De Laurianen van de dag weten nu wat regen is Vandaag weer start in droge kleren 'n jongeman Huurt niet, VGENSDAG 6 JULI 1960 DE LETDSE COURANT PAGTNA 4 Weinig werk voor reparatiewagen Zo ooit de Laura-rijders reden hebben gehad om aan de betrouw baarheid var» de weerberichten van De Bilt te gaan twijfelen, dan had den zij dat gisteren wel. Immers voor de eerste Laura-dag was beslist niet het weer voorspeld, dat gisteren ons land te zien heeft gekregen. Wie zich dan ook opgemaakt had een heerlijke tocht te maken in een zon overgoten Westland kwam wel heel bedrogen uit. De rit had veel weg van een enor me show in regenkleding, want op alle mogelijke manieren probeerde men nog enkele centimeters huid droog te houden. Doorweekt kwamen de rijders (sters) op de stempelplaatsen aan, meestal veel te vroeg, omdat het verblijf langs de weg beslist niet aanlokte en men zo snel mogelijk probeerde een onderkomen te krij gen. Een geluk bij deze regen was, dat de wind aanvankelijk zuid-zuid- west was, zodat vooral de 150 km- rijders vanaf Hoek van Holland re gen en wind in de rug hadden. Vooral de politie-deelnemers wer den het meest door de regen getrof fen doordat hun doorweekte zware uniformen loodzwaar op de knieën ging drukken en een schrijnende pijn veroorzaakte. Benauwd ogenblikje Dat bij nat weer de tramrails uiterst gevaarlijk zijn ondervonden de heren Schrama en Gerling van de Alphense politie in Leiden. Mid den op de Steenstraat te Leiden kwam de heer Schrama met zijn voorwiel te slippen, waarna hij in zijn val de naast hem rijdende Ger ling meenam. Beide vielen juist voor een langzaam achter hen rijdende vrachtwagen, waarvan de chauffeur uitstekend reageerde en onmiddel lijk zijn wagen tot stilstand had. Wel stond het grote rechtervoorwiel van de wagen angstig dich bij de op de grond liggende mannen, maar ge lukkig werd niemand geraakt. De reparatiewagen van de fa. Be- zemer, was spoedig ter plaatse om de schade zes kapotte spaken in het voorwiel van Gerling en een verbogen wiel en trapper van het rijwiel van Schrama te herstel len. Dank zij een plaatselijke industrie zijn alle deelnemers (sters) vandaag weer in droge kleren gestart, door dat men daar in enkele uren hon derden stuks kleding heeft droog geblazen. Mede aan de regen was het te danken, dat het uitrijden van de eerste Lauradag dit keer echt wel een prestatie genoemd mag worden. Bedriegen dit keer de voortekenen niet, dan zal deze 13de Laura dan ook geboekt blijven als van een der zwaarste ritten. Die arme 150-ers. Vooral zij die de 150 km moesten rijden hebben wij des middags in Katwijk aan Zee bij Nieuw-Britten- burg bewonderd. Immers daar na men de 100 km rijders de kortste weg naar huis over Leiden, terwijl de 150 km-rijders in een stromende regen nog even een ommetje moes ten maken naar Noordwijk om ver volgens over Rijnsburg eveneens de weg naar Alphen aan den Rijn door Leiden te nemen. De reparatiewagen van de fa. Be- zemer heeft het niet druk gehad, wat er op wijst, dat het materiaal ook nu weer beter is dan voorgaan de jaren. In totaal moesten zeven reparaties worden verricht. Ook de medische dienst van het Nederlandse Roode Kruis behoefde slechts een enkele maal in actie te komen; ver branden was er immers niet bü dit keer. Aan deze 13de Laura werd dit keer door 277 heren en 135 