De Gouden DOKTER JANE 538,- GARANTIE Ook stukje Wassenaar volgens plan G.S. over naar Leiden Bos en heide weer prooi der gretige vlammen MAANDAG 9 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT Dr. H. van der Linde gaai over ioi Katholieke Kerk De hervormde predikant dr. H. van der Linde te Middelburg heeft het voornemen over te gaan tot de roomskatholieke kerk. Hij heeft de kerkeraad verzocht ontheven te mo gen worden van de bediening van Woord en Sacramenten, aldus meldt |het prot. christ. dagblad „Trouw". Van het voornemen van dr. Van der Linde is gisteravond mededeling gedaan in een Kanselboodschap van de centrale kerkeraad der Hervorm de gemeente te Middelburg. De bood schap werd voorgelezen in de Nieu we kerk, die tot de laatste plaats be zet was. Later heeft dr. Van der Lin- Ide de gemeente toegesproken. De centrale kerkers d wees er in de kanselboodschap op dat dr. Van der Linde tot het laatst toe zijn pre diking oprecht heeft verricht. De kerkeraad deelde mee de beslissing van de predikant te zullen respecte ren. Anderzijds wees zij er de ge meente op dat de leer "an de Itoomse kerk voor haar onaanvaardbaar is. De raad wees op de Mariaverering en op de Mis. De kerkeraad betreur de het besluit van dr. Van der Linde zeer. Dr. Van der Linde die de kerk dienst met zijn echtgenote bijwoon de - ook zijn vrouw en vijf kinderen gaan over n*ar de r.k. kerk - hield zijn toespraak, staande aan de voet van de kansel. H.; verklaarde steeds zeer sterk gegrepen te zijn door de oecumene. Hy was tot de overtuiging geko men dat de alles omvattende een heid vanuit het protestantisme dat innerlijk te veel verdeeld is, niet is op te bouwen. Hij betreu-de het dat de hervorm de kerk voor hem geen ruimte laat Radio Veronica moet verhuizen Onder druk van stoorzenders Onder druk van de aanhoudende stoorzenders, zal het radio-schip „Ve ronica" een andere ligplaats kiezen. Hedenavond zou het pal voor -de Scheveningse kust voor anker gaan en de commerciële uitzendingen daarna voorlopig een zo kleine actie radius te geven, dat ze alleen van Katwijk tot Hoek van Holland te beluisteren zijn. Vrijdagnacht is door onafhanke lijke zend-amateurs de conclusie ge trokken, dat de bron van de storin gen in de uitzendingen van „Vero nica" op de 185,5 meter gezocht moet worden in het gecombineerde PTT-Marine-zenderpark „Nora" bij Noordwijkerhout. Zaterdag werd de storing gepeild vanuit het PTT-sta- tion te IJmuiden. Naar aanleiding hiervan verklaart de PTT, dat zij de uitzendingen van de scheepszender „Vernocia" niet stoort. Ook de Marin* verklaarde, dat van doelbewuste storing van „Veronica" geen sprake is. De PTT zegt /erder. geen be moeienis te hebben met de zender „Nora". De PTT is voorshé.nds niet van plan de „Veronica" te gaan sto ren, waarmee niet gezegd wil zijn, dat hiermee een standpunt voor de verdere toekomst is vastgelegd. De PTT is voorts van mening, dat de recente uitlatingen van de heer Oswald over een eventuele stoiings- bron niet in strijd behoeven te zijn met de onlangs door mr. J. J. Klaa- sesz, plv. directeur-generaal van de PTT, geuite "ercnderstelling, dat de bron van -'toringen gezocht moet worden oostelijk van onze lands grens. Vermoedelijk dóór werkzaamheden aan de eindtrap *'an de zender van de „Veronica" is gisteren het kanaal „D" van radio IJmuiden zwaar ge stoord. De telefoniste van Radio IJmuiden heeft daarop een bood schap voorgelezen, dat de „Veronica" na zondag v* 0 uur uitgesloten is van het radio-telefonische verkeer, al dus een zegsman van de PTT. De heer Oswald heeft ten stelligste ontkend, dat Scheveningen-Radio gestoord zou worden. Volgens de heer Oswald heeft hij een peilploeg dag en nacht gereed staan om de stoorzenders, die op de golflengte van de „Veronica" werken, op te sporen. om zijn mening in deze krir.g te ver kondigen. Dr. Van der Linde