De Vluchteling van Cayenne« visie op televisie Doden langs de weg Volksontwikkeling bij de K.R.0. Meer bloemen en groente naar Duitsland AO W. en A W W. uitkeringen hoger? Veilig kopen! 538,- GARANTIE MAANDAG 4 JULI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Honderdduizend gulden is geen grapje WINNAAR PRIJZEN KERK MUZIEK Tijdens de landdag directeuren kerkkoren I960 die gisteren in Tivoli in Utrecht werd gehouden werd de uitslag bekend gemaakt van de prijs vraag voor jonge componisten die door de Pascal Schmeit-stichting werd georganiseerd. Deze stichting stelde 2 aanmoedi gingsprijzen beschikbaar van elk 500 gulden voor de best geschreven mis sen en motetten door jonge componis ten geboren na 1 januari 1925. De aanmoedingsprijzen werden be haald door pater M. Dijker A.A., stu dent in Home en door drs. M. Jirenne, leraar klein-seminarie St. Michiels gestel. MILJOENEN-ORDER VOOR NEDERLANDSE BEDRIJVEN Zes Nederlandse industrieën op het gebied van de scheeps- en machi nebouw, verenigd in de „I.H.C. Hol land" hebben van de Philippynse regering opdracht ontvangen voor de levering van 'een grot-» bagger- vloot, ter waarde van meer dan 20 miljoen gulden. De industrieën, verenigd in de „I.H.C. Holland" zijn: Verschure en Co's scheepswerf en machinefabriek N.V. te Amsterdam; Conrad Stork te Haarlem; de N.V. scheepsbouwwerf en machinefabriek „De Klop" te Sliedrecht; de werf „Gusto" te Schiedam en de firma's J. K. Smit en L. Smit en Zoon te Kinderdijk. ..Si. Gregorius-vereniging" geeft bundel kerkliederen uit Voor ongeveer 375 kerkkoordiri- Utrecht eveneens de diploma's kerk- genten en belangstellenden heeft; koordirigent en/of organist kunnen prof. dr.. J. Smits van Waesberghe de worden behaald op verschillende con- vernieuwing in de St. Gregoriusver- servatoria en muzieklycea. eniging en het kerkmuziekleven in Voorts maakte prof. Van Waesber- Nederland uiteengezet ghe bekend dat binnenkort een kerk- Als meest ingrijpende vernieuwing liederbundel zal worden uitgegeven kondigde prof. Van Waesgerghe het die ongeveer 400 liederen zal bevat- besluit van de bisschoppen aan om ten en dat bij het episcopaat een co- vanaf 1 januauri 1961 aan componis- dex, een kerkmuzikale wetgeving ter ten een vergoeding uit te betalen goedkeuring zal worden ingediend, voor de uitvoering van hun werken. Tenslotte ging prof. Van Waesber- Dit is dus het nakomen van de ghe nader in op enige moderne mu- auteursrechten van de componist, ziekvormen waarvan hij de dodeca- Dit besluit van de bisschoppen houdt fonie en seriele muziek in beginsel echter in dat het verschuldigde be- geschikt vond om tijdens kerkelijke drag dat iedere parochie jaarlijks plechtigheden te worden uitgevoerd, aan het bisdom betaalt, met 50 pro- De electronische muziek daarentegen cent zal worden verhoogd. kwam volgens pro. Smits van Waes- Het benodigde geld gaat dan van berghe voor uitvoering niet in aan- het bisdom via de St. Gregoriusver- merking. eniging doo- naar de BUMA, het bu- reau voor muziek-auteursrechten. Voorts deelde prof. Van Waesberghe mede dat de jaarlijkse contributie voor de leden van de St. Gregorius- vereniging van 40 cent tot 2 gulden per jaar zal worden verhoogd. Over de samenwerking met de wereldlijke overheid kondigde de voorzitter aan, dat met het Rijk overeengekomen is, dat voortaan naast de reeds bestaan de kerkleergangen in Tilburg en 's Werelds rijkste man, de oliemagnaat Paul Getty heeft om zijn nieuwe huis in Londen in te wijden Sutton Place een feestje georganiseerd, dat meer dan