FOTO-CINE JAN WOLFSLAG Stand van de Rijn is zeer laag Bejaarde Hagenaar zoekt spaargeld terug op Drentse vuilnisbelt Minister Marijnen vol lof over de „honderdjarige'' Boycot „Cleopatra" opgeheven ZATERDAG 7 MEI 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 7 Voor de tijd van het jaar, waarin anders vooral het smeltwater uit Zwitserland voor een flinke was van de Rijn kan zorgen, is de huidige rivierafvoer van slechts 1200 kub. meter per seconde bijzonder laag. Dit wijst op een zeer lage stand van het grondwater voor 't gehele stroom gebied en een afwezigheid van nog noemenswaardige hoeveelheden sneeuw. Er zal een aanzienlijk neerslagsur- plus nodig zijn om de afvoer weer op een normale waarde te brengen. Op korte termijn is die, gezien de weersgesteldheid, niet te verwach ten. Wel zal de temperatuursverho- ging kunnen leiden tot een versnelde afvoer van de restanten sneeuw. Zelfs wanneer de neerslagen ver der normaal zouden zijn zal men, naar ons van Rijks waterstaatzij de wordt medegedeeld, voor maanden op een lage rivier moeten rekenen. Even na aankomst op Buckingham Palace verscheen het links prinses Anne. bruidspaar en de bruidsmeisjes op het balkon. Geheel De 52-jarige op Schiphol werkza me schoonmaker K. Joore uit Aals- meer is gistermiddag op het nipper- sen haakjes, achter de naam vdn het tje uit zijn snel in de meters diepe schip vermeld. Ringvaart wegzakkende auto gered. De 39-jarige F. A. Reijntjes uit Uit- Argentinië: m.s. „Algorab" (9/5); hoorn, tijdschrijver bij de Fokkerfa- Australië: s.s. „Ixion" (8/5), t.s. „Mo- brieken, die bij de uitgang van de selstein" (11/5); Brazilië: m.s. „Al- fabriek langs de Ringvaart liep, en gorab" (9/5); Canada: s.s. „Rotter - het ongeluk zag gebeuren, sprong ter- dam" (8/5), s-s .„Soestdijk" (11/5); stond geheel gekleed het water in en Chili: via New York (8/5 en U/5); Sinds enige dagen zoeken een be- _ii-j_3Tr/lAnaeiö' m c WpltovTAHpn" M9./RV - dat de inhoud van de vuilnisauto's stona geneei gejueea net water in en jggu. «cw van de bewuste schoonmaakdag al S-'-aa?dï.e-rJ5.*L2*jZ!± JST ïïfd intilSn:'iaarde Hagenaar en diens kleinzoon naar Drente was afgevoerd. De be- zen achter zijn stuur zittende schoon- Ned. Antillen: m.s. „Artemis maker door het open raampje naar Nieuw Zeeland: m.s. „Ceramic bij Wijst r buiten en op de wal te trekken. (12/5); Suriname: ms. „Ammon" Haagse stadsvuil gestort wordt, naar (11/5); Unie van Z .Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Pretoria Castle'; (8/5). een noedezak waarin - behalve een m.s. „Ommenkerk" (10/5): Brits Oost oude hoed - een spaarbankboekje in Drente, waar het j aarde heer en diens kleinzoon zyn hem toen zonder verwijl nagereisd om te zoeken naar het geld. Een stralende bruid en bruidegom verlaten de Westminster Abbey na het voltrekken van hun huwelijk. Afrika: s.s. „Africa" (14/5). met een inlage van 100 en negen Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk d'ngsdata van postpakketten geven Inlichtingen betrefende de verven, bankbiljetten van 100, verborgen EEUWFEEST VAN,BLOEMBOLLENCULTUUR' «tde postkantoren. Van 7 mei t/m II juni CAMERA INRUIL ACTIE Met een stijlvolle herdenking in het nale faam van de Hollandse kwekers, uiteraard met bloemen fraai opge- die vanuit een klein stukje weste- sierde Krelagehuis te Haarlem is vrij- lijk-Nederland zoveel kleur en fleur dagmiddag het eeuwfeest van de Ko- brachten naar alle hoeken der aarde, ninklijke Algemene Vereniging voor Hij bood als geschenk een chèque van Bloembollencultuur gevierd. hoge geldswaarde aan. Van het bij eengebrachte bedrag zal f 20.000 be- Reeds donderdag op de bevrij- steed moeten worden in het (toe- dingsdag was de viering ingezet met komstige) eigen gebouw als een blij - een concours d'elegance van luxe- vende herinnering, terwijl het reste- auto's en een ontvangst ten stadhuize rende bedrag bestemd is voor de van Haarlem. viering van het eeuwfeest. Maar gisteren was jhr. Van Nis- Namens de buitenlandse tuinbouw- pen gastheer in „eigen huis" en in organisaties sprak de voorzitter van zijn openingswoord, ook gesproken in de „Association Internationale des het Frans, Engels en Duitse, mocht Producteurs de l'Horticulture", M. hij onder meer begroeten de minister Emile Debroise, die van „Bloembol- van Landbouw, mr. V. Marijnen, de lencultuur" gewaagde als van een commissaris der Koningin in Noord- jeugdige en dynamische organisatie, FARMACOLOGISCH