RUYS RUYS Chaos door proiesien en vechtpartijen bij criterium te Steenbergen ,De Gouden Cirkel DOKTER JANE Uitslagen en klassementen DINSDAG 17 MEI 1960 DE LELL 'SL COUKA1M i ZWARTE DAG VOOR RONDE VAN NEDERLAND Wim van Esi (na protest) won tijdrit, Peter Post veroverde leiding kantoormachines Elek Schwartz schept op (Advertentie) De Duitse specialist Otto Altweck was gistermiddag: officieel de snelste in de 44 km. lange tijdrit van Kruiningen naar Steenbergen. Maar in de annalen van de elfde Ronde van Nederland zal de naam van Wim van Est als winnaar van deze rit geboekstaafd worden. Want de Bra bander, die door een val 20 seconden langzamer dan Altweck was geweest, protesteerde tegen „stayeren" van de Duitser en kreeg na een urenlang onder zoek gelijk van de jury, die Altweck dertig strafsecondcn oplegde. En dat kostte de Duitser de eerste plaats ten gunste van Wim van Est. Verreweg het voornaamste resultaat van deze aan incidenten rijke tijdrit was echter, dat Peter Post er volgens de verwachtingen in slaagde, Roger Baens de eerste plaats in het algemeen klasse ment afhandig te maken. De Amster dammer was 38 seconden sneller dan de Belg, zodat hij bij het begin van het avondcriterium in Steenbergen een voorsprong van zes seconden had. Eens te meer is het duidelijk gewor den, dat het in ons land onmogelijk is een tijdrit te houden op de openbare weg. In alle voorgaande ronden van Nederland was in die „ritten van de waarheid" altijd slechts de halve waar heid naar voren gekomen door allerlei omstandigheden van buiten. En de rit van Kruiningen naar Steenbergen vorm de geen uitzondering op deze regel. Ge zien de ervaringen had de organisatie, zo zij perse een individuele krachtme ting wilde laten verrijden, dit beter op een afgesloten circuit kunnen doen. Het TT-circuit in Assen, waar donderdag avond een minder geslaagd criterium werd gehouden, zou daarvoor een ideale kampplaats zijn geweest. Nu had men het zelfs gepresteerd om na 10 km. de renners een onbewaakte overweg te laten passeren en dat hier door onregelmatigheden niet konden uitblijven, was duidelijk. Men had wel op de overweg chrono- metreurs geplaatst, die opdracht hadden precies het tijdverlies van eventuele slachtoffers van hét treinverkeer op te nemen, opdat dit verlies later vergoed zou kunnen worden, maar het werke lijke verlies, dat een renner lijdt als hij in zijn balans en ritme gestoord wordt, is nu eenmaal niet in seconden uit te drukken. Daarom was het ook wel begrijpelijk, dat de tempobeul Wim van Est zich niet stoorde aan het rode flikkerlicht, dat een naderende trein aankondigde en aan de zwaaiende mensen vlak voor de overweg. Want „den Wimme" rijdt de laatste dagen weer als een. der besten en SIKKENS DWINGT ADO II EEN GELIJK SPEL AF, 7—7 Het sterk geachte ADO II heeft het zondag j.l. tegen Sikkens niet gemakke lijk gehad. De Hagenaars mochten trou wens van geluk spreken, dat Sikkens bij het ingaan van de laatste slagbeurt zich in de stand had vergist. De Sassenhei- mers waren namelijk van mening dat ADO in de laatste inning slechts 2 punten had gsscoord. Toen eerst Sint de achterstand had verkleind en op de honkslag van Bak- kum de thuisplaat binnen het bereik lag van Richardson en Hoorn, liet de Ame rikaanse speler Marvin zich insluiten, hetgeen beslist onnodig was. Het werd een bittere ongoocheling