Op het Asser circuit draaiden gisteren reeds de motoren cé^unootNieuwe nota Stichting Nederlandse Natu-raLax ^porttotalisator aan Tweede Kamer Alle acht geplaatste spelers kwamen door de tweede ronde heen DONDERDAG 23 JUNI 1960 DE LEIUSE COUKAN'l PAGINA 8 day in. da# uit de regelmaat van de klok Een uitkomst bit hardnekkige (Advertentie) Zoals reeds gemeld zal UVS morgen avond te 7 uur op het terrein aan de Wassenaarseweg een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Roodenburg, waarbij de Blauwwitten verschillende proefkrachten zullen opstellen. Slechts drie UVS-leden zullen in het elftal mee spelen. nl. linksback den Hoed, rechts half Henny de Haas en spil André Hak. De opstelling van de UVS-ploeg zal als volgt zijn: doel: Biere (ADO); achter: v. d. Zwaan (Zaandijk), N. den Hoed; midden: H. de Haas, A. Hak (allen UVS) en Phlipse (uit een A'damse ver eniging); voor: Planken (HVC), Rem (ex-DHC), Rooy (Swift), Nijman en v. Rijn (beiden ONA). NOORWEGEN—OOSTENRIJK 1—8 Het Oostenrijkse nationale voetbal elftal heeft gisteren te Oslo met 2-1 ge- i van Noorwegen. FINLAND—ZWEDEN 0—3 Zweden heeft de gisteren in het olym pisch stadion van Helsinki gespeelde in terland-voetbalwedstrijd tegen Finland met 30 gewonnen. Bezwaren tegen maximumprijs, maximum inleg en verdeling van de opbrengst Het begon met een lakoniek telefoon tje van Nello Pagani. De oud-wereld kampioen en race manager van MV Agusta zorgde dinsdagavond laat voor een kleine sensatie in de Drentse hoofd stad. „We mogen Nederland niet in, tenminste de motoren mogen dat niet", luidde het bericht uit Elten. En die wel erg achterdochtige douanebeambte bleef voet bij stuk houden, zodat ijlings een lid van de TT commissie naar de dou anepost moest worden gestuurd om dit „grensgeschil" te regelen. Maar goed, Nello kreeg zijn zin, hij mocht Neder land binnenkomen, met machines zelfs. Het voorspel van de Asser TT is in middels begonnen. Gistermiddag om twee uur viel de vlag voor de eerste training. Het is echter een heel beschei den begin geworden. Slechts de com plete MV-ploeg en een deel van de Honda-equipe kwamen in actie. Ge vechten zijn helemaal nog niet geleverd, veel meer dan wat „inrijden" zijn zelfs de cracks niet gekomen op deze eerste trainingsdag. Uiteraard was MV oppermachtig. En het enige interessante was eigenlijk dat „rebel" Tarquinio Provini verleden seizoen reed hij nog voor MV Augusta WATERPOLO KIKVORSEN—THE LIONS 11—1 In het Kolpabad te Vlaardingen be haalde het Nederlands waterpoloteam spelende onder de naam Kikvorsen gis teravond een 111 overwinning op de Britse nationale ploeg The Lions. Bij de rust leidden onze landgenoten reeds met 3—0. De grote Nederlandse zege in deze officieuze landenontmoeting kwam aller minst als een verrassing voor diegenen, die de Lions in het afgelopen weekeinde hadden zien spelen in een internationaal toernooi in Rotterdam. De Britten misten tempo en het schieten was een bijzon der zwak punt, zoals vooral Wright, die nog de meeste pogingen tot doelpunten ondernam, gisteravond duidelijk toonde. De Kikvorsen inponeerden in de eerste speelhelft evenmin. Gebrek aan snelheid en slecht vrijzwemmen hield de stand tot 30 beperkt. In de tweede helft werd het een een zijdige wedstrijd ,want de Engelsen ble ken niet in staat te zijn het opgevoerde tempo te volgen. Zij zagen zelfs geen kans hun overwicht te benutten toen Vriend uit het water werd gestuurd. LWVSZPC 30 Een goede wedstrijd voor de thuis club, waarbij de gasten, mede door slecht schieten, een verdiende nederlaag in casseerden. Vrij spoedig bracht de Hoed de stand op 1-0, maar verdere doelpun ten bleven door slecht schieten en plaat sen van beide ploegen uit. In de tweede helft kon v. d. Wilk fraai opzwemmen