140! DOKTER JANE De Gouden Cwkel tv r n.v.HET M©T©RHUIS Persbericht over uittocht van solisten bij Opera tegengesproken f. 538,- GARANTIE C VRIJDAG 13 MEI 1960 DE LfelDSR COURANT PAGINA 12 Docos Het programma voor a.s. zondag luidt als volgt: Docos 4Rouw koop 2 en Docos 5VVOA 2, beide om 14 uur in de Kikkerpolder. Docos (B)— Teylingen (B) en Docos (D)—UDO (B) 12 uur. Op zaterdagmiddag spelen de adspiranten als volgt: Docos (b)SJC (d) 3.30 uur; Docos (d)Teylingen (b) 4.45 uur; Docos (e)Teylingen (c) 4.45 uur; SVLV (e)Docos (f) 4 uur; Docos (g)Lisse (d) 3.30 uur. Pupillen: Docos aaASC cc 2.30 uur; Docos bbVNA aa 2.30 uur. Lugdunum bbDocos cc 2.30 uur en Roodenburg ccDocos ee 2.30 uur. 4 Jeugdelftallen gaan op toer nooi in Den Haag bij RAVA-VVP en Lenig en Snel. UDO Zaterdagmiddag spelen de pup. (aa) tegen SVLV (bb). aanvang 3.00 uur. Vertrek per fiets vanaf de Kerklaan te 2.15 uur. Zondag krijgen de pup. (bb) bezoek van LFC (cc) aanvang 12.00 uur. De adsp. (a) ontvangen Lisse (b) aanvang 1.30 uur. Adsp. c) gaan naar Lisse om daar Lisse (e) te ontmoe ten aanvang 12.00 uur. Vertrek per bus vanaf Leidse Buurt te 10.45 uur. De jun, (b) gaan op bezoek bij Docos (d), aanvang 12.00 uur. UDO 2 tenslotte speelt op eigen terrein tegen .LDWS 2, aanvang 3.00 uur. St. Bernardus Junioren, zaterdag middagbeker St. Bern. A—Quick Boys Boys A. aanvang 4 uur. Het vierde speelt een competitiewedstrijd en wel thuis tegen Stompw. Boys V, aanvang 12 uur. Zaterdagavond de wedstrijd voor ouden van dagen St. Bern. 1Oud Meer burg 1. Wij verwachten van iedere toe schouwer een duit in het zakje. Foreholte Zaterdag thuis om 2.30 u. de competitiewedstrijd Foreholte (c)— Warmunda (c). Zondag thuis 2.30 u. de 3e promotiewedstrijd van Foreholte tegen Kranenburg, welke ploeg thans bovenaan staat. Het kan er dus span nen! Warmunda Programma voor zater dag: VVSB (aa)Warmunda (aa) 2.30 uur; Warmunda (b)SJC (h) 4 uur; Foreholte (c)Warmunda (c) 2.30 uur. Zondag: Warmunda 2SJC 2 12 uur; Warmunda—SJC 2.30 uur. Woensdag 18 mei: Warmunda (c)Docos (g) 7 uur. Altior Programma voor zaterdag. Pupillen. Alphia aaAltior aa, aanvang 3.15 uur; Koudekerk aa—Altior bb, aan vang 2.30 uur. Vertrektijden. Alle pu- Nog vier zondagen zal de KNVB-toto dit seizoen doordraaien. Met toto nr. 128 zal de KNVB op zondag 12 juni haar poölwerkzaamheden tot het nieuwe sei zoen staken. Daar de voetbalcompetitie op zondag 22 mei grotendeels reeds is afgewerkt, zullen de pools van 29 mei. 5 en 12 juni worden aangevuld met bui tenlandse wedstrijden. Zo zullen o.m. wedstrijden uit de Duitse competitie worden opgenomen. Daar verschillende wedstrijden op de zaterdag worden, gespeeld, zullen voor de drie laatste toto's de poolformulieren reeds des vrijdags moeten zijn ingele verd. SCHAKEN pullen vertrekken per fiets vanaf het parochiehuis, aa om 2.30 u., bb om 2 u. en dd om 1.45 uur. Zondag. Senioren. In de voorronde om de KNVB beker speelt Altior zondag thuis tegen Schoon hoven. Aanvang half drie, le terrein. Junioren: Altior ADES A, aanvang 12 uur; Altior BAltior C, aanvang 12 u. Rijpwetering Het eerste en tweede elftal gaan zondag naar Oude-Wetering om deel te nemen aan de door Wet. Boys georganiseerde nederlaagwedstrijden. Rijpwetering 2 vertrekt om 11.15 uur en speelt om 12 uur tegen Wet. Boys 2, terwijl Rijpwetering 1 kwart voor twee vertrekt om te 2.30 uur Wet. Boys te bekampen. Voor de competitie vertrekt Rijpwetering 3 om één uur naar Lisse en speelt daar te 2.30 uur tegen Lisse 5. thuis gespeeld tegen Rijpwetering. Het eerste elftal speelt om half drie tegen Rijpwetering 1. Het tweede om twaalf uur tegen Rijpwetering 2. Er wordt ge speeld in wit shirt. Zaterdag spelen de Wet. Boys A thuis tegen WSB A om de junioren-wisselbeker. Aanvang kwart over vier. Ook de pupillen spelen zater dag thuis: het bb-elftal tegen ARC bb om half drie en het aa-elftal om kwart over drie tegen ARC aa. HANDBAL NIO Zondag