Belgisch zaterdagelftal won met 5-2 van Nederland Commissierapport spelersvergoeding MEN KON ER NOG NIET UITKOMEN Ned. ruiters wonnen gisteren op fraaie wijze van de Belgische Speler van „Rovers" brak een been Goed werk van Verhagen en Cor Groot Mito 9 MEI 1960 P11 11 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 VOETBAL WILDE TAFERELEN IN HET ARGENTIJNSE VOETBAL. Traangas kwam eraan te pas. Drie wedstrijden in het Argentijn se voetbal hebben gisteren geleid tot wilde taferelen, waarbij politie en brandweer in actie moesten ko men om de verhitte gemoederen tot bedaren te brehgen. In Buenos Aires leverden de ploe gen van Argentinos juniors en Cha- ricata juniors een hete strijd, die ten slotte zo weinig nog met voetbal te maken had, dat de scheidsrechter niet meer in staat was de orde te handhaven. Vooral niet, toen het pu bliek zich ook in de strijd ging mengen. De alom aanwezige politie macht moest rigoreus optreden om de vechtende partijen te scheiden en wierp als wapen in de strijd traan- gasbommen. Met stenen trachtten de toeschouwers op de tribunes zich te weren, maar toen de politie tot arrestatie overging, kwam de „ster ke arm" tenslotte als winnaar uit het strijdperk. Te Corrientes in een plaatselijke ontmoeting waren het niet de spelers, die rebelleerden, maar de scheids rechter de toeschouwers verlieten uit protest het stadion en in een mas sale optocht trokken zij naar de bin nenstad. Hier werd de brandweer te hulp geroepen, die met een aantal stralen de menigte verspreidde. Toen* tenslotte de politie met een aantal schoten in de lucht van haar aanwe zigheid blijk gaf, droop het legioen, letterlijk en figuurlijk, af. Twee „aartsvijanden", Mar del Pla ta en Balcarce, stonden te Balcarce, ten zuiden van Buenos Aires, tegen over elkaar, waarbij het hard tegen hard ging. Spelers gingen op de vuist, waarbij de scheidsrechter Balcarce als de schuldige aanwees. Mar del Plata won met 13—1, daar tenslotte de ploeg van Balcarce dermate was geslonken, dat het tot geen tegen stand meer in staat was. In de kleed kamer zaten de schuldigen hun zon den te overdenken. Onder politiege- leide moest het winnende elftal de stad verlaten. Jong gewend, oud gedaan minuten kreeg H. v. d. Geest opnieuw kans, toen de doelman van SJZ we derom niet op de juiste wijze uit zijn doel kwam en Henk gehinderd door een achterspeler, toch op het juiste moment de bal in het net plaatste (20). Hierna kwam SJZ toch wel meer opzetten en keeper Roos moest zich een paar maal moe- In de eerste wedstrijd voor het betrokken Van Hal de basis legde dig op de bal werpen, terwijl Chris „Drielandentoernooi 1960" (voor de en dat Van Dalfzen op zijn naam v. d. Poel eenmaal de bal uit de zaterdagteams van België, Frankrijk schreef (3—1). en Nederland), heeft de Belgische doelmond trapte. Toch bleef de thuis club gevaarlijker en kort voor rust ploeg in Antwerpen^met j)2 schoot Siem v. d. Poel uit een in. gjttj MÊ *T-J—1 directe vrije trap via de handen var de keeper hard in (30). net eillëe iNeuexxaiïuS uueipuuo m genoten siaagaen er met m, niervan J"* rip fhuUiuh de eerste helft werd gescoord door te profiteren. Verder dan een schot «iwt In X.