J LMtLGAT; Scherp Jaarvergadering EXPOGE herdacht vijftien jaar bevrijding HUIBERS Jongetje verdronken Fa. J. N. Geijer Dagindeling Koninginnedag Leiden Karei Prior en drie fatale liedjes Verlies HTM drukt zwaar op de gemeenterekening VR1JDAAG 29 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gisteren hield de afd. Leiden van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Ge vangenen uit de Bezettingstijd in Café-Restaurant „De Harmonie" haar algemene jaarvergadering. De voorzitter, de heer L. Questroo, opende deze jaarvergadering in het 15e jaar na de bevrijding met een korte terugblik in het algemeen, waarin hij met dankbaarheid terug zag op het werk van de afdeling in de afgelopen 15 jaren van haar be staan. Hij memoreerde nog de ver schillend acties welke zijn gevoerd, daarbij wijzend op de sociale taak, welke de vereniging in de aanvang had en welke het van belang maak te, dat de ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd en hun nabe staanden verenigd waren. Ook wees hij op het belang om verenigd te blijven gezien de ver schillende acties, die nog op het pro gramma staan, o.a. voor het opwek ken van de belangstelling van de jeugd in het gebeuren tijdens de be zettingsjaren. Niet alleen om de her innering daaraan levendig te houden, maar vooral als waarschuwing ook in deze tijd, nu we nog steeds leven in een onzekere wereld als op een vulkaan welke onverwacht nieuwe en nog veel grotere rampen dan in de tweede wereldoorlog over de mensheid kan brengen. Hierna werd in een vlot tempo de omvangrijke agenda afgehandeld. De secretaris gaf in zijn jaarver slag een kort overzicht van enkele belangrijke feiten, zoals o.m. het af scheid van prof. Cleveringa bij diens vertrek uit Leiden en de aanbieding van het erelidmaatschap van de Leidse afdeling. Ook memoreerde hij de inzet van het Lustrumjaar met de geslaagde bijeenkomst te Rijnsburg in samenwerking met de organisatie tot Bestrijding van het Concentratie kampsysteem en verschillende an dere activiteiten. Het jaarverslag van de penning meester gaf een batig saldo te zien van 430,40. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, mevr. C. Hendriksen-Snel en de heren W. v. d. Burg en F. Voorzaat bij enkele Naar Geboorteaankondigingen BOSKOOP Gisteravond is het 6-jarig zoontje van de fam. C. A. Smits, wonende aan de Biezen verdronken. Toen het na het doen van een boodschap niet terug keerde werd een onder zoek ingesteld. Het bleek dat het kind met zijn step in het water was gereden. Na ongeveer een half uur dreggen door de politie werd het stoffelijk overschot gevonden. Op weg naar gewonde zoon Boskoops echtpaar werd naar Z. -Afrika geholpen Instanties werkten in ijltempo Dank zij de medewerking van in stanties in Boskoop en Den Haag is het echtpaar T. Scholten uit Boskoop zo snel als maar mogelijk iaas per vliegtuig naar Zuid-Afrika kunnen vertrekken waar het een bezoek gaat brengen aan een zoon, die daar tij dens een verkeersongeluk ernstig werd gewond. De heer en mevrouw Scholten, die de noodzaak van een reis naar Zuid- Afrika inzagen, konden de reis zelf niet bekostigen. Familieleden brach ten de reiskosten voor één persoon bijeen en de rest werd gedaan door de gereformeerde kerk van Boskoop. Dinsdagmiddag werden de eerste ac ties ondernomen om de reis mogelijk te maken en woensdagmiddag reeds kon het echtpaar van Schiphol ver trekken. Toen dinsdagavond alles zo goed als in orde was bleken er geen pas foto's te zijn. De volgende ochtend vroeg werden er echter foto's ge maakt en daarna werd echtpaar te gen pokken ingeënt. Dezelfde