UVS behaalde ruime zege op Rheden: 5-1 Roelofarendsveen en 't aardbeientournooi van Treffers gisteren druk bezocht MAANDAG 30 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Beslissing viel reeds voor rusi In het laatste kwartier van de eerste helft werd de wedstrijd UVS-Rheden beslist. Drie doelpunten kort na elkaar waren te veel voor de gasten, die een half uur lang tegen een dreigende nederlaag - en daarmee praktisch de verdwijning uit het betaalde voetbal - hadden moeten vechten. Dat het vonnis niet eerder is geveld, lag weer aan de Leidse voorhoede, die wel aardig combineerde, maar geen stootkracht bezat. Individueel wa ren zij beslist sterker dan hun tegenstanders, maar als het op afwerken van de aanval aankwam waren zij nergens. Toen na 33 minuten spelen eindelijk het eerste doelpunt voor UVS viel, scheen de voorhoede eerst goed wakker te zijn en daarna is er een heel wat draaglijker wedstrijd gespeeld, hoewel nog niet om over te juichen. De Leidse verdediging speelde gelukkig heel wat beter dan donderdag tegen Xerxes en de zeker niet ongevaarlijke aanvallen van Rheden werden steeds tijdig onschadelijk gemaakt. Toen zij het bij de stand 50 wel ge loofden, bleek dat gevaar ook, want het harde werken van de Rhedense voorhoedè werd met een keurig doelpunt beloond. Aan de uitslag van deze matige wedstrijd kon dat echter niet veel meer veranderen. Het eerste half uur van deze wed strijd was werkelijk het aanzien niet waard. Er werd door beide voorhoe des zo pover gespeeld, dat pas na 12 minuten spelen het eerste schot viel, dat echter nog ver naast het Rheden se doel ging. Bij Rheden bleek linksbinnen Bos veld de gevaarlijke man, want toen hij eindelijk een kans kreeg om te schieten, moest keeper v. Duyl met een magnifieke sprong de bal corner stompen. In het verdere verloop van de wedstrijd is deze schutter echter goed in de gaten gehouden en hij heeft geen kans meer gehad om ge vaarlijk te worden. Aan de andere kant gaf de spil van Rheden een cor ner weg, toen hij heel gevaarlijk op zijn keeper terugspeelde en de bal buiten bereik van doelman Brouwer juist naast ging. Uit deze hoekschop wist Philippo in te koppen, maar het doelpunt werd door de goed leiden de scheidsrechter Aelbrecht terecht afgekeurd wegens een overtreding. Dat was echter maar uitstel van exe cutie, want enige minuten later werd een combinatie eindelijk goed afge werkt. Van der Toorn speelde zich door de Rhedense verdediging heen en gaf vlak voor het doel de bal af aan de goedopgestelde Wim v. Kam pen, die via de paal scoorde (10). Het verzet van Rheden was toen wel minder, vooral omdat er wat lijn in de Leidse aanvallen kwam en zij daardoor veel gevaarlijker werden voor een verdediging, die tot dat mo ment een achterstand had kunnen voorkomen door veel overtredingen te begaan. Linksbuiten Devilee o.i. een goed idee hem op te stellen i.p.v. v. d. Zeeuw schoot enige minuten .later langs de uitgelopen keeper in het lege doel. De op de doellijn op gestelde spil van Rheden sloeg de bal er evenwel nog uit met beide han den en probeerde zo het tweede doelpunt te voorkomen. De straf schop werd echter keurig door Wim van Kampen benut (20). Rheden gaf de strijd nog lang niet op en kwam af en toe nog gevaarlijk op zetten. Bij een van deze aanvallen kreeg Rheden een vrije schop toegewezen, die keihard door linksbinnen Bosveld op het UVS-doel werd afgevuurd. Linksback