S3 f i ,KAR0Sl'koml morgen naar Roelofarendsveen RECHTSZAKEN MEDISCHE Ij DIENSTEN Ij ZATERDAG 7 MEI 1960 DF IRIDSF COURANT PAGINA 3 N.K.J.B. voert actie in in „Sf Petrus' Banden" Twee-derde van de wereldbevol king lijdt honger, volgens de statistie ken en zeventig procent van de mensheid is nog analfabeet. Statistie ken hebben in onze maatschappij veel te vertellen. Maar welke statistiek zal ooit een beeld kunnen geven van de enorme ellende, die achter deze ene melding steekt? 1200 Miljoen medemensen hebben nog niet één maaltijd per dag; vele miljoenen van hen sterven jaarlijks van hoger en ondervoeding. Op elke 500 gelovigen hebben wij, in Nederland, één priester en op elke 1000 inwoners één arts. In de landen van Afrika en Azië is er één priester op 5000 gelovigen en één arts op elke 50.000 zielen Dat alles, terwijl wij Nederanders gemiddeld per jaar ongeveer 400 miljoen gulden uitgeven aan genotmiddelen. Die tegenstelling is de grote tragedie. O, natuurlijk hebben wij al veel gedaan: de statistieken melden b.v., dat er in onze missieziekenhuizen 60 miljoen zieken zonder huif liggen te miljoenen zieken verpleegd worden. Maar ze zeggen niet, hoeveel er te gelijkertijd zonder hulp liggen te ver kommeren. Wij hebben analfabeten op de mis sieschooltjes lezen geleerd maar we hebben ze nooit iets te lezen gegeven. De zogenaamde minder ontwikkelde volkeren verlangen met niets ont ziende onstuimigheid naar politieke, culturele en economische zelfstandig heid. Hun onmacht drijft hen, naar wie het meest biedt en dat lijkt wel het godloos communisme. De communistische zenders in Cairo verzorgen radioprogramma's in 28 Afrikaanse talen. Aantrekkelijk-op- gemaakte kranten verspreiden de communistische idee in grote delen van Afrika. Op de Universiteiten van Moskou en Leningrad studeren gra tis 6000 Afriaanse jongeren; in Lon den en Parijs studeren er 18.000, maar 80 pet. van hen gaan voor het Christendom verloren. De Christen-leken van het westen hebben nu de zware en onontwijk bare plicht, de Christen-leken van de missielanden sociaal en cultureel te vormen tot leiders van hun volkeren. De priester-missionarissen moeten zich blijven wijden aan hun priester lijke taak, waarvoor zij nu reeds vele handen tekort komen. Het Kardinaal van Rossum Insti tuut KAROSI is in het leven geroe pen om dit werk massaal te organise ren binnen de kortst mogelijke tijd. Momenteel worden door KAROSI enige landbouwprojecten gesteund in het bisdom Lahore (Pakistan), op Brits Borneo en in Tanganyika. Bouw kundigen, dokters en verplegend personeel zijn uitgezonden naar vele plaatsen; er is een ambachtsschool o.a. in Kipalapala (Tanganyika) en een drukpers in dezelfde plaats. Maar nog steeds zijn vele mensen nodig. Mensen van velerlei beroe pen: medici en verpleegsters, tech nici, onderwijspersoneel, land- en tuinbouwjongeren en vaklieden zo als timmerlieden, metselaars, elek triciens en monteurs. Hun taak is: hulp te verlenen, hun vakmanschap Pastoor W. L. Egberts maakte joyeuze entree in Hazerswoude Do p Hazerswoude Dorp vlagde gister avond opnieuw. Ditmaal getuigde de driekleur van de blijdschap der dor pelingen over hun nieuwe pastoor. Vóór zevenen reeds was het een drukte van belang in het dorp. De Harmonie van Hazerswoude, de LTJ en LTM, de Gidsen en bruidjes en de genodigden waren op weg naar de Voorweg, waar bij de Gebr. Stokman de nieuwe herder, pastoor W. L. Eg berts om zeven uur arriveerde. De pastoor stapte over in een open landauer, naast hem nam plaats zijn oude „chef", pastoor H. v. d. Ven van de parochie van de H. Familie te Den Haag, en kapelaan Zuidgeest. En toen begon een ware joyeuze en tree in de parochie. Pastoor Egberts werd niet moe, de velen die zich langs de weg hadden opgesteld, te groeten. Achter de landauer reed het