»De Vluchteling van Cayenne« Nieuw weekblad T.V. verschenen Dokter Claudia (107) Tweede Laura-dag gekenmerkt door mooi landschap en afstappen »ZEESLAG« TUSSEN JAPANSE MIJNWERKERS De Gaulle over Algerië Barbara in N.York De muiterij de Kongo AMERIKAANS LUCHTSCHIP VERONGELUKT C DONDERDAG 7 JULI 1960 DE LEIDSE COTJRAN'l PAGINA 9 Het eerste nummer van „Het nieu we weekblad T.V." onder redactie van de heer P. A. G. de Ruwe is gis teren van de pers gekomen. Het heeft tot devies „tezamen vrij" gekozen en wordt op initiatief van een groep uit gevers, drukkers en industriëlen uit gegeven door de n.v. „Het Nieuwe weekblad T.V." i.o. te Amsterdam. Zoals bekend verscheen veertien da gen geleden het laatste nummer van het weekblad „T.V.". CADORICIN VERGADERING KATH. BOEREN EN TUINDERS. De Katholieke Nederlandse Boe ren- en Tuindersbond heeft vanmid dag in Utrecht een buitengewone al gemene vergadering gehouden, die gewijd was aan het vraagstuk „De landbouw in een geïndustrialiseerde volkshuishouding". De voorzitter van de KNBTB, de heer C G. A. Mertens, vestigde de aandacht op de aanzienlijke stij ging van de melkproduktie van de laatste maanden. Nu de internatio nale zuivelmarkten zo zwak gestemd zijn, acht hij 't gevaar niet denkbeel dig, dat de veel grotere melkplas ge bruikt zal worden als een extra mo tief voor een verlaging van de ga rantieprijs. Het staat voor hem vast, dat de melkprijsgarantie in de ko mende tijd het grote probleem zal vormen. De heer Mertens verklaarde, dat de KNBTB positief staat tegenover he streven naar een meer evenwich tige samenstelling van de landbouw- produktie. De mogelijkheden om daardoor de economische situatie van de individuele bedrijven en die van de Nederlandse landbouw in het al gemeen te verbeteren, noemde hij echter zeer beperkt. Het onderwerp „De landbouw in de geïndustrialseerde vokshuishou- ding" werd vervolgens ingeleid door de directeur-secretaris van de Noord brabantse Christelijke Boerenbond, ir. J. W. Wellen. Hij noemde het een opvallend ver schijnsel, dat in de landen met de hoogste leevensstandard en het hoog ste inkomen per hoofd van de bevol king, het aandeel van de landbouw in de totale beroepsbevolking betrekke lijk gering is en veelal beneden de 25 procent ligt. Wilt U iets weten? Vakantie enz. A. K. vraagt: Heb ik recht op vakantie, snipperdagen en vakantiegeld? U zult u moeten wenden tot de bond waarbij u kunt zijn aangesloten of tot de looncontröledienst te Den Haag, Nieuwe Uitleg 12 aldaar. Belastingvraag H. v. d. B. vraagt: hoeveel belasting moet ik betalen? (wordt een inkomen opgegeven). Zoals de vraag hier voor ons ligt, komen wij tot een aanslag van 29,-. Pomp geeft onvoldoende water P. P. v. D. schrijft: Onze .pomp heeft steeds ruim en goed water gegeven, nu echter wordt het af en toe min der. Wat kan de oorzaak zijn? Wij kunnen helaas de zaak plaatselijk niet onderzoeken, doch bent u er zeker van dat de constructie van de pomp nog wel goed is? Hiervan maakt u geen melding in uw brief en dit is toch wel van groot belang. Horen wij dit even? Nieuwe stoelen ruiken onaange naam De door mij gekochte nieu we stoelen ruiken erg onaangenaam, wat kan ik er aan doen, aldus vraagt abonnee V. te R. Wilt u ons. eerst even berichten waarvan de bekleding gemaakt is? BOSKOOP JAARVERSLAG SCHOOL ARTSENDIENST Blijkens het jaarverslag van de Schoolartsendienst van de kring Boskoop is de toestand op de scholen nog niet geheel bevredigend hetgeen vooral te wijten zou zijn aan de ver ouderde schoolgebouwen. In vorige jaren was het de ge woonte om van de lagere scholen de leerlingen van de eerste, de vierde en de zesde klassen te onderzoeken. Dit bleek niet geheel bevredigend te werken waarom een ander