DE ANDEREN Soldaat overleden na ongeluk voor ZATERDAG 9 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 H. M. de Koningin in Limburg H.M. de koningin heeft vrijdag in Maastricht een bezoek gebracht aan een cementindustrie. Foto: met behulp van een schermpje kon H.M. de konin gin een kijkje nemen in een van de grote draaiovens, waar mergel, klei en ijzeraarde bij een temperatuur van 1450 graden celsius worden gebrand. opdracht van prinses Beatrix een nieuwe legpenning vervaardigd, die de Prinses bij voorkomende gelegen heden kan uitreiken. De penning werd geslagen bij de Rijksmunt in Utrecht. De eerste penning zal dezer dagen namens de Prinses worden uitgereikt aan de winnaar van de wedstrijd „Friese jachten", die dit weekeinde in Grouw wordt gehouden. Soldaat overleden tijdens voelbalwedstrijd Tijdens een voetbalwedstrijd te Groningen is overleden de soldaat eerste klas M. J. J. Eymans afkom stig uit Gendringen. Hij was gele gerd in Zuid-Laren. Bij een wedstrijd tussen twee militaire elftallen is hij met zijn hoofd in botsing gekomen met een andere speler. Hij speelde de wedstrijd gewoon door, daar hij aan vankelijk niets mankeerde. Na de wedstrijd echter werd hij onwel en verloor het bewustzijn. Zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen is hij overleden. In het artillerieschietkamp Olde- broek is vrijdagmiddag omstreeks kwart voor zes een ongeluk gebeurd, dat de dpi. soldaat S. C. Hoedjes (20) uit Obdam het leven heeft ge kost. De militair, die behoorde tot de 14e afdeling veldartillerie, reed als chauffeur in een eentons vrachtwa gen. Hij slipte, waardoor de wagen omsloeg. De bestuurder kwam onder de wagen en werd zo ernstig ge wond, dat hij tijdens het transport naar het r.k. ziekenhuis in Zwolle is overleden. Soldaat Hoedjes was niet gehuwd. PRINSES BEATRIX LIET LEGPENNING MAKEN. De Amsterdamse beeldhouwster Katinka van Rood Limpers heeft in Boekhouder bekent overval op dienstmeisje Zoals wij gisteren berichtten is gisternacht aan de Belgische grens gearresteerd de 26-jarige J. B-, ver dacht van de overval op het Amster damse dienstmeisje C. A. Flipse. J. B. heeft gistermiddag een vol ledige bekentenis afgelegd. Uit het voorlopige verhoor is ge bleken, dat hij voornemens was in te breken in de woning aan het Olympiaplein. Toen-B. had gemerkt, dat het dienstmeisje thuis was, was hij zo geschrokken, dat hij had aan gebeld. De jongeman had een schroe- vedraaier en een nijptang bij zich. Met de nijptang heeft hij mej. Flipse enkele slagen op haar hoofd gege. ven. Hij heeft dit „slagwapen" op zijn vlucht weggegooid. Omdat hij geen geld bij zich had, zou hij de hele weg naar de grens post Wernhout te voet hebben afge legd. De jeugdige boekhouder, die de laatste dagen niet had gegeten, arriveerde gisteren omstreeks een uur volkomen overstuur per trein in Amsterdam. Omdat een redelijk verhoor niet mogelijk was, heeft de politie hem eerst enige tijd rust ge gund, terwijl hij bovendien te eten kreeg. Pompen voor wegenbouw zogen zwembad leeg Een badmeester in Hoogeveen kwam donderdagmorgen tot de ont dekking, dat twee van de drie bas sins van het zwembad geheel droog stonden, terwijl in het derde, diepe bassin nog maar enkele centimeters water stond. De verversingspomp kon zelfs van grote diepte geen water meer krijgen. De oorzaak hiervan zou zijn, dat op enkele honderden meters afstand, waar in het tracee van de nieuwe provinciale weg noord-zuid een tun nel wordt