Foreholte bedwong Kranenburg in Den Haag door gelijk spel3-3 Ned. hockey-elftal besloot seizoen met ge'ijk spel (1-1) tegen Duitsland Ned. Zaterdagelftal versloeg de Fransen te Zwolle met 4-0 Loopbrug tijdens autoraces ingestort MAANDAG 23 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De uitslag had zelfs nog in het voordeel van de bezoekers kunnen uitlopen. De Voorhouters hadden in hun slotoffensief van de strijd, iets zuiverder moeten richten, toen Kra nenburg zich met de rug tegen de muur verdedigde. De hoekschoppen- verhouding was 125 in het voor deel van Foreholte. Kranenburg begon met goede aan vallen, vooral van rechts dreigde tel kens gevaar. De keeper van Fore holte was echter in vorm. Foreholte kreeg een vrije schop te nemen, doch het Kranenburg-muurtje hield stand. Technisch was Kranenburg wel be- Het Nederlands hockey-elftal heeft zijn „voorjaarscampagne" gistermid dag voor 6000 toeschouwers in een uitverkocht Wagenerstadion afgeslo ten met een gelijk spel (11) tegen de officieuze Europese kampioens- ploeg, West-Duitsland. Een eervol re sultaat, ongetwijfeld, dat bovendien verdiend was, want de krachtsver houdingen liepen maar heel weinig uiteen. Er was verschil van spelop vatting - zo speelde de debuterende spil in het Oranje-elftal, Fiolet (HD M) sterk verdedigend, terwijl daaren tegen de, overigens uitstekende mid- half in de Duitse ploeg, de veteraan JBudinger, meermalen dicht achter fijn voorhoede opereerde en ook was het Duitse spel vinniger, waar bij men de toelaatbare limiet wel eens overschreed, maar verder bleef de ba lans vrijwel in evenwicht. Er waren enkele perioden, dat een van beide ploegen de vijandelijke defensie on der druk zette, doch ook dit legde te weinig gewicht in de schaal om door slaggevend te kunnen zijn. Beide ploegen konden dan ook vrede heb ben met deze uitslag en dat hadden ze ook De Nederlanders mochten dan niet komen tot het briljante spel, dat zij meermalen tegen de Britten op de grasmat uitstalden, toch hebben zij zich zeer goed geweerd. Bovendien mag daarbij niet uit het oog worden verloren, dat de Duitsers onze land genoten niet die gelegenheid gaven als de Britten om hun spel te ont plooien. De linkervleugel van de Ne derlandera, ZwierVroonhoven, kreeg van de taaie Buechting, die zijn debuut als interntaional maakte, maar wenig vrijheid en zo was het ook aan de andere zijde, waar de ge drongen, robuuste figuur van de ge routineerde Ullerich de weg tot de cirkel als een tolbewaarder be waakte. De meeste kansen lagen voor Nederland in het centrum, waar de razendsnelle De Beer op zijn kans loerde om zodra hij deze zag, hoe minuuscul ook, te grijpen. Zodra De Beer uit zijn „startblok ken" schoot, ging het alarmsein in de Duitse verdediging dan ook in top, Niet ten onrechte, zoals drie minuten voor de rust bleek toen hij de bal op ving en uit een pass van Overdij- kink, ermee in de cirkel naar rechts afzwenkte om met een prachtig, dia gonaal schot te scoren. Doelman End BROCIC WORDT TRAINER VAN F.C. BARCELONA De 48-jarige Ljubisa Brocic, de oud-trainer van P.S.V,, wordt de nieuwe oefenmeester van de Spaan se kampioensclub F.C. Barcelona. Hij volgt in die functie Helenio Herrera op, die ontslag kreeg na de tweede nederlaag van F.C. Barcelona tegen Real Madrid in de halve finales van het toernooi om de Europese voetbal beker. Brocic vertrekt reeds begin vol gende week naar de Catalaanse ha venplaats. Daar wordt het definitieve contract gesloten. De voorlopige overeenkomst werd vrijdag bereikt na een tweedaagse bespreking tussen afgevaardigden van de grote Spaan se club en Brocic, die in Brussel werd gehouden. BELGIë INTERNATIONAAL MILITAIR KAMPIOEN. België is gisteren internationaal