voor Sikkens toen men bemerkte, dat de eindstand hiermede 77 was geworden en de overwinning voor de pas gepromo veerde ploeg verloren was gegaan. Aan slag werden voor Sikken9 de beste prestaties geleverd door Richard son, Marvin, Kloos, Bakkum en Sint; bij ADO kwam het slaggeweld van Scherpensee, Winklaar en De Jong. In het veld werden enige 2wakke mo menten afgewisseld door zeer sterke, waardoor de strijd mede door het ener verende scoreverloop een aantrekkelijk karakter had en voor de derde klasse op goed peil stond. Voor ADO wierp Brouwer 11 x 3 slag, 7x4 wijd en kreeg 6 honkslagen tegen. Groen stond voor Sikkens op de werpplaat en zorgde voor 7x3 slag, 4x4 wijd en kreeg 4 honkslagen tegen. A.s. zondag om half elf speelt Sikkens zijn tweede thuiswedstrijd van dit sei zoen en wel tegen Laakkwartier II. Hoewel verrassingen nooif uitblijven, verwachten wij toch, dat het derde suc cesvolle resultaat voor de thuisclub is weggelegd. hij had er evenals Altweck trouwens alles op gezet om de tijdrit op zijn naam te brengen. Van Est reed dus door, kwam in aan raking met een van de chronometreurs en rolde midden op de spoorbaan van zijn fiets. Gelukkig was de trein nog ver genoeg om Van Est gelegenheid te geven met zijn karretje in veiligheid te komen. Zonder tijd te gunnen om zijn materiaal na te kijken ging Van Est ver der. Dit Incident kostte hem aanvanke lijk de zege. Want terwijl Altweck de 44 km. in 56 min. 39 sec. had afgelegd met het fantastische gemiddelde van 46.601 km. per uur bleek Van Est er precies 20 seconden langer over gedaan te hebben op een fiets, waarvan het achterwiel slingerde en zonder remmen. In dit licht bezien was zijn tijd van 56 min. 59 sec. (gemiddeld 46.329 km. per uur) een morele overwinning. Daarbij bleef het niet. Want het kwam ploegleider Klaas Buchly ter ore, dat Altweck bij het in lopen van Schalk Verhoef gestayerd zou hebben. En toen hij uit de mond van ge tuigen enige vastheid kreeg diende de combinatie Buchly-Van Est prompt een protest in. Het kostte de jury uren om die getuigen te achterhalen, maar het resultaat was, dat Van Est gelijk kreeg en Altweck met dertig strafseconden op de tweede plaats belandde. Ook Schalk Verhoef, Piet Damen en Bram Kool kregen strafseconden omdat zij zich aan eenzelfde overtreding had den schuldig gemaakt. Hoe de overigen reden. Een verrassing was, dat Bas Maliepaard zich in 57 min. 29 sec. nog voor Peter Post op de vierde plaats nestelde. Post reed voor de leiderstrui in het algemeen klassement, maar veroverde die niet zo overtuigend als verwacht was. Want een achtervolger van zijn klasse moet tot een beter resultaat in staat zijn dan de 57 min. 55 sec., die hij nu liet afdruk ken. Met bijzonder veel spanning werd de binnenkomst van de laatste twee renners afgewacht. Jaap Kersten had zich voor zijn doen uitstekend geweerd, maar zakte toch naar de vijfde plaats in het klassement. Vlak achter de Lim burger finishte Roger Baens in 58 min. 33 sec. De Belg was zes seconden te langzaam geweest en daalde af naar de tweede plaats. Derde in de algemene rangschikking werd Coen Niesten, die een bijzonder goede tijdrit had gereden in 58 min. 30 sec., terwijl Toon van dor Steen in eigen streek zich met een tijd van 58 min. 53 sec. in het bezit van de vierde plaats" stelde. Onwaardig gedoe in Steenbergen. Gisteravond is de Ronde