Njord-lustrumwedstrijden leverden meeste successen voor Leidse verenigingen LFC plaatste zich door 3-1 zege op VVSB in fina'e om de KNVB-bekei Extra competitie der Tweede Divisie kreeg nog weer een verlengstuk £*S%CHs£ Etttsjema MAANDAG 13 JUNI 1960 DE LE1DSB COUPANT PAGINA 7 Geslagen, gemasseerd en getrouwd Ook in Europa gebeurt het van tijd tot tijd, dat scheidsrechters worden gemolesteerd. De Duitser Rudolf Eisenmann bijvoorbeeld, met zijn 28 jaren een der jong ste fluitisten in de Oherliga, heeft al menigmaal de reis van voetbalveld naar station onder politiegeleide moeten maken. Van het pak slaag dat bij verle den jaar van venijnige toeschou wers in Regensburg kreeg, reeft hij achteraf echter helemaal geen spijt, aldus lezen we in „Sport en Sportwereld". In zijn woon plaats Mannheim teruggekeerd stelde hij zich onder doktersbe- handeling en de assistente, die de 5 voorgeschreven onderwatermas- sage moest verrichten, stal eerst het oog en vervolgens het hart van de fluitist, die dezer dagen met haar in het huwelijk trad. „Je moet van alle dingen de zon- zijde zien", zei hij filosofisch, 5 „zelfs van zo'n pak slaag". Jong geleerd is oud gedaan 6.41.1 van mevr. KruyswijkVan Tiel (de Amstel), die 6.51.4 maakte. De Vliet kwam op deze wedstrijden eveneens uitstekend voor de dag met overwinningen in de Jonge Acht, Jonge Dubbel Vier, Jonge Vier, Oude Skif en de Oude Vier, het hoofdnum mer der dames. En men kan moei lijk aanvoeren, dat De Vliet hier op bekend wedstrijdterrein was! Stormachtige wind maakte het de deelnemers(sters) zeer moeilijk De Studentenroeivereniging „Njord" de geplaatste tribunes waren eivol enigen, heeft het niet getroffen met haar lus- Nog nimmer had men zoveel mensen, strumwedstrijd, of beter gezegd: de aangevoerd met autobusesn of auto's, roeiers en roeisters troffen het dit- scooters, bromfietsen en fietsen, langs maal bar slecht. Twee dagen wind en de Zijl gezien en vanzelfsprekend De uitslagen der finales van de tweede De harde wind maakte het de roeiers heel moeilijk om de finish in onge- schonden staat te bereiken. In het dag waren" nummer Jonge Acht A liep de boot Jonge Vier B 1. Aegip 9.05.6; 2. Ne- van Aegir spoedig vol en moest te- reus 9.30.3; 3. Laga 9.45.7. ruggezwommen worden naar het bo- Jonge Twee A: 1. Skadi 11.24.9; 2. Ar- ™ein" Zij WarCn eChter Diet dC %u/e5LichteLavgJr:12l!1Laga 10.23.9; 2. (Foto; Oppenheim). "tehté Vier; 1. Njord 10.02.7; 2. Aegir 10.25.9; 3. Triton. Oude Twee: 1. Nereus 12.50.7; 2. Njord O—o12.45.8. zaterdagmiddag bij de aanvang der ging hun belangstelling in hoge mate door de wedstrijdleiding besloten Jonge Twee B: 1. Skadi 10.36.6; 2. Tri- wedstrijden nog regen ook waren de uit naar de Oude Vier, in welik num- over te roeien. Ook de twee- ton 11.12.1. nnn onwelkome gasten op dit roeifestijn, mer de Njord-ploeg een kans maakt de maal kreeg Laga klop nu met 8 Stuurmanloze Twee: 1. Nereus 11.29.9; dat anders zeker uitstekend geslaagd naar Rome uitgezonden te worden min. 25.3 sec. contra 8 min. 43.1 sec. 2. Trxton met aangetomen. zou zijn. Die kans verstevigde de Njord-Vier De Oude Acht leverde een ver- Lichte ^kif. 1. Triton 14.05.2, 2. De De proef van het Njord-bestuur gisteren niet weinig door in dit on- rassende zege op voor Nereus. De jonge'skif A- 