WiSSiimai^ De Leidse fliOSCOPEnl Scherp Amerikaans koor zong ontroerend mooi in de Leidse Pieterskerk Raad van Koudekerk verleende kredieten in spoedeisende vergadering Gemeenieraad van Leimuiden ZATERDAG 9 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Jong geluid van Pilgrims choir' Gisteravond hebben wij weer de intocht aanschouwd van het jeugd koor van The Congregational Church of Manhasset (New York) gekleed in grijze toga met purperen stola. Onder leiding van hun diri gent Robley Lawson wordt door deze jonge zangeressen en zangers tijdens de kerkelijke diensten de voorgeschreven muziek vertolkt en mevrouw Lawson echtgenote van de dirigent verzorgt voortreffelijk de orgelbegeleidingen, waar dit no. dig is. Wij hadden nog de beste her inneringen van voorheen aan dit jeugdkoor, dat zo'n prachtig li re klank voortbrengt, en volkomen homogeen een moeilijk en veel eisend programma technisch en mu zikaal reproduceert. Geen wonder dus, dat the Pilgrim Fellowship choïr, behalve de zang in de kerke lijke diensten van hun genootschap, zich ook en met volkomen succes toelegt op het geven van kerk- Er werd begonnen met „Exultate Deo" van Da Palestrina, de meest volmaakte kerkmuziek, uitgegroeid tot het model van de polyphonie in de meest prachtige ligging v^n ae vo- cabilita en de cantabilita. De stijl volle evenwichtige interpretatie deed veel beloven voor een artistiek verantwoorde uitvoering van de ove rige koorwerken. Van Gabrielli volg de een waardig smeekgebed „Kyrie Eleison" met de mooie echo-effec ten en kleurrijke stijl. Een ronde warme klank en hart verheffende dictie werd gegeven in „Adoramus Te" van Gasparini. Niet minder evenwicht werd bereikt tus sen de verschillende koorgroepen in 't boeiende gezang: „Filii et Filiae" van Leiszing. Daarna werd overge gaan tot de Amerikaanse kerkmu ziek. Eerst van Candlijn „Thee we adore", geheel gebaseerd op de Gre goriaanse zang: Adoro te, waarin ook het orgel z'n welluidende stem ver hief. Maar ook welluidende jonge solostemmen werd gehoord en „Lo- they have reejcted the world of the Lord, waarin Norman Luckwood zich hevig dramatisch muzikaal uitspreekt in moderne klanken en dan The Lord?s Prayer,. De hymne .Hallelujia" van Gian- nini klonk groots en beschaafd; glo rieus het orgel klinkend met de trompetten. Het gebed voor vrede, met 't mooie volkomen gelijk spreek- zingen, herinnerend aan de Grego riaanse kerkzang met de oproep om nooit meer oorlog te ontketenen, met de prachtigste pianissimi en forte klanken. Volgde het mooife choral van John Antes: Go Congregation en de prachtige tekstvertolking van „the Unknown God". De dynamiek in „Let All mortal Flesh keep silence" en weer het spreekzingen zijn op val land fraai. Een ware medtitatie (met WERNINK'S BETON MAATSCHAPPIJ In de buitengewone vergadering van aandeelhouders der N.V, Wer- nink's Beton Maatschappij te Leiden werden de voorgestelde wijzigingen der Statuten na overname van en kele amendementen met algemene stemmen aangenomen. Tevens werd op diens verzoek per 1 augustus ajs. eervol ontsiag ver leemt aan de directeur, de heer P. A. Werntnk Jr., die ruim 40 jaar aan de vennootschap veroonden is geweest, waarvan 'Si jaar als directeur. Hij werd daarna met ingang van 1 aug. a.s. tot commissaris benoemd. De directeur, de heer ir. A. Sitsen, verstrekte, op een vraag van een der aandeelhouders nog de volgende me dedelingen over de gang van zaken in het thans lopende jaar. Het iabrieksbedrijf mag zich zowel wat de orderpositie als de afleverin gen betreft in een goede bezetting verheugen. Deze ligt voor beide op ongeveer 10% boven die van het overeenkomstige tijdstip van het vo rige jaar. De financiële resultaten van het le kwartaal verionen de invloed van de storing, welke de thans bijna