DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp Ziekentriduum gesloten Toelatings- en overgangsexamens HUIBERS Kinder operette klassen Toonkunst Eindexamen in het ziekenhuis ZATERDAG 25 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Mgr. J. Buis celebreerde het sluitingslof WANDELTOCHT EN NACHT- WANDELTOCHT VAN „DE STALEN BAND" Op zaterdag 2 juli en zondag 3 juli as. organiseert „De Stalen Band" weer de traditonele wandfcltochtlen en de traditionele nachtwandeltocht over de afstand van 60 km. De af standen van de dagtochten bedragen 10, 15, 20, 30 en 40 km., die zowel op zaterdag als op zondag kunnen wor den gelopen. De starttijden zijn op zaterdag 2 juli van 14.0015.00 uur, op zondag 3 juli van 10.0012.15 uur en voor de nabhttocht op zaterdag van 22.0023.00 uur. De start van alle tochten heeft plaats vanuit de recreatiezaal der HCW/NEM aan de Zoeterwoudseweg 1. Nadere inlichtingen: Jul. van Stol- berghof 37 Leiden, tel. 0 1710-30443. (Advertentie) Het sluitingslof met processie. Gistermiddag om twee uur kwam dan de eindplechtigheid van het tri duüm, die begon met de intrede van de celebrant, mgr. J. Buis. Een groot aantal genodigden maakten de slui ting mee, waaraan extra luister werd bijgezet door de kinderen, een paar honderd in het wit geklede bruidjes met gele, witte of rode bloemen in de hand. In de bruidjesstoet liep ook een groepje roodgesluierde oudere meisjes mee, dat op een baar een grote kelk met gele rozen droeg. Onder het lof hield pater Euseblus Peters O.E.S.A. de slotpredikatie van het triduum, met als tekst: „Ik ge loof dat mijn Verlosser leeft en dat ik op de jongste dag verrijzen zal", een tekst door de redenaar genomen uit 't boek Job. Na de predikatie, die besloten werd met een aanroeping tot de Moeder van God, Zetel der wijsheid en Moeder van Goeden Raad, gaf pater Peters de pauselijke zegen. Aa"n een der zieken werd nog de H. Communie uitgereikt, welke deze 's morgens niet had kunnen ontvangen. Ook Mgr. Buis hield nog een korte toespraak tot de zieken, waarin hij o.m. zeide dat het triduum voor vele deelnemers niet zonder offers verlo pen is. Maar door dat extra offer zullen ongetwijfeld bijzondere gena den zjjn verlegen. De bisschop wenste de zieken moed en standvas tigheid toe. Elke zieke werd daarna door de bisschop en door pastoor Ceclaus N'euwe hoofden R. K' Scholen ie Leiden Met ingang van 1 september a.s. zuilen de volgende mutaties plaats vinden In het hoofdencorps van de Stichting R.K. Scholen te Leiden: De heer A. Hertogh, hoofd sinds '58 van de r.k. meisjesschool voor g.l.o., Lusthoflaan 2 gaat Leiden verlaten wegens een benoeming in Den Haag. De heer J. de Raay, hoofd van de r.k. school voor g.l.o., Oppenheimstraat 8 gaat Leiden verlaten wegens een be noeming in Zeist. Nieuw benoemd zijn: 1. tot hoofd van de r.k. meisjes school voor g.l.o., Lusthóflaan 2, alhier; de heer P. Kraayevanger uit As sen; de heer Kraayevanger is mo menteel hoofd van de r.k. school voor g.l.o. in Assen. 2. tot hoofd van de r.k. school voor g.l.o., Oppenheimstraat 8, alhier, de heer J. Poodt uit Leiden; de heer Poodt is momenteel hoofd van de r.k. school voor g.l.o., Ra penburg 48, alhier. 