honderdduizend gulden heeft gekost. Het was tezelfdertijd het debutantenfeest van mej. Jeanette ConstableMaxwell, de vader van mej. Jeanette is Constable-Maxwell, een goede vriend van de heer Getty. Foto boven: de heer Paul Getty (r.) lanceert een grapje. Kapitein Con stable-Maxwell (1.) en zijn dochter moeten er smakelijk om lachen. Foto onder: op hetzelfde feest liet de Maharadja van Jaipoer (r.) de aantrek kelijke Heniette Tiarks (1.) een stukje kaas proeven. Bisschopswisseling. De dubbele bisschopswisseling is door de KRO indrukwekkend op het beeldscherm gebracht. Hoogtepunt van een korte filmreportage was 'n opname van mgr. Huibers in het bisschoppelijk paleis te Haarlem. Voor de camera heeft Monseigneur een krachtig en zinvol afscheids woord gesproken en toonde duidelijk zijn bekende vitaliteit. Het film strookje met mgr. Van Dodewaard werd kennelijk in spiegelbeeld ge draaid want de kijker kon waarne men, dat de bisschop in dit geval met. de linkerhand een zegenend gebaar maakte. We kregen toen mgr. Mutsaerts te zien met de traditionele sigaar en tenslotte de Bossche opvol ger mgr. Bekkers in een kort vraag gesprek met Joop Reinboud. Het ge heel was een welkome extra uitzen ding voor de katholieke kijkers. TV op zondag. Twee markante uitzendingen wa ren voor de zondag aangekondigd. Daar was vooreerst een eurovisie reportage uit Brugge over de jaar lijkse historische stoet in verband met het feest van de Gouden boom. Dit feest is genoemd naar het zin nebeeld van het toernooi, waarmee de ridders van Gulden vlies zich destijds hebben bezig gehouden. Markant, maar dan in gans andere zin, was de nieuwe aflevering van de spel-show die de Avro in haar eigen studio door Lou van Burg liet geven. Deze keer waren er deelne mers gevraagd uit de provincie Utrecht. KRO op zaterdag. De zaterdagavondaccoorden die de KRO in Treslong te Hillegom in beeld bracht hebben na de gunstige verwachting van de vorige keer wèl voldaan. Het echtpaar Teddy en Henk Scholten was als steeds goed op elkaar ingesteld; Teddy bleek te vens een geslaagde conferencière te zijn en Henk bracht een charmant duo met de ervaren Engelse chan- sonnière Sheila Buxton. De danseres Cilly Wang met haar pop zal meer de ouderen hebben getroffen, Peter Kraus meer de teenagers die ken nelijk in groot aantal in de zaal aan wezig waren. U weet waarschijnlijk wel,, dat Peter onlangs met Conny Froboes een film heeft gemaakt. Evenals de vorige keer was ook nu een klassiek accent in dit verstrooi ingsprogramma gelegd, thans met de bekende harpist Edward Witsenburg. De andere amusementsnummers wa ren evenzeer van allure, hetgeen ook de meekijkende Belgen deugd zal hebben gedaan. Vooraf ging een tv- niemendalletje met de alweer ver trekkende regisseur Wim Hart en tot slot kwam opnieuw Alfred Hitchcock met een verrassend ver lopende filmsensatie. Bernard Haitink in „Pas Geperst". In de NCRV uitzending van woens dag zullen de kijkers kennis kun nen maken met Bernard Haitink en zijn echtgenote, want Pi Scheffer is voor zijn rubriek „Pas Geperst" met een filmploeg naar de woning van de bekende dirigent in Laren getrokken om daar een gesprekje te maken. Leen Valkenier stelde een film samen, waarin hij onder de ti tel: „Zo'n lief riviertje" een tocht maakt langs de Linge. In deze do cumentaire zal hij niet alleen de Zaterdagavond te 23.15 uur is de 16-jarige H. J. van Bonzei in Utrecht bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De jongeman reed op zijn fiets over de Smakkelaarsbrug in Utrecht en raakte door nog