werk schema werd opgesteld waarbij alle klassen werden betrokken. Ook de kleuterscholen werden dit verslag jaar in de onderzoekingen opgeno men. In totaal werden 3968 leerlin gen onderzocht Het peil van de gebitten is, hoewel nog niet geheel bevredigend, toch beter dan het vorig jaar. Merkwaar dig hierbij is, dat het percentage goede gebitten vooral te vinden is onder de leerlingen van de ulo- en nij verheidsscholen. Ten aanzien van de voedingstoe stand, kan men in de meeste geval len spreken van 'n bevredigend peil. Een matige toestand kwam in 129 ge vallen voor en in 69 gevallen liet ze te wensen over. In zestien gevallen contateerde men zelfs een zeer slech te toestand. Bij het jaarlijks onder zoek werden 6328 kinderen gepir- quetteerd op tuberculose. Er werden twee gevallen van tbc ontdekt. De hygiënische tostand op de scho len is volgens het rapport beslist nog niet goed te noemen. Dit wordt vooral geweten aan de verouderde gebouwen. De Banneuxchool te Ha- zerswoude bevindt zich wel in de slechtste toestand. Ongelukkige val. Tijdens het spel was de 13-jarige Dick van Greu- ningen, wonende aan de Wilhelmina- laan, met zijn vriendje op een wagen van de landbouwer O. geklommen, doch had daarbij het ongeluk er af te vallen. Hij klaagde over pijn in de rechter onderarm en het vermoeden ontstond dat de pols gebroken was. Een chauffeur van een vrachtauto van de fa. De Waard uit Waddinx- veen, die juist passeerde nam de knaap mee naar dr Flim, die inder daad een gebroken pols constateerde en nadat de eerste hulp was verleend hem naar een ziekenhuis liet ver voeren. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur de heer A. Leene. Geboren: Wiihelmina Anna dr van D. Koelewijn en H. Slinger; Ca roline Johanna Elisabeth dr van W. J. Houdijk en M. Ivï. Renneker; Ber- ta Wiihelmina Petra dr van A. J. van Hoof en A. M. Rodenburg. NIEUWVEEN UITGAANSDAG BEJAARDEN Gisteren maakten de ouden van dagen van Nieuwveen hun jaarlijks uitstapje. Burgemeester B. Kammen- ga en echtgenote maakten deze reis ook mede. Vanuit Nieuwveen voerde de tocht naar Ouderkerk aan de Am- stel waar in het Kalfje de koffie werd genuttigd. Hierna werd naar Amsterdam gereden waar een rond vaart door de grachten en haven werd gemaakt. Via de brug naby Schellingwoude werd Volendam be reikt, waar de bejaarden een prach tig uitzicht op het IJselmeer hadden en het oude stadje konden bezichti gen. Na de broodmaaltijd ging de stoet verder naar Oud-Valkeveen, waar de bejaarden zich geruime tyd in een speeltuin hebben vermaakt. Om precies 7 uur arriveerde het ge zelschap weer aan de Kattenbrug, waar de Prins Bernhardruiters en de muziekvereniging Crescendo hen op wachtten. Hierna volgde tot besluit van deze zeer geslaagde uitgaansdag in zaal Leliveld een uitgebreid diner, waarbij velen de gebeurtenissen van de dag nog eens ophaalden. Burgemeester Kammenga en de voorzitter van het comité Ouden van Dagen, de heer L. van Vliet, voer den het woord. Het weer heeft zich deze dag, on danks de wind, goed gehouden. EHBO-examens. In de St. Ni- colaasschool werd dinsdagavond het EHBO examen afgenomen voor de leden van de R.K en de Ned. Vereni ging, door dokter C. W. van Wierin- gen te Hilversum en dokter A. M. v .Dongen. Van de R.K EHBO slaag den 12 van de 14 candidaten, nl. de dames zuster Serafini, zr Marie Ber nard, zr Miriam, A. C. de Boer, A. Franssen, C. Hoogervorst, P. J. van Dam, F. C. Warrels en C. de Boer. Na de regen kwam de storm Enthousiasme blijft Hadden de ruim 400 rijders in de 13e Alphense Rij wiel vierdaagse, ge durende de eerste dag van de Laura wat overlast van de royale gaven van Pluvius, woensdag, op de tweede dag, moest men sterk vechten tegen de stormachtige