dames deelgenomen. Er hadden er zich 417 aangemeld waarvan er 412 gestart zijn (vorig jaar 393). Van deze rij ders starten er 137 voor da eerste keer, 85 voor de tweede maal, 47 Ondanks regen en wind bewaarden deze vijf meisjes van de Gruno-ploeg de goede stejjning wat hen van de lachende gezichten in Katwijk bij Nieuw-Brittenburg is af te lezen Zij zouden ook in een show voor regen kleding kunnen optreden. voor de 3de, 36 voor de 4de, 25 voor de 5de, 11 voor de 6de, 11 voor de 7de, 7 voor de 8ste, 11 voor de 9de, 8 voor de 10de, 7 voor de 11de, 11 voor de 12de en 14 voor de 13de keer. Slechts enkele deelnemers hebben zich gisteravond niet tijdig aan de stempelpost afgemeld. Voetbalwedstrijd In het kader van de Laura-veek werd gisteravond op het terrein van de v.v. „Alphen" een voetbalwed strijd gespeeld tussen een Westelijk politie-elftal en het Alphense eiftal. In een matig gespeelde wedstrijd wisten de Alphenaren met 20 te winnen, dank zij twer doelrunten in de tweede helft namelijk van leeu wenhoek en de Bruin. In de Nutszaal speelde gisteravond de band van Boet, terwijl in hotel Centraal de band van Gé van Mild voor de nodige gezellige muziek voor de Laurianen zorgde. SASSENHEIM Aanrijding. Om 15.50 uur reed de Franse bestuurder M. G. H. uit Rijssel (Lille) met zij personenauto de oprit op van Rijksweg 4, waarna hij op deze weg op het linker ge deelte stopte. Hier werd hij aangereden door een personenauto bestuurd door A. B. uit Amsterdam. Bij de botsing wer den beide wagens zwaar beschadigd. Geen persoonlek letsel. Gistermorgen om tien voor acht had bij het Postviadact bij de Leidse vaart e-* botsing plaats tus sen de wielrijders P. M. uit Nocrd- wijk en P. K. uit Leiden. K. kwam met grote snelheid on der het viaduct vandaan gereden, waardoor M., die naast een andere wielrijder reed, niet tijdig kon uit wijken, met bovengenoemd gevolg. Bij de val die M. maakte, liep hij een lichte hersenschudding op. Na door dr Van Nes te zijn verbonden, werd hij naar zijn woning vervoerd. LISSE Geslaagd. Te Rotterdam slaag de voor het staatsexamen voor mu ziek (voor het diploma orgel A) de heer S. de Zee, alhier. NOORDWIJK Geslaagd. De heer G. M. T. Wiering slaagde te 's-Gravenhage voor het einddiploma Gymnasium B. Geslaagd. Te Rotterdam is ge slaagd voor het staatsexamen voor muziek (voor het diploma solozang B) mevrouw M. F. Heineken, al hier. OEGSTGEEST Villabouw Het architectenbu reau van ingenieur A. de Leeuw al hier, heeft, namens de heer Blok land, het bouwen van een bungalow aan de Piet Heinlaan opgedragen aan de firma Beemer te Werkhoven. WARMOND Jaarvergadering „St. Matthias". In hotel „De Zon" hield de R.K. Zang-, Harmonie- en Toneelvereni ging „St. Matthias" haar algemene jaarvergadering. In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, een hartelijk woord van welkom tot de slechts weinig aanwezigen. Er was, aldus de voorzitter, weer heel wat goeds te vertellen, getuige de resultaten van de concoursen en competities. Het verslag van de penningmees ter gaf aan inkomsten ƒ4157.30, uit gaven 3942.32, zodat de rekening sloot met een voordelig saldo van 214.98. Het batig kassaldo bedroeg 94.84. In het toneelfonds bevindt zich een bedrag van 503.34, in het instru mentenfonds 1381.47 en in het uni formenfonds 563.66. Als kascommis- sie voor het