spelen de senioren hun laatste wedstrijd tegen MMO. Deze wordt gespeeld op het terrein van MMO aanvang 12 uur. Vertrek half 12. KORFBAL Crescendo Programma voor zondag: voor de adspiranten is er een toernooi van Vicus Oriëntis in de Leidse Hout. Degenen die een aanschrijvingskaart ontvangen hebben, dienen tijdig, dus 10.30 u., aanwezig te zijn. Crescendo HKV 2 u. terrein Montgomerystraat. Hedenavond wordt om 7.15, u. een oefen wedstrijd gespeeld tegen een korfbal team van de Leidse Dekenfabriek Zaal berg, dat op zaterdag 21 mei in het be- drijfstoernooi mee moeten dingen naar een prijs. Het betere produkt De betrouwbare grondige service Goed geschoold, toegewijd personeel De moderne outillage van onze werkplaatsen OPEL en niet het laatst: de superieure kwaliteit en rijeigenschappen maakten tot de meest verkochte automobiel voor Leiden en omstreken in 1959. Ook in 1960 is er een steeds groeiende vraag naar deze bijzon dere wagen. De automobiel met de hoogste inruilwaarde. Weer zoveel redenen meer, om AMR. bij de keuze van Uw nieuwe wagen een bezoek te brengen aan ,,Het Motorhuis" en Uw keuze te doen uit de onvolprezen OPEL-serie. Showroom: Stationsweg 1 en 2. Kantoor, werkplaats en garage: Morssingel 1b- Hoge Rijndijk 5 Tel. 24741 l Advertentie» In de vijfde ronde van het zone schaaktoernooi te Boedapest heeft de Nederlander Van Scheltinga gewonnen van de Zweed Ahman. De Amsterdam mer heeft hierdoor de leiding genomen. Gisteren heeft Van Scheltinga zijn leidende positie verstevigd door een overwinning in de zesde ronde op de 1 afgebr. partij; 2. Bilek (Hong. pnt en 1 afgebr.; 3. Kozma (Tsjech) en Matanovic (Z. Slav.) beiden 3'/i pnt; 5. Clarke (G.B.), Bertok (Z. Slav.) en Mititelu (Roem.) elk 3 pnt en 1 afgebr. partij. TENNIS De loting, die werd verricht door de Britse ambassadeur in Nederland, sir Paul Mason, voor de wedstrijd Neder landGroot Brittannië voor de tweede ronde van het toernooi om de Davis cup (Europese zone) op de Mets-banen te Scheveningen, had het volgende resul taat: Vrijdag: enkelspelen: Wim Maris— Billy Knight en Piet van Eijsden Michael Davis; zaterdag dubbelspel: Ne derland (het paar zal na de enkelspelen van vandaag worden samengesteld)— KnightDavis; zondag enkelspelen: Piet van Eijsden—Billy Knight en Wim Ma- risMichael Davis. „Moeilijk zijn de vele kwesties, waarvoor het bestuur van onze opera staat", aldus de intendant van de Ne derlandse Opera, mr Evert Gornelis, in het ICC te Amsterdam in een ge sprek met de pers, moeilijkheden bij het oplossen van het probleem der muzikale leiding (Alexander Krann- hals heeft na kritiek op zijn benoe ming bedankt) met het uit. en af werken der plannen voor het ko mende seizoen, met de voorbereidin gen voor het pensioenfonds (die thans haar afsluiting naderen) enz. Mr Cornells verklaarde dat de vele berichten die in de pers verschenen, onjuist zijn. Als voorbeeld gaf hij het bericht over „de uittocht van vooraanstaande solisten". Feit is aldus de intendant dat van drie hunner niets omtrent vertrek is gehoord en dat de vierde, Guus Hoekman, onmiddellijk na die publikatie, verontwaardigd, later ook schriftelijk heeft verklaard, dat er geen letter van waar is. Hoekman onderhandelt voort over de verlen ging van zijn gastcontract. Zijn con tract met Dusseldorf staat daar ge heel buiten. Hoe kan men spreken van een crisis? „Vast staat dat het aantal intri ganten bij ons geringer is dan in tal van buitenlandse opera's. Het streven blijft gericht op een goede Neder landse opera". Van nog enkele kwesties gaf mr Evert Cornelis opheldering. Een in derdaad weinig gelukkig, dus terecht bekritiseerd besluit, zeide hij nu te moeten noemen het feit, dat eerste blazers in het orkest partijen van de tweede blazers moeten spelen. Op een door de opera geplaatste advertentie hebben circa 230 sollici tanten gereflecteerd, zij zijn voor audities opgeroepen. Van ongeveer vijftien sollicitanten