DOKTER JANE visie op televisie Mexicaanse won damestoernooi van Parade et Riposte te Noordwijk MAANDAG 13 JUNI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Nuts MET VERS GEBRANDE HAZELNOTEN (Advertentie) Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schooliadio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Promenade-ork. en sol. 12.30 Land- ^n tuinb.meded. 12.33 Promenade-ork. "(verv.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.35 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Dood in de jungle, hoorsp. (2). 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken - lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Het distrikt Brokopondo in Suriname, door J. De- fares. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Vrouwenkoor. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Pianodua. 20.50 Radiophilhar- monisch orkest. 21.50 Rep. wereld- kampioensch. handbal dames. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Filmmuz. 23.10 Brabants orkest. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, I M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym voor de vrouw. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. IOjOO Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Hammondorgelspel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz.. 12 20 Re geringsuitzending.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Licht progr. 15.30 De grote Pan is Dood, lezing. 15.45 Pianorecital. 16.15 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 De die renwereld en wij, lezing. 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris Vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nieuws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Eén uit zovelen, hoor spel. 22.00 Koorzang. 22.30 Nieuws, SOS-ber. en Beursber. 22.45 De tover staf van het woord, lezing. 23.00 Gram. 23.5524.00 Nieuws. TELE VISIEPROGAMM A'S. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film. 20.30 Speelfilm. (Van onze t.v.-medewerker) „Naastenliefde in zes cijfers" Het opschrift van deze t.v.-docu- mentaire, zondag door de NCRV uit gezonden, behoeft enige toelichting. Een taxichauffeur treft een klant, die zich in Rotterdam van het ene café naar het andere laat rijden. Die klant heeft veel gedronken en is geestelijk in de knoop geraakt: „Is er niets meer open? Ry dan maar naar Parijs, chauffeur, of recht de Maas in. Maar de chauffeu" stopt en geeft zijn passagier een goed ad vies: zes cijfers draaien, namelijk de Rotterdamse zielzorg per telefoon. De schrijver Aart Romijn koos voor deze uitzending een geval dat in de praktijk in honderden varianten voorkomt. Wat de diepere inhoud van het opgevoerde stuk betreft, heeft men bereids de KRO-gids kun nen raadplegen. Wij vullen daarbij aan, dat de schrijver de inhoud van zijn manscript met mensen van de zielzorg per telefoon in Rotterdam heeft besproken en de verzekering heeft gekregen, dat het verhaal van Heleentjes vader helaas niet tot de uitzonderingen behoort. Op sobere wijze is het onderwerp behandeld en evenzo was dt regie van Peter Hol land. Onder Je spelers waren er, die niet vaak voor de camera's komen, maar die toch wel getoond hebben bruikbaar materiaal op het scherm te zijn. Naar aanleiding van de uitzen ding hebben 2 predikanten, hoofd redacteur dr. E. Diemer uit Rotter dam en mej. F. Venema van de Rot terdamse hulpdienst een vraagge sprek gehouden, dat niet zonder diep gang was. We hoorden intussen, dat Aart Romijn alweer een