aangelegd onder de spoor lijn Hoogeveen-Meppel, twaalf pom pen constant het water wegzuigen. Deze pompen bereiken een diepte van 22 meter. Het droogvallen van het zwembad evenals het verdorren van vrucht bomen en andere planten in de tui nen langs de omliggende straten zou hiervan het gevolg zijn. Ook een een devijver bij een naastgelegen hotel is droog gevallen. tM 8QEEST6AAT 171 (Advertentie) KONINGIN BEZOCHT MAASTRICHT. Tijdens de tweede dag van haar bezoek aan Zuid-Limburg, waar zij donderdag de inwijdingsplechtighe den van de Amerikaanse militaire begraafplaats te Margraten bijwoon de, heeft de Koningin gistermorgen in Maastricht een der industrieën van die stad en een levensschool voor arbeidersjongens, bezocht. De vorstin werd aan de ingang van het E.N.C.I.-terrein (Eerste Neder landse Cement Industrie), welke haar grondstoffen voor de cement industrie krijgt uit de grond van de St. Pietersberg, in de kantine van uit breiding-Zuid, ontvangen door de voorzitter van de raad van directeu ren van de E.N.C.L en de directeur van het bedrijf. Arbeidsbureau bemiddelt bij werk voor scholieren Hoewel niemand enthousiast is over het vakantiewerk van de scho lieren, heeft het gewestelijk arbeids bureau van Amsterdam toch voor zevenhonderd meisjes, en jongens be middeld bij het zoeken naar werk. Van de rectoren en directeuren van de Amsterdamse openbare scho len voor VHMO hebben de jongelui evenwel een brief gekregen, waarin hun wordt afgeraden een baantje te zoeken in de vakantie. Het arbeidsbureau is het met dit standpunt van de schoolhoofden roe rend eens, doch om ongewenste toe standen te voorkomen, bemiddelt men toch voor scholieren, die ab soluut willen werken. Alleen scholieren van 16 jaar en ouder komen voor werk in aanmer king en dan niet langer dan drie weken. Uit de ingezonden formulieren blijkt, dat de meisjes over het alge meen nogal kieskeurig zijn bij het zoeken naar werk. De jongens pak ken echter alles aan als het maar veel geld opbrengt. De grootste vraag is naar admi nistratieve baantjes en hier zijn de mogelijkheden dan ook volkomen uitgeput. Alleen voor ongeschoolde arbeid kan men nog jongelui plaat sen. ER ZIT MUZIEK IN HUN WERK Schoonmoeder komt ertussen. De moeder: „Ik wil me helemaal niet in jouw aangelegenheden men gen, kind, maar ik kan toch echt wel merken aan je, dat er ergens iets hapert. En ik moet zeggen, dat ik laatst erg verbaasd was over het gedrag van je manIk begrijp niet, dat je in mij geen vertrouwen meer hebt. Vóór je huwelijk heb je nog nooit wat voor me verzwegen". De dochter: „Nee, moeder, ik spreek daar liever niet over; dit moet ik zelf zien op te los§en". Het is voor een moeder soms moeilijk te begrijpen dat haar „kin deren" volwassen zijn geworden en dat zij hun huwelijkspartner ver raden als zij haar inwijden in eventuele onenigheden. Voor het overige moet men er zich voor hoe den, „uit te vragen" of kritek uit te oefenen als men in goede ver standhouding wil blijven tot doch ter en .schoonzoon. PRAKTISCHE WENKEN VOOR DE HUISVROUW U voorkomt warmteverlies als u het kookgerei van uw elek trisch fornuis van tijd tot tijd na ziet of het materiaal op de bodem ook absoluut vlak is. De proef kunt u nemen, zoals de afbeelding toont, met een liniaal of met een waterpas waardoor meteen de kleinste on effenheid opvalt. Als de schade niet groot is kan de bodem van ke tel of pan weer glad gemaakt wor den. Maar spreek u eerst daarover met uw