had deze zaak me-, leidende theologen besproken en is tot de conclusie ge komen dat de oecumenische roeping, zoals hij die ziet, wel beoefend kan worden in de r.k. kerk. Deze keuze is mij, zei dr. Van der Linde, zwaar gevallen. De hervormde kerk is, verklaarde de predikant, voor mij niet de ma nifestatie van de universele Kerk van Christus. Hij zag maar één uit weg: alle kerken moeten Let Credo opnieuw opnemen en voor deze tijd actueel maken. Laat de Refo. .natie, aldus spreker, niet opgeven wat in haar leeft, maar met eer nieuwe problematiek naar voren komen. Hij zei te willen pogen het beste deel van de Reformatie in te dragen in de r.k. kerk. Hierna bestond gelegenheid met een handdruk afscheid t<- nemen van dr. Van der Linde en mevrouw Van der Linde. Dr. Van der Linde zei nog dat hij het op prijs zou stel len dat de gemeenteleden hem nog „dominee" blijven noemen zolang hij nog in Middelburg woont. Dr. Van der Linde is van plan zich in Nijmegen te vestigen, om daar aan de r.k. universiteit zijn theolo gische studies voort te zetten. BEKEND FIGUUR IN HERVORMDE KERK Dr. Va- der Linde is in de her vormde kerk een bekend figuur, die zich steeds heeft beziggehouen met het vraagstuk van de verdeeldheid der christenen. Kort na de oorlog promoveerde hij in Utrecht bij prof. Berkelbach van der Sprenkel op een proefschrift getiteld „Rome en de Una Sancta", een studie over de po gingen in de loop der eeuwen om te komen tot hereniging der kerken. Van zijn hand zijn vele publikaties op oecumenisch terrein verschenen. In 1948 had hij als studie-secretaris van de Oecumenische Raad van Ker ken in Nederland een groot aandeel in de organisatie van de oprichtings bijeenkomst van de Wereldraad van Kerken. In 1954 nam hij als officieel afgevaardigde van de Nederlandse kerken deel aan dn tweede assemblee van deze wereldraad in Evanston. §.amen met kapelaan Thijssen maak te hij een reis naar Spanje. 4 Oceaanreuzen in één dok Het is vrijwel normaal te noemen, dat er bij een scheepswerf verschil lende schepen in dok liggen, maar dat er vier zulke grote schepen bij elkaar liggen, zoals vandaag bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij is niet alledaags. Bij deze werf lagen in dok de „Rotterdam" en de „Nieuw Amsterdam", twee schepen van de Holland-Amerika lijn, resp. 38.645 en 36.640 brt., alsmede de ertstan ker „Ore meridian", die ruim 45.000 ton draagvermogen heeft en de „Hyperion" een tankschip van 40.000 ton draagvermogen. Veilig kopen! bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. Dl compresslekoelkast t vanaf met TECHNISCHE UNIE- (Advertentie) B en W zijn vóór Ook een stukje Wassenaar komt volgens de nieuwe grenswijzigings plannen aan Leiden. In verband met de onlangs gepu bliceerde plannen tot wijziging van de gemeentegrenzen tussen Leiden en enkele omliggende gemeenten delen burgemeester en wethouders de raad mede, dat in deze plannen betrokken is een stukje Wassenaars gebied van ongeveer 20 ha, dat de minister bij het Leidse grondgebied gevoegd wenst te zien Het is een stukje, dat juist aan de overkant zou komen te liggen van de nieuwe rijksweg 4 B, de verbindingsweg voor de Haage Schouw tussen Rijks straatweg (no. 4) en nieuwe rijks weg 4 A. Burgemeester en wethouders de len de raad mede, dat het om prak tische redenen aanbeveling verdient, de grens aldus te wijzigen. De nieu we rijksweg 4 B zal dan een ken- mti kende afsluiting vormen van het Leidse gebied. B, en W. staan op het standpunt dat ook de rijksweg 4 B zoveel mo gelijk op Leids gebied zal moeten komen te liggen. Volgens de tekening zou een stukje van de weg Wasse naars blijven. Dat zou een onge wenste toestand zijn in verband met hei politietoezicht Op het stuk grond dat naar Leiden zal overgaan staan geen woningen; de enige opstal is de Stevenshofjes- molen. Eerste steen voor Titus Brandsma