ander pro bleem op stapel heeft staan. Oppervlakkig, amusement Het zaterdagse amusement bij de Avro is - misschien mede dank zij de bekende strubbelingen - aan het devalueren. Althans het programma, dat Willy Vervoort onder het motto „een lach en een lied" heeft gebracht, bevatte minder stijl dan hetgeen we eerder mochten zien. Willy Vervoort en Tonny Boucher speelden onder andere een scènetje in het kolder genre van „Drie is te veel", zodat het in menige huiskamer wel de no dige bijval zal hebben genoten. Ook teenagers en liefhebbers van bepaal de muziek zijn stellig aan hun trek ken gekomen. Tegen sommige grap pen van Willy Vervoort hebben we niet zozeer, dat eerder hijzelf dan de zaal erom moest lachen, maar wel, dat hier en daar dubbelzinnigheden werden gedebiteerd. Tijdens dit met drie kwartier overschreden amuse mentsprogramma zagen we nog een deinende Avro-zaal en een spits re kenkunst je. De avond was geopend met opnieuw een uitstekende „Flits" van Willem O. Duys. Het accent lag gelukkig bij de reportage, waarin werd duidelijk gemaakt, dat goed gelovige jonge meisjes zich niet door verkeerde mannen moeten laten meelokken. De gebruikte beelden waren dringend. Verder kregen we te zien, wat men buitenshuis zoal uit de automaat kan betrekken en we maakten k^nis met een jeugdige schaapherderin, die in de schaarse vrije tijd zich op de pianostudie toe legt. Tot slot volgde een spannend avontuur in de lucht, op film ge maakt in samenwerking met de Amerikaanse luchtmacht. Komende programma's Dinsdag is 't filmavond, deze keer met het Duitse prouukt „Wachter wat is er van de nacht?", een waar devolle behandeling van het thema „God en net leed". Woensdag komt de Vara opnieuw met het forum „Welbeschou 'd", een t.v.-onderdeel, dat vooral om de bewogenheid van dominee Buskes graag gezien wordt. Donderdag is de KRO aan de beurt: met een Vademecum over het platte land en het spe1 „Romeo en Julia in Berlyn" van Gerard Oelschlegel. Daarna volgt een rechtstreekse re portage van een deel an het Napoli- taans songfestival. Nieuwe sprekers bij de KRO Verleden week voor het eerst heeft ook de KRC een spreker over bui tenlandse vraagstukken op 't scherm gebracht; het was Henk Neuman, buitenlands redacteur van „De Tijd" De proefneming is wel geslaagd en zal leiden tot herhaling, ondanks het feit, dat ook andere omroepen bui tenlandse onderwerpen laten behan delen. Ieder heeft zo zijn eigen in zicht. Terwijl de Epiloogspreker aal moezenier P. Groenendijk herstel lende is van een langdurige ziekte, is rector D. Coppes inmiddels enkele keren op het scherm verschenen met een ernstige dagsluiting. Hij heeft zo zijn eigen ,tijl, die men zal weten te waarderen. Volgend jaar vijfdaagse werkweek bij Philips Alle bedrijven van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken in Nederland zullen per 1 januari 1961 de vijfdaag se werkweek invoeren. In verband hiermede is inmiddels met de vak beambten het overleg geopend over de verschillende met deze werktijd verkorting samenhangende proble men. Speciale aandacht zal worden ge schonken aan de maatregelen, welke getroffen moeten worden om on danks het geringer aantal uren toch het produktie-niveau te handhaven. Gezocht wordt naar mogelijkheden tot produktiviteitsverhoging. Bij dit onderzoek worden ook ondernemings raden en kernen van het personeel ingeschakeld. SCHERMEN CAD0RICIN 'i-Werelds beste haarglans- middel (Advertentie) GEEN LANGER VERLOF VOOR MILITAIREN, DIE NIET OP ZONDAG WILLEN REIZEN Aan militairen, die om principiële redenen niet Op zondag reizen, zal geen verlof worden verleend om op maandag per eerste gelegenheid te rug te keren. Dit antwoordt minister Visser op vragen van de Tweede- Kamerleden Van Dis en Kodde (bei den S.G.P.). De minister wijst erop dat door 't ge ven van toestemming om op maandag terug te keren de gang van zaken bij de opleidingseenheden verstoord zou worden. De minister ontkent dat van rijks wege medewerking gegeven was aan een internationale bedevaart, waar aan duizend r.k.