uit de achterhoede, zelf de stand op 2-0 brengen. Ondanks SZPC goed tegenspel gaf, maar bij het schieten steeds faal den, kon v .d. Hulst de eindstand tot 3-0 opvoeren. LGBHPC (dame») 3—0 In een zeer sportieve strijd wonnen onze Leidse dames deze ontmoeting ver diend. J. Heemskerk en J. de Groot zorg den voor rust reeds voor een veilige 2-0 voorsprong. Ook in de tweede helft wa ren de Leidse Golfbrekers iets sterker, waardoor J. Heemskerk nogmaals de roos kon treffen (3-0). DWR—DE ZIJL 36 Het eerste zevental van de Zijl heeft gisteravond de waterpolowedsRrijd tegen DWR met 6—3 gewonnen. COCKIE GASTELAARS ONDER LEIDING VAN COR BRAASEM Tussen Cockie Gastelaars en haar trai ner Dries Peute zijn enkele menings verschillen gerezen. In overleg met beide partijen, met Cockie's vereniging SZC en de sportcommissie van de KNZB is thans besloten dat de Europese record- houdster haar olympische voorbereiding onder leiding van Cor Braasem zal voortzetten. HONKBAL NEDERLAAG VOOR NEDERLANDS BONDSTEAM Het officieuze Nederlandse honkbal team heeft gisteravond in het nieuwe honkbalstadion in Haarlem voor 1500 toeschouwers een 75 nederlaag gele den tegen de in Kaiserslautern geleger de Amerikaanse legerploeg „Colonels". De beslissing viel in de laatste slagbeurt der Amerikanen, zij scoorden daarin twee runs. met zijn Morini sneller in de 250 cc klasse was dan de MV's van Ubbiali en Taveri. Maar dat zegt nu ook weer niet zo heel erg veel. Immers, de rijders heb ben nog over twee volle trainingsdagen de beschikking en in die twee dagen zal stellig nog heel veel gebeuren. De beste trainingstijden in de diverse klasse waren: 125 cc klasse (lengte cir cuit 7704 m. record: 3 min. 37.7 sec. van Carlo Ubbiali (It.) op MV in 1959): 1. Carlo Ubbiali (It.) op MV Augusta 3.46.6; 2. Bruno Spaggiari (It.) MV 3.48.4; 3. Gerry Hocking (Rhodesia) MV 3.50.2. 250 cc klasse (record 3 min. 24.5 sec. van Carlo Ubbiali (It.) op MV in 1959): 1. Gerry Hocking (Rhodesia) op MV Augusta 3.29.8; 2. Tarquinio Provini (It.) Morini 3.30; 3. Luigi Taveri (Zwit.) MV 3.31.6; 4. Carlo Ubbiali (It.) MV 350 cc klasse (record 3.25,-, Keith Campbell (Austr.) op Moto Guzzi in 1957): 1. John Surtees (Eng.) op MV Augusta 3.26.9; 2. Gerry Hocking (Rho desia) MV 3.31.5; 3. Frantisek Stastny (Tsjecho Slowakije) Jawa 3.35.1. 500 cc klasse (record 3.18.3 John Sur- En hier zijn drie leden van de Japan se Hondaploeg, welke op het ogenblik op het TT circuit te Assen traint om zaterdag mee te doen aan de internatio nale TT races. Het »Un v.l.n.r. 8. Shl- mazaki, F. Tanaka en G. Suzuki, die al len dit maal voor de eerste maal mee doen. tees (Eng.) op MV Augusta in 1959): 1. John Surtees (Eng.) op MV Augusta 3.20,-; 2. Remo Venturi (It.) op MV 3.26.7; 3. Peter Ferbrache (Eng.) op Matchless 3.27.8; 4. Mike Hailwood (Eng.) Norton 3.28.8. In de zijspanklasse kwam de Duitser Fath tot de snelste tijd. De resultaten waren: Zijspanklasse (record 3 min. 45.8 sec. van de Zwitser Camathias met BMW, gevestigd in 1959): 1. Fath (Did) met BMW 3.49.5; 2. Harris (GB) met BMW 3.54.6; 3. Scheidegger (Zwits.) met BMW 3.55.0; 4. Camathias (Zwit.) met BMW 3.55.6. KAV DE BATAVEN Tijdens de open Amsterdamse atletiek- kampioenschappen heeft de Bataven- atleet G. Rewijk een nieuw Leids record gevestigd op het nummer 3000 m. steeple chase. Het stond sinds 1956 op naam. van de Holland-atleet P. Chrlstiaanse met 10 min. 19 sec. Rewijk werd in de wedstrijd van gisteravond 5e in de goede tijd van 10 min. 9.2 sec. HEIN CUJé: Nieuw Ned. record 3000 m. steeple chase Tijdens wedstrijden op de gemeente lijke sintelbaan in Breda heeft Hein Cujé van Dynamo (Middelburg) het Ne derlands record op de 3000 meter steeple chase verbeterd en gebracht op 9 min. 9.4 sec. Het