Kerk- en Armbestuur, de familiele den van de pastoor en de verdere genodigden. Op het kerkplein aangekomen dankte de pastoor degenen, die hem zo'n prachtige ontvangst hadden be reid, onder hen bevonden zich vele niet-katholieken, zoals de leden van de Harmoniekapel. Vervolgens hield pastoor Egberts in de kerk van de H. Engelbewaarders een plechtig lof, tydens welke kapelaan Zuidgeest tot de pastoor een hartelijk wel komstwoord richtte. De kapelaan vertrouwde, dat de pastoor een goe de herder zou zijn voor de parochie, in de Bent en in het Rietveld. Pastoor Egberts zeide in zijn dank woord zeer bewogen te zijn door de geweldige ontvangst en door al het geen voor hem gedaan is bij zijn in trede in de voor hem nieuwe paro chie. Hij was zeer dankbaar voor wat pastoor Boos voor de parochie heeft gedaan. Verder dankte de pas toor allen voor hun spontane mede werking bij deze kennismaking. Na het plechtig Lof kwamen de ge nodigden, onder wie de burgemeester, het kerk -en armbestuur, de beide wethouders, geestelijken, ds. Chr. v d. Leede, de artsen P. J. Meys en J\ Vermeulen, en het feestcomité, de pastoor een persoonlijk welkom be reiden. Morgenochtend, vóór de hoog mis van tien uur, zal deken P. J. A. Juffermans van Zoeterwoude pastoor Egberts officieel installeren. over te dragen en zich zo snel mo gelijk overbodig te maken. Behalve aan mensen is er een dringende behoefte aan geld, veel geld om de massale hulp aan de on derontwikkelde missielanden zo snol, doeltreffende en efficiënt te verwezenlijken. Actie-programma. Met dit doel wordt morgen, zon dag 8 mei, in de parochie van Sint Petrus' Banden te Roelofarendsveen een actie gehouden met steun van de NKJB, die vooraf bijeenkomt in een H. Mis om 8 uur v.m. Onder alle H.H. Missen preekt pater Boercee o.e.s.a., die vervolgens samen met de heer A. M. Dekkers, hoofd van de afd.' voorlichting en fondsenwerving van KAROSI, zal collecteren. Na alle H.H. Missen wordt een folder uitgereikt, waar een invulfor- mulier is bevestigd. Nadat de heer Dekkers voor hen een voordracht heeft gehouden over het onderwerp „KAROSI helpt, helpt KAROSI", zwermen dertig N.K.J. B.-leden uit om het antwoord op deze folders huis aan huis op te ha len. Het centrum van deze activitei ten is het Parochiehuis, waar belang stellenden vanaf twaalf uur alle ge wenste inlichtingen over KAROSI en uitzending naar de missie kunnen verkrijgen. ALKEMADE Moeilijkheden bij drinkwa'ervoorziening Storingen thans opgeheven Zowel in de nachten van afgelopen zondag en maandag, alsmede in de ochtend van de daaropvolgende dins dag, waren zonder voorafgaande waarschuwing alle percelen in het voorzieningsgebied van de Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeen ten" verstoken van drinkwater ten gevolge van een buisbreuk in de toevoerleiding in de Frederikspolder to Hoogmade. In verband met het vernieuwen van een zinker is destijds ter plaat- sd' een noodleiding gelegd, omdat het goede definitief aan te brengen ma teriaal een ruime levertijd vergde. De aansluiting van deze noodlei ding aan de bestaande leiding moest geschieden in de ter plaatse buiten gewoon slappe veenbodem. Tenge volge van de noodzakelijke hoge wa terdruk in het uitgestrekte voorzie ningsgebied van de Drinkwaterlei ding heeft ondanks de steeds geno men voorzorgsmaatregeen de te ge ringe grondweerstand het waterlei dingsbedrijf andermaal parten ge speeld. Het laatste werd ook woensdag weer geconstateerd, dat de noodver- binding begon te wijken, zodat ijlings maatregelen getroffen moes ten worden om deze buiten gebruik te stellen. Inmiddels waren de mate rialen voor de oorspronkelijke lei ding aangevoerd, zodat werd beslo ten de noodverbinding te verwijde ren en de definitieve zinker onmid dellijk aan te brengen Daarom raak te men de