^erdedieim> terne linksbinnen Van Dalfzen van SC tegen de lat van Nieuwstraten kwa- tèeïvln en nnnnnl nl efnvTi onlfdf Genemuiden nadat België reeds een men zij niet. Toen België door De n^f het VVOA^nfel Niettemin hiïïd 3—0 voorsprong had door doelpun- Smul bij verrassing de stand op 4-2 de hit Wdine?in ten van middenvoor Vets. rechts- bracht, was het pleit beslecht Het ?..X® f' i??' S n™ buiten Everaerts en linksbuiten Van doelpunt, dat De Smul tien minuten Nederland begon de tweede helft wonnen van het Nederlands zater. me^ een Iel offensief, dat in de tien dag elftal, dat bekerhouder is. De de minuut een doelpunt opleverde ruststand was 3—1. van Nieuwstraten (3—2). De Belgen waren aangeslagen, maar onze land- Het enige Nederlandse doelpunt in genoten slaagden er niet in, hiervan vooral spil Uljee en Kees v. d. Poel geejc verdedigden met prachtig kopwerk. Toch konden doelpunten niet uitblij- voor tijd liet aantekenen, was nog In de tweede helft werd het door slechts een *>rmaliteit (5-2). ven en na 14 minuten moest Roos rechtsbuiten Nieuwstraten van Zw. Het was een verdiende overwin- zwichten voor een harde kopstoot Wit '28 spoedig 3—2 en Nederland ning van de uitstekend spelende Bel- (31). Hierna zette SJZ door, maar leek goede kansen op de zege te gen. Het predikaat van de „beste het lukte niet. Schoten juist over en krijgen. Maar een doelpunt van Des- speler van het veld" viel echter ten naast of een VVO A-been stonden mul wijzigde het spelbeeld weer ten deel aan een Nederlander, namelijk g|gunste van de Belgen en tenslotte Van Duijn. werd het door Vets nog 52. Er lag gedurende de gehele wed- VVSB—ROODENBURG 1—0. strijd, die door 1500 toeschouwers doelpunten in de weg. Zelfs een pe nalty wist SJZ niet te benutten om. dat Roos prachtig redde. Eén min. voor het einde was het toch bijvoorbeeld kunnen worden belast met administratieve werkzaamheden of als hulptrainer werkzaam kunnen zijn, ten hoogste 10.000 per jaar mo gen verdienen. Het bestuursvoorstel 7500 gulden als maximum te stellen vonden de vertegenwoordigers van de clubs te laag. Sectie Betaald Voetbal over De bondsafgevaardigden van het betaalde voetbal hebben zaterdag middag en -avond langdurig vergaderd om het rapport van de stu diecommissie spelersvergoedingen te bespreken. Vijf-en-half uur nadat voorzitter A. H. Martens in zijn ope ningswoord had gezegd, dat hij hoop te, dat de afgevaardigden slechts korte tijd bijeen behoefden te zijn, moest hij de vergadering voortijdig beëindigen, aangezien de sterk gede cimeerde gelederen niet representa tief meer werden geacht voor het betaalde voetbal. De bondsafgevaardigden zullen nu nogmaals bijeen moeten komen om zich uit te spreken over het rapport. Daarna zullen de bondsafgevaardig den van het amateurvoetbal, het be taalde voetbal, het zaterdagvoetbal en de afdelingen in een bijzondere bondsvergadering moeten beslissen of de voorstellen, die in het rapport worden gedaan, kunnen worden aan vaard. Hoewel er dus nog geen besluiten konden worden genomen, ziet het er toch naar uit, dat volgend seizoen de semi-profclubs zullen worden ver plicht tenminste 17 spelers onder contract te hebben. Hiervan zullen er minimaal 12 een vergoeding van 1000 gulden of meer moeten ontvan gen en tenminste vijf minimaal 600 gulden. Op dit punt gingen de af gevaardigden dus niet mee met het rapport, dat aandrong op een mini. mum van 15 spelers per club, die allen tenminste 1000 gulden per jaar zouden moeten verdienen. Langdurig werd ook gesproken over het advies van de commissie 'n technische studiecommissie te be noemen. In het rapport werd aanbe volen die commissie samen te stellen uit de voorzitter van de huidige T.C., twee clubleiders, vier oefenmeesters en de bondscoach. Het sectiebestuur had al aangekondigd, dat wenselijk geacht werd, dat niet slechts de voor zitter van de T.C. werd benoemd in deze commissie, doch ook nog twee T.G.