Raad van Ter Aar huldigde de heer N.A.J.Robertzin buitengewone zitting De opdracht van de Amerikaanse piloot ZATERDAG 7 MEI 1960 UF. I Kil'Sb (CIlRANTPAGINA 5 Bij zilveren dienstjubileum Gisteren werd een buitengewone raadszitting te Ter Aar gehouden ter herdenking van het 25-jarig jubi leum van de heer N. A. J. Robertz. Aanwezig waren burgemeester en wethouders met hun echtgenoten, de overige leden van de raad met uit zondering van de heren P. C. van Rijn en Jac. van Harten, die van hun verhindering bericht hadden gezon den. Voorts de ambtenaren ter se- N00R0WIJKERH0UT VVSB-nieuws Zondag a.s. speelt VVSB haar laatste bekerwedstrijd tegen de tweede klasser Roodenburg uit Leiden. De ploeg komt in de vol gende opstelling uit. Doel: P. Pee- ters; achter: C. Peeters en M. de Groot; midden: B. Slingerland, H. v. Paridon en M. Groot; voor: M. v. d. Klauw, R. Kaptein, J. Duivenvoor den, A. van der Wejjden en J. van der Voort. Junioren: VVSB A VVSB B. Adspiranten: Docos c VVSB b; Docos d—VVSB c; Pupil len: Teijlingen aaVVSB aa; VVSB bbTer Leede cc. Handbal Voor a.s. zondag zijn er twee wedstrijden voor de senioren en de junioren. Senioren: VVSB 1 HVS 1. Junioren: WSB AFore- holte B. Vacantielandbouwbonnen De afdeling Noord wij kerhout van de r.k. landarbeidersbond St. Deusdedit deelt mede, dat dinsdag a.s. des avonds van 7 tot 8 uur alle vakantie landbouwbonnen met opdruk „geldig t.m. 30 april 1960" in het Jeugdhuis moeten worden ingeleverd. VOORHOUT Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Het vacantiefonds voor de Land bouw maakte bekend, dat alle va- cantiebonnen van het boekjaar 1959 1960, kenbaar aan de „opdruk" geldig tot en met 30 april 1960" moeten worden ingeleverd Hiervoor is gelegenheid op dins dag 10 mei a.s. in café „Welgelegen" van 7.30 tot 8.30 uur 's avonds. De uitbetaling zal dan plaats vin den op vrijdag 3 juni eveneens van 7.30—8.30 's avonds in voornoemd café. Bonnen die niet opgeplakt zijn in de daarvoor bestemde boekjes, wor den niet ingenomen. Deze boekjes zijn verkrijgbaar bij C. van Dam, Herenstraat 96. STOMPWIJK Wit-Gele Kruis. Niet het vele is goed, maar het goede is veel, zei voorzitter Boogmans bij de opening van de jaarvergadering van het Wit- Gele Kruis gehouden in café Geijls- wij'k, hierbij doelende op het aantal leden, dat zich de moeite getroost had te komen. Bij de stemming bleek dat er 44 leden waren, net zoveel als vo rig jaar. De notulen van de vorige jaarvergadering waren door de secr. J. de Groot keurig verzorgd en wer den goedgekeurd. Vorig jaar kon de moedercursus door te weinig deel name (er waren 9 aanmeldingen) niet door gaan. Dit jaar zijn er al 12 deelnemers zodat er nu meer kans bestaat. Eventuele gegadigden kun nen zich nog aanmelden bij Zr. Jan sen. Hetzelfde geldt voor de Oma cursus. Ook jongedames zijn van harte welkom op de moedercursus. Het uitlenen van infraphillampen is voortaan aan een bepaalde tijd gebonden. De eerste twee maanden wordt ae lamp kosteloos beschikbaar gesteld op med. advies. Daarna moet 1.per maand bijbetaald worden. Met nadruk wees de voorzitter er op, dat a.s. moeders tijdig overleg plegen met de zustc. Het jaarverslag bracht weer een aantal cijfers waar uit het belang van het W-G. Kruis bleek. De wijkzuster Jansen had buiten haar gewone bezoeken voor ziekenverpleging 201 bezoeken af gelegd voor kraamverpleging en 66 voor prenatale zorg. De magazijn- houdster leende 210 keer materiaal uit aan 103 patriënten. Aan de FO- TU-doorlichting nam 70 pet. deel. Voor de zuigelingenzorg en de kleu terzorg werden in 1959 in totaal 126 kinderen in controle genomen. Het aantal leden was 337 gebleven. Penningmeester C. Boer had de fi nanciën in goede baan weten te lei den en na een hele