mor gen nog kwamen de paspoorten, die door burgemeester mr. dr. E. P Ver kerk zelf werden afgegeven, en op de griffie te Den Haag werd in aller ijl gewerkt aan de wereldpassen. Het consulaat van Zuid-Afrika in Den Haag was grif in het verstrekken van een visum en woensdagmiddag stap ten de heer en mevrouw Scholten in het vliegtuig naar de Unie, waar zij een maand denken te verblijven. kandidaatstelling herkozen, evenals de voorzitter de heer L. Questroo. Als gedelegeerden naar het jubi leumcongres te Amsterdam werden door de vergadering aangewezen mevrouw C. Hendriksen-Snel en de heer W. M. v. d. Burg. Voor het lidmaatschap van het hoofdbestuui zal de afd. Leiden de kandidatuur steunen van de heer E. Ebens te Groningen. Nadat hoj een beroep is gedaan op de leden hun medewerking te willen verlenen bij ie te houden ten toonstelling „Bevrijd Vaderland'' in de Waag tijdens de herdenkinsdr.gen van de volgende week, sloot de voor zitter met een dankwoord aan me- Kaats-Van Doorn, die in de Leidse afdeling steeds het hoofdbestuur ver tegenwoordigt, de vergadering. D beqralenis van prof dr W. J. de Haas Onder grote belangstelling is op de begraafplaats „Moscowa" in Arnhem de teraardebestelling geschied van wijlen prof. dr. W. J. de Haas, oud- hoogleraar in de natuurkunde en de meteorologie aan de Leidse univer siteit en oud-directeur van het Ka- merlingh Onnes-laboratorium. Onder meer waren aanwezig de Leidse hoogleraren Fokker, dr. K. W. Taconis, dr. C J. Gorter, tevens di recteur van het Kamerlingh Onnes- laboratorium, dr. H D. Kloosterman, Cleveringa en dr. L. Woltjei. de eind- hovense hoogleraar Holst, dr. H. B. G. Casimir, dr. M. J. Steenland, dr. P. van der Leeden, voorts de Am sterdamse hoogleraar prof. Bok. Ook vele wetenschappelijke, techni sche en administratieve vertegen woordigers van het Kamerlingh On nes-laboratorium waren' aanwezig alsmede vele oud-leerlingen van de overleden wetenschapsman. Namens de oud-leerlinger en mede uit naam van de Koninklijke Acade mie van Wetenschappen aan de Leid se Universiteit sprak prof. Gorter een grafrede uit. Hij noemde prof. De Haas „een van Nederlands markante en vooraanstaande geleerden, die zich in zijn wetenschappelijke arbeid niet alleen heeft bezig gehouden met het ombuigen van de richtlijnen van on derzoek, doch ook met de voortzet ting van vroegere vorsingsresultaten, vaak in samenwerking met andere vooraanstaande geleerden, als Ein stein, Keesom enz." „Hij paarde een liefde voor het nauwkeurige experi ment. aldus zei prof. Gorter, aan een verbazingwekkende intuïtie en on gemeen grote organisatorische ga ven, die onder andere bleken door zijn advies aan de Nederlandse rege ring, reeds voor de oorlog uranium voorraden aan te leggen die na 1945 de basis werden voor de Neder lands-Noorse samenwerking op het gebied van het kernonderzoek. Zijn naam", aldus prof. Gorter, „zal een ereplaats in de annalen van de we tenschap innemen. Zijn menselijke kwaliteiten evenaarden zijn weten schappelijke verdiensten Hij was sociaal-belangstellend, had gevoel voor humor en kwam op voor zijn eigen mensen. Aan een lang en succes vol leven, dat getekend werd door een slechte gezondheid, is nu een einde gekomen. Een beminnelijk leidsman voor vele jongeren is van ons heengegaan". LIEFDADIG? itor\j (k> en haar huilende baby in de steek ALPHONS ARIëNSHERDENKING IN LEIDSE SCHOOL. Ter gelegenheid van de herdenking van de 100ste Verjaardag van Al- phons Ariëns is vanmorgen in de aula van de Alphons Ariëns-school aan de Timorstraat met toestemming van de bisschop een H. Mis