militair voetbalkampioen gewon nen. In het eindtournooi te Oran ze gevierden de Belgen namelijk zondag met 1—-0 in de wedstrijd tegen Tur kije. De ontmoeting Griekenland Frankrijk eindigde in een 32 zege voor de Grieken. België 3 12 0 4 Turkije 3 1113 Griekenland 3 1113 Frankrijk 3 0 2 1 2 ZUID-SLAVlë—PORTUGAL 5—1 Zuidslavië heeft zich geplaatst voor de halve finales van 't toernooi om de Europese voetbalbeker voor lan denteams. De Zuidslaven wonnen in Belgrado met 51 (rust 2—1) van Portugal en revancheerden zich daar mee voor de 2—1 nederlaag, die zij op 8 mei j.l. in Lissabon leden. Tegenstander van Zuidslavië in de halve finales is (waarschijnlijk) Rus land. heeft zelfs geen flits gezien, met zo'n vaart trof het „projectiel" zijn doel. Het was het antwoord op het Duitse doelpunt, dgt linksbinnen Schuier drie minuten tevoren op zijn naam schreef uit een pass van rechtsbuiten Woel- ler enmet medewerking van de Nederlandse linksachter Van Goos- willigen, die faliekant miste bij een poging de pass van Woeller te onder scheppen. Tegen het einde deed de vermoeid heid zich gelden, hetgeen duidelijk merkbaar was aan het spelgehalte. Bij een aanval op het Duitse doel zien we links doelman End, in het midden de Nederlander Eddie Zwier (met de bal op de stick) en rechts Wim de Beer. De wedstrijd kreeg meer het karak ter van een „struggle for life", waar uit in de laatste minuut Nederland nog als winnaar te voorschijn scheen te komen, toen De Beer nog een van zijn befaamde rushes ondernam. Op het kritieke moment werd hij echter door de Duitse defensie gestopt. Het riuel in de ware zin van het woord bleef onbeslist. De defensieve krach ten aan beide kanten bleken sterker dan de offensieve waarden, die even wel niet te onderschatten waren. Het Nederlands zaterdagelftal heeft zich zaterdag te Zwolle gere habiliteerd voor de 52 nederlaag, die het twee weken geleden tegen België leed. De wedstrijd tegen Frankrijk, evenals die tegen België voor het drielandentoernooi om de Challenge Fernand Canelle gespeeld werd door onze landgenoten duide lijk met 40 gewonnen en vooral de wijze waarop deze zege tot stand kwam, was verheugend. Het oranjeteam was ditmaal ge wapend met een enorme dosis geest drift, ook de techniek stond op een behoorlijk peil. De Franse formatie, die vooral na de rust een uiter mate zwakke indruk maakte, was volkomen kansloos en de uitslag vormt eigenlijk nog geen voldoende afspiegeling van het krachtsverschil. Nederland begon overrompelend- Talrijke dieptepasses brachten al snel onzekerheid in de defensie van de Fransen, waarbij het weifelende ingrijpen van doelman Roqueston ook al geen goed deed. Het ope ningsdoelpunt liet dan ook niet lang op zich wachten. In de tweede mi nuut reeds had rechtsbinnen Nieuw- straten succes met een van grote af stand geloste, felle schuiver, die in de uiterste hoek verdween (1—0). Toen de grote ammator in de oran je-voorhoede, linksbinnen Van Duyn, drie minuten later een slecht weg gewerkte bal met sen omhaal in een treffer omzette (2—0) was het pleit in feite beslecht. Wel herstelden de tricolores zich enigszins, waardoor een meer gelijk opgaande strijd ont stond, maar gevaarlijk waren zij slechts sporadisch. Daarentegen de den zich voor het doel van de met de minuut onzekerder wordende Ro- queton nog talrijke hachelijke situa ties voor. Na de hervatting was het Neder lands overwicht nog groter dan voordien. Een regen van corners daalde voor het Franse doel neer, maar pas de tiende hoekschop (na 21 minuten spelen) bracht succes. REAL MADRID GOOCHELT MET MILJOENEN Real Madrid, de vijfvoudige Euro pese kampioen, goochelt met miljoe nen. Volgens het Madrileense blad „Blanco y Negro", dat inzage kreeg in de