lange reeks van cijfers zijn jaaroverzicht afgesloten met een voordelig saldo van 9.69. Het bouwfonds voor een eigen wijk- gebouw was ook weer gegroeid en beloopt nu f 3836.86. Het aftredende lid van de fin. comm. de heer J. Post bracht een gunstig verslag uit. Tot nieuw lid werd benoemd mevr. Post-Turkepburg. De begroting werd goedgekeurd. Van de aftredende be stuursleden de heren J. Boogmans en G. Janson stelde alleen eerstgenoem de zich herkiesbaar. Na dank te heb ben gebracht aan de heer Janson voor de goede samenwerking nam de 2e voorzitter de leiding van de ver gadering om over te gaan tot ver kiezing van 2 bestuursleden. De door het bestuur gestelde candidaat mevr. ZonderopVerhagen kreeg 40 en de heer Boogmans 41 stemmen. De heer v. Wijk nam meteen de gelegenheid waar om de heer Boogmans een hul diging te bereiden, omdat, zoals de heer v. Wijk zei, de voorzitter nu 25 jaar in ons midden is. Met een har telijk dankwoord voor alles wat de voorz. voor het W.G. Kruis gedaan heeft bood spr. een kist sigaren aan. Een wijziging van de uren van het consultatiebureau voor zuigelingen staat op het programma. Van even tuele wijziging zal tijdig kennis ge geven worden. De vertoonde film strook „Van mens tot mens", waarin men kennis kon maken met het uit gebreide werk van het W.G. Kruis, had aller belangstelling. cretarie en het personeel van de technische dienst en de leden der rijkspolitie. De raadszaal waarin de bijeenkomst plaats had was voor de ze gelegenheid met bloemen in een enigszins feestelijk gewaad gesto ken. De burgemeester begon zijn toe spraak tot de jubilaris met er op te wijzen dat deze bijeenkomst van de raad een zeer bijzonder karakter had. Met de wethouders was er door hem over gesproken op welke ma nier het beste de waardering tot uiting kon worden gebracht voor hetgeen de heer Robertz voor de gemeente doet. Dit bleek niet zo eenvoudig omdat de heer Robertz niet gaarne openlijk gehuldigd wordt. Maar er zijn dikwijls moeilijke pro blemen op te lossen ter gemeente secretarie en ook dit probleem was tot een oplossing gebracht. Daarom hield men deze buitengewone raads zitting, want men wilde de verdien sten van de heer Robertz bij deze gelegenheid in het openbaar erken nen. De burgemeester schetste ver volgens de goede verstandhouding tussen de raad en de jubilaris. Toen de heer Robertz 25 jaar ge leden in dienst der gemeente kwam was hij nog een jonge man die zijn eerste secretarie-ervaring te Nieuw koop had opgedaan. Hij begon dan ook met de eenvoudigste werkzaam heden, maar zijn werklust en toe wijding heeft hem gebracht op de plaats die hem in staat stelt voor de gemeente grote verdiensten te ver krijgen. De heer Robertz staa. ieder een ten dienste zowel in als buiten het gemeentehuis. Door zijn functie als waarnemend secretaris en ont vanger heeft hij met vrijwel alles wat op het gemeentehuis te doen is te maken. Onder alle omstandighe den weet hij zichzelf te blijven en verliest nóóit zijn goed humeur. Hij is de centrale figuur tussen gemeen tebestuur en secretarie. Van de ge meente, de gemeenteraad en het vaste gemeentepersoneel krijgt de jubilaris een geschenk op fotogra fisch gebied. Fotografie is n.l. zijn hobby. Wat het precies zal zijn daar over wilde men met de jubilaris overleg plegen. Mevrouw Robertz kreeg bloemen aangeboden. Na de burgemeester sprak wethou der H. A. Volgering de jubilaris toe. Eerstens als voorzitter van de Kath. raadsfrac'ie. Hij weet, dat de jubi laris niet gesteld is op prijzen van zijn werk, maar hij verdient de dank voor de prettige wijze waarop v ordt samengewerkt. Ook als wethouder wil hij de heer Robertz danken voor al voor de bijstand die hij ondervindt als hij bij afwezigheid van de bur gemeester