UIT DE OMGEVING Scherp Vooral rheuma-bestrijding kan winst behalen aan tweelingen-onderzoek „Knip me maar" en „knijp me maar" zaten samen in het Vestival-bootje Zwammerriam stond vier dagen in algemene belangstelling MAANDAG 13 JUNI 1960 DH IFIDSR COMRAN'I PAGINA 2 .Mm** jUgW} eeuwen terug dateert, zoals b.v. de vertwijfelde Am or, niet wetende welke der gelijke partners zijn pijl moet treffen. Dr. De Wilde sprak over het on derzoek d.m.v. de bestudering van het vingerpatroon, in academische termen: onderzoek van rechts-links a-symmetrie. Rheuma Het feitelijke doel der bijeenkomst was propaganda voor het tweeling- onderzoek in dienst van de rheuma- bestrijding, voor dit doel werd het „Centrum Leiden en omg." van de Ned. Ver. van Tweelingen opgericht, hierover sprak specialist dr. H. A. Valkenburg. Ons land heeft ruim 110.000 chronische rheuma-patiënten helaas is de wetenschap nog niet zo ver, dat men dit getal beduidend zou kunnen verminderen Echter, i.v.m. geconstateerde gelijktijdige en gelijke reactie bij ziekteverschijnse len bij tweelingen, meent men bij het onderzoek der erfelijkheidsfac toren op de goede weg te zijn. In het bloed van de gezonde mens is een stof ontdekt die mogelijk erfelijk voorkomt en misschien de aanwij zing is tot het ontstaan van rheurpa. Een en ander is nog volkomen spe culatief, een theorie welke men hoopt te benaderen middels het meerlingen-onderzoek, aldus spreker. De hierna volgende rondvraag had behalve medische, ook humoristische aspecten. Zo stelden gezusters de vraag of er ook sprake kan zijn van associatie van gedachten, meerdere malen hebben beide partners gelijk tijdig het plan elkaar, in een ver schillend soort stadsgedeelte, op te zoeken, uiteraard heeft de begroe ting dan halverwege plaats. Het gezelschap, waarvan het zwak ke geslacht (in tweevoud) sterk in de meerderheid was, begaf zich hier na - als gast van de vereniging - naar de kantine, later schaarden n.en zich aan een gezamenlijke maaltijd waar vele relaties zijn aangeknoopt en belevenissen, zoals alleen twee lingen die kunnen meemaken, wer den uitgewisseld. Na een korte oprichtingsvergade ring zorgden enige anonieme aca demici voor amusement met confe rence en goochelen, niemand zal het de illusionist kwalijk genomen heb ben dat ook hij op zeker moment niet meer wist wie „wie" was. Het aantal (dubbele) meldingen voor re gelmatig onderzoek was groot. waar- De bekende dermatoloog en sinds door deze bijzondere samenkomst het vele jaren de nestor van het twee- gestelde doel heeft bereikt. Interessant congres te Leiden In het auditorium van het bouw van het Nederlands Instituut onschatbare waarde voor de volks- yan de groepen B IV en A II van van Praeventive Geneeskunde te gezondheid. Zij, die zich hiervoor be- de eindexamen-kandidaten van het ling-onderzoek prof. dr. H. W. Sie mens, sprak hierna, met toelichting door interessant fotomateriaal, over ge- de groei van ait onderzoek en de EINDEXAMEN GYMNASIUM LEIDEN Leiden verzamelde zich zaterdagmid- schikbaar stellen hebben een groot dag een vrolijk gezelschap met de op- se taak: het verstrekken van verge.