niet op gehelderde oorzaal: onder een ge meentebus. Hij was op slag dood. Zaterdag is op de rijksweg 2, on der Breukelen, een ongeval gebeurd, waarbij de ongeveer 50-jarige mevr. Flantua uit Amsterdam het leven verloor. Toen de motorfiets van haar man, waar zij achterop zat, vastliep smakte zij tegen de grond, en over leed ter plaatse. Haar man werd met een shock in het ziekenhuis opgeno men. bekoorlijkheden van dit riviertje la ten zien, maar de kijkers ook con fronteren met een aantal waterstaat kundige problemen, die met het wa ter door de Betuwe kabbelen. Peter Koen vertoont met de leerlingen van de Arnhemse Toneelschool een door hemzelf geschreven kort televisie spel getiteld: „De hoogste tijd". Spel van Paul Rodenko. In opdracht van de Vara heeft de Nederlandse auteur Paul Rodenko een televisiespel geschreven „Het Legaat", dat onder regie van Kees van Iersel voor de camera's zal ko men in de uitzending op donderdag avond. Het Legaat is een thriller, dat zich binnen de muren van een provinciaal rariteiten-museum af speelt. Kees Brusse, Joop Admiraal, Ton Kuyl, Femke Boersma, Henk van Buuren en André v. d. Heuvel ver tolken de voornaamste rollen. CAD0RICIN 's-Werelds besie haarglans- middel (Advertentie) In het radio- en televisieprogram ma van het komende seizoen zal de KRO een geheel nieuw project voor volksontwikkeling bieden. Onder de titel „Adult education" zullen uit zendingen worden verzorgd, geboren uit de overweging, dat de schoolra dio bloeit en ook schooltelevisie er zal moeten komen. Omdat de -lit- zendingen-reeksen langdurige voor bereiding vorderen, is tijdens een in de KRO-studio gehouden persconfe rentie vroegtijdig inlichtingen ver strekt omtrent het geheel nieuw pro gramma, dat in het najaar zal star ten. De bedoeling is, dat in het t.v.-pro- gramma een cursus Nederlands wordt gegeven en in het radio-pro gramma zowel een cursus in gezins- pedagogiek als over democratie en over het onderwerp Europese een heid. Met een en ander tracht de programmaleiding een nieuw sys teem, te zoeken, dat de cursisten, die meedoen, aanzet tot arbeid en leidt tot het behalen van een diploma. Bereids is een adviesraad gekozen, waarin belangrijke katholieke orga nisaties, die belangstelling hebben voor het onderwijs aan volwassenen, vertegenwoordigd zijn. Men streeft naar de instelling van een geheel nieuw diploma Neder lands, dat aan het slot van de cursus kan worden uitgereikt. De cursus „Democratie" beoogt, de eenvoudige mens de geest bij te brengen, waar in de democratie gevestigd is en hoe deze zich verdraagt met het chris tendom. De cursus Europa zal voor bereiding geven op nauwere samen werking van de Europese landen. Tenslotte is er de cursus gezinspeda gogie die zal gaan over de vraag. :n hoeverre het gezin in de moder ne situatie een functie bij de opvoe ding kan hebben. DROEVIG ONGEVAL BIJ VENINGEN De 40-jarige heer A. Kreuze uit Assen ging gistermiddag met zijn viei kinderen en een buurvrouw, mevr. Van HoogstraGruppen, op bezoek bij zijn echtgenote, die in een Meppeler ziekenhuis wordt ver pleegd. Op de terugweg reed hij met zijn auto in Veningen tegen een boom. De botsing was zo hevig, dat de heer Kreuze op slag werd gedood. Zijn 14-jarig zoontje liep 'n schedel- basisfractuur op, mevr. Hoogstra brak een been en moest bovendien met een ingedrukte borstkas in het ziekenhuis in Hoogeveen worden op genomen^ In de eerste vijf maanden van dit jaar was West-Duitsland de grootste importeur van Nederlands bloemen, zo blijkt uit een vandaag in Bonn