Scherp DUINSTREEK Leids facet van het Holland Festival De Leidse Jeugd Tour Derde gasslachtoller te Leiden overleden Twee jubilea bij Grofsmederij, Leiden Speeltuin voorbereid in Leiden-zuidwest Rode Kruiscolonne Leiden vergaderde DONDERDAG 19 MEI 1960 DE LETDSE COURANT PAOINA 2 Vier hoogstaande manifestaties Het Holland Festival 1960 krijgt in de Sleutelstad, naar het bestuur der Stichting Kunstmanifestaties Leiden heeft uiteengezet, een specifiek Leids facet Het betreft hier uitvoeringen, welke exclusief voor Leiden zijn. Een uitzondering vormt de opvoering van het dansdrama Ramayana, dat ook elders in den lande in het program ma is opgenomen. Het Leidse onderdeel van het Fes tival is verspreid over vier data. Op maandag 20 juni wordt een concert gegeven in net Waaggebouw. Dit concert is bij uitstek een manifesta tie der hedendaagse muziek. Uitge voerd worden werken van Debussy, Messiaen, Boulez, Pousseur, Webern en Strawinsky. Medewerking verle ren Wieb de Rook, sopraan, Ileana Merita, alt. en Monique Martin, re- citante. De instrumentale solisten zijn bijna alle leden van het Residentie Orkest en wel Jelle de Wit, fluit. Koos Verheul, fluit, Edward Witsen- burg, harp, Jenny Benhamou, harp, Louis Gall, gitaar, Jan v. d. Eynden, klarinet. Jan v. d. Meer, piano en ce lesta, Elie Poslawsky, viool en tevens leider van het ensemble, Henk van Calsteren, altviool, en Piet Veenstra. cello. Van Debussy wordt een van zijn laat ontdekte werken uitgevoerd. Douces chants de Bilities. Van Pierre Boulez, een begaafd dirigent en vruchtbaar componist wordt gespeeld de sonate voor fluit en piano (1946), de Belg Pousseur, promotor der elek tronische muziek, is vertegenwoor digd met Trois chants sacrés. Enkele onbekende werkjes van Igor Stra- winsky, o.a. gezangen naar teksten van Shakespeare, vormen het tegen wicht voor het supermoderne ele ment in het programma, dat zeker vele muziekminnenden de gang naar de Waag zal doen maken. Het Gemeng Toonkunstkoor geeft op dinsdag 28 juni in de Pieterskerk onder leiding van Iskar Aribo met medewerking van leden van het Con- Opdrachtrallye voor bromfietsen Bij voldoende deelname zal het co mité „De Leidse Jeugd Tour" een opdrachtenrit voor bromfietsen orga niseren op Hemelvaartsdag. Deze wedstrijd kan zowel met ploe gen, van max. 4 bromfietsen, als in dividueel gereden worden. Er zijn ploegprijzen en individuele prijzen In de ploegenwedstrijd zegde een buurtploeg en een „merken"-team reeds toe, deel te nemen. Op Hemelvaartsdag kan tussen ne gen en twaalf uur gestart worden. Deelnemers krijgen twee opdrachten waarvoor 150 km. gereden moet worden. De opdrachten zijn zó samengesteld, dat vele variaties mogelijk zijn, waardoor ook de puntenwaarderin gen ver uiteen zullen liggen Iedere deelnemer weet tijdens het rijden, hoeveel punten hij verdient. De aan tallen van de concurrentie weet men echter pas aan het eindpunt. De voorzitter van de „Leidse Jeugd-tour", de heer N. Vermeer, heeft deze keer geen zitting in ie jury. Hij gaat als deelnemer van, start. Dit is het gevolg van een uit daging door deelnemers van vroege re ritten. Men kan zich aanmelden bij: N. Vermeer, Formosastraat 31; N Jansen, Oranjestr. 18; Cranssen, Houtlaan 9. No. 539. Horizontaal: 1. oude vochtmaat, 3. term bij het schaak spel, 5. wiel, 7. water in Z.H., 9. ri vier op Java, 11. algemeen kiesrecht (afk.), 12. meisjesnaam, 13. het Oos ten, 16. eer. 17. lichaamsdeel, 19. ge malin v. d. zeegod Aegir, 20. ieder. Verticaal: 1. bloeiwijze, 2. dorp in N. Brab., 3. heilige taal der Boeddhis ten, 4. vervoermiddel, 6. stuk bouw land, 8. muze van het minnedicht, 10 spoedig, 11 alvorens. 14 gem. in N Brab., 15. ongaarne, 18. draaiende kap boven op een schoorsteen. Oplossing morgenavond- Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. roman, 5. paar, 6. Bach, 8. Est, 10 gas, 13. ale, 15- aalduiker. 