ge- reedgcKomen verbouwing en moder nisering van een deel van het fa- brieksuedrijf te weeg bracht. De directie hoopt deze achterstand echter in de rest van net jaar te kun- nen inhalen. De aideling bouwwerken mocht enkele nieuwe opdrachten verwer ven terwijl verwachting omtrent de resultaten van de, in dit jaar aflo pende werken geen reden tot pessi misme geeft. aanwending van welluidende solo stemmen) bood de Zuid-Amerikanse volkshymna; Wondrous love. In een toonbewerking, die alleszins te loven is, hoorden wij „white en negro spi rituals, geestelijke liederen bij uit nemendheid. Devoot en ontroerend klink het kerstlied „Negro belle Ca rol. Besloten werd met Martin Shaw's ..Blessing". Men heeft genoten van een intens muzikale vertolking in sprekende stemmingen, realisatie en frisse en toch zo warm opbloeiende ronde klank in capella en begeleide koor werken. Allen met de dirigent zich voelend in hun element. Evenals zij ingetreden zijn, traden zij uit in lange processie ter wijl de vele concertbezoekers de jon ge koorleden en hun voortreffelijke dirigent staande (als 't W3re) uitge leide deden, waarna onder de indruk van zulk gedisciplineerd, technisch en gaaf zingen men in stilte de mooie Pieterskerk heeft verlaten. J. KORTMANN Diploma A: Cornelia Erades, Ida Heemskerk, Margaretha Lestraden, Maria van Egmond, Vera Bos, Ma rianne Collé, Louise Volker, Elly Bosch, Lenie Tisseur, Aafke Jonge- dyk. Joke de Wit, Dieuwertje de Mooy, Corry Star, Aleida Hakken- brak, Christina de Mooy, Marjo Noort, Ruchama Hagenaar, Jet Ju- dels, Renée ^arramore, Wijbrigje v. Vianen, Jacomina van Weeren, El- lie van Dam, Liesbeth de Mooy, Ka- rel van Winkel, Daniël Kromhout, Antonius Hocks, Alexander Leget, Casimir van Til, Kees van Ryn, Jo hannes Kriek, Eddy Robbers, Mari- nus v. d. Mey, Rich den Duik, Hugo Kuyt, Cornelis Kromhout, Jan Kromhout, Adriaan v. d. Plas, Jo hannes van Wallinga, Dik Pluim- graaff, Frank Knaap, Dick Briel, Arie van der Kroef, Jacob Krom hout. Diploma B: Mari= Geijer, Tcuni Mioch, Ellen van Dee, Henriëtte Huurman, Pieternella v. d. Haak, Greetje Wolvers, Lieke Zuidema, Saskia Valkenburg. Anthonia de Mooy, Trix van Vliet. Ellie Star, Ma- rijtje van Egmond, Johanna de Bruyn, Marcel van Aelst, Hugo Sig- tenhorst, Marinus Sterk, Levinus Konter, Raulce Hoogewoud, Wim v. d. Haak. VOGELS GESTOLEN. Een onbekende vogelliefhebber heeft het niet zo nauw genomen met de wet van het mijn en dijn en op het volkstuincomplex van ,Ons Bui ten" een schuurdeur opengebroken, de tralies van een vogelkooi doorge zaagd en vervolgens zijn slag gesla gen. Het moet gebeurd zijn in de nacht van zeven op acht juli. De on verlaat heeft zich niet ontzien een stuk of vijftien waardevolle vogels weg te nemen. Daarbij waren ver schillende kleurvariëteiten kanaries en zebravinken. Om de nasporingen wat te hulp te komen geven we de volgende signa lementen: een groene kanarie met ringnummer 11533; vier kanaries poppen geelgroen zonder nummer, een jonge kanarie geelgroen met ringnummer 11533-20, zes zebravin ken geringd met nummers tussen 2657126597 en enige ongeringde zebravinken. De reis van twee luchtreizigers moet even gememoreerd worden. Vanmorgen om kwart voor tien steeg met de Sabena-hélicopter van de Helihaven in Rotterdam omhoog de dertienjarige winnaar van de Leidse Courant-ballonwedstrijd Wim Vree burg (De Genestetstraat 37), samen met zijn oom, die hem bij het in vullen van zijn formulier geholpen had. Een uur later landden zij in Brussel-noord. Vanavond keert het tweetal terug. Het wordt in Rotter dam afgehaald door vader, moeder, broers en zussen van Wim, die na tuurlijk graag willen weten wat voor een ervaring het is aan zo'n wentel wiek een paar honderd meter bo ven de begane grond te hangen.. Zondag 10 juli zullen