LMtLGAT 'teysnosw Scherp Wie lieer wil op reis rael leuk. vlol lype Dronken achter het stuur Leidse scholieren zwommen voor het diploma Indische dansgroep in Schouwburg DONDERDAG 7 |ULI 1960 PAGTNA 2 m D&óf W w p itofl Ms Wederom: toneel met als dirigent Koos Pieéte, waarmee men veel succes oogstte. Rest nog te vermelden, dat de heer Hoogenboom in de bloemetjes werd gezet en velen nog met een prijs naar huis gingen vanwege de gehouden verloting. P. TRIOMF UET BEGON er somber uit te zien voor de kranten nu het monster van Loch-Ness gestorven is en de Ark van Neë or bedrog blijkt te be- rus^n. Want er is gebrek aan kopij. Maar gelukkig stond e, een advocaat op ergens ir^ Italië, hij beklom de Kont Blanc en deelde mede, dat veertien juli aanstaande de wereld zal ver gaan. Gelukkig, want we hebben weer iets om de pag:n 's mee te vullen. Dit was namelijk een moedige me dedeling. Als ht-t niet zo is de veer tiende juli dar staat de hele wereld jouwend met een vinger naar deze vergeestelijkte figuur te wijzen, want zelfs als deze massale calami teit op 15 juli zal plaats vinden staat hy eigenlijk al figuurlijk gesproken in zijn hemd. Hij kan er zich dan natuurlijk nog op beroepen dat hij in gedachten een kalenderblaadje te weinig had afgescheurd, maar het knaleffect van zijn boodschap is toch weg. Het is het aardigst, wanneer hij met zijn vinger in hoog staat (al zijn drieduizend volgelingen liggen ge knield voor i-ijn voeten en ja hoor, daar begint het gedonder al. „Heb ik het niet gezegd", vertelt dan deze profeet en ernstig, maar niet zonder een glimlacht van triomf, laat hij zich mét de gehele wereld vergaan. Nieuws is er In Leieen echter wel. Van hoofdagent W. van Ek ver namen wij dat hij de vierdaagse in Nijmegen als enig lid van de Leidse politie zal meelopen. Iedere dag vijf tig kilometer en dat vier dagen ach ter elkaar. Het is een hele tippel, maar het loopt wel goed. Eind augustus dit is een an der nieuwtje gaat wethouder Jongeleen de loednieuwe Churchill- laan officieel in gebruik stellen. Daar zijn we blij om, want toevallig wil den we dezer dagen net openlijk ons ongenoegen belijden wegens het feit, dat ze deze prachtige verkeersweg nog niet in gebruik hebben gesteld. Het is zo'n heerlijk uitvluchtje voor het verkeer in de stad. Leiden heeft grote wegen nodig dip om de stads kern gaan. De churchilllaan is er zo een, dus mag er geen dag te lang gewacht worden. Maar goed.... de weg wordt in gebruik gesteld en een pluspunt voor het gemeentebestuur is, dat ter ere van deze gebeurtenis op het Vijf Meiplein in Leiden Zuidwest een gebou\ytje wordt over eind gezet door leden van de brand weer, in welk gebouwtje een ma quette van heel Leiden zuid-west met tekeningen wordt geplaatst. Des avonds wordt dit huisje, dat veel weg heeft van een dagwinkel van binnen verlicht. Vooral voor de be woners van Leiden Zuidwest is dit een aardig gebaar van het gemeen tebestuur. Geduldige verloofde paar tjes,*die hopen dat 'ij in 1970 wel eens een woning zullen krijgen, kunnen elkaar nu het plekje aanwij zen, waar zij hun nestje zouden wil len bouwen. Want v/ijzen en dromen kost niets. Om kwart voor zeven gister avond is de zeventigjarige Leide- naar, de heer W. van Kesteren, wo nend aan de Kamirlingh Dnneslaan, op de fiets door de Blauwe tram richting Voorschoten rangereden op de tramoversteek nabij de Lorentz- kade. De heer Van Kesteren kwam van de Leliestraat en reed richting Lorentzkade. Vermoedelijk heefc hij de tram, die van de stad k vam, niet zien aankomen. H" v/erd gegrepen en over een afstand van tien me ter meegesleurd. De inderhaast ge waarschuwde E.H.D. stelde vast, dat het slachtoeffer f .n grote hoofdwond, een diepe vleeswond aan het rechter- onderbeen en een gebroken linker arm had opgelopen. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Geslaagd aan de Rijksuniversi teit te Utrecht voor het candidaats- examen tandheelkunde, de heer E. R. Taselaar. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen voor weiktuigkundig inge nieur, de heer J. C. M. van Rhee. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen voor bouwkundig in genieur, de heren N. H. Meiman en P. J. M. van Oerle. De heer W. F. Kriek, stations beambte op het station te Leiden, diende via de ideeënbus N. S. het voorstel in, de twee deuren in de hal van de uitgang van het station Terweepark op een andere wijze te laten draaien, waardoor ongevrllen worden voorkomen. Dit voorstel werd aangenomen en beloond. De heer Kriek kreeg dit idee even na dat hij door de deur pijnlijk op het euvel was attent gemaakt. Stedelijke KAV. Het bestuur de stede'ijke KAV vraagt aan haar leden a.s. vrijdag half negen in de parochiekerk van O.L.Vrouw Hemel vaart en St Jozef, de H. Mis bij te wonen voor de overleden leden me vrouw Silvester-v. d. Berg en mevr. v. Rijn-v. d. Klauw. Om zeven uur gisteravond reed een 42-jarige bakker uit Rijswijk met zijn bestelauto nabij de molen aan de Kanaalweg te Leiden tegen een boom. t e wagen werd onher stelbaar vernield en de chauffeur, die zoals later bleek zwaar on der de invloed van sterke drank ver keerde, maakte benen. Even later werd hij aangetroffen aan de Burg- gravenlaan, waar duidelijk werd, dat hij een vrij ernstige snijwond aan zijn rechterbeen had opgelopen. Daarom bracht de politie hem eerst over voor vóórbehandeling naar het Academisch Ziekenhuis waarna de man verhoord werd en heengezon den. Ouderavond ODO-koor Het St. Odo-Knapenkoor o.l.v. de heer Ad F.oogenboom heeft woens dagavond in het Parochiezaaltje in de Maria Gijzensteeg weer haar jaarlijkse ouderavond gegeven. En het moet gezegd worden, de presta ties van dit jongenskoor mogen er zijn; dit blijkt ook wel uit de grote belangstelling. De avond werd ge opend door de adspiranten, die hier mede hun visitekaartje afgaven. De directeur hield vervolgens een korte inleiding. Hij wees o.a. op het nauwe con tact dat er moet bestaan tussen de ouders en het koor. Tussen veel re petities door vervult het een belang rijke taak, ook voor de eredienst. Het programma vóór de pauze ver meldde nog het optreden van de Schola; we hoorden o.a. 2-stemmig stuk, gevolgd door een canon; ver der het surceslied „Papa gaat weer foto's maken". Het optreden voor de pauze werd besloten met een potpouri van volksliedjes. Het twee de gedeelte van de avond begon met het zingen van het „Ave Maria", als solo gezongen door Kees Stolwijk. Verder het succeslied van Br. Lae- tantius: „Als in mijn hart een lied weerklinkt"; de solo werd hier ge zongen door Jos Kromhout. Tenslot te kwam het Boerenorkest op het potlaod No. 536. Horizontaal: 1. water in N.