van Neder land in Steenbergen ontaard in een ont stellend sportdrama. Nog nooit heeft een Nederlandse wielerwedstrijd een derge lijke chaos te zien gegeven. De aanleiding van deze enorme ver warring, waarvan duizenden toeschou wers op het circuit KaaistTaat, dat voor het criterium van 65 ronden (80 km.) was uitgekozen, getuigen waren, was het besluit van de wedstrijdcommissarissen om de Duitser Altweck dertig strafse conden- wegens „stayeren" in de tijdrit te geven. De Duitse ploegleider, Rolf Baier, kwam onmiddellijk na het be kend worden van deze beslissing zijn protest indienen. Intussen was het acht uur en daarmee was de tijd voor het vertrek van het criterium aangebroken. De Duitse Torpedoploeg weigerde te starten alvorens het protest van hun lei der was behandeld. Maar de jury wenste niet langer te wachten en liet Steen bergens burgemeester, mr. J. M. van der Meer, het startschot geven. De Duitse renners waren intussen van het circuit verdwenen. Maar toen gebeurde het. De Duitse ploegleider kwam met zijn ren ners bij de jurytafel en gaf te kennen, dat zijn équipe toch wenste te starten in afwachting van een later op de avond gearrangeerde bespreking inzake de kwestie-Altweck. De juryleden, de po litie, het plaatselijk comité en vele bui tenstaanders trachten daarop de door de smalle straten van Steenbergen jagende meute tegen te houden. Vele renners stapten onmiddellijk af. maar anderen wilden hun goede positie niet zo maar prijsgeven. En terwijl de man aan de microfoon herhaaldelijk probeerde de renners tot staan te brengen, draaiden Jo de Roo en een twintigtal anderen de ene ronde na de andere, luid razend en tierend hun weg door de menigte zoe kend. Toen zij uiteindelijk vastliepen in de fuik, die aan de eindstreep was ge vormd, begonnen enkelen, vooral De Roo, de Belg Anthonis en de nieuwbak ken oranjetruidrager Peter Post hun woede te koelen op de wedstrijdcommis sarissen en op de renners, die na de eerste sommatie waren afgestapt. Het waren woeste taferelen, waarbij hier en daar vuisten uitschoten. Chaos bleef voortduren. Het publiek ging er zich mee be moeien en het duurde geruime tijd voor de jury, die op deze avond heeft getoond niet voor haar taak berekend te zijn, de orde weer had hersteld en de renners, nu voor een criterium van vijftig ronden, Het vertrekken. De Duitsers waren er bij, maar enkele rijders van de Slm- caplocg, zoals Jo de Haan, Schalk Verhoef en de Belg Anthonis, waren zo verbolgen over de gang van za ken, dat zij pas na enkele minuten achter de anderen aangingen. De Ronde van Nederland draaide weer, maar de sfeer van sportiviteit was verdwenen. De leiding van dit wie- Ierevenement heeft zich zelf en wat erger ls de Nederlandse wie lersport ernstig geblameerd. Tijdens het criterium bleef de chaos voortduren. Niemand wist in het begin, wat er in het fel op premies jagende veld gebeurde, zeker niet de duizenden toeschouwers langs het parkoers, voor wie dit spektakel uiteindelijk was op gezet. Want door de onregelmatigheden tijdens de start zwierven her en der renners over het 1250 meter lange, fees telijk geïlumineerde parkoers. Halver wege de wedstrijd kwam er enige hel derheid. Voorop reden Altweck, Pauw en Zilverberg, die het peloton dubbel den. De Brabanders liepen warm, toen Wim van Est en Piet Steenvoorden op hun beurt de hoofdmacht verlieten