Kluyvers nam het zekere voor het onzekere en kopte de bal corner, hoewel keeper v. Duyl zich goed opgesteld had. Kort voor rust Neder'andse handbalploeg verloo' van Zwitserland: 6 19 Het Nederlands heren handbalelf tal heeft gisteren in Den Haag met 196 verloren van het Zwitserse team, dat bij de rust reeds een voor sprong van 13—1 had. Over alle linies was de Zwitserse ploeg klassen beter. De voorhoede combineerde uitstekend en ook in de verdediging klopte alles als een bus. Daartegenover stelden de Nederlan ders maar een pover spel, bijna £een combinaties en slecht vangen en schieten. Reeds in de tweede minuut van de eerste helft kon de Zwitser Nun- list zijn ploeg aan een voorsprong helpen., door met een hard schot keeper Mastenbroek kansloos te pas seren. Diezelfde Mastenbroek wist enkele ogenblikken later echter een laag hard schot van middenvoor Riess op magnifieke wijze te stoppen. Na drie minuten viel de Nederland se achterhoede net iets te fel aan, waardoor de scheidsrechter een pe nalty aan de tegenpartij toekende. Rechtsbinnen Lehmann benutte de kans: 02. Door doelpunten van Ries (3x), Seiler (3x), Nunlits (2x), Schmid en Loretari (beiden 1 x) had den de Zwitsers na 25 minuten al een voorsprong van 012.' In de 27e minuut viel het eerste Nederlandse doelpunt. Frans van der Heijden, die tot dan toe veeleer zaal- dan veld- handbal gespeeld had, scoorde met een mooi, laag gericht schot, waar door de stand 112 werd. Vlak voor rust maakte Nunlist er nog 113 van. In de tweede helft klopte het iets beter in de Nederlandse verdediging. Dq Zwitserse rechtshalf werd echter na enkele minuten ongeoorloofd aan gevallen, waarna Lehman uit de toe gewezen penalty er 114 van maak te. De Nederlanders kwamen nu iets meer opzetten, maar Zwitserland was en bleef overwegend sterker. Door doelpunten van Riess, Buckhard, Jost, Nunlist en Schmid, die allen eenmaal scoorden, wisten de Zwit sers hun totaal op 19 te brengen, waar slechts 5 Nederlandse doelpun ten tegenover stonden, door Toonen, Koelemans (2x), Wittekoek (lx) en Van der Heijden (1 x). Ongeveer 4000 toeschouwers woon- '~n b'i. kwam uit een aardige combinatie, op nieuw tussen v. d. Toorn en Wim van Kampen, het derde doelpunt tot stand. Van Kampen speelde de Rhe dense verdediging volkomen uit el kaar en gaf een goede voorzet aaa v. d. Toorn, die geen moeite had er 30 van te maken. Na de rust hebben de Leidenaars Rheden volkomen overspeeld. De gasten kwamen nog wel eens in het offensief, maar dat was allemaal veel te doorzichtig om resultaat te kun nen hebben bij een goede verdediging. Een vrije trap weer door Bosveld genomen kwam tegen het „muurt- tje". Na een kwartier Leids over wicht kwam het vierde doelpunt uit een corner van Verhoeks. Philippo had zich weer goed opgesteld en het doelpunt uit een kopbal kon nu wèl genade vinden bij de scheidsrechter. Bij deze niet meer weg te werken achterstand schrompelde de Rheden se verdediging volkomen ineen. Linksbuiten Devilee gaf een goede pass naar de helemaal op rechts lo pende Verhoeks, die volkomen on verwachts keeper Brouwer met een schot van zeker 25 meter afstand sloeg (50). Een doelpunt zoals we in tijden niet meer gezien hebben! UVS ging het toen heel wat kalmer aandeden en Van Leeuwen dacht zelfs show-voetbal weg te kunnen geven. Om de zaak te redden moest keeper v. Duyl nog zijn doel uitlopen en om dat hij de bal buiten het