3. tot hoofd van de r.k. school voor g.l.o., Rapenburg 48, alhier, dhr J. Rotteveel uit Zoeterwcude; de heer Rotteveel is momenteel on derwijzer aan de r.k. school voor g.l.o., Timorstraat 15 te Leiden. 4. In verband met het huwelijk van de huidige hoofdleidster mejuf frouw M. Essen is benoemd tot hoofdleidster van de r.k. kleuter school Van der Werfstraat 96, al hier, mejuffrouw H. Ouwerkerk uit Leiden; mejuffrouw Ouwer kerk is momenteel leidster aan de r.k. kleuterschool aan de Ti- morst" aat, alhier. Tynagel o.f.m. afzonderlijk met het Allerheiligste gezegend, terwijl de gelovigen, tezamen met het koor, het Credo zongen. Na de processie brachten de bruid jes de bloemen, die zij daarin ge dragen hadden, naar de zieken. Haarlemmerstraat 123, Lalden Geboorteaankondigingen (Advertentie), richt. Etalagewedstrijd te Leiden Gisteren heeft de lustrumcommis sie de uitslag van de etalagewedstrijd te Leiden vastgesteld. Zij is als volgt: mooiste etalage: Peek en Cluppen- burg, Brsestraat; etalage met groot ste verkoopkracht: Langezaal, Stille Rijn; origineelste etalage: De Wilde, Breestraat. Niemand heeft de juiste uitslag geraden. De commissie heeft gisteren geloot tussen de inzenders, die twee van de drie uitslagen juist geraden hadden. De winnaars krijgen schriftelijk be- De vierjarige Ronald Verwer, wonend in de Temminckstraat is gistermiddag om tien voor half twee bij het plotseling oversteken van de Kanaalweg, ter hoogte van de Lo- rentzkade, aangereden door een mo torfiets. Het kind werd daarbij zeer ernstig gewond, aan de rechtervoet. De motorrijder probeerde nog uit te wijken, maar raakte met zijn linker voet de rechtervoet van het slachtof fer. Voorts kreeg het kind een bloe dende hoofdwond. De EHD bracht het slachtoffertje naar het Acade misch Ziekenhuis. Aan de Vrije' Universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandi daatsexamen rechten de heer J. Karsten te Leiden. Op maandag 27 juni 's avonds 8 uur organiseert „Rondom de Wa tertoren een propaganda-avond op haar tuin aan de Dozijstraat. Er zal een openluchtconcert gegeven wor den door Sempre Avanti. Toegang vrij. TOELATINGSEXAMEN ST. AGNESLYCEUM. Na herexamen zijn alsnog tot het St Agneslyceum toegelaten: Marie- tje Beljon, Den Haag, Els Coster, Leiden, Maria Edelaar, Alphen aan den Rijn, Marian van Elburg, War mond, Sylvia van 't End, Alphen aan den Rijn, Mirjam Fabrie, Leiden, Trudy van Hartevelt, Leide"1, Joke van den Helder, Leiden, Marja Holl, Leiden, Riet Hoogeveen, Leiden, Trees van der Hoorn, Langeraar, Ria Iïooymans, Oegstgeest, Nelly Koek, Roelofarendsveen, Joke Landsdaal, Leiden, Hans Leferink, Voorhout, Loes van der Maat, Oegstgeest, Con- ny van der Meer, Roelofarendsveen, Maria Meijer, Voorschoten, Carla Oude Elferink, Leiden, Thea Ouwer kerk, Leiden, Paulien van Paridon, Katwijk aan Zee, Anneke Pompe, Leiden, Marionne Smit, Leiden, Ber- teke de Sturler de Frienisberg, Lei den, Joke van Tongeren, Warmond, Marianne Verhoef, Oegstgeest, Trees Verkleij, Hazerswoude, Thea Ver mond, Leiden, Anja Wassenaar, War mond, Ria Wiersma, Leiden, Emelien Koumans, Alphen aan den Rijn, An neke van der Valk, Voorschoten, Mar- joke van der Burg, Alphen aan den Rijn. GEM. HBS VOOR MEISJES Geslaagd eindexamen B: Hetty de Bruyne, Leiderdorp; Nel