-leden. Een standpunt waartegen de studiecommissie spelersvergoedin gen ernstige bezwaren maakte. Het bondsbestuur zal nu op korte termijn overgaan tot h@t benoemen van deze commissie. Uiteraard kwam ook het vraagstuk van het fulltime-professionalisme aan de orde. Het voorstel de verenigin gen in de gelegenheid te stellen maximaal vier Nederlandse semi- profs in volledige dienst te nemen is langdurig besproken. Indien de al gemene bondsvergadering ermee ak koord gaat zullen deze spelers, die Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos zijn zondag wedstrijden gehouden met zelfgebouwde zeilscheepjes van jongens in de leeftijd van 1214 jaar. Op de voorgrond van de foto een heer, die buiten mededingeing zijn „lark" eens ging proberen. In totaal waren er 563 deelnemers. Een fraai doelpunt, maar te laat voor werd bijgewoond, een grote matheid Na het teleurstellende verloop van SJZ om nog een gelijk spel uit het over het spel van het Nederlands de competitie, welke met degradatie vuur te slepen, hetgeen zij, gezien elftal. Toen in het eerste kwartier naar de 4e klasse is geëindigd, be de tweede helft, toch wel verdiend Visser enkele zeer reële scoringskan- leefde VVSB gisteren de grote vreug- had. sen miste, putten de Belgen hieruit de van een verdiende overwinning op zoveel moed, dat zij met gevaarlijke de 2e klasser Roodenburg. Vooral aanvallen onze verdediging onder voor de rust werd er door VVSB met druk zetten. De Nederlandse defen- zo'n enthousiasme en snelheid ge- Alphen won met 03 van Vreden- sie wankelde op haar fundering en voetbald, dat Roodenburg zich vol- burch in een aardige wedstrijd. De dekkingsfouten leidden ertoe, dat de komen liet overbluffen. De wedstrijd voorhoede van Alphen miste nogal zeer actieve en gevaarlijke Belgische was 15 minuten oud, toen Rooden- wat kansen. Pas na een half uur middenvoor Vets, die van Aandewiel burg reeds 2 corners en een doelpunt kwamen de Alphenaren aan een 1-0 te veel vrijheid genoot, in de 21e toe had moeten staan. Linksbuiten voorsprong toen de Haagse spil uit minuut de score kon openen (10). J. v. d. Voort had zijn oude vorm ge- een voorzet van Frits Dusschoten 't Twee min. later veranderde Viool heel terug gevonden. Op een goede leer in eigen doel plaatste. Kort voor een schot van rechtsbuiten Everaerts voorzet van rechts snelde hij toe en de rust wist Wim Boon uit een af- dermate van richting, dat doelman dank zij enige mistrappen van mede- gemeten pass van Jan Zaad de voor- Woudstra kansloos werd verslagen spelers kreeg hij de kans om zijn sprong te vergroten (02). (20). Na een half uur spelen leek club aan een voorsprong te helpen Na de thee aanvankelijk een fel een debacle aanstaande, toen de Bel- (10). Hoe zwaar de druk was, wel- aanvallend Vredenburch. De Alphen- gen opnieuw van een grove dek- ke VVSB wist uit te oefenen blijkt se achterhoede, met doelman Proost kingsfout profiteerden en door de wel het best uit de cornerverhouding, als