komende boekjaar zul len fungeren de heren H. Haverkort, J. J. Sikking en W. Versluys met als reserve de heer G. v. d. Kerkhof. Naar aanleiding van de teruggang in het aantal donateurs ontspon zich, door een opmerking van de heer Ver sluys, een debat over de samenstel ling van de programma's van de har monie. Hieruit bleek, dat er twee stromingen bestaan; de een, die wat meer aandacht wil schenken aan wat modernere composities, de andere die zich wat meer aan het populaire gen re wil houden. De aftredende bestuursleden J. L. Weyers en J. G. Zwetsloot werden herkozen. Niet herkiesbaar had zich gesteld de heer C. Zoetemelk, penningmees ter. Door zijn steeds toenemende werkzaamheden op sociaal en cultu reel gebied, zag hij zich genoodzaakt deze functie neer te leggen Nadat de voorzitter de loftrompet over de scheidende penningmeester had ge blazen, omdat hij vele jaren achter een met grote accuratesse de finan ciën van de vereniging had behartigd, werd met algemene stemmen als nieuwe penningmeester benoemd de heer A. J. van Leeuwen. Bij de rondvraag deelde de heer Van Elburg mede vernomen te heb ben, dat er spoedig goedkeuring ver wacht kon worden voor de bouw van een nieuwe kleuterschool, waardoor De Burcht vrij zou komen en ver bouwd zou kunnen worden tot ver enigingsgebouw. Zo zal er over enke le jaren wellicht een einde komen aan de moeilijkheden omtrent zaal ruimte. Nadat de pastoor de kwestie van de kleuterschool nader had toe gelicht (hierop komen wij nog nader terug), bleek toch wel, dat er toch nog wel enkele jaren meer mee ge-r moeid zullen zijn, dan de heer Van Elburg veronderstelde. Besloten werd i.v.m. de korte voor bereidingstijd de vastenavonduitvoe ring te laten vervallen en deze te verschuiven tot na Pasen. Dit jaar zal dat zijn op 6, 7 en 8 april. De scheidende penningmeester brengt dank aan bestuur en leden van de vereniging voor de prettige samenwerking gedurende de afgelo pen jaren. Hij zegt, dat Matthias nu wel uit het oog zal zijn, maar niet uit het hart. De voorzitter sloot de vergadering Défilé ouden van dagen op Soesidijk Dinsdag hebben ouden van dagen uit diverse plaatsen van Nederland op Paleis Soestdijk gedefileerd voor H.M. koningin Juliana. Foto: het echt paar Vogels uit Gemert, dat onlangs zestig jaar getrouwd was, bood H.M. twee poppen aan. met een bijzonder woord van dank aan het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Door hond in de sloot. Op de Herenweg naderde gisteravond om 6.15 een bromfietser uit de richting Sassenheim, toen plotseling t.o. „het bos van Kranz" een houd het rijwiel pad over holde. De bestuurder tracht te nog te remmen, maar de hond liep' tegen zijn voorwiel, zodat de be rijder de macht over zijn stuur kwijt racete en tussen her struikgewas door in de moddersloot terecht kwam Man en brommer waren, zij het on der de modder, weer spoedig op het droge. De politie zal uitzoeken wie de hond toebehoort om op de eige naar de schade te kunnen verhalen. Geen spreekuur. De burgemees ter van Warmond is morgen verhin derd zijn gewone spreekuur te hou den. VOORHOUT VEILIG VERKEER. Het verkeer in Voorhout wordt steeds drukker en zodra de nieuwe aanleg van de Jacoba van Beieren- weg t.z.t. zal zijn voltooid, wordt het nog intensiever. Het is daarom dat enige ingeze tenen van Voorhout een comité heb