strafschop gebied in de handen nam. werd nog een vrije schop toegekend, die Rhe den echter geen succes bracht. Kee per Brouwer liet zich wegens een lichte blessure door zijn collega Van Essen vervangen, die in het laatste kwartier heel wat beter werk liet zien dan doelman Brouwer, die bij een paar doelpunten zeker niet vrij uit ging: Hoewel Rheden met 50 achter stond, moesten zij toch met de rug tegen de muur verdedigen en wan neer Philippo volkomen vrij voor het doel de bal niet met een zacht tikje in handen van de doelman had ge speeld, was er nog een zesde doel punt bij gekomen. Dat de voorhoede van Rheden niet ongevaarlijk was, bleek wel toen de Leidenaars het in de laatste minuten té gemakkelijk opnamen. Met een keurig doelpunt maakte Westdorp er toen nog 51 van. Spanje uiiges'ofen van Europees landentoemooi Op de bestuursvergadering van de Europese voetbal unie te Frankort is zaterdag het besluit genomen, Span je in verband met zijn weigering te gen Rusland te spelen in het tour- nooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen, uit te sluiten van verdere deelneming. Bovendien heeft de Europese voetbal unie de Spaanse voetbalbond een formele boe te opgelegd van 2000 Zwitserse francs,. Rusland zal nu op 6 en 7 juli in Frankrijk spelen tegen Tsjecho-Slo- wakije. Op 6 en 7 juli zal eveneens in Frankrijk worden gespeeld Frankrijk Zuid-Slavië. Een moment uit de wedstrijd Neder landZwitserland: een aanval op het Zwitserse doel. MINDER TOESCHOUWERS IN ENGELAND In de jaarlijkse vergadering van de Engelse voetbal-league is meege deeld dat het totaal aantal toeschou wers bij league-wedstrijden in het afgelopen seizoen met meer dan een miljoen was teruggelopen vergele ken bij het jaar daarvoor. De groot ste teruggang werd geboekt in de eerste divisie. In het volgend seizoen zal een competitie om een league beker wor den georganiseerd volgens een na der te bepalen plan. In dat seizoen zullen league clubs ook wedstrijden mogen uitstellen indien twee of meer van hun spelers gekozen zijn voor internationale ontmoetingen op dezelfde dag. Een daartoe strekkend voorstel werd zonder meer aange nomen, in tegenstelling met verle den jaar toen geen enkele club er zich voor verklaarde. Peterborough United, bekend om zij,n successen in de bekercompetitie van de FA waar aan ook non-league clubs mogen deelnemen, is eindelijk toegelaten tot de league. De club zal het vol gend seizoen in de vierde divisie mogen uitkomen en vervangt Gates head, dat als hekkesluiter in die di visie eindigde. Nedeiland-Be'g;ë (oudinlernationa's) 1-4 De jaarlijkse ontmoeting tussen de oud-internationals van Nederland en België ten bate van de bond van Nederlandse militaire oorlogsslacht offers is geëindigd in een 41 zege voor de Belgen. 10.000 toeschouwers in het Gro nings Oosterparkstadionzagen pas kort voor het einde een Nederlands doelpunt van de in deze gelederen debuterende Abe Lenstra, die echter in productiviteit ruimschoots werd overtroffen door de Belgische links buiten de Hert, die drie doelpunten voor zijn rekening nam. Reeds na 3 minuten gaf de Hert aan het gevaarlijke karakter van de Belgische aanvallen uitdrukking en na een kwartier maakte zijn collega op de rechtervleugel de Wael, er 20 van. De Nederlandse voorhoede, die het samenspel te ver doorvoerde, strandde voortdurend op de solide Belgisohe verdediging met doelman Daenen als voortreffelijk sluitstuk. 