „kaasmeisje" niet al leen de eer vai) Neerlands zuivelpro duct in Berlijn hooggehouden, maar ook de roem van de stad Leiden, die er sinds de zeventiende eeuw ('n ge zant schreef het aan zijn broodheer) prat op gaat, dat binnen haar vesten de schoonste vrouwen van Neder land wonen. Zij was er ook bij toen Herman van der Horst zijn Berlijnse gouden Beer ontving. Een onbekend gebleven autobe stuurder heeft zaterdagmiddag om streeks tien voor één met zijn per sonen auto een bromfietser aangere den op de Maresingel. De bromfietser werd bestuurd door de 43-jarige op perman J. Hoogeboom uit Leider dorp. Hij werd tijdens het passeren door de auto zo dicht benaderd, dat hij geraakt werd en viel. Hierbij brak het slachtoffer zijn linkersleutelbeen. De bestuurder van de auto hèeft hem naar de EHD gébracht maar verder geen adres achtergelaten. Om vijf over drie zaterdagmid dag stak de anderhalf jarige Willem ReteLhof in de straat waar hij woont: de Genestetstraat, plotseling de straat over en werd aangereden door een bromfietser. Het kind kreeg een vleeswond aan zijn voorhoofd en een zware hersenschudding. Woensdagmiddag j.l. is de ten toonstelling Huis en Huisraad in de Griekse en Romeinse Oudheid geslo ten. De expositie, die vanaf 15 mei in het Rijksmuseum van Oudheden gehouden werd heeft zich mogen ver heugen in een grote belangstelling. Het totaal aantal bezoekers bedroeg bijna 7000. In september zal een vol gende tentoonstelling worden ge opend, die betrekking heeft op wo nen en werken in de prehistorie, aan de hand van resultaten van het jong ste oudheidkundig bodemonderzoek in Nederland. Jubileum Klaverjas Toernooi van De Stalen Band In het kader van het komende twintig-jarig bestaan van „De Sta len Band" organiseerde de jubileum commissie een groot klaverjastoer- nooi, waaraan ruim 1000 personen hebben deelgenomen, zoals de Buurt vereniging, Voetbal, Speeltuin, Be drijf s- en Klaver jas verenigingen. Het eindresultaat was in de eerste klasse: le prijs Oosthoek I; 2e prijs UVS I; 3e prijs VTL. Het eindresultaat was in de 2e klasse: le prijs Oosthoek II; 2e prijs Royalisten 2; 3e prijs de Rijn I. Het eindresultaat in de derde klas se was: le prijs „Klucht en Revue"; 2e prijs Oosthoek 3; 3e prijs SLF. Voorzitter H. Laman reikte de prijzen uit. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Zuider Apotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. OEGSTGEEST Geboren. Adriana Maaike, dr van J. Sam en M. Vonk; Kees Reinier, zn van*N. Favier en H. de Gelder; Christine Elizabeth dr van W. A. Kasteleijn en A. M. Talen. Ondertrouwd. Jakob van Dorp, 47 j. Marianne Henriëtte Gladys Kijzer, 32 j.; Izaak Overdijk, 26 j. en Johanna Maria Buschman, 22 j. Getrouwd. A. Profijt en E. Kop pers; J. Bosman en H. A. Jelgersma. Overleden. Lambertus Jacob Jan Breas, e.v. M. A. Schipper, 77 jaar; Catharina Hendrika Wouterlood, w. Y; A- v' d- Burgh, 76 j.; Helena Mathilde Hamilton of Silvertonhill w. v. J. A. J. Dauve, 98 j. SASSENHEIM Nationa'e brandweerwedstrijden te Voorscho'en autobus lag in de bekm Zaterdagmiddag werden in Voor schoten brandweerwedstrijden ge houden voor tankautospuiten (klasse Tas. HD), georganiseerd door het Algemeen Brandweerwedstrijdco- mité onder 'leiding van de heer A. Bloem uit Wassenaar, provinciaal wedstrijdleider voor Zuid-Holland. De plaatselijke organisatie was in handen van het corps vrijwillige brandweer Voorschoten onder lei- dina van zijn commandant de heer J. Lekkerkerker, die tevens het terrein van zijn boerderij voor deze wed strijden beschikbaar had gesteld. Willem Lekkerkerker mocht zater dagmiddag 8 maal een brandje stich ten in de wagenschuur, waarna hij, om de werkelijkheid zo dicht moge lijk te benaderen, op de zolder weg kroop. De 8 brandweerploegen moesten binnen 7 minuten de brand blussen, waarbij zij moesten zorgen, dat een op 3 meter afstand staande tas hooi (40 a 50 duizend kg.) geen vlam mocht vatten. Bovendien moesten zij gebruik maken van adembescher- mende middelen bij het betreden van de wagenschuur. Een jury