ben gevormd om het veilig verkeer in de gemeente te bevorderen. Het comité heeft met volledige me dewerking van het gemeentebestuur besloten om tot aanschaffing van een verkeerstafel over te gaan. Aan de hand van deze tafel, welke o.a. voorzien is van centraal bedienbare brandende verkeerslichten, zullen de leerlingen van de plaatselijke scho len in het vervolg verkeersonderwijs ontvangen. Voorts zullen in de a.s. winter enige voorlichtingsavonden voor de volwassenen worden georga niseerd, terwijl op korte termijn ver- keersbrigadiertjes zullen worden op geleid. Op de inwoners wordt een beroep gedaan, het zo belangrijke en nuttige werk geldelijk te steunen. Giften kunnen worden gestort bij de Coöpe ratieve Raiffeisenbank. Het secreta riaat is gevestigd Spoorlaan 5. LISSE BEJAARDENCENTRUM AAN BESTEED Hedenmorgen werd door architect L. F. Tol te Lisse onderhands aan besteed het bouwen van een Protes tants Christelijk bejaardencentrum. Inschrijvers waren: N.V. Neder landse Aannemingsmaatschappij vh. H. F. Boersma te 's-Gravenhage 1.039.700; N.V. Bataafsche Aanne mingsmaatschappij, voorheen firma J. v. d. Wal Zn, 's-Gravenhage 1.020.000; Gebr. den Ouden, Al phen ad. Rijn 982.000; Gesman en Zoetemeyer, Alphen aan de Rijn 975.900; N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijverheid, Oegstgeest 974.000; N.V. Bouwmij. Woerden, te Woerden 970.700; Firma H. Kors- wagen Zn, Leiden 963.030. De raming bedroeg 913.558. De gunning is nog aangehouden. Raadsagenda Voor de vergade ring van de raad der gemeente Lis- se, op maandag 11 juli 1960, des na middags 8.00 uur, vermeldt de agen da onder meer: voorstel tot herbe noeming van de leden van de scha devergoedingscommissie; voorstel in zake wijziging grondverkoopbesluit en besluiten tot voorschotverlening t.b.v. de bouw van 21 woningwetwo ningen; voorstel tot het treffen van een regeling i.v.m. de aanschaffing van een personenauto door de di recteur van openbare werken; voor stel tot het aangaan van een vaste geldlening; voorstel inzake verlen ging elektriciteitskabel langs de Leid- sevaart; voorstel tot toekennning van een subsidie voor de stichting van een jeugd- en verenigingsgebouw t. b.v. de Gereformeerde Kerk; voor stel inzake de verlenging van de ont ruimingstermijn van enkele onbe- woonbaarverklaarde woningen. Marktberichten WOERDEN, o juli. Kaas. Aan voer 99 partijen. Notering: eerste kwaliteit f 1 942,01, tweede kwali teit 1,851,13, extra kwaliteit tot 2,08. Handel goed. TER AAR, 5 juli. Groente. Kas- snijbonen 1.531.69, idem B 1.41 id. stek 811.00 per kg; tuinbonen 85 I.95 per 10 kg; augurken: grof A 42, grof 51, CD 26, E 37, alles per kg. Gevraagd: voor wasserijwerkzaamhe den. liefst in bezit van rij bewijs. WASSERIJ NIJSSEN Ma red ijk 131 Leiden Olieverversen Doorsmeren Schrijvers Hogewoerd 56-58 Telef. 20206 Gevraagd een nette verkoopster en Jongeman vor winkelwerkzaamheden bij: Levensmiddelenbedrijf Joh. A. Wilüghagen, Lang straat lila, Wassenaar, tel. 2682. Loon, vakantie en eventuele reisverg. kun nen onderling geregeld worden. Aanmeldingen na 18 uur. Te koop aangeboden: Norton Dominator 500 c.c. Vosterstraat 5, Oude We tering. Bij beschiikking van de Heer Kantonrechter te Leiden d.d. 29 juni 1960, is het bestuur van de goe deren, behorende tot de gemeenschap van inboedel en behorende tot het privé vermogen van de heer Jo- sephus Baldal, wonende te Oegstgeest Regentesselaan 46. opgedragen aan diens echtgenote, mevrouw M. C. BaldalHagendoorn, eveneens wonende te Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden. koopt nu uw wasmachine 1.50 p.w.; centrifuge f 1.