1. Willem III 13.23.6; om deze wedstrijden voor de eerste stuimige weer op beheerste wijze een ploeg van de Amsterdammers won 2. Nereus 13.34.2. maal op de Zijl te houden, mag bij- fraaie overwinning te boeken. Het met een lengte van Njord, dat on- Qude Vier: 1. Njord 8.24.7; 2. Laga zonder goed geslaagd heten. De baai werd een totale overwinning voor de daniks een zeer felle eindsprint niet in 8.54.0; 3. Argo 8.57.7. was op enkele plaatsen wel wat moei- Leidenaars, waarbij Argo en Laga staat was de Amsterdamse studen- Overnaadse Vier. 1. Proteus 8.49.1; 2. lijk, zodat de deelnemers(sters) nog in het geheel geen stem in het kapit- ten te verslaan. Nereus 8 52 7; 3. Laga 9-05-2- wel eens moeite hadden met de pi- tel hadden. Argo, dat op de Varsity Acht A: L NJ°rd 215 3 2 ketten, maar de straffe wind gro- zulk goed werk leverde en nu in de Een woord van lof vocral aan de Lichte Acht: 1. Nereus 7.48.8- 2. Aegir tendeels tegen en voor de rest hin- heat met Njord tot de beste presta- dames, die ongetwijfeld wel het 2 8.03.4; 3. Aegir 1 9.47.6. derlij'k opzij-tegen zal hieraan wel tie kwam, kon gedurende de hele race meest te lijden hadden van de storm- Overnaadse twee: 1. Njord 11.50.2; 2. de grootste schuld hebben. niet op volle toeren komen en vorm- wind. Dat leidde ook wel tot ver- Triton 11.59.4; 3. Skadi 12.24.5. Het was er ondanks het minder de geen enkel moment eer. bedrei- rassende uitslagen, want de positie Overnaadse Vier KNSRB: 1. Nereus gunstige weer echt knus langs de Zijl. ging voor de Leidse studenten. Het van de boten op het water ten opzich- 9.38.0; 2. Laga 9.49.9; 3. Njord 10.10.3. De start voor de wedstrijden was bij was verbazend in welk een magnifie- te van de wind was nogal variabel, ^deAicht: 1. Nereus 7.54.2; 2. Njord de punt van het weggetje, waar de ke stijl de Njord-ploeg in 'n vol- zodat een tevoren gedoodverfde win- 1 Triton 9 30 7- 2 baggerschuiten gemeerd liggen, vlak maakte eenheid door de finishlijn nares lang niet zeker tot het ver- gkadi 9.39.6- 3. Phócas 10.24.1. bij de oude molen, de finish was bij ging in de tijd van 8 min. 24.7 sec. wachte succes kwam. Dames. de brede strook weiland, langs het Een ovationeel applaus laaide op uit Dat geldt b.v. voor het skifnummer Jonge Skif: 1. Die Leythe 6.43.5; 2. water omstreeks 200 meter van de duizenden kelen en stuurman J. van bij de dames. Marjan Luderus van Willem III 7.01.2. Zijlweg. der Linde stapte man na man in zijn Nereus, onze nationale kampioene, Jonge Acht: 1. De Vliet I 4.28.1; 2. Daar waren de noodzakelijke tenten boot af om hen persoonlijk geluk te werd bijvoorbeeld verslagen door mej. De Hoop; 3. Willem III. neergezet en een finish toren, van wensen. De ploeg bestond uit F. Moer- a. van Hoeken van De Vliet, een Vier: 1. De Vliet I 4.50.6; waaruit de wedstrijdleiding het ter- man (bg), Y. J. Stelma, A. F. de Rui- roeister, die reeds meer van zich 2- _~e rein en een gedeelte van de baan kon ter en H. Wamsteker (slag). heeft laten horen in het nummer Dub- j Dg j 5016- 2 De Vliet II 5 07 8- overzien. Het botenterrein was op het Bij de Jonge Achten A moesten de bel Vier, doch nog nooit, eerder in 3; Nereus. Zeeveikennerseiland aan de over- ploegen van Njord, Laga H en Aegir de skif was uitgekomen. Jonge Vier: 1. De Vliet; 2. Viking