-militairen deelgeno men hebben. Wel is de militairen zes dagen buitengewoon verlof verleend. De tenten waren door het Franse leger beschikbaar gesteld, d? kanti nes waren van de Belgische spoor wegen. FORT WORDT RECREATIE-OORD Zondagmiddag heeft de eerstaan wezend ingenieur der genie te Am sterdam, majoor W. G. J. Mennes, als vertegenwoordiger van de minis ter van Defensie, het Fort Hinder dam, gelegen aan de Vëcht tussen Weesp en Nigtevecht, overgedragen aan de Unie van Watertoeristen, die hiermede het zevende recreatiege bied in ons land op watersportgebied heeft verworven. Scheepsberichten AAGTEDYK 12 te Rotterdam; ABBE- DYK 12 v. Rotterdam, 12 te Antwerpen; ABIDA t 13 v. Rotterdam n. Gotenburg; ALDABI 11 v. Rotterdam n. Hamburg; ALWAK1 12 te Rotterdam; CERES 12 v. Rotterdam n. Antwerpen: CLAVEL- LA t. 11 te Rotterdam; DINTELDIJK 12 v. Rotterdam n. Londen; HECTOR 12 te Rotterdam; HECUBA 12 te Rotter dam; KEfrlA t. 12 v. Rotterdam n. Tha mes; KORATIA t 12 v. Rotterdam n. Curasao; KREEFT 11 v. Rotterdam n. Narvik; LEOPOLDSKERK 12 te Rot terdam; LOOSDRECHT 12 v. Rotterdam n. Antwerpen; MITRA 12 te Rotterdam; MYLADY 13 te Rotterdam; NOORDAM 13 te Rotterdam; NIJKERK 11 v. Rot terdam n. Amsterdam; OOSTKERK 11 v. Rotterdam n. Sydney; PIETER s 12 v. Rotterdam n. Swansea; STAD AM STERDAM 12 te Rotterdam; ^AAL 12 v. Rotterdam n. Middellandse zee; WO- NOGIRI 12 te Rotterdam; ZEELAND 11 v. Rotterdam n. Port Said. Thomassen won sabelioernooi Een tenger Mexicaans meisje met hele korte vlechtjes heeft gisteren in hotel „Huis ter Duin" te Noordwijk aan Zee voor de grootste verrassing gezorgd op het jaarlijkse internatio nale schermtoernooi van Parade et Riposte uit Den Haag. Zij was de 20- jarige Maria del Pilar Roldan uit Mexico City, Mexicaans floret-kam pioene. En ze slaagde er in alle da mes van de voorlopige Nederlandse olympische floretploeg te verslaan. In de finale van 6 dames moest de Nederlandse kampioene Nina Kley- weg in de laatste beslissende partij met 42 het onderspit delven. Ma ria verloor in de finale geen enkele party. Bij de heren toonde de 16-jarige Dwinger, die alleen van Popken (met 52) verloor, dat hij zijn pas behaalde titel van nationaal degen- kampioen ten volle waard is. Ook in dit toernooi behaalde hij de eerste prijs. In de finale won hij 4 van de 5 partijen. De strijd op sabel had door afwe zigheid van de twee sterkste Neder landers op dit wapen, Heidenrijk en Kardolus, die in Duitsland aan een schermtoernooi deelnamen, iets aan belang ingeboet Ook uit het buiten land waren geen grote krachten ge komen. De drie Duitsers, Wernicke, Meissner en. Hesemeier, alsmede de ZWEEFVLIEGEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag is de opdracht voor de we reldkampioenschappen zweefvliegen, 'n vlucht langs de lijn Keulen-Karlsruhe. waarbij de afstand tot in Zwitserland zal worden gemeten. Er heerste 's morgens om 10.30 uur, toen de start begon, een nerveuze stem ming, daar rond Keulen de lucht geheel bedekt was