- vallende merkwaardigheid, dat van 'ijkingsmateriaal voor het vastste' Gymnasium slaagden: mej. A. G. de Wilde, de heer J. J„ van der Sande, beiden te Leiden, de heren G. G. Cal- elke aanwezige een "duplicaat pre- len der eigenschappen verband hou- lenbach te Oegstgeest, L. Guyt te Kat. sent was. Een verheugend groot aan tal tweelingen had gehoor gegeven dende met erfelijke aanleg. wijk aan Zee. 1 Kandidaat werd af- Na deze inleiding schakelde prof. gewezen, met 2 kandidaten wordt het examen voortgezet. Van de groep B III slaagde alsnog aan de oproep tot medewerking aan Siemens over op de tweeling-humor, 't meerlingen-onderzoek, zoveel, dat welke blijkens de door hem getoon- zelfs een aantal door plaatsgebrek op de foto's en tekeningen reeds van de heer C. W. Koch te Leiden, de bijeenkomst, teleurgesteld moest worden. Dit deelde de voorzitter van de Ned. Ver. van Tweelingen, dr. J. W. Bruin, mede in zijn openingswoor den. In dit congres is ook de medische wereld geïnteresseerd en na het con gres in Eindhoven kon gesproken worden van ren medisch enthousias- i fll/onJ;n me. Verleden jaar werd, als gevolg LGVenaiy van dit alles, te Utrecht de Ned. «."nöaclonu/ort" Ver. van Tweelingen opgericht met „Cineaiitril Werf f\ het doel zich 01 de eerste plaats in I >J CrhnuwhurO dienst te stellen van volksgezond- 'H Le/OSe JCnOUWDUrg heid, wetenschap, registratie en do cumentatie \an gegevens welke no dig zijn bij het erfelijkheidsonder- gerij-dagen" zijn - - zoek i.v.m. aanleg en milieu. burgerij in deze herdenking „naar gebracht, oogstte ook veel succes, De wetenschap is zeer erkentelijk buiten" van het 77e lustrum der waarin de anderen ruimschoots deel- voor de spontane medewerking, al- Leidse Universiteit niet een her- den. dus spreker, en vertrouwt op blij- nieuwde kennismaking mocht heb- u vende steun, want juist de meer- ben met de specifieke, uiterst kri- lingen zijn in staat alle inlichtingen tische kijk op de dingen-van-het- vullend werken op wat misschien aan handeling ontbreekt. De teksten zijn voornamelijk op muziek gezet wat niet wegneemt, dat Paul van Vliet hier en daar onver beterlijk en groots voor de montage zorgt, hoewel kleine aarzelingen de zouden geen waarachtige „Bur- première kenmerkten Liselore Ger- de Leidse ritsen, die een eigen tekstje had mee- Het „Knip me maar" moest onver mijdelijk uitlopen op „knijp me maar" en dat is eigenlijk maar goed Feestavond R.K. Mixed Hockeyclub „Siseo" Vorig jaar bestond de Leidse r.k. Hockeyclub „Siseo" vijftien jaar, er was dus aanleiding geweest een der- do lustrumfeest te vieren. Men be sloot echter alleen dan te feesten als in dat jaar de leuze „3 SK" (minstens drie Siseo Kampioenen) geraüseerd zou worden. De competitie eindigde echter zonder Siseo-kampioenen, dus geen feest! In de ronde van het afge lopen seizoen keerden de kansen: vyf kampioenselftallen en een pro motie waren het resultaat van in tense training en de oorzaak van een verlaat lustrumfeest zaterdagavond j.l. in het Antonius Clubhuis. De voorzitter, de heer J. H. van Dijk, verwelkomde de talrijke junio res en seniores, alsmede de genodig den waaronder trainer Bos en echtge note, geestelijk adviseur kapelaan J. v. d. Stap en vele anderen. Vooral de belangstelling van de aanwezige ouders werd door spr. op hoge prijs gesteld. Vervolgens be sprak de heer Van Dijk de gestadige groei in ledental, dat thans ruim 180 bedraagt. Voor het amusement zorgde