air loco-burgemeester moet optreden en dan gebruik kan maken van de adviezen van de jubilaris. Hij hoopt dat deze samenwerking altijd zo zal blijven en de gemeente nog vele jaren profijt zal hebben van het verdienstelijk werk van de heer Robertz. De heer L. Koning wenste de ju bilaris geluk namens de protestantse fracties. Ook hij prees de heer Ro bertz om zijn grote medewerking en hij meende dat bij het passeren van deze mijlpaal met dank aan God kon worden teruggedacht aan het voor bije tijdperk. Verder werd nog het woord ge voerd door wethouder Den Hollan der, opperwachtmeester Berfclo en de heer Vos. Laatstgenoemde sprak namens het gehele gemeenteperso neel. Met een kort dankwoord heeft de heer Robertz gaarne deze huldiging willen aanvaarden, al had hij de burgemeester gevraagd dit feit on gemerkt te laten passeren. Hij dank te de burgemeester en bijzonder ook wethouder Volgering voor het ver trouwen Jat hij steeds mocht genie ten. Verder prees hij de uitstekende teamgeest onder het gemeenteperso neel. Aan deze bijeenkomst was buiten het z.g. buitengewone karakter ook een zeer gezellig karakter gegeven. Het was een bijeenkomst die duide lijk demonstreerde, dat wat hier ge prezen werd werkelijk prijzenswaar dig was. TER AAR Poldervergadering De stemge rechtigde Ingelanden van de Vere nigde Bloklandse en Korteraarse pol der hielden gisteravond hun inge landen-vergadering in café Van Acker te Aardam, welke onder lei ding stond van de heer Joh. van Eyk Dz. De heer Cats stelde zicht niet weer herkiesbaar vanwege beëindigen van zijn bedrijf. In zijn plaats werd ge kozen zijn zoon Teun. In de plaats van de heer Verkerk werd gekozen de heer Th. Pijper. Hierna werden door de secretaris-penningmeester, de heer R, Rozeboom de Rekening over het dienstjaar en de begroting over het dienstjaar naar voren gebracht. Uit dit cijfermateriaal bleek dat de af deling „Bemaling" een voordelig jaar achter de rug had, zodat van deze afdeling de polderlasten naar beneden konden worden gebracht. Anders was het gesteld met het „Algemeen be heer". In dit beheer heeft men te ma ken met een waterkering, de „Hoek se Aarkade", die in het afgelopen jaar veel geld heeft gekost, zodat van deze afdeling de polderlasten omhoog gebracht moesten worden. Het be- stuurvoorstel om de verzekering, we gens het beheer van de penningmees ter met 1000.— te verhogen in ver band met de hogere inkomsten en vermogensbeheer, werd met algemene stemmen aangenomen. De heer P. C. van Rijn bracht verslag uit namens de kascontrole-commissie. De honorariums van bestuur en secr.-penn. vond hij te laag en stelde voor deze iets omhoog te brengen, waar de vergadering zich mee kon verenigen. Het bestuur werd machiging ver leend tot het doen van af- en over- VS). Jack Gabel (H. Vermeulen) schrijving over de rekening 1959 en moet daar voor zijn gezondheid heen, het doen uitvoeren van werken in Frankie Lawford (M. de Boer) en eigen beheer of onderhandse aanbe- Miss Lawford (mevr. van Vliet-Zet- steding. In de commissie tot het na- hof) hebben diamanten gestolen, Lin- zien der Rekening over 1960 kregen ky (Martien de Rijk) wil daar ook zitting de heren P. C. van Rijn, A. zijn deel van hebben, maar wordt be- Mocking, P. Rodenburg met als re- wusteloos geslagen. Odilia Ashome serve de heer G. Keyzer. Bij de rond- (mevr. van Vliet-van Muyden) pakt vraag kwam vooral de vervuiling van een bloemenvaas waarin de dia- Volgens Chroesjisjef voor grote hoogte, onbereikbaar voor luchtafweer. „Maar wij hebben het gekregen en als er vliegtuigen komen die nog hoger vliegen, krijgen wij ze ook", aldus premier Chroesjtsjef wiens woorden direct door radio- Moskou werden uitgezonden. De premier toonde in beslag geno men