SYMPOSION Holland, M. J. Prinsen, de burge- waarvan de leden met arbeidzaam- TE LEIDEN, meester van Haarlem en vele andere heid en grote liefde voor hun vak burgemeesters, in wier gemeenten de werken. Van 10 tot en met 13 mei a.s. zal „cultuur" gepleegd wordt, en tenslot- Met een welgekozen woord dankte Ln het labaratorium voor fysiologie te tal van buitenlandse gasten. jhr. Van Nispen de sprekers, waar- van de Leidse universiteit een sym- Hprrtpnkin«r<=rp*i na zeer velen van de receptie ge_ posium over kwantitatieve metho- MeraenKingsreae bruik maakten om het hoofdbestuur den in de farmacologie worden ge- minister Marijnen. te complimenteren. houden. Minister Marijnen sprak een uitge- officiële herdenking, die nog BIJ INRUIL van een oude camera - al is deze van oma of opa geweest - ontvangt de koper bij aankoop van een fototoestel tot 150.—17.50 boven f 50.tot f 100.—f 10. boven f 100.f 15. BREESTRAAT 123 to. Stadhuis. HAARLEMMERSTR. 102 naast Bata Staatssecretaris Calmeyer heeft Buiten medeweten van zijn vrouw geantwoord op de schriftelijke vra- hadde 81-jarige heer J. W. H. uit gen van het Tweede Kamerlid de de Busken Huetstraat te Den Haag het kapitaaltje in de hoedezak ver- eer Wierda (P. v. d. A.) over het m borgen. De zak kwam eerst bij ge- overweging geven aan een resere- legenheid van de schoonmaak weer Ao aan het licht. De vrouw achtte hoed luitenant om eervol ontslag uit de en zak wel zover uit de tijd, dat ze militaire dienst aan te vragen, maar het best n^ar de vuilnisbak De staatssecretaris zegt, zijn me- konden verhuizen. En de vuilnisbak ning dat de betrokken reserve-offi- werd zonder mankeren geleegd in cier ongeschikt moet worden geacht de ophaalauto. Toen donderdag de de verkregen rang bij zijn wapen bejaarde heer ontdekte, dat de zak t dienen te g^n^n op de overwe- weg was en -ijn vrouw vertelde van dat deze olficier zija gevoelens de schoonmaak, liep hij naar dc po- fnzJke een aangelegenheid, waarbü litie. Men moest daar vaststellen, hy uitsiuitend in zijn hoedanigheid van reserve-officier was betrokken, heeft kenbaar gemaakt op een zoda nige wijze, dat hij, naar het oordeel van de staatssecretaris, in militair verband niet langer als gezagsdra ger kan worden gehandhaafd. Bedoelde gevoelens werden door betrokkene kenbaar gemaakt door OORLOGSINVALIDEN IN ONS LAND. Van 23 tot en met 25 mei zullen oorlogsinvaliden uit België en midd(!l van een op zijn instigatie in Luxemburg een bezoek brengen aan een dagblad gepubliceerde brief van Nederland. De stichting Mevo orga- denigrerende strekking voor de daar- in aangeduide ambtsdragers, waarin niseert dit bezoek. Via Eindhoven, de Koningin mede werd betrokken, waar de Philipsfabrieken worden be- en waarin de schrijver zelf mede- zichtigd reist het gezelschap Noordwijk aan Zee. De Amerikaanse bond van zeelle- schap naar Amsterdam. deelt „nog steeds" niets te begrijpen van de stijl van het officierskorps, waarvan hij als reserve-officier deel uitmaakt". Bedoelde brief werd door De tweede dag vertrekt het gezel- hem ondertekend met vermelding van zijn militaire rang, met de ken- De^ ruim 160 deelnemers, afkom- d«" heeft vrijdag in Washington be- De laatste dag wordl besteed aan ^«kegebsXeven werd in"z^nuit breide herdenkingsrede uit, waarin meer eachet kreeg door de geurige sitg uit Amerika, Australië, India, kendgemaakt, dat hij vanavond nog het bezichtigen van Den Haag. liteit als officier. hij opmerkte, dat de geschiedenis van corsages, de bezoekers opgespeld Israël en een twaalftal Europese Mn eind I0U maken aan het posten het hlnembollenvak perhirende rie door de Bloemenmeisjes, werd om- landen, zullen dinsdag door het ge- laatste honderd jaar parallel loopt Hjst door het Noordhollands Philhar- meentebestuur van Leiden ten stad- biJ de „Cleopatra'» het schip var de - monisch Orkest. a -»-* *- J- *- huize worden ontvangen. LEIMUIDEN Gymnasiiekhulde voor bruidspaar Vj\JI., dat in de haven van New York ligt De mededeling kwam na afloop van een onderhoud tussen de waar nemend minister van buitenlandse zaken, Douglas Dillen, en Arthur Goldberg namens het Amerikaanse vakverbond A.F.L.