opge dragen door pastoor Van Kleef voor de 350 leerlingen van deze lagere school aan de Timorstraat. Pastoor Van Kleef sprak tot de jeugd over de Liefde van Alphons Ariëns voor de werkende mens. Na gemeenschappelijk ontbijt tra den leerlingen op in voordracht]es, dansjes etc. Vanmiddag genoot de jeugd van geluidsfilm. De dag werd georganiseerd door een commissie uit het personeel onder leiding van CR STAAT een net-gekleed heer K1,at™;t°™d1" nu eenmaal ook de mej. C. M. L. Buurman Het ouder- aan de deur, die probeert me- Wat kos, dan,„ vraa„t me_ comité, dat vertegenwoordigd was vrouw wat huishoudelijke artikelen vi.'qUW door mevr. Peysel bood een tractatie te verkopen Men'eer heeJt een keuri prijslyst aan. Mevrouw heeft haar aardappeltjes bjj zich AllemaaI wel w|t guurder dan in de winkel, maar daarom is het dan ook ten bate van de blinden of voor een ander schoon doel. Mevrouw denkt: „is het wel ver trouwd?'" Maar ook daar heeft de meneer een antwoord op. Een prach tige gedrukte legitimatie in etui, waarop vermeld wordt dat de actie is ten bate van de blinden of een andere mooie instelling). Op zulk een aanbeveling wil je wel kopen. En mevrouw tast in haar beurs; een bezem of boenwas kan je altijd gebruiken. Fout mevrouw! De politie waarschuwt nadrukke lijk tegen het optreden van deze „lief. dadige" heren, die er echter alleen op uit zijn hun eigen beurs te spek ken. In het blad „In en Om" van de St. Leonardus- en St. Antoniusparochie, wordt hier op voorstel van de politic, nog eens extra de nadruk op gelegd. In alle Leidse buurten opereren z g. verkoopmaatschappijen ten bate van blinden, spastische kinderen, doof stommen etc. die niets met deze in stellingen te maken hebben. Zij ko pen misschien wel eens wat goed van een blindeninrichting, maar voor het overige zijn zij afn ners van de wa renhuizen, waar dezelfde artikelen tegen geringer prijs te koop worden aangeboden. En die legitimatie dan? Gewoon zelf gemaakt of uitgege- JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOOa Geboorte- aankondigingen Grote keuze bij: Botermarkt 26 Leiden (Advertentie) Het programma voor Koninginnedag, verzorgd door de Vereniging Koninginnedag te Leiden is als volgt: uur 7.00 Reveille 8.15 Aubade Stadhuisplein m.m.v. Politiemuziek Kinderfeest Gehoorzaal Militaire mars Kinderspelen sportterrein Zoeterwoudse Singel Poppenkastvoorstellingen in de grote Burchtzaal Standwerkersconcours op de Markt Carillonbespeling Prijsuitreiken aan oranjedragende kinderen Sportmiddag in de Leidse Hout (voetbalwedstrijd, wielrennen, gymnastiek, turnen) Start Oranjewandeltocht Burcht Matinee Belgisch circus Dejonghe, Schuttersveld Kindervoorstelling Gehoorzaal „Dikkie Bigmans" Muzikale rondgang Wandelaarsdefilé Stadhuis Prijsuitreiken Standwerkersconcours Stadhuisplein Muzikale rondgang Openluchtconcert Openluchtdansen Stadhuisplein 8.00 Ere-avondvoorstelling Belgisch circus Dejonghe De burgemeester zal voorts om negen uur de tentoonstelling van Expogé en Chr. Oranjevereniging over de bezettingtijd en de be vrijding in het Waaggebouw openen. 