met een grauwe sluier, die de thermiek bijna geheel onderdrukte, terwijl voor de zuidelijker streken goe de thermiek werd verwacht Eddy van Bree vloog voor het eerst mee. Hij ver ving de ziek geworden Frits Seyffert en moest met 0 punten beginnen. Deze koersvlucht zal door het slechte weer voor dt standaardklasse niet offi cieel tellen. In deze klasse legde name lijk slechts de Duitser Huth meer dan 50 kilometer af, terwijl de minimum eis voor een wedstrijddag luidt, dat 2 vliegers meer dan 50 kilometer moeten vliegen. In de open klasse werden even eens kleine afstanden afgelegd. De En gelsman Nick Goodhart, vloog echter toch nog 80 kilometer. Hij stond ech ter ver van de koerslijn af. In de open klasse is het hierdoor wel een officiële wedstrijddag geworden, en heeft Good hart de eerste plaats op de Polen ver overd. De enige Nederlandse deelnemer in de open klasse, Eddy van Bree. kon onder het grijze wolkendek nog 25 kilo meter afleggen. Belg de Moor, werden reeds in de voorronden uitgeschakeld, zodat in de finalepoule uitsluitend Nederlan ders waren opgenomen. Thomassen van Zaal Bela werd met 4 gewonnen partijen eerste. Hij verloor alleen zijn partij tegen Tan, die met 3 over winningen op de tweede plaats ein digde. TAFELTENNIS In een zeer spannende finale om het Idubkampioenschap der junioren, heeft John v. Ruiten tegen zijn rivaal Harry Hogenboom de titel veroverd. Voor de halve finale plaatsten zich John, v. Rui ten tegen Egbert Elstgeest en Ton v. Ruiten (door een prachtige overwinning op Gerard Warmerdam) tegen Harry Hogenboom. John v. Ruiten en Harry Hogenboom kwamen door en zaterdag avond volgde tussen deze twee de finale. De eerste game gingen ze gelijk op, tot Harry Hogenboom een kleine voor sprong nam, die hij tot het eind behield. In de 2e game leek het alsof Harry Ho genboom titelhouder zou worden, tot zelfs 94 Liep hij uit. John herstelde zich echter keurig, door deze achter stand, in een 16—14 voorsprong om te zetten. Hij won deze game met 2117. Ook in de 3e game gingen ze weer ge lijk op. Bij 9—9 kreeg John v. Ruiten weer „vastheid", tot 179 liep hij uit. De strijd was toen beslist, met 2114 werd John de kopman van Treffers. Ton v. Ruiten volgde de voetsporen van z'n broer Jacques, door de 3e prijs aan Eg- bert Elstgeest te ontfutselen, hetgeen Jacques twee jaar geleden deed. In de verliezersronde kwamen in de halve finale Kees de Jong tegen Jos v. d. Zwet en Hans Hogenboom tegen Theo v. d. Meer. In de finale kwam Kees de Jong tegen Hans Hogenboom. Laatstgenoemde won en bracht aldus zijn eerste prijs thuis. De meisjes konden wegens ziekte van een hunner kanshebbers nog niet verder dan de halve finale spelen. Hiervoor plaat sten zich: Riny Klein, Nel Warmerdam, Tonny Klein en Riet v. d. Meer. De zeskamp om het klubkampioen- schap werd door omstandigheden niet gespeeld. De datum zal nog worden be kendgemaakt. Voor deze zeskamp plaat sten zich vrijdagavond: Nico Heemskerk, Jos v. d. Meer, Wil v. d. Zwet, Ton L'Ami, Jacques v. Ruiten (na barrage tussen Jan v. d. Meer. Jacques v. Rui ten en Jan Verhaar), als zesde de win naar van de wedstrijd Jan de PrieJos v. d. Veer. PAARDESPPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de zaterdag op Duin- digt gehouden draverijen en rennen wa ren: Coquette-prijs, afstand 1000 m.: 1. Dje- bal (G. W. Groos) tijd 1.02.5; 2. Solita; 3. Sir Ronald. Totalisator winnend: 3.30 plaats 3.30, 3.00, gekoppeld 22.30, covercal ƒ4.40. Helice-prijs, afstand 2040 m., met autostart: 1. Young Six (J. K. v. d. Veen) tijd 3.02 km. tijd 1.29.2; 2. Yec; 3. Yellow Rose. Toto. w.: 6.60, pl. 1.80, 1.20, 1.40, gek. 6.50, cov. 4.30. Hermine-prijs, afstand 2100 m.: 1. YYV (J. K. v. d. Veen) tijd 3.03.6, km. tijd 1.29.1; 2. Yssel; 3. Yankee Erebus. Toto. w.: 3.90 (stal), pl. 2.10, 1.60, gek. 7.90, cov. 2.60. Heribote prijs, afstand 1300 m.: 1. Z. H. Hollandia (W. H. Geersen) tijd 2.02.8; I.34.5; 2. Zus van Spencer Gay; 3. Zeno. Toto. w.: 3.50, pl. 2.10, 4.20, gek. 10.40, cov. 3.60. Harrie Scott-prijs, afstand 2100 m.: 1. Ybe van Papenhoef (S. van Dooye- weerd) 3.04.6, 1.29.6; 2. Y Bert D; 3. Woudsnip S. Toto. w.: 1.80, pl. 1,-, 1.-, gek. 2.-. cov. 2.70. Heny's Gold-prijs, afstand 2040 m. met autostart: 1, Van H (F. J. Eerenberg) 2.57.4, 1.27.-; 2. Wirna O; 3. Wilma Dar. Toto. w.: 2.70, pl. 1.20, 1.40, 1.50 gek. 5.60. cov. 4.-. Herold Mc G-prijs, afstand 2100 m.: 1. Vivant Hollandia (F. J. Eerenberg) 2.55,-, 1.23.3; 2. Moutonnet; 3. Gao B. Toto. w.: 2.10 (stal), pl. 2.20, 2.50, 2.50, gek. 4.30, cov. 7.10. Totalisator-omzet 41.398. (Advertentie) door Adeline McElfresh 45) Hij keek haar een weinig bevreemd aan terwijl hij haar hand even vast hield, en zei toen: „Je bedoelt eigen lijk vaarwel, is 't niet Jane? Goede nacht aan mij, maar vaarwel aan onze liefde?" Ze knikte, en toen hij zich bukte en haar een lichte zoen op haar wang gaf, protesteerde ze niet. Het vaarwel gold zoveel meer dan de liefde van Lance; het gold ook voor Bill In geen jaren had ze zich in slaap gehuild, maar die avond gaf ze zich over aan haar verdriet. Morgen zou ze wel weer Dr. Jane Langford zijn, de flinke, bekwame dr. Langford; vanavond was ze het diepbedroefde meisje Langford HOOFDSTUK XV Het City ziekenhuis zag er nog even monumentaal en eerbiedwekkend uit als altijd toen Jane de volgende ochtend uit de taxi stapte. Nee, mis schien toch iets minder groot dan de eerste maal dat ze het hoge, uitge strekte gebouw gezien had, want toen had ze gedacht dat hèt 't grootste ding van de wereld was. Ze moest glimlachen toen ze aan zichzelf dacht op die eerste dag, nog altijd vol schrik over haar plotseling besluit medicij nen te gaan studeren; hoewel, die droom moest toen toch al heel lang in haar gesluimerd hebben. Geen geld, weinig kleren, niet te verge lijken in ieder geval met de sjieke ensembles die ze overal om zich heen zag dragen Ze waren niet gemak kelijk geweest, die jaren van haar opleiding, maar het was geen moment in haar opgekomen er uit te scheiden, of om te zwaaien naar een gemak kelijker studie. Het was het waard geweest. Zonder haar droom zou ze zeker niet in staat zijn naar Halesville terug te gaan en afscheid te nemen van Bill Latham Nee, ze wilde daar nu niet meer aan denken, en snel ging ze naar binnen. „U bent toch dokter Langford?" vroeg de telefoniste. „Ja", knikte Jane, „dat ben ik." „Er is telefoon voor u. U kunt het toestel daar nemen." Ze wees naar een ceL „Dan zal ik u even doorver binden." Terwijl het meisje zich weer naar haar schakelbord wendde, liep Jane naar de aangewezen telefooncel. Wie zou haar moeten spreken? Toen rinkelde het toestel en ze nam de hoorn op. „Met dokter Langford." „Jane Het was Bill Latham. Bill! Haar hart maakte een sprongetje van vreugde bij zijn stem. het lijkt me of ik al uren aan het bellen ben Jane, er zijn nog twee kinderen met symptomen van polio. Gistermiddag een, en vannacht is dokter Ed bij een tweede geroepen." „Oh, Bill nee!" „Ja", zei ze met nadruk. „En Jane „Wat zegt dokter Ed?" „Niet veel. Je weet hoe