foto's, die, naar hij zei, vliegvel den, opslagplaatsen van vliegtuig- Met opzet heb ik in mijn eerste brandstof en jachtvliegtuigen te zien het polderwater rondom het uitbrei- manten verborgen waren Mary Fleet «d ditde^He- gaven? .Maar onze foto^ zijn betei dingsplan „Aardam" ter sprake. Een (mevr van Vliet-van Muyden) meent aidu| SesUsjef Iwij Wij konden niets leren op het gebied zuiveringsinstallatie zal hier de enige de dader gevonden te hebbem name- wi,dtn horen welke ujl|p? de Ame- van totografie", zei hy, uitkomst zijn. l»k f* f?vi r_ikanen zouden geven en wat zij zou- rihtiiieii ZUUUCII KCVCII CII De heer P. C. van Rijn bracht na- De overige rollen weiden vertolkt dcn «„innen". (Gelach en applaus, mens de ingelanden woorden van Tony Bryea (Johan de Graaf) en Pa- ajdus radio-Moskou) dank aan de heer Cats, die 30 jaar tricia Fleet (mej. van Muyden). Zij in het bestuur van de polder heeft waren zeer goed op elkaar ingesteld, De Amerikaanse piloot heeft mee gedeeld, aldus de Russische premier, De vlieger had verklaard, dat hij voor de sectie 1010 van de Ameri kaanse inlichtingendienst werkte. Zijn formatiechef was kolonel Wil liam Thompson. Zijn verbindingscen- gezeten, voor het vele werk dat hij De regie was in handen van de heer dat hij'voor de Amerikaanse inlich- trum was Adana in Turkije. in het belang van de polder heeft ge- K. Hakkert uit Leiderdorp tingendienst werkte. Hij had op- De piloot had het bewustzijn niet daan. Ook de voorzitter sprak woor- De voorzitter sprak na afloop een dracht gegevens van militaire aard te verloren, zoals de Amerikanen het den van waardering tot het scheiden- dankwoord tot allen, die aan het sue- verzamelen, de bestuurslid. Hij wenste hem nog ces van deze avond hadden medege vele jaren een welverdiende rust toe. werkt- Ook de heer Verkerk werden woor den van dank gebracht voor alles wat hij in deze korte zittingsperiode voor de polder heeft gedaan. „De Brasem". Door de hengel- NIEUWVEEN Bromfietspuzzlerit Door de af deling Nieuwveen van het Verbond wilden doen voorkomen. Plij moest De vlieger heeft bij zijn verhoor ever het Aralmeer, Sverdlofsk en gezegd, dat zijn toestel er één was Moermansk naar Noorwegen vliegen. Chroesjtsjef zei, dat het vliegtuig is neergehaald boven Sverdlovsk in Siberië. De piloot, Francis Harry Po wers (30 jaar), heeft zijn toestel per valscherm verlaten. Hij bevindt zich R0EL0FARENDSVEEN Biljarten Voor de gewestelijke voor Veilig Verkeer werd de eerste kampioenscompetitie speelde BV ,,'t in Moskou in goede gezondheid en zal sportvereniging „De Brasem" werden bromfietspuzzlerit van dit seizoen Noorden" uit Roelofarendsveen tegen zich voor een rechtbank hebben te gisteren door de voorzitter en secre- gehouden. taris 1200 stuks pootsnoek uitgezet aantal deelnemers overtrof al- in de Kromme Aar. Vorig jaar wer- jer verwachtingen, voor de A klasse volgt: den op dezelfde tijd 1000 stuks poot- gaven zich 9 personen op en voor de Joh. Bakker snoek uitgezet, maar men trof het B klasse 38 personen. A. Timmers zeer ongelukkig omdat toen enkele De ujtslag was als volgt: m Turk dagen later de grote vissterfte op- A klasse: le p van Leeuwen (te- M! Boon ""ad- vens in het bezit van de wisseltoeker), tt T 2e T. Cats. BODEGRAVEN B klasse: le H. Schellingerhoud, 2e LTM-LTJ district Gouda, Rijn- Verkerk, 3e mevr. Jan Dijk. 4e G. land - Een dezer dagen kwamen de Treur, 5e mevr van der Sluis, 6e A. leden van de LTM en LTJ in hotel dempers, 7e A. de Jong en 8e P. Rossum te Bodegraven bijeen, om Poper. BV „EGBV" uit 's Gravenzande. Het verloop van de partijen was als Leerdam verantwoorden. De vlieger heeft volgens de Russi sche premier gezegd: ,,Ik veronder- 237 237 64 19.75 stel dat het doel van mijn tocht was 143 80 18 6.66 het verzamelen van gegevens over iz«o i on on o Q7 installaties voor bestuurbare projec- iin ii iii tielen Toen hij zijn vliegtuig ver- 3-14 liet, had hij al gedurende vier uur 4.00 boven Sowjet-gebied gevlogen. 