16. dra, 17. sol, 18.'arm, 20. Tiel, 22. eden, 24. Es sen. Verticaal: 1. ra, 2. ore, 3. abt, 4. na 5. pagadet. 7 Heerlen, 9. stuur, 11. aar, 12. sla, 13. aks, 14. Leo, 18. als, 19. mee, 21- Ee, 23. Dn. certgebouw Orkest een uitvoering van de Hohe mes se van Joh. Seb. Bach. Dit wordt het zesde concert, dat Toonkunst in het kader van het Holland Festival verzorgt. De na men der solisten staan borg voor een perfectie vertolking: Elly Ameling, sopraan, Aafje Heynis, alt, George Maran, tenor, David Hollestelle, bas, Jan Keessen, viool, Wim Groot, trom. pet, Haakon Stotijn hobo, Leo v. d. Lek, hobo. Thom de Klerk, fagot, Hubert Barwahser, fluit, Jan Bos, corno da caccia, en Albert de Klerk, orgeL Een exponent van de dramatische kunst is op de eerste plaats een zeer bijzonder optreden van Han Bentz van den Berg op maandag 4 juli in de Leidse Schouwburg met de onver korte voordracht van Onder het Melkwoud van Dylan Thomas in de vertaling van Hugo Claus. Deze unie ke gebeurtenis voor Nederland is een grote prestatie van de heer Bentz van den Berg, die alle 31 rollen zal aangeven Een avond van hoog artis tiek gehalte. De Leidse manifestaties worden afgesloten met 't optreden op woens dag 6 juli in de Leidse Schouwburg van de Little Ballet Troupe from Bombay met het dansdrama Rama yana. De Indiase dansers en musici bieden een groots opgezette presen tatie. vergelijkbaar met het Europese pantomimische ballet- Het dansdrama is geïnspireerd op een oeroude verzameling heldendich ten uit het begin van onze jaartel ling. Het gebruik van maskers en ge- zichts-malce-up typeert de Indiase dansstijl. Gedanst wordt de geschiede nis van de strijd van de god Rama tegen zijn verschillende belagers. De sterk beeldende muziek speelt een grote en voorname rol in dit drama. Het twee jaar oude jongetje uit het Leidse gezin dat gisteren in zijn woning aan de Willem Klooslaan door gasverstikking getroffen werd, is naar wij hedenmorgen vernamen in het Academisch Ziekenhuis aan de gevolgen van de vergiftiging over leden. De moeder en een 4 maanden oud broertje van het kind kwamen reeds gisteren om het leven. Hedenmorgen werden twee jubilea gevierd bij de Koninklijke Neder landse Grofsmederij te Leiden. De feestelingen waren de heren E. Leu- gering en P. Sjardin, die ieder veer tig jaar in dienst van de Grofsmederij waren. De beide heren werden in de ver gaderzaal van de n.v. door de direc tie ontvangen. Bij deze gelegenhheid sprak de directeur, ir. M. C. de Jong hen toe. Hij memoreerde op de eerste plaats de loophaan van de heei Leugering in de kettingfabriek, waai hij be gon als lasser van kettingdammen. Later werd hij voorman in de toets loods, waarna hij als werkmeester der toetsloodsen werd aangesteld. De laatste jaren was hy werkzaam op het bedrijfskantoor van de kabelfa- briek. De jubilaris heeft zich, aldus spr„ in de loop der jaren ontwik keld tot een expert op het gebied van de kettingfabriek. Hij heeft bijge dragen, de naam van dè Leidse ket tingen hoog te^ houden. Ook de carrière van de heer Sjar din werd door de directeui gememo reerd. De heer Sjardin werd in de loop der jaren een voortreffelijk ket tingsmid, ruim dertig jaar smeedde hü „zwaardere maten" Dit stelt hoge eisen aan de smid en het vraagt tempo. De laatste jaren is de heer Sjardin werkzaam geweest op het bedrijfskantoor van de kettingfa briek. Hij heeft behalve het smidsambacht ook verschillende functies uitgeoefend bij de sociale fondsen van het bedrijf. Aan het slot van zijn toespraak over handigde ir. De Jong aan beide jubi larissen een enveloppe met inhoud, een Delfts-blauw herinneringbord en, namens de Kon. M\j voor Nijverheid en Handel, het