Everstyn, Leiden; Willy Ginsel, Katwijk aan Z.; Anneke Jansen, Frieda Koet, Bet ty Prins, Hetty de Vries, allen te Leiden. JL^Ievr. Leny StevensRidderhof bracht gisteren haar leerlingen van de kinderoperette-klassen met groot succes voor het voetlicht van de Leidse Schouwburg die vol was tot aan de nok. Het Toonkunstbestuur was in de loge aanwezig en verder waren er talloze ouders en jeugd, present met hun volle aandacht en gul ap plaus .Begonnen werd door de leer lingen tussen 12 en 16 jaar met de één-acter „De Varkenshoeder" Dit zangspel is geschreven door de be kende paedagoge Saar Bessem. Deze studeerde compositie bij Willem Pij per, en deze bracht haar tot het schrijven van vooruitstrevende mu ziek voor de jeugd, die heel mooi en knap gecomponeerd is. De lang niet gemakkelijke pianopartij hierin werd gespeeld door de heer Loek Stevens, en ook hij heeft een groot aandeel gehad in het slagen van dit moeilijk zangspel, dat heel wat studie ge vraagd zal hebben. Dank zij deze goede voorbereiding, kregen wij be schaafde jeugdzang te horen en le vendig spel en smaakvolle aankle ding te zien. Prins Andersen, ofwel de varkenshoeder, won aller harten (door goed begrip en voordracht) behalve van de prinses, die hem on danks de zeventien kusjes toch niet hebben wilde. Het is moeilijke mu ziek, geestig en pittig, met een be langrijke pianopartij. Het was voor deze klasse een groot succes. Als tweede spel op het aantrekke lijke programma voerde een jon gere groep de kinderoperette „Zigeu ner-leven" uit, gecomponeerd door A .Th Vis op tekst van A. J. van der Knaap. Het is opgewekte rïiuziek die men te horen krijgt en elke acte (er zijn er drie) biedt van allerlei moois, aan speleh en zingen en dansen, al les begrijpelijk en aantrekkelijk voor de jongens en meisjes van deze groep. En als men het zingende acte ren van de leerlingen aanziet be merkt men, dat zij hun rol heel aar dig door hebben en begrijpen hoe zij hun bedoeling verstaanbaar moe ten maken. Het zingen van het kin derkoor was keurig en er waren so- listjes gekozen met zuivere stemme tjes. Wat waren er al niet vor perso nen op het toneel. Dorpelingen, man- denmaakstertjes, marktvrouwtjes, agenten die heel actief -waren, bur gemeester, stadsomroeper, rechters, en natuurlijk de zigeuners om wie het spel draait. Dorpsdansjes werden gedaan. Het zag er alles zo kleurig en fleurig uit. Er was zelfs een Zweedse dans en terecht had elk be drijf ruimschoots applaus en groot succes. Mevr. Stevens heeft alle eer van haar levendige en bovendien goed gedisciplineerde uitvoering. Mejuffr. Ada van der Bent begeleidde met goede smaak en ondersteunde de zang van de jonge schare op het to neel. Er was feeling onderling en al les verliep vlot Aan het eind van de beide zangspelen werd de kunstzin nige leidster onder bloemen en ca- deaux bedolven en daverend toege juicht terwijl ook de accompagna- trice een welverdiende hulde en bloemen in ontvangst heeft mogen nemen. Een succesvolle avond. J. KORTMANN Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II mej. N. de Vos te Bergen op Zoom. Geslaagd voor het Semi-artsex. mej. A. D. Donker te Rotterdam en de heren C. P. N. Neefjes te Noord- wijk, T. A- de Stoppelaar te Den Haag en J. P. Visser