bevrijdingsdag zonder water, doch de noest werkende ploe gen van de Stichting en de betrok ken aannemer, zonder feest en zon der vrije dag, gingen door. Door het personeel van het bedrijf is dag en nacht gezwoegd tegen schier onoverkomelijke moeilijkheden onder de deskundige leiding van het Rijksinstituut voor de Drinkwater voorziening te 's Gravenhage, met assistentie van een terzake kundig aannemersbedrijf en personeel van de gemeente Alkemade. Mede door hun toewijding en de opofferingen van de technische adviseurs, kon de avond van de 5e mei toch nog wor den gevierd met een glaasje leiding water. De leiding van de Stichting Drink waterleiding is ziah ten volle bewust van het grote ongerief door deze on voorziene storingen veroorzaakt en spaart moeite noch kosten om de be drijfszekerheid van de zo kwetsbare transportleidingen te vergroten. Reeds worden voorbereidingen ge troffen voor doorverbindingen met het waterleidingnet van de provincie Noordholland door het aanbrengen van enige zinkers in de Haarlem mermeerringvaart, teneinde van die zijde watertoevoer mogelijk te ma ken, wanneer onverhoopt de aanvoer vanaf de waterwinpaats te Boskoop stagneert Menselijkerwijze gesproken beho ren de toringen thans tot het verle den en hopelijk doen zich geen nieu we onverwachte en onoverzichtelij ke verwikkelingen voor. KOUDEKERK KOUDEKERK HERDACHT EN VIERDE FEEST Onder zeer grote belangstelling had op de alg. begraafplaats de dodenher denking plaats. Hier legde burge meester Waverijn namens het ge meentebestuur een krans bij het mo nument voor de gevallenen. Nadat door trompetters The Last Post was geblazen, defileerden alle aanwezi gen langs het monument. Tijdens het voorbijtrekken werden door velen bloemen neergelegd. Hierna werd in de gereformeerde kerk een herdenkingsdienst gehou den. Sprekers waren ds. C, Hulst, pastoor Oudijk en ds. Gilhuis. Begunstig door prachtig zomerweer heeft Koudekerk aan den Rijn-Ha- zerswoude-Rijndijk de volgende dag een gezellige bevrijdingsdag gevierd. De kinderen trokken met Kunst na Arbeid naar het Verenigingsgebouw te Koudekerk. Daar weren aanwezig de burgemeester van Koudekerk met man A in vaste dienst alhier is be noemd de heer Jac. van Ofwegen, terwijl zijn echtgenote, mevrouw v. Ofwegen-Hogenes. werd benoemd tot concierge van het Raadhuis. ALPHEN AAN DEN RUN Aanbesteding gemeentewerken. Vrijdagmorgen vond in het raad huis door ir. N. Buijsert, directeur van gemeentewerken, namens de ge meente Alphen aan den Rijn, de open bare aanbesteding plaats van het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken ten noorden van de Thorbeckestraat, c.a. aldakr. De laagste inschrijving werd ontvangen van het Aannemingsbedrijf fa. J. v. Wieringen te Alphen aan den Rijn, die aanbood het werk voor ƒ58.930 uit te voeren. De opvolgende laag ste was het evzneens Alphense aan nemingsbedrijf C. A. Langeveld, dat voor 64.877 had ingeschreven. De hoogste inschrijving werd gedaan door J. Stam te Voorschoten ad 78.490. De gunning is in beraad ge houden. Openb. kleuterschool aanbesteed. Vrijdagmorgen vond in het raad huis te Alphen aan den Rijn de openbare aanbesteding plaats van de bouw van een openbare kleuter school aan de Can Eeghenstr. aldaar. De fa. Van der Velden en De Jong te Leiderdorp was met haar aanbie ding ad 88.000 de laagste. De op volgende laagste was de fa. J. Kin kel en Zn. te Leimuiden, die voor 89.850 heeft ingeschreven De hoog ste inschrijving werd gedaan door Gebrs. v. Veen te Utrecht ad 132.000 De gunning is aangehouden. Tweede in wielerwedstrijd. De heer C. van Tol alhier, die als nieu weling op bevrijdingsdag heeft deel genomen aan de 50 km. wielerwed strijd te Amstelveen, is daar tweede geworden in de tijd van 1.27.30. C. Schuring werd eerste (1.27.