oude stond sinds 28 juni van het vorig jaar op naam van Anton Jon kers, die in Antwerpen een tijd van 9 min. 21.2 sec. maakte. Het bestuur van de stichting Neder landse Sporttotalisator, waarin» zitting hebben vertegenwoordigers van de Ne derlandse Sportfederatie en van de KNVB heeft in een nota aan de leden van de Tweede Kamer opnieuw zijn be zwaren uiteen gezet tegen het wetsont werp inzake wijziging van de loterij wet, -klat inmiddels bij de kamer is ingediend en nog voor het zomerreces in openbare behandeling zal komen. De aanleiding tot deze nieuwe nota de derde sedert november 1959 is de Memorie van Antwoord van de minis ters van justitie en van OK en W naar aanleiding van het voorlopig verslag van de bijzondere commissie inzake de wijziging van de loterij wet, waarin vele leden stelling hadden genomen tegen de motivering en de argumentatie van het wetsontwerp, bezwaren, die vrijwel overeen kwamen met die van de stich ting Nederlandse sporttotalisator. In de Memorie van Antwoord handhaafden de ministers nochtans hun standpunt ten. aanzien van de limitering van prijzen en inleg en hun visie op de voorgestelde verdeling der inkomsten. DE WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN Maris verloor eerst van Neale Fraser ZEILEN DE KIELER WOCHE Koos de Jong gisteren de beste Geen behoorlijke prestaties In de nieuwe nota spreekt het bestuur van de stichting Nederlandse Sportto talisator vooral zijn teleurstelling uit AUTOMOBILISME ERNSTIG ONGELUK TIJDENS TRAINING OP LE MANS Tijdens de training voor de 24 uurs- rit van Le Mans heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. De Braziliaan Frederico -d'Orey verloor in een bocht de macht over zijn stuur en botste te gen de strobalen. Met bloeduitstortin gen op verschillende plaatsen van zijn lichaam werd hij naar het ziekenhuis van Le Mans vervoerd. Daar bleek, dat hij eveneens een schedelblessure had. In de loop van de nacht werd d'Orey ge opereerd. Zijn toestand is bevredigend. de Alle acht geplaatste spelers in het herenenkelspel van de tenniskampioen schappen te Wimbledon mogen zich dan in de tweede ronde hebben gehandhaafd ook natuurlijk de als no. 1 geplaatste Australiër Neale Fraser, die onze land genoot Wim Maris in drie sets (6-2, 6-3, 6-2) versloeg toch waren er gisteren uitslagen, die voor velen een verrassing waren. En vooral voor de Britten waren deze niet altijd van prettige aard. Zo werd de linkshandige Billy Knight uit geschakeld door de Deen Kurt Nielsen, die in 1953 en 1955 op Wimbledon his torie schreef door als ongeplaatste speler de finale te bereiken. De zeven jaar oudere Deen (nu 32) versloeg Knight, die in de vierde set de zege binnen zijn bereik had: 2 sets tegen 1 en 5-3, met 2-6, 6-4, 2-6, 11-9, 6-3. In de vierde set ontspon zich een fascinerend duel. waar in Nielsen uit een achterstand van 3-5 op 5-5 kwafh. Knight redde drie set- points in de twaalfde game met machtige aces. Nielsen kwam opnieuw in moeilijk heden, toen hij zijn service verloor en Knight tot 9-8 uitliep. Wederom kwam Nielsen terug en toen h« ln de twintig ste game door Knights service brak was het pleit beslecht. Een spannend duel vochten ook Irish- nan en de Spanjaard Gimeno uit, welk een revanche werd voor de Indiër voor de op Queens club tegen Gimeno geleden nederlaag. Nu zegevierde Krishnan met 2-6, 6-3, 6-0, 2-6, 6-3, zoals ook de ge plaatste Emerson vijf sets nodig had om de Tsjech Javorsky te bedwingen, na zelfs de eerste twee te hebben verloren. De talentvolle 19-»jarige Amerikaan Buchholz maakte zijn landgenoot John Chanston, die in de kampioenschappen van Kent Rod Laver versloeg een illusie armer: 6-4, 6-3, 6-1, terwijl ook Pietran- geli met vlag en wimpel door de tweede ronde ging met een