Landbouw blijve hoeksteen van welvarende Europese economie Dienstplichtige is goed sociaal voorzien Dokter Claudia 1(71) Het Grootboek Nationale ramp van Mauritius bleet onopgemerkt DINSDAG 24 MEI 1960 DE LETD8E COURANT PAGINA 8 Minister Marijnen bepleit Nederlands Duitse samenwerking In zijn vandaag te Keulen voor de jaarvergadering van de Nederlands- Duitse Kamer van Koophandel uit- gesproken rede, heeft de minister van landbouw en visserij, mr. V. G. M. Marijnen, gesproken over 'n aan tal economische belangen die ons land met Duitsland gemeen heeft zo wel in de ontwikkeling binnen de Euromarkt als wat betreft de handel' met derde landen. Daarbij heeft de bewindsman speciaal de voor- en na delen van het EEG-verdrag voor de landbouw afgewogen. Met de aanvaarding van het prin cipe van het medegaan van de land bouw in de versnelling, is het land bouwprobleem in de EEG nog niet opgelost, aldus de minister. De eigen politiek acht men in elk EEG-land veiliger en meer op de speciale be langen van het land gericht. Maar het zijn juist deze verschillen in landbouwpolitiek, die de onderlinge concurrentie-positie verschillend ma ken en een vrij verkeer in agrarische produkten in de weg staan. Gewaakt moet worden tegen een zo hoog prijspeil, dat de agrarische invoer in het EEG-gebied sterk ver mindert, aldus de minister, dat gaat een rem op de afzet vormen van in dustrie- en landbouwprodukten bui ten de EEG. Minister Marijnen bestreed de vaak gehoorde mening, dat de agrarische handel binnen de EEG, met uitzonde ring van het verkeer in tuinbouw- produkten, min of meer een zaak al leen van Nederland en Duitsland zou Een uit de nationale raad welzijn militairen voortgekomen commissie voor de rechtbasis van de sociale zorg voor de dienstplichtigen en daarmee gelijk te stellen militairen, onder voorzitterschap van prof. mr E. H. 's Jacob, heeft 'n rapport uit gebracht inzake de sociale rechtspo sitie van de dienstplichtige militair in vergelijking met de werknemer in de burgermaatschappij. Het rapport komt tot de conclusie, dat in het algemeen gesteld kan wor den, dat de sociale voorzieningen voor de militair de vergelijking met de voorzieningen in de burgersector zeer goed kunnen doorstaan, en voorst dat de overheid zich van haar bijzondere verantwoordelijkheid te genover het personeel van de krijgs macht bewust is. zijn. In de jaren 1955 tot en met 1957 importeerde Duitsland voor 538 mil joen dollar aan voedingsmiddelen uit de EEG-landen, waarvan minder dan de helft uit Nederland. Beide landen zijn in de algemene economische visie tegenstanders van overdreven protectionisme en voor standers van zo vrij mogelijke con currentie. De harmonisering zal van ons allen grote inspanningen vergen. Minister Marijnen was overtuigd van de mogelijkheid, in goede Euro pese samenwerking, de landbouw als hoeksteen van een welvarende Euro pese economie te bewaren. Want de Europese landbouwers zijn meer vakbekwaam dan boeren waar ook ter wereld. Eis is, dat de regeringen onmisbare overgangsmaatregelen, zo nodig door financiële hulp verge makkelijken. Nederland weet, dat daarvoor offers moeten worden ge bracht en vraagt van de EEG-part- ners eenzelfde bereidheid. V. N.