gepubliceerde statistiek. De West- Duitse bloemenhandelaren hebben de eerste vijf maanden van het vo rige jaar voor een bedrag van 10,78 miljoen mark snijbloemen uit Ne derland ingevoerd. Deze invoer is in de overeenkomstige periode van 1960 tot 13,2 miljoen markt gestegen. De westduitse invoer van tuingewassen steeg van 3,58 min markt in het af gelopen jaar tot 4,51 min mark in dit jaar. Ruim 100 deelnemers aan DSB wandeltochten Zaterdag en zondag organiseerde „De Stalen Band" wederom de jaar lijkse nationale wandeltochten en in de nacht van zaterdag op zondag de bekende nachtwandeltocht over een afstand van 60 km waaraan dit jaar 104 wandelaars deelnamen. Onder hen bevonden zich twee deelnemers, die wel een zeer bijzon dere prestatie leverden. De een was de 72-jarige heer H. Hogeman uit Nieuw Vennep, die de lange tocht, gekleed in hoerendracht, geheel op klompen uitliep. De ander was Jan v. d. Werf uit Voorschoten, die zich met zijn 15 jaren als de jongste deel nemer liet inschrijven en zonder zichtbare moeite de finish bereikte. De dagtochten gingen over de af standen van 15, 20 en 30 km, terwijl de a.s. vierdaagse tippelaars in de 40 km tocht een prachtige trainings mogelijkheid zagen. Het was ideaal wandelweer en de in totaal ruim 450 deelnemers (sters) hebben langs een prachtig parcours ruimschoots van hun sport kunnen genieten. Deze na tionale DSB-tochten met deelnemers- (sters) uit alle delen van het land kregen zelfs nog een internationaal tintje door de deelname van de 9- jarige Elwia Dankelman uit Califor- nië (USA), die zondag nog even de 10 km-tocht volbracht, alvorens 's avonds per vliegtuig naar huis te rug te keren. In groepsverband na men deel: „Steeds Voorwaarts (Den Haag), „Vlug en Kwiek" (Hazers- woude), „Sparta" (Leiderdorp), De Flierefluiters" (Leiden), „Zürich" (Den Haag), „Moerdijk" (Den Haag), „Spoorwijk I" (Den Haag), „Spoor- wijk II" (idem), „Zwieten" (Zoeter- woude), „Jeugdgroep" (Zwammer- dam), die als herinnering een ver zilverde standaard ontvingen. Een vijftal extra groepsprijzen (beker) gingen, na beoordeling van een jury, bestaande uit mevr. S. Jansen- Kamerman en de heren A. v. Heus- den en A. Jansen, naar: „Spoorwijk I" (100 punten) ei. „Sparta" (96 pun ten) „Zwammerdam" (95 punten) op de 10 km. afstand; „Steeds Voor waarts" op de 15 km afstand en naar „Zürich" op de 30 km afstand. (Advertentie) In Haagse politieke kringen wordt verwacht dat binnenkort het besluit zal vallen om de AOW en AWW uitkeringen met terugwerkende kracht tot 1 april te verhogen. Hoewel het kabinet nog geen de finitieve beslissing heeft genomen wil staatssecretaris Roolvink hoger gaan dan de SER heeft geadviseerd, dit in verband met o.m. de melk prijs verhoging en de gestegen loon- indexcijfers. Het SER-advies luidde dat inclu sief de huurcompensatie de onge- huwden 1122,— en de gehuwden 1764,— per jaar aan AOW zouden ontvangen. Voor de weduwe zonder kinderen werd geadviseerd een jaar uitkering van 1494,en voor 'n weduwe met minderjarige kinderen 2172,Dit zou inhouden een ver hoging per jaar van resp. 108, 120,voor beide categoriën. Aetherklanken DINSDAG 5 JULI 1960 HILVERSUM I, 402 m bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. DE comprcssl«ko«lkast t vanaf met TECHNISCHE UNIE- (Advertentie) 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 V. d. kind. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 RVU; Levens moeilijkheden bij kinderen, door mej. W. J. Bladergroen. Ie lezing. 