en eveneens een ronde namen. Het slot van deze wedstrijd was even verward als het begin. Want toen de jury Gijs Pauw als winnaar van het criterium aanwees, diende Wim van Est een protest in. Naar zijn mening en die mening werd door zeer velen gedeeld had men het veld een ronde teveel laten rijden en bij de voorlaatste doorkomst was Wim van Est het eerst over de streep gegaan. Achteraf bleek, dat Wim van Est niet officieel had geprotesteerd tegen de uit slag van het criterium. De jury besloot echter, om alles niet te ingewikkeld te maken, het resultaat van het criterium niet mee te laten tellen voor het alge meen klassement. FRANZ BINDER NIEUWE OEFENMEESTER P8V De Eindhovense ere-divisieclub PSV heeft een nieuwe trainer: de 48-jarige Oostenrijker Franz Binder, die op 15 juni zijn werkzaamheden bij de Eindho- venaren zal beginnen. Het contract werd gisteren getekend. De laatste zes Jaren was Binder oefen- meester bij FC Neurenberg, daarvoor werkte hij twee jaar als trainer bij Jahn Regensburg. Binder, die onder de naam Bimbo Bin der in geheel Europa vermaardheid ge noot als topscorer, speelde bijna twin tig jaar als midvoor voor Rapid Wien. In die tijd kwam hij 55 keer uit voor het Oosterijkse elftal en maakte hij tevens deel uit van het beroemde „Wunder- team" van Hugo Meissl. Voor Rapid scoorde hij in die twintig jaren meer dan duizend doelpunten. FINALE EUROPESE BEKER EEN GOEDE ZAAK Hampdenpark te Glasgow is uitver kocht en dit betekent, dat 135.000 men sen de morgenavond te spelen finale van het tournooi om de Europese voetbalbe ker tussen Real Madrid, de bekerhouder, en Eintracht Frankfort zullen bijwonen. De laatste staanplaatsen gingen zater dag in de voorverkoop grif van de hand. Tot deze massale belangstelling hebben zeker behalve dan natuurlijk de faam van Real Madrid bijgedragen de overtuigende overwinningen die de Duit sers in de halve finale op Glasgow Ran gers behaalden. De recette wordt becijferd op 53.000 pond sterling (561.800 gulden) waarvan vijf procent naar de Europese voetbal unie gaat. De Schotse voetbalbond strijkt tien procent op, maar deze draagt ook de kosten van de organisatie en van het banket. Eveneens tien procent van de recette ontvangt Queens Park Glasgow, een amateurclub, die uitkomt in de Schotse tweede klasse en die eigenaar is van Hampdenpark. Boven de recette komt nog een bedrag van 8000 pond (ruim 84.000 gulden) aan televisierechten, welk bedrag wordt ver deeld onder de twee finalisten, de Euro pese voetbalunie en de Schotse voetbal bond. De totaal-inkomsten voor elk der finalisten, Real en Eintracht, uit deze finale ligt zo om en nabij de 20.000 pond (212.000 gulden). En dan te weten, dat de tiscus van het kapitaaltje, dat met deze finale gemoeid is, geen cent krijgt. Immers, sinds twee jaren heft de fiscus in Groot Brittannië geen vermakelijkheidsbelasting op sport gebeurtenissen, ook niet wanneer er profclubs bij betrokken zijn. Zoals in dit geval met Real Madrid. Van de 135.000 toegangskaarten zijn er 2500 naar Duitsland gegaan en 2000 naar Spanje. Over de overige Europese landen zijn totaal 4000 kaarten verdeeld. Het Nederlands elftal, dat hedenmorgen van Schiphol vertrok voor de wedstrijd van morgenavond in Zürich tegen Zwit serland, was gisteravond in een Amster dams hotel te vinden. Op deze foto waarop we coach Elek Schwartz de soep