wind. Een voordeel was hierbij, dat men tevens de zon tot gezelschap had. De route leidde de enthousiaste wielrijders en wielrijdsters naar de omgeving van Amsterdam, via de duinstreek. Bijzonder veel heeft men genoten van het fraaie landschap van af de rijwielpaden door de duinen, vanaf Noord wij kerhout tot Zand- voort. Het bestuur van de Laura is dankbaar gestemd jegens Provinciale Waterstaat van Noord-Holland voor 't wegnemen van de belemmeringen, welke voor auto's de mogelijkheid af sloten om dezelfde paden te volgen. Een vriendelijke geste jegens de Laura! De Utrechtse polltiegroep had de tweede dag de meeste materiaalpech. Van de zeven maal, dat de reparatie service-wagen hulp moest bieden was het vijfmaal voor lekke banden van deze groep, en dan was dat bo vendien nog nodig op de meest on gelegen ogenblikken voor de desbe treffende rijders. Nieuwe deelnemers. Vandaag telde de Laura één deel nemer meer. Het was een laatkomer. Niet vanwege tijdverslapen. Maar doordat de boot uit de West een dag later in Nederland arriveerde dan was gepland. Daarvandaan kwam de oud-Alphenaar, de heer W v. Eijck, een trouwe deelnemer van de Laura, die tevoren al voor de vier dagen had ingeschreven. Vol moed stapte hy vanmorgen op de fiets en zal toch de overige dagen mee uitrijden. Bovendien hebben zich nog drie nieuwelingen gemeld, die voorlopig voor één dag zouden meerijden. De De heren N. G. J. Keizer A. J. van Hoorn Azn en kapelaan A. J. Met ten. Van de Ned. EHBO Ver. slaag den alle acht candidaten, nl. de da mes B. Romeijn-Harke, T. Verkerk, L. Rietveld, C. Rietveld en de heren G. Rietveld, J. Rietveld, P. Kraak en H. A. Voorinholt. LEIDERDORP Villabouw. Architect J. G. van Heek te Rotterdam heeft namens J. P. van Sandijk het bouwen van een dubbele bungalow te Leiderdorp op gedragen aan de firma J. Noorlan. der en Zn te Leiden. Geboren. Henriëtte Willemine, dr van C. Cok en A. Holwerda, Klazina, dr van J. Boelee en M. v. Rij, Yvon ne Louise Mariëtte, dr van V. Stok- huijzen en L. L. J. Ochtman; Teunis Eduard, zn van G. A. Bouwmeester en H. A. v. d. Sleet. Ondertrouwd. Jacob Düpper, 26 j. en Marina Leentje Johanne Pruijs- sers, 29 jaar. Getrouwd. F. C. Olthof en E. J. J. Hendriks; B. Borreman en C. M. Vonk; C. Bakelaar en D. Nieuwen- huizen. ZOETERWOUDE Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur, de heer L. J. M. Bosman. één-dagsvlieg van de eerste dag kwam ook de tweede dag rijden. Het» was dus wel goed bevallen. Gisteren meldden wij, dat zes rij ders zich niet tijdig hebben afge meld. Hier schuilt een vergissing achter van de deelnemers zelf. Zij gaven hun kaart met één hunner mee, maar deze had de bedoeling niet juist begrepen en liet alleen zijn eigen kaart afstempelen. Naar aanlei ding hiervan vestigt het bestuur de aandacht op, dat het beslist beter is dat ieder zich persoonlijk afmeldt. Vrijdagmiddag is het verzamelen in Woubrugge. Precies 16.00 uur ver trekt de volledige groep voor de feestelijke intocht naar Alphen aan den Rijn. Waar men langs komt, worden de bewoners verzocht te vlag gen. Laura te voet. De keiharde wind was verscheide ne rijdsters en ook rijders gisteren wel eens te bar, vooral op de rechte stukken in de polders en door de dui nen van Zandvoort naar de Zilk moesten sommigen afstappen om even te voet de tocht te vervolgen .Bo vendien was dit ook bevorderlijk voor de spieren, die de kou en nat tigheid van de eerste dag bij meer deren kennelijk niet helemaal heb ben kunnen verwerken. In Woubrugge werd nog een klein stukje rijwielpad gereden langs de Dijde Aa, maar of allen dit wel ge daan hebben zouden wy niet willen beweren. De route langs de Prov. weg naar Woubruge laek beslist kor ter. Verkeerd