te Den Haag. Geslaagd voor het Artsex. de he ren J. L. A. Boelen te Wassenaar, L. H. Schenkenberg van Mierop te Lei den en R. T. R. Wentges te Rotter dam. Atelier-meisjes titel miss Alie van Staveren (Oude Wetering) mag naar finale in A dam Bij honderden tegelijk waren de modinettes uit Leiden en omgeving gisteravond naar de Stadsgehoorzaal getrokken om het verkiezingsfeest bij te wonen. Voor negen meisjes was het een heel bijzonder feest. Zij deden nl. mee aan de quiz, welke ge houden werd onder leiding van Let- ty Kostermans. Winnares werd de 17-jarige Alie van Staveren uit Oude-Wetering, die aan het einde van de avpnd de zilveren modinette ring aan een van haar vingers ge schoven kreeg en een enorme hoe veelheid serviesgoed mee naar huis mocht nemen. Het meisje, dat een maal op het podium staande in de grootst mogelijke spanning verkeer de, was er confuus van. Trouwens ook de twee andere modinettes, die in de finale tegen elkaar uitkwamen Marijke v. d. Vlist en Annie Haak, beiden uit Alphen aan den Rijn, wer den goed bedacht. Alie werkt bij de firma Dooyes te Leimuiden. Zij mag in november te Amsterdam aan de finale meedoen. Aan de wedstrijd namen drie groe pen van drie deel. De meisjes haar beroep varieerde van broekenstik- ster en naaister van onderjurken tot knipster van streepjestruitjes hadden niet alleen een aantal vra gen te beantwoorden, maar moesten ook enkele opdrachten uitvoeren. Een en ander geschiedde uiteraard onder grote hilariteit. De films in de week van 24 juni tot 1 juli zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Liebe, Jazz und Ueber- mut", alle leeftijden. (Donderdag: „Les héros sont fatigués", strikt vol wassenen). Lido: „La dolce vita", strikt vol wassenen). Luxor: Afgekeurd. Studio: „Een gentleman wordt geen sheriff", alle leef tij- den. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De koningin van planeet Venus", 18 jaar. (Donderdag: „Notre Dame de Paris", 18 jaar. Geslaagd voor het toelatingsexa men voor de le klasse. (Daar waar geen plaatsnaam bij vermeld is, is bedoeld Leiden): E. J.Altink; J. J. Arbouw; P. J. Bedijn, Noordwijk- Binnen; F. M. J. N. v. Benten; J. M. A. v. d. Berg; L. J. Binnendijk, Noordwijk aan Zee; C. M. G. ,de Bock Liesbeth de Boer; A. v. d. Bo gaard; H. Bonnet; F. Booij; Sietske v. d. Bos; R. Brands; J. ten Brinke; H. J. v. dl Broek; D. J. Bruin, Oegst geest; A. P. Bund, Noordwijk a. z.; W. F. Buys; E. v. d. Bijl, Leiderdorp; Tineke Carrière, Leiderdorp; I. B. Cohen; H. J. Dreeuws; M. L. Can- dido; J. J. v. Eek, Katwijk a. z.; H. Egberts; C. Erkelens; R. Fallaux; F. van Geldere, Oegstgeest; J. J. Ger- brands, Oegstgeest; W. J. de Goeij; B. M. Gorlee; Hanna Gorter; J. M. de Groot; Karin Heinrich; J. J. den Hoed; Anneke Hogendoorn; M. W. Hoogstraten; R. Huisman, Leider dorp; A. Hulsebos, Leiderdorp; A. D. v. Ingen Schenau, Oegstgeest; F. R. Jacques; J. J. de Jong; R. de Jong; Sonja Jonker, Leiderdorp; D. de Kier; J. Klingeier; T. Knijnenburg; C. H. Kok; E. F. Kraaneveld; Lies beth v. d. Kroef, Leiderdorp; H. v. d. Krogt; A. J. M. Kruger, Oegstgeest; A. L. Leget; Jeannet v.d. LoosjHen- dri van Manen; D. Meiners; J. Niel sen; W. Nieuwenburg; T. van Nor den; D. Noteboom; J. J. Oosterbroek; B. Ouwerkerk; José