—). Deze Amsterdammer is het gelukt, toen er nog 20 ronden te rijden waren, aan de aandacht van het peloton te ont snappen. Na nog 14 ronden te rijden volgde Van Tol zijn voorbeeld met goed succes. Hij zette de achtervolging van Schuring in, doch is er niet in ge slaagd hem voorbij te streven Kort na hen volgde het peloton. ZOETERWOUDE S.J.Z. Door de overwinning, die het le elftal zondag behaalde tegen VNL zijn de Zoeterwouers in de vol gende ronde geplaatst, en spelen nu zondag a.s. een uitwedstrijd tegen VVOA, aanvang 2.30 Uur, vertrek om 1.15 uur. Afdeling damesgymnastl k. 20 Maart 1.1. bestond da afd. dames- gymnastiek drie jaar. Bij de oprich ting meldden zicv maar liefst 140 meisjes en dames, een respectabel aantal, helaas moesten toen een groot aantal gehuwde dames teleurgesteld worden door gebrek aan ruimte en leidsters. Nu, na drie jaar, is begrijpelijker wijs het ledental iets teruggelopen, een ander deel voelde of dacht dat zij niet mee konden komen, een an der deel moest naar avondschool of naar een cursus en verlieten de ver eniging. Er is nu nog een vaste kern van 98 dames en meisjes, verdeeld in vier groepen, drie jaar geleden was er voor de gehuwden geen gelegen heid, maar nu hebben deze dames weer de gelegenheid tot aanmelding. Meldt u daarom als lid aan, of komt eerst even kijken: iedere woensdag avond oefenen om 9 uur. de beide wethouders en een groot aanital belangstellenden. Nadat de burgemeester een korte toespraak had gehouden, trok de jeugd naar de garage van Van der Meijden. Daar werden zij op prettige wijze bezig gehouden door de heer Devile uit Leiden, waaihij ook de tractatie niet werd vergeten. In de namiddag werden volksspelen geor ganiseerd voor de rijpere jeugd en voor de volwassenen. Als prijswin naars kwamen te voorschijn bij: Behendigheidswedstrijd voor auto's: 1 F. de Graaf; 2. D. J. de Wit; 3. Floor van Veen; 4. Langeveld; 5. Bjaauwendraad, Utrecht. Gebakrace: 1. J. Batelaan; 2. H. Blommaart; 3. J. van Ommering; 4. W- Schurink; 5. W. van Veen; 6. J. van der Vis. Kruiwagenrace: 1. W. van Veen en Tineke van der Born; 2. K. Menken en Boere; 3. L. van Hemert en J. van Hemert; 4. J. Borst en Cor Zuidwijk. Ringsteken per rijwiel: versiering: 1. Marry Groen; 2. Anja Bijleveld; 3. Marja van Veen; 4. Ada Molema. Ringsteken: 1. Anky Verkuilen; 2. Joke Maurits; 3- Grieta Vergunst; 4. Nelleke Dorrepaal. Door de gezamenlijke middenstan ders was een reclameoptocht geor ganiseerd. Hieraan was door de be trokkenen veel zorg besteed. Bij' de beoordeling kwamen als winnaars uit de bus: 1. A. Hogeboom; 2, P. G. J. Smit; 3. H. van Vliet; 4. C. van Vliet; 5. A. Visser. Een gecostumeerde voetbalwed strijd op het terrein van Koudekerk bezorgde veel plezier. Daarna volgde een lampionoptocht, gevolgd doo reen openluchtfilm. Een schitterend vuurwerk besloot deze geheel geslaagde dag. Ingelanden Lagewaardse polder Onder voorzitterschap van de heer M. Maat vergaderden in hotel De Bruin de ingelanden van de Lage- waardsepolder. Na een openingswoord van de voorzitter, werd de rekening van 1959 goedgekeurd. Deze gaf aan in komsten een bedrag aan van 9.103.38 gulden en aan uitgaven een bedrag van 3,359.43, zodat de rekening sloot met een batig saldo van 5.743.95. Ten aanzien van het batig saldo deelde de voorzitter mede dat hierin is begrepen een bedrag van 1500 dat was uitgetrokken voor onderhoud van de molen. Daar dit bedrag in 1959 niet is verwerk, is dit overge bracht op de begroting van 1960. Ver. der deelde de voorzitter mede, dat de schuld die op de molen stond, thans is afgelost. Hierna volgde de begroting voor 1960. Deze sloot in inkomsten en uit gaven op een bedrag van 12,609.63. De voorzitter gaf een uitvoerige toe lichting op deze begroting. Het is het bestuur gelukt een bedrag van 8-080.