het. zich in Leiden kennelijk erg thuis voelende „Joco"-cabaret o.l.v, John van Haarlem; uw verslaggever zag dit programma voor de vijfde maal in dit seizoen. Spijtig was het, dat ditmaal de elegance van de Wico- zangeresjes ontbrak, ook parodist Fred Menger stond niet in het por- gramma. Ondanks de afwezigheid van deze goede medewerkers hebben de Rolé's met zang en schetsjes, Nic Cordon als virtuoos accordeonist, het Gromaldy's mondaccordeon-trio, als mede John van Haarlem zelf als con ferencier, er een avondvullend vro lijk geheel van gemaakt. Bijzondere vermelding verdient de komisch illu sionistische show van onze stadge noot Anverdi. De pianobegeleiding verzorgde Theo der Kinderen. Alvorens men zich ging verpozen met Theo Wisse's Rythm Club werden de vijf kampioenen, alsmede de pro movendus in het zonnetje van het voetlicht gezet. De dames van het le en 2e elftal, de meisjes van A, B en D en het le elftal der heren ontvingen de luidruchtige hulde van de gehele Siseo-familie. Vis-collectanfen in Minerva 'T'ROUWE LEDEN van aloude vis- colleges maakten vanmorgen een ererondje achter de muziek aan in de sociëteit Minerva te Leiden. Zij waren uitgenodigd door de lus trumcommissie van het Leids Stu denten Corps en de Leidse studenten vereniging Slaat ze er uit" voor een verfrissende dronk na het inspan nende hengelwerk, dat zij aan de Nieuwe Vaart verricht hadden. Vóór dag en dauw, om half zeven, vertrokken 135 Leidse visvrienden van het Stadhuisplein naar de Ka- naalweg waar zij hun simmen te wa ter lieten. Er werd sportief gevist. De vangst was gering, maar dit is wellicht te wijten aan het feit, dat de echte rust, die de vissen tot bijten noodt, ontbrak. In totaal werd 78 vissen gevangen en de persoonlijke prijzen waren voor; 1. H. Scholten (7 visseen), 2. G. Wielen (3), 3. H. Tegelaar (3), 4. A. Sinteur (3), 5. A. Slingerland (3), 6. J. Oudshoorn (3), 7. W. v. d. Loon (3), 8. W. Dubbe- laar (3), 9. J K. van Dam (2) en 10. A. H. Luering (2). Controleursprijzen werden gewon nen door C. H. Wijkmans, L. Veld- huyzen, F. G. Houps, J. S. Mader, C. Schouten, A. Philioppo, P. v. d. Pot, P. J. v. d. Kley, H. Llzendoorn en J. Immink. Leidse agenda en inzichten te verschaffen voor het leven die studenten hebben als ze °°k, want waar het hart vol van is stellen van de diagnose. Ten slotte het medium „cabaret" hanteren. Wel- zeker in een cabaret, uiteinde- MAANDAG 18 JUNI toonde sprekei de aanwezigen op nu, dit is ook gebeurd, we zijn er Ui* de mond van over. populair wetenschappelijke wijze hoe niet van verschoond gebleven en we in onze tijd het accent bij de genees- hebben daar geen spijt van. kunde is verschoven naar de antro- De show cabarettesque „Knip me pologie, de aanleg- en erfelijkheids- maar" is gebaseerd op de waarne- factoren, waarvan de tweelingen mingen van een bekwaam cineast, HILLEG0M UITVAART EN BEGRAFENIS EM. PASTOOR B. F. KÖSTERS Zaterdagmorgen heeft de plechti ge uitvaart voor wijlen em. pastoor B. F. Kosters, oud-pastoor van de St. Martinusparochie te Hillegom plaats gehad. De hoogeerw. heer J. P. A. Brinkman, pastoor-deken van Noordwij k, droeg het H. Misoffer dp met assistentie van de oud-kapelaan P. v. Zijp en pater J. A. Jonckbloedt c.s.s.r. Op het priesterkoor hadden vele geestelijken uit