kapel te Nijmegen De deken van Nijmegen, mgr drs C. van Dijck, heeft gisteren de eer ste steen gelegd van de Titus-Brands- ma gedachteniskapel op de Dodden- daal achter de Carmelkerk te Nijme gen. Het initiatief tot de bouw van deze erekapel voor prof. dr Titus Brandsma, die zijn leven gaf in de Duitse bezettingstijd voor de vrijheid van drukpers en gewetensvrijheid, is indertijd genomen door de directies van de katholieke dagbladuitgeverijen en enige vrienden. De voorzitter van het comité, de heer Bodewes, deelde mede, dat de giften zo ruim zijn toegevloeid, dat er buiten de bouwkosten nog een ruim bedrag overschoot voor onder houd van de kapel met expositie halletje. Dit onderhoud is in handen gelegd van de pater Carmelieten. In de eerste steen, tevens hoeksteen, heeft de deken van Nijmegen een urn ingemetseld met aarde uit het mas sagraf te Dachau, waarin de gecre meerde stoffelijke resten van prof. Brandsma werden ter aarde besteld. De plechtigheid, welka een sober ka rakter droeg, werd opgeluisterd door een Carmelieten zangkoor. Op 26 juli. de sterfdag van Titus Brandsma. zal de voltooide kapel plechtig worden ingewijd. 12.000 GULDEN GESTOLEN In de nacht van zondag op maan dag is ingebroken in het kantoor van de rijksontvanger aan de Gasthuis straat te Alkmaar. De daders kwa men via de rijwielstalling van de overdekte zweminrichting en door een kantoor van de huuradviescom missie (waar zij een geldkistje met 150.buit maakten) en door een verbindingsdeur in het kantoor van de ontvanger. Daar vonden ze een sleutel, die op de grote brandkast paste. Na opening van deze brand kast troffen zij een kleinere brand kast als bnnenkast, die zij met een snijbrander hebben opengeneden. Daaruit hebben zij 12.000.weg genomen. De oudste inwoner van Hoorn, de 103-jarige heer P. Verkerk, is za terdag overleden. De heer Verkerk, die op 2 maart 1857 te Bergen-Am- bacht werd geboren, heeft een groot deel van zijn leven in Duitsland ge woond. Hij werkte daar meer dan 50 jaar als nettenboeter. Kort na de be vrijding keerde hij terug naar ons land. Hij werd in huis genomen door een nicht, mejuffrouw v. Holten in Hoorn, die haar oom tevoren nimmer had ontmoet. Mevrouw Verkerk was in de oorlog in Duitsland overleden. 99 De „Echoput'' Ie Apeldoorn uitgebrand Gistermiddag is brand uitgebroken in het Apeldoornse restaurant „De Echoput", dat volledig is uitgebrand. Hoewel het schadebedrag nog niet kon worden vastgesteld mag toch worden aangenomen dat dit onge veer ƒ140.000,zal bedragen. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat vonken uit het fornuis in de keuken op het rieten dak terecht zijn gekomen, dat onmiddellijk vlam vatte. Het restaurant brandde in nauwelijks een half uur tijd volledig uit, waarbij ook de inventaris ver loren ging. Slechts enkele meubel stukken en machines konden nog worden gered. Ook het dagverblijf van de pachter, de heer J. Klosser. werd totaal vernield.» Het restaurant was eigendom van het Kroondomein. De Apeldoornse brandweer heeft met een ladderwagen, een nevelspuit en enkele tankwagens het vuur be streden. In Apeldoorn zijn verder gisteren ongeveer 10 hectare bos verbrand. Des morgens braken in het Order-bos twee branden uit, waarbij acht hec tare bos verloren gingen. De strijd tegen het vuur werd aangegaan door verschillende Apeldoornse brand weerkorpsen, de bosbrandweer van Ugchelen en enkele honderden mili tairen uit de Koning Willem III-ka- zerne en het kamp ,,de Wittenberg". De pipercup van het vliegveld Dee- len vloog boven het vuur om de no dige aanwijzingen bij de bestrijding te geven. Des middags brak ook nog brand uit in het gebied van Berg en Bosch, dichtbij het Kroondomein. Daarbij gingen twee hectare bos verloren. Heidebrand in de Peel In de Grote Peel onder de ge meente Asten heeft gistermiddag een heidebrand gewoed. Een gebied