9.00 9.00—10.00 9.30 9.30—12.00 v.a. 10.00 10.00—11.00 10.00—12.00 1.30— 4.30 2.00 2.30 3.00 8.00 R' de r J- T ??leï M"J?' ven door de „verkoopmaatschappij", retha Alida dr van A. van der Zwan waar deze ve/lters dikwijls bij aam en M. A. van den Berg. gesloten zijn. Het etui, de stempels Getrouwd: K. B. Brandt en C. Ie en i>0nleesbare" handtekenin- Febre; K. J. de Vogel en L. L. de Vos; gen maken het stuk extra indruk- J. de Jonge en L. Janssen; A. N- wekkend. Frankhuizen en S. W. Koelewijn; P. De Leidse politie wijst er op, dat Dubbelaar en P. Piket; W. Hartevelt het alléén vertrouwd is indien de en G. M. Montanus; W. Kambier en man of vrou.w, die bij u aan de deur C. J. Groeneweg; H. Lens en J. komt, in het be.it is van een vent- Brandt; A. Beekman en B. J. Brons- vergunning, die door de plaatselijke a Beest; G. M. Driessen en A G. Bugel; politie wordt uitgegeven en door de de Leidse gemeentesecretarie bereidt J;Boom en c 6 commissaris is ondertekend. tiende1 aUemene volkstelling, die^uï Overleden; M P. P. P_ de Vos. 9 Vraagt u gerust naar dere vergun- ras nadert. Voor dit spel van vragen, maanden zoon, A. van Roon 61 jr. antwoorden en tellen zullen 375 amb- echtgenote v. L. Immerzeel. tenaren in 375 telgebieden worden l l Leidse agenda 375 ambtenaren gaan tellen in Leiden De afdeling burgerlijke stand van ingezet, zo vernemen wij. Het is niet uitgesloten, dat hiervoor extra krach ten moeten worden aangetrokken. De stad is in 375 telgebieden ver- ning als u niet opgelicht wil worden. En sluit uw deur als de ventvergun ning ontbreekt. Want deze oplichters ondermijnen bovendien het werk van de goede liefdadige instellingen. VRIJDAG 29 ApPRIL. In de vergadering van N.V. deeld; elke teller heeft de zorg over BVAB en GAK, 8 uur. „Central". H.K.W. Voor leden werkzaam bij Werninks- betonmaatschappij Leiden het dividend voor gewone aande- 70 woningen. Op maandag 30 mei Circus Dejonghe. 8 uur Schutters- len vastgesteld op 9 procent. De heer gaan de tellers in hun rayon de eer- veid. J 1 ste 35 formulieren uitzetten en op p v Llchtfabrieken. Feestavond, dinsdag 31 mei de weede 35. Op stadsgehorzaal. 0 woensdag 1 juni halen zij dan de eerste serie op en op donderdag 2 ZATERDAG 30 APRIL, juni de tweede. Koninginnedag. De afdeling volkstelling van de Circns Dej0nghe. Matinee, Schut- burgerlijke stand onderscheidt drie tersveld, 8 uur nam. gala-voorstel- soorten woningen, te weten gewone j^n_ huizen, woonschepen en woonwagens C. Kolff werd als commissaris her kozen. De lieve jeugd heeft om half negen gisteravond op de Uiterste - gracht een auto in brand gestoken, die bestemd was voor de sloop. De brandweer moe-+ er aan te pas ko men en heeft het vuur met nevel spuiten geblust. Sloperij De Nobel zit met de strop. ZONDAG 1 MEI. Circus Dejonghe. Matinee en 8 u. en inrichtingen. De organisatie zal in Leiden waar- schijnlijk piet gedecentraliseerd wor- na™"siutteT^ëfd. den. In de grote steden worden in schoollokalen e.d. wel rayonbureaus Katholieke Vrouwenorganisaties ingericht, waar rayonleiders op de teldagen zitting houden en de tellers zich moeten melden. vormen een wereld ui potlood •n geest Oplossing No. 522. Horizontaal; 1. rap, 4. elf, 6. oneer, 7. al, 9. s.s., 10 mandoline, 15. beo. 16. Ede, 17. waldhoorn. 20. in, 21. To, 22. linde, 24. rok .25. net. Verticaal: 1. raam, 2. Po. 3. veto, 4. er, 5. fase 8 Laban. 9- snert, 11. Nel, 12. d-d 13 Leo 14. ido, 17. wier, 18 hand, 19 noot, 22. L.K., 23 en. Lezing voor Leidse K.A.V.-Si Leonardus Om 8 uur opende de voorzitster, mevr. C. Uphoff-Visser, de bijeen komst van de Leonardus KAV met de Christelijke groet. Zij deelde on der meer mee, dat 10 mei de Bede vaart Heilo wordt gehouden. De uit gaansdag is 7 juli. Ook werd er nog de aandacht gevraagd voor een nieu we pop, waar men een ziek kind plezier mee kan doen. Mevr. J. Staal-v. Sandvliet, voorzitster van het Kath. Vrouwengilde te Oegst- geest, gaf de dames een inzicht in de invloed, die de Kath. Vrouwenorga nisaties kunnen oefenen, door hun internationale samenwerking. De af delingen van KAV Gilde en