overwinning op de jonge Australiër Mulligan: 6-1, 6-4, 9-7. Laver gaf de 31-jarige voormalige Ame rikaanse Davis Cup-speler Herbie Flam, die eens in 1952 de halve eindstrijd bereikte, geen kans op een eervol re sultaat. Met driemaal 6-2 werd Laver winnaar. Een teleurstelling bereidde ook de 22- jairge Mike Davies de Britten. Zijn te genstander was de 46-jarige grijze Ame rikaan Gardnar Mulloy, die na Nielsen het centrecourt betrad omzoomd door 20.000 mensen, Mulloy moet uit Nielsen prestatie de nodige inspiratie hebben ge put, want hij gaf Davies geen schijn van kans en won in drie sets met 6-3, 6-3, 6-4. Gevraagd wanneer hij zijn tennis carrière zou beëindigen antwoordde de veteraan uit Miami, die drinkt, noch rookt: „wanneer ik Wimbledon heb ge wonnen. Het damesenkelspel kende de sensatie van het uitschakelen van een geplaatste speelster, namelijk de 38-jarige Hongaar se Suzy Kormoczy, die werd verslagen door de 25-jarige aanvoerster van het Amerikaanse Wightman cupteam, Janet Hopps. De Amerikaanse scheen zich be ter op het snelle gras thuis te voelen dan de Hongaarse, die op harde banen na genoeg onverslaanbaar is. In drie sets werd de strijd beslist: 6-3, 3-6, 9-7. Maris heeft de al» no. 1 geplaatste Australiër Neale Fraser moedig tegen stand geboden, ook al wist hij bij voor baat reeds, naar een nederlaag te zullen worden gespeeld. Een nederlaag overi gens met ere, want al doen de cijfers an ders vermoeden, Fraser heeft zeker de overwinning niet cadeau gekregen. Vele games gingen tot deuce en tot twee keer toe moest Fraser aces slaan om een service-doorbraak te forceren. Maris evenaarde Fraser in zijn service, wat kracht betreft, maar zijn plaatsen was minder. Fraser brak door Maris' service in de derde en vijfde game en won daarmee de eerste set met 6-2. Maris hield in de tweeed set met Fraser gelijke tred tot 3-3, maar toen de Australiër onze land genoot met sterk gespreide drives en dropshots uit positie speelde, brak hij daarmee de tegentand. Even leek het er in de derde game van de derde set op, of het Maris (bij 15-40) zou gelukken Frasers service te door breken, maar met twee aces trok de Australiër de score recht (40-40) en tevens de game om daarna recht op de overwinning af te stevenen: 6-2, 6-3, 6-2. WIELRENNEN Nederlandse zeilers op de vierde dag van de Kieler Woche. Bob Maas werd bij de Stars elfde, Vissers bij de Draken ne gentiende, W. Guldemond in de 12m2 Sharpies achtste, en alleen Koos de Jong kon met een vierde plaats bij de Finn-jollen nog op een redelijk resul taat bogen. Het was gisteren vrijwel windstil, op nieuw een kolfje naar de hand voor de lichtweerzeilers. Wereld- en olympisch kampioen Agostino Straulino behaalde zijn vierde zege in de Starklasse, de 45- jarige Italiaanse korvetkapitein geldt nu als de grote favoriet voor de olympische titel. De uitslagen van de vierde wedstrijd waren: Starklasse: 1. Agostino Straulino (It.); 2. J. Haecker (Did.)3. dr. F. Munster- mann (Did.); 11. Maas (Ned.). Klasse ment: 1. Straulino 1748 pnt.; 2. dr. Pi- sani (Fr.) 1168 pnt.; 3. Bob Maas 1148 pnt. Drakenklasse: 1. H. Twelkmeyer (Did.); 2. M. Huber (Did.); 3. Harmstorf (Did.); 10. A. Visser (Ned); 31. G. Coer- kamp (Ned.); 32. T. A. Feith (Ned.). Klassemtnt: A. Salas Chaves Argen tinië) en kroonprins Konstantijn van Griekenland, beiden 1845 pnt,; 3. Holm (Den.) 1750 pnt. Flying Dutchmannklasse: 1. Rolf Mui- ka (Did.); 2. Siegenthaler (Zwit.); 3. Dietrich (Did.). Klassement: 1. Mulka 2767 pnt.; 2. Siegenthaler 2646 pnt.; 3. Jardine (Eng.) 2238 pnt. Finn-jollen: 1. Kuhweide (Did.)2. Kamerer (Did.); 3. Wind (Den.); 4. Koos de Jong (Ned.); 15. de Boer (Ned.); 20. Dick Wayboer (Ned.); Koopmans niet geklasseerd. Klassement: 1. Elvstroem (Den.) 2762 