Hillegom en omgeving plaats genomen. Dq lijk rede werd uitgesproken door pater J. A. Jonckbloedt, naar aanleiding van de tekst „De Heer is mijn Her der en niets zal mij ontbreken, in 'n malse weide laat Hij mij nederlig- gen". De liturgische gezangen werden uitgevoerd door het parochieel zang koor onder leiding van de heer W. N. van der Steen, met als cantor de heer Bergevoet en aan het orgel ka pelaan J. Wilmink. De absoute en begrafenis werden door de pastoor der parochie H. M. J. van Houten verricht met dezelfde assistentie 2ls bij de H. Mis. WEDSTRIJD BRANDWEERKORPSEN Zaterdagmiddag namen 18 vrijwil lige brandweerkorpsen uit de pro vincie Zuid-Holland op de terreinen van Van Herwaardens Kalkzand steenfabriek te Hillegom deel aan verschillende oefeningen onder net toezicht van een jury, bestaande uit personen, die op het gebied van het blussen en nablussen van branden deskundig zijn. De opdracht was voor alle korpsen gelijk, nl. het blus sen in. een op het terrein staand schuurtje, waarvan de deur even openstond en waarin zich een vat benzine zou bevinden, alsmede enige gevaarlijke zuurstofflessen. Er was grote belangstelling voor deze wedstrijd en werd o.m. ook bij- gewoon door mr J. Klaasesz, comm. der koningin in Z. Holland en de Brandweerinspecteur. De uitslagen waren van laag naar hoog: Bodegraven 100 p.; Boskoop 135 p.; Nieuwveen 143 p.; Dordrecht 149; Brielle II 152;, Woerden 168; Voorburg 177; Nieuw Helvoet 179; Monster 179; Vlaardingen 182; Lei- muiden 184; Rijswijk 185; Naaldwijk I 186, 6e prijs; Leerdam 194, 5e pr.; Capelle a. d. IJssel 201, 4e pr.; Voor schoten 203, 3e pr.; Wassenaar 205, 2e pr. en Oostvoorne met 206 pnt. de eerste prijs. De korpsen van Oostvoorne en Wassenaar zullen deelnemen aan gewestelijke wedstrijden, uit welke selectie de korpsen worden gekozen voor de landelijke wedstrijd. SASSENHEIM JONGEN STAK DE WEG OVER Het 5-jarig zoontje van de familie J. Verkleij werd zondagmorgen om streeks 11 uur, toen hij plotseling de Hoofdstraat overstak, aangereden door een bromfiets. Dr. Kwint, die de eerste hulp verleende, constateerde een schouderfractuur en verwondin gen aan het hoofd. Het slachtoffertje werd naar het Acad. ziekenhuis te Leiden overgebracht voor nader on derzoek. GESLAAGDE OPVOERING VAN ,,DE BOZE HEKS" In het KSA-gebouw gaf de ope rettevereniging „Beatrix" zondag avond een zeer geslaagde opvoering van de operette „De Boze Heks" op tekst en muziek van Stien de Bruin. Mevr. A. Hulsbergen-Hessen, die ook de leiding van het geheel had, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf in 't kort een resumé over de inhoud van de op te voeren operette. De muziek werd verzorgd door mej. Ines Boogaerd en de balletten stonden onder leiding van Lidia Goudeket. Zangrepetitor was de heer C. Noordermeer. De costuums waren vervaardigd naar eigen idee. Vrijdag wordt de Sikkens' Kunstprijs uitgereikt Vrydag 17 juni zal voor de Sik kens Lakfabrieken N.V. een nieuwe mijlpaal betekenen. Die dag zal het nieuwe centrale verflaboratorium voor de Sikkens-groep, in aanwezig heid van vele genodigden door de heer A. M. Mees, oudste directeur van de N.V., in gebruik worden ge steld. Het nieuwe laboratorium zal een aanzienlijke uitbreiding van het ge bouwencomplex van Sikkens Lakfa brieken