Penseel; Saskia Piena; J. H. du Prie; P. Pijnaken; P. van Roijen; Sophie Rijnsburger, Lei derdorp; M. J. G. Scheer; F. W. Scheygrond; Marja Schutte, Voor schoten; H. J. Serdijn; A. J. Seret, Leiderdorp; Erna Sleeboom, Leider dorp; J. W. Snik; H. Spierenburg; C. J. Steenbeek; H. P. Taverne; L. v. Veen; W. F. C. Vermeij, Oegstgeest; P. de Vet; W. v. Vliet; R. v. Vliet; J. H. de Vries; J. v.d. Waals; P. Wilschut; B. W. van Wingerden; H. v.d .Zeeuw: G. T. Zitman; D. J. v.d. Zwart. pellMi an ■•••t J Oplossing no. 525. Horizontaal: 1 esperanto, 8 dos, 9 lev. 10 el, 11 pok, 13 Ne, 14 deken, 16 keep, 17 rood, 18 negen, 20 Aa, 22 ril, 23 Ld, 24 arm, 26 rei. 27 patholoog. Verticaal: 1 edelknaap, 2 sol, 3 p.s., 4 rook, 5 nl, 6 ten, 7 overdadig, 11 peper, 12 kerel, 14 den, 15 non, 19 giro, 21 ara, 23 Leo, 25 mt, 26 R.O. Casino. Peter Alexander, de magneet voor vele teenagers, treedt op in de film „Liebe, Jazz und Ueber- mut" welke film deze week in Ca sino draait. Hieremde is tevens de strekking van de film bepaald: heel veel mu ziek en show en zeer weinig verhaal. Zo weinig, dat het tussen de noten door zelfs de draad is kwijtgeraakt cn niemand er tegen het eind nog goed wijs uit kan. Maar dat is geen bezwaar voor de toeschouwers, die van een goed stukje ontspanningsmu- ziek houden, van mooie kleuren en, naar oud Duits recept: van natuur opnamen. Het gaat over een jazz-orkestje, de terecht komt op een kasteeltje waar muzikaal begaafde kinderen op kosten van een rijke filantroop tot kunstenaars worden opgevoed. De goedhartige directrice, die nooit „neen" kan zeggen, heeft er echter van lieverlee een kindertehuis van gemaakt, waar wezen en arme kin dertjes een goed onderdak vinden. De problemen beginnen op de dag, waarop een inspectiebezoek wordt aangekondigd. Alle muziekleraren zijn ontslagen wegens gebrek aan geld en de kinderen kunnen géén klasiek spelen. Maar Peter Alexander en zijn muzikanten brengen uit komst. Goedgekeurd voor alle leef tijden. Studio. Een nieuwe lijn in het komische genre brengt de film „Een gentleman wordt geen sheriff" niet, maar desalniettemin is het toch een amusant verteld geval. Het gaat om een jongeman, Jonathan Tibbs, jong ste lid van een Engelse firma in ge weren, die naar het Wilde Westen trekt om daar geweren te verkopen. Hij is er terecht van overtuigd, dat ze daar dat goedje hard nodig heb ben. Men bedenke, dat de geschie denis zich 'n honderdtal jaren gele den afspeelt. Als hij aankomt in het Wilde Westen, in een plaatsje, dat de onheilspellende naam van „Fractured Jaw", (Gebroken Kaak of Kaakfractuur) draagt, bemerkt hij al gauw, dat ze daar alles van schieten af weten, maar juist door zijn onno zelheid ontspringt hij telkens de dans en krijgt zelfs de naam van een ge weldig schutter te zijn. Hij wordt zo waar tot sheriff gebombarderd en ge zien de resultaten is hjj zelfs een be- DINSDAG 28 JUNI tere sheriff, dan het plaatsje ooit ge- ker Friendship, 8 uur Zomerzorg. had heeft. Men moet niet teveel zout leggen op de onwaarschijnlijkheden en dan is deze film een smakelijk hapje voor degenen, die zich eens ontspannen willen. Alle leeftijden. streden om de ■modineife Achter dé groene tafel zat de jury bestaande uit mevrouw