leverancier. Hoe men de bloemenvaas schoon houdt. Het gebeurt soms, dat zich in de bloemenvaas door het water lelijke kalkranden vormen die slechts met moeite te verwijderen zijn. Met heel fijne staalwol en een beetje zeep is de vaas evenwel met gemak te wrijven; hij ziet er tenslotte weer als 1 r uit. „I ni(pr Tahber (links) werkzaam op een glasfabriek in de Duitse stad Maim, houdt veel van muziek en van riin v^k gitóMazen Het is^dan ook niet zo'n groot wonder, dat hij thans met zijn vrienden in het abneks- muziekkorps op glazen trompetten speelt. Het heeft wel wat experimenteren en moeite gekost voordat Tabber de jiUste manier tad gevonden om een glazen trompet met een goede klank te maken. Uii de keuken geklapt De aubergine, ook wel „eier- vrucht" genoemd ziet men de laat- ste weken nogal veel in de groen- tenwinkels liggen. Hij valt dan ook op met z'n glan zend huidje en z'n mooie dieppaar se kleur, maar velen zullen zich toch afvragen wat je met zo'n aubergine nu eigenlijk moet begin nen. Uit voedingsoogpunt bekeken is de aubergine niet bijzonder be langrijk en de prijs nodigt meestal ook niet tot een geregeld gebruik, maar toch kan deze vrucht de ba sis vormen van aparte fijne gerech ten, die onze maaltijden weer eens heel anders maken! De aubergine heeft een bijzonder fijne geur en smaak; de gerechten waarin de aubergine wordt verwerkt zijn dan ook bij uitstek geschikt voor bij zondere gelegenheden. ZONDAG: printanière soep (zo mergroentesoep), kalfstong, dop erwten en worteltjes, zure eier- saus, aardappelen, kersenvlaai. MAANDAG: Tongragout, peultjes of tuinbonen, aardappelkoekjes, tweekleurenvla. DINSDAG: gebakken kaasplak, spi nazie, aardappelen, tomatensaus, beschuit met bessen. WOENSDAG: eiercotelet, snijbo nen, gebakken aardappelen, kar- nemelkvla. DONDERDAG: runderlapjes, pos- .telein, aardappelen, vanillepud ding met aardbeien. NIEUWE STOF IN LONDEN Dit ls een avond-duex-pieces van Peter Rotas ln Londen, geheel ver vaardigd uit een volkomen nieuwe stof, cloud moir, ln een -prachtige zilver-kleur met twee verschillende tinten grijs als opdruk. De Chinese mantel heeft geen kraag en heeft kimono-mouwen met manchetten. In de rug vallen zachte plooien van af de schouders. Een enkele knoop, overtrokken met dezelfde stof, houdt de mantel zonodig hoog ge sloten. VRIJDAG: aubergines op Holland se wijze, sla, aardappelpuree, kei- zerinnerijst. ZATERDAG: macaroni met ham en kaas, schuimige yoghurtvla. EIERCOTELET 3 Eieren hard koken, pellen en in plakken snijden. Een glad ge- böznden saus maken van 3 dl. bouil lon, 36 gr. bloem en 36 gr. boter en de eieren hierdoorheen roeren. Koud wegzetten en er dan 3 5 4 platte koekjes van vormen, deze door paneermeel, ei en nog eens paneermeel halen en in frituurvet bakken. Daarna nog een klein pijpje ma caroni erin steken en een manchetje eraan bevestigen. AUBERGINE OP HOLLANDSE WIJZE De aubergines in de lengte door snijden en in wat boter in de koe- kepan 10 minuten smoren, het vruchtvlees eruit halen, fijnsnijden en vermengen met wat gebakken champignons, tomaat en ui. Hier mede de aubergines vullen, de helf ten in een beboterde vuurvaste schotel leggen, met geraspte kaas bestrooien en in de oven gratine ren. Voor het opdoen garneren met plakjes tomaat. lOMOIIOIIOUOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOilOIIOIIOoilOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOI

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10