pnt.; 2. Schwarz (Den.) 2715 pnt.; 3. de Jong (Ned.) 2609 pnt. Sharpies: 1. Doering (Did.); 8. W. Gul demond (Ned.); Ch. Guldemond bleef ongeplaatst Katholiek CIOS ln wording De Nederlandse Katholieke Sportbond, die in twaalf jaar tijds 18991 deelnemers aan haar jeugdkampen mocht boeken, heeft dit jaar voor het eerst een proef genomen met het organiseren van een kamp in het buitenland. De keuze is ge vallen op Udenbreth, dat een twintigtal kilometers nabij het bekende Monschau is gelegen. Dit buitenlandkamp is uit sluitend opengesteld voor jongens van 17 en 18 jaar. Het wordt gehouden van 24 tot 31 juli en zal ruimschoots ge legenheid bieden voor contact met de Duitse sportbroeders, terwjjl er ook tijd wordt vrij gemaakt voor enkele uit stapjes in de fraaie omgeving. Zoals op een gistermiddag te Utrecht gehouden persconferentie werd medegedeeld, be draagt het aantal kamplustigen ver deeld over de kampen Zundert, Vught en Berg en Dal dit jaar ruim 4200. Het vorig jaar waren het er 3600. De acco- modatie van de kampen ia thans belang rijk uitgebreid. Een handicap vormt het gebrek aan geschikte terreinen en aan leiders. Van deze laateten komen de meesten uit on derwijskringen. Een hoopvol perspectief is dat grote bedreven als Philips en DAF dit zomerseizoen voor het eerst extra verlofdagen zullen geven aan per soneelsleden, die zich als leider van de jeugdkampen beschikbaar willen stel len. Voor meisjes is dit jaar een kamp- week gereserveerd. De nadruk werd erop gelegd, dat er naast voetbal ook andere takken van sport in deze jeugd kampen kunnen worden beoefend als atletiek, volleyball en zwemmen. Voorts werd mededeling gedaan van het feit, dat de oprichting van een ka tholiek CIOS in voorbereiding is. Over de plaats waar deze zal worden geves tigd is nog geen beslissing genomen. over het feit, dat de ministers „ener zijds geen rekening hebben gehouden met de in de loop van de laatste 4 jaar verworven ervaring en anderzijds over wegingen laten gelden, waarvoor geen goede gronden aanwezig zijn". Ten aanzien van de voorgestelde be perking van de prijzen, stelt de Stich ting Nederlandse Sporttotalisator, op grond van overeenkomstige ervaringen in het buitenland (om. Denemarken), in de nota nogmaals, dat een totalisator met een gelimiteerde prijs niet kan sla gen. Bij een limitering zal het publiek naar buitenlandse loterijen worden ge dreven en dus de door de ministers mogelijk geachte kanalisering van de speelzin niet worden bereikt. Betreurd wordt, dat ïn de Memorie van Antwoord door de ministers zonder meer werd voorbij gegaan aan de gege vens met betrekking op de inleg. De in leg per deelnemer bedroeg gemiddeld 1.45 per week en het stichtingsbestuur meent daaruit een normbesef bij het publiek te mogen afleiden, dat de vrees van de ministers inzetten van ca. 5 procent van het weekinkomen over bodig maakt. De Stichting pleit voorts voor deelne ming aan de toto in verenigingsverband, een werkmethode, die in de Memorie van Antwoord wordt verworpen. Het inschakelen vap verenigingen heeft een bijzonder goed en nuttig effect gesor teerd, aldus wordt in de nota gezegd, en bovendien een frappante kostenbespa ring opgeleverd. Bij de KNVB-toto be liepen in het afgelopen voetbalseizoen, bij een omzet van 24 miljoen gulden, de onkosten slechts ca. 3 procent. Er wordt bovendien gewezen op het be langrijke psychologische effect van de zelfwerkzaamheid door sportlieden. Verdeling van de opbrengst. Op het punt van de verdeling van de opbrengst i. c. de afdracht aan social e- en culturele instellingen, is het stich tingsbestuur van mening, dat het door de ministers voorgestelde percentage van 25 procent van de netto-opbrengst te hoog is. De suggesties in de Memo rie van Antwoord