uitblinker, hield echter stand en snel naar binnen gekomen linksbui- welke bij de rust tot 71 in het voor toen Wim Boon de voorsprong tot ten Van Beeck de stand op 30 deel van VVSB was opgelopen. ^ad vergroot, werd dit ook de brachten. Vijf minuten voor de rust Na de thee zette Roodenburg alles felle pogingen echter slaagde Nederland er toch nog op alles om de overwinning te red- in een tegenpunt te scoren, waar- den, maar de aanvallen waren niet voor de veel te weinig in het spel doeltreffend genoeg. De wedstrijd bleef spannend tot het einde toe, maar doelpunten bleven dank zij pech en geluk voor beide partijen uit. VREDENBURCII-ALPHEN 0—3 eindstand, ondanks van de Hagenaars daarin verande ring te brengen. VVOA-SJZ 3—2 Met wind mee was VVOA direct goed in de aanval en na twee min. strafte Henk v. d. Geest een fout van de SJZ-doelman op sublieme wijze af (10). SJZ probeerde het spel te verplaatsen, maar de VVOA- verdediging greep steeds goed in en de aanvallen van de thuisclub waren meer open en gevaarlijker. Na acht UITSLAGEN LEIDSE VOETBAL BOND I Zaterdag. Jun.-wisselbeker: SJZ- Kouderkerk 53; SJC (a)-Ter Lee- ,Voor de derde pchteenvolgende maal 2. Upper Ten; 3. Xuthus Hollandia. Toto de 21. S2S.& ^dAriaidle...ïï!t!ï;eïuiK,_1; ?-JM- P>- «0. "0. 1.20. gek. 3.80, cov. Competitie adspirantenDocos (c). VVSB (b) 2—2; Lisse (b)-Docos (b) 3.10. Kapitein-prijs, afstand 2000 m.: 1. Yemen, In het sportpark Middelheim in Ant- W. Leeuwenkamp, 2.55.6, 1,27,8; 2. Yper- kampioen); DocöS (d)- nrnon Iro.nmon 1 O TTri VVSR I 71 r)Af.ne t Q Tr"1 rt~\ Wolverhampton bekerwinnaar door 3 0 zege op Blackburn Rovers overkomen ongeval in de eerste helft van de cupfinal tegen Wolverhamp ton Wanderers een actie ontketend om voortaan in de bekerwedstrijd invallers toe te staan. Whelan, die een been brak, was de zeVende spe ler, die in de laatste negen beker finales een ernstige blessure opliep. De Britse journalisten hebben zich hiermee geschaard achter Stan Cul- lis, de manager van de Wolves, die in zijn commentaar op de wedstrijd een beroep op de Britse voetbal supporters deed, de cupfinal te boy cotten, tot er voor de eindstrijd een invallers-regeling is gekomen. Na af loop van de wedstrijd in het Wem- bley-stadion werd Bill Slater, de aan voerder van de Wolves, toen hij werd ontvangen door de hertogin van Gloucester, door een deel van de toe schouwers uitgejouwd. Toen de ploeg een ererondje over het veld maakte, werden de spelers door verscheidene heethoofden bekogeld met sinaasap pelschillen en proppen papier. móroft ;3. iJsvogélS. Toto w. 2.50" pï. VVSB <c> 7-1; Docos (f)-SJC (g) 2.30, 3.30, gek. 16.10, cov. 7.20. 2—3; SJC (h)-Teylingen (c) 0—9; Kiddy prijs, afstand 2500 m.: 1. Halros Docos (g)-Foreholte (c) 04; SJC aanmerkelijke verschil H, W. H. Geersen, tijd 3.31.2, L22.5; 2. (i)-SJC(j) 2—0; UDO (c)-Docos (h) werpen kwamen onze landgenoten zon- dagmiddag tot een totaal van 61 straf- punten tegen België 105.75. Het grootste aandeel werd geleverd door de jeugd, die met Trudi Trothan; 3. Tarantella. Toto w. een verschil van 27 tegen 54.75 pnt. de 1.30, pl. 1.