3.56 „Aan allen die het willen zien, 110 12 92 9 76 61 10 73 73 16 2.60 Dnnr opn ovpririnnin* f/on zei Chroesjtsjef. Volgens de premier f "1 M f is de piloot uit zijn toestel gespron- Bakker wist „t Noorden de extra Be„ 0£,da, hij ODdracht moet hebben gezamenlijk het winterprogram at te De pryzen werden in cafe Anink 5 «T. rr-m j gehad het by moeilijkheden te laten sluiten. uitgereikt. De voorzitter, Piet Mourits, sprak |tDe Witpen" Wedvlucht vanaf er zijn voldoening over uit, dat bij de Vilvoorde, afstand 145 km. Duiven oommissie voor streekontwikkeling jongeren zo'n grote belangstelling gei^t om'07.50 uur- Aankomst eerste wordt er dinsdagavond 10 mei a.s. 'n bestond voor deze avond. duif te 10 26 uur, snelheid 930 meter. J j Een bijzonder woord van welkom De uitsiag: 1, 3 C. v. Bemmelen- richtte hij tot aalm. Voortwist uit - - Moordrecht, daarna kwam de agen- St.huurbier; 7 j, Hoogervomt; 8, 10, da, met als eerste Tegelen. Enkele n Sm00renburg. avond over woningtextiel georgani- gen, omdat hij opdracht moet hebben gehad het bi," exploderen. VERYVOERD GEOPEREERD De twee kogels, die bij de aanslag kaarten zijn hiervoor nog verkrijg baar bij het bestuur. De Interdioce saan Jongerenstaf wil gezamenlijk activiteiten plannen voor de komen n io van 9 aPril °p de Zuid-Afrikaanse 0. - li», de PanSratluszaa}-. hfer premier Verwoerd zijn afgeschoten. Wassenberg; 4, 5, 9 Kennedy; 6 W. Sch^k"^a" zal een PraatJe houden zijn Mterdag met succes operatief 7 t o m met lichtbeelden over soorten en mo- verwijderd gelijkheden voor vloerbedekkingen, wand-bekleding, gordijnen, meufoel- kleding e.d. Tevens zal er deze avond gelegen- 0UD-ADE Marktberichten Geslaagd. Bij de te Den Haag heid zijn om kennis te maken met de LEEUWARDEN, 6 mei, Kaas vTM^rS"' gehouden examens behaalde mej. Tr. nieuwe huishoudlerares mej. Goes als Goudse 1.67 tot 1.70; Edammer 1.52 opvolgster van mej. Giesen. Aanvang tot 1.53; broodkaas 1.52 tot 1.53. KJM. De eerste contactavond hier- v d Hulst alhier het dipioma kleu. voor is op vrijdag 17 juni in hotel terleidster Toor te Alphen. Daarna werd de sportdag even onder de loupe geno men, die ook dit jaar weer in Woer den gehouden zal worden op 14 of 15 aug. tc 8 uur. Stemming kalm. AANGEBODEN HIHHH HHI S? Accordeon, gitaar Anny v. Niekerk uit Alphen a. d. mandoline, banjo, trompet Rijn, beschreef in een kort verslag, het nut en doel van het weekend dat »mu|e Qaif ze had meegemaakt van de LTM in einde van de cursus uw Groesbeek. Bij het afscheid, van een eigendom. Vraagt gratis der bestuursleden van de LTM ,n.m. prospectus Muziek- Miep de Goey uit Woerden, die bin- schoot Zwaag, Korevaar- nenkort in het huwelijksbootje stapt, straat o bel 24358. bedankte de voorzitster, Toos Mou- TTT, rits, Miep voor al haar trouwe werk ft®""*1"' Th™ steeds voor de LTM gedaan, wenste cylindertiuréau, linnenkasten: haar alle goeds voor de toekomst en tafels, stoelen, dekenkisten, bood haar namens de vereniging een radio's, clubfauteuils, litzju- rotan bloemenstandaard aan. meaus, vloerkleden enz., enz. Na de pauze kwam de stemming er Nieuwe Rijn 60, tel. 22150 bij al direct in doordat afd. Bodegraven, h°ek Hooigracht, een gezellig stukje muziek inzette. z~r: ,,0 Hierna volgde nog verschillende r<L."rwart.wri, exclusie! afdelmgen met een pantonime voor- ve herensportfiets, knijp- dracht of zangstukje, wat telkens af- remmen, compl. 