Boerin- nenbond werken diocesaan en lande lijk samen, maar ook internationaal in de Wereldunie van Kath. Vrou wenorganisaties. Deze wereldunie werd in 1910 gesticht. Van 1922 tot 1952 was mevr. v. Steenberghe-En- geringh presidente en was de hoofd zetel gevestigd in Utrecht. Nadien is een Frangaise voorzitster en is het hoofdbureau te Parijs gevestigd. Er zijn thans 36 miljoen Kath. vrouwen bij de unie aaneesloten, leden van 98 organisaties in 57 landen over de hele wereld. Elke vier of vijf jaar wordt een internationaal congres gehouden te Rome waar een afgebakend on derwerp wordt besproken. Het laat ste congres, in 1952 handelde over de honger in de wereld en het congres, dat het volgend jaar gehouden wordt, zal tot onderwerp hebben, de positie van vrouw in Afrika. De wereldunie van Kath. vrouwenorganisaties heeft afgevaardigden in de wereldgezond heidsraad, de voedsel- en landbouw organisaties van de V.N., de Unicef en de Unesco. Met een reeks lichtbeelden over de laatste drie congressen, waaraan ze een wandeling door het eeuwige Rome vastkoppelde, gaf mevr. Staal haar toehoorsters een inzicht in de macht, die haar organisaties in de wereld kan ontplooien. APOTHEKERSDIENST TE LEIDEN. Geopend: apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. Een hond was de oorzaak van een vrij ernstige aanrijding op de Rijnsburgerweg gisteravond om half elf. Het beest ging er vandoor en liet een chaos achter. Niemand kent de eigenaar. Tengevolge van het piot- Deze week bevolkingsonderzoek seling oversteken van de viervoeter aan boord van de salonboot „Ursnla" namelijk moest de 19-jarige mej. liggende bij de 5-Mei-brug, op: yan (jer Mey uit Voorschoten snel Onderzoek aan boord van de salon- remmen met haar scooter. Zij slipte boot „Ursula'', liggende Utrechtse en viel. Bij deze val liep zij een her- EINDEXAMEN-CURSUS 1959/'60 E.H.B.O. De cursus tot opleiding voor het Eenheidsdiploma EHBO welke werd 19.0021.1 gegeven onder auspiciën van de af deling Leiden van de Kon. Ned. Ver eniging voor EHBO en onder leiding n stond van dokter E. H. Kusen is voor De films in de week van 29 april aan de linkervoet kreeg. De voer- het seizoen 1959/'60 wederom sue- t°t 6 mei zijn door de Kath. Film tuigen werdén beschadigd Mej. v. d. Veerbij de Veerstraat op: senschudding, een vleeswond aan de april 14.0016.30 en knie en een schaafwond aan haar uur- slaap op. Een achter haar rijdende scooter-berijder moest eveneens rem. BIOSCOPEN. n-,en maar kon niet "erhinderen dat hij eveneens viel en een vleeswond cesvol geëindigd. Voor het examen, dat werd afge nomen door dokter J. G. Bazuin slaagden de navolgende dames: A. v. d. Niet, J. M. J. v. Paridon, M. B. Lido: Reeuwijk, J. T. H. Scholtes, A. Schaaf, T. W. C. Verhoeff, E. M. A. Luxor: Verver, A. J. M. v. d. Weijden, M. Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Aparte tafels", 18 jaar. (Zaterdag- en zondagmid dag „Alleen op de wereld", alle leeftijden). „Striptease en strikt volwassenen. „Breng de Bismarck zinken", 14 jaar. Mey moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. De Speelgroep van OKO (Leonardus-parochie) verzorgt op maandag 9 en dinsdag 10 mei a-s. de tot gebruikelijke donateurs-avonden- Opgevoerd wordt het toneelspel van M. A. Werba, J. v. d. Woerd, S. M. Studio: „Het zevende zegel", 18 jaar. R. Feenstra „De man zonder glans" Bevers, M. Bruins Slot, C. H. J. v. Trianon: „Operatie Petticoat", 14 in het Antoniusclubhuis. Paridon, H. J. Broug, M. D. C. Du- jaar. Plaatsbespreken voor beide op- bois, G. A. Gijzenberg, S. Huisman, Rex: „Song of India" (tot