vererend getuigschrift en een zilveren draagmedaille. Ach tereenvolgens spraken hierna nog ir. J. v. d. Hoek, bedrijfs-ingenieur, en de heren A. L. Verhoog (chef administratie kettingfabriek), B. Bekkering (namens ondernemings raad en collega's), de heer F. Olt- hoff (namens werknemers en on dernemingsraad), W F. v. d. Steen (chef bedrijiskantoor kettingfabriek) en de heer J. Ligtvoet, (namens de bedrijfsvereniging). Zij boden een aantal geschenken aan beide feeste lingen aan. die tot slot een welge meend dankwoord spraken TPF RI^NOEMTNGFN BIJ OPEN BAAR LA'"1®'* ONDERWIJS LEIDEN In twee vacatures in het onder wijzend personeel van de Du Rieu- school en de Dr. Van Voorthuysen- «chool, willen b. en w. voorzien door benoeming van mei. J. F. Bakker, lerares aan een Niiverheidsschool voor meisjes te Apeldoorn, en mej E. de Ruiter, onderwijzeres aan een openbare school voor g.l.o. te Arn hem. Na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs en de inspecteur van het buitengewoon 'ager onder wijs en met verwijzing naar de ter inzage gelegde stukken, stellen zij de raad voor, tot deze benoemingen te besluiten. De achttienjarige Jacqueline de Bruin uit Rotterdam, leerlinge van het St. Bonaventuralyceum te Lei den, is gisteren in het schoolgebouw van de trap gevallen. Ze werd met een hersenschudding opgenomen in het St. Elizabethziekenhuis. Het bestuur van qe afd. Leiden van de Ned. Kath. Ver. van handelsver tegenwoordigers e.a. St. Christoffel, nodigt zijn leden uit, hun echtgeno ten of verloofden mee te nemen naar de vergadering van vrijdag a.s. in de Harmonie (8.15 uur nam.) en naar de „verkeersavond", die na afloop van deze korte bijeenkomst gehouden wordt in het verkeerslokaal aan de Nieuwsteeg. De jeugd van de straat., en naar de speeltuin is de leuze, die de Bond van Speeltuinverenigingen voor Lei den en Omstreken reeds vele jaren voorstaat. Het was daarvoor dat het dagelijks bestuur van deze bond op 11 mei j.l. bijeenkwam met enkele bewoners van Leiden Zu>d-West om op uitno diging van laatstgenoemden te spre ken over de mi gelijkheid van de op richting van een speeltuin in deze nieuwe stadswijk. De vele problemen, die bij het op richten van een nieuwe speeltuin kunnen ontstaan kwamen hier ter tafel, maar de voordelen, die ter sprake kwamen waren voor de con tactpersonen uit deze wijk aanleiding, het bestuur yan de bond te verzoeken een praatavond te beleggen met de overige hierbij geïnteresseerde be woners, opdat een spoedige oprich ting van een speeltuin in Zuid-West kan worden tegemoet gezien. Het bestuur stemde hier gaarne mee in en werd besloten deze avond te hou den op maan Ja j 23 mei a.s. In het Boshuis - Achter Hoflaan 74—76. Het dagelijks bestuur vraagt nu alle bewoners van de betrokken wijk hun interesse te laten blijken en mede te streven naar een beveiligde "speelgelegenneid voor alle kinderen. „De Natuurvriend" OVER DARMLENGTE EN VOEDSEL VAN VISSEN De leden van de L'ejdse aquarium- houdersvereniging: „De Natuur vriend" hebben gisteravond veel kun- nen genieten, maar wat belangrij ker is ook zeer veel kunnen le ren, van het wetenschappelijk onder zoekingswerk dat is verricht door dr Ludwig Geisler, in verband met het natuurlijk voedsel van tropische vis sen. Even over 8 uur verwelkomde voorzitter C. Borghart de aanwezi gen. Hij deed enkele mededelingen betreffende het onderbrengen van de verenigingsbibliotheek in het verga deringsgebouw. Naar aanleiding van de in de komende maanden te hou den grote huiskeuring van aquaria, gaf de heer J. Visser, gerenommeerd vertegenwoordiger van de „Leidse School" in de Nederlandse aquaris- tiek, de leden vele aanwijzingen en tips. Vooral de esthetica van het aqua riuminterieur verdient bijzondere aandacht o.a. het bijtijds inkorten