—1.90, gek. 3.30 cov., 2.80. Totalisator omzet; 128.960.50. „VRIENDSCHAPPELIJKE" WEDSTRIJD De Spaanse derde divisieclub At- letico de Baleares wilde de opening van het nieuwe stadion te Palma Majorca een feestelijk tintje geven en liet hiervoor uit Engeland over komen de eerste divisieclub Birming ham. En een feest dat het is gewor denNadat Atletico's rechtsach. ter Crespi met een gebroken been van het veld was gedragen en twee spelers van Birmingham, Peter Mur phy en Dick Nearl, uit het veld wa ren gestuurd, zag de scheidsrechter acht minuten voor het einde zich ge noodzaakt de „feestwedstrijd" te sta ken. Tot de tanden gewapend ston den Engelsen en Spanjaarden toen tegenover elkaar en een vonk zou in staat zijn geweest, een complete veldslag te ontketenen. Volledig heidshalve: de Spanjaarden wonnen met 2—0, na met de rust reeds een 1o voorsprong te hebben gehad. Wolverhampton Wanderers, favo riet bij de bookmakers, heeft zater dag in het aan tradities rijke Wem- bley-stadion in Londen voor rüim 100.000 toeschouwers voor de vierde keer in zijn geschiedenis Engeland's meest begeerde voetbaltrofee ge wonnen: de cup. De „Wolves" versloegen in deze 79ste cup-final Blackburn Rovers met 30, na 'n teleurstellende strijd, waarin het spel van beide teams ver beneden het niveau der Europese topclubs bleef, 't plaatsen was zwak, de spelopbouw veelal doorzichtig en de afwerking der aanvallen boven dien zeer nerveus. De strijd werd in feite kort voor de rust beslist. Toen namelijk werd „Underdog" Blackburn Rovers twee keer achtereen door het noodlot ge troffen: eerst schoot linkshalf Mick McGrath de bal in eigen doel en vrij. wel onmiddellijk daarop brak achter- speler Dave Whellan bij een botsing zijn rechterbeen waardoor de „Ro vers" in de resterende periode met 10 man moesten spelen. Het was het zevende ernstige ongeluk sedert '51 in de beker-eindstrijd. De „final" heeft langzamerhand ook een zeer trieste traditie gekregen. Elf tegen tien spelers, het was in de tweede helft ogenschijnlijk niet moeilijk voor de „Wolves", die in de eerste periode al een licht overwicht en vele goede scoringskansen hadden gehad. Maar de Blackburn vocht vaak prachtig terug en de. „Wolves" had den aanvankelijk de grootste moeite om de 10 voorsprong in de 41ste minuut ontstaan toen de door Deeley gehinderde McGrath na een pass van rechtsbinen Barry Stobart de bal in eigen doel werkte te behouden. Enkele keren kwamen de „Rovers" zeer dicht bij een treffer, maar de afwerking was zwak en bovendien reageerde doelman Finlayson van Wolverhampton Wanderers veelal zeer goed. De spanning en alle illusies van de „Rovers" verdwenen na 23 min. toen de scheidsrechter een duidelijke buitenspelsituatie overzag en rechts buiten Deeley de kans kreeg om uit een pass van Des Horne het tweede doelpunt voor Wolverhampton te scoren (20). De arbiter „corrigeer de" zichzelf kort daarop door een goed doelpunt van internationaal Ron Flowers af te keuren. Twee mi nuten voor tijd werd het tenslotte door Deeley nog 3-0. De ruim 100,000 toschouwers zorgden op de warmste dag, die Engeland dit jaar heeft ge had, voor een recette van meer dan 550.000 gulden. Actie voor invallers bij cupfinal. De Britse pers heeft naar aanlei ding van het aan de linksachter van Blackburn Rovers, Dave Whelan, voor de overwinning legde. Hoewel, het heeft er nog even naar uitgezien, dat onze zuiderburen die in de sterkst mo gelijke samenstelling in de ring ver- sterdamse JNiioc hebben het Kamp] schenen, althans bij de senioren nog tot schap van Nederland veldhandbal ver een overwinning