kant van de molen. Voorzover we het tot driemaal toe opnieuw gealigneerd Een fraaie overwinning boekte ook omgeslagen; 3. Nereus niet verschenen, hebben kunnen bekijken, liep alles worden omdat de storm vat kreeg op de Die Leythe-skiffeuse mej. A. Oude Skif: 1. De Vliet 5.37.5; 2. Ne- gesmeerd. Het Njord-bestuur had de lange gieken, die dan weer dwars Knaap in de Jonge Skif. Zij won in reus 5.47.7. voor de organisatie van deze wedstrij- over het vaarwater kwamen te lig- den van velerlei zijden medewerking gen. Eindelijk gingen de achten van ondervonden, niet in het minst van de start, maar voor Aegir, dat direct bewoners, die op dit gedeelte van de fors met een lengste voorsprong de Zijlweg wonen en men was daarvoor leiding nam, was het slechts een kort zeer dankbaar. moment van plezier. Laga en Njord kwamen nog voor de 750 meter op- zetten, en het leek wel of de Groning se studenten, verankerd in de Zijl Minder te spreken was ook het lagen. Nog voor de 1000 meter was Njord-bestuur over het weer, dat het bereikt ging de giek ten onder de roeiers en roeisters deze twee da- Njord kon de achterstand nog ge- gen wel heel moeilijk heeft gemaakt, heel inlopen, liep Laga voorbij en fi- Moesten velen zaterdagmiddag èn nishte in de tijd van 9 min. 12.1 sec. door de regen èn door de straffe wind (Laga n 9 min. 23.5 sec.) er een nat pak voor over hebben om De zaterdag in Amsterdam gespeelde vermoedelijk het kleinste honkballer- Honkbalwedstrijd WGAUW had tje van Nederland (links) de ander twee opmerkelijke toeschouwers: de Cor Wilders, eens een zeer bekend een was het driejarige zoontje Rik voetballer en nu honkballer (naast van de VVGA-speler Gerrit Boer, kleine Rik). Het is het elftal van LFC gelukt zich in de finale te plaatsen in het toernooi om de Amateur-KNVB-be- ker. Gistermiddag vond op het Lug- dunum-terrein de demifinale olaats tussen LFC en WSB uit Noordwijk. De geelzwarten wisten ook uit deze wedstrijd de volle winst mee naar huis te nemen door de rood witten een 3-1 nederlaag toe te brengen. Reeds binnen een kwartier had LFC een 3-0 voorspring weten te beha len. LFC had ir de eerste helft de wind die zeer straf van doel tot doel stond mee. En van dit windvoordeel hebben de Kanaries in het eerste kwartier een dankbaar gebruik we- Doordat Baronie van Rheden verloor In de promotiecompetitie voor de werd met 3-2 verslagen, waardoor u Eredivisie beet NO AD gisteren da- de stand is: Aangezien in de andere heat alle nig .van :-i^Y werd meV»f*r 2 de finish te halen, zondagmiddag drie achten wegens het verkeerd ne- verelagen, terwijl Vitesse en DFC was 't zónder fegen nog reger, want men van de piketten gediskwalifi- gelijk speelden. Zo namen de Tilbur- de straffe zuid-wester joeg de golven ceerd werden, werd deze race als gers de hiding met een punt voor op de Zijl hoog op. Zo nu en dan zag finale beschouwd. Laga protesteerde sPronS °P hun naaste concurrenten, men de golven witgekuifd en het was hiertegen, en aangezien geen regie- Mn._ waarlijk geen wonder, dat vooral de ment in deze situatie voorziet, werd kleinere boten en lichtere bemannin- gen het zwaar te verduren kregen.VSV 5-3 1 0-2-3 1 1-2 De beslissingscompetitie der Twee de Divisie is nog niet ten einde. Een gevolg van de onverwachte neder laag van Baronie