J. M. Schrier -Zwetsloot en de heren J. C. F. Coers en G. Philipsen, ijverig aan tekeningen te maken, terwijl Toos Marquerie en Lies Verkade als as sistenten van Letty Kostermans op traden. Aan deze avond verleenden enkele populaire artiesten hun medewer king. Achtereenvolgens verschenen het komische Cocktail Trio, de stra lende Mieke Telkamp, de kleine Willy Alberti (hoe groot is echter zijn stemvolume) en de dynamische Tobi Rix. De afdeling Leiden en omstreken van het Sociaal Werkne mers Verbond voor de Confectie In dustrie heeft deze Modinette Mani festatie weer met veel animo op touw gezet. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Helena dr van J. L. Arnoldus en S. Venema; Geer- truida Johanna dr van J. Duiker en M. v. Dommelen; Johanna Sophia dr van J. F. Breedeveld en H. Tuin; Margot Barbara Adriana dr van F. C. Visser en A. van Hofwegen; Wjjntje Wilhelmina dr van W. Kuijt en E. Kuijt; Arie Adrianus zn van W. J. L. Kom en J. v. Beerschoten; Ciprianus Wilhelmus Maria zn van C. F. Straathof en T. C. J. van Diest; Johannes Ernst Christiaan zn van E. A. H. Blansjaar en M. Haneveld. Ondertrouwd: W. Flanderhijn en M. Kokkedee; J. A. Renes en A. J. Vermeer; J. Cl J. Caspers en P. A. van der Klaauw; J. M. A. Oomen en E. J. van der Hoeven; K. C. Vermont •en J. M. J. van der Kaay; A. B. Hoexum en J. de Vos; J. P. Janssen en C. M. Compier; S. L. T. J. van Agt en A. E. A. M. Ross; J. Smeele en S. van Es; L. W. Neuteboom en H. C. Jongeleen; T. A. Spies en C. M. Langex-ak; G. Holswilder en N. L. Segaar; C. Vijgeboom en A. van der Sluis; N. Hollebeek en A. Nij- holt; J. van der Walle en P. Mom- berg; M. J. Zonneveld en W. van der Leek; L. Zwart en G. van der Kaay; T. Erades en L, van Leeuwen; J. N. H. van der Laan en T. Bakker; B. J. van Noord en J. J. Meijers; J. A. M. Verkleij en M. A. den Hollander; H. J. Siebert en G. C. W. van der Pol; A. G. van Tol en C. Bartsch; G. M. M. Marcelis en E. M. L. Hoogeveen. Getrouwd: P. Wildervanck de Blé- court en M. Devilee. Overleden: J. M. de Haas 78 jaar man; J. van Duij ven voorde, een dag, zoon. Leidse agenda ZONDAG 26 JUNI NRKM Bedevaart naar Heiloo. Vertrek per bus van Stadhuisplein 8.30 uur v.m. MAANDAG 27 JUNI Geslaagd Voor het examen aan- T,nr a r vullende opleiding voor tuinbouw- VOLA. Lezing over reis met Fok- kunde en pfuimve|teelt voor lerares. sen in het bezit van de akte N XIX aan de Afina Doornboschschool te Veendam is geslaagd mej. M. J. On- Holland Festiual-Toonkunstkoor. derwater alhier. Hohe Messe, J. S. Bach, 7.45 uur nam. Pieterskerk. - TOELATINGSEXAMENS RIJNLANDS LYCEUM TE OEGSTGEEST. Bij het toelatingsexamen voor het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest zijn 20 candidaten afgewezen. Met 20 an deren wordt het examen voortgezet. Geslaagd zijn: Linda Adriaanse, Warmond; Hans Beunderman, Sas- senheim; Piet Blanken, Leiden; Ruurt de Boer, Oegstgeest; Friek Briët, Oegstgeest; Conny Demenint, Oegst geest; Rolf van Ditmars, Warmond; Welmoedt Eisses, Katwijk; Tonnie Eldering, Oegstgeest; Liesbeth Frij- lin-g, Leiden; Aernout Goldberg, Oegstgeest; Jeanne van Gorkom, Oegstgeest; Henk Gosses, Leiden; An- netje Groen, Leiden; Maarten, Ha- gengaar, Welmoed van Ham, Floor Hers, Eddy Hesselink, Carolien