boekhouding, zijn de jaarlijkse inkomsten ongeveer 90 miljoen pe setas (5,7 miljoen gulden). Er blijft van dit geld relatief echter weinig over niet meer dan 70.000 gulden want aanbelastingen moet per jaar ruim 20 miljoen pesetas (1,3 miljoen gulden) worden betaald en aan salarissen, premies e.d. ruim 50 miljoen pesetas (ca. 3,2 miljoen gul den). De club kan de baten uit de wedstrijden om de Europa-cup, ca. een miljoen gulden dan ook beslist niet missen. Ondanks het „geringe" jaarlijks batig saldo meer een boekhoud kundig foefje dan realiteit is Real Madrid uiteraard geen „arme" club. De totale bezittingen worden geschat op 950 miljoen pesetas 60 miljoen gulden. Het imposante Bernabeu sta dion en het bijbehorende sportpark, die gezamenlijk 4,3 miljoen gulden hebben gekost, hebben nu een waar_ de van 48 miljoen gulden de grondprijs is gestegen door uitbrei ding van het regeringscentrum de spelers worden begroot op een trans fer-waarde van 6,3 miljoen gulden (Di Stefano: 640.000 gulden, Gento 570.000 gulden en Puskas 510.000 gul den) en dan zijn er nog waardevolle sporttrofeeën en andere eigendom men tot een bedrag van 6,3 miljoen gulden.Geen prijzenkast dus, in Madrid, maar een bankkluis. Linkshalf Verburg zag toen zijn verre, hoge schot in het net belan den (30). Bij de 12e hoekschop in de tweede helft drie miuten na de derde treffer, was het opnieuw raak. Ditmaal stelde de gevaarlijke rechts buiten Bergstra doelman Roquetcm met een gave kopbal voor een vol dongen feit (4—0). Daarbij bleef het, hoewel de Oranje-aanvallers spe ciaal linksbuiten Van Hal, die overi gens door rechtsback Cardot goed bewaakt werd nóg een vrij groot aantal kansen kregen en de Franse doelman nog tweemal de steun van zijn achterspelers nodig had om een treffer te voorkomen. Uitblinkers in het Nederlands team, dat voor een attractieve weel- strijd zorgde, waren de beide bin- nenspelers Nieuwstraten en Van Duyn, en rechtsbuiten Bergstra. Van de tegenvallende Fransen kwamen alleen rechtsback Cardot en rechts half Nionot boven de grauwe mid delmaat uit. LFC-TONEGIDO 4—0 Om de KNVB-beker Het record van LFC is nog steeds niet gebroken! Ook in de vijfde wed strijd in de tweede ronde om de KNVB-beker, ditmaal tegen 't Voor- burgse Tonegido, is het de witzwar.- ten niet gelukt het ongeslagen record te doorbreken, daar de geelzwarten de strijd met 40 in hun voordeel wisten te beëindigen. De eerste helft van de wedstrijd was nauwelijks vijf minuten oud of LFC wist door een fraai doelpunt van D. Sira de leiding te nemen (10). De thuisclub bleef aanvallen en zette het doel van Tonegido on der zware druk. Enige minuten later was het bijna 20 doch doelman Vingerling verrichtte een van zijn fraaie reddingen. Na 30 minuten was het J. v. d. Heyden, die de terug springende bal van de nu falende doelman opving en onhoudbaar in de touwen joeg (2—0). LFC bleef door drukken en hier bleek duidelijk, dat de voorhoedespelers er deze middag op uit waren om zoveel mogelijk op het doel te schieten. Doch ondanks het grote veldoverwieht bleef de stand tot aan de rust 20 in het voordeel van de thuisclub. De tweede helft was nauwelijks begonnen of D. Sira- scoorde op prachtige wijze (30). Met deze voorsprong gingen de kanaries het wat kalmer aan doen en kregen de wit-zwarten wat meer bewegings vrijheid om hun tegenaanvallen op te bouwen. Maar ook keeper Van Leeuwen bleek deze middag in een goede vorm te verkeren en wist vele schoten op zijn veste op fraaie wijze te keren. Acht minuten voor het ein de kwamen de geelzwarten nog een maal terug naar het doel van Tone gido en opnieuw was het raak. Even. als J. v. a. Heyden. die in deze wed strijd twee van dé vier doelpunten voor zijn rekening nam, deed ook D. Sira dit en hij was het die nummer vier achter doelman Vingerling de poneerde. De wedstrijd had een zeer sportief karakter. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Neder land: HKV—Sportlust 11-6. Promotie naar de hoofdklasse: Alge meneSpangen 2-5 (Spangen promo veert) ZH Tweede klasse A SperwersSwift 1-4 Standenlijst kampioenscompetitie HKV 4 4 0 0 8 38—26 Westerkwartier 4 3 0 1 6 34—26 Wordt Kwiek 3 1 0 2 2 19—20 Sportlust 2 0 0 2 0 10—25 ZKC 3 0 0 3 0 24—28 HILLEGOM—OUDEWATER 1—0 "t>e belangrijk* wedstrijd voor de promotie Iiillegom- Oudev. ater is geëindigd met een uitslag 0. In een tamelijk tamme wedstrijd, de zenuwen speelden mee, wist Hille- gom drie minuten voor het einde de winst binnen te halen. Nadat Van Dijk de bal had weten vrij te ma ken, gaf hij deze door aan de vrij staande De Jong, die het leer precies voor de voeten van de aanstormende Buis wist te deponeren, die de bal voorbij de Oudewaterse doelman inschoot. Tijdens de gehele wedstrijd waren de achterhoeden van beide partijen uitstekend in vorm. De voorhoedemensen wisten de kansen niet te benutten. De Hillegommer Braam miste een drietal kansen door naast of tegen de lat te, schieten. WSBALTIOR 7—0 Na een betrekkelijk futloze eerste helft heeft WSB in het tweede ge deelte van de wedstrijd door wat meer tempo in de aanval in te leg gen met de grote cijfers van het Ter Aarse Altior weten te winnen. Voor de wedstrijd werden Jan Ne- deygtigt en Fl. Meeuwenoord, die beiden hun laatste wedstrijd voor WSB speelden en in die volgende competitie voor Van Nispen uit de gilk uitkomen, met bloemen gehul digd. Van de vele voor de rust open staande kansen wist alleen Meeu wenoord te profiteren, toen na 25 minuten spelen de doorgebroken Jan van der Voort zijn clubgenoot voor de laatste maal in de gelegenheid stelde voor WSB te scoren (10). Kort voor rust viel de Altior- doelman uit en zijn vervanger heeft aan de tweede helft geen goede her inneringen. Mede doo. zijn fouten wist VVSB de score tot 70 op te voeren, waarvan Jan van der Voort het tweede en derde doelpunt voor zijn rekening nam. Enige minuten na het derde doelpunt kreeg Jan Ne- derstigt zijn kans en na het omspe len van de Altior-doelman scoorde ook hij in deze wedstrijd het laatste doelpunt voor WSB. Hpnny van Eeden maakte het vijfqe doelpunt door een fout van de doelman af te straffen en M. Groot kopte uit een hoekschop het zesde doelpunt in de Altior-touwen. Kort voor het einde strafte Jan van der Voort een slech te uittrap van de Altior-doelman af door voor de zevende maal voor WSB te scoren. WET. BOYS—ESTO 6—1 De beide wedstrijden, die de We- teringse Boys elftallen speelden te gen Esto waren allesbehalve neder lagen. Nadat het tweede een 31 overwinning had behaald wist het eerste elftal de stand op 61 te brengen. Reeds in de eerste helft bleken de Boys een groot overwicht te heb ben. Eep keihard schot van H. Zwaan bezorgde de thuisclub de leiding (1—0). Spoedig daarna wist Koos Schoo de voorsprong te vergroten (2-—0) en nog voor de eerste helft was verstreken werd voor 'de derde n.aal gescoord. Ditmaal vanuit een fraaie boogbal van Jos Wolken. Na de pauze pakte Esto wat beter aan. Het geluk was echter niet met de gasten. Een penalty werd door de goed in vorm zijnde De Rijk fraai gehouden. Een tweede aanval had meer succes. Nu wist Esto te scoren (31). Maar daarna was het met Bodegraven afgelopen. Steeds weer zaten de Boys op de helft van de gasten. Spoedig wist C. Boers twee maal achtereen te scoren en nog voor de tweede helft 20 minuten oud was omspeelde H. Zwaan de Esto-keeper en bracht de stand op 6—1. Bodegra- ven kwam niet -*erder meer dan een schot tegen de paal en enkele cor ners. ter, maar