van BEWONER ERNSTIG GEWOND BIJ BRAND OP WOONSCHUIT Zaterdag is een woonschuit, gele gen aan de Moerweg in Den Haag, geheel afgebrand. De eigenaar, de 43- jarige chauffeur M. Visser wilde een verfkwast in benzine schoonmaken. Op zeker ogenblik viel het blik met bezine om, waar dit de brandende petroleumkachel bereikte De woon schuit stond in een oogwenk in lichter laaie. De brandweer, die hei vuur met drie nevelstralen bestreed, kon niet verhinderen dat de woning geheel verloren ging. De heer Visser werd met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis Westeinde in Den Haag overgebracht. De schade is aanzienlijk en de eige naar is niet tegen brand verzekerd. meer dan 100 hectare is door het vuur aangetast. Er ging veel turf verloren en er werd veel natuurschoon ver woest. De brandweren van Asten, Meijel, Nederweert en Someren be streden het vuur en oogstten hierbij vooral veel succes met neveltankwa gens. Aan het blussingswerk namen militairen van de garnizoenen Roer mond en Venlo deel. Vee en schuren gingen bij brand verloren Maniak van brandstichting verdacht Er bestaat gegrond vermoeden, dat de brandstichter, die het plaatsje Huissen in de Betuwe reeds geruime tijd onveilig maakt, de man heeft hier een achttal branden op zijn ge weten, waardoor tuinderswoningen, land- en tuin hou wschu ren, hooi- en stromijten een prooi der vlammen werden zijn werkterrein heeft ver plaatst naar het grondgebied van een naburige gemeente. In het tot de gemeente Eist beho rende dorp Elden stond zaterdag avond een tweetal grote landbouw- schuren op het bedrijf van de ge broeders Baars in lichterlaaie. Het door de rieten daken gevoede vuur greep zo snel om zich heen, dat de brandweren van Huissen en Eist machteloos stonden en zich moesten beperken tot het nathouden van de aangrenzende woning, die behouden bleef. Een negental kalveren en 60 kip pen kwamen in de vlammen om, ter wijl een groot aantal kostbare land bouwmachines en landbouwwerktui gen verloren gingen! De schade, die door de verzekering wordt gedekt, is aanzienlijk. De brand is ontstaan in het rieten dak van een der schuren Vermoed wordt, dat ook hier de nog steeds spoorloze brandstichter aan het werk is geweest. Een gelukkige om standigheid was dat een groot aantal runderen sedert kort was overge bracht naar de weide. Natuurreservaat te Middelbeers door bosbrand geteisterd Gistermiddag is te Middelbeers een grote bosbrand uitgebroken. Het vuur woedde in het natuurreservaat „de Keijenhurk", waaronder de Kuik- eindse heide en de Landschotse heide ressorteren. Aan dé bestrijding van de brand hebben de brandweren van Oost-, West- en Middelbeers, Oirschoi, Veldhoven, Eindhoven en militairen van de legerplaats Oirschot en van de vliegbasis Eindhoven meegewerkt. Volgens Staatsbosbeheer is twee honderd hectare natuurreservaat ver loren gegaan. Het gebied is bekend om de speciale vogelsoorten en wild soorten die er in voorkomen. Het staat onder bescherming van monu mentenzorg en de stichting „Noord- Brabants landschap". Het is lange tijd gesloten geweest, waarbij spe ciale maatregelen werden genomen om de natuur in het reservaat zo ongerept mogelijk te bewaren. Door deze brand zijn veel vakantie, gangers gedupeerd. Enige georgani seerde jeugdgroepen hadden reeds plaatst voor een zomerkamp in dit gebied besproken DUINBRAND IN MONSTER Omstreeks half vier zaterdagmid dag is een duinbrand uitgebroken in het waterwinningsgebied van de Westlandse drinkwatermaatschappij, ten zuiden van de watertoren in de gemeente Monster. De brand heeft enige uren geduurd en ongeveer 2 hectare duin met begroeiing zijn ver nield. De brand werd met nevelspui ten bestreden door de vrijwillige Monsterse brandweer, die geassisteerd werd door een spuit van de Haagse brandweer. Het vuur is veroorzaakt door baldadigheid van een paar jon gens- De