tegen 't reeds ge degradeerde Rheden. De Bredanaars 5-14 verloren met 1-0 en aangezien Velo- citas met 4-1 van Xerxes won, ein der digen dan deze drie clubs met 11-5 4-6 11-6 Het ruwe water en de daarmee ge- paardgaande golfslag waren vooral Het hoofdnummer „Oude Vier" werd - j, mêe nh* alleenom JT'™hl! su?Porters 'c ,and en te wat"°P we<ktr«d te winnen. De Graafschap extra-oompetitie komt. Dit wordt mee, niet alleen om aan de over het weg is naar de oever om gehuldigd water hangende startlijn te komen te worden. waarbij vooral de dames-skiffeuses het niet gemakkelijk hadden, omdat zij het startloodje in de mond moes ten houden, omdat de boot anders weer wegdreef maar ook om het hoofd „boven water" te houden. Vier boten gingen er zondagmiddag ten onder, waaronder zelfs een Aegir- acht, jongens dus, die wel eens meer ruw water te overwinnen hebben. een enkelvoudige competitie om één plaats tot behoud. Door dit nieuwe verlengstuk zullen deze drie vereni gingen dit seizoen tot een totaal van 38 40 competitiewedstrijden ko men Dat UVS het, na de zekerheid be houden te zijn voor het semi-prof- voetbal, tegen Zwartemeer kalm aan zou doen, lag in de lijn der verwach tingen en de Leidse Blauwwitten hebben er ook maar 'n vacantie-uit- stapje van gemaakt. Zwartemeer evenwel heeft er alles op gezet om in deze laatste wedstrijd te halen wat er uit te halen was; een over winning immers zou de Drentena ren nog op de eerste plaats brengen boven UVS. En zo is het inderdaad gegaan. Zwartemeer won met 5-1. Smit opende uit een hoekschop de score voor de thuisclub en Wim van Kampen maakte gelijk (1-1) met welke stand ook de rust kwam. In de tweede helft deed UVS het nog wat kalmer aan. Lippold gaf Zwar temeer weer de leiding (2-1) en daarna zorgden Roosken, weer Lip pold en Drenth voor een 5-1 eind stand. Daarmee is tenslotte de competitie ook voor Leiden afgelopen. ten te maken en toen reeds een zeer reële basis weten te leggen voor de einduitslag. De wedstrijd was nauwelijks drie min. oud of de geelzwarten namen de leiding. Bij een aanval op het VVSB-doel, werd het leer hoog voor gezet, de wind deed de bal van rich ting veranderen, waardoor de kee per misgreep en de bal vervolgens in het veld kwam voor het hoofd van mid voor Heymans, die onhoudbaar langs doelman Peters kopte (1-0). Twee minuten l«*ter was het alweer raak. Ditmaal werd het doelpunt ge scoord door D. Sira, die dit buiten kansje gepresenteerd kreeg, doordat de l.-back te lang wachtte met weg werken. Maai wie dacht, dat de geel zwarten by deze 2-0 voorsprong het wat kalmer aan gingen doen, kwam toch bedrogen uit. In de 14e minuut kwam dan ook nummer drie op het scorebord te prijken. Voor dit derde doelpunt voor de rust zorgde G. v.d. Heyden, 3-0 dus in het voordeel van LFC. In de 40ste minuut kwam door rechtsbuiten Warmerdam uit een van de weinige tegenaanvallen een tegenpunt (3-1). En met deze stand kwam de rust. Na de rust waren de rollen omge keerd: nu was het VVSB dat steeds maar op de veste van doelman Van Leeuwen beukte en de verdediging van LFC bergen werk gaf. Men pro fiteerde echter niet van het wind- voordeel zoals de Kanaries dit in de eerste helft deden. Wel bleven de roodwitten steeds opdringen doch veel gevaar zat er niet in de aan vallen. Bijna nog