begrepen. Omstreeks 18.46 uur woensdagavond stond de groente- en fruithandelaar, de heer C. V. uit Alphen met zijn carrier rechts naast de rijbaan van de Steek- terweg. De heer V. keek in het spie geltje van zijn voertuig omdat hij wilde keren. Hij zag de baan vrij en liet zijn carrier optrekken. Een hem achterop komende motor rijder, de heer G. O. uit Leiden meende dat de carrier de weg op reed om zijn rijrichting naar Bode graven te vervolgen. De heer V., die nog steeds geen verkeer had opge merkt, reed steeds sneller de rijbaan op om te keren. Toen hij midden op de weg stond kon de motorijder niet meer passeren en botste met vrij grote hevigheid tegen de zijkant van de carrier op. Wonderwel werd niemand gebles seerd. Materieel gezien werd slechts het motorrijwiel zeer zwaar bescha digd. Scheepsberichten ABIDA 6 van Nordenham naar Rotter dam; ALCA 6 te Dakar; ALGORAB 6 van Las Palmas naar Antwerpen: AL- HENA 6 te Antwerpen; CERES 6 te Cu racao verw.; KARA (t) p. 6 Aden naar Suez; PRINS WILLEM VAN ORANJE 6 te Southampton; STANVAC MALAC CA 6 van Djakarta naar Soerabaia; STATENDAM 6 van Le Havre naar Southampton: STRAAT TORRES 6 v. Osaka naar Nagoya; SUMATRA 5 van Singapore naar Sandakan; ALCOR 6 v. Suez naar Aden; ALMDIJK 6 Las Pal mas; AMSTELLAAN 6 van Geraldton naar Nagasaki; AVERDIJK 6 van Ran goon naar Colombo; BANGGAI 7 Tdj. Priok verw.; FOREST TOWN 6 van Hamble naar Swansea; KALOEKOE 6 te Sorong; KARSIK 8 te Manilla verw.: KATELYSIA 6 te Punto Cardon; KREEFT 6 van Vigo naar Rotterdam; MUIDERKERK 6 t.a. rede Karachi; PRINS WILLEM VAN ORANJE 6 van Southampton naar Le Havre; THEMIS 6 te Madeira; WONORATO 7 te Ma nilla. Bij een „zeeslag" tussen twee groe pen mijnwerkers van het kolenbek ken Miike op Kioesjoe zijn vanoch tend 240 mensen, onder wie veertig politiemannen, gewond. Ongeveer 2000 mijnwerkers namen aan de ge vechten deel. De 16.000 mijnwerkers van Miike zijn in twee kampen verdeeld ten gevolge van een besluit van de direc tie om de produktie te verminderen. Bevreesd voor een eventueel ontslag gingen 6000 mijnwerkers in staking. Zij zetten posten uit bij de mijn. Teneinde geen moeilijkheden met de stakers te krijgen besloot de direc tie van de myn de werkwilligen met schepen naar het werk te brengen. Toen deze vloot wilde landen, bleken de stakers ook een vloot te hebben uitgerust, vanwaar zij de werkwillig gen met stenen en waterstralen be stookten. Aan de felle gevechten, die zich gedeeltelijk op de vaartuigen en gedeeltelijk op de kust afspeelden, kon pas een einde worden gemaakt, toen 650 politiemannen in actie kwa men. Zij maakten o.a. gebruik van traangasbommen om de strijdenden te scheiden. President De Gaulle van Frank rijk heeft woensdag in een toespraak te Cherbour gezegd: „Stap voor stap vorderen wij op de weg naar de toe komst van Algerië, op de weg van een Algerië, dat uit de aard der din gen met Frankrijk verbonden is. Over zijn toekomst zal door de Al gerijnen zelf beslist worden, en al les wat die grote beslissing vertraagt, is niet goed voor de Algerijnse be volking, voor de vrede en voor de gehele wereld". President De Gaulle, die een tour nee maakt van vijf dagen door Nor- mandië, heeft in Saint Lo gezegd, dat het nu uitsluitend aan de Alge rijnse „voorlopige regering" is, de nodige stappen te doen om een eind te maken aan de strijd in Aglerië. De Algerijnse opstandelingen heb ben maandag verklaard „onder de huidige omstandigheden en voor waarden" niet naar Parijs te kun nen gaan voor onderhandelingen over een wapenstilstand. Na een tocht van 5.100 km dwars door de Verenigde Staten is dr. Bar bara Moore woensdagavond in het hart van New York, op Times ST>are, aangekomen. De laatste 13 kilometer, vanaf het begin