- gulden, dat de polder aan het Hoog heemraadschap van Rijnland schul dig was wegens verbetering van een kade, verminderd te krijgen met de helft en te brengen op 4040. Het bestuur stelde voor dit bedrag in eens af te lossen en in verband hiermede de aanslag voor één jaar te verhogen van f 8.tot 16.— per h.a. Na enige bespreking werden de begroting en de verhoogde aanslag aangenomen. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening 1960 werden benoemd de heren Reijneveld, de Lange en D. de Jong. Openbare school Tot tijdelijk hoofd van de Openbare school te Koudekerk aan den Rijn is benoemd de heer A. Collee uit Rijnsburg. Ondertrouwd: Hillebrand Dirk zwager 25 jaren en Martijntje Van der Ent 23 jaren. Overleden: Dirk Uithol, man, 77 jaren. HAZERSWOUDE SPELEN OP BEVRIJDINGSDAG Ook Hazerswoude heeft haar be vrijdingsfeest gevierd. Na de aubade voor het raadhuis vertrok men naar het feestterrein waar verschillende spelen werden gedaan. De prijswinnaars waren als volgt: Gecostumeerde ballonrace voor dames en heren boven de 16 jaar. Heren: 1. J. v. d. Salm, 2. Jac. van verband met uw 25e uitbraak- „Dat is toch eigenaardigdeze Eijk, 3. F. Kouwenhoven; dames be- poging heb ik de eer, u mede in schijnt het ook al niet te zijn." neden de 16 jaar: 1. mej. J. de Frank. naam der gevangenis een „zaag in rijker, 2. mej. L. Harkes, 3. mej. L. goud" aan te bieden". Hoogeveen. C Touwtrekken voor heren en dames boven de 16 jaar: 1. Peter Brugman, 2. J. Fase, 3. A. v. d. Molen; dames: I. mej. J. Matze; 2. A. van Rooijen (boven de 16 jaar); 1. mej. Corry v. Eijk, 2. Joh. Bogerman (beneden de 16 jaar). Sprietlopen voor jongens onder de 16 jaar: 1. L. v. Veen, 2. W. v. d. Poel, 3. J. Verheul; jongens boven de 16 jaar: 1. L. van Veen, 2. W. v. d. Poel, 3. K. van Rooijen. Hardlopen voor personen van 16 jaar en ouder: 1. D. Endeveld, 2. H. Endeveld, 3. J. Rietveld, 4. Sj. de Groot; dames: 1. Corry Rietveld, 2. M. Lourier, 3. Annie Binnendijk- Hardlopen voor personen tot 16 j.: 1. Leo de Jong, 2. P. v. d. Haven, 3. E. Kerkhoven; dames tot 16 jaar: 1. „...en wij garanderen u, iedere mej. C. Lourier, 2. C. Hoogeveen, 3. keer, dat u de wagen heeft opgepoetst BEAMBTE BESTAL NEPTUNUSFONDS Een 33-jarige wasserij knecht te Leiden, had in het tijdvak van augus tus tot oktober als beambte bij het Marine-Wakerskorps te Leiden her haaldelijk 's nachts geldbedragen ge stolen uit laadjes, bestemd voor het Neptunusfonds. tot een totaalbedrag van 170,Voor dit feit moest hij thans voor de Haagse Politierechter verschijnen. Gelet op het uitgebreide rapport over de wasserij knecht wilde de offi cier van justitie nog volstaan met een voorwaardelijke straf van drie maan. den met een proeftijd van drie jaar, een boete van 50,of tien dagen f;evangenistraf en onder toezichtstel- ing van de R.K. reclasseringsvereni- ging. De verdachte is echter druk bezig met emigratieplannen en daar de rechter niet wist of een voorwaarde lijke gevangenisstraf een belemme ring kan zijn voor emigratie moge lijkheden gaf hij de wasserij knecht de raad mee om in hoger beroep te gaan. Omdat hij de eis van de officier nl. al zeer laag vond wilde de rechter niet lager gaan. Hij veroordeelde de verdachte conform de eis. STUDENT BELEDIGDE POLITIE-AGENT Een student uit Leiden moest voor de Haagse politierechter verschijnen, omdat hij een politie-agent beledigd had. Bovendien had hij op diens ver zoek geweigerd mee te gaan naar het bureau. Dit voorval gebeurde op 12 november van 't vorig jaar. Verdach te was toen 's avonds om een uur of zes gaan eten in de sociëteit „Miner va" en had zijn fiets voor het hek van het gebouw geplaatst. Dit mag niet; de fietsen moeten achter het hek staan. Zodra er echter politie in aantocht is, worden de studenten ge woonlijk gewaarschuwd. Zij hollen dan naar buiten, om