van Kolk, allen te Oegstgeest; Thijs Kok, Leiden; Hanneke Koemen, Oegst geest; Phyllis Kreukniet, Leiden; Frits Locher, Oegstgeest Willy v. d. Luyt, Oegstgeest; Karei Noorlander, Warmond; Derk v. Over vest, Katwijk a. z.; Chris Quispel, Leiden; Bob Reidsma, Katwijk a. z.; Kees Rol, Oegstgeest; Dorien v. Rijssel, Oegst geest; Koos Samson, Noordwijk a.z.; Koos Schaberg, Leiden; Fred Steen winkel, Leiden; Gerda Swellengre- bel, Oegstgeest; Peter Verbeek, Oegstgeest; Dolf Vervoort, Leiden; Hans Vonk, Oegstgeest; Eddy Vijl- brief, Oegstgeest; Kees v. d. Vijver, Leiden; Jan Auke v. Werkum, Lei den; Peter Wils, Katwijk a. z.; Ton Frenks, Sassenheim. De vijftienjarige Mulo-scholier, Evert Sijnstra uit Schoonebeek, brak op Pinkstermaandag bij het zwem men een nekwervel, waardoor hij nu plat op zijn rug in het AK.-zie- kenhuis in Coevorden wordt ver pleegd. Het is daar echter niet bij - verpleging alleen gebleven, want de zer dagen legt hij daar ook zijn eind examen af. Een verzoek aan de exa minatoren om hem onder deze wel zeer bijzondere omstandigheden exa men te laten doen, vond een willig oor. Het examen verloopt geheel nor maal, alleen staat hem een prisma- bril ten dienste, omdat hij volkomen plat moet blijven liggen. LISSE Rex. De koningin van de pla neet Venus" is een fantastisch ver haal van einge 'officieren, die een ruimtevlucht maken en bij een noodlanding op de planeet Venus terechtkomen. Deze planeet blijkt bewoond te zijn en hoe? Uitsluitend door vrouwen. Op dit stramien kan men naar hartelust voortborduren en allerlei intriges verzinnen, want de komst van drie mannen op deze vrouwenplaneet laat de vrouwen na tuurlijk niet koud. De koningin is evenwel erg op de mannen gebeten, maar dat heeft z'n reden. Voor de liefhebbers van fantastische verhalen, mits boven 18 jaar. Lldo heeft de Italiaanse film „La dolce vita" geprolongeerd. Strikt vol wassenen. Het programma van Luxor en Tria non is door de KFC afgekeurd. DONDERDAG 30 JUNI 10 jaar Koksschool Défilé Bree straat ca. 10.30 uur. 11 uur ontvangst Doelenkazerne. 18.30 UVS-terrein: wedstrijd Quick BoysNed. Land macht-team. VRIJDAG 1 JULI Feest Koksschool. Leidse Hout. Cabaret, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. TENTOONSTELLINGEN. Stedelijk Museum „De Lakenhal". 3 juni25 juli: Werken van Jan van Goyen. 17—27 juni: Tekeningen uit de collectie Welcker. Rijksmuseum van Oudheden. Tot 3 juli: Huis en huisraad in de Griek se en Romeinse oudheid. Hortus Botanicus. 11 junisepteml ber: Tijsbeeld (overzicht van de hedendaagse beeldhouwkunst). Scheepsberichten ARTEMIS 24 van Laguaira naar Port of Spain; ATTIS 24 van Mobile naar Houston; BANDA 24 te Bugo; BANTAM 24 van New Orleans naar Cartagena; BUSSUM (t) 25 van Christobal naar Aruba; CASAMAN- CE 24 van Casablanca naar Dakar; CELEBES 25 te Hamburg; DE EERENS 26 te Djeddah; ESSO NE DERLAND 27 Suez verw.; TARAKAN 24 van Duinkerken naar Antwerpen; TARIA 24 van Abadan naar Singa pore; TOGOKUST 24 van Abidjan near Monrovia; TJIKAMPEK 24 te East London; TJISADANE 25 te Lo- renco Marques; VAN WA ER WIJK 25 te Durban; VAN DER HAGEN 25 van Abidjan naar Lagos; WEST- LAND 25 te Ilheus; ZEELAND 24 to Aden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2