dins- voeringen dient te geschieden uit- Het secretariaat van de „nationaal programma-commissie" van de Ne derlandse Radio-Unie deelt ons het volgende mede: Voor een nationaal programma, dat op 5 mei onder de titel „Schouder aan schouder" door radio en televi- si« zal worden uitgezonden, heeft ge ruime tijd geleden de „nationaal-pro. gramma-commissie" van de N.R.U. een produktie-opdracht verleend aan de heer Karei Prior. De bedoelde pro ducent heeft aan zijn opdrachtgeefster enkele dagen geleden een drietal ca baretliedjes voorgelegd, welke de „nationaal programma-commissie", die uit acht leden bestaal. unaniem als niet geschikt voor dit doel heeft afgewezen. De fungerende program macommissaris van de N.R.U., heeft het betreffende besluit bekrachtigd. Daar de betrokken producent op grond hiervan de opdracht heeft te ruggegeven, is intussen een ander daarmede belast. De keuze van de afgewezen liedjes, die van de eerste producent was, is daarmede komen te vervallen en de uitgenodigde arties ten zal worden verzocht een ander nummer uit hun repertoire te bren gen. Tijdens de behandeling van de ont- werp-gemeentebegroting voor 1960 door de Haagse gemeenteraad heeft de heer mr. W. J. Geertsma (VVD) er de aandacht op gevestigd, dat het verlies van de Haagsche Tramweg Maatschappij de helft van het totale begrotingstekort beloopt. Hoewel het hier geen gemeentebedrijf betreft en de gemeenteraad over dat verlies niets te zeggen heeft moet de ge meente dat verlies toch dragen. Deze toestand achtte hij onaanvaardbaar en hij vroeg zich af, wat de concrete gevolgen juridisch gezien zou den zijn van een eventueel besluit van de gemeenteraad, om die post van de begroting af te voeren. Ook stelde hy de vraag, of het nu niet mogelijk zou zijn, de bezwaren, welke er bestaan tegen een omzet ting van de H.T.M. van een ge mengd- in een gemeentebedrijf niet op de een of andere wijze zouden kunnen worden ondervangen. Met het oog op de vraag, of het lijnenstelsel wel juist is, juichte hij het toe, dat onder inschakeling van een onafhankelijke verkeerskun dige een verkeersonderzoek zal worden ingesteld, en wat de buiten lijnen betreft meende hij dat de buurgemeenten, als zij op dat dienst betoon prijs stellen, in de kosten van de betreffende lijnen dienen bij te VERENIGDE TOUWFABRIEKEN nv. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders van de Verenigde Touwfabrieken n.v. te Rotterdam, die op 30 mei a.s. zal worden gehouden, zal worden voorgesteld het dividend te bepalen op veertien procent (vo rig jaar twaalf procent). De vijf Marokkanen, de wegens het verkopen van vervalste spijsolie ter dood veroordeeld, hebben even als de drie beklaagden, die tot le venslange gevangenisstraf werden veroordeeld, hoger beroep aangete kend. Het hof van beroep zal hier over binnen acht dagen uitspraak moeten doen. E. Hoogstraten, B. Leugering, H. v. d. Berg, J. H. Bingman, J. H. Hofman, G. S. de Jong, W. G. de Jonge, A. J. Kwestro, H. T. B. Logger-Straatman, C. Nell, A. C. A. H. v. Paridon, J. Slegtenhorst, A. J. Tieleman, E. W. dag), 14 jaar. sluitend a.s. zondag 1 mei Leonardushuis a.d. Haagweg t.c kerk van 10.15 tot 12 uur. vonpschoten Ook welpen en verkenners uit KVP - De afdeling Voorschoten zuU™ morgenochtend deel- Schnjver^JW Wols" elt~ der KVP hie^d zieTTn haarleden- -men aan het défilé voor de Jarige Kortekaas en de heren- J J Baak vergadering bezig met de loonpoli- koningin A I Rokern n Dm J Devïlee O *iek- Men had zich daarvoor verze- Zu vertrekken om half acht per Cehhard H J Grotenhuis A j' C kerd van de medewerking van een