leden van de R.K. Leidse Harmonie Kapel hun jaarlijkse collecte houden, na alle H. Missen aan de portalen, dus buiten de kerk, aan de Herensingel. De fi nanciële toestand van de harmonie kapel, de enige R.K. Harmonie in Leiden, baart zorgen. Vele instru menten moeten eigenlijk vernieuwd worden, vele ook gerepareerd. Dit kost veel geld!! Wy zijn er stellig van overtuigd, dat de katholieke Lei- denaren de R.K. Harmonie een goed hart toedraagt. Kerkgangers, wanneer u morgen de kerk verlaat, loop dan niet zonder meer de collectanten van de Har monie-Kapel voorbij, helpt mee, de harmonie de zo nodige financiële steun te geven, geef daarom „klin kende munt voor klinkende muziek". GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden geveild huis met afzonderlijke bovenwoning en erf Papengracht 12/12a in bod: 23.600,koper I. Pardon te Lei den voor ƒ23.640, Ten overstaan van notaris W. F. Karstens te Leiden: huis en erf Rijn dijkstraat 48 in bod 3.750.—, koper J. W. van Hagen te Leiden voor 3.750,huis en erf Mauritsstraat 49 in bod ƒ5.500,koper H. Nie- poth te Leiderdorp, q.q. voor ƒ5.501,—. De percelen Breestraat 109, Lan- gebrug 23/28a, I angebrug 30 en Langebrug 32 resp. in bod ƒ71.000, 4.500,—, 6.700,— en 7.300,— zijn allen uit de hand verkocht. De raad der gemeente Koudekerk kwam donderdagavond in spoed eisende vergadering bijeen onder leiding van burgemeester Q. Wave rijn. Behalve de benoeming van een on derwijzeres aan de O.L.school, waar voor deze zitting was belegd, moes ten door de plotseling opgekomen urgentie hiervan enkel, belangrijke besluiten worden genomen inzake 't krediet verlenen ten behoeve van de aankoop van een nieuwe brand- bluseenheid en de aanschaffing van een z.g. vuilwaterpomp. B. en W. stelden voor resp. hier voor een krediet te verlenen van 30.000 voor de brandbluseenheid en 2500 voor slangenmateriaal. De raad zal terzijnertijd in kennis wor den gebracht met dan mogelijk uit gewerkte plannen. Voor een zg. vuilwaterpomp met hulpstukken ter besproeiing van de begraafplaats en plantsoenen, en voor de reiniging van riolen en kol ken werd een krediet verleend van 2000. De raad ging tevens accoord met het voorstel van B. en W. om een frankeermachine aan te kopen ter besparing van de kosten ter fran kering van de uitgaande dienststuk. ken. De kosten zullen bedragen 900.met 10 jaar garantie. In de vacature van mej. Stegeman, onderwijzeres aan de O. L. school werd benoemd mej. J. C. S. Zaad- noordijk te Leiden. Prys voor Vebo. Het voorstel van B. en W. om de Vebo te Leiden over 1960 een bij drage te verlenen van ƒ25.— werd na een beschouwing van de heer H. ROELOFARENDSVEEN Ouden van dagen. Na de inza meling langs de huizen is het comi té in vergadering bijeen geweest om de komende uitgaansdag van 28 juli te bespreken. De' collecte is een bij zonder succes geweest. Zoals altijd blijft de tocht waarheen voor allen een verrassing. Mochten er nog ouden van dagen zijn, van wie het bericht van deelname nog niet in het bezit der commsisie is, laten zij dan niet langer uitstellen, want na 15 juli is het moeilijk nog plaatsen beschik baar te houden. J. Heemskerk gewijzigd in de be schikbaarstelling van een prijs voor de a.s. tentoonstelling, omdat deze stichting toch werkt in het belang van het agrarisch gedeelte van deze gemeente. Met het verlenen van 'n subsidie wilde de raad, maar ook B. en W. voorzichtig zijn. De rekening waterleidingbedrijf werd voorlopig vastgesteld. De rondvraag leverde niets op, zadat de voorzitter te elf uur deze sfeervolle vergadering kon sluiten. HAZERSWOÜDE BEJAARDEN DEFILEERDEN VOOR KONINGIN JULIANA Het was woensdagmorgen vroeg in Hazerswoude een af en aan rijden van auto's die de bejaarden van hun woningen hadden afgehaald en ver volgens een kolonne