wordt verder onderzocht of zij, eventueel na kor tere of langere opleiding, geschikt zijn om bij de opera te worden aan gesteld. Op de hoek Emmasingel18 Sep- temberplein te Eindhoven is de 31- jarige wielrijdster mevrouw A. Kna penGeestakkers uit de Wencke- bachstraat door een naar rechts af slaande autobus aangereden, als ge volg waarvan zij vrijwel op slag dood TELEVISIE EN WELSTAND „In tegenstelling tot de populaire mening blijkt er nauwelijks enig ver band te staan tussen welstand en te levisiedichtheid. Leeftijd en sociaal milieu zijn waarschijnlijk van groter invloed dan het inkomen op de ge neigdheid tot het aanschaffen van 'n televisietoestel". Deze, enig voorbe houd in houdende, conclusie trekt de schrijver van een artikel „televisie en welstand" in „economisch-statis- tische berichten" van 11 mei. De televisiedichtheid in de nieuwe wijken blijkt, aldus de schrijver, over het algemeen hoger te liggen dan in de oude wijken met overeenkomstige welstand en sociaal milieu. Nu wo nen er in de nieuwe wijken meer jonge gezinnen dan in de oude. In de oude wijken wonen relatief veel bejaarden. Het vermoeden wordt hierdoor opgeroepen, dat bij jonge gezinnen een grotere geneigdheid tot het aanschaffen van een televisie toestel dan bij oudere personen. Verder blijkt, dat de televisie dichtheid in de arbeiderswijken over het algemeen hoger ligt dan in de oude wijken met een gemengde be volking van dezelfde welstand, en ook hoger dan in de oude wijken met een overwegend beter gesitueer de bevolking, maar vrijwel even hoog als in de nieuwe wijken met beter gesitueerden of met een gemengde bevolking. TIEN JAAR AMABILISSCHOLEN. In Arnhem hebben gisteren twee van de drie landelijke organisaties van vormingsinstituten, de nationale stichting voor Mater Amabilisscholen en het nationaal centrum vorming bedrijfsjeugd de viering van hun tienjarig bestaan ingezet. Voor de Mater Amabilisscholen was er des morgens een H. Mis in de St. Walburgkerk, terwijl voor de deel nemers aan het congres van de pro testants christelijke organisatie een dienst werd gehouden in de Lutherse kerk. In de feestelijk versierde Musis- zaal werd daarna een feestelijke bij eenkomst gehouden waar mej. mr. M. A. Klonip, tweede voorz. van het na tionaal centrum de geschiedenis van het vormingswerk voor de bedrijfs jeugd belichtte. De staatssecretaris van O., K. en W. de heer G. C. Stubenrouch deelde in zijn toespraak mede dat de vor mingsinstituten thans 38.000 jongeren in de bedrijven bereiken. Het was vooral de rede van prof. dr. H. M. M. Fortmann, die onder de titel van „naar menselijke maat vragen rondom de cultuuroverdracht" de vele aanwezigen ten zeerste ge boeid heeft. Spreker hield een ma gistraal pleidooi voor de liefde in een wijd perspectief. BEWUSTELOZE JONGEN BLEEK DUITSE STUDENT. De jongeman, die eergisteren op het perron van de Nederlandse Spoor wegen in Hilversum in bewusteloze toestand werd aangetroffen, blijkt de 21-jarige Duitse student O. uit West- falen te zijn, die in overspannen toe stand naar Nederland was gereisd. In Hilversum was hij dermate uitgeput, dat hij in het Diakonessenhuis moest worden opgenomen voor medische behandeling. De jongen zal naar Duistland worden teruggebracht. Een busje met elf inzittende DUW-arbeiders kwam op onverklaar bare wijze in botsing met een boom, en reed vervolgens het kanaal in ter hoogte van de „Hollandia"-aardappel- meelfabriek te Nieuw-Buinen. Door snel optreden van de omwonenden konden allen worden gered. Vijf in zittenden werden licht gewond. De chauffeur liep vrij ernstige hoofd wonden op. Aetherklanken Knaap kreeg ijzeren hekpunt in been Gistermiddag is de achtjarige Jo- han van Vaasen, die in het Bilder- dijkpark in Amsterdam op een muur was geklommen, daar af gevallen en in het erachter gelegen water van de Hugo de Grootkade terecht ge komen. Op de bodem van dit water, dat ter plaatse tamelijk ondiep is, lag een oud ijzeren hek, waarvan een der punten van ongeveer 25 cm. leng te, in het rechterkuitbeen van de jongen drong. Ook waren hem alle tanden uit de onderkaak weggesla gen en liep hij wonden op' aan borst en onderlip.. Broeders van de G.G. en G.D. zagen geen kans de jongen van het hek los te maken, waarop een agent van politie, staande in het water, met een ijzerzaag het hek- punt afzaagde. Daarna werd de knaap, met de ijzeren punt nog in het been. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. met TECHNISCHE UNIE- ZATERDAG 14 MEI HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. (12 3012.33 Land en tuinb. meded.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13-50 V. d. jeugd. 14.00 Accordeon- spel. 14.20 Kunstrkon- 14.50 Lichte muz. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperiscoop-17.00 V d. jeugd. 1«.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Ama- teursprogr. 18.45 Vragenbeantw.: En nu mijn geval. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Omr. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, le zing. 20.30 Cabaret. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong - oud - eeu wig, gesprekken. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 19.30 VPRO 20 00—24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram, 8.50 Voor U en Uw gezin. 9.00 Gym. v. d. vrouw- 9.10 Gram. 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Zuid-Afri ka op drift, lezing. 10.30 Gevar. progr. 11.35 Altviool en piano- 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12-33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Gram. 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Ronde van Nederland. 14.55 Koorzang. 15.10 Sober en nuch ter, klank'o. 15.è25 Gram. 15.35 Boek bespr. 15.55 Omr. ork en soliste. 16.35 Rep. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Journ. 1800 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.10 De nacht was zwart, klankb. 19.30 Binnen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-ork. 20.40 Voordr. 21.00 Lichte muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Sportact. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Popul. muz. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.55—16.30 Rep. Finale Rug by Leage Cup te Wembley. AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO. 20.20 Perry Como show. 21.00 TV-kroniek. (Advertentie) 21.30—22.20 Gevar. progr. door Adeline McElfresh 24) Gemaakt plechtstatig haalde Lance zijn portefeuille te voorschijn en overhandigde haar met zwier zijn kaartje. „Mijn kaartje, dokter Lang ford." „Dit is dus een zakenbezoek?" „Tot mijn grote spijt, meisjelief. Waarom lees je 't kaartje niet?" Jane keed er naar en zag in typisch, ouder wets drukschrift: APPELBY, SAUNDERS, APPELBY Advocaten en procureurs Daaronder het adres en de tele foonnummers in Central City. Jane voelde zich koud worden. Lance was dus het ijzer aan het sme den terwijl de liefde van Leila nog heet was, dacht ze, en schaamde zich meteen. Waarom zou Lance geen ge bruik maken van de gelegenheid om zich te associëren met zo'n goede, oude firma als die van rechter Ap- pelby? „Gefeliciteerd, Lance." Ze kon er niets aan doen, maar het was net of ze zich ineens leeg voelde, nu haar laatste hoop ontnomen was om Lance nog ooit haar kant van hun probleem te doen inzien. „Dank je. Ook al meen je er niets van." Jane wendde haar ogen van de zijne af. „Ik veronderstel dat jij de advocaat bent, die geprobeerd heeft nog een getuige van Lola Mortons aanrijding te vinden." Er klonk een vraag in haar stem; ze wist dat 't zo was. „Het was niet mijn idee, Jane. Of tenminste, toen de rechter me gister avond opbelde en zei dat er voor een van zijn cliënten een onderzoek in deze buurt ingesteld moest worden, heb ik die kans met beide handen aangegrepen, omdat jij hier was. Maar voordat ik hier kwam, had ik er geen flauw idee van, dat jij nu