-Bosbouwzegel Ter gelegenheid /an het vi»fde we reld bos bouw congres van de Verenig de Naties, dat in augustus in Wash ington zal beginnen, heeft de post administratie van de V.N. een her denkingszegel laten ontwerpen, wel ke in twee waarden - 4 dollarcent en 8 dollarcent - verkocht zal worden. De zegels zijn een ontwerp van de Deense kunstenaar O. Hamman. Zij worden gedrukt in Japan en zijn uitgevoerd in vele kleuren. Aibefalingskredieten blijven zich ontwikkelen De staatssecretaris van economi sche zaken heeft aan de Staten-ge- neraal toegezonden het vijftiende verslag over de tenuitvoerlegging van de wet houdende een tijdelijke regeling betreffende afbetalingsover eenkomsten. Uit de bij het verslag gevoegde gegevens blijkt, dat het af betalingskrediet en het consumptief krediet in het vierde kwartaal 1959 ten opzichte van het vierde kwartaal 1958 over het algemeen een belang rijke stijging te zien geven. De belangrijkse stijgingen verto nen de verkopen op afbetaling door potsorderbedrijven nl. met ruim 29 procent en de verstrekte kredieten door financieringsmaatschappijen met bijna 24 procent. In de overige categorieën waren de stijgingspercentages: gemeentelijke volkskredietbanken 12,5, particuliere geldschietbanken 5,7, betaalzegelkas. sen 9,8 en grootwinkelbedrijven 17,3. De verkopen op afbetaling van de groep „overige detailhandelszaken inclusief afbetalingsmagazijnen" is bij vergelijking op nagenoeg hetzelf de peil gebleven, bij vergelijking van het gehele jaar 1959 met 1958 bleef ook de kredietverstrekking door be- taalzegelkassen vrij stationair. gaat terugbetalen Tegen het einde van deze maand zal een begin worden gemaakt met de terugbetaling van de op het Groot boek voor Woningverbetering gestor te bedragen. Daarbij wordt dan te vens de rente uitgekeerd, die zal wor den berekend tot het einde van de maand waarin de uitbetaling plaats heeft, aldus het ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid In totaal zullen circa 180.000 ge vallen moeten worden afgewikkeld. Met de rijks mechanische admini stratie en de postchèque- en giro dienst is een zodanige regeling ge troffen, dat de uitbetaling voor het overgrote deel in de maanden juni, juli, augustus en september zal kun nen geschieden. De gevallen waarbij sprake is van meer dan één recht hebbende zullen in september wor denden afgewerkt Voor bedragen tot 3000 worden chèques afgegeven. Hogere bedragen worden per bank of giro betaald. In dien meer dan één persoon rechtheb bende is, geschiedt de betaling uit sluitend per bank of giro. Surinaamse delegatie sprak voor landgenoten Premier mr. S. D. Emanuels van Su riname heeft met de fractieleiders van de regeringspartijen, de heren J. A. Pengel (Nat. Partij Suriname), mr. C. Ooft (progressieve Surinaam se Volkspartij) en J. Lachmon (Ver. Hindostaanse Partij), en verder met de minister van Financiën dr. J. J. Sedney en de parlementariërs mr. A. Heidweiler (PSV) en J Rens 'NPS), gisteravond in Den Haag een gehoor van landgenoten toegesproken over Suriname. Tijdens deze bijeenkomst in ge bouw „Amicitia", welke onder lei ding stond van de Surinaamse gevol machtigde minister mr dr. R. H. Po6, verklaarde de Surinaamse premier o.m. dat het regeringsbeleid thans in tegenstelling met vroeger volgens wetenschappelijke plannen verloopt In de afgelopen vijf jaren >s, mede door het inwerking treden van de Surinaamse autonomie cn het tienja renplan, meer bereikt, dan in hon derd voorgaande jaren, zei mr. Ema nuels. Op de bijeenkomst, die werd opge luisterd door het optreden van een Surinaamse studentenorkest en een zang-ensemble, hebban de ministers en parlementsleden een uitgebreid exposé gegeven van de technische ontwikkeling van hun land. De stad Paramaribo, die met in dustrievestigingen een voornaam dee'. van de energie zal afnemen, heeft zich in 5 jaar tijds „onherkenbaar" voor de afwezige Surinamers, ont wikkeld tot een moderne stad met nieuwe modern bebouwde buiten wijken. Voor dit land riepen de premier