vormden. Uit geleide gedaan door vele dorpsbewo ners vertrok het gezelschap in de richting Lage Vuursche. Na aldaar de koffie te hebben gebruikt vertrok men om elf uur naar Soestdijk. Nu was het grote moment van de 88-jarige Piet van Els wijk uit het Rietveld te Hazerswoude aangebro ken om aan koningin Juliana te wor den voorgesteld. Ook burgemeester en mevrouw Smit en de heer L. J. Jacobs hadden een kort onderhoud met H.M.. Namens de bejaarden werd haar een grote kaas van onge veer 35 pond aangeboden waarop was aangebracht een afbeelding van de Rode Wipmolen, de molen staan de aan de Gemeneweg. Hierna nam de koningin het défilé af, terwijl Piet van Els wijk naast haar zat. Na een rondrit in de mooie omge ving werd de warme maaltijd ge bruikt in Groot Kievitsdal te Baarn. Daar sprak o.m. de heer W. Sloot weg, voorzitter van de bejaarden- societeit. Via Hilversum en Utrecht ging het naar Haastrecht waar de broodmaaltijd werd genuttigd. Met de harmonie voorop reden de bejaar den des avonds naar het raadhuis. Hier sprak de burgemeester nog een woord van dank tot de burgerij en en de autobezitters, die het mogelijk hadden gemaakt deze tocht te orga niseren. Vele bewoners hadden bij aankomst van de bejaarden de vlag uitgestoken. Ook van het raadhuis en de gemeentetoren wapperde de driekleur. Van de ontmoeting met H.M. de koningin heeft de heer W. V.J ALPHEN AAN OEN RIJN NAAR DE MISSIE Zuster Maria Columba van de Congregatie van de Missiezusters Franciscanen van de H. Antonius van Padua te Asten, in de wereld Geertruida Maas, is benoemd tot lerares aan de huishoudschool te Santa Cruz in Aruba. Zij hoopt 13 juli a.s. van Schiphol te vertrekken. WOUBRUGGE Tewaterlating. Op de scheepswerf De Dageraad zal op zaterdag 16 juli om 11 uur te water worden gela ten de z.g. vriestrawler „Egmont" (IJm. 99), gebouwd in opdracht van de rederij Batavia te IJmuiden. Schipper wordt de heer H. Krab, thans gezagvoerder op de Toronto. POTLOOD EN GEEST Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. madera, 5. Ada, 6. slager, 8. Po, 9. les, 10. oma, 13. el, 14. Malden, 17. eed, 18 komeet. Verticaal: 2. dal, 3. Edam, 4. rag, 6. soesa, 7 Emmen, 8. pl. 11, al, 12. adem, 15. Leo, 16. Ede. De raad van Leimuiden kwam donderdagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga. De heren J. den Haan en W. Vonk wa ren wegens verhindering niet aanwe zig. B. en w. stelden voor de te bouwen zes woningwetwoningen met een on derhandse aanbesteding te gunnen aan de firma C. J. van Berkel te Lei muiden. Deze aannemer zal in com binatie met de gemeenten Nieuw- veen en Rijnsaterwoude bij elkaar 15 woningwetwoningen bouwen. De kostprijs voor de in onze gemeente te bouwen woningen zal bedragen 13.700 per stuk. De huurprijs van deze woningen zal 13,35 per week (excl. water levering) bedragen. De heer C. A. Beuk was van mening dat er in de gemeente nog wel aan nemers zijn die niet overmatig met werk belast zijn. De voorzitter vond in dit geval de onderhandse aanbe steding de meest efficiënte oplossing. Gezien de lage bouwprijs verenigde de raad zich met dit voorstel. Wegens de veroudering van de autobrandspuit (bouwjaar 1938) was de raad het eens om in beginsel me dewerking te verlenen tot beschik baarstelling van een krediet voor de aankoop van een nieuwe autobrand spuit, waarvan de aanschaffingsprijs 37.000 zal bedragen. Om eventuele moeilijkheden in de toekomst te voorkomen besloot de raad om te verklaren dat voor het gedeelte der gemeente liggende ten oosten van het dorp, tussen het dorp en de provinciale weg een uitbrei dingsplan in voorbereiding is. Er zul len in dit gedeelte dus geen bouw vergunningen meer afgegeven kun nen worden. De heer C. A. Beuk vroeg zich af of er binnen afzienbare tijd wel woningbouw in dat deel der