de mensen zijn als ze merken dat hij bang is Jane, hij heeft me gevraagd je te bellen." Ze stond ondertussen snel na te denken. Het jongetje van Ward was in goede handen de beste. Dr. Warren zou al het mogelijke voor hem doen. Ze zei: „Ik moet Dr. War ren nog even over het jongetje van Ward spreken. Als ik een vliegtuig neem Ze rekende even uit. Con sult met dokter Warren, De jongen en zijn moeder opzoeken. Een vlieg tuig huren, want er was geen directe luchtverbinding met Martinsburg maar ze kon hiervandaan opbellen, dan zou het vliegtuig klaar staan als ze op het vliegveld aankwam. „Ik kan tegen twaalven thuis zijn, Bill." „Mooi. De mensen beginnen zich angstig te maken. Oh" viel hij zichzelf in de rede „niet dat ze geen vertrouwen in de oude dokter hebben, hoor. Maar jij staat dichter bij de nieuwere methodes. Dat zegt hij zelf. De mensen hebben er be hoefte aan te weten dat je er bent, Jane." „Ik kom, Bill", beloofde ze, „zo gauw mogelijk." Zonder te groeten hing ze de hoorn op. En de hele weg naar huis bleven die woorden op de achtergrond van haar zorgelijke gedachten klinken. Het gehuurde vliegtuig kon de drie honderd kilometer lang niet snel ge noeg naar haar zin afleggen, haar auto die nog altijd bij het ziekenhuis van Martinsburg stond, zag geen kans vleugels te krijgen om haar wat snel ler thuis te brengen. En steeds hoorde ze weer die woorden van Bill Latham. „De mensen hebben er behoefte aan te weten dat je er bent." Ze hadden haar nodigZe was niet meer alleen maar Jane Lang ford uit de dozen wijk. Ze was niet eens die nieuwe dokter die de prak tijk van de oude dokter zo lang waar nam, zodat die eens een langverdien- de vakantie kon gaan nemen nee, ze was meer. En aan iets anders wilde ze nu niet denken. Dan kwamen de welbekende bui tenwijken van Halesville in 't ge zicht en even later reed ze in de Grotestraat en stopte bij het dokters huis. Het was voor het eerst dat Jane de dreiging meemaakte van een polio epidemie met dat soort dingen had je in het Randall Herstellings oord niets te maken en de eerste paar weken twijfelden de oude dokter noch Jane er aan of er was een zware tijd op komst. Maar het bleef bij die drie geval len, en slechts een ervan ging ge paard met verlammingsverschijnse len. De angst begon af te nemen. Twee weken nadat ze ui+ Central City naar huis was gesneld, had Jane dokter Ed nog steeds niet op de hoog te gesteld van haar besluit niet naar het herstellingsoord terug te keren. Ze wist eigenlijk niet zeker in hoe verre hij op de hoogte was van haar reden om er weg te willen; hoewel, voordat hij met haar had gesproken over het waarnemen van zijn praktijk voor twee maanden, had hij overleg met dokter Mac gepleegd. En dokter Mac veronderstelde nu dat ze bij de oude dokter zou blijven. Ze wierp even een blik in de spie gel achter de toonbank in de zaak van Bates, en gleed toen van de kruk af. Morgen zou ze zich de tijd gunnen voor een werkelijke lunch, nam ze zich voor, en niet alleen maar voor een bananencoupe en koffie. En mor gen zou ze dokter Ed zeggen dat ze wegging Ze botste tegen Lola Morton op voor ze haar gezien had. Mevrouw Morton lachte; het was een opgewekte blijde lach, en Jane keek haar verbaasd aan. „U schijnt me altijd op de meest onwaarschijnlijke plaatsen te moeten zien opduiken, dokter Langford." „Dat is zo", gaf Jane toe. „Zoudt u even willen wachten tot ik Clay's scheercrème gekocht heb? Dan wou ik graag zo ver met u mee lopen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3