van de Holland tunnel, heeft zij echter in een politieauto afge legd. Barbara Moore is overigens van plan vandaag terug te keren en deze afstand nogmaals lopend af te leggen. Vijf en tachtig dagen geleden ver trok dr. Barbara Moore uit San Francisco. Zij zeide zich uitstekend te voelen, maar de tocht was „een verschrikking". Dr. Barabara Moore heeft enkele weken geleden een lich te aanrijding gehad. „Ik heb bewe zen dat een vrouw van mijn leeftijd, maar met myn voedsel, tot zeer gro te prestaties in staat is. Ik wil sterk, jong, gezond en krachtig blijven tot ik honderd of tweehonderd ben". Dr. Barbara Moore gebruikt uit sluitend vegetarisch voedsel. Bij haar aankomst hadden zich op Times Square enkele honderden vegeta riërs met een spandoek „Welkom dr. Moore" verzameld. COMMANDO WEER OPGENOMEN Nader wordt vandaag gemeld, dat in Leopoldstad en Thysstad Belgische officieren het commando weer op zich hebben genomen. De toestand blyft echter verward. Stakende havenarbeiders hebben in Leopoldstad hoge ambtenaren van het openbare vervoersbedrijf Otraco mishandeld. Europese werknemers in het havenbedrijf hebben de Belgi sche diplomatieke missie laten we ten, dat zy zich op hun werk niet veilig meer voelen. Gevangenen braken uit Donderdagochtend zijn de gedeti neerden van de centrale gevangenis te Stanleystad in opstand gekomen. Zy beukten de deuren van de ge vangenis in en verspreidden zich in de stad. Een grote groep begaf zich naar het gebouw van de provinciale regering waar zy betoogde onder het roepen van „onafhankelijkheid". In officiële kringen wordt gezegd, dat er tucht en rust onder de leden van de weermacht heerst, maar dat de Europese bevolking opnieuw 1 in onrust leeft. Het grote observatie-luchtschip van de Amerikaanse marine is woensdag door onbekende oorzaak bij de kust van New Yersey in de Atlantische Oceaan terecht gekomen. Dit onge luk heeft aan één man het leven ge kost, terwijl er drie verwondingen hebben opgelopen. Zeventien inzit tenden worden nog vermist. Men vreest dat zij om heb leven zijn ge komen. Het luchtschip was opgestegen om een vermiste sloep op te sporen, die deelnam aan een wedstrijd van New port naar Bermuda. Dit vaartuig, aan boord waarvan zich zeven of acht personen bevonden, werd later be houden teruggevonden. Toen het luchtschip met kracht op het water neerkwam, lag ongeveer de helft van de inzittenden te sla pen. Het was rustig weer. CADORICIN 's-Werelds beste haarglans- I middel kelijke landingsplaats scheen te luid van menselijke stemmen. Een *fy besloot zyn weg te hervatten, bieden. ogenblik meende hij, dat hij zich de voorafgaande avond had Toen hij met zyn voeten de bodem vergiste, dat het een droom geweest *}ij niets gegeten, dan een beetje wil- kon bereiken, ging hij rechtop staan moest zijn, maar een ogenblik later e honing en een paar noten, en hij en waadde verder naar de wal. Hij hoorde hij het weer, en kroop haastig hrorop ln elkaar van de honger. Er was nog slechts een meter van de achter een paar struiken, vrezend, was evenwel niets eetbaars te vin- veilige oever verwijderd, toen er iets dat de stemmen zouden behoren aan den» en strompelend trok hij weer n on P OTTWFII RINMC 1 glads tegen zijn benen aan schoof, mensen, die op zoek waren naar hem. voorwaarts het oerwoud in. u w v "Cl-L p n n 3 J en op het zelfde ogenblik ontving hij Enkele minuten later kon hij zacht °"dai?Hs de onverdraaglijke hitte. een schok als van een sterke elek- het geplas van roeispanen opvangen, voelde hij, hoe hij plotseling begon -ex V, -i;ö i-„oc o:-_ trische stroom. Zo krachtig was de maar toen hij trachtte te verstaan wat te rillen van koude; een huivering Terwijl hij stond te kijken^ hoorde weg van een