autocar van de St. Petruskerk. De Hü eersom A PHoottftnum J deskundige op dit terrein, de heer fietsen kunnen bij de kerk gestald Kiezel, A.'E. Naafs, J. Noorduin', J. F-J^. yan der Gun- worden. Van elke groep wordt éen H de Nijs R de Nijs F Passchier HU schetste de ontwikkeling van welp en een verkenner afgeyaardigd. H! J. J. Witte, F. Zondag. Zeven de loonvorming in de na-oorlogse candidaten moesten worden afge- 3 aren en gaf daarna een overzicht Bureerliike Stand van de gebeurtenissen, waarmee de Van der Gun nog te hebben om de overgang naar vrijere loonvorming vrijere loonvorming te completeren, gepaard ging. n.l. om naast het productiviteitscri- Deze heeft de regering inderdaad terium ook het rentabiliteitscriterium vele moeilijkheden opgeleverd, doch als maatgevende factor aan te hou- tj. het is evenzeer verheugend te mogen den; vervolgens diende z.i. de be- Geboren: Paula dr. van J. Ringelberg constateren, dat het aandeel van de voegdheden van het College van iP n' va? rl werknemers in de gestegen welvaart Rijksbemiddelaars aan het gewijzigde K. Goodyk en r. M. bchilder; Jacoo over algemeen aanmerkelijk gro- systeem te worden aangepast en ten- Adnaan zn. van J. van Duyn en H. ter js gebleken dan de loonronde van slotte was naar zijn mening een wet- van Rijn; Wilhelmina Theodora dr. 4^ welke de voorstanders van de telijke regeling van het minimum van M. W. de Mooij en T. M. Bakker; ge]eide loonpolitiek aan de werkne- loon noodzakelijk. Huig Johannes zn. van G. v. Rhee en mers hadden toebedacht. Daardoor In een daarop volgende, levendige N. J. A Klok; Aart zn. van M. E. meende hij een groeiend verschil discussie, waarbij bleek, dat niet alle Bouwmeester en M. J. Goede; Jo- Van inzicht te constateren tussen de aanwezigên op bepaalde onderdelen sephus Cornelis Maria zn. van W. J. vakorganisatie en de politieke partij, het inzicht van de inleider deelden, van H^rteveld en A. J. A. M. van welke beiden te vuur en te zwaard werd dieper ingegaan op de vraag- Zandwijk; Cornelia Sophie Helene de handhaving van het systeem van stukken van loonvorming en de daar- dr. van C. J. Haasnoot en H. M. de de geleide loonpolitiek hebben ver- mede in min of meer reehtsstreeks Heij; Jacoba Caroline dr. van W. C. dedigd. verband staande algemene econo- Mark en G. Pasohier; Irene dr. van Een drietal wensen bleek de heer mische vraagstukken. Marktberichten LEIDEN, 29 april, Vee Aange voerd 5 stieren, 125 melkkoeien, 245 vette koeien, 142 vare koeien, 45 pinken, 44 vette kalveren, 221 nuch tere kalveren, 110 vette schapen, 320 fokschapen, 264 vette lammeren, 551 zuig- en weidelammeren, 60 zeugen, 260 schrammen, 1217 biggen en 23 geiten. Totaal 3632 dieren. Notering: melkkoeien 800 tot 1150; vette koeien schoon gewicht 2.80 tot 3.30 per kg; vare koeien 500 tot 950; pinken 300 tot 565; vette kalveren levend ge wicht 2.40 tot 3.-; nuchtere kalveren levend gewicht per kg. 1.20 tot 1.50; nuchtere kalveren levend gewicht per stuk 35 tot 60; vette schapen 65.- tot 95.-; fokschapen met een lam 110 tot 140; fokschapen met twee lam meren 140 tot 180; vette lammeren 70 tot 110; drachtige zeugen 250 tot 325; schrammen 75 tot 95 en biggen 40 tot 44 en tot 50. Handel voor melkkoeien rustig; vette koeien goed; vare koeien en pinken kalm; vette kalveren vlug; nuchtere kalveren redelijk; vette schapen matig; vette lammeren (overhouders) goed; fokschapen rus tig; zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 29 april, Kaas Aan gevoerd twee partijen Goudse kaas. Geen notering.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2