van te lange bladeren van de planten en het camoufleren van technische hulp. middelen. Voorts besteedde de heer J Visser aandacht aan de juiste bo demsamenstelling, waarbij de menin gen van de aanwezigen uiteen liepen, gezien de vele mogelijkheden. Na de pauze draaide de heer G. Veldhuizen de voortreffelijke band lezing van dr L. Geisler over het na tuurlijk voedsel van onze tropische vissen af, die verduidelijks werd met vele glasheudere kleurendia's. In- zijn inleiding sprak dr L. Geisler zijn dank uit aan de Nederlandse aqua riumliefhebbers voor de steeds groei ende samenwerking met hun Duitse collega's, waardoor het mogelijk is geworden dit research te verrichten. Willen wij onze vissen zoveel mo gelijk het veedsel geven dat overeen komt met hun levensbehoeften, dan hebben wij al een sterk .houvast" als wij er achter kunnen komen, hoe de samenstelling van de ingewanden van de vissen is. Grote darmlengte wijst op het gevaar van plantaardig voedsel; een geringe darmlengte is een aanwijzing dat men met een car nivoor te doen heeft. Het langdurig onderzoek, aldus dr Geisler, heeft tot resultaat gehad, dat vele problemen, waaronder die van de nakweek, nauw samengaan met het voedselvraagstuk. Haarscherpe kleurendia's gaven een juist beeld van de darmlengten van de verschillende dieren. De maagin houd van dieren kwam steeds over een met de darmlengte. Door dit we tenschappelijk onderzoek aldus spre. ker, is het mogelijk geworden onze exoten een menu voor te schotelen, dat meer in overeenstemming kan zijn met de levensbehoeften van on ze dieren. Tot slot werd bij verschil lende vissoorten op enkele details, betreffende de voeding, ingegaan. Deze leerzame avond werd besloten met de gebruikelijke verloting. Gisteravond hield de Colonne R. K.K. Leiden in haar oefen lokaal in het WeeshuL aan de Hooglandse Kerkgracht een bijzondere bijeen komst. In zijn openingswoord memoreerde de colonnecom.nandant, dokter H. P. Veldhuyzen, dat in verband met de nieuwe bestemming van het Wees huis, het oefenlokaal binnenkort moet worden verlaten, terwijl nog feen nieuwe ruimte beschikbaar is. r is nog overleg gaande met het ge meentebestuur van Leiden. Vervolgen^ reikte dr. Veldhuyzen de ondersch iding voor 20 jaar trou we dienst uit aan de res. groepscdt. de heer H. van Veen en die voor 10 jaar trouwe dienst aan zuster M. van Iterson en de helpsters A. Owel, M. J, Rosin, J. Wendt en W. Wendt. Als leidster helpsters met de Rode Kruis-rang van vaandrig werd geïn stalleerd mej. A. Owel. De medische staf onderging uit breiding door de benoeming van dokter H. C. Jasperse als pelotons commandant met de Rode Kruis-rang van le luitenant. Na dit officiële gedeelte werden enkele films vertoond. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob Johannes zn van K A. I. van Turenhout en H. Terp stra; Johannes zn van H. Schouten en H. Harteveld; Johannes Andreas Cornells zn van A. J. Driessen en J. M de Haas; Petronella Johanna Ma ria dr van P. van Klink en H. E. A. Wolvers; Tom zn van J. Castel en A. Rensink; Robert zn van J. H. Vlie land en M. Hartman; Margaretha Maria Josina dr van C. J. Sebel en T. M. A. van Dam; Johannes zn van P. H. J. Hakkaart en E. M. G. Wer ner. Overleden: H. W. Dekking 91 -jr weduwe van P. van der Heiden; A. Bevaart 77 jr man; W. van den Brink 37 jr echtgenote van H. Kra nenburg. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Verhaal en Lezer (Een onderzoek naar enige struc tuuraspecten van „Van Oude Men- schen, De Dingen die Voorbij Gaan' van Louis Couperus)", de heer W. Blok, geboren te Oegstgeest en thans wonende te Arnhem. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteeld „Ontleding van benzylhy- droperoxiden onder invloed van zu ren", de heer A. W. de Ruyter van Steveninck, geboren te Den Haag en thans wonende te Amstelveen. Leidse agenda DONDERDAG 19 MEI Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, propaganda-avond 8 uur St. Antonius Clubhuis. Jongerenkontakt, Kontaktavond v- Groep F (F), Clubhuis Hazewind- steeg. ZATERDAG. 21 MEI Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jeugd-EHBO, 3 uur. r.k. Lyceum. BIOSCOPEN De films in de week van 1320 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Zes mannen en een dan seres", 18 jaar. Studio: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Trianon: „Maigret en het raadsel van St Fiacre", 14 jaar. Rex: „De ruiters van de Missis sippi", 14 jaar. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Kok. Rapen burg 9. tel. 24807. Laatste Berichten CHROESJTSJEF OP WEG NAAR OOST-BERLIJN Premier Chroesjtsjef is donderdag ochtend per vliegtuig uit Parijs naar Oast-Berlyn vertrokken, vergezeld van de minister van defensie, maar schalk Malinofsky. Op het vliegveld zei hij onder meer te hopen, dat het binnen zes tot acht maanden in een gunstiger sfeer mo gelijk zal zijn een topconferentie te houden. Minister van buitpnlandse zaken Andrei Gromiko vertrekt vrijdag naar New York voor een bijeenkomst van de Veiligheidsraad waarom hij heeft verzocht wegens „agressieve daden" van de VS jegens de Sowjet- Unie. DE AANVARING BIJ BORKUM Uit een overzicht over de scheeps- botsing, die ten noorden van het lichtschip „Borkum" plaats vond ver nemen we dat vrijwel de gehele be manning van het Zweedse schip in de sloepen is gegaan. Eerst werd ge meld, dat het schip zinkende was, later dat het aan de grond was gezet en nog weer later dat het weer vlot was gekomen en ronddreef. Nord- deichradio sprak dit laatste echter weer tegen. De eerste sloep van de Zweed tel de zestien man. De Duitse redding boot uit Norderney nam hen over van de Nederlandse coaster „Wegro". Hoeveel man van de Zweed zich in de tweede sloep bevonden is niet ge heel duidelijk geworden. Eerst werd gesproken van 21 man, doch later van 17. Een Duitse kustvaarder, de „Nicola" rapporteerde, hen aan boord te hebben genomen. Voorts werd eerst gemeld, dat vier man op de „Mongabarra" gebleven waren, later, dat dit er twee waren. Inmiddels schijnt het wel vast te staan dat de gehele bemanning van het Zweedse schip veilig is. De „British Workman", ging na de aanvaring voor anker, maar heeft nu de reis naar Bremen voortgezet. De Zweed was geladen met auto's. LISSE Viering 25-ja ig beslaan „St. Isidorus" Lisserbroek 9 jubilarissen gehuldigd Woensdagavond heeft de afd. Lis serbroek van de kath, Landarbeiders- bond in het KAB-gebouw te Lisse het zilveren bestaansjubileum gevierd ln welke feestvergadering ook een aantal leden werden gehuldigd om- dat zij 40 of 25 jaar lid waren van de Katholieke Arbeidersbeweging. De feestavond stond onder leiding van de heer J. Salman, die onder meer de hoofdbestuurder H. Elferink en de wethouder van Haarlemmer meer, de heer Boogaard, welkom heette alsmede afgevaardigden van de „moeder"-afdeling Lisse en van bevriende organisaties, waarvan hij met name noemde de afd, Lisserdijk van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. Nadat voorzitter Salman zijn vreug de had uitgesproken over het feit dat de afdeling nu 25 jaar heeft gewerkt en ook bestaansrecht heeft gehad, gaf hij het woord aan de hoofdbestuur der de heer Elfering, die tot speciale taak had een aantal jubilarissen te decoreren. Hij nodigde de volgende personen uit om naar de bestuursta fel te komen: L. van der Lans en J. Mesman, die 40 jaar in de vakorga nisatie hebben meegelopen en pio niersarbeid hebben verricht in moei lijke jaren. Voorts de zilveren jubi larissen, de heren J. van der Ham. F. Kors, J. Kors, Timmer. Van der Veek, van Leeuwen, van