bestaande uit de heren H. G. A. Jacobs uit Vreeswijk, W. de Wit uit Lopik, G. A. Jansen uit Utrecht, J. Keuzekamp uit Schie dam en C. J. van Dashorst uit Den Haag, beoordeelde de ploegen. Burgemeester L. de Kool van Voorschoten, de beide wethouders en de gemeentesecretaris waren de ge hele middag aanwezig en gaven ook bij de prijsuitreiking van hun be langstelling blijk. De heer Bloem wees op verschil lende ernstige fouten, die door di verse ploegen waren gemaakt. Burgemeester De Kool van Voor schoten reikte daarna aan de beste ploeg van deze middag de eerste prijs uit. Dat was Wassenaar, die met 203'/» punt en 42 seconden bin nen de gestelde tijd een uitstekende prestatie had geleverd. De ploeg uit Abcoude volgde ech ter op de voet met 202 punten. De derde prijs was voor Breukelen met 193 punten. De overige ploegen kregen de vol gende plaatsen in de ranglijst, maar geen prijzen: 4. Zuilen met 182 pnt; 5. Zwijndrecht met 156 pnt; 6. Ca- pelle aan de IJssel met 151 pnt; 7. Leerdam met 139'/: pnt en tenslotte 8. Zaandam met 112 pnt. Het gemeentebestuur van Voor schoten had een extra prijs beschik baar gesteld in de vorm van een fraaie grote zilveren lauwertak, voor die ploeg, die op de beste wijze gebruik gemaakt had van de adem- beschermende apparatuur. Burge meester De Kool wees bij de uitrei king van die prijs aan de comman dant van de ploeg Breukelen erop, dat de Voorschotense brandweer bin nenkort over dezelfde apparatuur zal beschikken en dat dit de aanlei ding was geweest voor het beschik baar stellen van deze prijs. Omstreeks 7 uur in de morgen van zaterdag j.l. vond een passeren de patrouille der rijkspolitie op Rijksweg 4, ter hoogte van de Men- neweg een autobus van een onder neming in Wateringen met de wielen omhoog in de berm van de weg lig gen. De chauffeur J. E. eveneens uit Wateringen, verklaarde dat een per sonenauto, merk Citroen, hem bij het passeren had gesneden met het gevolg dat hy zodanig moest uitwij ken dat hij in de berm terecht kwam en kantelde. De chauffeur liep geen letsel op maar de bus was zwaar beschadigd. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD (vervolg) De behandeling der ingekomen stuk ken vergde donderdag een tijd van ruim twee en een half uur. Vijf kwar tier sprak de raad over een medede ling van B. en W. inzake de „open voortuinen" voor de gemeentewonin gen. Alleen dr. Pels (PvdA) was met zijn fractie een warm voorstander voor open-voortuinen. De heren de Groot, Fortanier en de Wilde zagen gaarne eigen voortuinen voor de ge meentewoningen, omdat de open voortuinen over het algemeen slor dig en door iedereen gebruikt worden als de kortste weg naar de voordeur. Dr. Pels (PvdA) trok hieruit de con clusie, dat het College aangevallen werd door mr. de Wilde op hun ge voerde beleid, maar deze gaf te ken nen, dat het beslist geen beleids- kewstie is, waarin de raad het col lege aanvalt. Men kan, aldus spre ker, van andere gevoelens zijn en toch het algemeen gevoerde beleid steu nen. De heer Rombouts (KVP) wilde bepaalde werkzaamheden uitbesteden aan particulieren. Burgemeester de Kool gaf in zijn antwoord echter te kennen dat de gemeentelijke beplan- tingsdienst een goed geleide gemeen tedienst is, die zeer voordelig werkt. Het is onmogelijk, deelde wethouder Dekker, in zijn verdediging van de nota mede, om door particulieren plantsoenen te laten aanleggen, om dat deze veelal te kampen hebben met personeelstekort en door hun CAO hogere lonen betalen dan de ge meente. Het feit dat hoewel er loons verhogingen en prijsstijgingen de laatste vijf jaar geweest zijn, de ge meentelijke plantsoenendienst nog steeds kans ziet de kosten per m2 voor beplanting op dezelfde prijs te houden spreekt, naar de mening van de wethouder voor zich zelf. Om kwart over één verzocht de voorzitter het laatste agendapunt, de rondvraag, uit te stellen tot vrijdag avond. RK EHBO. Aan het einde van het oefenseizoen hieldde RK EHBO een slotoefening in het kader van de EHIO. De oefening werd wegens 't slechte weer gehouden in de school lokalen van