gaan zelfs verder dan door deze instellingen (verenigd in het comité sportprijsvragen) werd gevraagd, zo staat in de nota. De Stichting Neder landse Sporttotalisator had het Comité Sportprijsvragen een aandeel van 5 pro cent van de netto-opbrengst bij een in leg tot 20 miljoen gulden aangeboden, plus eventueel 25 procent van de netto opbrengst van een inleg boven 20 mil joen gulden (in de praktijk 9 tot 15 pro cent bij een inleg variërend van 25 mil joen gulden tot 40 miljoen gulden). Het Comité Sportprijsvragen achtte dit voorstel niet aanvaardbaar en vroeg een derde van de netto-opbrengst bij een inleg boven 10 miljoen gulden (20 tot 25 procent bij een inleg van 25 miljoen gulden tot 40 miljoen gulden). De Me morie gaat evenwel uit van een vast percentage van 25 procent, welk per centage overeenkomt met dat in het toto-rapport van de KNVB, dat in 1956 werd samengesteld, doch waarvan de zeer hoge verwachtingen ten aanzien van de inzetten aldus de nota in middels reeds lang door de feiten zijn achterhaald. Het aanbod van de Stichting Neder landse Sporttotalisator aan het Comité Sportprijsvragen is, zo wordt gesteld, twee drie keer zo groot als op grond van de gegroeide verhoudingen (i. c. de afdracht aan het comité door een andere toto-organisatie) redelijkerwijs mocht worden verwacht. Het stichtingsbestuur meent dan ook mede gezien de enorme behoeften van de sport, die nog groter zullen worden bij de invoering van de vijf-daagse werkweek met de aanbieding ernstig naar een oplossing te hebben gestreefd. In de nota wordt tenslotte bezwaren gemaakt tegen de voorgestelde heffing van omzetbelasting op de eventuele na tionale sport-toto, welke bij een inleg van rond 25 miljoen gulden niet minder dan een miljoen gulden zou onttrekken aan het doel, waarvoor de prijsvraag wordt georganiseerd. Een dergelijke heffing mist, volgens de samenstellers van de nota, elke redelijkheid. Ter kennis van de kamerleden wordt nog gebracht dat 886.456 personen van 18 jaar en ouder, alsmede besturen van 7427 sportverenigingen en van 44 sport bonden, hun adhesie met het verzoek van de Stichting Nederlandse Sportto talisator om een ongelimiteerde toto hebben betuigd. Deze schriftelijke be wijzen van instemming werden heden morgen om half twaalf aangeboden ter griffie van de Tweede Kamer. De Zwitser Alfred Ruegg heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De laatste étappe, die leidde van Montreux naar Bazel over een afstand van 239 km., eindigde in een overwinning van de Belg Marcel Blavier met op de twee de plaats de Italiaan Assirelli en op de derde de Nederlander Piet van Est. Uitslag: 1. Blavier (Belg.) 6.14.17; 2. Assirelli (It.) 6.14.52; 3. Piet van Est (Ned.) 6.15.08; 4. Rolf Graf (Zwits.) 6.15.17; 5. Pellegrini (It.) 6.15.40. Algemeen klassement: 1. Alfred Ruegg (Zwits.) 35.54.33; 2. .Gimmi (Zwits.) 35.57.10; 3. Strehler (Zwits.) 35.57.26; 4. Moresi (Zwits.) 35.57.55; 5. Sutton (GB) 35.58.20; 6. Dante (It.) 35.58.42; 7. Lutz (Zwits.) 35.58.43; 8. Lahaye (Ned.) 35.59.25; 37. Knoops (Ned.) 36.55.13; 38. Kool (Ned.) 36.56.07; 40. Piet van Est (Ned.) 36.56.22. In de laatste étappe behoorde de Ita liaan Pasquale Fornara, die de ronde vier keer won, tot de uitvallers. Hij was betrokken bij een valpartij, 7 km. na de start, en werd geblesseerd. Zoveelste handtekening van Wim van Est De leden van de Nederlandse Tonr de France ploeg zijn gisteren in Den Haag bijeengekomen om de contracten te tekenen en de laatste instructies te ont vangen. Foto v.Ln.r. zittend: mecani cien Hulshof, Niesten, Kersten, ploeg leider Buchly en Wim van Est. V.Ln.r. staand: mecaniciën Sprenkelingh, solg- neur Liebrechts, Damen, De Roo, v. d. Borgb.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8