politie heeft de schuldigen aangehouden. Haagse wind is niet gezond B. en W. van Den Haag hebben de gemeenteraad hericht. dat een belang rijk percentage van de luchtveront reiniging in Den Haag veroorzaakt wordt door rook en roet, afkomstig van tuinbouwbedrijven in de gemeen te. Dit is uit een uitgebreid onderzoek gebleken. De westelijke ligging van de tuin bouwbedrijven ten opzichte van de stad is daarbij zeer ongunstig, als ge volg van de veelal voorkomende westelijke wind. Het college is voor nemens, om voor bedrijven waarvoor dit niet terstond mogelijk was, zo spoedig mogelijk voorschriften te ge ven met betrekking tot de soort der te stoken brandstof. B. en w. ver wachten dat de luchtverontreiniging door de tuinbouwbedrijven, als gevolg van deze maatregelen in belangrijke mate zal worden beperkt. MAN VERDRONKEN? Gistermiddag zagen enige jongens op de „Wijde Bliek", één der plassen te Kortenhoef, een nieuwe plastic boot, waarin zich niemand bevond, maar waarvan de buitenboordmotor nog draaide. De boot, die ronddreef, werd aan wal gebracht, waarna de politie gewaarschuwd werd. Deze vond in de boot een jasje en een paar schoenen. Op het rij- en identiteits bewijs, die zich in het jasje bevon den, stond de naam vermeld van G. J. Konijn, oud 40 jaar, banketbakker uit Bussum. Dreggen had tot van middag nog geen resultaat. Het dreg gen wordt bemoeilijkt door de grote diepte van de plas, welke door de zandwinningen op sommige plaatsen meer dan 20 meter diep is. door Adeline McElfresh 20) Nu was hij bezig het huis opnieuw te schilderen, de schuur en het kippenhok te her stellen en schuchter vertelde juf frouw Burton overal rond dat het haar niets zou verwonderen als er al gauw bruiloft gevierd moest worden. Het was Jane niet bekend wie de bruid dan zou moeten zijn. Ze had Larry Burton een keer of drie zien lopen en iedere keer had er een an der aardig meisje aan z'n arm ge hangen. Die gedachte stemde haar wat triest. Ze had zoveel gemist. Toen zij zo oud was als Larry, twee of drie entwintig, had ze vier jaar lang ner gens anders tijd voor gehad dan voor haar werk. Aan de kalverliefde van het jongemeisje was ze niet toege komen Zou het daardoor gekomen zijn dat ze zo hals over kop voor Lance was gevallen, en er zich zo ongelukkig door had gevoeld. „He, juffrouw dok!" Het meisje stond revig naar haar te zwaaien om haar aandacht te trekken. „Wilt u mijn nieuwe pop zien?" „Natuurlijk, Nancy, graag." Jane wou de straat oversteken naar het kind, dat vlak in de buurt van de Batesen woonde. „Wacht maar, Nan cy, ik kom." Maar Nancy wachtte niet. Ze snelde de straatweg op en Jane riep haastig „Wacht even, Nancy! Stop!" toen ze het ronken van een naderende auto hoorde. Toen kwam de lichte, ellen dige, zachte bons en het gieren van remmen en stilte. Jane viel naast het stille lichaam pje op haar knieën. Lang duurde de stilte niet. Uit alle huizen en van alle kantenschoten onmiddellijk mensen te voorschijn. Een stem in paniek riep telkens en telkens weer „Ik heb geprobeerd haar niet te raken. Ik heb gebrobeerd haar niet te raken, ik heb geprobeerd haar niet te raken". De moeder van Nan cy, Emma Andrews, kwam aanren nen; zwijgend maakten de mensen plaats om haar door te laten. Ze keek, gilde, en zou het kind impul sief hebben opgetild en aan haar door smart getroffen boezem hebben ge drukt, als iemand haar niet had te gengehouden. Daarna een Babel iedereen begon tegelijk te praten. Wat was er gebeurd? Wie „Ik heb geprobeerd haar niet te raken. Ik heb Jane keek op, recht in een doods bleek gelaat, vinnig-rode lippen en te veel mascara. Met nog een blik op het kind stond ze op en grabbelde in haar tasje. „Wilt u de draagbaar even uit 't doktershuis halen?" Zonder acht te slaan op de vrouw gaf ze haar sleu tels aan een van de omstanders. „Gauw alstublieft." Tegen een ander zei ze: „En haalt u even m'n zwarte tas. Hij ligt op het hall-tafeltje naast de telefoon bij de Batesen." „Ik heb geprobeerd haar niet te ra ken", begon de gebarsten grammo foonplaat-stem opnieuw. „U m$et me geloven!" ging ze ditmaal verder. Jane gaf haar een lange blik. „U bent geen milimeter opzij gegaan. U reed trouwens veel te hard, mevrouw Morton." De donkerblauwe ogen omsluierde zich en de vrees werd verborgen. „Wil iemand myn man even opbel len?" Ze keek de kring van gespan nen gezichten rond. Niemand bewoog zich. Niemand sprak. Een ogenblik was er geen an der geluid te horen dan de gesmoorde snikken van de moeder. „Ik ben mevrouw Clay Morton", sprak de vrouw, die zich nu geheel hersteld had. „Als u 't niet doet „We weten wel wie u bent, me vrouw", klonk traag de koude stem van een der omstanders. „Bel meneer Morton even op", zei Jane nu tegen hem. Zelf knielde ze weer neer bij het kind. „En bel dan tegelijk de politie en een zieken wagen." Er kwam een hard licht in de ogen van de man. „Goed, mevrouw!" Met de uiterste behoedzaamheid, en op haar aanwijzingen geholpen door vele gewillige handen tilde Jane het meisje op de draagbaar, toen die even later gebracht werd. F.r was iemand die zijn stationcar aanbood om het kind dat kleine eindje naar het dok tershuis te brengen. Met de middel ste bank eruit kon de draagbaar juist tussen de andere twee banken ge hangen worden. In afwachting van de ziekenauto onderzocht Jane toen voorlopig hoe 't kind er af was ge komen. Eén armpje was gebroken; verder kon ze er niets difinitiefs over zeggen, misschien een hersenschud ding, mogelijk ook inwendige kwet suren. Mevrouw Andrews kreunde, „oh, nee", toen Jane haar dit vertelde, en haar man vloekte binnensmonds. Buiten stonden de mensen, in groepjes van drie of vier, zwijgend of fluisterend bij elkaar. Die sjieke, nieuwe vrouw van Clay Morton had 't gedaan. Ze was nog erger dan de vorige, die mooie madam die Clay had afgetroggeld van het meisje uit Halesville, waar hij nog tijdens z'n studententijd mee was getrouwd; dat werd tenminste gezegd Hier zouden de Mortons toch voor moeten boeten anders zouden ze eens zien wat er op hun fabriek ging gebeuren ze moest maar eens aan de politie ver tellen dat ze geprobeerd had het kleine meisjes te ontwijken! en dat nadat iedereen gehoord had hoe die jonge dokteres haar openlijk ge zegd had dat ze geen milimeter op zij was gegaan! Wat sommige men sen toch al niet durfden! Wie dacht ze eigenlijk dat ze was, alleen omdat ze met een Morton getrouwd was? Het gemompel stopte toen de zie kenauto uit Martinsburg het hek kwam binnenrijden en de gillende sirene in een doodse stilte wegstierf. Het gekneusde meisjeslichaam werd er in getild, Jane klom er bij en nam haar zwarte tas van Bill Latham over. Ze ging naast Tom Andrews en zijn nu stilgeworden vrouw zitten en merkte toen aan de lichte bewe ging dat ze al reden. Bill Latham zag het rode achter licht van de ziekenauto in de toe nemende duisternis verdwijnen en stortte een kort .gebed. Hij was trots op Jane. Hij had, haar niet gehoord toen ze haar beschuldiging tegen me vrouw Morton uitsprak. Hij was zo verdiept geweest in z'n preek, dat hij niets van het gebeurde had ge merkt, voordat oma hem kwam ver tellen dat er een „oploopje" of zoiets op straat was. Maar hij had het an deren horen vertellen. Jane had de vrouw openlijk gezegd dat ze veel te hard gereden had en dat ze geen milimeter opzij was gegaan om het kind te ontwijken; terwijl mevrouw Morton telkens weer herhaald had dat ze dat wèl had gedaan. De Mor tons zouden natuurlijk woest zijn, op Jane en op Clay's vrouw ook. Bill was nu een paar jaar in Halesville en hij wist allang dat er geen vleugje schandaal aan hun naam gekoppeld mocht worden hoe veel ze wellicht deden om dat te verdienen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5