-Brab., 5. rivier in Italië, 6. lid woord, 7. vaartuig, 9. bijwoord, 10. longensnaam, 11. bloeiwijze, 13. on- ieilaanbrengende godin, 15. roodach tig, 17. kippenloop, 19. voorzetsel, 21 landbouwwerktuig, 22. dorp in Gel- derl. Verticaal: 1. schraal, 2. familielid, 3 gem. in Gelderl., 4. oningewijde, 5. ookvat, 8 jongensnaam, 9. soort ha mer, 12. gebogen, 14. nauw, 16. fami lielid, 18. telwoord, 20. bekende af korting. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. olm, 4. bok, 7. pias. 8. ra, 9. aas, 10 Gen, 11. ster, 14. Ida, 15. eend 17. ook, 19. ara, 21. re, 22. odol, 23. tin. 24 ami. Verticaal: 1. opa, 2. lias, 3. mastiek, 5. ore, 6. kanon, 10. Granada, 12. Ede, 13. boort, 16. drom, 18. oei, 20. A1L ll/IET BEWONDERENDE meer nog met weetgierige ogen heb ben de vele toeschouwers gisteravond „The little ballettroupe of Bombay" gezien en gevolgd in hun bijzonder ongewone, maar hevig fascinerende wedergave van het Indisch dans drama Ramayana. Men heeft kunnen lezen, hoe dit gezelschap zich tot doel heeft gesteld een eigen Indische bal letstijl te scheppen, met als basis: de oude dans van Indië. Men heeft de mythologische verhalen vereenvou digd, en bevattelijk gemaakt voor de eigentijdse beschaving. Shanti Bard- han (inmiddels gestorven) begon in 1944 aan de verwerkelijking van zijn beginsel: een stylistische uitbeelding van het cultuurgoed, welke uitbeel ding sterk zou spreken tot het he dendaagse begrip van de Indische volken. De scènes uit het heldendicht Ra mayana worden gedanst door ge maskerde dansers, zodat de gelaats expressie absoluut beperkt is. De choreograaf Shanti Bardham heeft de scènes teruggebracht tot de kunst van dï fabel maar dan ondersteund door de oorspronkelijke menselijke personen, zodat de fabel dichter bij de menselijke realiteit komt te staan. Maar de schepper van deze kunst was ook gebonden aan de my thologische personen; hij heeft ze „quasi" menselijke gedaante gege ven en ze daarom maskers voorge daan, en hij laat hen dansen met ex- pressieloze, gebalde handen. Zo zijn de dansers, als maronet-achtige we zens, verschijnend in hun pantomi misch gebarenspel, (dat tot het cul tuurgoed van Indië behoort), zelf de mythe geworden. Shanti Bardham is treffend dicht in de werkelijkheid doorgedrongen van de menselijke geest. De mario netten zijn tot in hun diepste we zen mensen. De menselijke karakters tegenover elkaar zijn evenwel boven de werkelijkheid verheven in de vorm van marionetten. Met de meest verfijnde smaak is over de theatrale middelen van het danstheater beschikt. Over 't geheel genomen kan men dit een danspanto- mime noemen, saamgekoppeld aan de karakteristiek van het moment. Soms is het dans om zichzelfs wil, soms is het dans en gebarenspel dooreen ge weven. DE UITVOERING is fantastisch, 't Beeldt het drama van Rama's strijd tegen Rama, sterk sprekend in sty 1 volle uitbeelding. Met bewonde ring kijkt men toe, hoe zó primitie ve dansbewegingen (zo volledig in het danstheater passend), Rama's strijd doen voltrekken. Toch zijn wij (ge wend als wij zijn aan onze Westerse balletcultuur) op dit terrein veel te weinig getraind. Niettemin komt men onder de bekoring van de uit beeldingen, die dan weer lyrisch, dan weer zeer dramatisch zijn en he vig boeien. Wij spraken over verfijn de smaak, die zeker niet minder blijkt uit de muziek met haar tere rhythmische variaties en