17 Minuten voor tijd bracht de Hert de stand op 03 en nadat Lenstra tien minuten later had tegenge- scoord, passeerde de Hert de voor Steiger ingevallen Halle nog eens in de laatste seconde. In de Belgische veteranen-ploeg ontbraken Lemberechts, Mermans, Chaves en Carré. BELGIë WINT DE COU?E FERNAND CANELLE Het Belgisch zaterdagvoetbalelftal heeft door een overwinning met 4-2 op de Fransen te Parijs beslag ge legd op de Coupe Fernand Canelle, die behalve door deze twee landen wordt betwist door Nederland. De eindstand: 1. België 4 pnt., 2. Ne derland 2 pnt., 3. Frankrijk 0 pnt. Reeds eerder hadden de Belgen van Nederland gewonnen met 52 en het Nederlands zaterdagelftal een overwinning met 40 behaald op Frankrijk. WET. BOYS—SVLV 5—5 Ondanks grote inspanning van SV LV mocht het eerste elftal van deze club er niet in slagen de Weteringse Boys een nederlaag toe te brengen. Het tweede elftal boekte een 32 overwinning op Wet. Boys 2. Reeds in de eerste minuten van de wedstrijd bleek, dat de beide elftal len goed tegen elkaar opwogen. We derzijdse felle aanvallen konden te- nauwernood worden afgeslagen. Toen 15 minuten was gespeeld beide partijen hadden een corner geboekt lanceerde Voorschoten een snelle aanval over de linkervleugel. De Weteringse keeper liet zich uit het doel lokken en vanuit een prachtige voorzet werd de bal feilloos in het Weteringse net gedeponeerd (01). Tien minuten later kwam P. Zwaan onder moeilijkt omstandigheden voor het SVLV-doel. Geheel onver wacht knalde hij het leder onhoud baar in de rechterbovenhoek (11). Een half uur was gespeeld toen Hans de Graaf met een snelle drib bel over het middenveld enkele te genstanders passeerde en wederom Een hoekje met enkele van de vele tafels, die voor dit „wereldtoernooi" nodig waren. Docosspeler G. Bakker winnaar scoorde, daarmede de leiding over nemend (21). Voorschoten liet dat niet op zich zitten! Binnen een minuut was een venijnige aanval opgezet en de bal werd fraai in het Weteringse net ge trapt (22). Daarna waren het weer de Boys, die stevig aanvielen. Lang duurde dat echter ook weer niet, want SVLV wilde revanche. Dat luk te na een goede doorbraak. Eerst werd de bal nog hard tegen de lat geschoten, maar het terugstuitende leder werd onmiddellijk, nu zuiver der, teruggeplaatst. Weer had Voor schoten de leiding (23). Na de rust werd maar weer uit hetzelfde vaatje getapt, zodat de wedstrijd een pittig aanzien en een spannend verloop bleef houden. Eerst zorgde Koos Schoo voor een gelijk maker (33). Daarna demonstreer de Jos Wolken zijn onnavolgbare techniek, omspeelde de doelverdedi- ger en bezorgde de Weteringers weer de leiding (4—3>. Weer was SVLV aan de beurt. Het werd 44 en 45! Een enthousiast doorspelend ?-oys- elftal scoorde 6 minuten voor het einde en bracht de stand op 5—5, waarbij het bleef. Een alleszins ac ceptabele eindstand van een prettige wedstrijd. ALTIOR—ALPHEN 1—3 In competitie om de KNVB-beker speelde Altior thuis tegen Alphen. Er was zeer veel belangstelling voor deze match. Beide ploegen hadden niet veel meer dan een theoretische kans om nog poule-winnaar te wor den. De kans van Alphen was beter dan die van Altior en dus w'lden zij met zo groot mogelijke cijfers win nen. Daardoor was er wel strijd al was het dan niet bepaald een wed strijd die men zich lang zal herin neren. Het klasse-verschil is in ieder geval niet duidelijk geworden. In