11.30 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz. Uitzending voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.- mededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.35 De grote Pan is dood, lezing en voordr. 15.00 Licht progr. 15.30 Van mens tot mens, le zing. 15.45 Sopr. en- piano. 16.15 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Metro- pole-ork. en solist. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Reuma, door Dr. J. J. de Blécourt. Eerste lezing. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.05 Tivoli-club. 20.45 Hawaii, de vijftigste ster, praatje. 21.15 Gevar. muz. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws., beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 De toverstaf v. h. woord, lezing. 22.55 Jazzmuz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 Nws. 7 15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Piano recital. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 13.55 Viool, bariton en piano. 14.35 V. d. plattelands vrouwen. 14.45 Dood in ie jungle, hoorsp. 15.30 Ziekenlof. (Tussen 16.00-17.00 Rep. Tour de France) 16.00 V. d. zieken. 16.30'Grari. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re geringsuitz.: Liederen uit Neder- lands-Nieuw-Guinea, d. D. van Os. 18.00 Amateursprogr. 18 20 Polit. praatje. 18 30 Gram. 19.00 Nv;s. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Tour de France. 19 40 Gram. 20 40 Con- certgebouwork. 21.20 Viool en pia no. 21 50 Tour de France. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22 30 Nws. 22.40 Vocationdays en Holidays, le zing. 22.50 Promenade ork en solist. 23.35 Zangrecital. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ en weeroverz. 20.20 Film. 20 45 Prehistor ische kunst in de Sahara, exploratiefilm. 21.00 Speelfilm. DOOR OTTWELL BINNS 14) „Als Jules haar in zijn macht heeft, is er geen hoop meer!" ,Geen schijn", stemde Le Coq op gewekt toe. „Jules is niet bepaald een zachtzinnige knaap." Harborough keek de spreker na denkend aan. Was hij inderdaad zo onschuldig aan de verdwijning van De Faramond's dochter, als hij wilde doen voorkomen? Le Coq was een schurk, die tot alles in staat was en het was al heel vreemd, dat de ont voering zo vlak op de gebeurtenissen van de voorgaande avond plaats vond. Het volgende ogenblik voelde hij zijn verdenking groter worden. „Wat moet ik in 's hemelsnaam aanvangen?" riep De Faramond in wanhoop uit, waarna Le Coq zich voor de Amerikaan volkomen ver ried door hetgeen hij aan de wan hopige vader voorstelde. „Mijn waarde heer, als ik in jouw plaats was wat ik allerminst be geer zou ik een grote beloning uitloven, voor degene die je kleine meid ongedeerd terugbrengt; la ten we bijvoorbeeld zeggen, die zeld zame diamanten welke je van die dode Engelsman in Montmartre ge stolen hebt twee jaar geleden. Of een flinke som geld zal ook wel vol doende zijn om Jules te bewegen zijn gruwelijke wraak op te geven!" HOOFDSTUK IV Gedurende een paar minuten na de woorden van Le Coq dacht Har borough snel na. De hoofdman van de Broeders van de Kust bezat on getwijfeld veel goede inlichtings bronnen, maar het was onmogelijk, dat hy kon weten dat Langdon en Jules werkelijk ontkomen waren! De lyken van de drie gedode vluchte lingen konden zijn gevonden en ge ïdentificeerd, aan de hand van welke wetenschap Le Coq zijn conclusies getrokken zou hebben, maar zeker heid over het lot van de andere twee ontsnapten had hij zeker niet. En toch deed hij het kalm voorkomen alsof Jules de ontvoerder was van het vermiste meisje en suggereerde hij de