toonaarden. Die ook blijkt uit het gevarieerde gebaar in de pantomime; een kunst, die vol fantasie moet zijn en dit ook is. De muziek is gevarieerd, en ge schikt om gedanst te worden. Op enkele hoogtepunten wordt de men selijke stem ingelast. Ook het gezon gen commentaar een heel eigen aardige zangcultuur, die men ook bij de Spaanse flamëncokunst aantreft Gisterenavond had in de St. Pan- cratius-School aan de Breestraat de uitreiking plaats van de getuigschrif ten aan de jongens, die gedurende het cursusjaar 1959/1960 de Avond school van de Cornelius Musius- Stichting bezochten. Het getuigschrift kon worden uit gereikt aan: C. v. Diest. J. Feiten, A. Goldenberg, Chr. de Grau, B. Guldemond, M. v. Heuzen, C. Prins en F. de Winter, alle te Leiden; J. v. Abswoude, Th. de Bruin en P. v. Riel te Oegstgeest; C. de Jong en J. v. d. Poel te Zoeterwoude; T. Func- ke te Sassenheim; Th. v. Hevelingen te Boskoop; J. v. Zuylen te Noord- wijk; J. Vaneman te Rijpwetering en Th. Verlaan te Voorhout. EXAMEN VERTEGENWOORDIGER Op het gisteren te Utrecht gehou den examen van de Stichting Exa mens Vakdiploma Handelsvertegen woordigers slaagden volgens het nieuwe programma de heren: J. W. Diks, H. de Mooy en W. v. Raams- donk te Leiden, A. M. J. Bogert en J. v. d. Valk te Voorschoten en P. Marck te Oegstgeest. Hiermede slaagden alle cursisten van de te Leiden gehouden cursus van de Stichting Ontwikkeling Ver- koopkunde. weekender, om te genieten van alle gemakken die dit biedt? Het is open en gesloten te dragen, kreukvrij, zó ge wassen, zó droog en „niet strijken". In tientallen pracht dessins en soorten te verkrijgen; juist in de prijs die U lükt bij GANGETJE 6 LEIDEN GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat op de secretarie dier ge meente (kamer 222) voor een ieder gedurende drie maanden ter inzage is gelegd de verordening van 11 april 1960 op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de ge meente Leiden (Vleeskeurings ver ordening Leiden). De verordening treedt in werking met ingang van 8 juli 1960. LEIDEN, 7 juli 1960. wordt door twee voortreffelijk zin gende explicateurs voorgedragen. De conceptie van het gehele dans stuk is: een marionettenvoorstelling van het dansdrama Ramayana op een jaar-kermis. De koppen, die af en toe boven een gespannen doek ver schijnen, lijken ons een soort aanvul ling van de scène te zijn en maken een grillig effect. 't Is alles bijeen een voor treffelijk stuk theater. Dans, (hoe kig, vierkant maar uitermate rhythmisch), maskers, zang, muziek, costumes; dit alles vormt een een heid, die op allerhoogst pijl staat, om haar frappante uitdrukkings macht. Een harmonieus kunstwerk, waarvoor Bahadur Hussain Khan de sfeer-oproepende geniale muziek schreef. Al luisterend en ziende is men "jekomen tot de hoogste waar dering voor de fantarierijke Ooster se kunst die de dansers uit Bombay voor ons hebben ten toon gespreid en die met hartverwarmend enthou siasme door de vele schouwburgbe zoekers werd toegejuicht. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld „Een vergelijkende studie over de rhinitis vasomotaria', allergica en non-allergica" »".e heer L. A. J. van Lier, geboren te 's-Hertogenbosch en thans wonende te Oegstgeest. Geslaagd \oc het doctoraal exa men Nederlands Recht: de heren A. P. van Uffelen te Voorschoten en A. F E. Hensen te Rotterdam; idem voor het notarieel jxamen eerste deel: de neer H. Chr. Tj. Bijleveld te Rotterdam; idem voor het docto raal examen Klassieke taal- en let terkunde: mej. M. G. Dozy te Roden- rij s-Berkel; idem voor het candi- daatsexamen Klassieke taal- en let terkunde: mej. C. J. E. van Ket- wich Verschuur te Haren; idem voor het candidaatsexamen Nederlandse taal- en letterkunde: de heer P. J. M. Ruimers te Rotterdam; idem voor het doctoraal examen Franse taal- en letterkunde: mej. J. M. C. Nolen te Leiden en de heren C. F van Kooten te Haarlem en J. J. M. Schmid* te Gouda; idem voor het candidaats examen F wis- en natuurkunde: de heren T. L. Németh te Leiden, S. Visser te Leiden en H. A. M. Klaar te Leiden; idem voor het candidaats examen F' wis- ei. natuurkunde: de heren A. C. A. Jansen te Leiden en C. P. Gerhardt te Oegstgeest; idem voor het doctoraal examen schei kunde: de dames A. Mojet-Wynand te Oegstgeest, J A. van der Hoek te Den Haag (cum laude) en M. J. van dei Vlugt te Schiedam (cum laude) en de heren A. P. Hoogerbrugge te Leiden, C. J. van den Berg te Lei den, J. de Graaf te Leiden, R. Black- stone te Leiden en J. Laban te Lei den; idem voor het doctoraal exa men Biologie: mej. W. E. de Boer te Leiden (cum laude) en de heren P. K. Leendertz tv» I.eiden, B. L. van der Linden ce Leiden, K. Kortmul- der te Leiden (cum laude) en F. B. Klijnstra te Leiden (cum laude); idem voor het doctoraal examen Wis kunde: mej. 'i. Geilman te Leiden en de heren R. Sa'.tier te Leiden, A. Menalda te rfoogmade (cum laude) en C. U. van der Klaauw te Rijswijk ,Z.H.); idem voor het doctoraal exa men Geologie: de heer E. Oele te Leiden; idem voor het doctoraal exa- Vervolg van gisteren) Breestraat (Hettinga). Dipl. A: Peter Castelein; dipl. B: Leo Compeer, Harry Dijkstra, Jozef de Laaf, Frans Dijkstra, René van Delft, Benny Jansen Nico de Haas, Hanny van Kampen, Cor Vermeulen, Hans van Gils. Marnixstraat (den Haan). Dipl. B: Marian Brugman, Henny Schouten, Bert Mulder. Oppenheimstraat (van Raaij). Dipl. A: Fiep Overdevest; dipl. B: Piet Everaart, Karei van Loon, Hen ny Botermans, Robby v. d. Pluym, Hans v. Dorp, Johan Goosens. Pasteurstraat (Stolk). Dipl. B: Sam van Erkel. Driftstraat (de Vries). Dipl. B: Tilly v. d. Veer, Jenny v. d. Pont. Rapenburg (Poodt). Dipl. A: Harry v. d. Blom, Ton Schrier; dipl. B: Benny de Best, Hans Jansen, Aad Groenendijk, Felix Ju- lien. Durieustraat (Slegtenhorst). Dipl. A: Gerrit Jan Nieboer, Ben ny Harte veld. Robbert Verpoorten, Annemarieke van Welzen, Pauline de Hart; dipl. B: Frans Lopes Cardozo, Mieke Smittenaar, Hans Hoogen- doorn, Els Fluyt, Johan Roest, Aad Burgers, Hans Hinnes, Harry van Bovene. Noordeinde (Hubregtse): dipl. A: Saskia Valkenburg, Janny Beekman, Elly v. d. Blom. Maresingel (Zonneveld): dipl. A: Lex van Loon; Hans Flaman, Joke Kooyman; dipl. B: Han Vijlbrief, Daaf Binnendijk, Jack de Ridder, Noordeinde (Voorwinden): dipl. B: Thys van Praag, Hans Luyendijk, Jan Joost den Haan, Joost Kok, Hans v, d. Kloot, Tineke Goekoop, Willy Knegtel, Marleen van Rij, Caro Kas- senaar. Kernstraat (Janssen): dipl. A: Marjan Blansjaar; dipl. B: Amanda de Goey, Greetje Kroesemeyer, Ma rion Oosterbeek, Rudy van Duuren, Hans Ladan. Drie Octoberstraat (Van Weerlee): A: Joke de Wolf; B: Hermien Blans jaar; Coby Planje; Sjaak v. d. Reij- den, Wim