en zijn mede-delegatieleden de Suri namers op zich te gevén, met kennis, vaderlandsliefde en een bewuste kijk op het internationale niveau. De commandant van de vliegbasis „Deelen" heeft pertinent ontkend, dat het gevaar voor Apeldoorn voor neerstortende straalvliegtuigen aan zienlijk zou zijn toegenomen. Hij deelde dit mede naar aanleiding van de raadsvergaderingop 28 april te Apeldoorn waarin B. en W. op aan dringen van de Apeldoornse brand weercommandant een krediet van ƒ3500 hadden gevraagd voor de aan schaf van een poederbluswagen. De commandant van de vliegbasis heeft meegedeeld, dat er sinds 1957 niets op de basis veranderd is en dat er zelfs in het geheel geen sprake is van vliegrichtingen over bebouwde kommen. Twee verkenningsvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zijn zon dagavond, kort nadat zij voor een oefenvlucht van de basis Toul in Oost-Frajkrijk waren opgestegen, met elkaar in botsing gekomen en verongelukt. De twee piloten kwa men om het leven. Voormalig museum Dreesmann voor 6,5 ton verkocht Het grote herenhuis, aan de Joh. Vermeerstraat, waarin het museum „Amsterdam en omgeving" gevestigd is geweest het particuliere mu seum van wijlen de bekende Amster damse kunstverzamelaar W. J. R. Dreesmann is op de maandag avond in Frascati gehouden openbare veiling voor 650.000 gld gekocht door de makelaar T. J. Boomsma. Deze kon nog niet mededelen wie zijn op drachtgevers waren. Bij opbod no teerde het pand, datingezet werd voor, drie ton, 510.000 gld. De plokpenning (premie voor de- geen, die na het afslaan het bod het laatst verhoogd heeft) bedroeg 4.000 gld. Er was daarover een kleine moeilijkheid omdat twee makelaars, broers, bij de afslager verschenen en zeiden, dat ze het voorlaatste bod hadden gedaan. De notaris moest toen het Salomonsoordeel vellen. Het pand werd afgemijnd op 140.000 gld. Inbreker met voorliefde voor schoolgebouwen Een vaag signalement heeft ertoe geleid, dat de rijkspolitie te Bols- ward een inbreker op 't spoor kwam, die inmiddels is aangehouden en een serie van zeven inbraken heeft be kend. In de nacht van 9 op 10 april werd te Bolsward ingebroken in een schoolgebouw. Spoedig werd verband gezocht met dergelijke inbraken in schoolgebouwen in Heerenveen 2 maal), Sneek, Den Helder, Broek op Langedijk en Schagen. In Bolsward had een boerenknecht' die 's morgens vroeg ging melken de vermoedelijke dader van de inbraak in Bolsward op een. onverlichte bromfiets zien ontvluchten. Later legde men verband tussen het feit, dat in Den Helder een bromfiets was ontvreemd en dat de daar wonende H. Th. P. vermist werd. Deze P. was in Den Helder reeds eerder in een psychopatische inrichting verpleegd na ter beschikking van de regering te 2ijn gesteld wegens het plegen van verschillende dergelijke inbraken. Nadat zijn opsporing was verzocht werd P. in Alkmaar aangehouden. NED. GLADIOLUSVERENIGING ZAL ZICH BERADEN OVER REORGANISATIE. Tijdens de vergadering van de Ne derlandse Gladiolus-Vereniging, die gisteren onder voorzitterschap van de heer L. Krouwel (Sassenheim) te Haarlem werd gehouden, is lang en soms nogal wat heftig gediscussieerd over een reorganisatie van de ver eniging. De leden van "deze vereni ging zijn thans niet in afdelingen op genomen, maar de laatste jaren zijn er steeds meer stemmen opgegaan om kringen of streekafdelingen te forceren, hetgeen vooral van belang is voor de zogenaamde buitengewes ten. Het is n.t veelal ondoenlijk voor kwekers uit b.v. de Kop van Noord- Holland of van de Zeeuwse en Zuid- Hollandse eilanden de vergadering in Haarlem te bezoeken. Dat kan tot