zouden komen. In de overd. De Niloc-ploeg won in de be. Prijs bijzonder 2 - I twee manches beslist werd, stonden zij na de eerste ronde met 3 pnt. voor. Toen reden echter zowel Willy Scheeren met Pourquoi als Jos van Loon met Nakiri een foutloos parcours, kreeg Anton Eb ben met Easter Parade voor een weige ring 3 en Mady Koster met Axel 8 straf- punten en op dat lage totaal voor de vier besten van slechts 11 straf punten hadden de Belgen geen antwoord. Het werd ten slotte een "verhouding van 34—-51. In de ochtenduren was er zowel voor de jeugd als voor de ouderen eerst een selectiewedstrijd geweest. De beste junioren en de beste 6 kwamen 's middags Zondag. Om 1 plaats in de le klas se A: SJC 3-Roodenburg 3 3—3. LVB-sleutels: VVOA-SJZ f Competitie: 2a Docos 3-Alphia 3 80; 4b Docos 6-SJC 5 09 (SJC senioren de enige Nederlander, die zon- Met de „cup-final" werd volgens traditie het Britse voerbalseizoen af gesloten. De belangrijkste beslissingen wa ren dit jaar in de Engelse league: Kampioen: Burnley, bekerwinnaar Wolverhampton Wanderers. Gepromoveerd naar de eerste divi sie: Aston Villa en Cardiff City, ge degradeerd Uit de eerste divisie: Lu- tön Town en Leeds United. Gepromoveerd naar de tweede di visie: Southampton en Norwich City; gedegradeerd uit de tweede divisie: Bristol City en Huil City. In de Schotse league werd Heartl kampioen en Glasgow Rangers, dat zaterdag de laatste wedstrijd tegen Lanark verloor (2-1), bekerwinnaar. RKW SJC. Het klasseverschil tussen SJC en Lisse kwam gisteren wel tot uiting in de ontmoeting SJC-Lisse voor de KNVB-beker, doordat de gasten 'n betere technisch spel leverden en vooral in de eerste helft had SJC het zwaar te verduren en de 13 stand met rust was verdiend. In de tweede helft, met voordeel van de wind, lagen de verhoudingen wel iets anders, doch de 34 eind stand voor Lisse was door hen ten volle verdiend. Het vijfde elftal, op bezoek bij Docos, moest nog 1 punt behalen om kampioen te worden. De Noord wij kers hebben er geen half werk van gemaakt, want de uitslag werd 90 voor SJC. Het derde elftal, hetwelk voor zijn promotie moet spelen tegen Rooden burg voor een plaats in de eerste klas LVB, speelde voor de tweede keer gelijk, zodat op een neutraal terrein een beslissingsterrein moet worden gespeeld- Voor de Bollenstreekcompetitie speelde SJC 2 tegen Teylingen 2 in Sassenheim. SJC won met 61. de stad Antwerpen, een slisingswedstrijd op het APGS-terréin kampioen), springconcours, dat in te Amsterdam met 18-14 van Blauw Wit. Junioren. Docos (e)-Lisse (d) 1-5. Selectiezeilen op IJsselmeer: De Flying Dutchman-zeiler Ben Ver- zet, waarbij dan ook de Finn jollen, die hagen lijkt langzamerhand wel zeker dit weekeinde in Duitsland aan wedstrij- van een plaats in de Nederlandse olym- den deelnamen, aan de start zullen ver- pische équipe. De Rotterdammer, die bij schijnen, de senioren de wedstrijden in San Remo en Monaco landeiiont- reeds een goede indruk maakte, won De uitslagen van zaterdag waren, moeting uit. Voor de rangschikking tel- gisteren met zijn bemanning G. Lau- Drakenklasse: 1. C. Groot; i. w. f» van den respectievelijk de 3 en 4 besten van tenschutz tijdens de olympische selectie- Duyl; 3. A. Warners, elke equipe. In de eerste manche Was wedstrijden op het IJsselmeer twee- Flying Dutchman klafise: 1. J. Jong- Anton Ebben met Easter