mogelijkheid, de ex-gevangene van zijn voorgenomen wraak te doen afzien in ruil voor een beduidende som gelds. Hier was iets niet in de haak. Terwijl hij achterover leunde in zyn stoel, met de ene hand zijn glas vasthoudend en met de andere ach teloos met een sigaret spelend, hield hij Le Coq scherp in de gaten. De man trachtte zich onschuldig genoeg voor te doen maar in zijn ogen was een waakzame glans als van een kat, die een muis tracht wijs te maken, dat ze geen belang in haar nabijheid stelt. Harborough begreep, dat hij er op gebrand was, dat De Faramond zijn suggestie voor werkelijkheid zou slikken, en dat hij zat te draaien op zijn stoel van verlangen om het antwoord te vernemen. „Vervloekt", schreeuwde De Fa ramond ten slotte woest. „Hoe kan ik met die kerel in contact komen?" Een seconde lang flikkerden de ogen van Le Coq triomfantelijk om dan onmiddellijk weer hun onver schillige uitdrukking te hernemen. Harborough begreep, dat de schurk zijn doel bereikt had. „Door midel van een advertentie, mijn beste kerel! De macht van de hedendaagse dagbladpers is, zelfs hier in Cayenne, ongelooflijk groot. Geef bericht dat je een hoog losgeld wilt betalen, en je kunt er zeker van zijn dat Jules het ergens zal lezen, en niet aan de verleiding zal kunnen weerstaan. Hij is een Apache; daar gaat niets van af, maar onverschillig waar hij uithangt, hij heeft geld no dig, dus als je het aas groot genoeg maakt, zal hij er op den duur zeker In bijten." Le Coq sprak met zoveel vertrou wen in het welslagen van zijn plan, dat De Faramond zich ten slotte liet overtuigen. „Ja, dat zal wel de enige weg zyntenzij de broederschap mij kan helpen." „De broederschap heeft deze keer niets te maken met de ontvluchte ge vangenen, mijn beste vriend", onder brak Le Coq. „Het enige waarmee ik u van dienst kan zijn, is met goede raad. Ik kan niet vermoeden waar Jules op het ogenblik ergens uithangt De hele kwestie hangt van u zelf af." „Dan ga ik onmiddellijk een ad vertentie plaatsen." De Faramond stond op en wendde zich naar de deur. „Maar betalen „Je hebt al één keer als Judas gehandeld tegenover Jules", sneed Le Coq zijn woorden af. „En de tweede keer zul je geen kans krijgen hem met een kus te verraden, man netje. En bovendien, er valt ook nog rekening te houden met die Engels man „Mijn vriend", riep Harborough er tussen. „En tevens de vriend van Pelham, die je doodschoot, terwijl Langdon bewusteloos naast hem lag; de fles die je hem tegen het hoofd geworpen hebt „Vervloekt", schreeuwde De Fara mond, ontsteld Harborough aansta rend. „Hoe kunt u Hij hield onmiddellijk op toen hij bemerkte hoe hy op het punt stond zijn eigen misdaad te bekennen. Zon der een woord te zeggen, rende hij de deur uit. Le Coq lachte. „Daar had u hem bijna te pakken, mijnheer. Maar als ik zijn vraag eens voltooide, en u vroeg, hoe u te weten bent gekomen wat er die avond op Montmartre gebeurd is „Ik zou je niet antwoorden", gaf Harborough kortaf te kennen. „O neen?' Le Coq haalde lachend zijn schouders op. „Het lijkt me even wel niet waarschijnlijk dat u er zo precies van op de hoogte was, toen u gisterenavond hier kwam! maar, wat voert u eigenlijk terug naar Ca yenne?" Harborough lachte zachtjes. „Het verlangen om enig nieuws te ver nemen. Heb je misschien gehoord of Jules en Langdon reeds weer gegre pen zyn?" Le Coq zag hem enige ogenblikken door de spleten van zijn toegeknepen ogen aan, en begon dan genoeglijk te lachen, een lachje van volledig be grijpen. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5