— p.w.; koelkast a 2.50 p.w. 3? Autoverhuurbedrijf .Souplesse'. Nieuwe auto s zonder chauffeur. Billijke prijzen, uitstekende servi ce. Veursev schoten, tel. 2 Markiezen: rolscher men: al jaloezieën Groot ste sortering zo iwering Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prijs bü het verkoopkantoor van Melchers; Markiezenfa- briek: C E Jedeloo. Oegst geest, Juffermansstraat 23 tel 01710-31165. 3? Gulf-smeerstation Se- rieuse aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. 2* Te huur zonder chauf feur nieuwe Renault Dau- phine. Voor vacantie en weekenden. Loopt 1 op 17 Sigarenmagazijn Uljee, Schoolstraat 47, Voorscho- 3T Al brandt het maagzuur nog zo fel een Risp-tabletje blust het wel! 3? Gesloten wegens va kantie van 11 juli t.m. 16 juli. Schoenm. P. Pauw, onder Rijkstoez. gedipl. schoenherst. Middelweg 19a, tel. 24759. geot 403 Erkende bonds- autorijschool „Joop Groe nendijk", p.a. J. J. Bemel man. Morsweg 135 Leider tel. 01710—31283. 3? Leert D.A.F rilden Eenvoudiger, goedkoper Inl. bü Gebr v Ulden D A F -dealer. Verdamstr 6. tel 23041 3? Gulf benzine. Een wel daad voor uw motor ook mengsmering Gulf-servi- ce Hoge Rijndijk 90 21 Te koop: enkele heren en damesrij wielen. Sta tionsrijwielstalling. Ver koop vrüdag 8 juli des avonds 7 uur. GT Keurig onderhouden Volkswagen de Luxe 1950. Met nieuwe ruilmotor en radio 1959. Te bevragen: Mared'ük 89F, Leiden, tel. 26934. 2* Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf Nieuwe Ryn 94 tel. 25391 r. eter koude kas. jaarteei 1500 meter open grond B Dit is te koop of te huur J Elstgeest. Roelof a rends veen, tel 291 K 1713 2* Keuze uit 500 schilde rijen. Dressoirmaat. Vanaf 19.75, op doek compleet met lijst. Etsen, platen, enz. Artistieke omlijstin gen voor uw platen cn foto's. Voorheen Herreur. Haarlemmerstraat 162, tel. 26519. 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bii Fa Van der Vaart Lange Jie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 3T H.H. Chrysanthenkwe- kers. Dennepaaltjes voor chrysanthen uit voorraad leverbaar. Beleefd aanbe velend P. van Klink. Han del in rietmatten, mander en palen, Noordeinde 214. R.A.Veen, tel. 499. Aanhangwagens met rijksgekeurde torsievering monteren van trekinstal- latie's onder elke auto. A S. Schalkers, Nwe Bees tenmarkt 32, Leiden, tel. 30358. 3? Aanhangwagens met rijksgekeurde torsievering monteren van trekinstal- latie's onder elke auto A. S. Schalkers, Nwe Bees tenmarkt 32, Leiden, tel. 30358. 2* Iso scooter van part- met acc., in staat v. nieuw aangeboden. Prijs 1100.—. Te bevr. 's avonds na 6 u. Oppenheimstraat 65 Hoera! Geslaagd! Geef nu een passend geschenk. Geef een horloge, een blijvende herinnering, maarkoop bü een vertrouwd adres, dan voorkomt U teleurstelling. Uurwerkkliniek, Lage Rijndük 8, Leiden's beste speciaalzaak. 2* Merkhorloges! Reeds voor 34.75 brengen wij een 21-steens, schokvrij, waterproof, antimagnetic herenhorloge merk ancre. grote secondewü'zer, 1 jaar schriftelijke garantie. Be- sDaar geld en kijk eerst bü de Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8. 