Parade bij de maal. kind-Bart Kraan; 2. B. Verhagen-Lau- ------ tenschutz; 3. F. Laagwater-WIllemse; 4. Op^de^eerste dag van^deze tweedaagse u jager-G. Walinga; 5. J. Helder-Van winnen, kreeg hij op een oxer met i sloot eronder een weigering (3 straf- rwakke"toTmaUgë'windr punten), maar verder liep de Hagenaar in de Drakenklasse ging de strijd tus- strijd: 1. Ben Verhagen; 2. Laagwater; geen enkel strafpunt meer op En daar- sen Cor Groot en Wim van Duyl. Groot 3, Jan Schooneveldt; 4. Frits Kamerling; mee was de overwinning in het indivi- won zowel zaterdag als zondagmorgen. 5. Jaap Helder; 6. Dick Belllnga. duele klassement voor Ebben, want in de laatste race van zondag, toen de Middagwedstrijd: 1. Verhagen; 2. Willy Scheeren, die met Pourquoi in de wind iets sterker was geworden kon Schooneveldt; 3. Jan Jongkind; 4. Helder eerste manche een fout gekregen had, Wim van Duyl zich in de ruimschootse 5. G. A. S. Jongeneel; 6. Kamerling, kon die vier strafpunten ondanks een rakken echter losvaren van zijn lastige Drakenklasse: ochtendwedstryd: 1. prachtig gereden tweede ronde niet meer tegenstander en de laatste wedstrijd op Cor Groot; 2. Wim van Duyl; 3. Albert wegwerken. zijn naam brengen. In alle drie de races Warners; 4. ir. J. J. de Jongh. Met een eerste en tweede plaats in het was het opmerkelijk, dat Cor Groot goed Middagwedstrijd: 1. Van Duyl; 2. individuele eindklassement, een team- werk leverde in de kruisrakken, terwijl Groot; 3. ir. de Jongh; 4. Warners, overwinning zowel bij de junioren als ruimschoots het spinnakerwerk aan bij de senioren en nog een individuele boord van Van Duyls schip beter was De Draken ronden een boei om op de /erzorgd. finish af te stevenen. Voorop Trinlcl II De volgende week worden de selectie- met VV. P. van Duyl, gevolgd door Va- kunnen wedstrijden op het IJsselmeer voortge- gans Semper II met C. Groot. KOERSEN DUINDIGT De uitslagen van de Duiiidigt gehouden rennen zijn: Stockwei prijs, afstand 1Ö00 m.: 1. So- rella, A. W. van Dijk, 1.05.1; 2. Slsse Sol- fero; 3. Pandora. Totalisator winnend 5.50 pl. 2.60, 1.50, gekoppeld 6.70, cover- cal 3.10. Bend' Or-prljs, afstand 1700 m.: 1, Fra Diavolo, F. van Deuren, tijd 1.54.3; 2. Country Girl; 3. Montezuma. Toto w. 1.50, pl. 1.50, 2.—, gelt. 5.40, cov. 4.20. Hengsten -en merriën produktenren, afstand 1700 m.: 1. Sambo, F. van Deu ren ,1.51.4; 2, .Phrollc; 3. Loyal. Toto W. 1.40, pl. 1.50, 3.30, 6.—, gek. 3.20, cov. 6.40. De resultaten der géhouden drave rijen luiden: Kitty Zoro-prijs, afstand 2100 m.: 1. Winnie H, A. Th. Knijnenburg, 3.05.3. kmt. 1.28.3; 2. William Hanover; 3. X Bond. Toto w. 4.20, pl. 1.70, 1.50, 1.B0, gek. 8,90, cov. 4.20. Kobl-prijs. afstand 2100 m.: 1. Wilfield, J. Ham, tijd 3.02.1, kmt. 1.25.9; 2. Vic tor Mairc; 3. Wanda Axkit. Toto w. 3 70, pl. 1.30, 1.10, 1.30, gek. 10.60, cov. 5.40. Karlo prijs, afstand 2100 m.: 1. X. Mieke Hollandia. C. P. G. Wortel, 3.00.8, kmt. 1.20.1; 2. Walter Pluto; 3. Vliegen de Hollander. Toto w. 3.90, pl. 2.80, 2.50, gek. 8.10, cov. 5.90. Prijs der veelbelovers, afstand 2000 m,: 1. Xandro S, S. P. Heynen, 2.49.0, 1.24.8; 2. Xlphon L; 3. Xanthi con Dios. Toto w. 5.90, pl. 1.50, 1.30, 1.60, gek. 11.00, cov 4.90. Kaper O-prijs, afstand 2100 m.: 1. Wil- schot, J. M. van den Berg, t 2.58.8, 1.24.3;

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8