v. d. Zanden. Rijnsburgersingel (Bronner): A: Tonny Niebot; B: Geert Engels. Lusthoflaan (De Vries): A: Simon de Bruin; B: Henny Crama, Coby Boeff, Rina v. Dam, Jerry Beij, Bart Distelvelt, Robby Schouten. Egon Onderwater. Timorstraat (Wijngaards): A: Mir jam v. Rooden; B: Tineke Overdijk. Haverstraat: (Volkers): A: Trie- neke v. d. Rey'den, Cornelis v. d. Blom, Sjaak v. d. Wetering. Franchimontlaan (Wittemans): A: Bart Henzing, B: Ton Copier. Van Vollenhovenkade (Koster): A: men Natuurkunde: de heren C. Ie Pair te Leiden en A. J. Cuelenaere te Leiden; idem voor het Apothe kersexamen: mej. N. Hormbostel te Oegstgeest, mei F. H. Smit te Lei den, mevr. T. Eeyzer-Hugenholtz te Rotterdam en de he<»r J. J. Pollman te Lelden. Leidse agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, te 20502. BIOSCOPEN. De films in de week van 1-8 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Modern Times", alle leef tijden. Lido: „Parfum en vuil", strikt vol wassenen. Luxor: „Meneer de baron", 18 jaar. Studio: „Een les in liefde" strikt vol wassenen. Trianon: „De roemrijke daden van Danny" alle leeftijden. Rex: „Parachutistencommando", 14 j (Donderdag: „Notre Dame de Pa ris", 18 jaar). Annelies van Bemmel, Ellen van Dee, Maarten Been, WimKanbier, Wim Kooreman; B: Yvonne de Boer, Bea Houthoff, Rob Jansen, André Luciën. Hoge Morsweg (Tijmstra): A: Maartje Peet, Sjouke ten Have, Wil Keyzer, Wil Roozendaal, Herman Wesseling; B: Marleen van Kouberg Gerrit Spruitenburg, Piet Plaizier, Dick de Roode, Peter Heemskerk. Plantsoen (Huygens): A: Piet Re geer, Bert Monteba, Gerrit Philippo; B: Mieke van Tongeren. V.G.L.O. Oude Vest: A: Jac. Zaal berg, Egon Winke, Ton de Rooden; B. Frans Brederode, André Boonsma, Kees v. d. Stelpe, Arie Kommer, Jan v. d. Plas, Rob Koole, Carel Vijl brief, Jan Klein, Til Leeflang, Hans Gijsman, Wim Wolters. Lusthoflaan (Hertog): Diploma A: Anneke Stokkel, Cobie Overdijk, Lies Smit.' Diploma B: Nel Vinkestein. Haarlemmerstr. (Veldhoven): Di ploma A: Anne Tolelnaar, Elly de Meij, Adri Wansing, Jolanda Nauta. Diloma B: Ria v. d. Heijden, Han ny Zandvliet, Maria v. d. Poel, Maus- je de Vrind, Willy van Noort, José Lindenhof, Maud van Dongen, Tineke Kettenis, Dorientje Sluiter, Marijke Knynenburg, Annelies Isebrink. Krauwelsteeg (Broerse): Diploma B: Wilma Hoekse, Marijke Hollan der, Janny Mollers. Levendaal (zr. Mirjam): diploma A: Nora van Beek. Diploma B: Annelies Treil, Els Verhoeven, Margriet Rosier, Carla Boonekamp, Charlotte Eysink Smeets. Potgieterlaan (v. Oudenhoven) A: Sari Colpa, Peter van Dam, Rob San ders, Bob Cauwenberg, Jan Lith, Ria van Kampen;; B: Toos Aalders, Dick van Paridon. Langcbrug (van Sluys). B: Rose- marie Wijsman, Ton van Delft. Duivenbodestraat (Cossee). A: An. neke Blom, Geke Bijkerk Hans van Oosten; B: Joke Mooten. Aalmarkt (Wisse). A: Marianne Bomhof; B: Conny Hendriks, Lies je Verheyen, Anneke Burgerhout, Mia Sloos, Marijke Moonen, Bert Ver hoop, Frits Dexel, Laura Hansen, Han Ubink. Boshuizerlaan (Duym). B: Els van Diest, Huub Gerrits, John Halve maan, Loek van Tol. Stadhouderslaan (Streefkerk): A: Cobie Monteba, Hans Olieslager; B: Hermien de Roos. Adr. Pauwstraat (Berg): Truus Pepperenbos, Anneke den Heyer, Madeion v. d. Berg, Jacqueline v. d. Vyver, Wim van Vliet; B: Marja Ho- gewoning, Jane v. d. Gugten, Frans