zien opscheppen. V.l.n.r.: reserve Cor van der G(jp, Eddle Pieters Graafland, Elek Schwartz. Ach- BRIDGE LEIDSCHE BRIDGE-CLUB „DDS" Viertallen-oompetitie Voor de 16e ronde werden de volgende wedstrijden gespeeld: Team Verboogteam mevr. Reekera 4613; team mevr. Visserteam Krul 5027team Kuilmanteam de Nie 4530; team mevr. Seisteam Baggen 42—41. De stand is nu: 1. Team Baggen 13 21 497381 2. Team Verboog 14 19 545345 3. Team mevr. Visser 14 16 499417 4. Team Kuilman 14 16 474440 5. Team van Leeuwen 14 14 464478 6. Team Krul 14 13 436—459 7 Team mevr. Reekers 14 12 462434 8. Team mevr. Seis 14 7 363584 9. Team de Nie 13 6 326—630 SCHOENMAKER VERONGELUKT Vanmorgen is de 68-jarige schoen maker D. van Tiel, toen hij hardlo pend de Statenweg bij het Bentinck- plein te Rotterdam wilde oversteken, aangereden door een auto. Ernstig gewond werd hij naar het Zuiderzie kenhuis overgebracht, waar bij aan komst bleek, dat hij was overleden. De 24-jarige motorrijder H. uit Asten is gistermiddag te Maasbracht dodelijk verongelukt to^n hij een auto rechts wilde passeren. Hy raak te de auto met het stuur en vloog daarna tegen een boom. Het slachtof fer overleed ter plaatse. Hij was on gehuwd. ter hem Bennie Muller, reserve-doelman Jan van Drecht, Cor van der Hart, Henk Groot, reserve de Koning, Hans Kraay, bondsbestuurslid van Zon en (op de rug gezien) Tonny van der Linden. Midden op de voorgrond Coen Moulijn en Jan Klaassens. VEERTIG JAAR SCHIPHOL Van 2 tot 5000 luchtpassagiers Vandaag is het veertig jaar ge leden dat de KJL.M. de eerste geregelde lijndienst opende, n.l. tussen Amsterdam en Londen. Op 17 mei 1920 volbracht een klein de Havilland-vliegtuigje van de luchtvaartmaatschappij de tocht in 135 minuten. Sindsdien is Schiphol opgenomen geweest in het lijnennet van de KXJVI. en vele buitenlandse luchtvaart maatschappijen en heeft de luchthaven zich in veertig jaar tijds een vooraanstaande positie verworven onder de grote vlieg velden van de wereld. In 1920 werden er per dag van Schiphol twee passagiers vervoerd naar Londen, Thans kent de luchtha ven topdagen met meer dan 5000 aankomende, vetrekkende en doorreizende passagiers. Zes jongens en een meisje vormden in 1920 het personeel van de luchthaven, thans werken er 14.300 mensen. Tegen het einde van 1920 werd de tweede lijn vanaf Schiphol geopend: naar Hamburg en Kopenhagen. Nu is Schiphol verbonden met 120 ste den in de gehele wereld. kantoormachines Uitslag tijdrit: 1. Wim v. Est 56.59 met bon. 55.59; 2. Altweck 57.09 met bon. 56.39; 3. Jo de Haan 57.23; 4. Maliepaard 57.29; 5. Post 57.55; 6. Niesten 58.30; 7. Baens 58.33; 8. Verhoef 58.41; 9. Jarosze- wicz 58.45; 10. Van der Steen 58.53; 11. Zilverberg 59.29; 12. Palmans 59.39; 13. Reinicke 59.40; 14. Enthove 59.58; 15. Thomas 59.59; 16. Molenaers 1.00.01; 17. Cattaneio 1.00.07; 18. Zagers 1.00.08; 19. Joossen 1.00.18; 20. Kersten 1.00.19. De uitslag Criterium: 1. Pauw 63 km. in 1.37.02; 2. Altweck z.t.; 3. W. van Est 4. Zilverberg; 5. Steenvoorden allen in dezelfde tijd als de winnaar. Op een halve ronde: 6. van Shiys; 7. Kool; 8. Tüller; 9. Thomas; 10. Enthoven. Op een ronde: 11. Mahn; 12. Joossen; 13. Van Gompel; 14. Van den Eynde; 15. Guer- rini; 16. Niesten; 17. Tuytens; 18. Roks; Algemeen klassement: 1. Post 31 uur 58 min. 49 sec.; 2. Baens 31.58.55; 3. Nies ten 32.00.00; 4. Van