leek het, dat LFC nog een vierde doelpunt zou gaan scoren, maar G. v. d. Heyden, die alleen voor de doelman stond miste de pass van Henk Heymans en de kans was verkeken. fyasS?' w* Zaterdagmiddag werd al dadelijk met een finale begonnen, n.l. die der Jonge Acht B, waarbij winnaar werd Nereus vóór Laga en Triton. Daarna werden er tal van heats verroeid tot voor de eerste pauze, toen de Jonge B-skiffeur van Viking (A. M. Beste man) en van Njord (E Teixeira de Mattos) de strijd tegen elkaar aan bonden, welke door eerstgenoemde gewonnen werd. Voor het hoofdnummer Oude Vier heren werden twee voorwedstrijden gehouden. Njord bleef in de eerste heat overtuigend de baas over Aegir (7.53,contra 9.12.5) met de Nereus- Laga-combinatie als derde. Li de tweede voorwedstrijd was Argo, dit jaar naast Njord de sterkste ploeg in de Oude Vier, de gemakkelijke over winnaar over Laga (1 min. 58.sec. contra 8 min. 09.4 sec), zodat gisteren een spannende finale kon worden ge roeid tussen Njord, Argo en Laga, de snelste tweede. Toen dit hoofdnummer om vijf gouden medailles van Oud-Njord. een aanvang nam, waren er duizenden toeschouwers langs de baan en de Dei- Zwartemeer UVS 14 Zwolse Boys 14 De Baronie 14 Xerxes 14 Velocitas 14 Rheden 14 ONA 14 1 20 23-11 8 3 3 19 28-12 6 7 1 19 25-17 6 1 7 13 19-20 5 3 6 13 18 19 4 5 5 13 17 20 3 4 7 10 14-25 2 1 11 5 12-32 DE KNVB-POOL. Vijftien gegadigden waren er giste ren voor de laatste KNVB-pool met dertien goede oplossingen. Er waren gisteren echter nog geen aanmeldin gen met vijftien of veertien punten. Het aantal deelnemers aan de KNVB- pool bedroeg 252.021, de inleg was 363.000.-. De eerste prijs is 63.525 groot, de tweede en derde prijs be dragen elk ƒ31.762. Het formulier moet als volgt zijn ingevuld. NOAD—VSV1 VitesseDFC 3 VelocitasXerxes 1 BaronieRheden 2 ZwartemeerUVS 1 Zwolsche BoysONA 1 Karlsruher SCÖamburger SV 1 Bor. NeunkirchWestf. Herne 1 PirmasensFC Köln3 Werder BremenTasmania1 Bor. DortmundHamborn 07 1 ASV. LandauVictoria Sulzb 2 Duisburger SVS.Vg. Fürth 1 Jahn Regensb.Ludwigshaf SC 3 Schwarz Weiss E6s.—So dingen 3 De kampioen van Nederland, het Amsterdamse Ajax, heeft zaterdag in de sportzaal van het stadion een druk bezochte receptie gehouden. Mr W. M. Morren bood de vereni ging de zilveren ere-medaille van de stad Amsterdam aan, welke wethou der mr De Roos de kampioensploeg reeds op 26 mei in het vooruitzicht had gesteld. De KNVB was vertegenwoordigd door het hoofdbestuurslid de heer Kruyver de heren A. L. M. Schro der en L. Brunt waren wegens druk ke werkzaamheden verhinderd en hadden het bestuur van de Amster damse vereniging hun gelukwensen telegrafisch doen toekomen. De heer Kruyver wees op het grote belang en de grote eer van een kampioen schap van Nederland. „Het is zelfs belangrijker dan het spelen om de Europa-cup", verklaarde hij. Maar verder ging hij wijselijk niet op dit onderwerp in. De heer F. van Veen, namens de KNVB afdeling Amsterdam, memo reerde de grote verdiensten van Ajax voor het hoofdstedelijke voet bal. Dit jaar o.m. werden elf teams van Ajax afdelingskampioen: de eerste vijf senioren-elftallen, de ju nioren 1, 2 en 4 en de adspiranten 2, 3 en 4. Hierna werden nog verschillende toespraken gehouden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7