betekenen. Een nog diep gaander research ten behoeve van de binnen- en buitenlandse bedrij ven, die in de Sikkensgroep samen werken, zal dan mogelijk z(jn Tijdens de plechtigheid zal de Ne derlandse Sikkensprijs worden aan geboden. Deze prijs, die 5000 groot is, is bestemd voor die kunstenaar of architect die bij zijn creaties een synthese van ruimte en kleur heeft weten te realiseren. Op de binnen plaats van het nieuwe laboratorium zal voorts het daar geplaatste beeld van Lipchitz: „Naar een nieuwe we reld", worden onthuld. OEGSTGEEST Geslaagd. Voor het examen 2e leerkring van de R.K. Kweekschool „Cor Mariae" te Den Haag zijn ge slaagd de dames J. Arnoldus, M. Chorus, M. Jansen en C. Luyben. Voor het eindexamen 2e leerkring Bisschoppelijke Kweekschool slaagde te Den Haag de heer A. G. Buhler. WARMOND Kampeer-show. In aanwezigheid van een aantal genodigden vond za terdagmiddag de opening plaats van de kampeershow, welke werd gege ven door de St. Tarcisiusgroep van de Warmondse verkenners. Alvorens het kamp werd geopend sprak hop man C. de Vroomen een woord van welkom. Na het gebed werd door de burge meester de vlag gehesen aan de per fect gepionierde vlaggenmast. Hierna nam de burgemeester het woord. Hij schetste de grote waarde van het bui tenleven en van de verkennersregels. Niet alleen geeft het een lichamelijke vorming, maar van nog meer waarde is de karakter-vorming. Belangrijk is het om tijdens de jeugd, die maar kort duurt, jezelf te leren wegcijferen om je in dienst te stellen van anderen. Hierna volgde onder leiding en toe lichting van hopman De Vroomen een rondgang door het kamp. Het eerste, dat opviel was wel, dat het geld niet' over de balk was gesmeten. Een pluim aan de leiding van deze verkenners, die op zo'n deskundige wijze alle noodzakelijke en praktische dingen voor een goed kamp hebben aange schaft. Overigens blijken de Warw mondse verkenners wel echte ver kenners te zijn, want alle attributen, zoals keukenuitrusting, wasgelegen heden. eethoek enz. waren tot in de puntjes met de bekende stokken en touwen in elkaar gepionierd. We mo gen zeker de pas aangeschafte kapel tent niet vergeten, met daarin een miskoffer, waar menig aalmoezenier wel jaloers op zal zijn. een groot houvast bieden. potload gceit die op Hollandse bodem toestanden en feitelijkheden constateert en daar genadeloos een plaatje van schiet. Zaterdagavond zijn in de Leidse Schouwburg voor de eerste maal deze „ontwikkelde en afgedrukte" plaat jes geshowd. Op 14 eh 16 juni a.s. volgen reprises, waarvan wij aanne men, dat zij door een groot publiek genoten zullen worden. Zaterdag avond was de zaal maar gedeeltelijk, bepaald ten onrechte, gevuld. Paul van Vliet en de zijnen hadden evenwel bezoekers, die enthousiaste waardering hadden voor de cocktail, geserveerd door een aantal mixers, wier kundigheid op dit gebied reeds vermaard is en naar onze mening nog steeds gedegener wordt. De tek- Kath. Vrouwengilde. Avondmis half negen, St. Lode wij kskerk. Daar na bijeenkomst in „Hoeksteen", Le vendaal 1. Geslaagd. Voor het eindexamen 2e leerkring van de r.k. Kweekschool „Cor Mariae" te Den Haag slaagden sten van Floor Kist en Paul van navolgende dames: M. Barends, Vliet waren weer puntig en precies m. Warnau, H. Warnau en A. Kohl- geformuleerd, de vondsten onver- beek. wacht en origineel. Voor het eindexamen 2e leerkring van de Bisschoppelijke Kweekschool 17 r waren natuurlijk hoogtepunten slaagden te Den Haag de heren F. J. nummers. M. van Adrichem, W. F. Mieremet en Prins. DINSDAG 14 JUNI ARKA-jaarvergadering, 8 uur, tea room v. d. Heyden; Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting, feestelijke slot- avond, 8 uur, Levendaal 1. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid". (T.m. 3 juli). APOTHEKERSDIENSTEN en minder geslaagde Van de ruime gelegenheid „sex" in de fotoreportage te verwer- No. 514.^ Horizontaal: 1. gebod, 3. fcen werd dankbaar gebruik gemaakt, maar de rose show is toch niet zo nadrukkelijk geworden. Sterk vaartuig, 7. aangelegde weg, 9. uit roep, 11. gravure, 12. onbep. voor- naüruKKenjK geworden, öierx en TT""""" naamw., 14. heldendicht. 16. staat kostelyk waren de persiflages en pa- ^n,lnT ^Q^nnVinwr meestal boven drukwerk, 18. slaap- rodieën. Het Nederlands bedrjjfsle- SÏiffi... ziekte, 20. wat gesproken wordt, 22. ven werd vertegenwoordigd door een gji0",de? 1»nd'lÖk« J(leurwedstrljd algemeen kiesrecht (afk.), 23. zoon bierbrouwerij, waar bovenmatig hop J UB Zu won ecn p g van Jacob, 25. verdikking der opper- WOrdt verwerkt onder leiding van Het Leidse meisje Cobi Spieren burg is één der zes winnaartjes van huid, 27. vaartuig, 29. lichaamsdeel, stijlvolle hopman. 30. einde, 32. alleenzang, 33. muziek noot. In het kader der Burgerijdagen In „En eeuwig slinken de bossen" gaf boswachter Van Vliet een be- bij gelegenheid van de lustrumvie- Verticaal: 2. kloostervoogd, 3. foei, schrjjving van de taak eens houtves- ring der Universiteit zijn in de Stads- 4. bijrivier v. d. Tibeir 5. ellendig ters in ons land, een taak die al gehoorzaal bridgewedstrijden georga- vertrek, 6. voedsel, 8. de 12 machtige spoedig aan de militaire autoriteiten niseerd. De organisatie was in han- goden der Germanen, 10. zijtak Dou- kan worden overgedragen. Een oefe- den van de heren H. v. d. Zwet en ro, 11. stad in Z. Italië, 13. stadje ten ning te velde liep uit in een huwe- Lepelaar. Br werd gespeeid in vier Z. van Padua. 15. langwerpig blok ljjkssluiting, eveneens te velde, waar- groepen. hout, 17. kruipend dier, 19. verfstof, bü de overeenkomst werd gesugge- Winnaars: v. WaesGaljaard, Kap- 21. stad aan de Maros, 24. bij elkaar reerd tussen een handgranaat en de teinv. Kampen, mej. Beukenholt— behorende voorwerpen. 26. badplaats vrouw. Er zijn markante punten te v. Gelder, Hr en mevr. v. Leeuwen, in Duitsland, 28. deel van een auto, over in dit levendig wisselen van ta- Nummers 2: De WinterBakker, 29. telwoord. 31. ontkenning (Eng.). bleaux. Veel aandacht is besteed aan Hr en mevr. Hoekstra, Heer en mevr. Oplossing morgenavond. de aankleding en de décors, die aan- Harloff, Daniël't Hart. BIOSCOPEN De films in de week van 10-17 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ik was Monty's dubbelgan ger", alle leeftijden. Lido: „La dolce vita", strikt volwas senen. Luxor: „De kinderrechter", 14 jaar. Studio: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Trianon: „Babette op het oorlogs pad", 14 jaa.. Rex: „Vuurgevecht in Dodge City", 14 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub. Vlucht vanaf