ge volg^ hebben dat deze streken te wei nig invloed op de gang van zaken kunnen uitoefenen en bij eventuele stemmingen door de oude bollen streek zouden kunnen worden „over klast". Gisteren deponeerde een lid uit Goeree-Overflakkee niet minder dan 117 machtigingen op de bestuurstafel en stelde daarbij zelf zijn candida- tuur voor een bestuursplaats. Het geval wilde echter, dat op deze vergadering ook een bestuursvoorstel aan de orde zou worden gesteld art. 20 van de statuten in die zin te wij zigen, dat een lid niet meer dan één volmacht kan aanvaarden. Na veel opmerkingen over en weer kwam men tot een compromis. Het lid uit Goeree trok zijn candidatuur in en het bestuur nam zijn voorstel terug, terwjjl werd overeengekomen dat het bestuur zich met afgevaar digden van de buitengewesten ern stig over deze materie zal beraden en op de volgende vergadering met voorstellen in die richting komen. Uit het jaarverslag vernamen we, dat het ledental per ultimo december 2167 bedroeg, de aanwas van 261 leden sinds 1958 bestaat voor het merendeel uit leden van de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilanden. De directeur van de Bloembollenkeu ringsdiensten, de heer F. Limburg (Sassenheim), bracht uitgebreid ver slag uit over de gladiolenkeuring in 1959. Het aftredende bestuurslid, de heer Fr. Roozen (Vogelenzang), werd herkozen; in de vacature J. van Wa- veren werd benoemd de heer J. Aay (Hillegom), beiden door enkele can- didaatstelling. Dit jaar zijn reeds meer dan vijf tigduizend Oostduitsers naar West- Berlijn gevlucht. Vorig jaar werd dit cijfer pas op 24 juli bereikt. Het grote aantal is o.a. te wijten aan de geforceerde collectivisatie van de Oostduitse landbouw. kruisbessenpluk begonnen, letterklanken Op Zuid-Beveland is maandag de pluk van groene kruisbesen begon nen. Druk zal het niet worden met deze pluk omdat er te weinig vruch ten aan de struiken hangen Er zijn veel percelen welke niet waard zijn geplukt te worden. De eerste veiling van groene kruisbessen werd gehou den in Kapelle, waar een aanbod was van 1500 kg. Dit werd gekocht voor export naar Zweden. De prijs liep van 1.82 tot 2.81 per kg. Burgemeester van Jutphaas met auto te water De burgemeester van Jutphaas, Th. baron de Smeth van Deurne, is maandagavond te Jutphaas met zijn auto te water geraakt. Het kostte en kele inwoners van Jutphaas. die di rect ter plaatste waren, grote moeite om de burgemeeser die inmiddels be wusteloos geraakt was, uit de gezon ken wagen te bevrijden. Het ongeluk gebeurde toen burgemeester De Smeth uit zijn tuin de Dorpstraat op rijdend met een uit Utrecht naderen de personenauto, bestuurd door de heer B. uit IJselstein in botsing kwam. De wagen van de burgemees ter draaide om de andere wagen en reed vervolgens de Vaartse Rijn in. De burgemeester is met een wond boven zijn linkeroog naar het mili tair hospitaal in Utrecht overge bracht. De burgemeester was op wég naar een ziekenhuis in Utrecht, waar zijn echtgenote wordt verpleegd. Koning Frederik en koningin Ingrid van Denemarken vieren van daag, dinsdag, hu zilveren huwelijks feest. Kopenhagen is met duizenden vlaggen en erepoorten versierd voor de rijtoer, die het koninklijk paar vandaag met de drie prinsessen, Margrethe, Benedikte en Anne-Marie In een open rijtuig door de stad maakte. woensdag 25 mei HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 ncrv 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde mu ziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V.d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Eén van de zeventig, hoorspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamermuz. 