gemeente zal plaats vinden. Volgens de voorzitter zal dit afhangen van het premiebeleid der regering. De studietoelage-verordening voor gemeenteambtenaren werd vastge steld zodat in de studiekosten thans een toelage van 75% van lesgelden en reiskosten, met een maximum van 20 per maand zal worden verleend, ingaande 1 september 1959. De begroting dienst 1959 werd we derom op talrijke punten gewijzigd met als resultaat dat de post onvoor zien nog een voordelig saldo aan geeft van 5000. Op verzoek van de Stichting Drink waterleiding De Drie gemeenten te Roelofarendsveen besloot de raad tot garantie naar evenredigheid op een door deze Stichting aan te gane geld lening groot 25.000. Het verzoek van de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege (Exploitatie Militaire Tehuizen) om subsidiever hoging werd ingewilligd en van 10 op 25 per jaar gebracht. Op het verzoek van de R.K. Re- klasseringsvereniging, afdeling Lei den om subsidie werd afwijzend be schikt. Ook op het verzoek van de Militaire Matigheidsmissie om sub sidie werd afwijzend beschikt. Besloten werd om een deskundig bureau een schematisch plan te la ten opstellen inzake de zuivering van het afvalwater. De rondvraag leverde geen pro blemen op en volgde sluiting der zit ting. Casino. „En dat we toffe jon gens zijn" luidt de Nederlandse zienswijze van de titel Following a star, een hoogst musante rolprent, die deze week jong en oud een ple zierig uurtje zal bezorgen. Norman Wisdom, volbloed humorist van de Engelse film die ons nu en dan her innert aan de komieken van de oude stempel, geraakt in een moeilijk parket als hij zijn bewondering toont voor een, weleer gevierd, zanger die echter bij het publiek heeft afge daan en thans naar middelen zoekt om weer in de gunst van zijn toe hoorders te komen. De zanger aarzelt niet, de stem van Norman, die over aardige zang capaciteiten beschikt, te stelen en met deze stem weet hij nieuwe suc cessen te boeken. Het ziet er dus niet zo ^oed uit voor Norman - die alleen maar kan zingen als hij be geleid wordt door zijn vriendinnetje Judie, een invalide meisje. De zanglerares van Norman, een omvangrijke dame die bovendien niet op haar mondje is gevallen, neemt deze stemroof niet en gaat op oorlogspad. De ene verwikkeling volgt nu op c e ander. Het is een film met een lach en een traan, best om te genieten. Voor alle leeftijden. Lido. Fernandel op zijn best: zo zien we de Franse komiek in de uitstekende HAFBO-film „De Koe en de gevangene", die onder de regie van Henri Verneuil is opgenomen. Het is een verfilming van een waar verhaal van een originele ontsnap pingspoging uit Duitsland in de laat ste wereldoorlog. Fernandel is hier de krijgsgevan gene Charles Bailly, die met enkele kameraden sedert vier jaar als krijgsgevangene op een boerderij in Beieren werkt. Meer dan ooit ver langt hij naar zijn vrouw, naar Pa rijs, naar MarseilleHij besluit te vluchten, maar op wel zeer origi nele wijze om de 800 km, die hem van zijn geliefd Frankrijk scheiden, te overbruggen: hij gaat in zijn cos- tuum van krijgsgevangene, eenvou dig in gezelschap van 'n ko°, die de goedwillende boerin hem met voor spraak van een mede-krijgsgevange ne heeft gegeven. En zo vertrekt hij met „Marguerite", het goedige koe beest aan de ene hand. een melkem mer in de andere en zijn schamele bezittingen in een schoudertas.... Fernandel, die we dikwijls minder konden bewonderen om zijn ietwat te banale vertoon, laat hier zien hoe ook meer verfijnde humor het ook uitstekend doet. De vondsten van regisseur Verneuil, de aantrekkelijke montage, de komische situaties, de deemoed van de gevangene tegen over het gebral van de Duitsers, dat alles werkt samen om deze film te maken tot de beste, die we ooit van Fernandel zagen. Hoe de