der Steen 32.00.17; 5. Kersten 32.01.11; 6. Zagers 32.01.32; 7. Joossen 32.01.48; 8. Van der Eynde 32.02.1; 9. Maliepaard 32.04.01; 10. de Haan 32.05.47; 11. Van Est 32.08.06; 12. Rol 32.08.08; 13. Van Sluys 32.09.25; 14. Captein 32.10.19; 15. Marien 32.14.17; 16. Van Gompel 32.15.51; 17. Zilverberg 32.17.46; 18. Marinus 32.18.50; 19. Leroy 32.20.51; 20. Stolker 32.22.02. Algemeen ploegenklassement: 1. Loco motief 95.58.28; 2. Acifit 96.01.34; 3. Pi relli 96.02.53; 4. Radium 96.06.25; 5. Mi mosa 96.43.47; 6. Torpedo 97.10.24; 7. Simca 97.11.14; 8. Caltex 97.22.02; 9. Caballero 97.55.35. door Adeline McElfresh 26) r— HOOFDSTUK IX „Dat doet 'ie ook." Meneer Bates tuurde naar de lijst en daarna naar Jane. „Is Mary Cleves dus wél ge komen?" „Wat heeft ze?" wou mevrouw Ba tes weten, en Jane vertelde haar dat ze in verwachting was. Bill schoof z'n stoel achteruit. „Kom mee, meisje. We gaan meteen naar hem toe om eens met hem te praten. Gaat u ook mee, meneer Bates?" Maar deze schudde het hoofd. „Ik dacht erover een kaartje met Sam Christy te gaan leggen; ik moet 'm eens een keer op z'n kop geven. En mama krijgt een paar meisjes om naar de televisie te kijken.' Jim Cleves en zijn vrouw woonden in een klein huis aan de rand van het stadje, nog voorbij het gedeelte dat, zeer onparlementair, de dozenwijk werd genoemd. Die wijk kende Jane goed, ze had daar met haar vader op drie benauwde kamertjes gewoond. Haar vader had op de divan in de woonkamer geslapen tot hij zo ernstig ziek was geworden. Jane had toen haar kleine slaapkamertje aan hem afgestaan, zodat hij het tenminste iets geriefelijker kreeg. Ze trachtte de herinnering uit te bannen. „Ik zat erover te denken, Jane", begon Bill langzaam, alsof hij voelde dat hij zich op hachelijk terrein waagde, „wat gek 't eigenlijk is, dat Clay Morton zo precies wist dat al die mensen bij je zouden komen." Dat was iets waar Jane maar liever niet aan wou denken. Ze zag in ge dachten alsmaar Lance voor het raam van de wachtkamer staan. Hoe lang had hij daar staan wachten ,alleen? Ze had er toen niet aan gedacht het hem te vragen; in haar kwaadheid had 't haar ook niet van belang ge leken. Maar had hij - zou hij - „Dat weet ik." De verslagenheid in haar hart was duidelijk hoorbaar in haar stem. Het moest Lance wel zijn. Er was geen andere manier waarop de Mortons het hadden kunnen weten. „Zulke dikke vrienden is Clay Mor ton heus niet met zijn arbeiders." Bill parkeerde de auto. „Hier zijn we er." Het huisje met de verlichte ven sters maakte een gezellige en uit nodigende indruk. Een zacht spelende radio werd afgezet, toen Bill klopte. Een krachtig gebouwde jonge kerel met brede schouders deed de deur open. „Goeden avond, dominee. En dokter Langford wilt u binnen komen." Hij is niet verbaasd, dacht Jane, en besefte tegelijk dat zij 't wel was. „We dachten dat jij ons misschien op weg kon helpen, Jim", viel Bill met de deur in huis. „Jane - dokter Langford - heeft wat moeilijkheden, en -" „Ik neem mijn hoed voor u af, juf frouw." Jim Cleves wachtte de na dere uitleg niet af en Jane begreep dat hij van alles op de hoogte moest zijn. „Het begon de hoogste tijd te worden dat hier eens iemand tegen de Mortons in verzet kwam. Net als ik al tegen Mary gezegd heb „Wie is daar, Jim?" „De dokter", riep hij en vervolgde: „Mijn vrouw is bezig de kleine jongen naar bed te brengen. Zoals ik al zei, er is niemand die mij zal voorschrij ven naar welke doktér mijn vrouw mag gaan! Dan zoek ik wel een an dere baan. 