12.37 Kerkd. 13.00 Nieuws. 13.1 Met Pit op pad, lezing 13.20 Promenade ork. 14.10 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het spectrum v. h. Christelijk Organisa tie- en Verenigingsleven, lezing. 18.00 Leger des Heilskwartier: 18.15 Boek- bespr. 18.30 RVU: De geheimen van reuzen en dwergen in de dierenwe reld, door prof. dr. E. J. Slijper; 2de lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Concertgeb. ork. en piano. 21.05 Arnold Gehlen - mens zijn als lichamelijkheid, lezing. 21.25 Metropole ork. en sol. 21.55 Oude muz. 22.30 Nieuws en SOS-ber. 22.40 Zsalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 var4. 10.00 vpro 10.20 vara. 19.30 vpro. 20.00—2t.00 vara. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Tips van de voedingsmarlct. 9.00 Gym. voor de. vrouw; 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 RVU: De mens: leven en samenleven, door ds. E. Frater Smid. Tweede lezing. 11.30 Cabaret. 12.00 lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Or gelspel. 13.45 Ignace Paderewski, ge sproken portret. 14.00 Volksmuziek. 14.15 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.50 Rege- ringsuitz.: Een nieuwe roman in de Nea. Antillen, door Xavier Ramon Diaz. 18.00 Nieüws en comm. 18.20 Gram. 18.30 Dansmuz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Israëlische chansons met comm. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade ork. en so list. 20.45 Ballet der bedriegers, hoor spel. 21.34 Israëlische muz. 21.50 Strijkork. 22.20 Act. 22.30 Nieuws. 22.40 Hamniondtrio. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lez. 23.15 Gram. 23.35 Idem. 23.5524.00 Nieuws. TELE VISIEPROGR AMMA'S AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 17.40 Jeugdjourn. Regeringsuitz.: 19.0019.45 Instructie voor volkstel lers. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 V. d. Vrouw. 20.40 To neel- en filmnieuws. 21.05 Politie- documentaire. 21.30 Gevar. progr. 22.10 Epiloog. Grammofoonplatenprogr. draadomr. (Over de 4e lijn) van 18—20 uUr Ouvert. Leichte Kavallerie, Aqua- rellenwalzer Freurde, das Leben ist lebenswert - Meine Lippen sie küs- sen so heisz - Ich hol' dir vom Him- mel das Blau - Wolgalied - Wir bum- meln durchs Leben - Dein ist mein ganzes Herz - VUja - Niemand liebt dich so wie ich - Ja das Studium der Weiber - Ouverture Les Saltimban- ques, La CLarine, Olie Torero, Salade de fruits, Le canari, Je te donnerai, Le piano de la plage, Only you, Ma rie, Marie, La chanson pour Roseli- ne, Ce serait dommage, Milord, Tant que je vivrai seul, Lazzarella, Mari na, Picolissima serenata, Domani, Canzonetta d'amore, Na voce, 'na chitarra, Bahia, Lisboa antigua, En- contro em Santos, Perhaps, perhaps, perhaps, Roulette, Dengoza, Praia Vermelha, Love is a two way street, Side saddle, I like your kind of love, Personnalités. VATIKAANSE RADIO (25.87 m; 31.10 m; 41.21 m; 196 m) 22.15 uur - Hemelvaart... teken van tegenspraak? Terwhl de wereld met ontzetting de verslagen hoorde van de aardbe ving in Agadir, bleef de ramp, d'.e de Britse Kroonkolonie Mauritius in de Indische Oceaan trof door de cy cloon Carol practisch onopgemerkt in de wereldpers. Op Mauritius waarvan de naam nog herinnert aan onze Prins Maurits en dat regelmatig cyclonen en tornado's moet doorstaan, was men pas beko men van cycloon Alix van 19 januari 1960. Sinds 1892 heeft Mauritius geen ramp gekend, die ook maar enigs zins te vergelijken is met de lcata- strofe die de laatste wervelstorm Ca rol aanrichtte op 28 februari van dit jaar. De kranten en de radio op