der Laan en Hoogkamer. Dat zijn mannen om trots op te zijn, waaraan de jeugd een goed voorbeeld kan nemen, aldus de heer Elferink, Bovendien had hij de taak om namens het hoofdbestuur de heer H. Philipse, die vanaf de op richting bestuurslid is geweest, har telijk te huldigen. Hij schetste hem als een trouw bewaker der finan ciën, die de zaak goed vast weet te houden. Namens het hoofdbestuur bood hij hem een prachtig klokje aan. De voorzitter der afdeling Lisser broek deed hier een kist sigaren bij als dank der leden voor alle arbeid door hem verricht, terwijl zijn vrouw een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Wethouder Boogaard van Haarlem mermeer sprak namens de burge meester, die in het buitenland ver toeft. Het gemeentebestuur heeft veel waardering voor de vakbeweging om dat men werkt aan het geestelijk en maatschappelijk welzijn. Hoewel er een tekort is van 2 miljoen op de be groting moest er toch nog maar een enveloppe met inhoud af voor de Lis serbroek! Verder werd nog het woord ge voerd door de heren C. v. d. Aardweg namens de L.T.B., de heer J. Baak namens de afd. Lisse, de heer Hoog kamer namens de Propagandaclub en de heer Duwel als vertegenwoordi ger van de KVP-fractie van Haar lemmermeer. Aan het einde van het officiële ge deelte sprak voorzitter Salman een warm dankwoord voor de zeer vele blijken van medeleven, waarna het gezellige gedeelte aanbrak onder lei ding van conferencier Touw met zijn medewerkers. L.TJS. De jaarlijkse uitgaansdag voor de leden met hun dames op woensdag 1 juni a.s. gaat dit jaar naar de H. Land Stichting, Nijmegen. Ver trek 's morgens 7 uur Rolbrug, 7.05 Mariakerk, 7.10 hoek le Poellaan, 7.15 café Juffermans. Opgave voor deelname vóór 25 mei 's avonds 7 uur: C Th. v. d. Aardweg, Heereweg 56, tel. 3491; H. Tulen, Lis serdijk 494, tel. 3818; P. H. Hermans, Loosterweg 14, tel. 025327422 en J. N. v. Kesteren, le Poellaan 4, tel. 3674 Groene bloembollen veiling-. On. der directie van de Coöperatieve Bloem bollen veiling H.B.G. Lisse werd te Breezand een veiling van groen te veld staande bloembollen gehouden. De stand van de gewassen was best. Prijzen per bed van 3 R.R.: Tulpen: Albino 62.Kansas 50,Roland 7* 100,——; Glory of Noord wijk 70, The Bishop 60,Comtesse 90,-—; All Bright 40,Couleur Cardinal ƒ80,—; Olga 185,—; Ibis ƒ45,—; Early Queen 35,—; Parkiet Fantasy 50,—. Rosalie 2-jarig van gesneden 190,idem 1-jarig van gesneden f 130,idem pluis van gesneden 150.— Bedden van 4]/z R-R.: L'Innocence 7 per regel 190,—; idem 8 per regel 175,idem 9 per regel 160, LISSE (De Engel) ZUSTER EXUPERANTIA KREEG PRO ECCLESIA De directrice van het Sint Vincen- tiushuis te Lisse, zuster Exuperantia van de Liefdezusters van de H. Ca- rolus Borromeus, is door Z. H. de Paus bij gelegenheid van haar zil veren pro fessief eest onderscheiden met de gouden medaille Pro Ecclesia et Pontifice. In het bijzijn van het college van regenten werd haar, te midden van „haar kinderen" het pau selijk eremetaal opgespeld. Begin fe bruari bestond het Sint Vincentius- huis, waarin zestig voogdijkinderen leven, een kwart eeuw. In ons blad van morgen hopen wij uitvoeriger op deze aangelegenheid terug te komen. OUDERAVOND OPERETTEKOOR „DE ENGEL» Broeder Richarius opende woens dagavond de jaarlijkse ouderavond van het Operettekoor. Hiermede werd wederom aan het verzoek van vele ouders voldaan, die graag op de hoog te willen blijven met wat hun kind op het gebied van de zangkunst wordt bijgebracht. Spr. was blij dat velen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging, daar de kinderen de be langstelling van de ouders hard no dig hebben. Het Operettekoor, begeleid door het kleinorkest heeft haar bestaansrecht bewezen. Dirigent Br. Bernardinus kreeg loon voor zijn harde