rivier naar de grens te een doorwaadbare plaats^B: bestond g|^en"n°halvërwegê de IpTn"weer^osI'n^un'Lwem kï hêvigTkoorte ^kondlgdl"^de ge" ^wetetepro^i^^ ^"ogen voigden de stam nog even °P zÜn tocht stroomafwaarts, en jJJ g0n ™gslag volkomen versuft en met glazige ogen Roerloos bleef hy een tydje liggen volkomen van de daarmee gepaard tuS2lhïï plotseling zag hy hoe een camoodi te zwemmen. voor zich uitstarend. wachten, en kroop toen weer uiterst gaand£ verschijnselen op de hoogte CtT" een reusachtige boa constrictor Bijna had hy reeds de andere oever Langzaam kwam hy weer tot zich- voorzichtig uit zyn schuilplaats te was- De wetenschap, dat hij op het Kenae ae rer ae iance, wier oeei ao- in haar vojje ]engte van achttien bereikt, toen het driftig geroep van zelf, en trok zijn voeten uit het wa- voorschijn. Een tiental meter stroom- 5unt stond overmeesterd te worden eiyx was. lernauwernooa scnonx ny voet 0p de stam verblijf hield. een papagaai hem snel deed om- ter. Dan draaide hy zich om, en keek opwaarts ontwaardde hij een kano, door de koorts- vervulde hem met ifr, J JJJJ® Hy wachtte tot de stam uit het ge- draaien om de oever te inspecteren, in de rivier om te zien wat deze schok voortbewogen door drie blanken, ter- vertwyfeling. Hier in het tropische leents een van ae onteioare geyaren zicht verdwenen was, en vestigde Hy ontwaardde echter niets, dat de veroorzaakt had. Op de bodem ontdek- wijl achterin nog een derde figuur woud waar de gehele natuur erop op zyn vreselijke weg. toen weer zjjn aandacht op de over- opgewondenheid van het dier kon te hy drie slijmerige monsterachtige neergehurkt zat, een meisje. Ult was» te vernietigen, bestond er Een boomstam kwam langzaam kant Hij moest die op een of andere verklaren; mogelijk was het opge- gedaanten, en toen hij wat scherper Verbaasd staarde hij naar dit on- voor een? door de ko°rts aangetaste aangedreven met de stroom. Hy keek manier weten te bereiken, om, ver- schrikt door zijn eigen nadering. Toch toekeek, begreep hy, dat het een verwachte schouwspel. Een seconde maar weinig hoop meer. ernaar met hernieuwde hoop in zyn moeid als hij was zyn tocht te ver- bleef hy even op zijn borst liggen geluk te noemen was, dat hij nog dacht hij erover hun hulp in te roe- blik. Hij zou er op kunnen klimmen, volgen, tot de duisternis van de nacht om de groene wand vóór hem nog onder de levende geteld kon worden, pen, maar bedenkende, dat een ont- en met een beetje geluk veilig hier hem voor vijandige ogen zou be- eens nauwkeurig te onderzoeken. Op Het waren drie sidderalen. snapte gevangenisboef waarschijnlijk vandaan kunnen komen, weg uit het schermen. Onderzoekend bekeek hij dit ogenblik braken de apen in de Doodvermoeid liet hij zich onder niet erg hartelijk verwelkomd zou woud, naar de bredere stroom waarin nogmaals de oevers stroomop en af- bomen weer uit in een wild gesnater, een paar bomen neervallen. Naar worden door een gezelschap als dit, i dit riviertje uitmondde. Maar meteen waarts, zonder iets te ontdekken, wat en overtuigd dat er geen gevaar lichaam en ziel uitgeput, begon hij liet hij zijn plan varen, en bleef hij worat vervolgd chudde hij ontmoedig zyn hoofd. Hy zyn overtocht zou kunnen vergemak- dreigde, draaide hij zich weer op zyn na enkele ogenblikken te knikke- de boot verlangend staan nakijken was nog niet ver genoeg van Cayenne kelijken; er slingerden zich geen li- rug en vervolgde zyn weg in de bollen en viel weldra in een diepe tot ze achter een bocht uit het ge en van de helse gevangenis verwy anen over het water, en de stroom richting van een plek, die een gemak- slaap. Hij werd wakker door het ge- zich verdween.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9