doelpunten blev-i uit, ter wijl enige uitvallen van Foreholte strandden op buitenspel. Toen Fore holte even in de verdediging ge drongen weid, maakte M. v. Dijk voor Foreholte de eerste goal (01). Lang beleefden ze daar geen plezier van, want de niidvoor van Kranen burg noteerde de gelijkmaker. Toen de bal via de paal in het net ver dween (1—1). Tegen de rust gaf Kranenburg wel de toon aan, doch weer slaagde Foreholte erin uit een hoekschop door M. v. Dijk, wederom eer. voorsprong te nemen (1--2). In de tweede helft dreigde Kranen burg met een hevig slotoffensief en Foreholte moest aanvankelijk alle zeilen bijzetten om onheil te voor komen. Eerst kreeg de midvoor van Foreholte nog een serieuze kans voor de alleenstaande Kranenburg-keeper maar even later strafte de Kranen burg-linksbinnen een fout af (2—2). De spanning steeg ten top, want de Voorhouters kregen meer kansen dan de Hagenaars, doch dit pakte ge heel anders uit. Nadat de linksbin nen enige malen op en over het Kra- nenburgse doel had geschoten en de rechtsbinnen de bal in het zijnet had zien belanden greep Kranenburg na 10 minuten de kans om eindelijk een voorsprong te nemen door de mid voor (32). Als men dacht dat Fore holte zich gewonnen zou geven, was men er naast. De strijd ging nu pas ontbranden en legio-corners op het Kranenburg-doel werden onderno men. Voorlopig echter nog zonder succes. Hoe meer de tijd verstreek, des te feller zag men de Foreholte- ploeg oprukken. Het laatste kwar tier van de wedstrijd was geheel voor de Voorhouters. Toen v. d. Lans nogmaals doorbrak bracht hij de stand verdiend op 33. Na nog enige hoekschoppert op het Kranenburg- doel eindigde deze, in de beste ver standhouding gespeelde, promotie ontmoeting. Een overzicht van de beslissingen in het betaalde voetbal, seizoen 1959-1960, geeft nog de volgende te spelen wedstrijden: Kampioenschap van Nederland: Ajax en Feijenoord. Afvaardiging naar toernooi om Europese voetbalbeker: na-competitie tussen Ajax, Feijenoord en PSV. Degradatie uit ere-divisie: Sittar- dia, Volendam en de verliezer van Elinkwijk-Blauw Wit. (Na behan deling van protest van Blauw Wit). Promotie naar ere-divisie: GVAV, Alkmaar '45 en winnaar van de na- competitie tussen VSV, DFC, Vites se en Noad. Degradatie uit eerste divisie: Rig- tersbleek en RCH, (of nummer drie van een extra competitie tussen de Graafschap, RBC en RCH). Voort zetting van de wedstrijd RCHLim- burgia. Bij een zege van RCH volgt een extra degradatie-competitie (uit eerste divisie) tussen de Graafschap, RBC en RCH. Promotie naar eerste divisie: Be Quick Gr., EDO, EBOH, Enschedese Boys en Heerenveen, Beslissingscompetitie 2e divisie: tussen 8 verenigingen (UVS, Zwar- temeer, de Baronie, Zwolse Boys, Ve- locitas, Xerxes, ONA en Rheden) om drie a vier plaatsen in het betaalde voetbal. Mogelijk treedt voorts de amateur kampioen van Nederland (Quick-Nij- megen, Gouda of Wilhelmina '08) toe tot het betaalde voetbal, RKVV DOCOS De resultaten van de gespeelde wedstrijden zijn: Adspiranten: War- munda e-Docos g 31; Docos d- SVLV c 50 (Docos kamp.); Docos e-UDO b 5—0; Docos h-SJC i 0—1. Junioren: Docos c-VVSB c 24; Docos e»Docos d 2—4. Senioren: Docos 4-Stompw. Boys 2 4—2; Docos 0-ASC 6 35; Docos 7- Rouwkoop 4 9—5. Juniorenwisselbeker: Docos A- Rouwkoop 1—2. Eén coureur en zes toeschouwers gedood Tijdens autoraces op het circuit van Aix les Bains is een loopbrug over de piste ingestort. Hierbij ver loor de Britse coureur Chris Threl- fall en vier toeschouwers het leven. Voorts werden twintig personen ge wond, van wie vier zwaar. Twee hunner zijn later aan hun verwon dingen bezweken. Het ongeluk gebeurde in de vierde ronde toen vijf racewagens onder de loopbrug, gereserveerd