zwoegen en de ouders waren eveneens enthou siast. Met zang, dans en een declama. tie wisten het koor de aanwezigen te boeien. Als gastzangeres trad op me vrouw v. Dorpv. Heiningen, die aan de vleugel begeleid werd door mej. Scholtes. Frans v, Dusschoten als imitator, bekend uit het KRO-programma „Tierelantijnen", vulde de avond met voordracht en imitaties. LEIDSCHENDAM VOORZITTER R.K.A.V.V. NEEMT ONTSLAG Naar aanleiding van de degradatie van de tweede naar Je derde'klasse hebben de leden van R.K.A.V.V. een praatavond gehouden. Het is op die vergadering een echt Teharrewar ge worden waarbij de actieve voetbal lers de degradatie wilden toeschrij ven aan de leiding van het bestuur speciaal was betreft de training en de samenstelling van de elftalcom missie. Het gevolg van de uitgeoefende kritiek is, dat de heer J. Maiburg na zeven jaren de vereniging op energieke wijze als voorzitter te heb ben gediend, zich uit het bestuur en de vereniging heeft teruggetrokken. Voor RKAVV zal dit ongetwijfeld ernstige gevolgen hebben, te meer omdat de heer Maiburg persoonlijk zeer veel voor de voetbalvereniging heeft gepresteerd. Grond- en beschoeiingswerken Stompwijkseweg aanbesteeu. Door de dienst van gemeentewerken is gisteren openbaar aanbesteed: het plaatsen van een beschoeiing van ge wapend beton en het verrichten van grondwerken aan de Stompwijkse- weg over een lengte van circa 206 meter. Voor dit werk schreven 13 aannemers in. De hoogste inschrij ver was firma Bunschoten te Noord- wijk 44.480 en de laagste F. K. Or- sel te Leiden voor 30.950. De gun ning is aangehouden. HILLEGOM R.K. Invalidenbond afd. Bollen streek naar Heiloo Dinsdag 24 mei a.s. gaan de leden van de r.k. Invali denbond „St. Liduina" ter bedevaart naar Heiloo. Na aankomst aldaar is er om half tien een plechtige Hoog mis met predikatie door de geestelijk adviseur. Om 12 uur is de kruisweg en 2 uur het plechtig sluitingslof met opdracht en bloemenhulde aan Ma ria. Om ongeveer half vier vertrek ken de pelgrims uit Heiloo om daar na via Bloemendaal en Zand voort huiswaarts te keren. In Groenendaal wordt dan nog even gepauseerd voor een kop koffie. Ongeveer zes uur kunnen allen weer thuis verwacht worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen KDC heeft het winter seizoen beëindigd. De strijd om de v d. Ankerbeker is voor dit jaar weer gestreden. In de eerste klasse werd winnaar Jac. Freke en in de tweede klasse was dit J. R. van Sloo- ten. In de gehouden wedstrijden voor het kampioenschap van de LDDB wist C. de Winter beslag te leggen op de 2de plaats in de tweede klasse. Dit was een prachtig succes voor de Winter. Verder hoopt KDC in de ko mende maanden de aandacht te wij den aan schooldammen. De bedoe ling is om iedere maandag hieraan enkele uren te besteden en zo te trachten de vereniging nieuw leven in te blazen. Inmiddels is KDC met 10 leden aan de zomercompetitie begonnen. De eerste avond leverde enkele spannen de partijen op. De volgende uitslagen werden geboekt; Am. van Beelen— A. Verhoog 20; J. R. van Slooten J. Schoneveld 02; C. de Winter—J. Heemskerk 02; H. Koele wijnH, Voorzaat afgebr. RIJNSBURG Geboren: Eugenius Joseph zn van S. J. de Geus en A. Zirkzee. Overleden: G. Heemsbergen echt genoot van N. van Egmond 66 jr. Ondertrouwd: J. J. Kruijt 25 jr en M. P. den Haan 26 jr. Getrouwd: C. dc Mooij 27 jr en H. C. de Heij, 20 jr, Leidschendam; J. de Mooij 29 jr en N. van Klaveren 30 jr. De 27-jarige Belgische schip persvrouw N. J. Genstserie is giste ren in het Hollands Diep nabij de Moerdljkbruggen verdronken. De vrouw struikelde op het motorschip „Edmon" over opgestapelde luiken, verloor het evenwicht en sloeg over boord. Zij was moeder van twee kin deren. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2