de eerste helft was Alphen de ploeg die het meest domineerde, maar het wind voordeel droeg daartoe bij, want het overwicht werd niet in doelpunten uitgedrukt zodat met een blanco stand de rust ganbrak. Van het spelverloop in de eerste helft valt weinig te vermelden. Beide ploegen kwamen tot aanvallen, Al phen wat meer dan Altior dat sterk verdedigde. Aan weerskanten was het soms gevaarlijk maar doelpun ten kwamen er niet. De tweede helft gaf zo goed als geen overwicht van een der ploegen te zien. Toch kwam Alphen in de tweede helft tot een doelpunt in de 5e minuut. Altior kwam enige ma len zeer kort bij een doelpunt maar verder niet. Toen de tweede helft ongeveer een half uur oud was heeft Alphen zelfs enige tijd erg in de knel gezeten en moesten zij met alle macht verdedigen. Later zakte het spel bij Altior wat in en niet ver voor tijd kwam toen bij- Alphen de doelpuntenmachine even in werking want de stand werd 03. Een rtand, die de verhouding in het veld gedu rende de 2e helft niet rechtvaardig de. Er was echter nog juist tijd voor Altior om de eer te redden, want men wist een corner te forceren en hieruit wist Tini Sassen de stand te brengen op 13. OM DE KNVB-BEKER LFC-RVC 1—1 Gistermiddag gingen de kanaries voor de laatste wedstrijd in de 2e poule om de KNVB-beker op bezoek bij RVC in Rijswijk. Deze 3e klas- ser heeft het gepresteerd uit deze wedstrijd ook een puntje in eigen home te houden. De uitslag werd namelijk 11. Hierdoor wisten de Leidenaars haar record in deze be kercompetitie te handhaven door geen enkele nederlaag te incasseren. Het was RVC die de aftrap mocht verrichten en de Leidenaars hadden in de eerste helft de straffe wind in hun voordeel. De thuisclub ging al vrij spoedig op verkenning uit, doch de voorhoede van RVC was niet zui ver op schot en ook doelman Van Leeuwen stond menigmaal 'n doel punt in de weg. Na 10 min. spelen was het toch LFC dat de leiding ging nemen. De RVC-doelman trapte fou tief uit, waardoor midvoor H. Hey- Het jaarlijks terugkerend evenement, het door Treffers georganiseerde aard beien-tafeltennistoernooi, heeft ook dit keer weer een enorme belangstelling getrokken. Niet alleen van de beoefena ren dezer sport, maar ook de belang stelling van publieke zUde was buiten gewoon groot te noemen, waarbij ook burgemeester Kolfschoten en echtgenote geruime tijd de prestaties op het toer nooi gadesloegen. Met autobussen, auto's, scooters, bromfietsen etc. stroomde men weer in groten getale naar de veiling hallen te Roelofarendsveen. Op 42 tafels namen hier des morgens de wedstrijden een aanvang. Met de 820 inschrijvingen beweegt dit toernooi zich niet alleen jaarlijks in opgaande ljjn, maar men mag het tevens rekenen tot een van de grootste toernooien, welke op gebied van tafeltennis in Nederland verspeeld worden. Begrijpelijk wordt er in een toernooi van een dergelijk formaat veel gevraagd van de wedstrijdleiding. Bij Treffers be schikt men echter over krachten, die op dit gebied ervaring en reputatie genie ten. Het kleurrijke boeiende schouwspel, dat aan een dergelijk toernooi ten grondslag ligt, met daarnaast de vele sportieve genoegens maken daarom dat zowel spelers als toeschouwers volledig aan hun trek komen. Begrijpelijk zou h,et ons te ver voeren om op het verloop der gespeelde wedstrijden uitvoerig in te gaan. Zoals was te verwachten wist ook de organiserdene vereniging „Tref fers", welke