148.25; he- gewisseld werd met een dansje. Al ren fongers, rémnaaf, ver met al een goed geslaagde avond, snellingen ƒ87.50; dames waarvoor de voorzitster Toos dank sport, lichtblauw, knijprem- bracht aan al de aanwezigen, en in ™en> versnellingen 170,—. 't bijzonder aan de muziek „de LTJ TransP°rtflets f 55- showband" van Bodegraven. Drle ronde was. Show huishoudschool Dinsdag machines, inhoud van 40 tot 10 mei a.s. gaan de leerlingen van de 100. liter- een m,et electr. Chr. Industrie- en Huishoudschool wringer aangeboden prijs weer tonen wat xij in het afgelopen Haagwe|kwartier. Leiden. leerjaar vervaardigd hebben. Ieder jaar is er grote belangstelling voor Door de bank in beslag deze show. De meisjes laten als echte genomen AEG wasmachine mannequins vol trots hun moeders en met wringer en verwarming, familieleden zien tot welke prestaties tegen lage prijs aangeboden, zij, dank zij het onderwijs op hun Br- Postbus no. 2, Zoeter- school in staat zijn. Ook ditmaal zal wou de belangstelling voor deze show, Te koop zware Ameri- waarover een advertentie meer ver- kaans grenen palen, lengte 2 telt, zeker groot zijn. meter, 2 per stuk. 20 Meter „De Snelvlucht" - Wedvlucht met spoorstaven ƒ50.-. Lljsterstr. 132 duiven vanaf Vilvoorde. Afstand 130 km. Gelost om 7.50. Aankomst Nieuwe aut. zig-zag naai- eerste duif 10.20.26 uur. Snelheid 861 machine aangeboden tegen meter per minuut. Prijzen: C. v. d. zeer verlaagde prijs. Inl. en Heyeden 1, 10; J. D. van Rijn 2, 17; te zien Westkanaalweg 17, Chr. Oostveen 3, 7, 8, 18; A. B. Zuur- Ter Aar. veen 4; G. Nagel 5, 9, 11, 13, 19; T. G, Louwen 6. BOSKOOP Te koop goed onderhou den Volvo PV 449 1954 en Austin A 70 1950, Kamerlingh Onneslaan 3, tel. 26369. Bevrijdingspuzzelrit De door de To k 4 eiken stoel Oranjevereniging op de bevrydmgs- 2 crapeauds, 2 pers. eiken dag georganiseerde puzzelrit waarbij ledikant met spiraal, 1 los alle mogelijke medewerking werd spiraal, divan, eiken dres- verleend door de BroMoToclub Flora, soir. Br, onder no. 9191 bur. is door de massale deelname in alle van dit blad. opzichten geslaagd. De uitslagen wa- ren. ST Te koop een z.g.a.n. race- Automobilisten: 1. J. van Rijswijk tlfr!7arEgbsrts' B,°ernslr' 19' (44 strp.;) 2. Mesman (50); 3. mevr. v. Rijswijk (57); 4. G. Bakker (64); Overbemdenreparatie 5. L. v. Gemeren (67). Boorden en manchetten Motorrijders: 1. W. v. d. Broek (16) enz. vernieuwen ondei ga- 2. R. v. Veer (18); 3. L. Eegdeman rantie. ook no-iron (19); 4. H. van Ooijen (24); 5. E. Boerman te Waddinxveen (28). Bromfietsers: 1. H. de Ruijter, Al phen a. d. Rijn (2); 2. H. P. v. Veen, Reeuwijk (8); 3. W. M. Schuyt, Reeu- wijk (8); 4. A. v. d. Stam (11); 5. S. G. van Dam (11). Wielrijders: 1. B. v. Rijswijk (26); 2. H. v. Rijswijk (27); 3. K. v. Rijs wijk (28); 4. Poot (28); 5. R. v. d. Have (36). Smits overhemden- kousenreparatiebedrijl. Nieuwe Run 94 tel 2539; 3? Stofzuigers va. f 115. bij aankoop van een nieu we geven wij f 25. voor uw oude. Fa Dusoswa Turfmarkt 13 Leiden. LEIMUIDEN Markiezen; rolscher men: ai jaloezieën Groot, ste sortering zonwering Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prils bvi het verkoopkantoor van Toneelstuk Ter gelegenheid van Melchers Markiezenfa de bevrijdingsfeesten hebben de ge zamenlijke toneelverenigingen ir onze gemeente ook vrijdagavond het briek: C. E Jedeloo, Oegst- geest, Juffermansstraai 23 Fel 01710—31165 toneelstuk „Gieren op het veilige «s» De Sleutelkoning. Bij nest" opgevoerd onder grote belang- maken van alle sleutels, stelling, in de zaal van de dames repareren, veranderen en cnpphner openen van elk slot. Haar- De voorzitter van de Oranjevereni- bTde'overteklï) Leve- ging, de heer J. W. de Ren, opende rin, aan Rijk en Gemeen- met een woord van welkom en wees te Maandagmorgen geslo. op het grote voorrecht van de vrij- ten heid. Het toneelstuk, een komische thril. W Ier, speelt zich af in hotel „Het vei- Talie Haaïsehe lige nest gelegen op een eiland in schouw, Voorschoten, telef. een der meren in de staat Maine K 1710—25191. 