zo snel mogelijk de fietsen achter het hek te zetten De Leidse politie neemt dit alles nog al gemoedelijk op, met uitzondering van de avond, dat verdachte zijn fiets en nog enkele andere achter het hek wilde plaatsen. Op een zeker moment hadden verdachte en de agent allebei dezelfde fiets vast: de eerste om hem achter het hek te zetten en de twee de om hem in een politiewagen te laden. De agent gaf verdachte, zoals deze verklaarde een klap in het ge zicht. Dat nam de student niet en nij begon te schelden. Op zijn beurt nam de agent dat weer niet en hij wilde verdachte meenemen naar het bu reau. Verdachte verzette zich hier Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Schaefer, Teeuwen, Gaasbeek, Kortmann en Brand. Apo theek: Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden. De art sen A. v. d. Bijl, Oude Wetering, tel. K 1713—217. en v. d. Werf, Rupwe- tering, tel. K 1712—202. Aiphen a. d. Rijn. Dkt J. H. Veenendaal, tel. 2072. Bodegraven. Dkt. E. M. Bol, tel. 2113, zuster P. Conradi, tel. 2086. Boskoop. Dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude. Zie Koudekerk. Hillegom. Dkt. J. J. Versluys, tel. 5121. Katwijk/Rijn. Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, apotheek Prince- slraat 3, tel. 2755. Katwijk/Zee. Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777, apotheek zie Katwijk/ Rijn. Koudekerk a. d. RijnDkt H. A. Blaauwendraad, tel. K 1714208, zuster Van Leeuwen, tel. 505. Bij on gevallen aan Rijndijk tel. K 1714-278. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Zie Koudekerk. Lissc. Dkt. J. M. van Dijk, tele foon 3134. Nieuwkoop. Zie Zwammerdam. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijk. Dkt. De Beer, tel. 2751; Duinrand-apotheek van 12 en van 56 uur, tel. 2484. Wit-Gele Kruis, zuster Faase, tel. 2338. Noordwijkerhout. Dkt. B. C. C. Wösten. tel. 285. Oegstgeest. De artsen F. W. N. Hugenholtz, tel 20390, en J. B. Hu- genholtz, tel. 32277. Apotheek Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk/Rijn. Sassenheim. Dkt. J. v. Nes, tel. K 25327119, voor zuster zie War mond. Valkenburg. Zie Katwijk/Rijn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 25327393, voor zuster zie War mond- Voorschoten. Dkt. F. H. W. Swen, tel. 2356, Gezondheidscentrum, tele foon 2177. Warmond. Zie Voorhout. Zuster Muilerman, tel. K 1711879, neemt waar voor de zusters Konijn en MeyB- sen. Wassenaar. De artsen H. W. Plink, tel. 2075. en dr H. D. Boer, tel. 9124, apotheek Siderius, tel. 2141, Langstraat 86. Woubrugge. Dkt. J. Nooter, tel. K 1729—104. Zoetermeer. Dkt. P. Vegt, tele foon 3035. Zwammerdam. Dkt. K. Gill, tel. K 1726—2527. echter heftig tegen. Het resultaat was, dat hij de officier van justitie een boete van f 50,of 10 dagen te gen zich hoorde eisen. Deze meende, dat men belediging van een ambte naar in functie niet kan tolereren. Verdachte werd conform de eis ver oordeeld. „Ik heb u gisteravond toevallig ge zien Vindt u ook niet, dat uw vrouw 20 rozen heeft verdiend?" A. Koelewijn. Hardlopen voor jongens 1014 j.: 1. J. v. Staveren, 2. A. Harkes, 3. J. Rietveld. Feest van de Arbeid. Een groot aantal KAB-leden was zondagmor gen in de plechtige H. Mis van 9.30 voor de kerkelijke viering van het feest van Arbeid. Na de H. Mis volg de een feestelijk ontbijt in zaal J. Timmermans, waar een welkomst woord gesproken werd door voorzit ter Klerks. In dit gezellige uurtje spraken kap. J. Zuidgeest en de heer K. de Bree. Voor de avondviering ging men weer naar zaal Timmermans, waar het duo Beij uit Leiden voor een non-stop programma zorgde. Raadhuis. Tot gemeentewerk- begint het te regenen!" „Mijn man zit in de muziekkamer. Hij luistert naar een opera." Het vijfde wiel. De wagen van het ministerie.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3