voOr organi satoren, deelnemers en journalisten, door zouden rijden. De brug was zwaar belast, en een voorgeschreven versterkingsmaatregel was achter wege gebleven, terwijl naar geblekeh is het gebruikte materiaal in slechte staat verkeerde. Onder het gewicht van de voor deze wrakke stellage veel te veel toe schouwers stortte de brug in op het moment, dat vijf wagens kwamen aanstormen. En met de stukken van de brug vielen 50 of 60 mensen op de baan. De eerste wagen, de Elva- DKW van Chr. Threffall reed op hen in, en de volgende wagens kwamen alle met elkaar in botsing. Bijna alle bij het ongeluk betrokken personen werden gewond, de meeste licht. Maar Chris Threlfall en vier toe* schouwers verloren het leven, en een twintigtal kijkers werd zwaar ge wond. De tóestand van vier hunner was zorgwekkend. Op het moment dat de loopbrug instortte had de Brit Taylor Trevor in een Lotus-Ford de leiding met bij na 350 meter voorsprong op de Ne derlander Lex Biels in een Cooper. Threlfall reed in derde positie en had een vaart van ongeveer 200 km. per uur toen de brug het begaf. De race werd na het ongeluk afgelast, Na het ongeluk ontstond geen pa niek. Hulp werd zonder verwijl ver leend, zeven ambulances waren vrij wel onmiddellijk ter plaatse en wer den bijgestaan door reddingsgroepen van de brandweer, de gendarmerie en talrijke toeschouwers, die naar vermogen hielpen. Kort na het stop zetten van de race ontstond echter een incident toen een aantal onte vreden kijkers zich naar de loketten begaven en hun geld terug eisten. Een onderzoek zal worden inge steld naar de oorzaak van het onge luk die thans nog niet duidelijk is. Volgens voorschrift had de brug aan beide kanten afgeschermd moeten zijn door twee meter hoge schilden op dat de personen, die de brug ge bruikten om de piste over te steken, niet zouden blijven staan om naar de raee te kijken. Deze schilden wa ren echter niet aangebracht. Op het moment van het instorten bevonden zich veertig a vijftig personen op de brug, maar het is niet zeker of zij daar stilstonden of alleen maar over staken. Was de brug te licht van con structie of was zij overbelast? Dat moet het onderzoek uitwijzen. Een ernstig ongeluk heeft gistermid dag een schaduw geworpen op de dqor de Nederlandse autorensportvereniging op het circuit van Zandvoort gehouden sportwagenraces. In de eerste race voor sportwagens raakte les Langestraat die in zijn klasse een grote voorsprong bad, bij het uit komen van het bos in een dwarsslip en vloog met een snelheid van bijng 130 km. over de kop. Met ernstige verwon dingen aan hoofd en armen en een shock werd Langestraat in bewusteloze toe stand naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht, De races werden ondanks het minder gunstige weer door 9.000 toeschouwers bijgewoond, die vaak spannende wed strijden zagen. Bij de speciale toerwagens bijvoor beeld voerde Visser een praehtig duel met Henk van Zalinge. Een duel, dat door van Zalinge werd gewonnen. Bij de rensportwagens ging het niet minder fel toe tussen Hildebrand, die als meest spectaculaire rijder de coupe Roosdorp kreeg, en de in de racesport teruggekeerde Maasland. In de laatste wedstrijd voor sportwa? gens, die als eerste selectie gold voor de internationale sportwagenraces, die de NAV op 3 juli op dit circuit houdt, was Wim Poll heer en meester. D§ laat ste selectie wordt gehouden in de sport wagenrace, die op tweede Pinksterdag (6 juni) aan de Grote Prijs van Neder land voorafgaat. In de tweede race voor dc klassen J., K. en L. sloeg de Austin Healey Sprite (klasse J.) van I. A. Lange, over de kop. Langestraat werd licht gewond, zijn wagen ernstig beschadigd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8