2? Te koop aangeboden: 655 metei warme kas okt mei 5U0 meter warme s.as dec.- -mei. 55U meter Koude Kas sept.mei, 500 meter Koude kas. jaai te huur. J Eist-geest, Roelof, arendsv tel 291—K 1713 Aangeboden yK trouwja pon, maat 42. Bevragen bij mevr. l'Ami, woonschip Ja- mar, Rijnsaterwoude. Credieten t.m. f 3000. '«/oor iedereen) vooi aan koop, meubelen en wo ningtextiel, direct /an fa briek: enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsregeling en strik te geheimhouding Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 538, Den Haag. 2* Wasmachines f 135.— nog enkele- dure machines, iets beschadigd 155. centrifuge. Fa Dusoswa. Turfmarkt 1—3, tel 24409 SP c.v. N. Bakker Hzn Roelofare dsveen K 1713 487 in Groententeelver- gunnmgen en Sierteelt vergunningen. S? Te koop een beste melk- geit, geeft 4 liter melk per dag. W. Turk, Zoeterwoude, Weipoort 80. SP Aangeboden wandelwa gentje. zo goed als nieuw. Zuideinde 113, Roelofarends veen. SP Gebruikte bromfietsen? Valk a. d. Haagsche Schouw Voorschoten heeft er ver schillende. Kinderrijwielet) v.a 49 50- sportrhwielen v a 189 Ook Rudge en Simplex voorradig Fa uusoswa. Turfmarkt 1—3 tel 24409 SP VW '54 bestel. In goede staat. In bedrijf te zien by Valk, Haagsche Schouw, Voorschoten, tel. K1710-25191 S? Te koop electr. motor, merk Velo, 127 volt, toeren 1400, pk. 0.3. Rijwielhandel en reparatie-inrichting D. Rothert, Maredijk 77-81, Lei den. SP Kleine Daf vrachtwagen bouwjaar '53, type A 10. In staat van nieuw, open laad bak met hekken en overge- spannen zeil. Zeer geschikt voor bodedienst. Laadvermo gen 1000 kg. Gereviseerde motor. Nieuwe banden. Oran jegracht 113, tel. 26261. *2* Herenhoeden stomen modelleren nieuw lint nieuw leer, eventueej ver. groten oi verkleinen Voor vakwerk; v. Velzen hoe- denkllniek Donkersteeg 3 Sp Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen Financiering te. gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hooglandse Kerkgracht 42. Leiden, tel 30692 Jubileumaanbieding 1875—1960. Gratis schoor steenvegen (kosten f 3. bij het nu laten schoon maken van haard of centr. verw. Met onze speciaal daarvoor aangeschafte zuigmachine. Schelpenka de 23. tel. 21751 Jac, Stou ten, schoorsteenveger. 3P Witte en blauwe flits- lamoies rolfilms 120 en 620 negatief kleurenfilms 6/6 6/9 en kleinbeeldpa- tronen 20 opn kunt U ver krijger uit onze automaat Bevriidmgsplein Fotohan- del N v d. Horst In onze automaten Doezastraat al. leen -olfilins en witte flits lampen. 3? Huurzorgeni Helpt U ons, wij helpen U. Wij, die gaarne willen trouwen zoeken redelijke woon ruimte met keuken tegen goede huur. Een berichtje onder no. 6486 bur. v. d. blad. Wij komen gaarne praten. 3p Een schrijfmachine kopen is een zaak van vertrouwen. Wij leveren u uitsluitend pri ma merken, o.a. Groma/Ko- librl 265.- contant, of in termijnen. Vrijblijvend de monstratie en proefplaatsing. Hees kantoormachines, Ho- gewoerd 92, tel. 31983. SP Gest. kl. Frans bank stel; zware eiken tafels; eiken Mechels leeuwen kop dressoir, kastjes, ta fels; boekenkasten: 6 ma honie stoelen; oronzen klokstellen; badgeijser; trapnaaimach.; in en ver koop antiek. W. F. Koore man. Nieuwe Rijn 9, telef. 23261. 2\ Gebruikte rijwielen en brommers, alle typen ook sportrij wielen, goedkope school en werkfietsen, trans portrijwielen, prima 35 per stuk. Hooigracht 66, Leiden. 3P Met de verkoop van Gr. en Kl. formaat naamplaten kunt u gemakkelijk 20 per week bijverdienen. Inl. Post bus 52, Assen. 