Mauri tius brachten op 17 februari de tij ding, dat er zich een verwoestende cycloon bevond rond de eilandjes van Saint Brandon op 400 km noor delijk van Mauritius en dat deze recht op het eiland afkwam. Om half tien 's avonds zegde de directeur van de Mauritius Broadcasting Company vaarwel aan de eilandbewoners en wenste ze moed en sterkte toe. Reeds meldden zich windstoten met een snelheid van 256 km per uur. Om drie uur 's nachts nam de kracht en de woede der elementen toe. Om zes uur in de ochtend van de onheils dag waren reeds vele huizen en in stallaties vernield. De windkracht was 180 km per uur. Het centrum van de cycloon was nog 90 km. van het eiland verwijderd en men schat te de doorsnee op 1600 km De baro meter ging omlaag tot (05. Regen en zeewater melkachtig wit verpulverd joegen over het eiland, terwijl de wind in een sinister aanhoudend ge fluit alles vernielde wat in de weg stond. Om 9 uur was het centrum 40 km. verwijderd van het eiland. In die paniekuren konden vele bewo ners van het eiland hun vege lijf nog redden door de vlucht. Tegen tien uur brak de inferno van de orfcaan pas goed los en in een alles vernie lende kracht van een onvoorstelbare furie trok de tornado voorbij vier uren lang. Geen enkel meetapparaat op het eiland was in staat een derge lijke windkracht juist te meten. Men schatte de windsnelheden van 240 tot 270 kilometer. Op maandag 29 fébruari werd het wat rustiger en kreeg men de kans de verschrikke lijke balans op te maken die het 610.000 inwoners tellende eiland ge troffen had. Er waren 39 doden te be treuren. Er waren 128 zwaargewon den en 780 lichtgewonden. Veel om vangrijker was de materiële schade. De Regering publiceerde officiële cijfers: 40.000 huizen verwoest, 40.000 ernstig beschadigd, 110.000 mensen dakloos. Velen hebben alles verloren. Van de suikerrietoogst waarvan het eiland bijna geheel moet bestaan, is nog hoogstens 40 pet. opbrengst te verwachten. Ter wijl de voorraden in de silo's on bruikbaar zijn geworden. Alle vrucht bomen zijn ontworteld. De scheeps- dokken zijn ernstig gehavend. Het telefoonnet is niet meer. De electri- siteitsvoorziening moet opineuw wor den opgebouwd. De hoofdstad Port Louis bood de aanblik van een ge bombardeerde stad, aldus een Engels zeeman. Het enige bisdom van het eiland Port Louis is zwaar getroffen. 28 Paters van de H. Geest, 7 Jesuieten en 33 seculiere priesters oefenen de zielzorg uit onder een katholieke be volking van 180.000 zielen, bijna 30 pet. van de zeer rasgemengde bevol king. De bisschop dr. Liston reist Europa en Amerika af om fondsen te vinden voor hulp aan de zwaargo- troffen bevolking en voor de weder opbouw van zijn 51 verwoeste ker ken, 30 scholen, 11 pastoriën en 12 klooster. De schade aan de kerkelijke gebouwen bedraagt vier miljoen gul den. Slechts door hulp van buiten kan de nood gelenigd worden. Het geloofsleven wordt door een enorme teruggang bedreigd. Toch blijft men niet bij de pakken neerzitten. Paus Johannes XXIII heeft de bisschop reeds een bedrag van 20.000 dollars gezonden. De bisschop komt over en kele weken naar Nederland en hoopt, dat het Nederlandse volk ook een weinig wil bijdragen tot leniging van de enorme nood op het eiland Mauri tius. De Missieprocuur van de Paters van de H. Geest, Houtrakkerweg 18, Half weg N.-H. stelt zijn giro 532911 en zijn magazijn ter beschikking voor de hulpverlening. Vermeld bij alles: Mauritius. Uw giften en gaven in natura worden in dank aanvaard en zullen de Bisschop bij zijn komst in Nederland ter hand worden gesteld.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8