'k Heb trouwens toch lang zamerhand genoeg van dat hele ge doe hier." „Meent u werkelijk dat ze dat ge zegd hebben? Hoe „Wacht even, Jane", waarschuwde Bill Latham. „Hoe is dat in z'n werk gegaan, Jim? Wie is er bij je ge komen?" Jim Cleves snoof. „Er is niemand bij me gekomen. Ik moest bij de chef komen, net als de anderen. Hij zei, dat ie gehoord had, dat mijn vrouw een afspraak met u had, dokter Lang ford, en dat hij er zeker van was, dat meneer Morton het op prijs zou stel len als ze naar een andere dokter ging. Ik heb 'm gezegd dat ik er niet over dacht." „En toen?" spoorde Bill hem verder aan. „Niets. Oh, hij herinnerde me er nog aan dat ik toch zoveel aan me neer Morton te danken had, en dat ik 't hem - de chef - maar niet kwalijk moest nemen. Hij deed ook alleen maar wat hem opgedragen was. Nou, maak u maar niet bezorgd hoor Hij lachte, een krote droge lach. „Ze kunnen me zonder reden niet op straat zetten en het feit dat mijn vrouw een dokter aardig vindt die de oude Morton niet aardig vindt, is heus geen reden genoeg. Nog lang niet." Jane voelde zich beter dan ze se dert het ongeluk gedaan had. Deze jonge reus, met z'n korte, harde lach en zijn vastberadenheid om voor zich zelf te denken, deed haar goed. Ze had gelijk gehad om terug te vechten, stelde ze vast. Het was inderdaad de hoogste tijd dat er eens iemand was die zich tegen de Mortons verzette en zij had 't minst te verliezen. Ze ging hier toch al gauw weer weg. Zodra de oude dokter terug was. En in die tussentijd, als zij er eens in zou slagen het juk dat Clay Mor ton zo zwaar op deze mensen liet drukken een weinig op te lichten Ze stak haar hand uit „Dank je, Jim Cleves. Je hebt mijn moreel precies het zetje gegeven dat het hard nodig begon te hebben." „Laat u zich er maar niet onder krijgen." Warm drukte Jim Cleves haar de hand. „Het waait wel weer over. Dat zult u zien." „Dat weet ik zo niet", Jane viel zichzelf in de rede toen mevrouw Cleves de kamer binnenkwam. „Hal lo, mevrouw Cleves. Ik had niet ge dacht u zo gauw terug te zien, maar ik vind 't erg prettig." Met een hartelijke glimlach zei het vrouwtje: „Wilt u niet gaan zitten? Foei, schaam je wat, Jim, je bezoe kers maar te laten staan". Maar haar standje ging gepaard met een liefdevolle blik en haar man liet het zich heel genoeglijk welgevallen. „Ik zal u eens wat zeggen", zei hij, nadat hij zich op de divan had laten zakken en z'n vrouw gezellig naast zich had getrokken. „Als u nu nog eens een paar anderen opzocht en ik morgen zo terloops zou zeggen dat u hier geweest bent. Dan brengen we van onze kant een bal aan het rollen." „Wat voor nut zou het hebben?" Nadenkend zei Bill Latham: „Mis schien niets. Maar je kunt nooit we ten. Al zou je ze daarmee alleen maar laten merken, dat je niet van plan bent ze de andere wang toe te keren". „Dét is 't", applaudiseerde Cleves. Die dominee is bij de hand schenen zijn gedachten te zeggen. „Gaat u bijvoorbeeld naar Pete Wood. Ik weet dat die ook bij de chef geroepen is. En Joe Murphy - zijn zoontje had mazelen. Naar die moet u zeker gaan. Ik werk met hem samen en dan kun nen we er gemakkelijk over be ginnen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9