2P Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt u het voordeligst bij Fa Van dei Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Sneciaal adres voor reparati-is en bekleden van wiegen. kord. Erkend en gedipl. instructeur Autorijschool „Irene" Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge. telef. 286 tel Leiden 26753 'SP Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga- ragehouaer onze revisie- batterij Indien niet voor radig vraagt dan recht- stree s. Accu-service Groenen, Nieuwe Riin 106 Leiden, tel. 23140. 2* Te koop: 2e hands da mes-, heren, en kinderrii wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A, Grimbergen, Dubbelébuurt 11, Rijns- burg. tel K 1718—2967 Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul, Taunus I7M Opel Rekord Volkswagens en VolKswa- "4a. tei 32735 en 22300 Brommers Motoren. HMW Sport ƒ200. „Zundap" ƒ165,-, „Typhoon" ƒ165. CZ 150 cc 1954 ƒ200. ..Horex" 350 cc kk 20Ó. Voll. garan tie en inruil. Pasteurstraat 17. Autohoezen, kaooen ovama's complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels iashaKen bloemvaasies armsteur.en. zonneklep- pen. rubbermaties vloer matten. kaplak, ruiten sloten, toehtrubbers Th van Kuiik Autobekledpr Morsstraat 46. tel. 30552. Leiden. Prima jonge hennen 3.3.25 3.50 per stuk. Franco thuisbezorgd. In geënt tegen hoenderziek- ten. Broederij Groeneveld erk. no. 15386. Valk Bou- manweg 26a, tel. 25590. Voor de liefhebbers van exotische planten en plan- tenschalen hebben wij een enorme keus uit duizenden planten, zoais Bromelia's, Hertshoornvarens, Aphelan- dra, Sanseveria, Filonden- dron, Hedera enz. Eigen kwekerij Bloemisterij C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21, tel 20550. GEVRAAGD "Z* Bremroer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goua, zilver. Verdei alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 tele foon 22791 Vriendin. R.K. meisje. 17 jaar zoekt vriendin uit om geving Oude Wetering. Br. onder no. 9271 bur. van dit blad. Gevraagd door oudejaars student vrij grote ongemeu bileerde kamer, of zolder, die hij eventueel zelf bewoon baar wil maken. Liefst cen trum der stad. Brieven aan: G. C. J. van Hagen, Heren gracht 12a, Leiden. rilNGRUIL Woningruil. Aangeboden: zonnige beneden woning, 3 kamers, keuken, voor- en achtertuin, schuur en ach terom of ruime zonnige bo venwoning, 5 kamers, keu ken, balcon. zolder. Gevraagd ruime benedenwoning of heel huisje. Br. onder no. 9244 bur. van.dit blad. ERSEN Engels. Examenopleiding LO, hooldcurrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge, Emi grantenclubs Dagelijks in schrijving W Verboog, Le- raai Engels oeédigo lolk/ Vertaler Prol Cert Cam bridge University Steen- schuui 18. Leiden, l'elefoon 25335 Laat uw rijwiel goed na zien, voordat u met vakantie gaat, dan is hier uw adres, met meer dan 25 jaren er varing en goedkoop, ook in rijwielonderdelen. Levendaal 47 tegenover St. Barbara- school, Leiden, tel. 23609. 3? Leidsc autorijschool. Op leiding voor alle rijbewijzen. De rijschool waar uw vader reeds leerde rijden. Hooi gracht 66, Leiden, tel. 21280. Een nette r.k. jongeman, leeftijd 47 jaar, zoekt ken nismaking met een nette r.k. jongedame, leeft, tussen 40 cn 45 jaar, liefst Alphen a. d. Rijn of omgeving. Br. on der no. 9217 bur. van dit bl. *3? Rondvaart over Kager- plassen op zondag 8 mei a.s. Vertrek 14 uur, terug plm. 17 uur. Tarief volwassenen 3.-. kinderen 1.50. Stads rondvaarten 2 uur, 3 uur, 4 uur, 5 uur, afvaarten Bees tenmarkt. Rederij Harland, tel. 23633. 'Z Een dier kwtyt? Eei dier gevonden? Stichtinv Vmivedi mevr J Bror.s- geest, Zeemanlaan 57 te. 22982 oelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedi neemt ^een die ren op.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5