gelukkig vooral bij de ju nioren over zeer goede spelers beschikt, enkele prijsjes in de wacht te slepen. Een verrassing in de ere-divisie was on getwijfeld, dat de reeds gedoodverfde toernooiwinnaar J. Hoogendoorn het on derspit moest delven tegen de sterk spelende Docosspeler G. Bakker. De eer van „winnaar aardbeientoernooi 1960" ging dus naar Leiden, waarvoor Bakker van het talrijke publiek een warm ap plaus in ontvangst mocht nemen. Voor het overige verwijzen wij naar onder staande uitslagen. Na de prijsuitreiking bracht de voorz. van Treffers, de heer Jos v. d. Meer dank aan allen, die tot het welslagen van het toernooi hadden meegewerkt, inzonder ook tot wedstrijd leiding en aanwezige bondsofficials. De uitslagen waren: Heren: Ere divisie: 1. G. Bakker (Do- cos; 2. J. Hoogendoorn (Wibo). Hoofdklasse: 1. Reynders (AVGA); 2. F. van Veen (Docos). Heren 4e kl. 1. W. van Dijk (Scherp schutters); 2. J. Vermolen (Batsw.). Overgangsklasse: 1. A. Amersfoort: 2. M. v. d. Zwet (Treffers). Heren le klas: 1. P. Nuys (Germinal) 2. P. v. Hagen (Wilhelmus). Heren 2e klas: 1. L. v. d. Brakel (On derduikers); 2. v. d. Helm (PIT). Heren 3e kl.: 1. v. d. Helm (PIT); 2. W. v. Dijk (Sch.sch.). Dubbel Ere-Hfd.-Ov. klas: 1. Li (Sa lamanders)J. Leurs (Batsw.); 2. J. VreesKraayenga (AVGA). le2e klas: 1. K. Gijtenbeek en P. van Hagen (Wilhelmus); 2. J. Loonstein en W. Meijer (DOS). 3e4e klas: 1. Bogmans en J. van Brakel (Onderduikers); 2. J. Mahler en G. de Boer (Tempo). Dames le klas: 1. U. Artz (Wibo); 2. G. Leurs (Wibo). 2e klas: 1. Jeanne Heemskerk (Tref fers) 2. J. Schouten (DSB). mans het leer te pakken kreeg en de fout met een doelpunt afstrafte (10). Doch ook de voorhoede van de kanaries hielden het spel veel te kort, zodat de verdediging van de thuisclub de vele aanvallen die wel aardig vanuit de achterhoede wer den opgezet, tijdig wist te stoppen. En met deze 01 voorsprong brak de rust aan. In de tweede helft kregen de roodzwarten nu het windvoordeel en al spoedig bleek deze ploeg in de tweede helft hoge ogen te gaan gooien doordat zij aanval op aan val op het doel van LFC lanceerde, doch zoals hierboven reeds vermeld, vlotte het in de voorhoede niet zo bijster met het schieten op het doel. Niet dat er niet geschoten werd, maar het ging allemaal of hoog over of ver naast. Het duurde daarom 'n half uur eer de balans weer in evenwicht werd gebracht. Voor de gelijkmaker zorgde mid voor'.-v. d. Zand (11). En nu ging het er maar om wie het tweede doelpunt zou gaan scoren, LFC of RVC! Zover is het echter in deze wedstrijd niet gekomen daar beide doelen om beurten werden be zocht, maar de verdedigingen lieten zich niet meer passeren en kwam het einde met gelijke stand hetgeen het juiste beeld was van de krachts verhouding in het veld. 3e klas: 1. G. Klasen (Hema); 2. M. Schaap. 4e klas: 1. R. Bakker (Docos)2. N. Filius. Dubbel le-2e klas: 1. U. ArtzA. Wij- nants (Wibo-DVS); 2. C. Hogendoorn G. Leurs (Wibo). 3e-4e klas: 1. W. de JongeG. Swart; 2. H. KouwenhovenWitjes (Avanti Sparkler). Gemengd dubbel: Ere-Hfd-Ov. klas: 1. A. Wij nantsSchoonemeyer (DVS Smash); 2. G. LeursJ. Hoogendoorn (Wibo). le-2e klas: 1. G. KlasenW. A. Chung Low (Hema en Salamander); 2. M. Ver sluisW. Meyer (DOS). 3e-4e klas: 1. A. van Cassel en J. Westbroek (Docos); 2. L. Vos en T. Ver molen (Batswingers) Junioren: le klas: 1. R. Boswerger (Smash); 2. Jac. van Ruiten (Treffers). 