Stouten, Dick v. d. Linden, Jack Ho- gewoning, Phijme Huurman. Obrechtstraat (Noorduin): A: Cees van Doorn, Ina Voerman; B: Nelly v d. Weiden, Dick Ligtvoet, Johan Ligtvoet, Hoogl. Kerkgracht (ïuiderveld) B: Elsje Salmer, Ria Vink. Rapenburg (v. d. Neut): A. André Slootjes, Nico van Leeuwen, Cle mens van Rooden; B: Wil van Veen, Martien Lowes, Daniël de Roode. Oppenheimstraat (v. Iterson) A: Marianne v. d. Laan, Caroline Wik kel, Peter Schier, Bert Verstraaten, Cor Vogt, Corrie v. d. Gugten; B: Yvonne Tesink. Lenie Waals, Anne- marie Fontein, Henk Bonarius, Peter Jan Regeer. Driftstraat (Riks) A: Liesbeth Dijkstra, Tiny Collee, Cora de Rui ter, Elma v. Woudenburg; B: Loes Otten, Ria Rijken, Eric Planjer, Kees Mulder. Telderskade (v. d. Veen) A: Marja Laterveer, Karin* «Rombout; B: Coby Zwanenburg, Driekse Daams. Damlaan (Fluyt) A: Stanneke Strieken, Ria Mieloo, Jan den Ouden, Siem Houweling, Sjaak Pijnaken, Gi deon v. Beek, Bram v. d. Heyden; B: Robert Steehouwer, Hans v. Dam, Arie Ben der. Lorentskade (Berkenbosch) A: Rolf Bakker, Kees Lavau, Jackie Siera- B: Yvonne Franken, Ab van Oostenryk, Rob Sanners. Willem de Zwijgerlaan (Schuur- Burgerlijke Stand Geboren. Ilse, dr van L. Ouwer- kerk en C. van Evert; Christina Ma ria, dr van S. Bos en C. Kriek; Harm Jan, zn van C. van Hoven en T. G. Lanenga; Maria, dr van H. v. d. Vos en A. W. F. Hartevelt; Ernst Jan, zn van J. Blokker en J. Boogerd; Henrica Wilhelmina, dr van G. R. Martens en H. van Veen; Ferdinand Alphonsus Maria zn van A. W. van Haasteren en M. C. v. d. Zwaan. Overleden. A. C. Hoogervorst, vr., 70 jaar; J. W. v. d. Krogt, w. v. T. A. Lamboo, 69' jaar; D. van Tongeren, w. v. H. Buis, 77 jaar; W. M. Geurs, m., 41 jaar; G. van Baaren, m., 73 j. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 6 Juli. Vee. Aangevoerd 7392 stuks, zijnde: 2130 runedren, 161 graskalveren, 1272 vette kalveren, 323 nuchtere kalve ren, 231 schapen, 20 geiten, 576 lam meren, 34 fokzeugen, 469 slachtvar- kens, 17 lopers en 2159 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor buitengew. kwal., als volgt: melk- en kalfkoeien ƒ675- 1275, guiste koeien 650-965, kalf- vaarzen 880-1265, klamvaarzen 685-890, guiste vaarzen 625-850, pinken 435-640, graskalveren 300- 475, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 75-220, weideschapen 50- 75, ooien met lammeren 105-180, drachtige zeugen 220-285, lopers 55-68, biggen 35-48, slachtrunde- ren, aanvoer 725 stuks: extra 3.30- 3.45, le kwal. 3.05-3.25, 2e kwal. 2.70-2.95, 3e kwal. 2.55-2.70, vette stieren 2.90-3.15, worstkoeien ƒ2.40- 2.55 alles per kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 2.70-2.95, idem 2e kw. 2.30-2.60, idem 3e kw. 1.85- 2.20, nuchtere slachtkalveren 1.40- I.75, slacht varkens 1.36-1.50, slacht- zeugen le kw. 1.12-1.22, slachtzeu- gen 2e kwal. 1.02-1.10 alles per kg lev. gewicht; vette schapen 75-125 per stuk, vette lammeren 50-90 p. stuk, nuchtere slachtkalveren 55- 75, per stuk. Verdere mededelingen (resp. aan voer, handel en prijzen) melk- en kalfkoeien: iets groter, kalm, ge handhaafd; guiste koeien: normaal vlot, stijf duur; jongvee: ruimer, flauw, prijshoudend- vette kalveren: groot, wil' 'er, vaster; nuchtere slachtkalveren: minder, vlot, prijs houdend; schapen en lammeren: ruim kalmer, onveranderd; fokzeu gen: beperkt, redelijk goed, gehand