geschiedenis eindigt we zullen het niet verklappen: men moet de film zelf zien. Luxor Drie theaters in een gro- stad krijgen gelijktijdig het idee een musical te brengen op het thema „La Paioma". Omdat de directeuren van de drie etablissementen elkaar het bestaan niet gunnen, ontstaat er een verwoede strijd met de tijd: wie zal het eerste uitkomen. Zo'n thema geeft de film voldoende kansen om met muziek en show anderhalf uur vol te dansen en deze kans heeft men in de film „La Paloma" niet voorbij laten gaan. Zelfs Louis Arm strong treedt er nog in op. De show scènes volgen elkaar op met zulk een aaneengesloten regelmaat dat er voor het verhaal weinig tijd over blijft. Maar dit is dan ook het minst belangrijk. In elk geval spelen Karl Heinz Böhm en Bibi Jones de hoofd rollen en ook dat kan een aanbeve ling zijn. KFC-keuring: alle leeftij den. Trianon Een gezellige, prettig lopende en aangename vakantiefilm is „Das blaue Meer und du", een ge schiedenis van twee jongedames, die gaan liften naar Dubrovnic in Joego slavië. Papa, die fabrikant is, ziet evenwel allerlei gevaren in deze on derneming en stuurt een ingenieur van zijn fabriek mee. Deze jongeman heeft anti-compiex-pillen uitgevon den, waardoor men tijdelijk allerlei remmingen en angstvalligheden overwint. Wanneer hij ze zelf ook in neemt, ontpopt hij zich als een rid der zonder vrees of blaam en zingt hij het hoogste lied uit. De meisjes weten niets van zijn opdracht en worden natuurlijk hals over kop ver liefd; de één op de zingende inge nieur, de ander op een in Dubrovnic opgeduikte pseudo-professor. Het einde komt zoals het komen moest; ja, ze krijgen elkaar. Voordat het evenwel zover is, hebben we een heel stuk van de Dalmatische kust gezien en deze is inderdaad de moei te van het bezichtigen waard. Bo vendien hebben wij ons uitstekend geamuseerd, zonder complexen en in vakantiestemming. Voor iedereen. Rex heeft zowaar de bekende film van Bert Haanstra „Fanfare" weer voor de dag gehaald. Het is nog al tijd de vrolijke geschiedenis uit het dorpje Lagerwierde (Giethoorn) waar de dorpsfanfare in tweeën ge splitst allerlei zotte avonturen be leeft, eindigend in een klinkende verzoening. Aanbevolen voor ieder een. Studio heeft de Zweedse film ..Een les in liefde" geprolongeerd. Alleen voor geestelijk volwassenen. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat zij hebben besloten voor de duur van de geslotenverklaring van een gedeelte van de Nieuwe Rijn in verband met de vernieuwing van de Gansoordbrug, een wachtverbod vast te stellen voor de Nieuwstraat, zuid zijde, voorzover gelegen tussen de Hooigracht en de Hartesteeg. Kuiper een film gemaakt, welke te zijner tijd op de bejaardensoos zal worden vertoond. Hazerswoudse Boys. In de kan tine op het sportveld hield Hazers woudse Boys haar jaarvergadering. De heer S. Moerland gaf als secretaris een overzicht van de stand van za ken. Hazerswoudse Boys telt op het ogenblik 124 leden. Het aantal donateurs "bijna 100. Bij de bestuursverkiezing werd J. P. Cok in het bestuur gekozen, ter wijl de heer Brouwer in de vacature- Dorsman werd benoemd. BOSKOOP Motorrijder tegen vrachtauto. Toen vrijdagmorgen te ongeveer 6 uur de motorrijder H. op de Reijers- koopseweg reed zag hij blijkbaar niet, dat een vrachtauto, bestuurd door de heer J. N., vanaf de werf van garage Noomen de rijweg op kwam rijden. Aangezien de bestuurder van de auto blijkbaar evenmin de motor rijder heeft gezien bleven de gevol gen niet uit. De motorrijder reed in volle vaart tegen de vrachtauto met het noodlottig gevolg, dat de motor rijder kwam te vallen, waarbij hij beide enkels brak. Dr. De Wilde, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het St. Elizabeth- ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Beide voertuigen werden bescha digd. De politie stelt een onderzoek in. HAZERSWOUDE (Grd.) Geslaagd. Voor het examen Cos- tumière slaagden 7 juli: Riet Oost- dam, Riet v. Rijt, Corry Caspers, Sja- ni Kaptein, Nel v.d. Putten, Corrie Ammerlaan, Hannie van Beek (allen van Groenendijk). Corrie Koot, Sja- ni van Rooyen, Riet Heemskerk, An nie v.d. Velde, Thea Zuidwijk van 't Zwaantje, Gré Kraan van Alphen a. d. Rijn. Alle leerlingen van de r.k.