-C.I.O. Het vakverbond is zoals bekend akkoord gegaan met het posten by de „Cleopatra" bij wijze van protest tegen de Arabische boycot van Ame rikaanse schepen, die Israëlische havens aandoen. George Meany, voorzitter van het Amerikaanse vak bond, heeft vrijdag in een telegram aan de voorzitter van de bond van zeelieden gezegd, dat Dillen de vak bondsleiders de verzekering heeft gegeven, dat de Amerikaanse rege ring „de grieven van de Amerikaan se zeelieden grondig zal onderzoe ken." De Arabische vakbonden zijn de vorige week begonnen alle Ameri kaanse schepen, die Arabische ha vens aandeden te boycotten. Deze actie was een vergeldingsmaatregel tegen het optreden van de Ameri kaanse havenarbeiders. Het lossen van het Egyptische schip zal maandag een aanvang ne men. In kringen van de Arabische arbeidersfederatie in Cairo is vrijdag verklaard, dat de Arabische boycot van Amerikaanse schepen zal wor den opgeheven zodra de „Cleopatra" wordt gelost. met de historie van „Bloembollen cultuur". De vereniging heeft die ge schiedenis als het ware gemaakt. Het bloembollenvak is uitgegroeid tot een der belangrijkste takken van de tuin bouw en het heeft zich terecht een wereldfaam verworven. Die uitbloei van de vereniging stipuleerde de mi nister met nadruk, maar erkennend, dat de vernieuwing en uitbreiding der sortimenten een eis is van zelf behoud voor het vak, meende hij toch te moeten opmerken, dat men zich zal moeten hoeden voor over drijving. „Het betere zal niet de vijand van het goede mogen wor den", zo zeide hij. Uitgebreid belichtte de minister de belangrijkste aspecten van het bol len vak en van de honderdjarige. Hij achtte de intrinsieke waarde van in stituten als de tentoonstellingen, de keuringen, de beurs, het scheidsge recht, het handelsreglement, het we tenschappelijk onderzoek en het voor- lichtingswerk hierin gelegen, dat zij aan de ene kant voor het bloembol- lenvak belemmeringen hebben weg genomen en aan de andere kant een stimulerende invloed hebben uitge oefend op de ontwikkelingsgang. Al dus is door een samenspel van aller lei factoren de krachtige opbloei van het bollenvak sedert 1860 tot stand gekomen. Mr. Marijnen wilde geen lange rij namen noemen van verdieistelijke mannen uit het bloembollenvak. Een uitzondering maakte hij voor de bei de grote Krelages, vader en zoon, die de vereniging op het eerste plan hebben gebracht. Een hartelijk ap plaus kreeg prof. Van Slogteren te incasseren, toen de minister hem har- Van de week had in de parochie- met een erehaag voor de kerk. De telijk dank bracht voor zijn vele we- kerk van de H. Joh. de Doper een bruidegom Coks van Es uit Roelof - tenschappelijke arbeid. huwelijksplechtigheid plaats. Op zich- arendsveen leefde altijd intens mee Namens de regering bood mr. Ma- zelf is dit niets bijzonder, maar het met zijn sportieve verloofde, en dit rijnen tenslotte zijn gelukwensen aan, ging deze keer met veel luister. De zal hem zeker wel eens een offertje daarbij verklarend: „Ons land kan bruid Annie TAmi uit Rijnsater- gekost hebben. Hoewel ODI het met reden trots zijn op het bezit van woude was lid en bestuurslid van de bruidje niet graag wil missen, gunnen het bloembollenvak, dat over de R.K. Gymnastiekvereniigng ODI, ook ze haar vanzelfsprekend toch een ge- ilin 6?^^ grens de wereld zijn reputatie van dat is nog niets bijzonder. Maar deze liukkig huwelijksleven in him ïpooie g genouae optimale kweekkunst en gedegen foto heeft de bruid verdient wegens woning in de Veen. De bruid was ook Aanvankelijk zou deze herdenking handel heeft weten te verbreiden." grote verdienste aan de katholieke lid van het dameszangkoor. Zoals ge- worden gehouden op dinsdag 10 mei, sport. bruikelijk bij Gloria Deo werd haar maar verkeerstechnische bezwaren, Aanbieding jubileumgeschenk. na de huwelijksmis een zanghulde die door de burgemeester van Am- Na de minister voerde dr. A. J. Jarenlang heeft zij de leider of leid- gébracht. Bovendien werd door vijf sterdam kenbaar zijn gemaakt, heb- Verhage het woord als voorzitter ster van ODI bij de oefeningen be- zuster van de bruid na de huwelijks- ben, bet comité genoodzaakt de her- Een overzicht van de Westminster Abbey in Londen tijdens het huwelijk - 1-teerd, zodat men plechtigheid zeer fraai een lied uitge- te doen plaatsvinden op za- van prinses Margaret. Op zaterdag 14 mei om 2 uur zal van de minister van defensie onder auspiciën van 't betreffende comité een nationale herdenking voor mili- van het Comité Jubileumgeschenk, langeloos geassisteerd, zodat men plechtigheid zeer fraai een lied uitge- Ook hij gewaagde van de internatio- haar op de trouwdag wilde verrassen voerd- terdag 14 mei.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7