2" Te koon: een goed on- derh. half-Eng. kinderwa gen. Morslaan 34, Leiden. 2* Goed onderhouden bromfietsen te koop ge vraagd of inruilen voor motorrijwiel. Nieuwen- burg, Hooigracht 55. 2! Stofzuigers a. f 115.» bü aankoop van een nieu we geven wü /25.— voor uw oude. Fa Dusoswa Tunmarkt 1—3, Leiden, fS" Snelbrommers. Sachs 2 versn. 65.HMW, v-. en a-vering 125.Simplex v.- en a.-vering 150.Be- rini M 21, bolle tank 125.Alles moet weg Pasteurstraat 17, tel. 34434 ■2 Gevraagd r.k. meisje in gezin met kinderen. Mevr. J. BanckeRuijter. Reüniersvinkelskade 67, Amsterdam-Z., tel. 020 797088. In rusthuis Zonneweei- de wordt gevraagd: zelf standige hulp in de huis houding. Oranjelaan 2, Oegstgeest. 2* Altijd in voorraad: 100 gebr. fietsen en brommers Ook nog enkele Puch- brommers en motorrijwie len. v. d. Meij. Hooigracht 66, Leiden. 2* Op uw eigen bromfiets met vakantie. Wü hebben nog prima gebruikte brommers staan. Keuze uit 30 st. Ook oracht SDort- fietsen. v. d. Meij, Hooi gracht 66. Leiden. 2* Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltie is wel kom- giro: 227223 A A. J Buvs. bouw-pastoor. Leid- schendam. 2* Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. v.a. ƒ19.50: twee pers. v.a. ƒ26.50. Smits bedden- en tapntenmaga- zijn. Mare 98, Vrouwen- steeg 9, tel. 23913. 21 Door omstandigheden wil particulier zijn auto: Hillman Minx, tegen elk aannemelijk bod verko- Ben. Te bevr. na 18 uur: pge Rijndijk 89. t.o. Meerb.kerk, Zoeterwoude. 2* Voor een van onze per soneelsleden zoeken wü een net kosthuis in Leiden. Aanbiedingen te richten 2* Verloren een porte- monnaie met inhoud en brommersleuteltjes. Tegen beloning terug te bezorgen bü A. v. d. Werf, Wei- poortseweg 95, Zoeterw. 2* Aangeboden: Singer handnaaimachine, in pri ma staat, met garantie prijs 65.-; Naumann hand naaimachine, in goede st.. met garantie, prijs 40. Herenstr. 23, Leiden, telef 32027. Steno-typiste. Ned., Duits, Eng., zoekt werk voor de avonduren. Kem- penaerstr. 53, Oegstgeest, tel. 26880. fr Gevraagd: een hulp in e huishouding v. maan dag en vrijdag of voor 4 halve dagen. Mevr. J. van Winsen, Dorpsstraat 100, Warmond. 21 Heeft u een feestje? Wü verhuren serviesgoed lepels, vorken, messen, glaswerk enz. Het Emaille- huis. HaarLstraat 160-165B 2* De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Ford Prefect '50. Me chanisch en uiterlijk :n prima staat v. onderhoud olievrije motor, benz. 1 15, moet weg, spotprijs 525.Geen handelaren. Minnenbroersgracht 11, bij de Haven. 2* Dame zoekt grote zon nige gestoffeerde zit-(en) slaapkamer met warme maaltüd (ev. 5x p. week). Br. onder no. 6428 bur. v. d. blad. 2* Gevraagd: r.k. meisje van ongeveer 18 jaar. om eventueel in de vakantie langs een paar jeugdher bergen te trekken. Br. on der no. 6426 bur. v.d. blad. 2 Rondvaart over Kager- plassen, vertrek dagelijks 14.00 uur. LeidenSchiD- hol, vertrek dagel. 10.30 11. (behalve zaterdags en zondags). Geregelde stads- rond vaarten. Afvaarten: Beestenmarkt. Rederij Gebr. Harland. tel. 23633. 3? 10 Autoriilessen voor *47.50 Nieuwe Opej Re kord Erkend en gedipi. instructeur Autoriischoo „Irene". Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge, telef. 286, tel. Leiden 26753.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4