haafd; lopers en biggen: groter, re delijk, stabiel; slachtvee, ruimer, rustig, aflopend, slachtzeugen: nor maal, vlugger, trokken aan. GOUDA, 7 juli. Kaas. Aange voerd 170 partijen kaas, le kwaliteit noteerde per kg 179-2,05; 2e kwal. per kg 1,87-1,96; extra kwaliteit p. kg 2,06-2,22. Handel goed. BARNEVELD, 7 juli. Eieren Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld -Ede. Weekaanvoer circa 800.000 st. waarvan er than' 367.113 stuks wer den geveild. Handel vlug, prijzen eieren van 42-47 gram 8,53-10,31, eieren 47-57 gr.: 10,69-13,13, eieren van 57-60 gr. 13,35-13,82, eieren 60- 67 gr. 14,02-14,95, alles per 100 st. Eiermarkt: aanvoer 1.700.000 stuks. Handel redelijk met kalme afloop. Eieren van 60-65 gram: 14.15-14,80, algemene prijs *3,40 per 100 stuks, kiloprijs 2,34, basis 61-1/? gr., eieren van 40-53 gram 8,50-13,-. Pluimveemarkt: aanvoer plus mi nus 61.000 stuks. Prijzen slachtkip- pen van 1,70-1,75 per kilo. Slacht- kuikens van 1,65-1,90. Handel in kip pen zeer traag, in kuikens traag. R'VEEN 6 juli Bloemen Lathyrus 22—55; Phlox 29—55; Gladiolen 80—1.00; Colvilleis 4395; Goudsbloemen 2735; Phygostegia 4056; Alstroemeria 30 41; Wirrals Supreme 2170; Esther Read 1621; Dahlia's 3875; Liatrix 70 97; Anemonen 1323; Brodea 1315 p. bos. Rozen: Pink Sensation 1124; Duits burg 47; Babyrozen Valeta 1022; Nymph 10—20: Lelies 2240; Ornitho- galum 5—11; Am. Anjers Harvest Moon 912; Sim Rood 510; Sim Rose 49; Sim Wit 47; Queen Sim 5—7; G. J. Sim 610; Brenner 48 p. st. R'VEEN 6 juli Groenten Aardbeii 1 49-76; idem II 23-45 p. 2*/2 ons doos; Snijbonen I 150.00-180.00; idem II 110.00- 145.00; idem stek 80.00-125.00; Dubb. Stambonen 125.00-150.00; Tuinbonen II.00-17.00; Capucijners 46.00-50.00; Dop erwten 41.00-47.00; Peulen 54.00-134.00; Aarappelen 20.00-24.00; Bospeen 11.00- 15.00; Waspeen 10.00-14.00; Bloemkool 11.00-56.00; Postelein 21.00; Tomaten 60.00-67.00; Andijvie 7.00-8.00; Augur ken DA 46.00; idem D 56.00; idem E 35.00; idem CD 29.00 p. 100 kg. VEUR 6 juli GroentenStaandglas komkommers A 17-20, B 13-16, C 10-15, D 9-13; platglas komkommers A 19-23, B 17-20, C 16-19; kromme komkommers 16-19; sla 510-680; tomaten A 360-380, B 350-370, C 340-360. D 270-290; bloemkool A 34-36; B 18-22; andijvie 7-12; stambo nen 136-151; snijbonen 132-137; tuinbo nen 16-18; bospeen 17-22; spinazie 30-33; postelein 27-30. man) A: Corrie de Vrinde, Anneke Dreef, Kees Fransen; B: Rietje Wol ters, Wlima Ent, Toosje Hameling, Liesje v. d. Vos, Koos Dreef. Boshuizerkade (v. Dalsen) A: Ma rian Immink; B: Anne de Visser. Asserstraat (Kruithof): A: Conny Honders, Dik de Bree, Esther Hou weling, Marti Degero, Esther Hou weling; B: Annelies Ouwerkerk, An toinette Pera, Robby Erades, Hans Flaman, Wouter v. d. Waals. Zuidsingel (v. d. Neut): A: Door- tje Reyken, Bep van Dam, Koos Kooien; B: Wim Smit, Henk de Roo de, Peter Reyken, Andries Schoon- derwoerd de Bezemer. Rijnsburgersingel (Entrop): A: Yvonne Dool, Angela Delft. Pelikaanstraat 2C (Bonn»t): A C Duivenvoorde, N. Goddijn, T. v. c Burg, G. v. Goozen, T. de Winte*. T. de Does, Thea Prenen, Marijk1 Gybels; B: Ieneke Meyer, W. Hoog kamer, C. Rotteveel, A. Boers, A. Zevenhoven, R. Schoonderwoer M. Weiss, G. v. Kins. G. v. Lelie veld, A. Raaphorst, L. v. Elshout, Willy v. Geest.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2