ja, met die zaak wat te maken had." Jane geloofde hem. Lance zou niet tegen haar liegen. Misschien vertelde hij niet de hele waarheid, maar hij zou er niet om liegen. „Het moet een hele verrassing voor je geweest zijn." „Dat zou ik geloven! Toen meneer Morton de zwakke beschuldiging te gen z'n schoondochter uiteenzette, en hij me vertelde dat jij de bewuste toe schouwer geweest was, dacht ik bijna dat ik een beroerte kreeg. Maar ik ging aan de slag." „Met het zoeken naar bewijzen dat ik een leugenaar ben." „Kom Jane, je moet toch kunnen begrijpen hoe 't zit." „Blijkbaar niet." „Maar natuurlijk wel, kind." Zijn stem klonk bijna smekend. „Meneer Morton betaalt de firma Appelby, Saunders, Appelby „En Hart", viel Jane hem in de rede. „Sedert wanneer. Lance?" „Een paar weken geleden. Het heeft in de krant gestaan. Ik had eigenlijk gedacht dat ik wel iets van je zou horen." „Ik heb niet veel .tijd gehad de kranten uit Central City te lezen." Zonder daar op in te gaan, ver volgde Lance: „In ieder geval, meneer Morton betaalt de firma een flink bedrag vooruit. Ik ben de jongste deelgenoot, en toen de rechter me vroeg dit op me te nemen, heb ik dat gedaan". Abrupt draaide ze zich om en liep van hem weg, het kantoortje in waar ze met nietsziende ogen bleef staan staren naar de volgepropte vakjes van het bureau, met de telefoon en de ingevulde agenda. Lance volgde haar. „Wat gaat er nu geburen?" Ze was b'jna bang het te vragen. „Jij en ik gaan ergens wat eten." Ze schudde haar hoofd, ,,'t Spreek uur begint om een uur. Het is nu al bijna half." „We hoeven 't toch niet uitgebreid te maken. Bij het snelbuffet bijvoor beeld?" Dat was vlakbij aan de overkant. Er zou niet veel anders te krijgen zijn dan gebraden ham of misschien een kippenslaatje, en cola, maar me neer Bates zou er zijn. En ineens was de magere, gebogen apotheker degene waar ze nu het meest naar verlangde, en bij voorkeur binnen gehoorsaf- stand, zodat Lance het als een „za kelijk" onderhoud moest beschouwen. Dus zei ze: „Best. Het snelbuffet dan. Maar we zullen moeten opschieten." Charlie Bates wist bijna onmiddel lijk de verrassing in zijn ogen te ver bergen toen de deur met het tin kelende belletje open ging om hen binnen te laten. „Middag. Janie; me neer Hart. Wat zal het zijn?" „Wat brood en een cola voor mij, meneer Bates." „Hetzelfde." Lance leek niet erg op z'n gemak. Hij had de situatie opgenomen en het enige van de drie tafeltjes dat vrij was, stond bijna in geklemd tussen Clara Mae Oley die haar middagpauze had, en een stel babbelende bakvissen die langzaam hun cola door een rietje zogen Maar de keus lag tussen dat en de krukken aan de toonbank, waar het dienster tje voortdurend achter heen en weer liepLance nam Jane bij de arm en leidde haar naar het tafeltje. Jane glimlachte tegen juffrouw Oley. „Ik hoop dat er vanmorgen niet al te vaak is opgebeld, Clara." „Niets dringends." De vooruitste kende tanden van de telefoniste vie len nog meer op nu ze tegen Jane en Lance lachte. „Maar ik denk dat je er vanmiddag wel een paar extra zult krijgen, alleen al uit nieuwsgierigheid over gisteravond. En bij Joe Murphy denken ze dat 't jongste zoontje mazelen heeft. Ik heb gezegd dat je terug zou bellen." Met een knikje bedankte Jane haar, en toen ze zaten fluisterde Lance: „Hoe houd je 't uit". „Heel gemakkelijk." „Bedoel je heus dat je 't prettig vindt?" De twijfel in zijn stem was overgegaan in verbazing. „Ik vind 't prettig", echo'de Jane. „Ik geloof wel dat ik m'n antwoord gevonden heb, Lance." Hij zat haar een ogenblik aan te staren. „Maar hoe moet 't dan als dokter hoe heet 'ie ook weer Johnson terug komt? Halesville is niet zo veel bijzonders, voor zover ik 't gezien heb." „Er zijn nog meer kleine plaatsjes, plaatsjes waar geen dokter is en waar er in lang geen geweest is." „Sedert de tijd dat de specialisatie begonnen is Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 12