Noijon over een afstand van 308 km. De duiven hadden te kam pen met sterke tegenwind en regen. Uitslag eerste tien aankomenden: A. Dussel 1; Gebr. Groenendijk 2; A. Groenendijk 3; B. Hoogervorst 4, 6, 9; C. Verdel 5, 8; D. Verkade 7, en J. Boere 10. De laatste dag van Zwammerdam 1000 jaren is ondanks de tegenslag van het minder goede weer toch ze ker geslaagd geweest. Als gevolg van de regen is er niet geturnd. De voetbalwedstrijd KNVB-elftal—UW le klasse KNVB ging echter wel door. Beide elftallen bleken tegen el kaar opgewassen. En slechts door een serie strafschoppen aan het einde der wedstrijd kon de winnaar worden vastgesteld: UWBondselftal werd 3—2. Pijprokerswedstrijd. Voor de pij prokers wedstrijd was door 18 deelnemers ingeschreven. Het was een zeer gezellige wedstrijd waarin winnaar werden de heer Amersfoort, le prijs; de heer M Uit- tenbogaart 2e prijs; de heer Ds J. Wagenaar 3e prijs. De heren hebben er met hun allen inderdaad voor ge zorgd, dat de rook te snijden was. De heer Uittenbogaard reikte de prijzen uit. Gelukkig was het des avonds droog en hoewel het er dreigend uitzag en er veel wind stond op het sportter rein aan de Spoorlaan is de rol- schaatsshow van de Eindhovense club „Victory" doorgegaan. Er werd goed gereden in elegante costuums. En er was dan ook veel applaus van het talrijk opgekomen publiek. De voorzitter van het comité Zwamhherdam 1000 jaar sprak dan ook aan het slot de hoop uit, dat het geen 1000 jaar zou duren voor de club nog eens te Zwammerdam komt. En daarmede was dan het vier daagse feest ten einde. Mooiste straat. De prijs voor de best versierde straat is door de jury (niet Zwam- merdammers) toegewezen aan de van Aerssenstraat en de gevelprijs voor de gecombineerde versiering van de panden van Aerssenstraat 2 en 4 (Radio Leemberg en kappers v. d. Waals). Gezien het aantal fraaie versie ringen en verlichtingen zal het voor de jury zeker een.heel moeilijke be slissing zijn geweest. Voor de prijs te krijgen moest de versiering echter zowel overdag als 's avonds een be kroning waard zijn. Speciale dank bracht de heer Blok nog aan de heren A. Hart en Uitten- bogaart, die het voornaamste deel van de technische regelingen voor hun rekening hebben genomen. En met een gezellig feest in het dorp eindigde daarna dit voor de vele Zwammerdammers ongetwijfeld on vergetelijk feest. Inderdaad heeft men hoog gegrepen voor 't organise ren van dit feest, dat daardoor vele hoogtepunten heeft gehad. De rede van prof. dr. F. L. van Thuiswinkel was een zeer bijzondere en het zal dan ook velen verheugen te vernemen, dat getracht zal worden deze ter herinnering in druk uit te geven. Het historische spel verdiende alle bewondering. De schrijver, de heer Zonruiter uit Gouda, had er iets bij zonders van gemaakt en de regisseur de heer De Jong heeft voortreffelijk werk geleverd. En ook de roep om zelfstandigheid was zonder wrang heid en werd magistraal gespeeld. Tenslotte: Zwammerdam heeft in de algemene belangstelling gestaan en dat is in de gegeven omstandig heden zeker heel goed. NIEUWKOOP Emmabloemcollecte. De uitge stelde Emmabloem-collecte heeft het mooie bedrag van f 193 opgebracht. Voor Nieuwkoop bedroeg het 192,75 voor Noorden f 63,25.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2