2e klas: 1. John van Ruiten (Treffers) 2. B. v. d. Helm (Pit '54). 3e klas: 1. M. du Prie (Scylla); 2. G. Tabbers (DSB). Dubbel: 1. CliggeReekers (Smash, A'dam); 2. RutteBoswerger (Smash, A'dam) Meisjesjun.: le klas: 1. Wynia (21 up); 2. M. Kusters (Elan). 2e klas: 1. R. v. d. Meer (Treffers); 2. J. van Dijk (Sparkler). Dubbel: 1. WyniaKusters (21 up); 2. LorsheydLorsheyd (DVS). P.I.T. '54 Op het gisteren gehouden Aardbeien tournooi was PIT '54 in groten getale aanwezig. De gebroeders v. d. Helm lie ten in het bijzonder weer geducht van zich spreken. Bert won in de tweede klas junioren de 2e prijs. In de finale moest hij John v. Ruiten feliciteren. Ton v. d. Helm be haalde in de 3e klas heren een prach tige le prijs, maar doorstond toch ook zijn eerste krachtproef in de 2e klas bij zonder, want hier wist hij de 2e prijs voor zich op te eisen. A.s. zaterdag spelen 3 juniorenteams van PIT '54 een vriendschappelijke wed-^ strijd tegen ATTC. PAARDESPORT De Nederlandse favoriet Hairos II, ge reden door W. H. Geersen, heeft giste ren in Kopenhagen het championnat in ternational over 1600 meter gewonnen, de vijfde koers, die meetelt voor het Europees kampioenschap draven. Hairos II versterkte door deze zege zijn leiden de positie in het klassement voor dit kampioenschap. De race in Kopenhagen was gedoteerd met 35 000 Deense kro nen (ongeveer 19.250 gulden). Hairos II liet in de finale de Zweedse paarden Wilburn en Adept achter zich. Icare IV (Italië) stelde met een vierde plaats enigszins teleur. Hairos II heeft nu met grote voor sprong de leiding in het klassement voor het Europees kampioenschap draven. De hengst heeft na vijf van de elf races negen punten. KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren gehou den rennen te Duindigt zijn: Blue Peter-prijs, afstand 2150 m.: 1. Montezuma. F. van Deuren. 2.217; 2. Early Sun: 3. Peter Pan. TotaPsator: winnend 3.90. plaats 1 50. 1.40, 1.70, ge- konneld 6.60. covercal 5 60. Mijl van Duindigt. afstand 1700 m.: 1. Man gala. A W. van Dijk, tijd 1 52.5: 2. Marialva II; 3. Sir Carst.on. Toto. w.: 7.40. pl. 2.90, 1.40. gek. 7 70, cov. 4 40. Nearco-pHis. afstand: 1350 m.: 1 Mael strom. H. Püe. tiid 1.25.3: 2. Solvino: 3. Patachou. Toto. w 5.40, pl. 2.30, 1.70, 1.70. gek. 1040, cov. 4.-. Draverijen: Octavia-prijs. afstand 2140 m.: 1. Young Ladv Mac. M Vergav. 3.07.-. km. tiid 1.29-; 2 X Pond- 3 Xo^ficate- pec. Toto. w- 2.10. pl. 1.30, 1.30, gek. 3.10. cov. 2.70. Olaf Major-prijs, afstand 2040 m,: 1. X'nhon Hollandia. M. Vergay. tiid 2 57 3. 1.27,-; 2 Union; 3. Xanthia's. Toto. w.: 2.70, pl. 2.-. 2 60. gek 10 30. cov. 4.90. Old-Dutch-oriis. afstand 2100 m.: 1. Xandro S. P. Hevnen. 3.02 -, 1.25 8: 2. Walter Mitty: 3 Xavero Toto. w: 2.10, pl 1 70. 1 80. 2 30. gek 8.60. cov. 5 80. Olivier B-prijs, afstand 2040 m.: 1. Victory Queen, P. A. Strooper. 2 55.-. 1.25 8; 2. Victor Alsvin; 3. Tea. Toto, w.: 6.70. pl. 1.90, 2.10, 1.40, gek. 19.10. cov. 8.30. Ooststar-prijs. afstand 2100 m.: 1. Vain- queur, J. M. v. d- Berg, tijd 2 50.8, 1.24 2; 2. Upper Ten, 3. Traviata. Toto. w.: 5 80, pl. 2.60. 2.80, 2.60, gek, 23.60, cov. 0.20. Or de Casindra-prijs. afstand 2100 m.: 1. Theo Messidor. F. J. Eerenberg. tiid 2.57 4. 1.22 1: 2. Typhoon; 3. Vivant Hol landia. Toto, w.: 1.30, pl. 1.-,' 1.20, gek. 1.80, cov. 1.70. Totale totn-r,TVw~« f 10OC-OC0

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8