- Modevakschool Groenendijk. OUDE-WETERING UITGAANSDAG OUDEN VAN DAGEN Mede dank zij het gunstige weer is de uitgaansdag van de ouden van dagen weer een groot succes gewor den. Omstreeks 9 uur 's morgens vertrokken 2 bussen en 6 luxe auto's waarin bijna 100 bejaarden, hun ver zorgers en verzorgsters. Burgemees ter Kolfschoten deed de stoet uitge leide met een vriendelijk woord en de beste wensen voor het welsla gen van de dag. Zijn echtgenote ver gezelde de bejaarden op hun fees telijke tocht. Langs Zoeterwoude Ypenburg en Delft ging het in snelle vaart naar de havenstad Rotterdam. Daar werd koffie gedronken waarna een boottocht werd gemaakt over de Maas om schepen en havenwerken te bezichtigen. Na Rotterdam ook van de landzijde te hebben bezich tigd ging het naar Rijswijk. Daar werd, om de reeds goede stemming nog wat op te voeren, een bezoek gebracht aan het vermaakcentrum Drievliet. Een poppenkastvoorstel ling bleek voor de bejaarden nog even interessant als in de jaren van hun jeugd en de lachspiegels wek ten nog de illusie van volmaakte slankheid. Weer verder ging het langs de duinen naar het noorden. Treslong te Hillegom was het doel. Daar werden de laatste restjes van mogelijk nog minder goed humeur weggespoeld met een borreltje. Eerst toen was de goede stemming daar voor een keurig verzorgd en heer lijk diner. Inmiddels had de burge meester zich bij het gezelschap ge voegd. An tafel bracht hij namens de ouden van dagen dank aan het comité, dat zich had beijverd om deze dag weer te doen slagen. In zijn rede herdacht spreker ook de grote promotor van de uitgaansdag, wijlen dr v. d. Bijl. Een welkom werd toegeroepen aan de nieuwe voorzitter van het comité, de heer W van Staveren en aan de nieuwe dokter D. A. van Haselen, welke laatste de reis voor het eerst als dorpsarts meemaakte. Nadat de hon gerige magen goed gevuld waren werd de terugtocht weer aanvaard. NIEUWKOOP Zwemvereniging. In het sport hotel de Koker was een ledenverga dering van de zwemvereniging „De Plas". In zijn openingswoord memoreer de de heer K. C. Rommen de doel stelling van de vereniging in het ver leden. Men had toen namelijk een zwembad te exploiteren. Dit is thans niet meer het geval nu het gemeen telijk zwembad in gebruik is geno men. De activiteiten zullen zich nu op andere punten moeten richten, als het organiseren van wedstrijden, het oprichten van een polo-club, het organiseren van demonstraties van elders enz. Dit alles zal langzaam moeten groeien, aldus de aanwezige bad meester Brandwijk. Er werd een bestuur geformeerd, dat voorlopig enige plannen zal uit werken. Van het oude bestuur ble ven, voorzitter J. de Koker en W. F. Verschuur, penningmeester. Er wer den aan toegevoegd de heren A. Buys, J. H. Admiraal, H. D. d Kruyff, B. v. Leeuwen en mevrouw H. C. Fens, terwijl de heer Brandwijk tech nisch adviseur is. Het persoonlijke lidmaatschap werd voor dit jaar vastgesteld op 1. Voor kinderen 50 cent. Op maandagavond is het bad al leen toegankelijk voor leden van „De Plas". Dit zal dan ook op die avond langer open zijn. Deze winter zal op verschillende wijzen getracht worden de zwemsport te animeren. Marktberichten LEEUWARDEN, 8 juli. Kaas. Goudse ƒ1.69 tot ƒ1.70, Edammei 1.58 tot 1.59, broodkaas 1.58 tot 1.59. Stemming redelijk.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2