de MMS te Bijdorp. Er waren patiënten tengevolge van een bominslag en zenuwgassen. Als pa tiënten fungeerden de leerlingen van de MMS, die hun rol voortreffelijk speelden. Er werd met ernst en en thousiasme gewerkt en binnen zeer korte tijd waren alle patiënten in de VG ondergebracht. Hier werden ze in urgentieklassen verdeeld, afge werkt en vervoerd naar die plaatsen waar ze moesten verzorgd, o.a. naar ziekenhuizen, naar de ontsmettings- afd., naar de geestelijk gestoorden, enz. Na afloop werd de oefening be sproken door de heer Rademaker, instructeur. Hij wees nog op enkele fouten, die gemaakt .waren, maar toch mocht vaststellen, dat er goed was gewerkt en dat binnen de ge plande tijd, alle patiënten uit het rampterrein verwijderd waren. De voorzitter, de heer Goddijn, dankte de heer Rademaker voor de wijze, v/aarop hij de cursus had gegeven en bood hem namens de cursisten 'n uitschuif baar schepnet aan. Ook mevrouw 'Rademaker werd niet ver geten. Na een dankwoord aan de Eerw. Zusters voor' haar gulle gast vrijheid werd besloten tot septem ber met vakantie te gaan. Dan wordt weer gestart met een nieuwe EHBO- cursus. Allen die deze cursus willen volgen kunnen zich opgeven bij het secretariaat: Van Kempenstraat 20. Patrouille wedstrijden verkenners en gidsen. Zaterdagmiddag om vijf uur begonnen op een terrein na bij de Elstlaan (Adegeest), de jaar lijkse patrouille wedstrijden. De ver kenners van het NPV; padvindsters van het NPG, verkenners en gidsen van de RK jeugdbeweging streden daar om de wisselbeker. Dit is een jaarlijks terugkerend evenement, waaraan door alle verkenners en padvindsters met hart en ziel wordt deelgenomen. Er waren in totaal 18 patrouilles, bakken en rondes. De strijd was dit jaar geheel in „India- nensfeer" gehouden. Alle deelne mers hadden zich als echte Indianen vermomd. De verkenners van de prinses Beatrixgroep kregen voor de ze prestatie een extra prijsje. De verschillende activiteiten waren af gestemd op de handigheid van de deelnemers zoals sneeuwschoenen maken, rooksignalen geven, pijl-en- boog schieten, maskers maken, vre despijpen snijden, kennis van de na tuur en last not least het samenstel len van een dans en deze ook uit voeren. De deelnemers en -sters hadden het zeer naar hun zin en alles verliep in goede harmonie. Om 8.30 kwam het einde tijdens 'n groot en gezellig kampvuur, waarbij de uitslag van de wedstrijden bekend werd gemaakt. De le prijs in de wedstrijd werd behaald door de Pin- guinbak van de Viking Leif Erics- songroep (de zeeverkenners van het NPV). De tweede prijs was voor de Zwaluwenronde van de Duiven voorde groep van NPG. AANRIJDING Zaterdagmiddag om 1 uur vond op de Papelaan nabij de Dobbeweg een aanrijding plaats, waarbij gelukkig alleen maar materiële schade voor kwam. R. A. V. uit Voorschoten kwam met zijn auto uit de richting Wassenaar en zag nabij de Dobbe weg opeens zijn weg versperd door een grote vrachtauto, die klaar stond om linksaf de Dobbeweg op te gaan. De remweg was voor V. te klein. Doorrijden was onmogelijk en naar rechts uitwijken eveneens door palen en sloot. Om een aanrijding te voorkomen stuurde hij zijn wagen de linker weghelft op, maar kwam daarbij in botsing met een auto uit de richting Voorschoten. Beide wa gens zwaar gehavend tot stilstand. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse om een en ander te regelen. Geslaagd De heer A. P. van Uffe len, hoofdcommies aan de afd. Finan ciën, Onderwijs en Personeelszaken te Voorschoten, is aan de Leidse Uni versiteit geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands Recht. „De Zwaluw". Wedvlucht vanal Corbeil, afstand pim. 415.279 km. Duiven gelost om 8.30 uur met n.n.o. wind. Aankomst eerste prijs- duif 15.51.32 uur, snelheid 940.52 m per min. Aankomst laatste prijsduif 18.19.01 uur, snelheid 705.01 m. per min. De prijzen werden als volgt be haald: H. Schoo 1, 7, 10; A. de Graaf 2 4; P. J. d'Haens 3; M. Paardekoo- per 5; P. N. v. Wissen 6, 9; J. Schrij vers 8.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2